Šķēle, trešais uzlējums (253)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2009. gada 22. novembris 22:17
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Andra Šķēles atgriešanās kongress sestdien droši vien sagādāja vilšanos tiem, kuri bija cerējuši dzirdēt ne tikai apstiprinājumu sen novecojušajai ziņai, ka viņš atgriezīšoties Tautas partijas priekšsēdētāja amatā,  bet arī vēsti, kā tad īsti šis “kompetentais ekonomists” pošas izvest nabaga latviešu tautu no krīzes tuksneša un ievest apsolītajā labklājībā.

Nekā.

Pārmetumi pašreizējai valdībai un politiķiem vispār, tēvišķīga savas partijas pabāršana, banāli autoritāra saimniekpapa konstatējumi par sabiedrības nespēju domāt patstāvīgi un tikpat banāli vēlējumi, lai lepojamies  ar savām “latviskajām īpatnībām” un ļaujam viņam un citiem darītājiem “pašiem lemt” un apsaimniekot valsti.

Taču nekādu svaigu politisku ideju un konkrētas rīcības priekšlikumu, ar ko pamatot savas pretenzijas uz nācijas tautsaimnieciskā līdera lomu, Šķēlem nav.

Pat ļaunāk — saliekot kopā viņa četrdesmit piecu minūšu runā ietrāklētos ekonomiskās politikas priekšlikumu ielāpus, nekas cits nesanāk kā vien lupatu deķītis no tās pašas lielo tēriņu politikas, ar kuru viņa partijas biedra Aigara Kalvīša valdība iedzina valsti šajā krīzes bedrē.

Tikai atšķirībā no Kalvīša izniekotajiem “treknajiem gadiem” vairs nav naudas, ko tērēt. Tāpēc Šķēles ekonomiskā politika sanāk kā suņukam, kas ķer savu asti — jāstimulē ekonomika, jāinvestē lielos infrastruktūras projektos, taču naudas nav, ideju, kā to nopelnīt, arī nav, devalvēt latu, lai vismaz radītu naudas pārpilnības šķitumu, jau ir par vēlu, tomēr jāinvestē infrastruktūrā, vienīgi naudas nav…

Šķēles priekšlikums atbalstīt mikrouzņēmumus ir vienīgais, kā vismaz ģimenēm mēģināt pelnīt naudu. Pārējie ir par tās pārdalīšanu — ieteikums pārskatīt ES fondu izlietojumu, mājiens, ka Parex bankā (kuru pats necik sen ieteica pārdot par latu) esot miljards eiro valsts naudas, un piedraudējums runāt ar starptautiskajiem aizdevējiem par viņu aizdotās naudas novirzīšanu ekonomikas stimulēšanai.

Ja “naudas daudzums tautsaimniecībā ir katastrofāli nepietiekams”, jāvaicā, kā var solīt “maksimāli” investēt infrastruktūrā, piecu līdz septiņu gadu laikā atmaksāt visus valsts parādus (kam gadā būtu jāatvēl ap 10 procentiem no iekšzemes kopprodukta) un tomēr 2011.gadā sastādīt sabalansētu budžetu, ko Šķēle būtu gatavs izdarīt, ja kļūtu par premjerministru?

Un kāpēc, ja tāds brīnums būtu iespējams, “nevajadzētu sapņot par eiro zonu”, kad jau būtu izpildīti eiro ieviešanai nepieciešamie budžeta deficīta un ārējā parāda apmēra nosacījumi?

Vai ne tāpēc, ka Šķēle spēj iedomāties “naudas daudzuma” palielināšanu, tikai to drukājot, kas īslaicīgi radītu ilūziju par budžeta caurumu aizbāšanu, taču iegrieztu inflācijas spirāli, līdz ar to atņemot Latvijai cerības izpildīt inflācijas kritēriju eiro ieviešanai? Acīmredzot, jo jau maijā viņš runāja par “iekšējo tēriņu un vajadzību apmierināšanu pie citas naudas masas ekonomikā”, ko ļautu darīt lata devalvācija.

Taču par devalvācijas lietderīgumu tagad pat Šķēle “kļuvis skeptisks”, un pašlaik esot visnepiemērotākais brīdis to darīt. Kopā  ar viņa mudinājumu savai partijai palīdzēt premjerministram Valdim Dombrovskim “neiekrist aizā” tas ir ļoti labs signāls starptautiskajiem investoriem, taču Šķēlem pašam nozīmē atzīšanos nespējā piedāvāt neko.

Dombrovskis, viņaprāt, esot “ekonomikas apskatnieks”, taču Šķēles zīmētie “pieci lielie darbi” (jāatjauno tautas izaugsme, jāattīsta ražošana, jānodrošina enerģijas apgāde, jāspēj pašiem pārvaldīt savas finanses, jāsakārto valsts pārvalde) paliek tikai apskatnieciska pļāpāšana, aiz kuras ir tā pati vecā TP tērēšanas un dalīšanas ideoloģija. Nav vairs ne miņas no svaiguma, ko Šķēle varēja piedāvāt kā bezpartejisks premjerministrs 1995.gadā vai kā vēlēšanās uzvarējušas partijas līderis 1998.gadā.

“Emocionalitāte”, ko Šķēles runā samanīja daži partijas biedri, bezpartejiskam nomaļus vērotājam varēja izskatīties kā nervozitāte un sagurums.

Šīs partijas svarīgāko publiski piesaukto kritēriju savu biedru atbilstībai augstiem amatiem — “uguntiņu acīs” — partijas augstākā amata vienīgais pretendents nespīdināja. Un arī kongresa delegāti pēc gandrīz vienbalsīgā balsojuma par jauno veco priekšsēdētāju cēlās kājās un sveica savu lēmumu ar tādu kā izmisuma entuziasmu, ka varbūt sliktāk vairs nebūs.

Un ka vēlētāji Šķēles ievēlēšanu varbūt netulkos kā viņa paša savulaik savējiem dotā uzdevuma pildīšanu — balsot par lielākajiem kretīniem.

Daudz grūtāk nekā savus 1675 partijas biedrus Šķēlem būs pārliecināt citus vēlētājus noticēt, ka viņš atgriezies ar “sāpi par Latviju”  un par “depresīvu, demoralizētu, nemotivētu un sašķeltu nāciju”, kuras ārējie un iekšējie ienaidnieki viņam iznāk esam tādi paši kā vienam Vidusāzijas valdnieciņam: “ārvalstu finanšu haizivis”, kuras atņēmušas mums “suverenitāti” un ielikušas mūs “parādu cietumā”, un pašmāju prese un citi vārdā nenosaukti “liberālie propagandisti”, kuri izdabājot “pūlim”, spēlējot “populistiskas demokrātijas spēlītes” un graujot “valsts pamatus”, prasīdami “linča tiesas”.

Šīs graujošās darbības rezultātā tikusi “samazināta valdības ietekme pār procesiem”, bet “pūlis” jeb Latvijas sabiedrība esot “sadalīta atomos”, cilvēki neesot spējīgi patstāvīgi spriest un domāt, un “izveidot savu viedokli” — to viņiem “iepotē” augšminētie pamatu grāvēji, taču “lielākā daļa indivīdu” to pat nesaprotot. “Deviņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem uzskata valdību par korupcijā slīgstošiem vadītājiem,” Šķēle šausminās par tādu sabiedrības “pesimismu”.

Latvijas sabiedrības novērtējumā Šķēle nav ticis tālāk par “stabilitātes garanta” Kalvīša lamāšanos uz “kvaukšķiem”, kuri uzdrošinās jaukties “politikā”, vai savas sievas Kristiānas Lībanes–Šķēles pērn augustā LTV raidījumā Kas notiek Latvijā? izmesto: “Jūs, tauta.”

Tomēr sestdien viņai šīs “jūs, tautas” liktenis jau bija “daudzām saitēm savijies” ar TP likteni. Arī Šķēle raudzīja uzburt sirreālu un biedējošu ainu, kurā Latvijas valsts un tautas liktenis būtu atkarīgs no TP: “Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!”

Tomēr neradās sajūta, ka TP spēs “mobilizēt Latvijas nāciju jaunam darba cēlienam”, pierunāt mūs visus sadoties rokās ar partiju kā Baltijas ceļā vai kapu svētkos, ko Šķēle minēja “latvisko īpatnību kopuma” sarakstā, “iedvest sevī pašapziņu”, “atjaunot izpildvaras vertikāli” vai vismaz iegūt šajā valdībā kādu “saimniecisku ministriju”, kas delegātu runās atkārtojās tik bieži, ka acīmredzot ir kaut kā saistīts ar tikpat bieži pieminēto “pazemojumu”, ko viņiem nākoties ciest.

Toties Šķēles mudinājums nodziedāt Nevis slinkojot un pūstot lika atcerēties, ka to pašu nodziedāja arī Latvijas ceļš savā kongresā pirms izgāšanās Saeimas vēlēšanās 2002.gadā.

Tiesa, TP šis nebija pēdējais kongress pirms vēlēšanām, vēl viens notikšot maijā.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(115 balsotāji )
Komentāri
1.

Diemžēl ~ 60 % ir taisnība… :(

man ir 2 problēmas:
1. Šķēle ir tik tālu sevi sakompromitējis, ka viņam nākot pie varas, es, visticamāk, atstāšu Latviju.
2. Viņam nav pienācīgas alternatīvas, ir tikai sabraukti ezīši …

Gaidīju velnišķīgu viltību, satriecošu stratēģiju, ko būtu izshēmojusi rūdītā Lībane, pagaidām – pļukts. Redzēsim…

Ozoliņ, esi nu godīgs vismaz pret sevi. Nebija Šķēlem “svaiguma” ne 95, ne 98.tajā gadā.
Bija ar amorāli sasmērējies ierēdnis, kurš izmantojot dienesta stāvokli bija pievācis labākos nozares uzņēmumus un nevis valsts vārdā, bet pats pārdevis to ārzemniekiem, izņemot no valsts kases miljoniem latu. Tā bija nauda, kas tika izņemta no valsts attīstības, jo toreiz miljoni dolāri bija patiesi iespaidīga summa, ko varēja investēt izglītībā jeb valsts nākotnē.
98.gadā valstij vajadzēja personu, kas novērstu nestabilitātes riskus nākotnē – bet arī tas netika izdarīts, kā valsts palika alkatīgu bagātnieku saujiņās kontrolē, tā palika. Kā valstī bija īstermiņa valdības, tā palika, kā bija nestabila politiskā sitēma tā palika. Neko viņš valstij nedeva. Vēl vairāk – viņš deva valstij to vājprātīgo mantojumu, kas pārvērtās “trekno gadu” kataostrofālā murgā ar visiem saviem Kalvīšiem, Slakteriem, Segliņiem un tādā garā.
Tas galu galā nonācis līdz tik zemiskam ārprātam, ka tiek apzagti pat slimi bērni. Vai vēl zemāk un briesmīgāk var krist?!
Tagad šī persona (nevēlos lietot vārdu – cilvēks) kļūst par kādas partijas līderi? Latvijas tauta, ir laiks izvilkt galvu nevis no maldu smiltīm, bet maldu mēsliem. Kāpēc noziedznieks runā no tribīnes, nevis sēž tumša cietuma kamerā, ko nopelnījis jau sen un pamatīgi ?! Viņš ir nacionāla mēroga infekcija!
Kad Latvijas tauta beidzot saņemsies un atbildēs uz šo jautājumu, tikai tad tai būs cerības uz gaišāku nākotni sev un saviem bērniem.
Pat senie latvieši zināja, ka ar kretīniem nav aršana. Kur nu vēl ar vislielāko kretīnu izplatījumā!

Ļaujiet taču cilvēkam strādāt, ko rejat jau uzreiz?

5.

Arvīds ķer muļķus :)

Paldies autoram par rakstu, bet jo sevišķi par acīgumu!

No Ozoliņa spalvas Dieva ausī:)

“Toties Šķēles mudinājums nodziedāt Nevis slinkojot un pūstot lika atcerēties, ka to pašu nodziedāja arī Latvijas ceļš savā kongresā pirms izgāšanās Saeimas vēlēšanās 2002.gadā.”

Nav principiālas atšķirības starp Privertu un Šķēli. Ja nu vienīgi pēdējais vēl nesēž.

8.

Kāpēc dēvē cienījama portāla apmeklētājus par muļķiem? Ja runājam par Šķēli, tad kaut kas viņā ir. Cerams, ka vairāk laba nekā slikta. Ne salīdzināt ar V.D., kurš man asociējas ar kaut kādu bezsatura amorfu masu.

“Ja runājam par Šķēli, tad kaut kas viņā ir. Cerams, ka vairāk laba nekā slikta. ”
————–
Lūdzu izstāsti – kas tieši?

Jūs spējas uzrakstīt arī kaut ko par citiem vai arī tikai koncentrējaties uz Šķēles kungu ?

IVO, 22.11.2009 / 01:10

Bija patiess prieks vakar skatīties sjezdu – viss kā vecajos labajos laikos, kad PATS priekšā protēzi klabināja. PATS sevi ielika amatā, PATS valdei izvēlējās lielākos kretīnus, PATS novados organizēs TROIKAS, kas izķers tautas ( lasi-TP) ienaidniekus. Un man jau likās, ka ar Brežņevu aizgāja vecā godība. Aizkustinoši bija redzēt, kā sieviņa pirmā traucās kājās apsveikt ievēlēto vīriņu un pārējie tad arī steidzīgi rausās augšā, jo neviens tak negrib palikt par PĒDĒJO kretīnu. Nožēlojami.
+++
Piekrītu.

Lieliski uzrakstīts. Kaut nu latvieši nāktu pie prāta un par šo personu, kurš jau tā sakampies pārāk daudz, vairs nebalsotu.

Galma lakstīgala ieķērcās. Redzēt kādu meldiņu dziedās pēc Vienotības kongresa. Vispār derētu tā kā legalizēt savu statusu un oficiāli kļūt par Ēlertes preses sekretāru nevis saukties par “žurnālistu”. Ozoliņš jau sen nav nekāds žurnālists.
Sorosītiem vajag kādu ko plosīt. Ar savām atvērtās sabiedrības idejām sorosīti ir izgāzušies un tāpēc jo cītīgāk tiem jācīnās ar savu alter ego.

Trakākais tas, ka daži pat nepamana, ka Šķēle jau kopš savas parādīšanās uz politiskās skatuves ir tukšs, agresīvs un stipri aprobežots muļķis, kurš faktiski pat nejēdz, kā saimniekot. Viņš arī nevīžo attīstīt savas smadzenes, kuras kustas tikai vienā virzienā – kā laupīt arvien vairāk un vairāk, – rodas iespaids, ka Šķēle taisās uz miršanu, kuram “vēl pirms nāves jāpaspēj” sagrābties pēc iespējas vairāk.
Pat vidusskolēni ir pamanījuši, ka Šķēle ir degradējies tukšpauris.

drakons,

izskatās, ka Jums ir ļoti bail. Un pamatoti! :)

NEKAD TP nav bijusi partija savai tautai. Tas ir viens no Šķēles un viņam pietuvināto nelietīgs triks balsu zvejošanas nolūkā.
Kaut kā politologiem un par politiku rakstošiem žunālistiem nav ienācis prātā patincināt ierindas biedru par to, kas jāsaprot ar KONSERVATĪVISMU, ko TP lieto, pozicionējot sevi labējo partiju blokā.
Manuprāt, labējs konservatīvisms nav nekas cits kā buržuju vēlme saglabāt status quo sabiedrībā, neļaujot apšaubīt savu pārākumu par pārējiem.
Pieminētā Lībanes frāze – ‘Jūs, tauta’, ir tiešs apstiprinājums, cik augstu TP īpašnieka ģimenē mūsu tauta tiek vērtēta. Pirmajā jaungada uzrunā Šķēle sevi nolika augstāk par tautu, jo tā nebija “iztīrījusi zobus un izbuktējusi bikses,bla bla, bla.
TP ir lumpenburžuju partija. Tādu buržuju, kas jūtas labi tikai tad, ja var uzkundzēties viesiem un zākāties par erudītākiem kolēģiem (marsieši, sabrauktie eži, ekonomikas apskatnieki). Lumpenburžuju pazīme ir neremdināms rijīgums, līdz tādai kretīnisma pakāpei, kad neceremoniāli pievāc slimiem bērniem nepieciešamo. Otra lumpenburžuju pazīme ir melošana, totāla melošana pilnīgi visur, jebkurā intervijā, jebkurā uzrunā, jekurā komentā.

kā ta nav starpības! Priverts nodarbojas ar godīgu, kaut arī krimināli sodāmu biznesu

> angry
Jums taisnība: manuprāt, Priverts ir 100 x patiesāks un cienījamāks par tādu s.mušu kā Šķēle.

“kā ta nav starpības! Priverts nodarbojas ar godīgu, kaut arī krimināli sodāmu biznesu”
——————-
Te ir tikai mērogu atškirība – Priverts gribēja uzsēdināt uz adatas tikai saujiņu bagāto un padarīt atkarīgus, Šķēle visu valsti. Lomku galējis nomocītos mēs redzējam ar spīdošām acīm un trīcošām rokām balsojam.

20.
Politiskaa atbildiba
2009. gada 22. novembris, 23:56

Vismaz 2 veidos Skele parada, ka ir sapuvis un bledis – ka nem Kraukli par vietnieku un ka nepiemin ne vaardaa, ka valsts apzadzejus vajadzetu tiesat un sedinat.Tatad bledibas un sile turpinasies. Jaa, nav Skelem nekada tautsaimniecibas plana tikai tuksas plapas.

Jūs visi esat pilni naida un ļaunuma. Vai tādi cilvēki spej ko dot Latvijai? Domāju, ka nē! Tie, kas ciena sevi nekad tā nespļaus uz otru!
Labāk nomierinaties un ar galvu padomājiet par visu.
Meklējiet izeju katrs pats savā ģimenē. Ja kāds gribēs atrast darbu – atradīs un nebauros vai nerakņāsies pa atkritumu kastēm dabā un dvēselē savā!
Pretīgi lasīt šos komentārus!

Es nevaru iedomāties nevienu demokrātisku zemi, kurā nobriedušas partijas biedri klusi, mierīgi un ar aplausiem pieņēmuši savas partijas tētiņa atgriešanos politikā, sevišķi viņa publisko savu biedru kaunināšanu, nolikšanu un, maigi izsakoties, nolikšanu. Vēl labāk, pēc tam, kad viņa partija ir viņu ievēlējusi teju vienbalsīgi, viņš viņiem apsola partiju kārtīgi iztīrīt un delegāti atkal viņu sveic ovācijām!
TP nav partija – ar programmām, ētiku, godaprātu, integritāti un savstarpēju uzticību – bet gan tīri un nepastarpināti savtīga banda, kura kārtējo reizi meklē kā izmuļķot vēlētājus un atkal pildīt savas kabatas.
Ja tuvākajā laikā necelsies TP reitings, varam sagaidīt, ka biedri atkal vienbalsīgi lūgs savu neatvietojamo vadoni: “Biedri Joze, er biedri St, er biedri šķēle, mēs vēl neesam pietiekoši iztīrīti – mēs jūs lūdzam, lūdzu tīriet vēlreiz!”

Viens gan skaidrs, ka Segliņš savā amatā tiks nomests, tas ir tikai laika jautājums.

Pa īsto šo sanākšanu ir pagrūti dēvēt par partijas kongresu,tā vienkāršā iemesla dēļ,ka konsekventu, idejās balstītu partiju Latvijā nav principā.. Interešu grupas, klani, baņģugas šlipstēs- jā, to ir pietiekoši..Vienkārši, kāds veikls zellis, šajā gadījumā Andža, savācis, piepircis bezmugurkaulnieku bariņu, kas tēlo “politiku”..Ne par tēmu mazliet, bet paralēle- cik zinu nesen socdemos bij doma nomainīt Dinēviču, bij pat cerīgi, idejiskie biedri vietā.. Un ko? Kad partijnieki iebrauca, ka bez vecā pr šiem nespīd piķis, ofiss Vecrīgā,utt tā arī palika rāmi :) Jautājums- kad beidzot partijas pa minumumam tiks finansētas no budžeta? Kamēr paliks pa vecam, tikmēr nāksies skatīties kā viens pelēks,lielās ‘aizdomās turamais” vīrelis ar zuteni,taisa politiku.

Runas runām, bet sausais atlikums ir tāds, ka Šķēle turpmāk piedalīsies koalīcijas padomēs.

Hmm… Pēc pašreizējās informācijas spriežot, oficiālie grēkāži būs Slakteris un Kalvītis. Abi neesot bijuši uzaicināti TP kongresu. Bet tad ļoti interesanti pavēršas jautājums – ko Kalvītis darīja pie Putina? Un par kādiem nopelniem Kalvītim vieta LB valdē?
Šķēle pakratīja pirkstu arī nekompetento ministru izvirzītāju virzienā. Vai ar to domāja Segliņu, kurš ir ministrs un bija arī viens no virzītājiem kamēr Šķēle atpūtās?
Kāds jau Šķēlem būs jāupurē, lai parādītu, ka nav tikai tukši pļāpājis par partijas rindu tīrīšanu. Bet upuriem vajadzēs kompensācijas maksāt, lai nesāk lieku runāt. Jāskatās kādi “sudraba”, “zelta” un “platīna izpletņi” tiks sagādāti no TP iztīrītajiem.

Šķēle vēl joprojām ir bagāts, skaists un gudrs.

28.

Man likās, ka Slakteris bija, tikai sēdēja kluss. Upurēšanai viņš piemērots ideāli

Šķēle vēl joprojām ir bagāts, skaists un gudrs

Atvainojiet, kolēģi, par dubultkomentu. Bet tas tā – ja nu, jūs ar pirmo reizi nesapratāt. Cieņā.

>agneška
Slakteris esot atnācis bez uzaicinājuma. Tāda informācija izskanēja ziņās.

32.
agneškas brūtgāns >puika
2009. gada 23. novembris, 01:53

bet kas tur vispār ir palikuši? Bezcers! Glītais Rieksts, superdemagoģe Muižniece, Zalāns (tagad labi runā domburšovos, Priv.Dzīvei vajadzētu 3zvaigžņu ordeni par viņa atmaskošanu, pēc tā kā runā tagad, neiedomātos, kas viņš par putnu). Krauklis 100% karikatūra, kāpēc Šķēle sev tā kaitē, tādu ākstu turēdams tuvumā? Pat mana mutere skatās un brīnās. Kučinskim traucē godaprāta atliekas, Segliņam nav harizmas. Ko tad, savu sievu Lībani likt par ministri? Tas ir bankrots, lai cik viņa gudra!

33.

Un atkal man ir tikai viens jautājums vai drīzāk aicinājums uz analīzi: ja TP reitingi celsies tieši pateicoties tam, ka Šķēle ir agriezies, ko tad jūs rakstīsiet? Es sagaidu, ka jūs un ne tikai jūs, bet citi eksperti, analizētu, kas ir tie cēloņi, kas t.s. “tautai” neļauj spriest pareizi; kāpēc ekspertus, kas apskaidro tautu, tauta nesadzird. Es nekritizēju, es aicinu domāt un analizēt! Un rakstīt par to! Piemēram, cik Ljas izglītības sistēma labi attīsta cilvēkos spēju spriest un analizēt politiskos procesus, piemēram. Utt.

>agneškas brūtgāns
Hehe, es jau šur tur esmu izteicies, ka labu vai sliktu līderi var atpazīt pēc cilvēkiem, kas ap viņu pulcējas. Vēl vairāk – līderi var vērtēt pēc tā ko viņš atstāj aiz sevis. Man liekas TP pagrimums kopš Šķēle pameta vadību ir pietiekoši daiļrunīgs.

35.
agneška>garāmgājējs
2009. gada 23. novembris, 02:09

Absolūtajam vairumam “tautas” nav ne intereses ne spēku sekot politikai. Cilvēki vakarā pēc darba ir noguruši. Viņi neveltīs brīvdienas, netērēs savas vienīgās dzīves laiku lai, bojājot sev garastāvokli, lasītu par kādu vietējo politikāni. Vismaz mani radi/draugi ir tieši tādi. Lai kādu varētu apskaidrot, viņam ir vismaz jāklausās. Jau redzēju reklāmu jaunajam sieviešu žurnālam “Una”, kur Tralmaka kungs stāsta sviestu par Dienu pametušajiem žurnālistiem. Vot, to “Unu” labākajā gadījumā manas paziņas izlasīs, pie friziera sēžot. Aptaurēs, ka nemetas. (Hmm, nez cik tāds raksts varētu maksāt?)

>agneška
Es laikam jau esmu apnicis gan radiem, gan draugiem gan kolēģiem ar runām par politiku :D

37.
ag.kopā ar brūtgānu>puika
2009. gada 23. novembris, 02:24

Labi darāt. Tomēr cerība, ka kaut kas aizķersies prātos, a ko citādi? Dzimtene ir briesmās! :) Tas par tām nākamajām vēlēšanām. Rakstāt Jūs labi.

38.

Tātad jābeidz arī mums pašiem šeit pa tukšo burbuļot, kurš jūtas varošs, lai organizē, skaidro! Visi tie Tautas fronti pārdzīvojušie aktīvisti vairs šodien nav elku lomā liekami. Kaut vai Kristovskis – varbūt brandvīnu kopā būtu ar mieru malkot, bet ne par vēlēšanām runāt, arī Ēlerte vairāk varētu panākt ar ļaudīm runājot kādā lustīgā pasākumā, nevis jaunu partiju vadot.

Virsraksts – kā kulaks uz acs. Šķēles īstenais mērķis gan ir krietni augstāks. Par to bez aplinkiem izteicies viņa juridiskais sabiedrotas Grūtups – valsts prezidenta amats prezidentālā republikā. Tāpēc arī tā parakstu vākšana par tautas vēlētu prezidentu. Varbūt viņš cer, ka ar mirušā Ulmaņa tēlu vēlreiz izdosies apmuļķot tautu. Rubeņa, Liepiņa, Dimitera “Vadonis” kā savdabīgs ievads kampaņai, godīguma izkārtnei – VISU LATVIJAI piesaistīšana. Diemžēl /ja ticēt aptaujām/ liela daļa cilvēku šobrīd vēlas tautas vēlētu prezidentu – mesiju, stingro roku, nekļūdīgo un nemaldīgo. Cik gan daudzi no mums savā domāšanā vēl nav pieauguši, cik gan daudzi ir gatavi pakļauties cita cilvēka vēlmēm un iegribām, nepiepūloties visu apsvērt paši. Vai tiešām mēs esam tik ļoti notrulinājušies, tik ļoti slinki, ka negribam domāt!? Kaut gan – gadiem ilgi uz to mudināja mūsu valsts kultūras politika. Sākot jau ar pašu pieejamāko – televīziju. Šovi, spēles, seriāli, gan rietumu, gan austrumu bojeviki, vardarbība – jau multfilmās pirmsskolas vecuma bērniem. Ja pēc lētuma tiecas komerctelevīzijas, tad to vēl varētu saprast, bet LTV!!! Kur pazuduši kultūras raidījumi, klasiskās mūzikas koncerti, teātru izrādes, operas, baleti, kultūras darbinieku portretraidījumi? Vesels kanāls atvēlēts sportam, bet kultūrai tikai tie 100g, kas faktiski ir vien tāda virspusēja papļāpāšana. Tā nu nav ko brīnīties, ka tauta paliek trula. Pienāk vēlēšanas, paskatās reklāmas un aiziet nobalsot. Pēc tam 4 gadus atkal var gānīties. Par ko? Par pašu lētticību! Bet, mīļie, sāksim taču reiz DOMĀT!!! Šķēle nav izvēlīgs – viņam noderēs arī pēdējā plenča un bomža balss, vientiesīgas tantiņas naivā uzticība solījumiem un mājās tupētāja nepiedalīšanās vēlēšanās. Bet lai viņš ar savu varzu paliktu bešā, visiem labas gribas ļaudīm JĀRĪKOJAS. Ne visiem ir pieejams internets /diemžēl – tā ir realitāte/ un ne visi ikdienā seko līdzi politiskajiem notikumiem – tā rodas pilnīgi nepieņemami protesta balsojumi /Rīgas variants/ vai vēlēšanu ignorēšana. Tad nu mums – katram un ikvienam – jāglābj sava valsts. Apgaismosim tos nedomājošos, izvilksim no mājas tos aizkrāsnē tupētājus, aizvedīsim uz vēlēšanu iecirkņiem tos, kuriem ir grūtības turp nokļūt, jo nav transporta, rakstīsim saviem draugiem un radiem, kas strādā ārzemēs – lai viņi piedalās vēlēšanās, jo viņu ir daudz un viņu balsis mums ir vajadzīgas, runāsim ar saviem draugiem, radiem, kaimiņiem, darba kolēģiem. Šis ir brīdis, kad mums jāsaņemas un jāpasaka stingrs NĒ! vecajai kārtībai – lielākajiem kretīniem, šoferu dēliem un šim “trešajam uzlējumam”. Tikai vienotībā mēs varēsim gūt pārsvaru – “Vienotībā”!

40.

Savu klibo krustmāti un 18-gadīgo mazo brāli katram vispirms jāpārliecina. Cik ta’ būs uz pasākumiem gājēju, ja zinās, ka atkal par politiku jāklausās?

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books