Ruduša: Kamerons iesildās atbildīgi (22)
Autors: Rita Ruduša
Publicēts: 2009. gada 13. oktobris 23:25
Atslēgvārdi: , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Līdz vēlēšanām Lielbritānijā vēl trīs gadalaiki, bet konservatīvo līderis Deivids Kamerons jau iesildās premjerministra lomai, kura viņam ir tikpat kā garantēta, jo leiboristu reitingi ir zemāki par zemu. Un jāsaka, ka iesildīšanās norit ļoti pārliecinoši.

Kamerons notur augstas valsts amatpersonas augumam izcili piegrieztas runas par valsti, ģimeni, krīzi un Afganistānu (http://tinyurl.com/ygjzf3w), kuras par labām un literāri vērtīgām atzīst pat vissarkastiskākie avīžnieki (http://tinyurl.com/yfapouv ).

Viņš ir pretimnākošs medijiem un nasks uz komentāriem par svarīgiem dienaskārtības jautājumiem. Viņa vārdos un darbos gan var samanīt populismu un ārpolitisko tuvredzību (piemēram, viņš ekspluatē konservatīvo sabiedrības slāņu tradicionālo eiroskepsi, solot apturēt Lisabonas līgumu, ja čehu prezidents Vāclavs Klauss to līdz britu vēlēšanām vēl nebūs parakstījis).

Taču man – vērotājam, kurš piedzīvojis Latvijas politiskās kultūras reālijas ar buldozeriem, dūrēm Saeimas logā un „lielākajiem kretīniem”, – zīmīgs šķiet kas cits. Proti, klausoties Kamerona teiktajā un vērojot viņa darbus, rodas iespaids, ka viņam nav svešs jēdziens „atbildība”.
Šonedēļ viņš paziņoja, ka toriju deputātiem būs jāatmaksā visas nepamatoti pieprasītās izdevumu kompensācijas un, ja viņi to nedarīs, nākamajās vēlēšanās viņi startēt nevarēs.

Izdevumu skandāls sākās šopavasar, kad mediji atklāja, ka daudzi britu parlamenta deputāti ļoti plaši interpretē mājokļu izdevumu normu likumdošanā, pieprasot, lai no nodokļu maksātāju naudas tiek kompensēti izdevumi par dārza inventāru, suņu ēdienu, diskiem ar pornogrāfiskām filmām, fiktīviem mājokļiem un jau sen atmaksātiem kredītiem.

Šonedēļ deputāti saņēmuši izmeklēšanas komisijas sūtītās brūnās aploksnes ar vēstulēm, kurās ar atpakaļejošu datumu uzskaitīti visi nepamatotie izdevumi, kuri būtu jāiemaksā atpakaļ valsts budžetā. Kamerons savējos jau nokārtojis un uzstājīgi pieprasa, lai citi rīkotos tāpat (http://tinyurl.com/yhwmhno), jo atjaunot vēlētāju uzticību likumdevējiem, viņaprāt, citādi nebūs iespējams. Un, ja kādam ir problēmas ar atbildību un godīgumu, tad viņam nav vietas parlamentā. Tik vienkārši.

x

Nosūti raksta adresi draugam.


Komentāri

super gājiens! droši vien ar baigo sabiedrības, sabiedrības organizāciju, parakstu vākšanu un kādu ekspertu komentāriem, varētu kaut iekustināt arī mūsējos tādā pašā virzienā :) diez vai ar labu rezultātu, bet vismaz iekustināt :P

“..savējos jau nokārtojis”, tātad arī viņš bija iebraucis valsts kabatā?! Skaidrs, ka “visiem būs jāatmaksā” ir pirmsvēlēšanu kampaņa, tas taču tik vienkārši, tā jums nav 500 mil. samazināšana ik pēc pusgada.

Diezin, vai mūsējie zagļi uz kaut ko tādu būtu spējīgi. Viņiem nav tik daudz smadzeņu, lai domātu tik stratēģiski pareizi, kā to dara D. Kamerons.
Mūsējie iet (, t.i., zog) tik uz priekšu, atpakaļ neskatīdamies.
Latvijas politikāņi tomēr ir par maz skolā gājuši, toties par daudz smadzenes nodzēruši.

Marekam – tur nebija tik vienkārši ar “iebraukšanu valsts kabatā”. Parlamentāriešiem bija ļoti plaši traktējami noteikumi, ko uzskatīt par attaisnotiem izdevumiem. Žunālisti izvilka izdevumu sarakstus, sacēlās liela jezga un nācās atzīt, ka ne viss iepriekš “attaisnotais” tāds arī izskatās no sabiedrības skatupunkta.
Bet nu mūsu deputātiem šo jautājumu nesaprast.

Tieši tā..mūsējie pat cietumā tupot neatkāpjas no vēlētiem amatiem..un tiesai kurai būtu jāspriež taisnība notiek ķēķī..taisnības labad jāsaka ka Lielbritānija tomēr jau kādu laiciņu iekopj savu politiskās kultūras dārziņu..kamēr mēs vēl te joprojām brangi padomiski atraugājamies un par muļkiem uzskatam tos kas kaut ko iedomājas runāt par godīgumu, atklātību un ideāliem..

Rowlendi zin ko atbalstīt, vienu miljonu taču ziedoja Londonas mēra kampaņai (konservatīvie). Bet te citā dienā labs raksts par konservatīvajiem! Jūsu ideoloģija taču ir atvērtā sabiedrība – neoliberālisms, vai kārtējā dubultmorāle!

7.
Imants->Dienas Draugs
2009. gada 14. oktobris, 12:12

Labais, minēšu, ka tava amat-iskā piederība ir pie Tralmakiešu juristiem :P Jeb arī, diez vai..juristam tomēr būtu jāzin, ka viens miljons Londonas mēra kampaņā ir tik mazs ziedojums, ka droši vien tiek ierakstīts ziedotāju apakšdaļā. Turklāt, ja tu draudziņ kaut ko zinātu par rietumu vērtībām, piemēram altruismu un noblesse oblige, tad diez vai vispār šādu muļķīgu apgalvojumu rakstītu.. “Rowlendi zin ko atbalstīt” – viņiem ir kādas īpašas spējas paredzēt, kas vinnēs vēlēšanās? ala “pareģis britannicus”? :P

8.
Imants->Dienas Draugs
2009. gada 14. oktobris, 12:25

tie, kas parasti lieto jēdzienu “neoliberālisms” diez ko daudz nezin, par ko runā.. pieņemot (iespējams smagi kļūdos), ka arī Tev vajag palīdzību ar šo vārdiņu, iesaku pašmācību sākt ar http://en.wikipedia.org/wiki/Neoliberalism

kaa jums skiet vai pie rekordzemajiem leiboristu reitingiem buutu iespeeja, ka treshaa celja gaajeeji tiek izspiesti aarpus speeles laucinja un liberaalji naak vietaa (opoziicijaa)?

Trīs gadalaiki nav daudz politiskā šķautnē.

Teikšu tā. Viss kas notiek, lai cik slikti arī nebūtu, tomēr notiek uz labu.
Es sliecos domāt, ka dzīvē nekas nenotiek tāpat vien. Tātad bija jau tā paredzēts, ka no Dienas iet prom cilvēki, tie sakarīgākie.
Kas te ir tik labs, jūs jautāsiet?
Tas, ka es šajā citadiena.lv redzu Latvijas kvalitatīvās žurnālistikas nākotni. Jaunas un neatkarīgas žurnālistu grupas veidošanos, kam svarīga sava ideoloģija un vērtības, no kurām atiet tās netaisās.
Varbūt jūs mudināsiet nākotnē arī daudziem citiem žurnālistiem iet varbūt ne to vieglāko ceļo, bet noteikti pareizo ceļu ko jūs?

Lai nu kā, es novēlu Jums veiksmi un izturību,
Ar cieņu,
PanZero
pagrabs.info

“Viņa vārdos un darbos gan var samanīt populismu un ārpolitisko tuvredzību (piemēram, viņš ekspluatē konservatīvo sabiedrības slāņu tradicionālo eiroskepsi, solot apturēt Lisabonas līgumu, ja čehu prezidents Vāclavs Klauss to līdz britu vēlēšanām vēl nebūs parakstījis).”
—————————————————
Kamerons nesola apturēt Lisabonas līgumu, viņš sola par to sarīkot referendumu un tas nav ne tuvredzīgi, ne populistiski.

Tomēr būs jāpiekrīt raksta autoram – runa par Lisabonas līguma referendumu Lielbritānijā ir gan populisms gan tuvredzība. Protams, ņemot vērā ka tā ir Lielbritānija nevis Latvija, viņš savu solījumu turēs. Taču pamatā tas ir politiskās bāzes paplašināšanas jautājums, nevis ārpolitisks vai stratēģiski pārdomāts gājiens.

Es nepiekrītu, ka jebkura valstij svarīga jautājuma nodošana referendumam ir populisms. It īpaši ņemot vērā to, ka ļoti liela Lielbritānijas sabiedrības daļa ir pret šo līgumu.

Mja, vismaz daļēji, bet jāpiekrīt ir abiem punktiem. gan a) jebkurš valstij svarīgs jautājums būtu jānodod referendumam, gan b) ja valdības un sabiedrības nostāja radikāli atšķirās. Taču, esošajā situācijā, kad Lielbritānija nav bijusi tā, kas nostājusies pilnīgi pret ES konstitūcijas variantiem (ja salīdzina ar citām valstīm), tad runāt par referendumu tagad – kad pat tās valstis, kas bija pret, nu ir mainījušas pozīciju un nu eiroskeptiķu mesija ir palicis vienīgi indivīds, kuru nepārāk ciešot paša sabiedrība, tas manuprāt ir populisms runāt par referendumu.

Var protams runāt valstis ir par vai pret, bet ir viena kopēja lieta visā Eiropā, visās tautās ir ļoti spēcīgs eiroskepticisms. Tieši tāpēc Nīderlande un Francija nerīkoja referendumu par Lisabonas līgumu, jo rezultātu nebūtu grūti uzminēt. Īrijas gadījums vispār ir ņirgāšanās par demokrātiju, īri nobalsoja “pret”, bet eirostruktūras izvērš masīvu propagandu un atkārto referendumu ar mērķi , lai īri nobalsotu “par”. Ja visās ES dalībavalstīs būtu referndums par Lisabonas līgumu es domāju, ka vismaz puse nobalsotu pret to.

varbūt, ja skatās tādos lielos vilcienos, tad tā arī varētu likties, bet piem augstākās izglītības rīcībpolitiku jomā valda krasas atšķirības: leiboristi nogrieza 1998.gadā “lēto” izglītību uzcītīgajiem, tā vietā ieviesa studentu grantu shēmu, kas oktobrī ir izpēlnījusies asu kritiku, jo 176 000 studentu to nav laikus saņēmuši. Vienīgais ko viņi var celt gaļdā ir jaunu kampusu izbūve, laikam jau vēl masīvākai ārzemju studentu masu uzņemšanai.
Savukārt, konservatīvie grib atbrīvot universitātes no leiboristu ieviestās finanšu kontroles, sniegt lielākas iespējas strādājošajiem studentiem.
Liberāļi principiāli ir par bezmaksas augstāko izglītību.
Tā kā kau vai šis piemērs parāda, ka tie 3 gadalaiki varētu arī diez gan krasi atšķirties…

Pats gan ar populismu nodarbojies. Īrijai referendumā piedāvāja nejau to pašu, ko tie noraidīja. Svarīgākā pārmaiņa – tagad viņiem 3 punktos ir bijusi piekāpšanās no visas pārējās ES puses. Pat ja tā nebūtu, esi aizmirsis ka arī Īrijā ir nopietna ekonomiskā krīze, un īri atšķirībā no letiņiem ir biš gudrāki un pieredzējušāki gan ar ekonomiku gan ar ES. Un vājināt ES, attālināties no tās šajos apstākļos?? Traks esi, neviena valsts to nedarīs. Puse Eiropas nemūžam nenobalsotu par ko tādu. Pirms diviem gadiem – jā, iespējams. Taču rēķinies ka Eiropa vienmēr ir bijusi eirooptimiste līdz pat ~90ajiem, kad nāca paaudze, kas vairs nejuta to grandiozo darbu, ko Eiropa jau paveikusi. To darbu uzskatīja par “pašsaprotamu”, tātad tādu – kuru var ignorēt. A ar ko nodarbojas Latvijas eiroskeptiķi, nu tas vispār ir..

Un kas tad tas ir ar ko nodarbojas eiroskeptiķi?
Eiropas Savienība nav vis patiesa līdztiesīgu valstu vai tautu savienība, bet gan tā paša starptautiskā spekulantu karteļa no augšas veidots reģionāls, birokātiska veidojums.
Palasiet tādu Kučinski var atrast NRA blogā.Nezinu vai viņs ir eiroskeptiķis vai eirooptimists bet lietu kartību viņs apraksta pareizi.
Pie reizes painteresejieties kas ir NAFTA(North American Free Trade) un kādas ir līdzības ar ES.

Atvaino, bet šeit nav Vakara Ziņu portāls, un cerams arī nebūs. Ja vēlies runāt, lietojot nopietnas un pārbaudītas ziņas, nāksies lielāko daļu sazvērestības muļķību izsviest aiz borta. Ja tādas vēlēšanās nav, tad būtu labi pašam lekt aiz borta ;)
Ar ko “eiroskeptikji” Latvijā nodarbojas? Tas ir atsevišķas sarunas vērts jautājums, jo nu..amizanti jau nu mums viņi. “Eiropas Savienība nav vis patiesa līdztiesīgu valstu vai tautu savienība, bet gan tā paša starptautiskā spekulantu karteļa no augšas veidots reģionāls, birokātiska veidojums.
” un Rozvelā nolaidās dzeltenausaini marsieši, kurus es personīgi pazīstu – tiešām forši džeki.
NRA nelasu, tomēr, ja no LV preses kaut kas interesē, tad NRA tas būtu – pār manu līķi, par labu tam jau runā “lietu kartību viņs apraksta pareizi”. Bet protams. “lietu kārtību”.. “pareizi”.
Kāds tad viņam ir zinātniskais grāds, lai viņš būtu tā super lielā autoritāte ES skaidrošanā? Pieņemu, ka es viņam varētu šo to un ne tikai šo to par ES pastāstīt, ja reiz viņš strādā NRA.
Par NAFTA, varbūt sāc tā iepazīšanu ar muļķību atmešanu, salīdzināt to ar ES – atvainojos, bet neliecina neko labu par tevi pašu. Otrkārt, reģionālie sadarbības projekti ir vēl kuros reģionos..? Cik no tiem strādā? Kāda ir šādu ideju vēsture? Kad tie aizsākušies? Kāda ir ES vēsture, rašanās gaita, apstākļi? utt. Cik daudz vēl fantāzijas tu mēdz paust par ES?
Kā cilvēkiem pietiek dūšas publiski uzstāties ar absolūti nepārbaudītiem viedokļiem, man vienmēr licies brīnumaini..

Ja tu nelasi un neesi iepazinies ar tēmu tad tu nedriksti pārmest man “publiski uzstāties ar absolūti nepārbaudītiem viedokļiem”.
Šeit pat komentāros var lasīt viedokli ka ja visās valstīs liktu balsot par Lisabonas līgumu viņš tiktu noraidīts vismaz pusē.
Par kādām sazvērastības teorijam jūs runājat?

autore aciimredzot reti lasa presi vai ne visai labi atminas . kamerons bija izsaukts uz deropaskas jahtu un nez ko bija runaajushi bet deripaska peec tam iemaksaaja partijai vai vinam personiigi pikji .
vai tad londonaa nav neviena kas ko vairaak saprot un maak suutiit veestules?

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Vēstules no Londonas
Kausējam leduslāci (18)
Rita Ruduša

Kopenhāgenas klimata forums Londonā šonedēļ ir klātesošs visdažādākajos veidos – medijos, skatlogos, admirāļa Nelsona statujas pakājē izveidotajā vides aktīvistu telšu pilsētiņā, politiķu intervijās un pat [..]

Lasi visu »»
Komentāri un Vēstules no Londonas
Faksu laikmets valsts pārvaldē (37)
Rita Ruduša

Londonas latviešu kopiena valsts dzimšanas dienu svinēja divreiz. Neformāli un lustīgi, ar kori, deju kopu, bērnu ansambli un balli, un oficiāli – ar amatpersonu uzrunām, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Vēstules no Londonas
Veselīga pieturzīme (12)
Rita Ruduša

Viens premjerministrs ir jau atvainojies, otrs vēl raksta runu. Amatvīru sorry droši vien neko nemainīs to cilvēku dzīvē, kuri bērnībā tika pret savu gribu aizvesti [..]

Lasi visu »»
Raksti » Vēstules no Londonas
Tautas kalpa septiņi baušļi (11)
Rita Ruduša

Britu deputātiem turpmāk būs liegts pieņemt darbā radus un pieprasīt kompensāciju par žurku indi. Ieteikumi kompensāciju sistēmas reformai piemin arī citas šķietami pašsaprotamas lietas. Acīmredzot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Vēstules no Londonas
Blērs izstājas, iespēja mazajiem (18)
Rita Ruduša

Tonijs Blērs vēl nebija paguvis apstiprināt, ka neiebilstu kļūt par Eiropas Savienības pirmo prezidentu, kad viņa kandidatūra no saraksta pazuda. Eiropas kreisi-centriskās partijas viņam nevar [..]

Lasi visu »»
Raksti » Vēstules no Londonas
Pastnieki un elastība (7)
Rita Ruduša

To 30 miljonu pastā iestrēgušo vēstuļu kaudzē, kas izaugusi Royal Mail darbinieku streika dēļ, ir arī manas internetā pasūtītās biļetes uz Operas spoku. Izrāde ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Vēstules no Londonas
Ekstrēmists, BBC un vārda brīvība (40)
Rita Ruduša

Šī ir Nika Grifina nedēļa. Visiem vēl svaigā atmiņā pirmdiena, kad britu ģenerāļi pauda sašutumu par karavīru izmantošanu Britu nacionālās partija reklāmās, bet pienāca piektdiena [..]

Lasi visu »»
Raksti » Vēstules no Londonas
Ruduša: Ģenerāļi iebilst pret armijas uzvaru politizēšanu (7)
Rita Ruduša

Rita Ruduša Bruņoto spēku karavīra tēla izmantošana politisko partiju reklāmās nav īpaši oriģināls PR paņēmiens – Eiropas valstu politiskā spektra galējās malās netrūkst partiju, kas to [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books