Sadārdzinātais Latvenergo koģenerācijas projekts nonāk KNAB (31)
Autors: Anita Brauna
Publicēts: 2010. gada 13. janvāris 17:15
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Reaģējot uz Citadiena.lv rakstu, Ekonomikas ministrija dienesta izmeklēšanā konstatējusi, ka valstij piederošais Latvenergo ir nepamatoti sadārdzinājis Tukuma koģenerācijas stacijas izmaksas un tā projekts neatbilst Eiropas Savienības fondu programmas prasībām, tāpēc uz ES atbalstu pretendēt nevar.

Ministrs Artis Kampars (JL) uzdevis ierosināt disciplinārlietas pret atbildīgajām amatpersonām un par dienesta izmeklēšanas rezultātiem informējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, lai tas savas kompetences ietvaros izvērtē gan projekta iesniedzēju, gan vērtētāju rīcības atbilstību valsts interesēm. Savukārt Latvenergo valdes priekšsēdētājam Kārlim Miķelsonam lūgts izvērtēt padoto rīcību.

Dienesta pārbaudes komisija secinājusi, ka Latvenergo Tukuma koģenerācijas projekta izmaksas neatbilst vidējām tirgus cenām. „Līdz ar to projektu vērtētāji nepamatoti atzinuši Latvenergo projektu par atbilstošu koģenerācijas elektrostaciju attīstības atbalsta programmas prasībām un programmas ieviesējiem – Būvniecības, enerģētikas un mājokļu aģentūrai – nav pamata atbalstīt šādu projektu,” sacīts EM paziņojumā presei.

Dienesta pārbaudes komisija arī ierosinājusi uzlabot šīs programmas projektu vērtēšanas kritērijus, lai šādi gadījumi turpmāk neatkārtotos.

Kā rakstījām, Latvenergo koģenerācijas stacijas izmaksas no līdzvērtīgiem projektiem atšķīrās par aptuveni 3 miljoniem latu. Turklāt izrādījās, ka, pretendējot uz ES finansējumu, Latvenergo iesniedza vienošanās dokumentu par siltuma iepirkumu, ko Iepirkumu uzraudzības birojs bija atzinis par nelikumīgu.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(27 balsotāji )
Komentāri

Un kas bija iesniedzies so dargo projektu? Vai skelveidigie?

Es teicu ka Kampars normāls džeks. Miķelsonu pirmo vajag pārbaudīt, ne viņa padotos. Miķelsonu iecēla Šķēle.

Laikam uz to iet, ka Miķelsonam būs jāaiziet.

Kampara rīcība uzskatāmi parāda Jl un “darītāju” atšķirību.
Jo visa tā shēma ar sadārdzinājumu un vēlāko valsts naudas “sazāģēšanu” starp iesaistītām pusēm, jo jebkurā konkursā uzvar, protams, tie, kam jāuzvar – viens no TP un pārējo “profesionāļu” un politbiznesmeņu, kā arī ar tiem saistīto pašvaldību un valsts iestāžu ierastākajiem “biznesa” veidiem.
Un tā ir Latvijas pelēkā ikdiena, ko vērts vien tas, ka Bērnu slimnīcā konkursā atkal uzvar firma, kas jau iesaistīta korupcijas skandālā, un tādi piemēri desmitiem un simtiem.
Bet, arī tur Dombrovska reakcija bija adekvāta.
Vai te ko varēs pierādīt – nezin vai, jo Latvijas likumdošana ir “sakārtota” tā, ka, ja
kādu darboni pieķer valsts naudas nelikumīgos tēriņos vai krāpšanā, tad vēl jāpierāda, ka viņš to izdarījis “ar nodomu”, nevis, teiksim, būdams komas stāvoklī vai aiz iedzimtas garīgas atpalicības.
Bet, JL ministru reakcija priecē, tiem, kas murgo – “visi viņi vienādi”, utt.,ir iespēja pārliecināties, ka, tomēr, nav vienādi.
Un, ja “darītājus” atstumtu no shēmošanas – cik desmiti miļjoni nenokāktu šo te shēmotāju kabatās, bet,paliktu valstij?
Bet, lai tas notiktu, vienkārši pareizi jānobalso nākamajās saeimas vēlēšanās, tik vien, nekas pārcilvēcīgs jādara nav.

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) izveidotās darba grupas izstrādātā Valsts veselības apdrošināšanas koncepcija paredz no valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus sniegt tikai tiem iedzīvotājiem, kas maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī no nodokļa atbrīvotajām sabiedrības grupām, informē partijas “Jaunais laiks” frakcijas sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota.
————
Nelietīgais JL !

Divos konkursos, kuros pēdējā pusotra mēneša laikā izraudzīti kandidāti vadošiem amatiem partijas “Jaunais laiks” (JL) ministru pārraudzītās jomās, uzvarējuši JL dibinātāja, Rīgas domes frakcijas vadītāja Edgara Jaunupa klasesbiedri, noskaidroja aģentūra LETA.

Gan Jaunups, gan Finanšu un Ekonomikas ministriju pārstāvji noliedz, ka šīs draudzības saites jebkā būtu ietekmējušas kandidātu izvēli. Esot izraudzīti labākie pretendenti atklātā konkursā.

Par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieku nodokļu jomā un Nodokļu uzskaites un piedziņas pārvaldes direktoru novembra beigās finanšu ministra Einara Repšes (JL) vadītā konkursa komisija izraudzījās advokātu Lauri Leju.

Savukārt šonedēļ par labāko kandidātu Arta Kampara (JL) vadītās Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra amatam tika atzīts Latvijas Universitātes (LU) pasniedzējs jurists Juris Pūce.

Jaunups, Leja un Pūce ir klasesbiedri, Rīgas Āgenskalna ģimnāzijas 1997.gada absolventi. Vēlāk viņi kopā mācījušies arī Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.
……………..
Lūdzu, JL rullē! Jāpatriec!

Normāli cilvēki mēdz nākt no vienas vides, tāpat kā taukmūļi no savas. Nekādu brīnumu.

Protams, ka tautas apmaksāta medicīna pienākas pamatos tikai tiem kas to apmaksā-t.i. nodokļu maksātājiem. Ar dažiem izņēmumiem.

Es maksāju nodokļus, es arī ārstējos. Pamatā. Citiem kas nemaksā – tik cik pats esmu nolēmis atļaut.

Vienkārši. Nesaprotu Jāni, par ko Jūs stresojat.

7.

Un tu gribēji, lai JL šajos posteņos ieliek Kaulīša un Slaktera klasesbiedrus?
Palīgskolu absolventi šajos amatos – tas jau būtu par traku pat priekš Latvijas!
Bet, ja nopietni – nu lai tur ir tie klasesbiedri, ja tikai viņi ir kaut cik profesionali un godīgi cilvēki, un, vismaz pagaidām, JL nav pieķerts ne shēmošanā, ne kādās citās lietās, kas slikti ož, jācer, arī šie cilvēki izvēlēti tāpēc, ka tos pazīst kā godīgus cilvēkus.
Atšķirībā no TP, ZZS, TB ielikteņiem,kuri parasti ir ar stipri apšaubāmu reputāciju vai profesinalām īpašībām.

Domāju, ka Maikelsonam skaidri un gaiši vajag dot messidžu: ja tā turpināsies, bus jānotin makšķere. Šis messidžs ir jādod kādam tādas institūcijas pārstāvim, kādu Dambrauskis vēl nav izveidojis (bet vajag). Katrā ziņā šis cilvēks nevar būt marsieša sūdapastnieks jaunpups.

Debilais Lāčuks!

Jaunpeles, sūdamāsas, pa galdu danco. Visas Vienotības idejas pašā saknē nograuž.

Daudzu cilvēku darbs tiek izkūpināts skurstenī.

Savus draudziņus siltās vietiņās salikt – jā, tas ir labs cirks. Bet vai tauta to novērtēs? Un vai Valdiņām unn Einariņam kauna nav nemaz, un prātiņa pietiekami tāpat, to visu akceptēt, šī šmurguļa cūcības?

arvien pa vecam,sen tas bija kad triis miljoni pazuda no latvenergo, parlamentaaraa izmekleešanas komisija beidzaas ar balagaanu piedzeeruša Penteļejeva izskataa , kurš atgriezaas no aarzonas vairaakaam krediitkarteem kabataas … muusu zagļi mazaak par trim miljoniem nezog , mazaak tas nebuus kruti , jeb Kalviiša vaardiem izsakoties : “Šodien 500 000 nopelniit ( politbiznesaa ) esot divus pirkstus apm**zt…”, Miķelsons ir otrs teepistu Jakāns… sen bij laiks šo inkasaatoru aizvaakt

Jā, šitai izzagšanas mašīnai jāuzsit pa bremzēm.

Mikelsons ir Skeles bralens. Tas izsaka visu. Tapec Latvenergo atbalstija dargo Skeles alternativas energijas piedavajumu.

13.

Nu ko ārdies? Vai uz varžacīm trāpija?

Nū… lasīt šitādas muļķības un teiksim vienkārši nelietīgu privātās firmas lobēšanu…
Nu vienkārši negribu sev garastāvokli bojāt.
Bet visu jau parādīs laiks un attālums…Ja Latvijai paveiksies,tad projektu nerealizēs neviens. Un tās būs vienkārši nerealizētas iespējas…Ja nepaveiksies , tad naudu iedos kādiem sīkiem afēristiem, kas kaut ko iesāks…nepabeigs. Un zaudējumus valsts varēs segt budžeta.
Viss pārdošanai….Vai ne ?

Mani sajūsmina tie komentētāji,kuri te ir iezīmējuši dažādu politiķu ciltskokus.Ja tas tā
turpināsies,tad nešaubīgi tiks paziņots,ka Miķelsons ir Šķēles mazdēls un Jakāns ir Slaktera
ārlaulības bērns.Ja vadošā koalīcija nepieņems
likumu par esošo politiķu kastrāciju,tad nekāda
mažiotārā vēlēšanu sistēma nepalīdzēs.

Tik un tā Miķelsonam jāiet Jakāna ceļš. Pietiks piesegt fenderi.

Ha, ha! Miķelsonam izvērtēt… neviens šāds lēmums un projekts neiet bez valdes lēmuma, neviens! Miķelsons ir galvenais lēmējs kopā ar Meļko, kas tur obšķaku. Pārējie 3 ir pakalpiņi kas piebalso. Tagad sanāk, ka pašam savs lēmums jāizvērtē. Klausīsimies, noteikti, ka būs obektīvi. Paskatīsimies, kurš tiks izvēlēts kā vainīgais un kādu sodu saņems. :) )))

Cik liels ir gada obščags? 3 miljoni? 30?

>jautājums
Hmm… kaut kāda nolemtibas sajūta, ne? Ja neatdos lieliem afēristiem, tad noteikti atdos sīkiem afēristiem. Trešā varianta vienkārši nav?
Ja jau bez afēristiem nevar, tad varbūt jānosaka, ka valsts ilgtermiņa mērķis ir nospiest “otkatu” līdz 1-3% līmenim. Reālpolitika rulz :D

Jānim…

Cik lasīju tam Pūcem ir 2 augstākās no tām LU ekonomistus pabeidzis ar izcilību sarkano diplomu… Bet kopumā sviests nu ko var cepties es saprotu ja Jaunups būtu ielicis savu klasesbiedru žeņu kurš ir nepabeidzis teologus… bet te divi džeki ar diez gan pieklājīgām izglītībām un respektablu darba pieredzi…
Ja kaut kas ir nelikumīgi lai pārējie konkursanti pārsūdz.

>puika
Jūs kaut ko zinat par strukturfondu vadību?
Tur praktiski krāpšanās nav iespējama ,jo uzraudzība gan vietējā, gan ES ir mežonīga. Kaut kādā stadijā nelikumības atklāj.Jūs esat dzirdējusi par skandaloziem ES projektiem? Tie nav G24 …
Risks ir ar projektiem, kas netiek realizēti līdz galam.Tad valsts nevar atgūt ieguldīto naudu no ES un tie ir jāsedz no valsts budžeta.
Turklāt strukturfondu projektu realizācija ir dzelžaini reglamentēta. Ja projektā ir paredzēts iepirkt darbus par 1 milj, un Iepirkuma likuma procedūras projektos ir obligātas arī privātajiem, bet iepērc par 0,5 milj,jo cenas kritušas, tad ietaupīto nevar izlietot citiem mērķiem projekta ietvaros. Finansējums atgriežas aktivitātē un tiek sadalīts nākamajiem projektiem.
Līni par 21 tūkst. Ls ES naudas Eiropas Krāpšanas apkarošanas biroja (OLAF) izskaitīja.

22.

Nu Tu gan iebrauci nedaudz auzās ar struktūrfondiem. Kur bija tā lielā gaismu tehnikas firma – Kombuļos?

>klusais
Kāpēc auzās? Ja ar gaismas tehniku Kombuļos kaut kas nav bijis kārtībā, tad kaut kādā projekta uzraudzības stadijā to vajadzēja konstatēt. Un vai tad es tieši neaicinu nedot sīkām firmām Pampāļos, bet lieliem un nopietniem uzņēmumiem , kas ir spējīgi projektu realizēt?
Tāpat jau bija ar lauku tūrisma attīstības projektiem, kad pēc tam ES revidenti čekoja pāri vai tās muižas un viesu mājas tiešām strādā kā projektā paredzēts nevis ir privātās rezidences. Un , ja nestrādā…Piedodiet, neattiecināmās izmaksas. Eiropa nemaksās !

Tomēr tas ir dīvaini, ka jautājumu par to, ka nerealizētā projektā tikšot pārtērēti 3 miljoni visiem ir zināms jau apriori.
Kad lietas skar Parex banku, tad visi gudri filozofē, ka vajadzēja pārņemt, tas nekas, ka neviens nezin cik jau ir iztērēts, cik vēl vajadzēs, lai šo valsts uzņēmumu uzturētu pie dzīvības. Toties viss ir skaidrs par iespējamiem zaudējumiem bankas nepārņemšanas gadījumā, bet 2K “likumīgi” dzīvo kāpās un ieņirdz par stulbajiem iezemiešiem, kuriem tādu tiesību nav – izņemot vienu – apmaksāt viņu vietā parādus.
Kāpēc joprojām nav krimināllietas pret Karginu un Krasovicki?

25.

Kāpēc joprojām nav krimināllietas pret Karginu un Krasovicki?
______________________________________________
Tāpēc ka viņi pārāk daudz ZIN.

Neticu es JL tikpat daudz cik TP! Un Kampars kopumā ir ļoti vājš ministrs! EM nevar pamanīt, ka vadošajiem cilvēkiem iestādē beidzas darba līgumi un nekādi uz to nereaģē, bet tad, kad viss jāgrauj bez plāna, nezinot ko likt sagrautā vietā, tad JL ļoti nasks!
Un nevajag par komentāriem balsot tik vienpusēji – ticiet man, ne viss ir tā kā tas izskatās…

ta mes visiem loti vajadzigo gazes stacoju neuzbuvesim un 400 000 000 Ls neizteresim!

Kā samnieks pasaka, tā Mihelsons danco!

Tikai vajag nedaudz parādīties naudai, kad šķēlveidīgais veidojums TP klāt ar saviem emisāriem, lai no Latvijas atkal kaut ko nozagtu. Vai tiešām Latvija nekad neatbrīvosies no šī korumpētā un Tautas vārdu nesošā veidojuma?

vai tik mikelsons nebija tas kursh suudzeejaas par mazo algu un taas neatbisltiibu amatam?
buutu laiks pamekleet vinja vietaa citu – godiigaaku un pieticiigaaku!

Miķelsons ir Šķēles ieliktenis un kā jau visi viņa ielikteņi – pēc profesijas lauksaimniecības fermu mehanizators, no enerģētikas tāls, un kura galvenā sūtība jebkurā projektā dabūt otkata procentus sev un savam saimniekam.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Replika
Stindzinošais efekts (61)
Anita Brauna

Latvijas žurnālistika pirmdien varēja svinēt uzvaru kaujā, kurai nemaz nebija jānotiek. Rīgas rajona tiesa tiesneses Intas Rubenes vadībā izbeidza par goda aizskaršanu un neslavas celšanu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sabrūk kārtējais Šlesera solījums (222)
Sanita Jemberga

Ja kāds vēl nav pamanījis, pēc darba vizītes jeb priekšvēlēšanu aģitācijas brauciena uz ASV Latvijā ir atgriezies Ainārs Šlesers. Viņa enerģijai ir tik daudz amatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Uz redzēšanos, Jakāna kungs! (154)
Anita Brauna

To varētu nosaukt par dzīves ironiju. Valdības lēmums, kurš izšķīra Tautas partijas „atslēgas cilvēka” Dzintara Jakāna likteni, mēnešiem tricinājis valdību un mediju telpu, beigu galā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
No kā Šķēlem bail (270)
Jānis Juzefovičs

„Nāciet, lūdzu, uz preses konferenci, un tur visus jautājumus, kas jūs nomoka, es jums labprāt izskaidrošu, bet šo te žurnālistikas veidu –  ķert kaut kur [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai (36)
Sanita Jemberga

Partiju finanšu uzraugs KNAB pirmdien publiskoja ziņojumu par to, kā partijas ievērojušas priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus pirms pašvaldību vēlēšanām. No tā izriet, ka vienīgā reklāmas griestus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sociālā māja – NRTP? (26)
Jānis Juzefovičs

Kad pērn rudenī beidzās pilnvaras diviem Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļiem – Dārijai Juškevičai (virzīja JL) un Andrim Mellakaulam (virzīja TP), viņi tomēr [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
„Pateicības” – ceļš uz čoku (71)
Nellija Ločmele

Vai konfekšu kaste ārstam turpmāk nozīmēs ceļazīmi uz cietumu? Gluži tik skarbi ne, bet patiesi 23.decembrī sākas jauna ēra korupcijas praktizētājiem, jo spēkā stājas Krimināllikuma [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Ārpus likuma (95)
Sanita Jemberga

Kādam valsts kontrolētam Latvijas uzņēmumam regulāri “gadās” pārkāpt Latvijas likumus. Turklāt nevis vienreiz, nejauši, bet gan ilgstoši, kas liecina par apzinātu izvēli un uzskatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Muļķības slavinājums. EM versija (105)
Anita Brauna

Šā un nākamā gada valsts budžeta veidošanas process ir radījis iespaidu, ka nogriezts ir viss, ko var nogriezt, un nekur vairs nevar atrast ne strēķīti, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Pieskaitāms (158)
Askolds Rodins

Ciniskās paslēpes turpinās. Administratīvā apgabaltiesa ar spriedumu atzinusi, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie valdes locekļi, ir valsts amatpersona. Taču pats [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books