Riski un reitingi (153)
Autors: Pauls Raudseps
Publicēts: 2010. gada 19. janvāris 10:24
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Ikdienā mēs nemēdzam domāt, ka risku var precīzi izmērīt. Zinām, ka ir drošāk braukt ar tramvaju, nekā vizināties pa plānu ledu ar mašīnu. Tomēr cik daudz drošāk – divas, trīs, desmit reizes? Neviens varēs pateikt.

Tautsaimniecībā un finanšu pasaulē ir citādi. Tur risku nosaka pat līdz procentu simtdaļai. Jo ieguldījums ir riskantāks, jo par to sagaida lielāku peļņu. Jo aizdevums ir riskantāks, jo par to prasa lielāku procenta likmi.

Lielo reitingu aģentūru darbs ir palīdzēt uzņēmējiem un finansistiem šo risku noteikt un aprēķināt, un kopš ekonomiskās krīzes sākuma divas no trim aģentūrām – Standard&Poors un Fitch – ir atņēmušas Latvijai investīcījām drošas valsts statusu. Tikai Moody’s reitingu tabulā Latvija ir par mata tiesu izvairījusies nonākt kategorijā, kuru Latvijas ierēdņi pieklājīgi sauc par “riskanto”, bet finansisti angliski sauc par junk, tas ir – draza.

Atrašanās šajā reitingu kategorijā nozīmē ko vairāk nekā tikai apzīmogošanu ar neglaimojošu epitetu. Valsts kredītreitinga iekrišana mēslainē skar visu tautsaimniecību. Visiem uzņēmējiem klūst grūtāk piesaistīt investīcījas un dārgāk aizņemties naudu, jo ir ļoti grūti pārliecināt finansistus, ka kāds uzņēmums ir mazāk riskants nekā valsts, kurā tas atrodas.

Pašā sliktākajā gadījumā reitinga samazinājums var radīt milzīgas izmaksas valstij un tās uzņēmumiem, kuru kreditoriem negatīvās izmaiņas var dot tiesības prasīt tūlītēju kredītu atmaksu. Jau oktobrī finanšu ministrs Repše brīdināja, ka gadījumā, ja Moody’s samazinās Latvijas kredītreitingu, valdībai varētu iestāties pienākums priekšlaicīgi atmaksāt starp 700 un 800 miljonus latu.

Pagājušās nedēļas beigās Moody’s pārstāvji apmeklēja Latviju, lai gatavotu lēmumu par iespējamām izmaiņām valsts kredītreitingā. Objektīvi skatoties, nebūtu pamata satraukumam. Laiks kopš 2010.gada budžeta pieņemšanas ir nesis virkni pozitīvu ziņu, kuras liecina par ekonomikas stabilizēšanos. 2009.gada budžeta deficīts solās būs mazāks, nekā bija prognozēts. Eksports un apstrādes rūpniecības apgrozījums pieaug. Rigibor – procentu likme, par kuru bankas aizdod viena otrai naudu – drīz pēc Jaunā gada atgriezās pirmskrīzes līmenī un turpina krist. Latvijas vietu pasaules finanšu žurnālistu uzmanības centrā pārņēmusi Grieķija, kurai vēl tikai stāv priekšā pat radikālāki budžeta deficīta samazinājumi, nekā Latvija jau ir veikusi.

Visu šo iemeslu dēļ būtu pamats cerēt, ka pēc kāda mēneša mēs varētu no Moody’s gaidīt vēl vienu labu ziņu – ka aģentūra ir kaut vai nedaudz uzlabojusi Latvijas kredītreitingu. Šāds lēmums iedrošinātu investorus un vēl vairāk veicinātu kredītprocentu samazināšanos. Tas, savukārt, būtu lielāks stimuls ekonomikai nekā jebkas, ko valdība tuvākajā laikā varētu piešķirt no budžeta.

Par nelaimi, nevaram būt pilnīgi droši par šādu iznākumu, jo nedrīkstam aizmirst par Latvijas lielāko riska faktoru – politiķu svaidīšanos un neprognozējamību. Ja valdību un Saeimu atkal sāks plosīt iekšējas pretrunas par mūsu uzņemto ekonomisko kursu, varam zaudēt krietni daudz vairāk nekā pēdējo mēnešu trauslos panākumus.

Tautsaimniecības atlabšana nav iedomājama, ja nesamazināsies ar mūsu ekonomiku saistītie politiskie riski. Bez politiskās stabilitātes nebūs arī ekonomiskās stabilitātes. Tāpēc, lemjot par Latvijas kredītreitingu, Moody’s liks atzīmi arī mūsu politiķiem, un nesekmība var mums visiem ļoti dārgi izmaksāt.

Nedaudz īsāka šī raksta versija tika izmantot Latvijas Radio komentāram 15.janvārī.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(32 balsotāji )
Komentāri

> Lelle
Tu esi varen sparīga meitene! :)
Lai mums visām veicas!

Ja valstī būtu aizliegta šķiršanās, vai par to draudētu vismaz naudas sods, līgavas ( līgavaiņa) izvēle būtu daudz nopietnāka.

Ja valstī būtu aizliegti aborti,vai draudētu vismaz naudas sods, attieksme pret seksu arī būtu nopietnāka.

Kaut kādai morālei taču jābūt arī katrā cilvēkā, nevar visu deleģēt deputātiem un prasīt no viņiem to kas pašos nav.

>beta
Nū…Sauksim par individualitāti.Kur problēma?
Teiksim… Individuālā ziedojuma vākšana sev … 1 miljons . Skan !

> Easy 122
Nepiekrītu. Ar aizliegumiem nekad nekas nav panākts.
Un pastāsts par morāli nav man. Es neprasu no citiem to, ko nedaru pati.

> jautājums
Kur problēma?
Ziedojums nav rekets. Lai mēgina katrs, kas uzskata to par iespējamu.

126.

Re nu, ar manu psiholoģisko aprakstu tev aizgājis galīgi garām. To, ka cita dzīvē nevar ielīst, es sapratu gadus 20 atpakaļ. Tajā laikā pie mums ar otro sievu mēdza iegriezties daži kolēģi un paziņas, kuriem dzīvē bija sagājis kaut kas šķērsām un galvenais jautājums – ko darīt? Tad es uzbrūvēju kokteilīti no kroņa spirta un sākām apsvērt dažādus variantus. Mums bija skaidrs, ka vienu variantu nevar ieteikt, bet galvenais – ļaut cilvēkam izrunāties, formulējot domas pēc iespējas precīzāk, pašam paliek daudz kas skaidrāks. Bet ar manu dzīvi viss kārtībā.

127.

Par šķiršanos draud naudassods – alimenti, pēc tam redzēsi, kā ekssieva kūda bērnus pret tevi par tavu naudu. Un atceries klasiku : “Tā šķiras itālieši”.

> ululiņš
Re nu, ar manu psiholoģisko aprakstu tev aizgājis galīgi garām.
————-
Nebija domas par Tavu spihologisko portretu. Tu izteici retorisku tēzi, es tāpat pretim… :)
Bet vispār Tu esi dzīvesgudrs, līdzsvarots kungs labākajos gados, ar labu humora izjūtu, ar spēju nogludināt neveiklas un neērtas situācijas, necepies par niekiem. Esi godīgs, pieklājīgs un tolerants.Domāju, ka Tavai gimenei ar Tevi ir droši un labi, un viņi noteikti Tevi mīl.
Tevī jūt viengabalainu, nesadrumstalotu personību. Uz Tevi noteikti var paļauties. :)
Sliktās īpašības? Tās pašas kas man – par daudz laika tiek veltīts virtuālajai pasaulei, kas liecina, ka kaut kā dzīvē tomēr pietrūkst… :)
Nu, vai galīgi garām?

129.

Ģeniāli bet vienkārši aizliegumi ir jebkuras harmonijas pamats. Harmonija ir nedegradējošs labā un ļaunā līdzsvars.

Tas ir dabas likums. No tā var atkāpties tikai uz brīdi,īstermiņā. Visa daba un arī cilvēku sabiedrība ir būvēta uz vienkāršiem principiem kurus var saukt par normām, likumiem, aizliegumiem, un kuri vai nu atbilst cilvēka dabai, vai nē.

Atrast īstos ir māksla pēc kuras tiecas visas tautas. Arī aizliegumu neesamība ir tikai aizliegumu paveids, viens no iespējamiem to pielietošanas veidiem-nepielietot.

Ja šie aizliegumi nav pareizi izvietoti un netiek ievēroti, ilgtermiņā sanāk čiks.

130.

Šur tur kļūdies. Neesmu vairs labākajos gados, bet vecs un slims, ūdens elkonī (nevis ceļgalā) vairs laimīgi nav, no tā mani izdakterēja. Tolerants – kā to lai ņem. Esmu neiecietīgs pret pederastiem. Tāda pat perversija ir feminisms. Diskusijas ilgu laiku bijušas manas dzīves neatņemama sastāvdaļa. Par virtuālo pasauli – tagad es vienkārši aizpildu to, kas manā dzīvē pietrūcis komūnistu laikos. Tajos laikos daudz kas pietrūka.

>beta
Ziedojums nav rekets. Lai mēgina katrs, kas uzskata to par iespējamu
——————————————
Nū…Varbūt, ka nav rekets… Bet gadās ,ka ir krāpšana…Un mēģina jau arī !
Re tagad arī no pensionāriem vāc naudu…Daugavas rakšanai !
Ļoti šaubīgs tas morālais pamats šādām akcijām…
Un Jūs te ar tādu gatavību dodat psiholoģiskos raksturojumus Ululiņam tikai pēc interneta komentāriem, bet apspriest Repšes kolorītās personības jebkuras visnotaļ publiskās izpausmes neparko negribat. Tad Jums ziloņi…un astes…un aklie…

132.

Klau Tev ir viens liels pluss – Tu pēc definīcijas nevari būt sorosists , jo esi neiecietīgs pret pederastiem.

133.

Ak tu man to raksti? Es jau domāju, ka zvirbulēns. Zini, ko man vēl gribas, bet laikam vairāk nepagūšu? Tikt uz kādu feministšu kongresu. Es paņemtu līdzi somā krātiņu ar kādu duci smuku, pelēku pelīšu.Un tad kādā brīdī parautu tam sprostiņam galu vaļā. Jautri būtu noskatīties, kā feministes, nelabi spiegdamas:”Pele! Pele!” salec uz krēsliem. Vēl viens iemesls, kāpēc nevaru būt sorosists.
P.S.Noskatījos KNL. Kur tādi kretīni kā Kučinskis rodas?

> jautājums 131
Man ir apgrūtinoši un negribas ar Tevi debatēt, jo Tava diskusiju metode ir visu sajaukt netīrā sniega uz zemes putrā (ka vakar Domburšovā teica advokāts Liepa), un pec vajadzības no šīs putras izvilkt kādu netīru piku. Līdzīgi dara zvirbulēns.
Un tad skaidrot Tev (un zvirbulenam) ka ir dažādas situācijas, dažādi cilvēki, dažāda mēroga notikumi, dažādi uzdevumi un mērķi utt. man liekas bērnišķīgi.
Tu jau necenties mani iesaistīt debatē, lai pats kaut ko priekš sevis saprastu, vai lai aizstāvētu savu pozīciju. Tu to dari, lai vienkārši kacinātos, lai izjustu savu iedomāto pārākumu, un to labi var just. Līdz ar to man tas nav interesanti, piedod! :)

> ululiņš 130
Vecs? Nezinu tādu jēdzienu. Zinu – labākajos gados… :)
Tolerance, manuprāt, nenozīmē mīlēt dajebko, tolerance nozīmē respektēt arī sev nepatīkamo, nepiekrist tam, bet rupji neuzbrukt.
Man arī nepatīk (pat ļoti) homoseksuālistu aktivitātes, jo tas patiesībā ir ļoti rupjš un nekorekts spiediens uz sabiedrības lielāko daļu, bet viņus pašus saprotu, tā ir slimība (psihiska) un ar to grūti cīnīties…
Arī feministes ir nelaimīgi apjukuši sievišķi, lielākoties pastulbi un paštaisni, aiz to feminisms…
Tikai mūsdienās visa sabiedrība ir drusku slima, tāpēc homoseksuālisti un feministes ir vienkārši šī slimuma ārējās izpausmes. Tā teikt strutojošas pumpas.
Ko varam darīt? Mīlēt savus bērnus, dot tiem drošības sajūtu, lai viņiem šīs ligas iet secen :)

136.

Kādreiz vēl tālajos laikos , kad Sončiks bija VID priekšnieks tika stāstīta tāda ” basnja ” , ka saņemot kādu nopietnu vietu struktūrā bija jāparaksta parādzīme ,kas kalpoja kā garantija , ka tiks pareizi izpildītas pavēles. Skatoties vakar KNL atcerējos par šo ” basņu ” .
P.S. Nez vai man ilūzija vai tā arī ir , bet manuprāt Dombrovskis arī sāk pielikt runas kvalitātē ( emocionālā ).

> klusais
Tiešsi manas sajūtas. Man ari likās, ka Dombrovskis runaja labāk kā parasti, drošāk, pārliecinošāk.
Vispār raidījums interesants. Kartējo reizi kā uz delnas parādīja posta partijas pilnīgo impotenci, ideju vakuumu, dzīvniecisko vēlmi par katru cenu ieriebt,kaut bija atsūtīts “labākais no sliktākajiem” Kučinskis, kurš tik ļoti netracina tautu… :)

> beta
dažādi cilvēki, dažāda mēroga notikumi, dažādi uzdevumi un mērķi utt. man liekas bērnišķīgi.
———————————–
Ak negribat ar mani ar mani debatēt ? Nū…Jūs laužat manu sirdi ! Man gan ar Jums ļoti patīk.Tāda psiholoģiskā pieeja…
Bet vienādiem faktiem piemērot dažādu vērtējumu atkarībā patīk vai nepatīk cilvēks ir tā sauktais dubultais standarts.
Un ko es varu darīt, ja no Repšes biogrāfijas netīrās sniega pikas paņemt tik vieglī ? Principā es pat nezinu vai man izdotos tīru sniegu atrast…Pat, ja ļoti meklētu…
Vispār jau pakacinos, bet vienmēr stingri pieturos pie faktiem. Un nekad nerakstu to ko nedomāju.

Jā , man ar patika raidījums. Pie kam interesanti – vai tiešām var tā pofigā ignorēt balsojuma rezultātus.

Vakar Dombrovskis bija labs. No viņa var izveidoties vienas partijas līderis. Vajag otru, citas partijas konservatīvu līderi, un tad varēs politiku uz kādu laiku atstāt viņiem abiem.

Pārējie tur izskatījās kā mazi emocionāli iracionāli bērni kas nekad īsti nav aizdomājušies ko viņi tur (Saeimā) un priekš kam dara. Sevišķi Kučinskis, tāds ka noraudājies bēbis, bet arī Urbanovičš un Brigmanis, Grīnblats acīmredzami nevelk. Čepāne uzcepās, Štokenbergs demonstrēja savu “pārākumu”, Kastēns jau nav nopietni ņemams.

141.

Dombrovskis is kā augošs bērns – paliek gudrāks no reizes uz reizi. Tas priecē. Tikai man joprojām nav skaidrs, kāpēc viņš uz sava kūkuma taisās Saeimā ienest PiSantus un SCPistus, kuri uz to tik cer.

142.

Štokijs ir nopietni slims. Ar progresīvā nodokļa māniju.Viņam nepielec, ka PIN var mēģināt ieviest valstīs, kurās izveidojies stabils un pārticis vidusslānis. Mums līdz tam vēl tāls ceļš ejams.

> ululiņš
Tikai man joprojām nav skaidrs, kāpēc viņš uz sava kūkuma taisās Saeimā ienest PiSantus un SCPistus, kuri uz to tik cer.
———-
Dombrovskis kā īsts valstsvīrs, domā valstiski. Ir brīdis, kad jākonsolidējas. Jaunais Laiks vēl viens pats ir par vāju.
Kas attiecas uz Stokenbergu, arī viņa priekšlikums par PIN nav zemē metams. Vajag tik noteikt Latvijai atbilstošu, pareizu soli. Ja arī lielu naudu budžetā tas nenesīs, tomēr daudzu cilvēku prātos radīs sajūtu par sociālo taisnīgumu.
Un tas jau būtu arī samērā godīgi, jo pie lielākiem ieņemumiem, kopumā mazāki izdevumi (var pirkt vairumā, maksāt avansā, tērēt naudu veselības uzturēšanai ne kapitālajam remontam utt). Un nauda nāk pie naudas, jau esošas, tas ir vieglāk sakt kādu jaunu biznesu vai realizēt ideju.
Jau teicu, manuprāt, PIN varētu ieviest, bet ar jēdzīgu soli, katrā ziņā ne jau no 500 latiem.

PIN vajadzētu ieviest tikai un vienīgi kā zibensnovedēju un tautas skaudības mazināšanai.

Taisnības tur nekādas nav, tā ir vienkārša pārdalīšana no tiem kas var uz tiem kas nevar vai negrib. Bet sabiedrība var solidāri nolemt, ka tā arī darīsim, jo tas ilgtermiņā šķiet dod labāku sabiedrības kopējo pašsajūtu.

Pagaidām tiešām nav ko īsti aplikt ar nodokļiem,jo tie kas pelna labāk, ir arī apkrauti ar kredītiem un nav izveidojuši savu kapitāla uzkrājumu, kura esamība raksturo viduššķiru, bet nozagto valsts izzadzējiem tā neatgūt, tur vajag citas metodes.

145.

Jau rakstīju, ka tas ir daudz par agru. Mēģināšu arcerēties, kā tas ir ASV. Līdz kaut kādam neapaļam ciparam, šķiet 9860$/g., ir neapliekamais minimums. Līdz 25 000 $/g. – 10%, līdz 50 000$/g. – 15 %, 25% PIN sākas par ienākumiem kas pārsniedz 50 000 $/g. Bet pie mums jau tāpat ir 26%. Tam vēl progresīvo – viņš ir traks.UK ir līdzīgi, tikai robežas nedaudz zemākas. Vidējā meita stāstīja, varu piezvanīt, ja tevi interesē. Viņa, mag. econ., sūta uz turieni ieskaites darbus un taisās nopelnīt zvērināta grāmatveža titulu,kas UK esot cieņā un godā.

146.

Nupat Diena.lv izlasīju, ka “Vienotībai”taisoties pievienoties sociāldemokrāti, kristīgie demokrāti un kas tik vel ne. Sanāks ķēmīga karikatūra par Pikaso kubismu un valodu sajukums kā pie Bābeles torņa, nevis konsolidācija. Paslēpties gribas no tādiem!

Jā, kādi ir Vienotības politiskie principi? Tā ir liberāla ( demokrātiska, sociāldemokrātiska, leiboristu) vai konservatīva ( republikāņi, toriji, moderāti) partija?

Par kādiem principiem vēlētājs balsos, un kas garantēs , ka tie tiks konsekventi ievēroti?

Vai Vienotība ir par lielāku valsts iesaistīšanos procesu regulēšanā vai mazāku?

148.

Vispirms sāksim ar to ,ka Dombrovskis manuprāt ir kā iemaldījies no citas pasaules. Manuprāt viņš ar daudz lielāku prieku skaidrotu fizikas likumus , nevis čakarētos ar SVF ( vasarā bija ļoti interesanta intervija Rīgas laikā , kas starp rindkopām uz to norādija ). Bet dzīvē ir tā kā ir. Lai nu kā , bet , ja būtu jāiet izlūkos – es ar viņu ietu.
Manuprāt pragmatisms saistībā ar apziņu ,ka Latvija ir Dzimtene – ir tas ,kas liek viņam uz kūkuma stiept Saeimā Vienotību.
P.S. Protams ir alternatīva – izlikties par sabraukto ezi un tad rudenī mēs smuki redzētu kā mūs nak glābt austrumi.

149.

Nu lai tie pārējie margināļi vienojas! Man bail, ka viņi JL var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Ja JL ies viens pats ar Dombrovski kā karogu pa priekšu, viņš dabūs vairāk balsu nekā stiepjot līdzi vēl kaut kādus kristīgos demokrātus vai TB/LNNK.

150.

JL pirmkārt nodara ļaunumu pats sev , jo nespēj atsijāt pelavas. Bet par TB/LNNK un citiem līdzskrējējiem es ļoti šaubos, ka kāds viņus uz labiem oteikumiem ņems komandā.
Bet ko tur daudz domāt , man šodien ienacās viens apstiprinājums versijai ,kas pierāda , ka karavāna ies tālāk.

151.

Es jau arī tikai par to, ka nespēj prognozēt, kas izdevīgāk. Līdz rudenim vēl reitingi var stipri mainīties. Šādi līgumi bija jāslēdz 5 min. pirms sarakstu iesniegšanas, kad redzams, cik kurš velk. Uz noteikumiem vēlētāji daudz neskatīsies. Pietiks, ka tāds un tāds tur vienkārši ir sarakstā. Ne jau visi prot manipulēt ar +/- zīmēm.

152.

Vienotība ir bāze normālai daudzmaz godīgai liberālai partijai. Tur vēl būs daudz kašķu, bet tiklīdz parādīsies konservatīvs oponents, kopīga valoda atradīsies.

Bet Vienotība nedrīkst uzvarēt, jo tad Latvija paliek postsociālisma zonā vēl uz 30 gadiem.

Ceru ka viņi paši to saprot un pārak pie varas nerausies.

Hei zvirbulēn, kā palasu citu dienu un ieskatos komentāros, tā tu te sēdi to lamādams. Iznāk baigi mazohistiski tā sevi te mocīt :-D .

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Lafers un Leiputrija (90)
Pauls Raudseps

Viens no noturīgākajiem mītiem Latvijas politiskajā vidē ir apgalvojums, ka labākais veids, kā palielināt budžeta ieņēmumus, ir samazināt nodokļus. Varbūt tāpēc daži tiešām brīnās, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Padoms cirvim (104)
Pauls Raudseps

1599.gada decembrī jezuīts Pēteris Kulēzijs sūtīja ordeņa virsprovinciālim ziņojumu par saviem piedzīvojumiem Latvijā. Savā vēstījumā katoļu priesteris ar šausmām apraksta latviešu attieksmi pret kokiem, kurus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Banku annus horribilis (57)
Pauls Raudseps

2009. ir bijis negatīvu rekordu gads Latvijas banku sektoram. Jau janvāri Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) paziņoja, ka kopējie sektora zaudējumi pērn sasniedza 773 [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Bīstamā stabilitāte (136)
Pauls Raudseps

Latvijas valsts finanšu situācija jau kļuvusi tik relatīvi stabila, ka ārzemēs uz mums sāk atsaukties kā piemēru, kā sakārtot savu budžetu finanšu krīzes apstākļos.  Aizgājusī [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Mazās Islandes milzu problēmas (355)
Pauls Raudseps

Nekad nav tik slikti, ka nevarētu būt vēl sliktāk. Sākot 2010.gadu, varam būt pateicīgi, ka Latvijai nav tādu problēmu kā Islandei. Šī mazā Ziemeļvalsts ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Neļausimies pesteļiem jaunajā gadā (424)
Pauls Raudseps

Grūti būs atrast cilvēku Latvijā, kurš skums par 2009.gada aiziešanu nebūtībā. Tajā piedzīvojām gan parlamenta ēkas apmētāšanu ar akmeņiem, gan oligarhu un prokremlisku partiju alianses [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Atslābums nelaikā (38)
Pauls Raudseps

Pēc kārtējās budžeta šturmēšanas valdība nolēmusi, ka laiks atkal baudīt dzīvi. Atslābināties un notriekt nedaudz naudiņas. Otrdien, kā torīt ziņoja LETA, valdības sēdē bija iesniegti priekšlikumi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Veiksme ar budžetu (91)
Pauls Raudseps

2010. gada budžets beidzot ir pieņemts, Latvija ir sekmīgi izpildījusi starptautiskajiem aizdevējiem dotos solījumus. Tāpēc ir pilnīgi loģiski, ka bezmaz vai visi vietējie viedie vērotāji [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Mazuma piegarša (60)
Pauls Raudseps

Attīstības sadarbības komisāram ir atbildība par puspasauli un miljardiem eiro apjomā mērāms budžets, tomēr Andrim Piebalgam piedāvātais jaunais amats Eiropas Komisijā (EK) atstāj mazuma piegaršu. Pēc [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Pauls Raudseps
Eksporta ideoloģija (58)
Pauls Raudseps

Gandrīz visus atjaunotās neatkarības gadus esam pieraduši vērtēt partiju ideoloģiju galvenokārt caur etnisko prizmu. “Labēja” partija bija tā, par kuru balsoja pārsvarā latvieši, “kreisa” tā, [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books