Sniegā un ceļā (40)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 12. janvāris 15:10
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš iekāps sniegā, par to pat neprātojot, jo tā tam ir jābūt – citam uz galvas taču nekāpsi; kurš spersies taisni arī neprātojot, jo tā tam ir jābūt – es taču nāku, citiem jāmūk malā. Bet ir tik labi, kad sniegā iekāpj abi. Tad gribas smaidīt. Kā tad, kad, izkāpjot no ērti ieslidinātām slēpju sliedēm, pamani, ka to pašu ir izdarījis pretim slēpotājs. Tā ir visdrošākā atbilde uz jautājumu, kā divas pretimbraucošas mašīnas var sadalīt trīs labi iebrauktas risas uz netīrīta ziemas ceļa. Labāk jau, ka pieklājīgi izrādās abi vadītāji, nevis tikai viens. Jo tad, kad katrs grib ērti braukt, paliek tikai vēl viena iespēja – avārija.

Nupat Jelgavā kādai ģimenei tā sanāca ar televizoru. Vīrs izsauca pašvaldības policiju, jo sieva viņam neļāva skatīties iemīļoto televīzijas pārraidi. Kā ziņo aģentūra LETA: „Policijas klātbūtnē konflikts atrisināts uz vietas mierīgā ceļā – abas personas vienojušās par televīzijas skatīšanās laiku.”

Ģenerālprokurora krēsls Saeimas partijām tagad arī tāds kā viens šaurs ceļš pretējos virzienos braucošiem auto, kā viens televizors ģimenei, kur katram sava programma vajadzīga. Tā biedējoši rādās. Ne velti Vaira Vīķe–Freiberga ir rosinājusi deputātus tautai parādīt „kur katrs stāv”. Proti, „ņemot vērā šī jautājuma jutīgumu, Saeima varētu ļoti cēli to darīt atklāta balsojuma veidā”.

Pret gaismu un labu redzamību jau ir iebildusi Tautas partijas frakcijas vadītāja Vineta Muižniece, jo aizklāta balsošana esot deputāta brīvas gribas garants (tautas priekšā deputātam laikam būtu neērti parādīt, ka viņš tiešām pārstāv tautas un nevis kāda cita intereses). Bet Zaļo un Zemnieku frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis saka: „Ir noteikta kārtība, kā cilvēki tiek pie amata, un te nekas nav jāmaina.” Atliek vien piebilst – kārtība, kā arī netiek pie amata cilvēki, kas, piemēram, ir vērsušies pret Aivaru Lembergu. Tā pagājušā gada 22.oktobrī deputāti izmantoja iespēju aizklāti paust savu brīvo gribu, lai nobalsotu pret Māra Vīganta iecelšanu Austākās tiesas tiesneša amatā. Tiesnesis Vīgants savulaik lēma par Aivara Lemberga arestu. Pirms balsojuma Saeimā Vīganta kandidatūru bija atbalstījusi Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija un Saeimas Juridiskā komisija, nekādi iebildumi netika izteikti.

Savukārt Jaunā laika frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa ir teikusi: „Es arī vēlētos redzēt Jāni Maizīti amatā, bet tas tiešām ir stipri debatējams jautājums, vai var atteikties no aizklāta balsojuma.” Taču, šķiet, tas nav vienkārši jautājums par Jāņa Maizīša redzēšanu amatā. Tas ir jautājums par ceļu. Un partijām savus gājienus neizdosies noslēpt pat tad, ja tās pastāvēs uz to, ka gaismai jābūt izslēgtai. Lielā mīdīšanās jau ir sākusies, un pēdas paliks tik un tā.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(19 balsotāji )
Komentāri

Augusts Brigmanis saka: „Ir noteikta kārtība, kā cilvēki tiek pie amata, un te nekas nav jāmaina”.
_______________________________________________

Šajā sakarā nāk atmiņā V.Matīsas teiktais:

“Godīgam cilvēkam izdzīvot Latvijā ir grūti. Kā teica Belševica — padomju sistēma bija pārbaude uz nelietību. Ja spēj būt nekrietns, dzīvosi labi. Šodien ir līdzīgi. Padomju sistēmai, tāpat kā aziātiskai valstij, raksturīga klanu un kliķu sistēma, lojalitāte pret loku, kuram piederot tev nāk kādi labumi. Padomju laikos tie varēja būt mazi labumiņi. Ja nebija kāda, kurš piezvanīja, ka tirgū var dabūt olas, tu neizdzīvoji. Latvijā daudz kas pārņemts no padomju laikiem attiecībās, psiholoģijā… Normālā demokrātiskā valstī tu vari izdzīvot viens pats, jo tevi aizsargā likums. Daudz esmu kritizējusi Ameriku, bet, kad dzirdu Obamu sakām: “Nevienā citā valstī mans stāsts nebūtu iespējams”, es ar to identificējos, jo pati nācu no nekurienes. ASV vidusskolēniem visā valstī ir vienots eksāmens. Ja tu to noliec starp labākajiem, labākās universitātes pašas piedāvā pilnu stipendiju. Protams, blats eksistē, bet, lai savējo sistēma iedarbotos, vajadzīgs atbilstošs līmenis. Nevar dabūt amatu bez diploma, zināšanām.

Pie pretējā man te bija grūti pierast. Vadīju organizāciju, kurai 90.gadu sākumā bija programma vidusskolēniem stipendijām labākajās privātajās vidusskolās Amerikā, Anglijā. Pirmā kārta bija angļu valodas eksāmens. Kā man zvanīja “prominenti” vecāki! Manam Pēterītim vai Ieviņai jau tikai par diviem punktiem mazāk, varējāt jau nu laist uz nākamo kārtu. Sakot nē, tu sevi izslēdz no savējo loka. Otrs stāsts ir pozitīvāks — daži vecāki nāca raudādami, nesaprata, kā bez blata bērns dabūjis stipendiju…

Kas šodien mācās ārzemēs? Bijušo premjerministru, baņķieru un privatizētāju dēli un meitas. Tikai tāpēc, ka vecākiem ir nauda. Kādu signālu tas sūta sabiedrībai, citiem bērniem, kuri redz, ka Jānītis, varbūt tieši lielākais razbainieks klasē, tiek uz labo skolu ārzemēs, bet gudrais, cītīgais bērns ne? Bērns mācās vērtības un ievēro, ka bagātākie un nekaunīgākie dzīvē ir uzvarētāji. Kas par to, ka Jānīša vecāki nelegāli privatizējuši? Godīgam cilvēkam ir grūti. Jārēķinās, ka upurējaties idejas vārdā. Daudzi, un es viņus saprotu, sev prasa — cik ilgi? Jo Latvija ir izveidojusies par dziļi netaisnīgu valsti.”

Šajā saeimā lielākajā daļā no ievēlētiem deputātiem savu domu par konkrētu lietu vienkārši nav! Ir tikai partiju īpašnieku vēlmju izpilde- un laba alga un piemaksas nodrošinātas! To var teikt gan par ZZS, gan par TP, gan par LPP/LC deputātu. Tāpēc pilnīgi skaidrs, ka no atklātas balsošanas par jauno ģenerālprokuroru minēto partiju runas vīri noteikti atteiksies, piemeklējot visvisādus iemeslus, kā jau tas ir redzams šobrīd! Kā oligarhi teiks, tā attiecīgo partiju deputāti balsos. Vai te kādam vispār ir ilūziju par cita veida ( atklātu balsošanu aizklātas balsošanas vietā). Te visi pēc tam varēs brīnīties, ka rezultāts būs cits nekā solīts! Vai tad tādi gadījumi nav bijuši? Bezkaunība ir situsi vēl aukstāku vilni. Piemēram, tas pats Bresis – dara vienu, bet pēc tam, kā no gaisa nokritis- brīnās par sevis paša agrāk ietektajiem priekšlikumiem.

Labāk lai balsojums ir aizklāts, bet lūdzu kāds kam ir iespējas nozodziet lūdzu balsošanas rezultātus un publicējies.
P.S. Šī ir vienīgā reize, kad es atbalstu zagšanu :)

Pareģis!
Nu gan Tu dažā vietā pārspīlē!
nebūt tikai bagāto vecāku bērni mācās ārzemēs!
Cik zinu, tad mana meita arī mācījās Dānijā (maģistru) un tagad Nīderlandē. Zinu, kur pavisam ne bagātu , bet parastu pilsoņu ģimenes bērni izstudēja medicīnu Ķīnā(šanhajā). Tas tikai tā no tuvuma skatoties, jo latvietis ir gatavs atdot bērniem pēdējo Ls, lai tie iegūtu labu izglītību. Dabiski, ka josta jāsavelk, bet kas ir svarīgāk: grezna māja, mašīna, vai ieguldīt nākotnē! Tāpēc es nepiekrītu visam ko saki, bet daudzkur, protams, Tev taisnība!

Cerams, ka piedosiet manu rakstības kļūdu ātrumā- augstāku vilni, ne aukstāku vilni! ak, atvainojiet!

Neesmu pareizrakstības konkursu atbalstītājs,tāpēc vērtēju tikai pēc satura.

Un to nesaku es,bet V.Matīsa.Bet mans viedoklis šajā punktā sakrīt.Protams tas nav attiecināms 100%,bet tomēr ir dominējoša parādība.Nabags savu atvasi nevar sūtīt studēt pat uz LU,bet tas nenozīmē ka viņa bērni ir muļķi.

ja tas jaunais cilvēks ir līmenī, visvisādas stipendijas var dabūt, lai studētu ārzemēs, pazīstu tādus. Bet milzīga studentu daļa ir totāli sliņķi, par maksu kursadarbus pasūta, utt. Maz ir to cilvēku, kam tiešām dziļi interesē sava profesija, un ir mazliet mērķtiecības.

>PAREĢIS:”Un to nesaku es,bet V.Matīsa.” – DAUDZ ko var pateikt cilvēks, kas nekad nav dzīvojis PSRS un padomju laikos – ”Ja nebija kāda, kurš piezvanīja, ka tirgū var dabūt olas, tu neizdzīvoji. ” – TĀPAT kā pirms 20-it gadiem daudzi vietēji ‘daudz runāja par Rietumu demokrātiju un kapitālisma labumiem, jo nebija pieredzes, nebija pat apjēgas par bezdarbu u.c. šodienas reālajiem ” labumiem”. Šodienas Latvijas reāliju gaismā jau atliek vien skaļi lādēt padomju laikus ?? Domā, Pareģi – domā!

>PAREĢIM – pārdomām,- kā ASV iedzīvotāji pašlaik vērtē prezidenta Obamas paveikto:
Obama’s 47 Percent Approval Lowest of Any President at This Point
President Obama’s job approval rating has fallen to 47 percent in the latest Gallup poll, the lowest ever recorded for any president at this point in his term.
http://www.foxnews.com/politics/2009/12/08/obamas-percent-approval-lowest-president-point/

Pareģim:

“Kas šodien mācās ārzemēs? Bijušo premjerministru, baņķieru un privatizētāju dēli un meitas. Tikai tāpēc, ka vecākiem ir nauda.”

=================================================
Vecīt, Tu esi sarakstījis absolūtas muļķības, turklāt klaji lumpeniskas.
Man nesen dēls pabeidza jurisdiskās studijas Francijā. Savukārt meita mācās Lielbritānijā. Pabeigs austskolu šogad. Abi bērni tika augstskolā tikai pateicoties savai uzņēmībai un zināšanām, tostapr svešvalodu. Es par viņu mācībām neesmu maksājis ne nieka. ja nu vienīgi neskaita naudu biļetei un kādu kabatas naudu.
Bet man par šādu nostādni nav pārsteiguma. Klasisks lumpeniskas domāšanas gadījums, kad sāk diskusiju “par tiem pretīgajiem taukmūļiem”.

Padomāsim visi, kas tautas vēlētam pārstāvim varētu būt slēpjams no vēlētājiem? Man bail, ka tikai tumšas lietas – apmaksāts balsojums oligarhu interesēs vai kululāros sarunāts darījums. Un tāpēc aizklātie balsojumi Saeimā jāaizliedz vispār, lai visi redz, kas ir kas, bet deputātam jābūt spējīgam motivēt savu balsojumu. Un ne tikai ar koalīcijas disciplīnu, par ko parasti vienojušies oligarhu pārstāvji.

Augusts Brigmanis saka: „Ir noteikta kārtība, kā cilvēki tiek pie amata, un te nekas nav jāmaina”

————————————————–
Tur jau tā nelaime.
Pateicoties šai te “kārtībai” mums ir vislielākā, visneprofesionalākā, viskorumpētākā, visdārgākā valsts pārvalde ES.
Pateicoties šai te kārtībai partiju ielikteņi spiesti savus amatus “atstrādāt” par labu savai partijai, nevis valstij, un, daudzejadā ziņā, pateicoties tai, mēs esam, kur esam.
Pateicoties partijas “aizmugurei”, attiecīgais darbonis var darīt nejēdzības , pārkāpt likumu, tērēt valsts naudu cik tik grib izšķērdīgi un nelikumīgi, un viņam nekas par to nebūs.
Bet, acīmredzot, tuvākā laikā nekas nemainīsies, jo partijas šo te visu uzskata par problēmu, tikai atrodoties opozīcijā, nonākot pie varas, momentā sāk šo sistēmu izmantot savā labā, vienus neprofesionaļus nomainot ar citiem, tikai savējiem, pa lielākai daļai, kaut arī JL to, tomēr, var pārmest mazāk, tas, vismaz, cenšas likt amatos vismaz sevi nesakompromitējušus un godīgus cilvēkus.
Bet, īstenībā, nevienai partijai šo sistēmu mainīt nav izdrevīgi.

13.

No vienas puses, aizklātais balsojums domāts, lai svarīgos jautājumos deputāts nebūtu spiests pakļauties partijas disciplīnai, un balsot pēc sirdsapziņas.
No otras puses – šis te moments der tikai tad, ja deputātam ir sirdsapziņa, un viņam rūp valsts intereses, jo tādā veidā deputātu arī vieglāk uzpirkt, lai viņš anonīmi nobalso nevis valsts, bet, kāda cita interesēs.
Latvij”a, man šķiet, aizklātam balsojumam ir vairāk mīnusi, nekā plusi, jo TP, ZZS, LPP deputāti ir tiktāl iebiedēti un paklausīgi saviem īpašniekiem, ka, nevar būt ne runas par kādu tur balsojumu pēc sirsapziņas, bailes, materialā ieinteresētība, vēlme palikt sarakstos ir daudz lielāks, un neviens no viņiem nekad neuzdrošināsies balsot pretēji saimnieka vēlmei, vai tas balsojums atklāts, vai aizklāts, un aizklāto balsojumu deputāti izmanto tikai kā alibi.

Aizbraukt uz ārzemēm mācīties nav problēma. Meita 12. klasē ierakstīja datus netā, pēc tam viņai sāka nākt no ASV universitātēm piedāvājumi paciņām. Pēdējā vēstule no Bostonas universitātes bija vecākiem ar apmēram šādu saturu:”Mēs saprotam, ka jūs uztraucaties, kā bērnam tik tālu svešumā ies. Taču šeit par talantiem rūpējas, un jūsu meita droši var pretendēt uz tāda un tāda mantojuma stipendiju, kas nosedz gan mācību maksu, gan uzturēšanās izdevumus.” Bet viņai vēl nebija skaidrs, kam pievērsties – fiz-matiem vai bioloģijai. Tā arī neaizbrauca.

15.

Es jau arī tikai par aizklātā balsojuma trūkumiem.

Sāk piepildīties Finka pareģojums. Aizdevēji ir uzlikuši stingrus termiņus kokrēti veicamajiem darbiem. Piemēram valsts pārvalde totāli jāreformē līdz septembrim, Hipotēku banka jāpārveido par aizdevumu banku uzņēmējiem līdz maijam, kredītņēmēju aizsardzība jāiedarbina vēlākais marta beigās…Nauda, kas ienāk budžetā būs jānovirza uzņēmējdarbības atbalstam un ES programmu līdzfinansējumam.
Abas vienšanās ar SVF un EK ir nonākušas krievu portāla slon.lv rīcībā. Iesaku izlasīt!!!

17.

Vai esi kādreiz atradies smirdīgā telpā?Ar laiku pierod.Bet kāds ,kas tiko ienācis,Jums skaidri pateiks:”Šeit smird!”Šajā gadījumā mēs atradāmies šajā”atstoiņikā”visus padomju gadus un cilvēks,kas šeit ienāk,to izjūt daudz asāk kā mēs.Tāpat mēs aizbraucot uz rietumiem dodam vērtējumu turieniešiem.

Tā pagājušā gada 22.oktobrī deputāti izmantoja iespēju aizklāti paust savu brīvo gribu, lai nobalsotu pret Māra Vīganta iecelšanu Austākās tiesas tiesneša amatā.
*********
Šitais būtu jāpadzen no tiesas, a Laila slavē! Kauna nav!

19.
paregis> Lietussargs
2010. gada 12. janvāris, 18:09

Aizbrauc uz Latgali un pasaki to tur!Tevi tur uztaisīs par tādu lumpeni ka mūžam maizi neēdīsi!

Izglītībai ir jābūt vispārpieejamai,bet mūsu valstī tas tā nav un nebūs kamēr nav nodrošināta bezmaksas izglītība.Protams man liels prieks par Jums un Jūsu bērniem,kas izauguši tik gudri,bet visi tādi nevar būt. Bet pārējie ir pelnījuši iespēju izglītoties vismaz Latvijas augstskolās.

Beidzot krīt viens oranžo bastions-Repše padzen Jakānmūdzi…

Nepriecājies par agru, vēl jāapstiprina valdībā un tur nopietni raustās, ka ZZS nepārdomā.

22.

Vēl jau nekas nav beidzies,, vēl būs valdība, un, ja tur apstiprinās, tad vēl Latvijas vistaisnīgākā tiesa, Latvijā augstu ierēdni no amata var atbrīvot tikai tad, ja tas pieķerts kādam griežot rīkli 100liecinieku klātbūtnē, un arī pēc trešās instances tiesas lēmuma.
Bet, ja atbrīvos, interesanti, ko darīs draugs Vaškevics, vēl ilgi “slimos”, vai uzrakstīs atlūgumu?

23.

Nu re, TP jau pateica, ka neļaus to darīt, un kā savādāk – bez sava cilvēka šinī iestādē šķēles un dažu citu TP biedru bizness būs nopietni apdraudēts.

24.
Lelle-dzeris, klusais
2010. gada 12. janvāris, 19:18

Var astiprināt, var neapstiprināt, bet tas zagļu bastions trīc un ļogās…laiki mainās un ja kāds zaglēniem to vēl nejūt , tad paši vainīgi. Vienā brīdī izrādīsies, ka jau ir par vēlu un jādodasmūža ieslodzījumā…par valsts nozagšanu vēl nav panta, bet gan jau būs…

Nav īsti par ko parunāt… Pietrūkst ātruma. Vienu pašu Jakānu jāatlaiž 2 mēnešus. TP tomēr izdzen cauri e-projektu. Lembergs atkal novilcina n-to tiesu..utt.

Vai nevar nedaudz revolūcionārāk, lūdzu? Tā jau var tiešām ieslīdēt miera ostā.

Lūdzu sapuriniet politiķus lai viņi sāk SKRAIDĪT un beidz muldēt.

> Easy
Var arī revolucionārāk: lai Repše nošauj Jakānu. Ir cilvēks, ir problēma. nav cilvēka, nav problēmas. Viens revolucionārs tā savlaik teica un darīja.)

>PAREĢIS:”Vai esi kādreiz atradies smirdīgā telpā?Ar laiku pierod.Bet kāds ,kas tiko ienācis,Jums skaidri pateiks:”Šeit smird!”” – SAKA jau saka un raksta arī šodien, arī tie paši, kas šeit ienāca tikai pirms 20-it gadiem. ‘PAREĢIM’ grūta bērnība bija ?-diemžēl vecākus, laiku un dzimteni neizvēlās…Tāpēc uzdziedāsim veco foršo jau padomju laikos dziedāto – lai sirds gaišāka top !
”Teic, kur zeme skaistākā – Tur, kur smilgas zied
Teic, kur skarbā zeme tā – Te, kur akmens dziedz
Te ir mana dzimtene – Smilšainais krasts – Te pa baltu miglas stigu – Ceļu mājup rasts, mājup rasts”

28.

Nu beidz.Tu sāc runāt kā Mareks Segliņš-glumi un pretīgi.

>PAREĢIS:”Šajā gadījumā mēs atradāmies šajā”atstoiņikā”visus padomju gadus un cilvēks,kas šeit ienāk,to izjūt daudz asāk kā mēs.” – TAGAD jau mēs Latvijā arī ”asāk” izjūtam reālās demokrātijas un kapitālisma labumus – tikai lielu prieka sajūta par ”labumiem” daudzi neizrāda. Vairāk jau, iespējams, priecājas kāds MelnaisGailis/Bostonietis, kas tagad vada vienu reālā kapitālisma paraugbanku (rīt pie tās runas par labumiem paredzēta)- lai priecājās, viņš tak’ skolas laikā padomju dziesmas korī nedziedāja:
”(..) Vēl nāks piektais gads – Asins lietus līs,
Un visaugstākās priedes nolauzīs.Iesim strēlniekos,
Dziesma vētru sēs, – Mūžam gaismas pils
Kalnā gavilēs.”Manai Dzimtenei
http://www.youtube.com/watch?v=kRqickLKXF8&NR=1

30.

Jā,un aizmirsi pieminēt divus žīdus no “atstoiņika”,kas pie bankas! Tie ir mūsējie!!!

Naaks Jaunais laiks, kas salkaas tris….. un visi zagleni tiks atstadinati no siltajam vietinam, bet dazi redzes svitrainu sauliti. Visi zagli ar laiku iekrit (fizikas likums :) , jo savejie savejos nodot, tads klans- bez goda un sirdsapzinas.

>PAREĢIS:”Jā,un aizmirsi pieminēt divus žīdus no “atstoiņika”,kas pie bankas! Tie ir mūsējie!!! ” – A gan citādi var būt globalizācijas-amerikanizācija laikmetā? Mēs tak’ tagad Rietumu komandā, nav vairs padomju laiki, kad dažas dziesmas vārdus varēja iztulkot/izlasīt, bet jēgu daudzi tāpat nesaprata – un nesaprot pat šodien savu vēsturi, krāsojot to vienā melnā krāsā ?
”Dziesma, ar ko tu sāksies? – Ar ko tu sāksies?
Sācies ar klusu vārdu, – Klusu vārdu.
Sācies ar klusu vārdu, – Sācies ar klusu zilbi -
Tavējie sapratīs, – Tavējie sapratīs.
Ka dziesma ir kliedziens.”

33.

nav vairs padomju laiki, kad dažas dziesmas vārdus varēja iztulkot/izlasīt, bet jēgu daudzi tāpat nesaprata – un nesaprot pat šodien savu vēsturi, krāsojot to vienā melnā krāsā ?
______________________________________________

Nav jau tā ka viss kādreiz bija slikti.Katrā laika posmā ir kas labs.Bet laiks nestāv uz vietas un viss reiz kļūst vēsture un kļūst par vēsturisko mantojumu.Bet no padomju laikiem mēs esam mantojuši tikai slikto,jo kas bija labs to esam aizmirsuši.Padomju laikos bija garantēta pajumte,izglītība(bezmaksas!) un darbs-tagad tas tā nav,bet “čomu” sistēma gan ir mantojusies.Tas tāpat kā ar bērniem-vislabāk pielīp negatīvais piemērs.

Pareģis!
Manuprāt, Latvijā ir ļoti daudz studentu, un tātad augstākā izglītība nav nepieejama, ja tikai vēlies! protams, ka jaunajiem ir jāgrib mācīties, un budžeta vietas ir pietiekamā skaitā.
Bez tam aizmirsu pateikt, ka mana meita Nīderlandē studē ar mūsu valstī piešķirto studiju kredītu. Studē finanses, un valoda ir jāzin, un ne viena vien!
Bez tam man pazīstama vācu valodas skolotāja no vienas ģimnāzijas stāstīja, cik ļoti Es valstī, piemēram, Vācijā grib mūsu studentus, ir gan stipendijas, gan sola citus labumus! neuzņēmība ir tikai galvenais rādītājs, lai nestudētu ārzemē. Protams, ka dažādās valstīs ir dažādi noteikumi. Cik zinu, no meitas stāstītā, viņai ir daudz paziņu no Latvijas, kuri studē ārzemēs, gan bakalauru, gan maģistratūrā, gan arī doktorantūrā!Latvieši , vismaz Nīderlandē, rīko saietus un turas kopā cik vien tas iespējams! Varbūt arī deviņdesmitajos gados studēt bija materiāli grūtāk, taču tagad ir pieejamas arī visādas stipendijas un mācību kredīti! Bet galvenais , protams, ir griba studēt ārzemēs un centība arī!
Ja nav vēlmes stipri mācīties, tad tiešām vieglāk ir studēt tepat , jo studiju kvalitāte pamatīgi atšķiras. protams, ne par labu te Latvijā! Vismaz , cik zinu, no savu bērnu studiju kvalitātes!

Ja nav vēlmes stipri mācīties, tad tiešām vieglāk ir studēt tepat , jo studiju kvalitāte pamatīgi atšķiras. protams, ne par labu te Latvijā! Vismaz , cik zinu, no savu bērnu studiju kvalitātes!
_______________________________________________

Vai tiešam ir mums tik stulbi pedagogi?Un ko lai dara ar Latvijas augstskolām ja reiz viņas der tikai tiem ,kas negrib cītīgi mācīties(es gan teiktu ka tie kas cītīgi mācās arī šeit sasniegs ko vēlas)?Varbūt likvidējam!?Mēs visu mākam likvidēt-esam īsti speci!Bet kāds gudrais reiz teica ka sagraut var ātri,bet ar radīšanu ir tā pagrūtāk.Varbūt šeit atklājas lauciņš Jūsu gudrajiem bērniem-pierādīt ka spēj arī radīt.Bet viņi gan jau nestudē inženierzinātnes-tad jau kārtējie balamutes juristi,menedžeri u.c.liekēži.

Nu ja..

Bailes ka tikko spriedze atslābs, viss atkal aizies vecajās sliedēs. Pietiekoša spriedze jāuztur vēl kādu gadu.

PAREĢIS:”Padomju laikos bija garantēta pajumte,izglītība(bezmaksas!) un darbs-tagad tas tā nav,bet “čomu” sistēma gan ir mantojusies.” – PAREIZI jau raksti – ‘tagad tā nav’, bet smagi maldies par diagnozi – ”čomu” sistēmu. Smagi kļūdies esošās situācija raksturošanā/apjēgšanā – ”(..(..), ka krīzes cēloņu meklējumos mums ir darīšana ar kādu plašāku fenomenu.”(Pārskats par tautas attīstību 2008./2009. Atbildīgums). Nav mums Latvijā darīšana ar ‘veco labo’, sen iepazīto un pazīstamo ”čomu” sistēmu. Viss plūst, viss mainās – un jau 2000.g., kad Pasaules Bankas eksperti konstatēja ”valsts nozagšanu”, žurnālists J.Kaža uzrakstīja ‘Provinciālsociālisma un čomu kapitālisma bīstamā alianse’(Db.23.02.2000) – prognozēja Kaža Latvijai ko līdzīgu Bostonā un Čikāgā 20./30-os gados piedzīvoto un M.Pjūzo ‘Krustēvs’ aprakstīto. Un to jau PAREX afēra skaidri parāda – to apvienošanās ”efektu”, kad kopīgu interešu/mērķu labā vienojās par sadarbību Gudmens un MelnaisGailis/Bostonietis. Kas mūs sagaida nākotnē, kas veidojas šodien ? Eh, jāuzdzied:
”Trīs vīri kādreiz bija hei, hei, hei, hei, hei,
Kas mierā dzīvoja … – Bet sveši kungi nāca
Un zemi postīja, jā…..”

Nav mums Latvijā darīšana ar ‘veco labo’, sen iepazīto un pazīstamo ”čomu” sistēmu. Viss plūst, viss mainās – un jau 2000.g., kad Pasaules Bankas eksperti konstatēja ”valsts nozagšanu”
__________________________________________

Nu protams ka viss mainās,bet tas bija pirmsākums pašreizējai situācijai.Bet roka roku joprojām mazgā un pie mums visi ir ļoti “tīrīgi”.Valsts nozagšana ir tas pats ,kas nozagt govi-ja neslauksi tad labuma nekāda.Bet slaucot jādalās jo daudzi saoduši piena smaku…

>BET:”Valsts nozagšana ir tas pats ,kas nozagt govi…” – TAS IR sen aizgājušo laiku ‘funktieris’, pie kā joprojām turās lozunga ‘Kaut pastalās, bet brīvā Latvijā’ vakardienas sludinātāji. Globalizācijas&digitālajā laikmetā tās ‘lietiņas’ notiek savādāk – svensonu banku kredītu politika Latvijā+virtuālais nekustāmā īpašuma burbuļa uzpūšana un tā plīšana jau parāda to 21.gs. jauno fenomenu – virtuālo ekonomiku un tās uzturētājus – ”likumīgos zagļus”.

reality
Palasi, vai es to teicu. Esi uzmanīgāks!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ušakova kalendārs (118)
Laila Pakalniņa

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Man nav vienalga (49)
Laila Pakalniņa

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books