Jautājums par minaretu celtniecību Latvijā (35)
Autors: Cita Diena
Publicēts: 2009. gada 4. decembris 13:12
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Ja būtu referendums par minaretu celtniecību Latvijā, kā Jūs balsotu?

[ Rezultāti ]

Loading ... Loading ...
x

Nosūti raksta adresi draugam.

(5 balsotāji )
Komentāri

X tikai esošo kristīgo celtņu vietā, lai zemi veltīgi nelietderīgi neizķēza.

Visiem tiem, kas balso, ka vajag atļaut – aizbrauciet un padzīvojiet kādu nedēļu 100m no minareta, redzēsim, ko tad teiksiet.

Es drīzāk nevis “aizliegtu”, bet vienkārši “neatļautu”.

Dzīvot minareta tuvumā ir murgs- esmu pārbaudījusi uz savas ādas.

Interesanti, ka liberālās CitasDienas lasītāji ir tādi paši “šaurpieri” kā tie citi – 56 % aizliegtu. Es arī pie tiem pašiem :)

Šaurpieri ir tie, kam liekas, ka tādu lietu kā minaretu atļaušana kaut kādā veidā pierāda viņu liberālismu vai toleranci.
Gluži otrādi, tā ir reliģijas un kultūras, kas nav ne liberāla, ne toleranta, invāzijas veicināšana, kuras rezultāts ir liberālisma un tolerances zudums kā arī gluži vienkāršu cilvēka tiesību pārkāpšana – es uzskatu, ka man ir tiesības plkst 5:30 gulēt, nevis klausīties kaut kāda garbārdaina āža baurošanā skaļruņos.
Ja Islāms būtu normāla reliģija, sen jau būtu pārgājuši uz iekšējo apraidi – ja gribi, uzstādi savā mājā modinātājus un Islama radio, kamēr tas netraucē kaimiņiem.

vēl varēja būt variants – atļauju celt, bet neļauju aurot (itsevišķi no rītiem) :)

piekritu variantam, ka var atļaut būvēt, bet sirēnas lietot pēc pieļaujamām Latvijas decibelu normām..

9.
bastejkalna meitene
2009. gada 4. decembris, 16:22

Rīgā tik daudz nesen celtu pilnīgi pretīgu celtņu, ka daži minareti pilsētu varētu tikai izdaiļot. Un, ja runājam par reliģiju, tad kristieši pret mūsu senčiem nemaz tik labi nav izturējušies, lai mēs šo ticību īpaši cienītu valsts līmenī. Ar ko tad islama kulta būves ir sliktākas par sinagogu vai Jehovas liecinieku pulcēšanās vietu?

5.) Nav balsu tiesību

Bastejkalna meitene – kņiģu ņečital mņeņie esķ?
Citiem vārdiem, piedod, bet ko tu tur murgo?

12.

nobalsoju par atļaušanu. un nevis tādēļ, ka tas “apbrīnojamā spozmē rādīs manu liberālismu”, bet gan tādēļ, ka neredzu imeslu, kādēļ tieši Latvijā nevarētu būvēt minaretus. no peredzes dabā zinu, ko nozīmē dzīvot minareta tuvumā un man nav nekādu pretenziju, gluži otrādi, tas pat ir diezgan simpātisks process. katrā ziņā tas ir labāk, nekā 24/7 būt spiestam dzirdēt kaimiņu ieslēgto kadu nu tur TV kanālu.

13.
Makss Vēbers ir kurls vai musulmanis
2009. gada 4. decembris, 19:02

Vēl viņam varētu būt bezmiegs.. :)

jūs gļēvie izvirtušie eiropieši paši bāžiet savus kaklus zem moslema zobena.

kas ir minareta?

Nobalsoju ”pret”, jo to ko Osmanu impērija nodarīja Eiropai ir vienmēr jāpatur prātā. Visas Balkānu problēmas ir tikai sekas. Kosova ir Serbija!

Pret, jo negribu, vienkārši negribu. Tapat kā prof. Preobraženskis (Bulgakovs, “Suņa sirds) negribēja žurnālu labdarīgiem mērķiem pirkt. Tur pat nav vajadzīgi argumenti. Un nemaz neiebilstu, ja muslimi nobalso pret Vatikāna radio translāciju Irānā. :)

Ja būtu runa tikai par ahitektūru, vai troksni..
Ar šiem torņiem musulmaņi apzīmē to teritoriju,kurā jau nostiprinājuši savu ietekmi.
Kurš kuru integrēs – tas vēl ir jautājums.

15.
Koļa
kas ir minareta?

ķipa kareta.
ķelega kaut kāda.

16.
Feģa
Nobalsoju ”pret”, jo to ko Osmanu impērija nodarīja Eiropai ir vienmēr jāpatur prātā. Visas Balkānu problēmas ir tikai sekas. Kosova ir Serbija! ”

Konstantinopole Grieķija.

Un ja ne maģāru invāzija Budapešta būtu Slovakija!

Jāatzīstas, ka es nezinu- kas īsti ir minarets. Noprotu, ka tas saist;its ar musulmaņu ticību. Pieļauju iespēju, ka tāda paša līmeņa zināšanas par minaretiem varētu būt lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju.
Jācer, ka Šveices iedzīvotāji, ejot balsot par to celtniecības aizliegšanu, zināja- par ko balso.

Minarets ir augsts tornis, apriikots ar skaljrunjiem, no kura 5x dienaa, tsk 5:30 no riita islaamticiigie tiek aicinaati uz luugshanu. Troksnis ir nejeedziigs, guleet iespeejams nav un citas praktiskas noziimes tiem nav.
Austrumeiropas ekvivalents buutu, ja atljautu Krievijai uzstaadiit propagandas tornjus no kuriem ik pa laikam skaneetu taas pashas muljkjiibas, ko ikdienaa var skatiities pa Maskavas kontroleetajiem zinju kanaaliem.

Starp citu, no Šveicē esošajiem minaretiem aicinājumi uz lūgšanām nav atļauti. Drāma ir par proncipu, jo savu tradicionālo funkciju tie tur neveic.

vai Citas Dienas mērķis ir neiecietības veicināšana. Kā balsosiet par vai pret minaretiem? Vai sinagogām ir jābūt apaļām vai kvadrātveidīgām? Vai baznīcās drīkst būt ērģeles vai nedrīkst? Vai esat cilvēki, kuriem patīk taisīt reliģiju naidu. Vai arī esat marionetes trešo cilvēku rokās?

arī romas katoļu torņus vajag nojaukt. tie mums daudz vairāk ļaunuma te ieviešoties nodarījuši.

Mums savu aptaurēto pietiek, sveši nav vajadzīgi.

27.

Paldies, Ceļotāj, par atbildi. Papildus Jūsu piedāvātajai informācijai nupat drošības labad vēl pārliecinājos Wikipēdijā. Tiešām! Minarets ir “tornis pie mošejas, no kura muedzins aicina musulmaņus uz lūgšanu”.
Tas laikam saucas “mūžu dzīvo- mūžu mācies”. Ja šveicieši nebūtu nobalsojuši pret minaretu celtniecību, es droši vien nekad tā arī nepainteresētos- kādiem mērķiem paredzētas šīs dažādās literatūrās itin bieži pieminētās celtnes.
Tagad es zinu- un balsojumā nobalsotu tāpat kā šveicieši.
Jo- ja cilvēks patiesi kaut kam tic, tad viņam nav nepieciešams saucēja tornis. Viņš uz lūgšanu aizies neatkarīgi no tā- atgādina viņam to kāds, vai nē. Tornis ir vajadzīgs uzraugiem- lai neviens nevarētu aizbildināties, ka lūgšanu ir nejauši nokavējis.
Te es saskatu kaut kādas paralēles gan ar nu jau tālajiem PSKP laikiem, gan šodienas partijām. Priekšgalā vienmēr ir kāds “zvanītājs”, kurš visiem atgādina par partijas sapulcēm, atzīmē uz tām atnākušos un neatnākušos, vienmēr rūpīgi izzinās- vai biedrs nav uz kaut ko nav atnācis patiesi nopietnu iemeslu dēļ, vai tikai vienkārši “nav atnācis”.
Un šādā kontekstā minareti ir aptuveni kaut kas līdzīgs partijas birojam darbavietā- ja neesi atsaucies skaļi izpaustajam uzaicinājumam, tātad tevi ir jāsoda. Kādi sodi pienākas musulmaņiem par neatsaukšanos aicinājumam- vēl arvien neesmu uzzinājis.
Bet kurš 70-jos gados zināja- kāds sods piemeklēs cilvēku, kurš neatsēdēs paredzētās stundas partijas sapulcē? Visi gāja un atsēdēja.
Un kurš zina- kāds sods piemeklēs uz TP sapulci uzaicinātu cilvēku, kurš bez “attaisnojoša iemesla” būs atļāvies tajā neierasties?

Jautājuma būtība ir testēt latviešu cilvēka sajūtas. Te taču ir skaidrs, ka nekādi svešķermeņi mūsu zemē nav vajadzīgi. Mošeja ir pirmais solis uz fanātismu. Fanātisms ir otrais solis ir terorismu. Vai tiešām sorosītiem tas nav saprotams?

>drakons
Mošejas kopā ar fanātiskajiem minaretiem veic terora aktu pret televīzijas torni. Doms un Pēterbaznīca sūta pretuzbrukumā savus gaiļus. :D :D :D

puikam
Ievērojot to, ko uzrakstīji, secinu, ka Tev nav nekādas nojēgas nedz par islamu, nedz par ticības nozīmi, nedz arī par tās radīto iespaidu. Un ja runājam par kristīgo ticību vs islamu, jau sen Eiropas seju skatot, varam redzēt, ka ir sācies pēdējā uzvaras gājiens. Vienīgais atvieglojums ir faktā, ka Rīgu islams tik ātri nesasniegs. Šeit ir krīze un slikti laika apstākļi.

Interneta aptaujas var uztaisīt ātri un bez maksas: https://www.zettool.lv/index.php?sad=reg&lang=1

Es aizgliegtu arī jaunu baznīcas torņu celšanu. Viņi arī dauzās, zvana rītos/vakaros. Nevaru gulēt.

Cilvēkiem patīk pasaules uztveri vienkāršojoši māņi.. tādēļ kamēr izglītība nebūs cieņā, ļaudis ticēs visādām runājošām čūskām un iedomātiem draugiem.

pareizi butu atlaut. Bet pareizi ari butu ja islam ticigie butu tik pat iecietigi pret parejiem.

es balsoju pret, kaut gan tas nav pareizais lemums. tikai tapec ka esmu ateists un man religijas vispar nepatik. gribu redzet Latviju bez religijas, ne tikai bez islama bet bez visam parejam.

Pasaule bez religijas bus daudz labaka

“pareizi butu atlaut. Bet pareizi ari butu ja islam ticigie butu tik pat iecietigi pret parejiem./33.
RR/” – interesanti, tīri hipotētiski, ja pilsētā Mekā veikstu referendumu par to vai atļaut būvēt baznīcas, piemēram, katoļticīgajiem….
kā tur būtu ar naida kurināšanu?

Nē! Tāpat kā Šveicē – mošejas lai ir (attiecīgi saskaņojot projektu, lai tās nebojā kultūrvēsturisko ainavu, piem., Bolderājā vai Šķirotavā tās to pat rotātu), bet minaretus nē. Mums pieņemami ir baznīcu zvani svētdienu rītos kā vēsturisks un kultūras elements(neatkarīgi cik [ne]pārliecināti kristieši mēs esam), bet nevis imamu dziedājumi 5x dienā cauru nedēļu.

Vēl šajā sadaļā
Balsojumi
Vai bērniem jāiet skolā no 6 gadu vecuma? (29)
Cita Diena

Par spīti sabiedrības un mācībspēku iebildēm, Izglītības ministrija aktīvi turpina darbu pie modeļa, kurā bērni skolā sāk iet no sešu, nevis septiņu gadu vecuma. 1.septembrī [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai valstij jāfinansē Rīgas Dinamo? (18)
Cita Diena

Rīgas Dinamo ceturtdien noslēdza otro sezonu Krievijas hokeja līgā (KHL), izslēgšanas spēļu sērijā pagarinājumā zaudējot Balašihas MVD. Lai gan komandai ar reklāmas līgumu starpniecību ziedo [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai LPP/LC vajadzētu iet Dombrovska valdībā? (6)
Cita Diena

LPP/LC valde pirmdienas vakarā nenolēma, vai iesaistīties Valda Dombrovska (JL) valdībā, bet izveidoja sarunu grupu. Partijas līderis Ainārs Šlesers (LPP) sūrojās, ka neviens ar partiju [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai TP šodien vajadzētu aiziet no valdības? (14)
Cita Diena

Šovakar varētu kļūt skaidrāks, vai Lavijā līdz vēlēšanām būs mazākuma valdība. Tautas partijas valde šovakar vērtēs, kā rīkoties pēc tam, kad premjers Valdis Dombrovskis noraidīja [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai jūs pārliecina Šķēles ekonomikas atveseļošanas plāns? (22)
Cita Diena

Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle ceturtdien izrādīja sabiedrībai savu solīto ekonomikas atveseļošanas plānu, kas piedāvā slēgt Īrijā redzētam līdzīgu sabiedrisko līgumu,valsts parādu atdošanu desmit gados, [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Kādu atzīmi 5 ballu sistēmā Dombrovskis pelnījis par valdības darba gadu? (12)
Cita Diena

Šonedēļ aprit gads, kopš Valdis Dombrovskis (JL) uzņēmās vadīt valdību. Kā Jūs vērtējat viņa [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books