Sociālā māja – NRTP? (26)
Autors: Jānis Juzefovičs
Publicēts: 2010. gada 5. janvāris 18:01
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Kad pērn rudenī beidzās pilnvaras diviem Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļiem – Dārijai Juškevičai (virzīja JL) un Andrim Mellakaulam (virzīja TP), viņi tomēr palika strādāt padomē. Bijušie kolēģi abiem izkārtoja darba vietas padomes birojā. Šonedēļ padome grasās lemt, vai abus nodarbināt arī turpmāk.

NRTP nevajadzētu uzvesties kā sociālajai mājai. Par tiem padomes locekļiem, kuri palikuši bez darba, jāparūpējas sociālajiem dienestiem. Padomes locekļi ir vēlētas amatpersonas. Ja pilnvaru termiņš beidzies, jādodas prom. Juškeviču nepārvēlēja uz vēl vienu termiņu, jo parlaments uzskatīja, ka padomē tik daudz locekļu vairs nevajag (līdz šim likums paredzēja, ka ir 9 padomes locekļi, tagad palikuši 6, bet turpmāk būs 5), savukārt Mellakaulu tāpat nevarētu pārvēlēt, jo viņš padomē bija jau divus termiņus. Tomēr NRTP spītīgi abus grib paturēt darbā, un sadomājuši nevajadzīgus amatus, lai tikai nodarbinātu Juškeviču un Mellakaulu (abi par to mēnesī saņem 350 latu, iepriekš rakstīja Neatkarīgā).

Padome pilnīgi noteikti var iztikt bez preses sekretāra (Juškevičas amats). Padomes darba apjoms nav tik milzīgs, lai algotu cilvēku, kas tikai to vien dara, kā nodarbojas ar NRTP sabiedriskajām attiecībām. Bet par padomes starptautisko sadarbību (Mellakaula amats) pilnīgi noteikti var atbildēt kāds no palikušajiem padomes locekļiem. Ja nu tomēr neviens no viņiem nav spējīgs kvalificēties šim darbam, NRTP birojā ir gana daudz administrācijas cilvēku, kam šos pienākumus var uzticēt. Padomes izdevumu atskaite rāda, ka pagājušā gada vasarā tajā strādāja 19 cilvēki (ieskaitot padomes locekļus).

Ja nu padome tomēr par spīti visam uzskata, ka bez abām amata vietām nekādi nevar iztikt, uz vakancēm jāizsludina konkurss. Ārpus darba tirgus šodien ir daudz spēcīgu profesionāļu, kuri varētu sacensties par brīvajām vietām padomes birojā. Ja Juškevičas un Mellakaula kompetences ir pietiekami konkurētspējīgas, tad arī viņiem ir visas iespējas tikt pie šā darba. Ja abu zināšanas un pieredze patiešām ir tik neaizvietojama, kā varētu domāt, klausoties padomes vadības cildinājumus presē, tad Juškevičai un Mellakaulam nav par ko uztraukties un nebūs nekādu problēmu uzvarēt arī konkursā.

Valsts kontrole, caurlūkojot NRTP 2008.gada pārskatu, pamanīja, ka padome algojusi puķkopi, kuras amata aprakstā bija šādi darba uzdevumi: „apkopt telpaugus, laistīt, rasināt, mēslot, aizvākt atmirušos telpaugus”. Juškevičas un Mellakaula gadījums rāda, ka padome neko nav mācījusies par saimniecisku dzīvošanu un atbildīgu valsts naudas tērēšanu.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(44 balsotāji )
Komentāri

Jā, autoram žetons!

šo te NRTP sen jau nbija jāizformē, un jāveido pēc pilnīgi citiem principiem, un tur nav jābūt politisko partiju ielikteņiem. Salīdzinot darbu, ko tā padome veic, un viņu algas, sausais atlikums tuvu nullei.
Vispār, par socialām mājām pārvērstas daudzas valsts iestādes,pilns ar valstij un iestādei pilnīgi liekām, toties kādam augšā vai attiecīgai parytijai truviem cilvēkiem, sen šī te sistēma jāmaina un pret to stingri jāvēršas, sen nepieciešamneatkarīgs audits visās valsts iestādēs, tur aiziet no budžeta desmiti un pat simti nevajadzīgi miļjoni.
Nu, kaut vai pēdējais audits med. iestādēs – vairāki miļjoni nevajadzīgi izdevumi, bet Rozentāla uzskata, ka viss ok, tīrie sīkumi, nav ko taisīt raganu medības.
Nu, lūk jums – TP attieksme pret nevajadzīgiem tēriņiem, un, ne jau tikai TP.

NRTP kādreiz tika dibināta,lai slavenajam rakstniekam Zigmundam Skujiņam būtu kāda sabiedrībai derīga nodarbe, jo par elektronisko mēdiju speciālistu viņu nosaukt nevar pat sarunas karstumā.Tad šī organizācija strauji politizējās un pārvērtās par partiju barotavu, kuras lietderība pielīdzināma banānkopības departamentam pie Lauksaimniecības ministrijas.

To sauc par nomenklatūras sistēmu. Tā tas bija padomju laikos, tas pats turpinās tagad. Ja esi ticis nomenklatūrā iekšā, ārā nemetīs!

Kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka Kļockins pats mācot žurnālistus. Un tādam vēl vajadzīga preses sekretāre!

Fedja, Zigmunds Skujiņš tur darbojās sabiedriskajā kārtā. Un, atšķirībā no jums, viņš joprojam var atšķirt gudrību no muļķības, launo no labā. Tajā kantori pietiek ar 3 – 4 biroja darbiniekiem + lemtspējīga sabiedriska padome ar zinātniekiem, māksliniekiem un sabiedriskajiem darbiniekiem sastāvā, kuri nesaņem atalgojumu.

…padome algojusi puķkopi, kuras amata aprakstā bija šādu darba uzdevumi: „apkopt telpaugus, laistīt, rasināt, mēslot, aizvākt atmirušos telpaugus”.
_________________________
Ja neviens no NRTP to nebija pamanījis, un piekāris pie lielā zvana, tad tas bija pietiekošs pamats visas padomes atlaišanai.

8.

Kāds Jūs bargs kungs!
:)

Tā vien šķiet, ka tikai importēta ārzemju komanda spētu šito tīklu likvidēt.Reāli jau kā. .zeme maza,visi kaimiņi,radi, kursabiedri.. un pamēģini tikai kādu no siltā ķebļa pakustināt..Tie paši lielie politiskie oponenti savā vairumā privātā telpā smuki čivina, un tikai kad kamera, piemiedz viens otram ar aci: ” davai, vecais, bišku jāpastrādā.. ” , un metas sārtiem vaigiem nolikt viens otru, lai naivie pilsoņi ticētu, ka baigā politika notiek, principu cīņa.. :)

Visur taas gnidas salidusas, lai tik barotos.

“…padome algojusi puķkopi, kuras amata aprakstā bija šādi darba uzdevumi: „apkopt telpaugus, laistīt, rasināt, mēslot, aizvākt atmirušos telpaugus”.”

APŽĒLIŅ!!! Dikti radoša pieeja, lai valsts naudu iepumpētu savās kabatās…

Pats dullākais visā šajā ārprātā it tas, ka 100 Gudrās Galvas ir iesūtījušas svarīgajā kantorī savus pārstāvjus.

Un nemaz nezina, ka tur čakarē bobi, laista puķes un mēslo.

Deviņpadsmit sejas!.

Jēziņ!

Labāk teikt nevis valsts naudu bet MANU naudu, jo tādas valsts naudas praktiski nav. Nauda atrodas pie mums un mēs regulāri to valstij iedodam.

Es, kad pasaku sev ka viņi maksā tai puķu kopējai ( bet tas jau vecs stāsts) 700 Ls mēnesī ( un protams tā ir kādam radiniece ar 2 augstākām izglītībām) no MANAS naudas, baigi nikns palieku!!! Labāk atdotu kādam apdalītam pensionāram nekā tai apkopējai.

Bet valsts….kam tā valsts (kā sistēma kas pārdala naudu) vajadzīga. Mūsdienās vajag vienojošu ideju. Informācija ir spēcīgāka par partijnieku blata tvērienu.

Turklāt tā puķkope noteikti bija kāda draudzene, meita, mamma vai mīļākā kādam “svarīgajam” cilvēkam.

Karambam: Mellakauls taču jau ir šis ārzemju “imports”. Bet re kā ilgi grozījies pareizās aprindās, un ātri pieņēmis nomenklatūras sistēmu. Konkursu diez vai viņš uzvarētu, bet nekad tāda vajadzība nav bijusi un diez vai būs, ja jau Demakovas draugs.

Kurš rudenī būs “Vienotības” kandidāts NRTP? Un Dāriju jau var prom nedzīt, bet iedot bārmenes posteni.

Ja Demakovai tiešām ir tas jaunais čalis, sanāk, ka viņa ir neuzticīga savam boyfriendam Mellakaulam :( Kā ta’ tā? Kur konservatīvās vērtības?

Arī vīrietim ir jūtīga sirds, kas var lūzt, ja mīļotā krāpj. Varbūt tāpēc vismaz no darba Mellakaulu neatlaiž, jo tad galīgi aizietu pa pieskari aiz kreņķiem. P.S.Twitterī Anda Burve-R. beidzot ielikusi savu foto – kas par satriecošu, fantastisku sievieti… es būtu viņai padevīgs kā jērs…

Puķkopja amata aprakstā vismaz nevajadzēja neko likt par mirušajiem augiem, ar šādu smalku aprūpi taču jāuzplaukst pat žalūziju striķim.

> 12. shausmas
Netaisi tik lielas atstarpes, baigi daudz jaaskrollee, un labaak vispaar izdomaa forshaakus komentus. Vareetu arii niku nomainiit, shausmas izklausaas taa druumi.

Nesaprotu šī kantora eksistences jēgu, publiskā telpa ir tā pie.irsta, ka maz neliekas, visiem dala pa kreisi, pa labi radiolicenzes, piem. tikai Rīgā ir 8 krievvalodīgās stacijas, valodas likums publiskā telpā vispār neeksistē. Arī prātā nāk visādi horizontālie taimkodi utt. Principā NRTP ir jāklapē ciet ar steigu, vai visi jāatlaiž no darba un jāsavāc jauna darboties spējīga komanda, kurai rūp Latvijas publiskā telpa un kaut niecīgas nacionālās intereses. Un nevajag pieņemt darbā vecos komunistus, partijas funkcionārus un čekistus.

par taam pukeem smejos lidz gridai, vel vareja pierakstiit ar kuru roku tas jadara un no kuras puses kuras dienas pukem japieiet.

jezin, kas NOTIEK valstii???
tas tacu ir apsurds!!

23.

А почему бы вообще не ликвидировать этот Совет, одновременно приватизировав Гостелевидение и Госрадио? Вот это будет экономия! Ведь нет же Совета по печати или по Интернету.

Konkurss ir obligāts. Tomēr jāsarūgtina autors, jo tie, kas stāv “ārpus darba tirgus”, darbu nedabūs, jo nemeklēs.

vau vau. Lai arī izdomātos amatos, bet bez Mellakaula tur pārējie ir tukšas mucas… Labāl lai tāds tur izdomātā amatā, vismaz viens kas kaut ko saprot.

26.

sauksim lietas īstajos vārdos, nav ko runāt caur puķēm! Puķkope proties un aizvāc taču beidzot tos atmirusos telpaugus Juskevicu un Mellakaulu! Vai arī uz puķkopes amatu jātaisa konkurss, lai nāk vietā kāda ar krampi!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Replika
Stindzinošais efekts (61)
Anita Brauna

Latvijas žurnālistika pirmdien varēja svinēt uzvaru kaujā, kurai nemaz nebija jānotiek. Rīgas rajona tiesa tiesneses Intas Rubenes vadībā izbeidza par goda aizskaršanu un neslavas celšanu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sabrūk kārtējais Šlesera solījums (222)
Sanita Jemberga

Ja kāds vēl nav pamanījis, pēc darba vizītes jeb priekšvēlēšanu aģitācijas brauciena uz ASV Latvijā ir atgriezies Ainārs Šlesers. Viņa enerģijai ir tik daudz amatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Uz redzēšanos, Jakāna kungs! (154)
Anita Brauna

To varētu nosaukt par dzīves ironiju. Valdības lēmums, kurš izšķīra Tautas partijas „atslēgas cilvēka” Dzintara Jakāna likteni, mēnešiem tricinājis valdību un mediju telpu, beigu galā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
No kā Šķēlem bail (270)
Jānis Juzefovičs

„Nāciet, lūdzu, uz preses konferenci, un tur visus jautājumus, kas jūs nomoka, es jums labprāt izskaidrošu, bet šo te žurnālistikas veidu –  ķert kaut kur [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai (36)
Sanita Jemberga

Partiju finanšu uzraugs KNAB pirmdien publiskoja ziņojumu par to, kā partijas ievērojušas priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus pirms pašvaldību vēlēšanām. No tā izriet, ka vienīgā reklāmas griestus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sadārdzinātais Latvenergo koģenerācijas projekts nonāk KNAB (31)
Anita Brauna

Reaģējot uz Citadiena.lv rakstu, Ekonomikas ministrija dienesta izmeklēšanā konstatējusi, ka valstij piederošais Latvenergo ir nepamatoti sadārdzinājis Tukuma koģenerācijas stacijas izmaksas un tā projekts neatbilst Eiropas Savienības [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
„Pateicības” – ceļš uz čoku (71)
Nellija Ločmele

Vai konfekšu kaste ārstam turpmāk nozīmēs ceļazīmi uz cietumu? Gluži tik skarbi ne, bet patiesi 23.decembrī sākas jauna ēra korupcijas praktizētājiem, jo spēkā stājas Krimināllikuma [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Ārpus likuma (95)
Sanita Jemberga

Kādam valsts kontrolētam Latvijas uzņēmumam regulāri “gadās” pārkāpt Latvijas likumus. Turklāt nevis vienreiz, nejauši, bet gan ilgstoši, kas liecina par apzinātu izvēli un uzskatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Muļķības slavinājums. EM versija (105)
Anita Brauna

Šā un nākamā gada valsts budžeta veidošanas process ir radījis iespaidu, ka nogriezts ir viss, ko var nogriezt, un nekur vairs nevar atrast ne strēķīti, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Pieskaitāms (158)
Askolds Rodins

Ciniskās paslēpes turpinās. Administratīvā apgabaltiesa ar spriedumu atzinusi, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie valdes locekļi, ir valsts amatpersona. Taču pats [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books