Video: Kreņķis un veselais saprāts (93)
Autors: Cita Diena
Publicēts: 2009. gada 21. decembris 14:45
x

Nosūti raksta adresi draugam.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(16 balsotāji )
Komentāri

:) :) :)
Vecie veči sit sev uz pleciem!
Vispār smieklīgi!

Pilnīgi piekrītu. Komentējošā žurnālistika ir nepieciešama. Kad vara strādā privātajās interesēs tad nekāda neitralitāte nevar būt.
Esmu pārliecināts, ka ja tiek laista kāda propoganda, tad puslīdz informēts cilvēks to var ļooti atri atkost, kā tas ir piemēram NRA komentētāju gadījumā.

Lai dzīvo komentējošā žurnālistika!
… un internets …

Malači, jūs man abi patīkat! Pa šiem daudzajiem gadiem es un pārējie lasītāji esam ar Jums tā saraduši, ka liekas, – esam viena ģimene. Turpiniet, jo bez Jums mums būtu ļoti tukši!

4.
zvirbulēns - aivaram
2009. gada 21. decembris, 15:17

Nekas tā nemaitā presi, kā tā saucamie preses izdevuma viedokļa paudēji – komentētāji.
Lasītājam vajadzīgi fakti, bet ne kāda cilvēka faktu apsūkājums, viņa slienas un putas.

5.
zvirbulēns - Berta
2009. gada 21. decembris, 15:19

Sveiki, Berta!
Vai Jūs patiesi esat tik vientuļa?

6.

Kur nu! Es un vientuļa?
*
Bet komentē, lūdzu, par rakstu!

Plikiem faktiem nav pievienotās vērtības. Liela nozīme ir vēsturiskajai informācijai, ko vēlētājiem it sevišķi veselīgi atgādināt.

Kas cits sunim asti cels, ja ne pats, ko ?? … :)
Pieneņgalas spriedelēšana par godīgumu un atklātību kārtējo reizi mani sasmdināja līdz asarām … nu labi, ja būtu viens pats studijā, bet taču raudseps tepat blakus sēdēja … varētu vēl domāt, ka no pārmērīgas metilspirta lietošanas tās „godīgās” acis Pieneņgalvai glaukoma sen sabeigusi. Pretējā gadījumā – kā var muldēt par „godīgumu” un vienlaikus sēdēt blakus cilvēkam – blēdim un strādāt avīzē, kura šo godīgumu visus šos gadus ir kājām bradājusi … kur ir tavi atmaskojošie raksti par Dienas prihvatizāciju, a, „godīgais mans” ??
Jauka bija arī tēzīte par to, ka mediju uzdevums tagad esot pauts savu „viedokli” !?? Man gan kaut kā mācīja, ka viedokļus pauž partijas un visādas arodbiedrības, bet mediji ir domāti, lai informētu sabiedrību un sniegtu tai maksimāli pilnīgu notiekošā ainu … Bet, protams, protams, tad jau nevarētu tik atklāti musināt ļaudis balsot par „savējo” partiju un lamāt visus konkurentus. Kārtējo reizi tika apstiprināta jau sen zināmā patiesība – nedz bankrotējusī Diena, nedz šobrīd jaunveidojamā ”CD avīze” NAV mediji to klasiskajā izpratnē. Tie ir pērkami piāra projekti, kuri apkalpo zināmu politisko aprindu intereses un pilda politpasūtījumu.
„Dienas partija” vienu vārdu sakot … labi, ka tas vismaz tiek arī atklāti beidzot pateikts, nevis liekulīgi melots par neatkarību, tiesiskumu un obkeltivitāti.

Kurmi, kāpēc tu velcies uz šejieni, kur tik nepatīkami cilvēki raksta?

interesanti, kāpēc zvirbulis ar kurmi šitos tekstus nedzied nra.lv komentāros? tur taču finansētājs sevišķi neslēpjas, ne?

Paskatījos un kārtīgi nosmējos. Pašlavināšanās rullītis, kur abi, t.s., komentētāji ne ar pušplēstu vārdu nepiemin, ka ir vienotības PR taisītāji un, ka visas citas partijas ir valsts ienaidnieces. Skumji, bet izskatās, ka šie kungi nesaprot, kādu sabiedrības šķelšanos ir veicinājuši, strādājot dienā.

Lai kungiem Gaišie Ziemassvētki!

Lai miers ap sirdi, lai satīciba ar domubiedriem un saprašanās ar citādi domājušajiem, lai atbalsts no līdzcilvēkiem, lai ģimenes laime un laba veselība!

Lai gaiši!

Ludmila Sočņeva, ar cieņu

Ja cilveekam ir praats, tad vinjsh savu viedokli veido izskatot visaadus meedijus, gan tos, kas patiik, gan tos, kas riebjas, taa kaa par kautkaadu zombeeshanu kaa te Kurmim ar Zvirbuli labpatiktu domaat, nevar buut ne runas. Jo sazombeet var tikai taadu, kam sava viedoklja nav.
Abi iepriekshmineetie jaunskungi ir tipiski zombiji, jo ar savu biibeli nepaartraukti lien sveshaas bazniicaas patiesiibu sludinaat, nepadomaajot, ka no malas izskataas drausmiigi nozheelojami, jo vinju maizes kungs (persona/partija kuras viedokli vinji ir ieintereseeti aizstaaveet) ir redzams pat ar neapbrunjotu aci.
Lai mani nenolamaatu par sorosiitu, vai veel kaadu Vienotiibas atbalstiitaaju uzreiz saku, ka man simpaatiskais politiskais speeks ir vispaar Latvijaa (un Pasaulee) ar likumu aizliegts.

Tavs tēvs debesīs?Vai Hitlers un nacisti?Tad ej un nošaujies un pievienojies tēvam un nevervelē muļķības.

Tagad žulti caur par kreņķi. Smieklīgi. Raudseps un Ozoliņš atgādina vecus kolhozniekus.

16.
zvirbulēns - Betai
2009. gada 21. decembris, 17:31

Poligrāfijas uzņēmuma Preses nams valde pieņēmusi lēmumu iesniegt tiesā uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu, informē uzņēmuma pārstāvji. Poligrāfijas ražošanas process uzņēmumā šobrīd tiek turpināts.

Uzņēmums norāda: maksātnespējas procesā Preses nama kreditoriem ir iespējams lemt par uzņēmuma maksātspējas atjaunošanu, piemērojot izlīgumu vai sanāciju.

Lēmums pieteikt maksātnespēju pieņemts, jo nebija iespējams realizēt uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa plānā paredzēto parādu kapitalizāciju un Preses nama reorganizāciju. Kā uzskata uzņēmuma vadība, būtiski pārveidojot uzņēmumu atbilstoši šā brīža tirgus konjunktūrai, tas varētu izvairīties no maksātnespējas pazīmju iestāšanās.

“Diemžēl tiesa neapstiprināja mūsu sagatavoto tiesiskās aizsardzības procesa plānu, jo ne visi Preses nama nodrošinātie kreditori bija gatavi iesaistīties šī plāna realizācijā. Tiesiskās aizsardzības plāna ietvaros bijām atraduši veidu, kā samazināt uzņēmuma saistības un palielināt kapitālu. Runa ir par parādu kapitalizāciju, kas ļautu apvienot kreditoru un akcionāru intereses. Daļa nodrošināto kreditoru acīmredzot nevēlējās fiksēt zaudējumus un tiesiskās aizsardzības procesa plānu neatbalstīja,” secina Preses nama valdes priekšsēdētājs Igors Stepanovs.

Uzņēmuma sagatavoto redzējumu par tā turpmāko attīstību bija atbalstījuši gan 99,9% akcionāru, gan arī būtisks kreditors – Valsts ieņēmumu dienests, atgādina Preses nams.

Valdei bija jālemj par uzņēmuma tālāko tiesisko statusu, un lēmums par maksātnespējas pieteikumu balstīts mūsu vēlmē saglabāt Preses nama aktīvus, saka uzņēmuma vadītājs. Viņš skaidro, ka Preses namu, līdzīgi kā daudzus citus uzņēmumus Latvijā un pasaulē, ir ietekmējis būtisks pieprasījuma un maksātspējas kritums, kā arī saistību neatbilstība pašreizējam tirgus un biznesa apjomam.

Kā vēstīts, nesen Preses nams pārtrauca preses izdevumu drukāšanu Ķīpsalā. Uzņēmumam ir arī grāmatu ražotne Silakrogā.

papildināta – Maizītis atteicies atbildēt Lemberga jautājumiem “stipendiātu lietā”

Sorosīdi atkal izgāzušies – pirms divām nedēļām par Maizīti bija pārfanojuši jēgu, tagad skaidri redzams, ka nav nekāda stipendiātu saraksta, vienīgais stipendiātu saraksts ir Sorosa fonda stipendiju saraksts. Nožēlajamie klaigātāji.

Fakti ir svarīgi, bet 1) internetā faktus var sameklēt/pārbaudīt katrs pats, 2) faktu uzskaitījums bez viedokļa ir nulles vērts, jo žurnālistiem jāfokusē sabiedrības uzmanība.

Tas, ka notiek vislielākā sugu izmiršana zemes vēsturē, un tas, ka derīgo izrakteņu pietiks labi ja 100 gadiem, un tas, ka bet 90% cilvēku par to neinteresējas ir fakti. Ja žurnālists nevar pateikt savu viedokli, piemēram, rakstot par šiem faktiem, tad viņš nav žurnālists, bet copy/paste teksta ievades operators.

> aivars (2009. gada 21. decembris, 15:39)

“Plikiem faktiem nav pievienotās vērtības. Liela nozīme ir vēsturiskajai informācijai, ko vēlētājiem it sevišķi veselīgi atgādināt.”

—————-

Tā vi’š i’, bez jebkādām šaubām vai iebildumiem. ;)

Dēļ tam arī (t.sk., jo “par gaumi nestrīdas”, kā ir sacīts) – “O.M. blogā” apkopotā informācija (no dažus gadus “retrospektīvas” MZ “hroniskās ikdienas” līdz “tekošajā momentā” aktuālajai) + “viedokļi par attiecīgajām tēmām” joprojām ir brīvi / par brīvu pieejami jebkuriem iespējamajiem interesentiem, jau kopš 2005. gada.

T.i. – vismaz pagaidām:

“…jo nākotni paredzēt,
Mums nav lemts, nav lemts…”

;)

Superīgi džeki jūs abi divi esat! Fanoju par jums abiem.

Raudseps, starp citu, ir arī baigi sexy kā vīrietis – piedevām tam, ka viņam ir spožs prāts. Ak… ko nu tur…

22.
Charlotte > drakons
2009. gada 21. decembris, 19:09

Raudsepam ir harisma. Bet Jūs, drakon, sīks īgnumpūķis vien esat.

Varētu pasapņot – CD nodibina nedēļas laikrakstu un interneta portālu ar viedo intervijām, tie kļūst arvien populārāki un pamazam pārtop par pilnvērtīgu TV kanālu, kurā dominē t. s. “sorosisti” un citi godīgi cilvēki. Latvijas sabiedrība atjēdzas, beidz balsot par zagļiem un Latvija atkal panāk savus kaimiņus, no kuriem tā atpalika TP/LPP/TB valdīšanas laikā.

>redakcijai
Video pielikumus vajag noteikti attīstīt.
Piestrādājot pie kadra, pie skaņas un pie montāžas, iegūsiet daudz jaunus portāla apmeklētājus.

Charlotte
Raudsepam ir harizma? Oi, oi, oi. Man nav pretargumentu, jo esmu tradicionāli orientēts.

Pie video tiešām vēl ir jāpiestrādā, šis stils man ne visai patīk. Saturs jau ir normāls, bet tie kameras gājieni (fokusēšana, tuvplānu pievilkšana, vēl tur fona parādīšana, uz grīdas mētājoties kaut kādiem vadiem un lūžņiem) atstāj tādu nepatīkami manipulatīvu iespaidu. Tipa, re kā mēs godīgi strādājam, tādi partizānu žurnālisti, nevaram atļauties pat kameras statīvu nopirkt. Šajā video tas vēl tik ļoti nekrīt acīs, bet dažos citos (http://vimeo.com/user2630588) gan.

Nu, jā, nezinu, varbūt man tā tikai liekas, bet tas atstāj tādu izskaitļojuma iespaidu.

Skatos, te vienam otram ir grūtības saprast, kas ir analītiskā žurnālistika. Faktu uzskaitījums ir vēsture. Analītiskā žurnālistika mēģina noskaidrot, kāpēc tas ir tā un nevis citādi. Neatkarīgi no tā, vai zvirbulēni un kurmīši spiedz vai rūc.

Esmu par to, ka komentāram jābūt asam, ar izteiktu autora pozīciju, reizēm, varbūt, pat provokatīvam.
Bet, dabīgi, jābalstas uz faktiem.
Abu autoru komentāri atbilst šiem nosacījumiem.

Paldies ”Večiem”par portalu ,video ,ceru ar laiku uzlabosies ari tehniskās problemas.Tikai žēl ,ka atkal komentāros nevar atbrīvoties no visādiem zemes tārpiem ,pat sliekas palīdz dzīvot zemei.

Tam, kuram uzkāppts uz varžacīm vienmēr liksies, ka tas aiz ļaunuma! Ozoliņš nav ne ļauns, ne žultains, bet tiešs un asprātīgs, par ko viņu ļoti cienu.Dažreiz A.O.komentāri nodrošina labu omu visai dienai.Abi ir profesionāli, godīgi un gudri žurnālisti,un tādu nemaz nav tik daudz! Paldies viņiem, un lai viss iecerētais izdodas!

Pareizi jau Tu raksti, bet nav taču ne mazāko šaubu, ka šī spēcīgā komanda fokusēs sabiedrības uzmanību uz tai svarīgo, ne tikai publicēs faktus.

Ozoliņš rullē! Atlaižot viņu, Diena sevi ir iznīcinājusi.

abām 2 ideoloģiskajām koklēm ,protams, nav kreņķis par to, ka viņi ir ASV vēstniecības patrioti un veselais saprāts viņiem nozīmē atkārtot ASV vēstniecības skaitāmpantiņus – gan attiecībā uz neoliberālisma šoka terapiju, ASV valdības agresijā/okupācijām, klimata izmaiņu ignorēšanu Kopenhāgenā … un tīrais joks ir viņu pasaciņas par kremļa neoliberāļu “draudiem” Latvijai – viņu vienīgā interese ir panākt, ka Kaspijas nafta un gāze plūst pa krievijas caurulēm un militāri viņi neko nevar un nemaz arī negrib iesākt Latvijā , kas ir ES un Nato oficiālā ietekmes zona

nožēlojami ideoloģiski klauni, kuriem ikviens, kas noraida neoliberālisma doktrīnas un ASV agresijas ir ASV vēstniecības nodevējs

par neoliberālisma “sasniegumiem” var palasīt:

1) Bad Samaritans:the myth of free trade and the secret history of capitalism by Ha-Joon Chang

2) The Economics of Global Turbulence + The Boom and The Bubble: The US in The World Economy by Robert Brenner

3) A Brief History of Neoliberalism by David Harvey

par ASV nelikumīgajām agresijām:

1) How America Gets Away With Murder: Illegal Wars, Collateral Damage and Crimes Against Humanity by Michael Mandel

2) Invisible History : Afghanistan’s Untold Story by Paul Fitzgerald / Elizabeeth Gould

3) A Woman Among Warlords: The Extraordinary Story of an Afghan Who Dared To Raise Her Voice by Malalai Joya

4) Descent Into Chaos: The U.S. and The Disaster in Pakistan, Afghanistan , and Central Asia by Ahmed Rashid

priecīgus un gaišus Ziemassvētkus citasdienas klauniem!

“Bez mūsu komentāriem Jūs nespēsiet saprast, ko paši domājat” – būtībā to pateica Raudseps. Tātad zināmā mērā šiem komentētājiem, gluži kā Stendzeniekam pret vēlētājiem, attieksme pret saviem lasītājiem ir kā pret dumjām aitām – ar to starpību, ka Stendzenieks laikam uzskata (un diemžēl pamatoti), ka viņa mērķauditorija nedomā vispār, bet Raudseps uzskata, ka viņa mērķauditorija nedomā bez asa, kategoriska komentāra stimulācijas. Var jau būt, ka daļēji tā arī ir, tomēr šis izteikums varētu būt lasītājiem aizvainojošs. It īpaši tiem lasītājiem, kuri ir raduši domāt un saprast, ko domā, arī bez provocējošiem komentāriem a la “pasaule ir melnbalta” stilā. Starp citu, nobriedušāku analīzi raksturo tieši tādi komentāri kā “no vienas puses…, no otras puses…” un tas nozīmē pēc iespējas daudzpusīgu skatījumu, spēju iejusties dažādās pusēs vai arī spēju distancēties no visām pusēm un redzēt it kā no malas, pēc iespējas objektīvāk, nevis, kā Raudseps piekabina klāt, ka tad “mēs paši nesaprotam, ko domājam”.

37.
Charlotte > Laukakmens
2009. gada 23. decembris, 03:36

Vienmēr pastāv iespēja tekstu, tajā skaitā, Raudsepa rakstīto, NElasīt. Mani, savukārt, vienmēr priecējusi (un turpina priecēt) iespēja izlasīt nesalīdzināmi kompetentāku un manā skatījumā – uzticamu cilvēku subjektīvo viedokli par sfērām, kurās neesmu un nekad nebūšu profesionāla.

38.
Charlotte > Laukakmens
2009. gada 23. decembris, 03:43

varbūt Jums tiešām piemīt tāds briedums un kompetence, ka nav vajadzīgi P.R., A.O., utt. teksit. Es, savukārt, siltu pateicību par viņu darbu sajūtu, par iespēju izglītoties, galu galā :) var jau Bena Latkovska pesteļošanu arī lasīt – kam patīk.

39.

to, ka varētu lasīt angļu valodā nav ienācis prātā? tiešām uzskati, ka Latvijas valdības rīcības brīvība ekonomikā ir neierobežota un ka pie visa vainojama tik mūsu valdības nekompetence, zemeņu tortes u.tml.?

“vienmēr pastāv iespēja NElasīt” , jā, tantiņ, tas ir iespējams – tikai ,lūdzu, nesaki , ka latviešu valodā ir pieejama analīze par ekonomiskajiem, politiskajiem, militārajiem procesiem no visiem skatupunktiem … līdz ar to , ja nepatīk citadiena – lasi ko citu :)

diemžēl, latviski ir pieejami tikai ideoloģiski tekstiņi-komentāriņi, ko nez kāpēc smieklīgi pasniedz kā “kvalitatīvu žurnālistiku” un “principus un vērtības”

Šī varētu būt laba doma: pie katra raksta autors videokomentārā īsumā izklāsta savas domas (raksta) saturu.
Visu cieņu žurnālistiem! Turpiniet iesākto – nekādas attaisnošanās un izskaidrošanās nav nepieciešas.

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books