No Dienas aiziet arī Aivars Ozoliņš (58)
Autors: Cita Diena
Publicēts: 2009. gada 19. oktobris 18:07
Atslēgvārdi: , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Šodien atvaļinājumu pārtraucis un atlūgumu iesniedzis laikraksta Diena komentētājs Aivars Ozoliņš.

A.Ozoliņš Dienā strādāja kopš tās izveidošanas – sākumā kā ārzemju ziņu nodaļas redaktors, vēlāk kā korespondents Vašingtonā. Kopš 1993.gada A.Ozoliņš rakstīja komentārus, kuri to sulīgās valodas, trāpīgo izteikumu un vērīgās analīzes dēļ bija kļuvuši par Dienas “firmas zīmi”. Viņš ir arī divu prozas grāmatu – Gandrīz simts un Dukts – autors.

Lūk, ko Aivars saka par savu atlūgumu:
“Kopš 9.oktobra, kad Dienu atstāja laikraksta vadība un vairāki citi žurnālisti, nav mainījušies iemesli, kuri tagad liek arī man pārtraukt darba attiecības ar laikrakstu. Šie iemesli ir pamatā tie paši, kurus vēstulē lasītājiem todien nosauca Dienas mediju galvenā redaktore Nellija Ločmele – viņas rakstītajam pievienojos tolaik un arvien piekrītu. Tāpēc nebija pareizi turpināt atrasties vienlaikus gan atvaļinājumā, tātad it kā paliekot Dienas darbiniekam, gan kopā ar tiem, kuri jau ir no tās aizgājuši, un pirmdien arī a/s Diena valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Tralmaks piekrita izbeigt šo divdomīgo situāciju.
Vēl ilgi spriedīsim, kāpēc ar Dienu notika tā, kā notika, taču ceru, ka viss, kas notiek, ir uz labu. Katrā ziņā es vēlos arī turpmāk darīt to pašu, ko darīju pēdējos deviņpadsmit gadus – vērtēt valstī un pasaulē notiekošo un par to rakstīt. To pašu vēlas darīt arī vairākums citu no laikraksta aizgājušo, tātad pirmām kārtam no mums pašiem būs atkarīgs, vai tas, ko darām, arī turpmāk būs vajadzīgs lasītājiem.”

Vienā dienā ar A.Ozoliņu atlūgumu iesniedzis arī Latvijas ziņu korespondents Ivo Leitāns, kurš rakstīja par tieslietām un iekšlietām – tiesām, kriminālo pasauli, valsts iepirkumiem utml.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(14 balsotāji )
Komentāri

Es arī labprāt iemaksātu savus simts latus publiskajai AS, bet kā var nodrošināt, lai akciju kontrolpaketi nenopirktu kāda oligarha sievasmāte?
Jo pirmais akciju laidiens taču drošivien būs samēra neliels un nedārgs.

Atbildot uz Vlada Spāres ierosinājumu:
“Ja man jautātu, kāds būtu ideāls īpašnieks patiešām neatkarīgam medijam Latvijā, tad pēc ilgas domāšanas man nāktos atzīt, ka vislābāk piemērota būtu atklāta akciju sabiedrība, kuras akcijas kotējas Rīgas fondu biržā. Turklāt akciju sabiedrības nolikumā būtu strikti notiekts, ka nevienam inevstoram ne tieši, ne pastarpināti nedrīkst piederēt vairāk par 10% no kapitāla.”

Biržas speciālista atbilde ir sekojoša:

Principā būtu iespējams, tikai jebkurā veiksmīgā uzņēmumā atsevišķiem īpašniekiem agri vai vēlu rodas vēlme koncentrēt lielāku daļu kā tikai 10%

43.
exDienis>Viedoklis 21-10-2009 00:53:30
2009. gada 21. oktobris, 05:54

Tieši tāds 10% limits bija arī AS Diena dibināšanas noteikumos/nolikumā.
Kas no tā vēlāk iznāca – paši zināt…

Esmu bijusi “Dienas” abonente no laikraksta pirmā numura, turpinu to saņemt (esmu abonējusi līdz gada beigām, patīk Naumanis, Rietuma, Rukšāne). Lasu “Dienu”, ieskatos “Citā Dienā” un saprotu, kur ir atšķirība. “Diena” man vairs nepiedāvā neko jaunu, kādu negaidītu skatu uz lietām, ko biju agrāk pieradusi “Dienā” atrast, laikraksts mani vairs neuzrunā. Komentāri, ievadraksti mazliet ož pēc konvejiera- jā diezgan laba, bet konvejiera. Tādēļ no sirds vēlu jums veiksmi jauna laikraksta izveidē. Lai jums tas izdodas tik labs, ka pat Naumanis sāk publicēties pie jums. :)

45.

Es domāju, ka Normunds un Dita vēl palikuši tīri finansiālu apsvērumu , nevis pārliecības dēļ. Ditai, piemēram, ir bērns, kurš jāskolo, jābaro un jāģērbj. Nu nevari tā uzreiz aizskriet nezin kur, sevišķi, ja nav lielu paildus darbu. Bez tam, kultūras notikumi jau visās avīzēs tiek atspoguļoti daudz maz neatkarīgi, tā nav politika.

esmu pārsteigts par tiekšanos pastāvēt, aicinu ikvienu būt nevienaldzīgam

Kādreiz biju apvainojies uz Ozoliņu, jo viņš pārāk rupji un aizskaroši izteicās par partiju, kuras biedrs biju. Pat pārtraucu Dienu lasīt, meklēju alternatīvu – un neatradu. Atgriezos. Bet vēlāk izrādījās, ka Ozoliņš vienkārši bija labāk par mani informēts par partijas lietām. Tā ka – cepuri nost! Dienu varēju lasīt kaut vai tikai Ozoliņa dēļ, – tik precīzu analīzi, drosmīgu un atklātu pozīciju, asprātīgu, asu un kodolīgu valodu citur neredz.

DIENAS komanda “aizgāja” no avīzes, jo neprasmīgi vadot to, nolaid uz grunti, un pēc tam mēģināja nopirkt. Netīra shēma. Nesmukākais tajā visā ir runas, ka Nellija izmanīgi samazinājusi algas saviem darbiniekiem, līdz pat dramatiskiem apmēriem, kamēr sev un tuvākājiem ļaudīm – nemaz.

Ja tas atbilst patiesībai, tāpat kā tas ka Nellijas atalgojums laikā, kad viņa nogremdēja DIENU, divkārt pārsniedza Valsts Prezidenta atalgojumu, tad varat izdarīt spriedumu par viņas “godīgumu” paši.

49.

Ozoliņa k-gs,
Jūs tikko izgāzāties – kopā ar otru grandu (bez ironijas) Lato Lapsu. Kāpēc? Tēpēc, ka, piemēram, nebijāt pirms “100.pant’a” tikušies un pārrunājuši stratēģiju. K-gi, jūs gājāt uz tikšanos ar vienu no lielākajiem manipulatoriem un demagogiem valstī, un jums NEBIJA stratēģijas? K-gi, jūs neesat izpildījuši mājas darbus.
Žēl, ārkārtīgi žēl,un kauns arī. Jūs tīri retoriski (un kas gan publicistam ir svarīgāks par to!?) sakāva jūsu pašu – mediju – teritorijā.
Vēlu to vislabāko,
DM

Diezgan nožēlojami. Avīzes vadība īpašniekam aiz muguras slepus jau sen gremdēja šo avīzi (gan ar nemākulību, gan neprofesionalitāti – par jaunās vadības impotenci bēdājās visi Dienas darbinieki, kopš Sarmītes aiziešanas), un, kad neizdevās to “pa lēto” nopirkt, aizgāja durvis aizcērtot.

Feinākais tikai seko. Klīst runas, ka Nellija, spītīgi atsakoties optimizēt Dienas darbību, regulāri apšņikāja savu uzticamo darbinieku algas, kamēr pati savai pirkstu piedurt neļāva… Ja tā ir taisnībam Nelliaj ir nodevusi nevien cilvēkus, kas viņai uzticējās un maksāja algu, bet arī savus līdzgājējus, kas ir vēl pretīgāk.

51.

Dievs ir mans liecinieks – es neesmu rupja sieviete, bet nupat man gribas teikt – Klau, Tu tiešām esi īsta emma!

Man bijusī Diena patika. Piemēram, NR lasu ar smīnu – nu vienkārši super tendenciozi. Diena bija nopietna. Tagad jūtu – nu negribās vairs to Dienu lasīt, sorry. Ieskatījos Citadiena – patika. Lai Jums veicas !

Olīniete, vai Tev ir ziņas, vai LočMele patiešām solidāri samazināja savu algu, līdztekus pārējām algām? Tad satriec Emmu pīšļos! Citādi nelabvēļi melš, ka visu dienas gremdēšanas laiku viņa pieticīgi saņēmusi atlīdzību lielāku kā Valsts Prezidents… Tas pagalam nekādu uzticību viņai nevieš.

Tie taču būs salti meli??

Kamēr Dienas vienkārši darbinieki asarām acīs žņaudzās ar 600, tad 500 un visbeidzot ar 350 Ls mēnesī, tikmēr lai labā un sirsnīgā tiešā vadība bezkaunīgi ķepētu sev ķešā taukus??! Tas izklausās tik pretīgi, ka vienkārši nevar būt taisnība!!!!

Bet ja nu tomēr – -

55.
Oļiniete > replika
2009. gada 3. novembris, 20:12

Bet par ko ir tagad bazārs? Es saprotu, ka nu jums ir labi, visas lielās naudas ir atpakaļ un varat dzīvot zaļi. Tad taču atviegloti jānopūšas un jāpriecājas, ka ļaunuma sakne ir prom. Kāpēc jānāk šeit žulti vemt? Bez tam, jāiespļauj pie visiem rakstiem!

piedod, mīļā, šitas mani ieinteresēja …. vai’ta “aizgājēji” atmaksāja naudu par to laiku, kad apzināti nodarbojās ar kaitniecību??

Katrā ziņā es vēlos arī turpmāk darīt to pašu, ko darīju pēdējos deviņpadsmit gadus – vērtēt valstī un pasaulē notiekošo un par to rakstīt.

++++++++++++

zināms tas vērtējums – saskaņā ar ASV vēstniecības “vērtībām un principiem”

jāatbalsta neoliberālisma šoka terapija un ASV administrācijas agresīvā ārpolitika – pat, ja vairums amerikāņu ir pret

patiesībā pašlaik arī vecā Diena ir tīri interesanta, turklāt saprotamākā valodā nekā agrāk. Man patīk, ka īstā Diena ir vienīgais pozitīvais medijs šodienas Latvijā, kas ne tikai dubļus gāž, bet arī ko jēdzīgu apraksta, par attīstību runā…

Vēl šajā sadaļā
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
How to destroy a newspaper (13)
Pauls Raudseps

Why did the Bonniers help to undermine independent media in Latvia? Everyone in Sweden knows how hard Latvia has been hit by the global economic crisis, [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kas bija Dienas komandas atrastais investors? (78)
Cita Diena

Pamatojoties uz redakcijas vadības izstrādāto biznesa plānu, interesi par Dienas Mediju un Dienas Biznesa iegādes finansēšanu apliecināja investors ar nevainojamu reputāciju un starptautisku pieredzi mediju [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
No Dienas aiziet Gunta Sloga (35)
Cita Diena

Darbu laikrakstā Diena pārtraukusi arī vecākā korespondente Gunta Sloga. Viņa Dienā nostrādāja 13 gadu – gan ārzemju ziņu nodaļā, gan Latvijas ziņu nodaļā, specializējoties politikā un [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Dienu pamet ilggadējais komentētājs Askolds Rodins (73)
Sanita Jemberga

Mums ik pa brīdim nākas atgriezties pie “sēru vēstīm”, bet neko darīt. Atlūgumu ir uzrakstījis ilggadējais komentētājs, ko lasītāji iepazina vēl Atmodas laikā, Askolds Rodins. [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Dienu pamet komentētāja un režisore Laila Pakalniņa (13)
Cita Diena

Šodien atlūgumu iesniegusi Dienas komentētāja, pazīstamā režisore Laila Pakalniņa.Savā uzteikumā Aleksandram Tralmakam Laila raksta: “Uzsaku darbu saskaņā ar Darba likuma 100.panta 5.daļu, jo, pamatojoties uz taisnprātības [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kā tapa pēdējā “vecā” Diena (26)
Cita Diena

Gunta Sloga, speciāli CitaDiena “Aleksandr, kāda ir sajūta, kad esi iznīcinājis Dienu?” Ar šādu jautājumu reklāmas nodaļas darbinieks Jānis pielika punktu piektdienas pēcpusdienā Aleksandra Tralmaka sasauktajai [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
No Dienas aiziet Kultūras Dienas redaktore Māra Misiņa (5)
Cita Diena

Šodien atlūgumu iesniegusi ilggadējā Dienas darbiniece, Kultūras Dienas redaktore un nodaļas vadītāja, dzejniece Māra Misiņa. Cita Diena piebilde. Mīļie lasītāji, atvainojiet, ka saturu šobrīd veido tikai vēstis, [..]

Lasi visu »»
Kāpēc mēs aizgājām? un Raksti
Kāpēc CitaDiena blogs tika izveidots jau septembrī? (2)
Cita Diena

9.oktobrī notikusī vadības aiziešana no Dienas nebija pēkšņs lēmums, jo domstarpības par laikraksta nākotni radās jau vasarā un saasinājās septembrī. Pirmais mēģinājums atbrīvot Nelliju [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Anda Burve – Rozīte: kāpēc es aizgāju? (11)
Cita Diena

Dienā, kad laikrakstu pameta daļa tā komandas, mums bija tik maz laika un notikumi attīstījās tik ātri, ka atšķīrās avīzē un šajā vietnē publicētais aizgājušo [..]

Lasi visu »»
Kam pieder Diena? » Kāpēc mēs aizgājām?
Dienu pamet arī mākslinieks un karikatūrists Ernests (2)
Cita Diena

Atlūgumu aiziet no laikraksta Diena iesniedzis mākslinieks un karikatūrists Ernests Kļaviņš.“Es strādāju Dienā kopš 2000.gada. Taisiju zīmējumus komentāru lapai, dažādas ilustrācijas, infografikus, dizaina elementus. Kad jūlijā [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books