Pieskaitāms (158)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2009. gada 3. decembris 10:18
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Ciniskās paslēpes turpinās.

Administratīvā apgabaltiesa ar spriedumu atzinusi, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie valdes locekļi, ir valsts amatpersona. Taču pats Fliks uzskata šādu statusu par nevēlamu: amatpersonai ir jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija.  Tāpēc publiski paudis, ka „neesmu valsts amatpersona”.

Nav grūti iedomāties, kāpēc Flikam tik ļoti negribas iesniegt deklarāciju, kurā būtu redzami gan viņa īpašumi, gan ienākumi, gan parādsaistības.  Šāgada sākumā viņam piederošs uzņēmums par 14 miljoniem latu iegādājās 47% no aviokompānijas airBaltic akcijām, bet vēl aizvien nav skaidrs, kā Fliks ticis pie šādas naudas.

Administratīvās apgabaltiesas spriedums nav pārsūdzams, un kopš tā stāšanās spēkā Flika personiskajam viedoklim ir pakārtota nozīme.  Tam var rast pielietojumu, piemēram, diskusijā draugu pulciņā, bet ne vairāk. Valsts ieņēmumu dienests norāda, ka līdzīga gadījuma – tikt atzītam par amatpersonu ar tiesas spriedumu – Latvijas tiesu praksē līdz šim nav bijis, taču viena reize vienmēr ir pirmā.

Ir dzirdēts, ka ar likumu „saskrējušies” cilvēki mēdz izlikties par nepieskaitāmiem, un viņiem ir tiesības tikt pārbaudītiem. Taču, ja tiek konstatēts, ka ne, cilvēks atbild par savu rīcību, viņš stājas tiesas priekšā. Neatkarīgi no tā, ko pats domā par savu rīcībspēju.

Atteikšanās iesniegt amatpersonas mantiskā stāvokļa deklarāciju ir solis tiesas darbu virzienā. Ja amatpersona ilgstoši nepilda savu likumā noteikto pienākumu, VID var vērsties finanšu policijā ar lūgumu ierosināt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 219.panta par izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas. Likumā ir arī pants par tiesas sprieduma nepildīšanu.

Flikam acīmredzot ir ko slēpt, ja jau ir gatavs riskēt ar nonākšanu uz apsūdzētā sola.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(66 balsotāji )
Komentāri
121.

Paldies, paldies. Ar to gripu netaisi špāses – visvisādi var atgadīties un labāk ir pāris dienu mierīgi pagulēt, nekā sagrābstīt komplikācijas.

uzdirst, sadot pa rīkli – Tu tak nebūsi cietumā sēdējis, zonā putru ēdis, kur Tu ņem šos vārdus? Un galvenais, kā Tu tos spēj te, publiskā telpā izrunāt? Vai kauna sajūta Tev sveša?
P.S.
Ar Tevi tikties – tā bija muļķīga doma.Aizmirsti to!

123.

Es jau gripas komplikācijas piedzīvoju 6 mēm vecumā. Tagad vecā niknā sieva man piespriedusi mājas arestu – saklausījusies, ka es esot paaugstināta riska grupā. Un tā es tupu mājās…

124.
klusais>zvirbulēnam
2009. gada 3. decembris, 20:07

Zini , katru gadu vismaz 1000 jj noeju , tur arī ir veči ar savu leksiku . Tā nav zona , nav cietums , bet ļoti laba dzīves skola, kur valda savi likumi un vērtību skalas.
P.S. Kapēc domā ,ka man kaut reizi bij kaut doma galvā iešāvusies ar Tevi tikties? Te ir daudzi citi ,kas man noteikti ir interesantāki disputu biedri par Tevi.

Kā būs ar pārējiem airbaltic valdes locekļiem – tie būs pieskaitāmi, vai tā pat kā fliks?

126.

Re kur svaigākais Jakāna meistarstiķis -argumentācija 2.9milj. latu uzrēķina atcelšanai Karginam un Krasovickim (formāli Parex, bet viņiem būtu tiesības piedzīt no K&K, kas nebūtu grūti izdarāms, jo pie viņiem ir minēto pilsoņu depozīti). Mēs pirmīt runājām par jauno shēmu, kad lietas nenonāk līdz tiesai – re kur piemērs. Kaut ko muļķīgāku un līdzšinējai praksei neatbilstošāku sen nebiju lasījis:
(no šodienas Financenet ziņām)
“VID konstatējis, ka “Parex” ar tās valdes priekšsēdētāju Karginu un valdes priekšsēdētāja vietnieku Krasovicki tiešām nav noslēgusi rakstveida darba līgumus un auditējamajā periodā nav aprēķinājusi un izmaksājusi darba samaksu. Tāpat darba samaksa nav aprēķināta un alga nav maksāta arī Krasovicka bijušajai dzīvesbiedrei Kondratjevai, kura bankā bijusi konsultantes postenī. Līdz ar to bankas argumenti atzīti par pamatotiem un iedzīvotāju ienākuma nodokļa uzrēķins atcelts.”
Kā tu domā, cik par šito dabūja oranžie?

“..krauj apelsīnus mucā..draugs:)”
——————————–
“Заседание продолжается зпт миллион поцелуев”
“Лед тронулся тчк командовать парадом буду я”

128.

“sāku uzmanīgāk verot zviedrus un citu nāciju attieksmi pret viņiem – pajautāsim kaut kaimiņiem – somiem , dāņiem , norvēģiem – nu nemīl un necieš viņi svensonus.”
—————–
Skarba patiesība. Somi reizēm ir pat ļoti indīgi. YouTube var redzēt, kā viņi apmainās ar “laipnībām”, atliek tikai uzklikšķināt Finland vs. Sweden.
Ļoti labs ir šis – jautrība garantēta. Somiem ar humora sajūtu viss kārtībā.
http://www.youtube.com/watch?v=mo7MUC7lcwQ

129.

Dzirdēju to šodien jau – tas ir fenomenāls arguments.

130.

Vai nav skaisti pateikts, man pat asariņa nobira
:.(
Lembergs: Ceru, ka patiess tiesiskums pastāv
5.jūnijs 07:02, 2008|Ritums Rozenbergs, Uldis Dreiblats|
Šai ziņā par mani daudzi biznesmeņi, īpaši jau mani pretinieki, protams, smejas, advokāti smīkņā. Viņi netiešā veidā liek saprast, ka katram tienesim var atrast skeletu, ka, neatkarīgi no politiskajām pārmaiņām, procesa virzītājam viss ir nomaksāts. Mežsargam māja jau ir uzbūvēta, viņš ir kļuvis bagāts un, jādomā, ka arī visa prokuroru grupa tāda kļūs. Tad manas izredzes ir minimālas. Jā, es uz šo lietu skatos ar Atmodas laiku naivumu. Es joprojām ceru, ka patiess tiesiskums pastāv.

Somiem savs krenķis, jo nevelti ir piemēram Turku-Abo vai Helsinki- Helsingfors. Man atmiņā savs labs piemērs – kads labs mans paziņa strādāja kādā vispasaules organizācijā ( visi principā zin šo organizāciju , bet atļaušos neminēt ), viņa tiešais reģionālais priekšnieks bija ļoti jauks norvēģijas džeks . Tad nu esot šīs organizācijas pārstāvjiem vizītē Latvijā es šo paziņu ar norvēģi pavizināju pa Rīgas j.j. Un tad uz jahtas mēs arī pārrunājām par šo un to un es sava svensonu piedzīvojuma spilgtā iespaidā pajautāju kā tad īsti ir ar to zviedru cienīšanu kaimiņu valstīs . Mans sarunu biedrs teica, ka viņa zviedru kolēģis esot ļoti jauks cilvēks , bet principā pret zviedriem kā tādiem Norvēģijā attieksme esot negatīva, jo viņi esot pārlieku vīzdegunīgi. Es varbūt pavīpsnātu vai sen būtu aizmirsis par tēmu , ja nezinātu , kādu amatu ieņem mans sarunu biedrs un viņa teiktais visticamāk nav tikai viena indivīda īpašs spriedums

132.

Velti centies

133.

Izlasīju pāris rakstu NRA un sapratu, no kurienes Jūs kurmja kungs informāciju smelieties:))
Tas Vīgants Jūsu patronam izrādās drošības līdzekli apstiprinājis. Tomēr, acīmredzot, Jums nav zināma izmeklēšanas tiesnešu darbības specifika – procesa virzītāji lūgumus piemērot drošības līdzekļus iesniedz bez iepriekšēja brīdinājuma un lēmums tiesnešiem ir jāpieņem nekavējoties. Tā kā, pirmkārt, Vīgants nekādi nevarēja ietekmēt to dienu, kad tika pieņemts lēmums par Puzes ķoniņa nosūtīšānu uz nārām. Protams, ka Mazais Aivars lēmumu pārsūdzēja, un augstākstāvoša tiesa lēmumu atstāja spēkā. Līdz ar to Vīgantam nevar arī piesieties, ka viņš pēc būtības būtu pieņēmis aplamu lēmumu. Tādēļ, cienījamais kurmja kungs, turpiniet lasīt nra, jo tā stāsta patiesību un tikai patiesību.

Nu, ja reiz tas ir tā, ka autors min, tad vajadzētu būt tā, ka padlatvietis Lukstiņš saka – sodam, kaut maziņam, ir jābūt neizbēgamam. Rīcībai vajadzētu būt ātrai un konkrētai. Ne tā kā ar Lembergu…

Kas tad īsti ir ar tiem likumiem Latvijā?

“principā pret zviedriem kā tādiem Norvēģijā attieksme esot negatīva, jo viņi esot pārlieku vīzdegunīgi.”
———————————–
Tam ir vēsturiskas saknes. 2 PK laikā Norvēģija biju okupēta, stipri papostīta. Zviedrija savukārt tirgojās ar nacistiem un pat ļāva opuantiem tranzītā doties cauri Zviedrijai. Pēc kara norvēģi cieta trūkumu, savukārt Zviedrija bija palikusi neskarta un labi nopelnījusi. Līdzīgi ar Somiju – Zviedrija faktiski viņus nodeva Ziemas kara laikā. Kaut arī vairāki tūkstoši zviedru brīvprātīgo devās palīgā.
Tomēr īpaši neieteiktu viņu klātbūtnē nievāt par zviedriem. Somijā var uzrauties uz zviedru izcelsmes somu, kaut arī savā starpā viņi mēdz ļoti dērgt par zviedriem. Tāpat starp skandināviem ir zināma solidaritāte un viņi īpaši neatbalsta vispārināšanas – katram draugos un paziņās ir zviedri. Kaut arī kopumā Zviedrijai kā valstij īpaši neuzticas. Tam ir arī pamats.

Lemberga lieta jau ir nonākusi tiesā, bet Mazais Aivars to visādi bremzē, iesniegdams noraidījumus tiesnešiem un prokuriem, izteikdams 1001 lūgumu u.t.t. Viņš visā procesa laikā kavēja arī pierādījumu iegūšanu no Šveices, negribēja, lai prokuratūra uzzina, kas slēpjas zem Šveices ofšoriem, tāpēc arī tas tik ilgi vilkās. Par konkrēto lietu – vainīgi ir mūsu likumi, ja Vācijā gadiem neiesniegtu deklarācijas, tad pēc pirmā brīdinājuma uzliktu 1000EUR sodu, pēc otrā 10000eur un pēc trešā 100000eur un ieliktu uz pāris gadiem aiz restēm. Mūsu APK ir pilnīgi neefektīvs, bet oranžie rukši, svētuļi un zaļganie bezzemnieki nav ieinteresēti, lai likumi būtu efektīvi un valsts būtu stipra.

137.

Vispār pastāv vēl pāris iespējas izčakarēt K&K. Aiziešu aprunāties ar JL – varbūt viņiem būs interesanti uzzināt kā K&K varētu iešķiebt pāris gadu un vēl piedzīt vairākus milj. budžetā. Manuprāt, tas ir pilnīgi nepieņemami, ka kaut kādi gudreļi slēdz līgumus ar sev piederošu banku, kurā viņi vēl ir amatpersonas, uz bankai tik neizdevīgiem noteikumiem. Kas tas par argumentu “1995.g. bija tādas procentu likmes”, ja milzīgie procenti vēl tika maksāti līdz 2008.gadam:(

138.

K&K ir ļoti saauguši ar varu , tapēc tik grūti ar viņiem iet. Nu nezinu , var jau būt ,ka ir kas vērtīgs par viņiem.

Tas viss ir labi zināms , es jau tikai par faktu.

Par vēlmi sazināties ar kurmīti. Mana ilgā pieredze liecina, ka ir daži personību tipi, no kuriem paša labklājības labad ieteicams turēties tālāk, un viens no šiem tipiem ir neirotiskais paša izdomātās, slimu smadzeņu darbības vai kāda manipulatora iedvestās taisnības apoloģēts: jaunāko laiku vēsturē ir neskaitāmi piemēri, kad šādi “cīnītāji” ievieš savu taisnību ar stroķa, naža, virves vai kāda cita ieroča palīdzību un pēc tam tiek atzīti par nepieskaitāmiem un tātad atbildību nenesošiem tiesību subjektiem. Vēl viens no šādiem tipiem ir tā saucamais enerģētiskais vampīrs: radījums, kas gūst apmierinājumu, izraisot negatīvas emocijas. Arī šādā gadījumā paša emocionālās labklājības vārdā ieteicams turēties no minētā figuranta pa gabalu. Protams, this is no business of mine, vienkārši gadu ziņā es varētu būt Tavs tēvs, tāpēc uzdrošinos izteikt savus ieteikumus, pamatojoties uz pieredzes datiem:)

Nu varbūtība ,ka tas varētu notikt, ir tuvu nullei. Es tikai gribēju norādīt, ka arī oponentu pusē ir tādi ,kas tikai “taurē”, bet ir daži , kuriem ir arī fakti azotē ar kuriem pamatot savu domu.

Ui, nepavisam nav tuva nullei. Sacīsim, neviens, kas pazina Tedu Bandiju, nemūžam nebūtu ticējis, ka viņš ir sērijveida slepkava un nekrofils:)Tie fakti, kurus min kurmītis, ir izlasāmi uz jebkuras trepju rūmes sienām, ja kas. Tiesa, es jau sen skrollēju pāri kurmīša, zvirbulīša un jaunīša peistojumiem, taču arī tajos, kuros esmu iemetis aci, ne reizes vēl neesmu manījis neko, ko es jau sen nebūtu zinājis.

Nu Ok. Pieliksim varbūt punktu šai lietai , jo kurmīša pieminēšana aizsākās ar zvirbulēna repliku. Ar to gribēju teikt ,ka , ja Jaunieša peistojumiem pārskrollēju pāri nedomājot , tad Zvirbulēna gara darbos vismaz iemetu aci ( varbūt aiz cieņas pret vecākiem cilvēkiem) , Kurmīša rakstos esmu šo to piefiksējis , ko vārtrūmēs neraksta – tas par dažiem personāžiem.

OK. Man ir pilnīgi vienalga, ko katrs raksta un kā interpretē vismaz man, tātad arī vairākumam zināmus faktus, taču man ir bail (vārda tiešā nozīmē) no cilvēkiem, kas faktu interpretēšanai izmanto izgāzīgu, nekaunīgi agresīvu un citus aizvainojošu izteiksmes veidu. Uz tikšanos ar šādiem cilvēkiem es dotos tikai galējas nepieciešamības gadījumā un tikai bruņuvestē, turot pa ķērienam stroķi un piparu gāzes baloniņu. Viss. Jāsāk beidzot strādāt.

145.

Manuprāt, galvenais iemesls nespējai cīnīties ar tiem, kam ir nauda Latvijā, ir neadekvātie sodi krimināllikumā un APK. Ja tāds Jakāns vai citi ierēdnīši vai Fliks zinātu, ka viņi var dabūt reālu brīvības atņemšanu uz ilgiem gadiem vai lielus naudas sodus, tad arī tik viegli neuzspļautu likumiem. Protams, nākošais jautājums ir par tiesu varu, bet domāju, ka prokuratūras līmenī, augstākās tiesas līmenī ar to viss ir kārtībā. Par rajona tiesām un apgabaltiesām negribas runāt – visi “sakārtotie” spriedumi ir tieši šajā līmenī.

146.

Sāksim ,ka pati tiesu sistēma ir pilnīgi degradēta – apskaties tagad 3 gadus pēc vēlēšanām iztiesā lietu par tēriņu pārsniegšanu.
Likumdošana arīdzan nav kārtībā – piemēram šodien Maizītis intervijā stāsta, ka Lemberga stipendiātu lieta visticamāk ir patiesa , bet redz ar lieciniekiem esot švaki – nu jārada sistēma ,kura šādas lietas izslēgtu , nezinu varbūt Zvērināto tiesa vai kas tāds. Atceros slaveno Ādamsona skandālu par pedofīliju. Man viens pazīstams žurnālists tajā laikā rakstīja par to un kontaktēja arī ar izmeklētājiem – nu zuda tur tie liecinieki, aizmirsa savas liecības u.t.t. , galu galā lieta izgāzās kā veca sēta. Nu nav tas normāli.

Paldies par kārtējo komentāru jūru :)
Kādu brīdi nācās patērēt,lai izlasītu visu,bet bija tā vērts.
Ja kādreiz tomēr dažu komentētāju sanākšana notiks,labprāt pievienotos.Vairāk gan kā klausītājs,nevis runātājs,jo zināšanu līmenis vēl jāuzlabo.

148.

Manuprāt, tas ir pilnīgi nepieņemami, ka kaut kādi gudreļi slēdz līgumus ar sev piederošu banku, kurā viņi vēl ir amatpersonas…
————-
Tur jau tā lieta, ka tagad izrādās, ka viņi nav bijuši amatpersonas, vismaz amatpersonu darbalīgumu NAV bijis!

149.

Izlasot tavu komentāru man radās doma – kapēc Latvijā nav spēcīgas sabiedriskas organizācijas ,kas pa nopietnam gribētu ko mainīt patreizējā sistēmā. Es saprotu ,ka tā ir utopija , bet nedaudz pafantazējot varētu taču saorganizēt mazu kompaktu klubiņu , kurā apkopotu visas iespējamās nejēdzības . Es domāju ,ka ir bezgala daudz cilvēku , kuriem pieejama neformāla informācija kas kur notiek u.t.t. – piemēram Bez tabu vai De Facto vai Nekā Personīga taču regulāri ceļ ārā skaudrus piemērus , kas bieži vien dažādu organizātorisku iemeslu dēļ iesprūst visādās institūcijās. Ja izdotos sakārtot horizontālo informācijas apriti un tālāk dotu tai vertikālu kustību , tad varētu daudz veiksmīgāk cīnīties ar šādām lietām. Pieņemsim elementārākās lietas – ir taču zināmas točkas , bet kapēc nekas netiek reāli darīts ,lai to lietu sakārtotu – teiksim Maskačkā to piesedz vietējā policija, tad davai saorganizējās un paņem uz lietu Imantas policiju .

150.

Nedomāju, ka točka Maskačkā ir lokāla parādība. Gan jau tiek gādāts arī par Imantas un Teikas dzērājiem. Policijas apmainīsies ar nodevas maksājošo koordinātēm un viss turpināsies.Varbūt policisti jāimportē no Rietumiem?

151.

Tas bija tikai tāds sapnis. Bet par Rietumiem runājot – piedalījos kādā sarunā ,kur nopietni tika izteikta ideja uz austrumu robežas izvietot internacionālas muitnieku maiņas. Nezinu vai tas jautājums ir kur tālāk pavirzījies.

152.

Pilnīgi Tev piekrītu: šī točku sistēma ir lieliski saskaņota un to apkarošanas tiesiskais pamats ir lieliski samudžināts, un par privātu iniciatīvu te nevar būt ne runas. Smieklīgi iedomāties, ka pat pie kuslas vēlēšanās aizklapēt visas točkas, tas jau sen nebūtu izdarīts.

Es gan teiktu,ka točkas ir un būs visos apstākļos, tikai atkarīgs,cik labi nomaskētas un cik daudz.Vismaz šīs paaudzes laikā.
Bet par tādu klubiņu… jā,man arī ir pavīdējusi līdzīga doma.Savu iespēju (studenta iespēju :D ) robežās ļoti labprāt iesaistītos tādā pasākumā.Jo,saskarē ar vienaudžiem,nākas secināt ka pietiekami liela daļa studentu,kas tomēr potenciālie esošās sistēmas mainītāji,ir absolūti apolitiski un par savu atbildību kā vēlētājiem,nav pat aizdomājušies.

154.

Darba likumā ir tāds 41.pants, kura otrā daļa nosaka, ka gadījumā, ja persona ir uzsākusi pildīt darba pienākumus, tad tiesiskās sekas ir tādas pašas, kā ja būtu noslēgts rakstisks darba līgums. Tas nozīmē, ka, lai atzītu ka K&K un Konratjeva bija darba attiecībās pietika vien konstatēt, ka viņi ir pildījišu kaut kādus darbus par labu bankai – piem. piedalījušies valdes sēdēs, parakstījuši dokumentus valdes vārdā, piedalījušies pārrunās bankas vārdā u.t.t.
Manuprāt, šādu pierādījumu mētājas apkārt atliku likām. VID tā vietā aprobežojās ar pārbaudi par to bija vai nebija noslēgts rakstisks līgums. Mūsu likumi dažos gadījumos nav tik stulbi kā dažiem gribētos, tomēr pat šādās skaidrās tiesiskajās situācijās atrodas kaut kādi ierēdņi – kretīni, kuri par attiecīgu atldzību ir gatavi mētāt durakus.

155.

Es esmu šokā – to lēmumu par uzrēķina K&K un Kondratjevai atcelšanu ir parakstījusi Jezdakova
:( (vismaz tā var redzēt no kargins.com publicētās versijas) Repšem pēc šitādām cūcībām vajadzētu viņu atlaist, bet viņš ir aizdomīgi kluss:(

156.

Man jau nav nekas slepens par K&K vienkārši, K&K var paņemt priekšā uz citu Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma pantu pamata.
Par tiesu sistēmu:
Manuprāt, Latvijā ir jāsper bezprecedenta soļi, lai cīnītos ar korupciju un valsts nozagšanu un pirmais būtu būtiski palielināt sodus par kukuļu došanu un ņemšanu – ja lieta nonāk tiesā no 10-50 gadiem. Protams, jāsaglabā arī prokuriem tiesības pirmstiesas stadijā vienoties par sodu un varbūt šīs pilnvaras pat jāpaplašina, lai varētu piekļūt pie rīkles liela mēroga neliešiem. Lielos mūdžus nav tik viegli novākt pie malas arī citās valstīs piem. Itālijā ar to pērtiķi Berluskoni tiesībsargi jau cīnās gadu desmitus.

157.
Saeimas izvirtība
2009. gada 7. decembris, 23:31

Diemžēl Saeimas varas partijas ar savu valsts izzagšanas politiku ir ļaunākas par okupantiem. Kā var valstī daļa sabiedrības izvirtuļu mēnesī nopelnīt algu, ko lielākā daļa sabiedrības nevar nopelnīt 12 gadu laikā? Ko sabiedrība lai saka par šādu politisku varas izvirtību? Kur ir valsts prezidents? Varbūt viņam nekavējoši būtu jāatkāpjas ar visu Saeimu?

Rodina kungs, varbūt kāds varētu saņemties un tomēr uzrakstīt iesniegumu prokuratūrā, par valsts amatpersonu, kas nepilda likumu? Tāpat vien jau laikam prokurors lietu nesāks.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Replika
Stindzinošais efekts (61)
Anita Brauna

Latvijas žurnālistika pirmdien varēja svinēt uzvaru kaujā, kurai nemaz nebija jānotiek. Rīgas rajona tiesa tiesneses Intas Rubenes vadībā izbeidza par goda aizskaršanu un neslavas celšanu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sabrūk kārtējais Šlesera solījums (222)
Sanita Jemberga

Ja kāds vēl nav pamanījis, pēc darba vizītes jeb priekšvēlēšanu aģitācijas brauciena uz ASV Latvijā ir atgriezies Ainārs Šlesers. Viņa enerģijai ir tik daudz amatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Uz redzēšanos, Jakāna kungs! (154)
Anita Brauna

To varētu nosaukt par dzīves ironiju. Valdības lēmums, kurš izšķīra Tautas partijas „atslēgas cilvēka” Dzintara Jakāna likteni, mēnešiem tricinājis valdību un mediju telpu, beigu galā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
No kā Šķēlem bail (270)
Jānis Juzefovičs

„Nāciet, lūdzu, uz preses konferenci, un tur visus jautājumus, kas jūs nomoka, es jums labprāt izskaidrošu, bet šo te žurnālistikas veidu –  ķert kaut kur [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai (36)
Sanita Jemberga

Partiju finanšu uzraugs KNAB pirmdien publiskoja ziņojumu par to, kā partijas ievērojušas priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus pirms pašvaldību vēlēšanām. No tā izriet, ka vienīgā reklāmas griestus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sadārdzinātais Latvenergo koģenerācijas projekts nonāk KNAB (31)
Anita Brauna

Reaģējot uz Citadiena.lv rakstu, Ekonomikas ministrija dienesta izmeklēšanā konstatējusi, ka valstij piederošais Latvenergo ir nepamatoti sadārdzinājis Tukuma koģenerācijas stacijas izmaksas un tā projekts neatbilst Eiropas Savienības [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sociālā māja – NRTP? (26)
Jānis Juzefovičs

Kad pērn rudenī beidzās pilnvaras diviem Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļiem – Dārijai Juškevičai (virzīja JL) un Andrim Mellakaulam (virzīja TP), viņi tomēr [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
„Pateicības” – ceļš uz čoku (71)
Nellija Ločmele

Vai konfekšu kaste ārstam turpmāk nozīmēs ceļazīmi uz cietumu? Gluži tik skarbi ne, bet patiesi 23.decembrī sākas jauna ēra korupcijas praktizētājiem, jo spēkā stājas Krimināllikuma [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Ārpus likuma (95)
Sanita Jemberga

Kādam valsts kontrolētam Latvijas uzņēmumam regulāri “gadās” pārkāpt Latvijas likumus. Turklāt nevis vienreiz, nejauši, bet gan ilgstoši, kas liecina par apzinātu izvēli un uzskatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Muļķības slavinājums. EM versija (105)
Anita Brauna

Šā un nākamā gada valsts budžeta veidošanas process ir radījis iespaidu, ka nogriezts ir viss, ko var nogriezt, un nekur vairs nevar atrast ne strēķīti, [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books