Dienu pamet komentētāja un režisore Laila Pakalniņa (13)
Autors: Cita Diena
Publicēts: 2009. gada 12. oktobris 17:59
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Šodien atlūgumu iesniegusi Dienas komentētāja, pazīstamā režisore Laila Pakalniņa.Savā uzteikumā Aleksandram Tralmakam Laila raksta:

“Uzsaku darbu saskaņā ar Darba likuma 100.panta 5.daļu, jo, pamatojoties uz taisnprātības apsvērumiem, vairs nevaru rakstīt komentārus laikrakstā Diena. Es nezinu, kam laikraksts pieder (tas, ka pēc vairāku mēnešu gaidīšanas ir nosaukts viens vārds, lietas būtību nemaina – man nav tapis skaidrs, kāpēc šie cilvēki iegādājās vienu no svarīgākajiem Latvijas drukātajiem medijiem), t.i., es nezinu, kā turpmāk var tikt izmantots mans darbs un vārds, kā arī lasītāju uzticība laikrakstam Diena, par kuru, rakstot komentārus deviņus gadus, es esmu līdzatbildīga.

Turklāt es vairs nevaru rakstīt Dienā, jo laikrakstā nestrādā mana darba vadītājs Pauls Raudseps. Precīzāk būtu teikt – tāpēc, kāpēc nestrādā Pauls Raudseps. Esmu arī informēta par to, kā viņš bija spiests atstāt laikrakstu Diena, kuru viņš būtībā ir radījis un veidojis katru dienu gandrīz divdesmit gadu garumā. Tai vietā, lai godinātu šo cilvēku, tika pārbaudītas viņa mantas.

Komentētāja darbs it kā ir ļoti individuāls. Par to liecina fakts, ka pēdējo gadu nerakstīju redakcijas telpās (tas ļāva man darbu Dienā savienot ar filmu veidošanu). Taču šis it kā individuālais darbs ir iespējams tikai tad, ja var pilnībā uzticēties saviem kolēģiem. Mūs – Dienas komentētājus vienoja ne vien augsti profesionālie kritēriji, bet ,galvenais, pārliecība un ideāli. Lai strādātu, man bija ļoti būtiski sajust un saprast, ka ne Aivaram Ozoliņam, ne Askoldam Rodinam, ne Paulam Raudsepam nebija vienalga, kas notiek ar Latvijas valsti. Vēl vairāk. Man to ir ļoti grūti paskaidrot, taču man bija svarīgi, ka šie cilvēki publiski aizstāvēja neatkarības un demokrātijas idejas, jo tās bija viņu dziļi personiskās vērtības. Lieki teikt, ka es ļoti daudz mācījos no viņiem. Savos priekos, bēdās, satraukumā un rūpēs par Latviju mēs dalījāmies ar lasītāju, papildinot viens otru. Tagad komentētāju komanda ir izārdīta. Un tāpēc es vairs nevaru strādāt Dienā.”

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(10 balsotāji )
Komentāri

Paldies, Laila, par Jūsu komentāriem, kurus vienmēr ar interesi lasīju, jo mana izpratne par lietām ir līdzīga Jūsējai. Ceru, ka izdosies izveidot tikpat kvalitatīvu mediju kā vecā Diena, kura iestāsies par godīgumu politikā un par morālām vērtībām. Šodien tas ir ļoti nepieciešams. Lai veicas!

Man jau šķiet, ka atlūgumam pietiek ar pusi no pirmā teikuma.

3.
Oļiņiete > Reinis
2009. gada 12. oktobris, 23:02

Kad Tu rakstīsi atlūgumu, varēsi rakstīt pusi. Saprotu, ka esi no VDI.

4.

Zinu, ka internetā kasīties ir tikpat stulbi cik bezjēdzīgi, tomēr gribēju šo to paskaidrot. Protams, ka es neesmu no Valsts Darba inspekcijas vienkārši man šķiet smieklīgi tādu atlūgumu rakstīt. Ja gribi aiziet no darba – ej, bet šis ir no sērijas “Skat kā es forši aizgāju. Sadevu tam Tralmakam pirms aiziešanas pēc pilnas programmas. Vai neesmu varone?” Varētu padomāt, ka Tralmakam nav skaidrs, kāpēc Pakalniņa paceļ cepuri. Smieklīgi.
Bet es jau saprotu, ka šajā lapā pieņemami ir rakstīt tikai “turieties varoņi”, “Mēs ar jums”, “Mēs pret viņiem”, “Vienmēr lasot jūsu rakstus sasniedzu septiņus orgasmus” utt.

Pastāvēt par saviem principiem reizēm nav viegli, un ir prieks, ka tomēr tā notiek. Ka ir cilvēki, kam nav vienalga, vai viņiem karina makaronus uz ausīm vai ne. Nevar pārmest tiem, kas palika- visi nav un nekad nebūs varoņi. Dienu neabonēju jau , kopš tā melošana sākās- ne jau īpašnieka vārds man ko izsaka, bet tā locīšanās. Ja lieta ir tīra, tad arī visu uzreiz var pateikt. Veiksmi!

6.
Oļiņiete > Reinis
2009. gada 13. oktobris, 12:39

Bez emocijām, balstītu uz salta aprēķina, varbūt var dibināt tirdzniecības uzņēmumu, bet ne laikrakstu. Lai gan jebkurš, pat visprasmīgāk izkalkulētais sākums, prasa lielu ticību un sirdsdegsmi. Izskatās, ka Tu nekad vēl to neesi izjutis. Toreiz, kad mēs stāvējām uz barikādēm, sajūta bija tieši tāda pati, un bez šīs sajūtas mums šodien nebūtu sava valsts.
Bez žurnalistiskās sirdsdegsmes nevarētu tapt raksti, kurus lasa ar aizrautību, par kuriem diskutē, kurus citē un kurus bezgalīgi nīst.
Laila ir dedzīgs cilvēks, kas visu dara no sirds – no sirds raksta un no sirds veido savas filmas. Un tas ir pilnīgi loģiski, ka pat atlūgumu viņa nevar uzrakstīt sausi – ar pusrindiņu.
Un tas, ka šobrīd no Dienas aizgājušajiem vairāk par maizi ir nepieciešams uzmundrinājums un sajūta, ka esi kādam ļoti vajadzīgs, ir tikai loģiski. Jauns sākums bez atbalsta nav iespējams.

Paldies par Jūsu rakstiem. ļoti patika, ļoti bieži kā naglai uz galvas. Ja arī nekas nemainījās, bija vismaz sajūta, ka ir vēl līdzīgi domājošie, kam viss nav līdz brošai. Lai veicas radoši un citādi. Gaidām jauno mēdiju!

nu viņas koment\arus nekad nelasīju, jo tik klaji negatīvu cilvēku neesmu redzējusi. Realitāti jauc ar negatīvismu.

Laila ir māksliniece – emocionāls cilvēks, kura sirds ir pilna ar mīlestību pret savu tautu un valsti. Tādiem cilvēkiem ir svarīgi, kas paliek rakstīts dokumentos (gan pirms, gan pēc).
Ja tu neko neuzrakstīsi, katrs pēc tam varēs piedēvēt tev jebkurus, varbūt arī netīkamus motīvus.

DIENAS komanda “aizgāja” no avīzes, jo neprasmīgi vadot to, nolaid uz grunti, un pēc tam mēģināja nopirkt. Netīra shēma. Nesmukākais tajā visā ir runas, ka Nellija izmanīgi samazinājusi algas saviem darbiniekiem, līdz pat dramatiskiem apmēriem, kamēr sev un tuvākājiem ļaudīm – nemaz.

Ja tas atbilst patiesībai, tāpat kā tas ka Nellijas atalgojums laikā, kad viņa nogremdēja DIENU, divkārt pārsniedza Valsts Prezidenta atalgojumu, tad varat izdarīt spriedumu par viņas “godīgumu” paši. Krutākais vēl tikai priekšā: iespējams, visas runas par to, ka “aiziesim visi kopā, un tad uzbūvēsim jaunu dienu, labāku, visi kopā!” izrādījušās meli. Tā runā, ka Nellija no visas jezgas ir “nogurusi” un neko jaunu nepasāks, kamēr viņas sabuntoti cilvēki izrādījušies pievilti un bez regulāriem ienākumiem.

Lielākā kretīna jeb Kampēja vārdiem sakot – UZMESTI.

11.

Kā gan “..es vairs nevaru rakstīt Dienā, jo laikrakstā nestrādā mana darba vadītājs Pauls Raudseps” var būt sakarīgs apgalvojums, ja par Askoldu lasām – “Motivācija ir identiska Lailai”? Ņerazberiha kaut kāda, atvainojiet, sanāk. Jums ko – redaktora nav? Es pašbrīd tāds kā pabrīvāks.

man nav tapis skaidrs, kāpēc šie cilvēki iegādājās
============
kapitalisms, mīļa…detskijs ļepets…

Diezgan nožēlojami. Avīzes vadība īpašniekam aiz muguras slepus jau sen gremdēja šo avīzi (gan ar nemākulību, gan neprofesionalitāti – par jaunās vadības impotenci bēdājās visi Dienas darbinieki, kopš Sarmītes aiziešanas), un, kad neizdevās to “pa lēto” nopirkt, aizgāja durvis aizcērtot.

Feinākais tikai seko. Klīst runas, ka Nellija, spītīgi atsakoties optimizēt Dienas darbību, regulāri apšņikāja savu uzticamo darbinieku algas, kamēr pati savai pirkstu piedurt neļāva… Ja tā ir taisnībam Nelliaj ir nodevusi nevien cilvēkus, kas viņai uzticējās un maksāja algu, bet arī savus līdzgājējus, kas ir vēl pretīgāk.

Vēl šajā sadaļā
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
How to destroy a newspaper (13)
Pauls Raudseps

Why did the Bonniers help to undermine independent media in Latvia? Everyone in Sweden knows how hard Latvia has been hit by the global economic crisis, [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
No Dienas aiziet arī Aivars Ozoliņš (58)
Cita Diena

Šodien atvaļinājumu pārtraucis un atlūgumu iesniedzis laikraksta Diena komentētājs Aivars Ozoliņš. A.Ozoliņš Dienā strādāja kopš tās izveidošanas – sākumā kā ārzemju ziņu nodaļas redaktors, vēlāk kā [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kas bija Dienas komandas atrastais investors? (78)
Cita Diena

Pamatojoties uz redakcijas vadības izstrādāto biznesa plānu, interesi par Dienas Mediju un Dienas Biznesa iegādes finansēšanu apliecināja investors ar nevainojamu reputāciju un starptautisku pieredzi mediju [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
No Dienas aiziet Gunta Sloga (35)
Cita Diena

Darbu laikrakstā Diena pārtraukusi arī vecākā korespondente Gunta Sloga. Viņa Dienā nostrādāja 13 gadu – gan ārzemju ziņu nodaļā, gan Latvijas ziņu nodaļā, specializējoties politikā un [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Dienu pamet ilggadējais komentētājs Askolds Rodins (73)
Sanita Jemberga

Mums ik pa brīdim nākas atgriezties pie “sēru vēstīm”, bet neko darīt. Atlūgumu ir uzrakstījis ilggadējais komentētājs, ko lasītāji iepazina vēl Atmodas laikā, Askolds Rodins. [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kā tapa pēdējā “vecā” Diena (26)
Cita Diena

Gunta Sloga, speciāli CitaDiena “Aleksandr, kāda ir sajūta, kad esi iznīcinājis Dienu?” Ar šādu jautājumu reklāmas nodaļas darbinieks Jānis pielika punktu piektdienas pēcpusdienā Aleksandra Tralmaka sasauktajai [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
No Dienas aiziet Kultūras Dienas redaktore Māra Misiņa (5)
Cita Diena

Šodien atlūgumu iesniegusi ilggadējā Dienas darbiniece, Kultūras Dienas redaktore un nodaļas vadītāja, dzejniece Māra Misiņa. Cita Diena piebilde. Mīļie lasītāji, atvainojiet, ka saturu šobrīd veido tikai vēstis, [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kāpēc CitaDiena blogs tika izveidots jau septembrī? (2)
Cita Diena

9.oktobrī notikusī vadības aiziešana no Dienas nebija pēkšņs lēmums, jo domstarpības par laikraksta nākotni radās jau vasarā un saasinājās septembrī. Pirmais mēģinājums atbrīvot Nelliju [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Anda Burve – Rozīte: kāpēc es aizgāju? (11)
Cita Diena

Dienā, kad laikrakstu pameta daļa tā komandas, mums bija tik maz laika un notikumi attīstījās tik ātri, ka atšķīrās avīzē un šajā vietnē publicētais aizgājušo [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Dienu pamet arī mākslinieks un karikatūrists Ernests (2)
Cita Diena

Atlūgumu aiziet no laikraksta Diena iesniedzis mākslinieks un karikatūrists Ernests Kļaviņš.“Es strādāju Dienā kopš 2000.gada. Taisiju zīmējumus komentāru lapai, dažādas ilustrācijas, infografikus, dizaina elementus. Kad jūlijā [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books