Dienu pamet ilggadējais komentētājs Askolds Rodins (73)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2009. gada 13. oktobris 12:58
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Mums ik pa brīdim nākas atgriezties pie “sēru vēstīm”, bet neko darīt. Atlūgumu ir uzrakstījis ilggadējais komentētājs, ko lasītāji iepazina vēl Atmodas laikā, Askolds Rodins. Motivācija ir identiska Lailai. Vairāk lasāms nozare.lv

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(4 balsotāji )
Komentāri

Žēl Askolda. Es tikai vienu nesaprotu – nu sanāciet visi kopā un pasakiet, kuram no jums, Askoldam Ozoliņam, da vienalga kam, pienāca klāt Tralmaks un pateica – tu tagad raksti un to un neraksti šito. Kaut viens gadījums!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Par: nevajag no sevis tēlot pārgudrus inteliģentus, ja tādi neesam”"

Kur nu vēl absurdāk? Jā būtu pārgudri inteliģenti, tad ko tēlot?? Tēlot var tikai to, kas neesi. Bet ja tomēr visi tādi būtu, tad tāda pat pelēcība vien sanāktu…

No LV mediju saitiem vienīgais, ko kopš krīzes sākuma ir bijis vērts tiešām lasīt, bija diena.lv – krīzes apstākļos sabiedrība un arī žurnālisti viegli padodas radikālisma, satraukuma, histērijas un panikas dvesmām tādējādi strauji zaudējot savu profesionālismu – kāds nu viņš Latvijā bija spējis izveidoties. Viens piemērs būtu tvnet.lv. Cik zinu, tikai Diena – lai arī nedaudz kritās profesionālās kvalitātes ziņā, tomēr krīzes iespaidā to nebija zaudējusi. Skumji kā tagad šī kvalitāte tika zaudēta faktiski vienas dienas laikā. Tagad analītiskās žurnālistikas ierašanās Latvijā laikam atliksies vēl uz gadiem 10, lai gan tieši Dienā izskatījās ka tā vai nu jau ir aptuveni ieviesusies, vai arī nepaies ne vēl daži gadi un tā būs. Cerams, ka šīs dramatiskās pārmaiņas radīs CituDienu, kas būs tikai labāka par bijušo Dienu, jo galu galā – cik noprotu CitaDiena apvieno šobrīd tikai tos, kas patiesi ir par demokrātisku, caurspīdīgu un likumīgu sabiedrību un ar lielu atbildību pret ļoti nozīmīgo žurnālistu lomu tajā – jo sevišķi tādēļ, ka pilsoniskā sabiedrība vēl ir pārāk vāja lai spētu kontrolēt politiskos un sabiedriskos procesus bez spēcīgu un neatkarīgu mēdiju līdzdalības. Veiksmi!!

“par demokrātisku, caurspīdīgu un likumīgu sabiedrību un ar lielu atbildību pret ļoti nozīmīgo žurnālistu lomu tajā ” – kur nu vēl lielāku caurspīdīgumu un demokrātiju – viedokļa uzspiešana, politikas ietekmēšana, subjektīvisms ziņās. Tas ka kāds bļauj – ķeriet zagli, nenozīmē, ka bļāvējs pats nav zaglis. Es dienu pārtraucu lasīt kopš laikraksta aktīvās politiskās nostājas ieņemšanas. Mana lēmuma pareizību apstiprināja fakts, ka no darba tika izmesta Sarmīte Ēlerte. Visu cieņu viņas lielajam ieguldījumam, bet laikam jau rutīna nomāca, ka bija jātaisa politika…. žurnālistiem to nevajag darīt….

To Munks:

Laikam Tev nesaprast, bet ir cilvēki, kas maksā par vērtībām.. tieši tādēļ arī pastāv piemēram, Rīgas Laiks utml. mediji. Iegādāšos arī CituDienu.. jau šobrīd tas veidojās par spēcīgu zīmolu, kura pamatā ir vērtības.. cepuri nost tiem, kas iestājās, nevis cer uz karjeras paaugstinājumiem VecDienā. Marta Rībele, Saulītis un pārējie var rakstīt cik uziet par to, ka viņi kalpo lasītājam un nekas nemainās.. muļķības.. sekosim ar lielu uzmanību palicēju amatu paaugstinājumiem :)

Gudreli, Lato jau 1993. gada sākumā ar visiem reportieriem no Dienas aizgāja. Askolds parādījās pāris gadus vēlāk.

Visam ir sava cena.. aizgājēji tikai pierāda, ka viņu cena ir krietni augstāka par palicējiem.

48.

tu vairs nelasi tikai kometee, ja? :D

Kivi
tak ej uz NRA, palasīt Benu Latkovski vai tml., nu nenāc te, mazohist/-e!

Es gribēju pateikt, paldies visam vecajam Dienas kolektīvam par darbu visu šo gadu garumā. Ļoti žēl, ka ir sanācis tā kā ir sanācis, taču ļoti ceru, ka Dienas vecais kolektīvs apvienosies zem jauna laikraksta vārda. Varbūt tāds varētu būt arī Dienas nosaukums – “Cita Diena” ? Katrā ziņā avīze bez spēcīgiem žurnālistiem ir tikai papīrs. Un Diena šobrīd ir kļuvusi tikai par papīru. Latvijā ir tikai divas nopietni ņemamas un neatkarīgas avīzes – Latvijas Avīze un Diena, lai gan par Dienu laikam tomēr jārunā pagātnes formā…
Bet par Tralmaku runājot – man šķiet, ka viņš ir kangars. Un nauda Dienas pirkšanai ir nākusi no austrumiem. Protams, tā ir tikai teorija, bet sāk šķist, ka šī teorija atbilst patiesībai.

Saka, ka krīzes laikā(es te nedomāju tikai ekonomisku krīzi) cilvēki sadušojas izdarīt to, ko ilgus gadus nebija uzdrošinājušies izdarīt. Es ļoti ceru, ka šī aiziešana būs sākumpunkts kaut kam absolūti jaunam Latvijas žurnālistikā.
Atbalstīšu kā varēšu CituDienu. Ja pašreizējos apstākļos nepavilksiet drukāto mediju, tas būs tikai saprotami. Bet varbūt jauns maksas interneta medijs arī spēs izdzīvot, vismaz es tā ļoti ceru un pati esmu gatava maksāt par jūsu ziņām un komentāriem.

52.

Munks – tādas īsti kvalitatīvas žurnālistikas Lavijā nemaz nav. Dominē haotiski sarunu atšifrējumi no magnetofoniem, kas tiek uzdoti par “intervijām” un triviāli spriedelējumi par kādu tēmu. Žurnālistika kā vārda māksla ir totāli degradējusies. Vēl vairāk to ir degradējusi interneta vide, kur katrs maun kā prot un tiek laipni publicēts. Tas, kas darās portālos, ir klusas šausmas. Daži vecās skolas pārstāvji jau vēl turpina labi rakstīt, bet tie uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi. Kopsummā mediju vidē valda “bazar-vokzal” līmeņa teksti.
Ja jau Dienā būtu tā daudzinātā “kvalitatīvā žurnālistika”, tad lasītāji to nebūtu pametuši. Dzīvojam viduvējību triumfa laikmetā…

Naivulis. Viss, kas notiek cilvēku starpā ir politika. Politika ir kopdzīves organizācija (parasti – starp lielu-milzīgu skaitu indivīdu. nelielas grupas iekšējo grupas dinamiku parasti tā neapzīmē, lai gan teorētiski atšķirības var būt marginālas). Mediji arī ir nozare kas attiecas uz lielu/milzīgu sabiedrības daļu. Tātad, starp abiem neizbēgami ir saistība. Tāpat, katrs raksta rakstītājs ir indivīds ar savu politisko vērtību sistēmu. Analītiskā žurnālistika – kas bija Dienas spēcīgākais trumpis (lai gan, neuzskatu ka tā būtu jau patiesi 100% noformējusies, pat Dienā vēl ne) ir žurnālista viedokļa paušana. Tieši tāpat kā komunistiski noskaņots žurnālists komentēs piemēram privatizācijas procesu vienā veidā (un varēs teikt, ka tā ir politizēšana) tāpat demokrātiski noskaņots žurnālists, lai arī neatbalstīs savā tekstā nevienu politisko grupējumu (izņemot demokrātisku sabiedrību) tomēr vadīsies no saviem politiskajiem priekštatiem. Bez-politiskas sabiedriskās pozīcijas nemēdz būt. Arī demokrātija ir politiska ideoloģija un starp citu, arī demokrātijai ir limiti. Tas, ka žurnālists pauž atbalstu vērtībām, kas nāks tikai un vienīgi par labu atvērtai un ilgtermiņā stabilai (un mums to oi kā vajag) sabiedrībai, manuprāt ir nevis “pārmetums” bet bonuss. Par to, ka “žurnālists ir slikts ja iesaistās politikā” iesaku palasīt Fuko, Eko un jo sevišķi Derridā, u.c. postmoderniķus, poststrukturālistus.

54.
I. ->Valdis Spāre
2009. gada 13. oktobris, 17:19

Nevar īsti piekrist. a) viduvējība ir normalitāte. izcilība – izņēmums. lai gan protams, profesionalitāte var piemist (un ir jāpiemīt) arī viduvējībai b) interneta vide, lai arī var un daļēji arī gremdē kvalitāti, tomēr veicina ļoti lielu informācijas lauka paplašināšanos. tāpat veicina arī sabiedrības atvērtību (piemēram virkne saitu, kur var publicēt slidenas, absurdas un nelikumīgas dokumentācijas bez nekādām sekām [ja pareizi notiek] sūtītājam, tāpat arī virkne blogu, kuros žurnālists var atrast virkni derīgu avotu), utt. Bez interneta izmantošanas un ekspansijas internetā neviens medijs mūsdienās nevar izdzīvot un to mēģināt darīt ir pašnāvība. Tā vietā lai par to bezjēdzīgi uztrauktos, ir jāizmanto interneta iespējas, tādējādi iespējams dodot lielu atbalstu arī savam drukātajam materiālam.

Pievienojos Redijam. Tralmaka Dienu neabonēšu, ietaupīto naudu pataupīšu jaunajam medijam. Izturību! P.S. Kroninam bija laba grāmata par avīzi, kas cīnījās un pārdzīvoja grūtos laikus, laikam Ziemeļu zvaigzne. Uzvarēsiet arī jūs.

izskatās, ka bez “dienas” zīmola esat nulles – pat neatkarīgu nosaukumu nespējat atrast!
nu, lai jau izdodas jums, pseido neatkarīgie!
jau sen neabonēju “Dienu”, iespējams, būs vērts pārdomāt ;)

Peeciit, Dienas zīmolu veido cilvēki, vērtības, kuras tur vairs nepastāv. Tādēļ jau daudzi atsakās no Tralmaka avīzes..

Es pat nezinu, vai šo situāciju vērtēt pozitīvi vai negatīvi. “Diena” noteikti pēdējo dienu laikā ir daudz zaudējusi, taču ja aizgājušie izšķirsies par jauna laikraksta veidošanu tam kopumā varētu būt ļoti pozitīvs iespaids. Tikai jārīkojas ir uzreiz – CitaDiena sabiedrībai šobrīd ir vairāk vajadzīga kā jebkad agrāk. Tikko aizgājušie tagad ir uz tāda kā viļņa – atbrīvojušies no vecām saistībām – šai iniciatīvai nedrīkst ļaut noplakt. Materializējiet savu ideju tagad, kad jūsu domai ir tik liels spēks.

Necildinoši komentāri TIEK DZĒSTI. Tā ir CITAS DIENAS seja.

Malacīši Jūs esat!
Apsveicu!
Jums tagad ir iespēja uzbūvēt jaunu avīzes struktūru, bez vecās lāpīšanas. Tā ir unikāla iespēja, tikt vaļā no viena veca un sarūsējuša luksus auto un tā vietā īrēt ekonomisku ekomobili. Veči turās!!!, man tiešām baigais prieks par jūsu mugurkaulu!

61.

Kur Tev kas tiek dzēsts? Ko Tu ņemies? Nospied “vecāki komentāri” un lasi, cik uziet! Tu taču redzi, ka tehniski te vēl daudz problēmu. Nu nevar vienā, divas dienās uztaisīt perfektu portālu, ko citi slīpē gadiem.

Sis seru vestis izskatas vairak pec pastiksminasanas.

Es ļoti ceru,kad jūs kā fēnikss celsies no pelniem,lai vēl labākā kvalitatē veiktu savu misiju labākas un demokrātiskākas Latvijas veidošanai !!!
Es ceru ka drīz jums iznāks avīze,lai to varētu abonēt.
Man kā ēst ir vajadzīga kvalitatīva un profesionāla žurnālistika :)
Veiksmi jums ,viss būs labi :) ))

Ļoti gribētos Raudsepam, Rodinam, Ločmelei un “Dienas” faniem iteikt pārstāt te ņemties ar sazvērestības teorijām. Kā zināms jebkuram izglītotam un neprovinciālam liberālim, nav taču, piemēram, ne sorosistu, ne žīdu sazvērestības – nekā tāda. Tas gluži dabiski pierāda arī to, ka nav un nevar būt arī nekādu sazvērestību – pārdomātu un koordinētu akciju -, kas vērstas pret nu jau bijušo “Dienu”. Tā ka paši pūšat, paši degat, vai ne?
Un to visu man gribētos teikt izsmējīgā un ņirdzīgā intonācijā, aizgūstot to no Aivara Ozoliņa.:)

Īstenībā es kā parasts “Dienas” lasītājs jau sen gaidīju, kad notiks “kaut kas”, jo bija pēdējais laiks “Dienai”, kāda tā bija, sākt jaunu ceļu. Un ceru, ka Jūs, aizgājušie stiprināsiet demokrātiju un nepievilsiet lasītājus.

66.

Man kā ex-Dienas darbiniekam ir skumji noskatīties uz notiekošo. Nespēju aptvert, ka jaunā Bonnier paaudze tik vienkārši ir atbrībojusies no 2 saviem lolojumiem.. :( Neticami! Skumji..

Pastāvēs, kas pārvērtīsies! Lai jums izdodas!

Tu raksti – “Nespēju aptvert, ka jaunā Bonnier paaudze tik vienkārši ir atbrīvojusies no 2 saviem lolojumiem..”

Mani pārsteidz šāda nostāja, tu demonstrē tādu, maigi izsakoties, “buratino izbrīnu”. Vai tiešām esi tik naivs, jeb izliecies? Cilvēki pārdeva zaudējumus nesošu biznesu. Ja Tev pašam būtu no savas kabatas jākompensē 1.4 miljoni lieli zaudējumi, nez ko tad tu teiktu?

# # #

cita diena cita diena
raudsepa un braunas sliena
ozoliņš pa vidu maisās
rodins prāta galvā raisa
domu lipīgu un glumu
(vīneli vai saldējumu?)
piekož košerētu bulku –
iet pie eļkas vēl par tulku?
jeb vai pagurušām kājām
atpakaļ uz vaiņodmājām?
cita diena cita diena
kam nu rīt- kam vakardiena
kam nu beidzot pastardiena -
ģēnija tak vairs neviena
nevaid še
kur drūma siena
priekšā slejas
un kā pienu
zeme uzsūc žulgo slienu

69.

Cien. kundze! Neesmu tik dumja, lai neatrastu vajadzīgo. Tāpat bez iemesla neizdaru secinājumus.

Citāts no http://www.brivamute.lv/2009/10/27/bedre2/ :

p.p.s. Pavasarī sanāca apmeklēt Saeimas plenārsēdi. Kad ieraudzīju, ka Rodina un Šlesera draudzīgajā sarunā pietrūkst tikai alus kausa, manī izzuda pēdējās ilūzijas, ka kaut maza daļiņa no visa publiskā varētu nebūt sankcionēta shēmošana. Lai nu kā, šos un citus kungus es cienu par profesionālu horeogrāfiju. Novēlu to visiem. Arī jaunajam Tele2 mārketinga direktoram.

DIENAS komanda “aizgāja” no avīzes, jo neprasmīgi vadot to, nolaid uz grunti, un pēc tam mēģināja nopirkt. Netīra shēma. Nesmukākais tajā visā ir runas, ka Nellija izmanīgi samazinājusi algas saviem darbiniekiem, līdz pat dramatiskiem apmēriem, kamēr sev un tuvākājiem ļaudīm – nemaz.

Ja tas atbilst patiesībai, tāpat kā tas ka Nellijas atalgojums laikā, kad viņa nogremdēja DIENU, divkārt pārsniedza Valsts Prezidenta atalgojumu, tad varat izdarīt spriedumu par viņas “godīgumu” paši. Krutākais vēl tikai priekšā: iespējams, visas runas par to, ka “aiziesim visi kopā, un tad uzbūvēsim jaunu dienu, labāku, visi kopā!” izrādījušās meli. Tā runā, ka Nellija no visas jezgas ir “nogurusi” un neko jaunu nepasāks, kamēr viņas sabuntoti cilvēki izrādījušies pievilti un bez regulāriem ienākumiem.

Lielākā kretīna jeb Kampēja vārdiem sakot – UZMESTI.

72.

Kā gan “Motivācija ir identiska Lailai” var būt sakarīgs apgalvojums, ja Laila saka -
“..es vairs nevaru rakstīt Dienā, jo laikrakstā nestrādā mana darba vadītājs Pauls Raudseps”? Ņerazberiha kaut kāda, atvainojiet, sanāk. Jums ko – redaktora nav? Es pašbrīd tāds kā pabrīvāks.

73.

Oops, piedošanu – Raudsepu ar Rodinu sajaucu. Lai gan…

Vēl šajā sadaļā
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
How to destroy a newspaper (13)
Pauls Raudseps

Why did the Bonniers help to undermine independent media in Latvia? Everyone in Sweden knows how hard Latvia has been hit by the global economic crisis, [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
No Dienas aiziet arī Aivars Ozoliņš (58)
Cita Diena

Šodien atvaļinājumu pārtraucis un atlūgumu iesniedzis laikraksta Diena komentētājs Aivars Ozoliņš. A.Ozoliņš Dienā strādāja kopš tās izveidošanas – sākumā kā ārzemju ziņu nodaļas redaktors, vēlāk kā [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kas bija Dienas komandas atrastais investors? (78)
Cita Diena

Pamatojoties uz redakcijas vadības izstrādāto biznesa plānu, interesi par Dienas Mediju un Dienas Biznesa iegādes finansēšanu apliecināja investors ar nevainojamu reputāciju un starptautisku pieredzi mediju [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
No Dienas aiziet Gunta Sloga (35)
Cita Diena

Darbu laikrakstā Diena pārtraukusi arī vecākā korespondente Gunta Sloga. Viņa Dienā nostrādāja 13 gadu – gan ārzemju ziņu nodaļā, gan Latvijas ziņu nodaļā, specializējoties politikā un [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Dienu pamet komentētāja un režisore Laila Pakalniņa (13)
Cita Diena

Šodien atlūgumu iesniegusi Dienas komentētāja, pazīstamā režisore Laila Pakalniņa.Savā uzteikumā Aleksandram Tralmakam Laila raksta: “Uzsaku darbu saskaņā ar Darba likuma 100.panta 5.daļu, jo, pamatojoties uz taisnprātības [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kā tapa pēdējā “vecā” Diena (26)
Cita Diena

Gunta Sloga, speciāli CitaDiena “Aleksandr, kāda ir sajūta, kad esi iznīcinājis Dienu?” Ar šādu jautājumu reklāmas nodaļas darbinieks Jānis pielika punktu piektdienas pēcpusdienā Aleksandra Tralmaka sasauktajai [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
No Dienas aiziet Kultūras Dienas redaktore Māra Misiņa (5)
Cita Diena

Šodien atlūgumu iesniegusi ilggadējā Dienas darbiniece, Kultūras Dienas redaktore un nodaļas vadītāja, dzejniece Māra Misiņa. Cita Diena piebilde. Mīļie lasītāji, atvainojiet, ka saturu šobrīd veido tikai vēstis, [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kāpēc CitaDiena blogs tika izveidots jau septembrī? (2)
Cita Diena

9.oktobrī notikusī vadības aiziešana no Dienas nebija pēkšņs lēmums, jo domstarpības par laikraksta nākotni radās jau vasarā un saasinājās septembrī. Pirmais mēģinājums atbrīvot Nelliju [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Anda Burve – Rozīte: kāpēc es aizgāju? (11)
Cita Diena

Dienā, kad laikrakstu pameta daļa tā komandas, mums bija tik maz laika un notikumi attīstījās tik ātri, ka atšķīrās avīzē un šajā vietnē publicētais aizgājušo [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Dienu pamet arī mākslinieks un karikatūrists Ernests (2)
Cita Diena

Atlūgumu aiziet no laikraksta Diena iesniedzis mākslinieks un karikatūrists Ernests Kļaviņš.“Es strādāju Dienā kopš 2000.gada. Taisiju zīmējumus komentāru lapai, dažādas ilustrācijas, infografikus, dizaina elementus. Kad jūlijā [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books