Naftas vada lāsts (29)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 14. janvāris 21:31
Atslēgvārdi: , , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju.

Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja Baltkrievijai piegādātās dabasgāzes cenu, kā atbildi saņemot vienpusējā kārtā noteiktus augstākus maksājumus par naftu, kura pa naftas vadu Draudzība (!) tranzītā caur Baltkrieviju plūda uz Eiropas valstīm. Galu galā Baltkrievijai nācās kapitulēt gan naftas, gan gāzes frontē, taču šie notikumi līdztekus iepriekšējās ziemas Krievijas un Ukrainas „gāzes karam” deva pamatu nopietnām šaubām par Krieviju kā drošu energoresursu piegādātāju.

Toreiz Baltkrievija nevēlēšanos maksāt par gāzi dārgāk „pamatoja” ar Krievijas un Baltkrievijas Apvienotās valsts pastāvēšanu. Šī valsts pastāvēja uz papīra, un tas bija pa prātam Baltkrievijas diktatoram Aleksandram Lukašenko, taču Krievijas toreizējais prezidents Vladimirs Putins gribēja panākt reālu apvienošanos, t.i., faktisku Baltkrievijas aneksiju. No sešu guberņu Baltkrievijas varētu iznākt itin labs Krievijas federālais apgabals. Te tomēr jāpiebilst, ka valstiskās neatkarības saglabāšanu vienlīdz vēlas gan Lukašenko, gan ideoloģiski raibā Baltkrievijas opozīcija. Apsvērumi dažādi, taču mērķis kopējs.

Pērn decembrī beidzās iepriekšējā līguma termiņš par Krievijas naftas piegādēm. Likās, ka jauna līguma parakstīšanai acīm redzamu šķēršļu nav. Tomēr tie radās.

Baltkrievijas iepirktais naftas apjoms vairāk nekā trīs reizes pārsniedz iekšzemes patēriņu. Valstī ir divas naftas pārstrādes rūpnīcas, kas eksportē savu produkciju uz Eiropas valstīm. Iepriekš atvieglotie muitas tarifi tika attiecināti uz visu Baltkrievijai pārdoto naftu, tagad Krievija liek priekšā atvieglotos tarifus attiecināt tikai uz to nafta apjomu, kas paredzēts Baltkrievijas iekšzemes patēriņam. Aplēsts, ka tādā gadījumā Baltkrievijas budžets gadā zaudētu aptuveni divus miljardus dolāru.

Minskai, dabiski, spuras gaisā. Jau atkal skan draudi pārskatīt naftas tranzīta cenu, bet maksu par elektroenerģijas tranzītu uz Kaļiņingradas apgabalu un Baltijas valstīm paaugstināt piecas reizes. Baltkrievija var vērst pret Krieviju arī citus „ieročus”: abām valstīm ir kopēja pretgaisa aizsardzības sistēma, Baltkrievijā atrodas stratēģiski svarīgais Krievijas zemūdens flotes centrālais sakaru punkts un vairāki citi militārie objekti, kuru izvākšanu varētu pieprasīt.

Lai būtu, kā būdams ar „Apvienoto valsti”, taču 1.janvārī stājies spēkā Krievijas, Kazahstānas un Baltkrievijas līgums par Muitas savienības izveidošanu, divpadsmit gadu vecs projekts, kas tika reanimēts pērn jūnijā. Muitas savienība pēc definīcijas nozīmē, ka starp to noslēgušajām valstīm nepastāv muitas barjeras. Lukašenko jau piedraudējis ar Baltkrievijas izstāšanos no savienības, ja Krievija naftas strīdā nepiekāpsies. Savukārt Maskava sola pilnu muitas tarifu attiecināt uz visu Baltkrievijai pārdoto naftu.

Ir vēl kāda pikanta detaļa. Pirms mēneša, uzturoties Minskā, Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs apsolījis Baltkrievijai tīkamus naftas piegādes noteikumus. Pagājušajā nedēļā Krievijas un Baltkrievijas eksperti, kas izstrādā jauno līgumu, bija nonākuši pie kopsaucēja. Taču tad Krievijas delegāciju izsauca pārskata sniegšanai par darbu pie līguma. Pārskata sniegšanai „valdības vadībai”. Pirmdien Krievijas delegācija atsāka sarunas no Baltkrievijai nepieņemamā nulles punkta. Galvenā „valdības vadība” – tas ir Krievijas premjerministrs Putins. Šķiet, nekad vēl nav bijis – vismaz ievērības vērtās lietās – tā, ka Krievijas prezidents teiktu vienu, bet premjers darītu ko citu.Vai pirmā pamanāmā plaisa tandēmā?

Saistībā ar pavērsienu sarunās, protams, nevajadzētu aizmirst par Putina un Lukašenko savstarpējām antipātijām. Taču ne tikai par tām vien. Putins nav atteicies no ieceres atjaunot Maskavas kundzību bijušajās PSRS republikās, taču tās, pat Baltkrievija, cenšas distancēties no Krievijas. Tāpat der atcerēties, ka, par spīti Krievijas pūliņiem, Baltkrievija, tāpat kā pārējās NVS valstis, nav atzinusi Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību. Bet tiem, kas Draudzības viņā galā, nevajadzētu lolot ilūzijas par naftas piegādātāju. Ja Putins uzskatīs, ka viņa mērķu sasniegšanai naftas „truba” jātaisas ciet, tā arī notiks. Kā tas jau notika pirms trim gadiem.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(33 balsotāji )
Komentāri

rakstā nedaudz par daudz pareizrakstības kļūdu – iesaku rakstu izlabot, bet ideja jau skaidra un ir ok:)

Kas tev par daļu ,Rodin ,ko dara Putins,Lukašenko.
Vai mums nav vienalga,kurš kuru čakarē ar naftas
cenām.Tu mums stāsti,ka ko saka Putins,to akceptē
Medvedevs.Es tev varu pastāstīt,kā ir pie mums .
Ko saka Repše,to akceptē Dombrovskis.

Cien. A. Rodins atkal parādija sevi kā naīvu, letticīgu cilvēku. Pedējoreiz viņš pilnā nopietnībā uztvera t. s. “Rīga-Hersona projektu”, šoreiz viņš tikpat nopietni raksta par kaut kādu plaisu tandēmā. Nav nekādas plaisas, un pat nekāda tandēma nav. Pie varas Krievijā ir ļoti saliedēta organizācija – čeka.

Normāls tirgus tur notiek, kā jau Austrumos pieņemts. Viens otru čakarā kamēr abi jūtas viens otru apčakarējuši, un abiem ir labi.

Nekāda šķelšanās “tandēmā”nav, nav arī “tandēma”,ir īstais Krievijas saimnieks un “plīša lācītis”, kurš uz laiku ielikts prezidenta postenī ar īstā saimnieka un FSB korporācijas, kas aiz viņa stāv, atļauju.
Lai paveiktu Putina vietā to, ko pašam negribējās, piemēram, Medvedevam bija jāpagarina prezidenta termiņš līdz 6 gadiem.
Un tagad īstais saimnieks kārtējo reizi ierādījis vietu savai marionetei, kuram atļauts pieņemt kādus dekoratīvus, ne pārāk svarīgus, bet, ne nopietnus lēmumus.
Un tas notiek ne jau pirmo reizi.
Tāpēc nebeidz pārsteigt dažu krievu demokrātu un ES līderu aizkustinošā ticība Medvedeva tukšajai retorikai un reālo darbu “neievērošana”.
Un šoreiz Kremlis reāli apkakājies, jo noslēdzot muitas savienību, neņēma vērā, ka tas attiecas arī uz energoresursiem.
Bet, kamēr notiek šīs sarunas, Lukašenko mierīgi slēpoja, tā ka gan jau viņam kāds plāns ir, līdz šim viņš izcili gudri un viltīgi balansējis starp Rietumiem un Krieviju.
Un prāta un viltības viņam divreiz vairāk, nekā Putinam un Medvedevam kopā.
Bez tam, var jau saukt viņu par diktatoru, un, tā arī faktiski ir, bet, viņš strādā savas valsts labā, tas jāatzīst.
Un, vismaz pagaidām, netaisās atdod krievu ar Kremli saistītiem oligarhiem privatizācijā Baltkrievijas ienesīgākos infrastruktūras un ražošanas objektus, kas arī ir Krievijas spiediena mērķis.

sitas strīds vistiešākā mērā attiecas uz LV, jo lielā mērā var ietekmēt Dinaz bandītu plānus par naftas termināļa būvniecību Rīgā.

Nu ja nau ko rakstīt, tad uzrakstiet par kaspijas Jūras- turcijas- vidusjūras cauruļvada problēmām.
Šķiet, ka tikai retais nesaprot, kas notiek Krievijā un kas tur ir saimnieks.

P.S. saku priekšā, kam kalvītis paspieda roku maskavā.

Jautājums – vai kašķis ir īsts ? Tikapat labi var būt sarunāts un speciāli ievilkts. Tā rezultatā cēlās naftas produktu cenas pasaules tirgos.Pēc tām aprēķina arī gāzes cenas.Rezultātā – pamatīga peļņa. Par tādu cenu var arī “pakašķēties”.

komentētāji kā viemēr izceļas ar savu zemo debesu stulbumu
1)kašķis ar baltkrievijas vadību ir īsts(bet krievi liek uz baltkrievijas krievu tautu, kas vienmēr būs ar krieviju, glužu kā vairums krieviski domājošie latvijieši)
2)putins jau kuro(noteikti ne pirmo reizi) noliek medvjegjevu stulbā situācijā,-sākās ar to ka medv. tokijā amerikāņiem apsolīja zimbavei embargo, kam pēc pāris dienām ano sēdē krievi uzlika veto, ar to medv. zaudēja starptautisko uzticību knapi ievēlēts, rudenī medv. amerikā apsolīja atbalstīt sankcijas irānai, amerikāņi sapriecājas, bet pēc pāris dienām maskava oficiāli paziņoja, ka sankcijas neatbalsta, bija arī daudzi citi mazākas ievērības cienīgi gadījumi, kuros medv. patiesībā palika par muļki, bet kas netiek afišēts, lai tūtiņaos nerastos kaut kādas šaubas vai aizdomas
tas tā var turpināties, kamēr medv. vēl ir vājš, bet viņš daudzos amatos jau bīda savus cilvēkus (kas nav putina)
krievija ir nestabila a priori jeb ģenētiski, tāpēc viens no nestabilitātes līdzsvarošanas paņēmieniem ir kaimiņu apdraudēšana,
bet ukraiņi un poļi noteikti ir noskaņoti pret krieviem, vēl nezin, kā beigsies nesaskaņas ar baltkrieviem, bet šajā seklajā pīļu dīķi lieli viļņi nav vajadzīgi, lai dzīvo miers un lielkrievija!

apgalvojums, ka krievijā valda čeka, kā viens augstāk izteicās, līdzinās apgalvojumam, ka pasaulē valda žīdi
kaut gan paskatoties, kas ir asv finansu magnāti, kļūst redzams, ka lielākoties tie tiešām ir cilvēki ar ebreju saknēm, kā uzskatāmākie piemēri fed vadītāji- grīnspans un bernanke abi ir ebreji

putins ir no čekas, enerģētikas pārvaldītājs un cilvēks kas ved sarunas ar baltkrieviju- sečins, arī ir čekists…

bet realitātē amerikā valda kapitālisms, krievijā bardaks- kas uzvarēs?

Krievija nav vairs īsts pretinieks ASV, tagad tā ir Ķīna.

Ķīna un ASV diezin vai ir pretinieki, drīzāk, konkurenti un sadarbības partneri, tāpat kā arī ES.
Ja Ķīnā strādā 480 no 500 pasaules lielākajām kompānijām, kas Ķīnā investējuši simtiem miļjardus, tad tur iespējama tikai sadarbība, Ķīna no ASV atkarīga ne mazāk, kā ASV no Ķīnas.

ķīnas svars ir milzīgs un turpina pieaugt, tomēr ķīna drīzāk ir asv sabiedrotais, jo tās ekonomika pilnā mērā ir atkarīga no asv, kad tā vairs nebūs, tad redzēs.. bet ķīnai ir cits konkurents- indija, tāpēc man liekas, ka ar asv ķīna nav gatava uz nopietniem konfliktiem
kas attiecas uz krieviju, tad jājautā kādas sekmes ir jaunajam Strategic Arms Reduction Treaty ar krieviju? republikāņi jau sāka iet uz atklātu konfliktu ar krieviem, ko nevar teikt par demokrātiem.. bet nekas jau nav beidzies

Lukašam ir trumpis, Krievija noslēgusi līgumu ar Ķīnu par naftas piegādi cietā cenā, 50 dolāru uz 9 gadiem. Cik labi izdosies to izmantot?
Par plaisu tandēmā, pareizi atzīmēts, ka Medvedevs ir “plīšu lācītis” Putina rokās. :)

Lukašenko nekad neuzdos Baltkrievijas intereses, jo viņam patīk būt varas virsotnē. Viņš nav nekāds draugs Putinam. Krievijas cerība, ka pa tās perimetru esošo valstu vidū Baltkrievija varētu būt vienīgā draudzīgā valsts, ir iluzora. Atšķirībā no Krievijas Baltkrievijā ir daudz lielāks ražošanas potenciāls.

der atcerēties, ka tieši šovinisti no transnefj nogrieza milzīgo jēlnaftas eksportu uz ventspili līdz 0

tieši ar viņiem vispirms sāka atklāti konfliktēt hodorkovkis un viņi grib pārņemt cauruļvadus baltkrievijā (beltransgaz pag.50%) vai būvēt bts2 tai apkārt

ir dzirdēts, ka baltkrieviem var nākties zaudēt līdz pat 5 miljardiem dolāru, kad tiks piemērots 100% nodoklis naftas produktiem, kurus baltkrievija neizmanto iekšējam patēriņam

un te jāņem vērā, ka lukašenko personīgi neuzskata naftas produktus par krievijas īpašumu, jo to apgūšana notika psrs laikos- viņam liekas, ka arī viņam kā īstenam komunistam un psrs produktam ir kaut kādas tiesības uz šiem resursiem

pie tam, visi naftas produkti tiek smelti no mazo tautu zemju dzīlēm, un krievi ir tikai ekspluatatori

to vvin!

Mums te šai teritorijā, ir Lukaša dubultnieks – Lembergs.
Gribēja tēlot kruto, bet sanāca pabiras. Ja Lukašs izies no šīs ķibeles sauss, tad pareizs ir lēmums Lembergu “linčot”. Neesmu asinskārs, bet par kļūdām jāmaksā.

apgalvojums, ka krievijā valda čeka, kā viens augstāk izteicās, līdzinās apgalvojumam, ka pasaulē valda žīdi
___________
Nezinu vai vispār vēl labāk var pateikt. Varu iedomāties cik grūti būtu atrast politkorektu izskaidrojumu Krievijas iebrukumam Gruzijā, ja Putins nebūtu čekists. Komunisti, boļševiki, lielinieki Krievijā pie varas sen kopš nav, valstī zvērīgs kapitālisms, krievu tauta vienkārši nevainīgs jēriņš. Un tad nu ir atrasts attaisnojums – Pie varas, lūk, čekisti!

Atvainojos – citāts iepr. komentā bija no vvin!

bet lembergs taču centās! cik naudas neizdalīja politiķiem, vēl tagad komunists brigmanis no zzs visu priekšā zemu klanās lembergam
bet lembergs nevarēja apmierināt krievu milzīgo apetīti, jo tad zaudētu pats sevi, vai visamz to, par ko sevi gribēja iztēloties

biedrs lukašenko ir nonācis lielā dilemmā, viņam nav iespējams iziet no situācijas sevišķi sausam abos variantos, šķiet

bērzam
kaut kur dzirdēts, ka krievs nav tautība, bet diagnoze
es neesmu nekāds rusofobs, man ir labas attiecības ar daudziem krieviem, jo viņi vispār ir samērā draudzīgi, ja tas viņiem ir izdevīgi, bet tu jau nevari zināt, kas viņā ir iekšā
napaleons esot teicis, ka pakasot jebkuru krievu atklāšoties barbars
iesaku palasīt krievu diskusijas, piemēram, ves.lv un ko viņi domā par latviju
tas noņem visas ilūzijas par krievu draudzīgajiem nodomiem
par to, kas valda krievijā, hmm, var, droši vien spriest no pašu krievu viedokļiem, no tiem, kuri vēl nav ieguldināti prokursta cenzūras gultā (Prokrusts – sengrieķu mitoloģijā briesmīgs laupītājs senajā Grieķijā. Viņš bija kļuvis slavens ar to, ka ne vien slepkavoja ceļiniekus, kas pie viņa iegriezās, bet, noguldījis ciemiņu gultā, raudzījās, vai upura augums atbilst gultas garumam. Ja ciemiņš bija augumā garāks, viņš tam apcirta kājas, ja īsāks — izstiepa tās.)

to vvin

Žēl, ka Es neesmu JL un Tu ZZS, dzirdu vēlmi meklēt izeju, būtu klasisks apgalvojums.

Laime nav citu darbībā, bet savās iepējās.

Pieprasi no citiem (politiķiem) neierobežot tavas darbības, ir izņēmums, valsts drošība.

Spriežot pēc lasītā par situāciju Krievijā.
80-90 % krievu šo t.s. čeksitu režīmu atbalsta.
Kreisā opozīcija, komunisti, arī principā atbalsta Putina agresīvo ārpolitiku, vienīgais, kas viņus neapmierina, ka ir par maz komunisma. Vienkāršā tauta cieš, nesaņem labas algas un pensijas, jo Krieviju izzog žīdu oligarhi.
T.s. rietumnieki/labējie/ arī principā ir šovinisti. Vienīgais, kas viņiem nepatīk pašreizējā Krievijas attīstības modelī, ka viņi jūt – Krievija dēļ šī valsts regulētā kapitālisma un balstoties tikai uz energoresursu ieguvi un tirdzniecību nesāk nopietni atpalikt no Rietumu pasaules zinātnes un tehnoloģiju attīstības jomā.
(Spilgtākie simptomi – Renault dodas glābt žiguļus, un krievi spieti pirkt militārās flotes kuģus no Francijas, jo paši nav spējīgi neko līdzvērtīgu radīt.)
Tā ka lielos vilcienos tauta tur ir vienota…

>vvin; bērzs
Nez kāpēc visos laikos vērojama tendence valdīšanu piedēvēt kādām ļaužu grupām, nevis analizēt varas mehānismu darbības nosacījumus.
Nekonkrētie apgalvojumi, ka valda čeka vai žīdi nepaskaidro, kuri tieši un kādā veidā to spēj paveikt un kādā mērogā.
Man šādos gadījumos gribas jautāt – kurš(kas) tieši tagad valda pār jums, cienījamie komentētāji?

-> gunča, bērzs, parastais
īsumā varu sacīt, ka nekādu varu pār sevi neatzīstu, izņemot Visaugstākā (bet no tās es daudzko vēl neizprotu, kā arī objektīvos likums), tāpēc neesmu nevienam (ne partijas autoritātēm, ne programmai, ne baznīcas dogmām utt) spējīgs pakļauties,- es esmu, hmm, ne jau kaķis, drīzāk vientuļais vilks, kas staigā pats par sevi un man ir tikai viens variants- veidot pašam savu baru(ko vispār diezgan veiksmīgi arī esmu izdarījis, bet mērogs, protams, ir atbilstošs, t.i. relatīvi mazs)
principā man ir vienalga kur valda žīdi, kur čeka, kur allāhs, kur kapitālisms, kur sociālisms, kamēr man ar varu netiek uzspiests kas tāds, kas man ir principā nepieņemams, un man ir daži, tikai daži principi, kurus neesmu gatavs nodot
nelojojot cerības par Rietumu vai musulmaņu vai citu pasauļu toleranci, vislielākos draudus savai eksistencei(un tām garīgajām vērtībām, kuras es it kā reprezentēju) es saskatu tieši pasaulē, kas no manis ir drusku uz A (kaut gan uz kādu brīdi izlikās, ka tie draudi ir neitralizēti)
bet vispār nekas nav mainījies- neizprotot lielo ģeopolitisko spēlētāju intereses var paspēlēt arī relatīvi mazos mērogos, tāpēc *parastā* jautājums (par varas mehānismiem un to izpausmēm) joprojām ir ļoti aktuāls un to arī drusku padebatējām

Dzeris- Tev sakarigi komentari.

vvin! kā vienmēr izceļās ar savu stulbo, pašizdomāto terminu “zemo debesu stulbums”

Skolā neesi gājis?
Nevis mans izdomājums, bet patapinājums no Kārļa Skalbes ‘kā es braucu ziemeļmeitas lūkoties’- tur bija zemas debesis, tik zemas, ka aiz tām varēja pakarināt karotes (cilvēkcūku bars, ne jau tauta, kam tik zems apvārsnis)

[...] Oригинaл публикaции: Cita Dien a. [...]

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books