Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai (36)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 25. janvāris 13:07
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Partiju finanšu uzraugs KNAB pirmdien publiskoja ziņojumu par to, kā partijas ievērojušas priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus pirms pašvaldību vēlēšanām. No tā izriet, ka vienīgā reklāmas griestus pārsniegusī partija ir Latvijai un Ventspilij. Pārsniegums ir nepilni 1065 lati, kas jāatmaksā budžetā. Tai atļautais apjoms bija mazs un nesasniedza pat 10 000 latu.

Lai gan kampaņa bija otrā dārgākā atjaunotās Latvijas vēsturē un vēlētāju pārliecināšanai reklāmās iztēŗēti gandrīz 4 miljoni latu, zuduši ir simtu tūkstošu pārsniegumi, par kuriem to vaininieki – Tautas partija (TP) un LPP/LC – arvien tiesājas par naudas ieskaitīšanu valsts budžetā (TP gadījumā ir runa par miljonu, LPP/LC – par aptuveni pusmiljonu latu).

Pirms pašvaldību vēlēšanām tika grozīts likums, lai vairs brīvi neatļautu ņirgāšanos par limitiem aiz “trešo personu” piesega, paredzot konkrētas summas, ko tās var tērēt. KNAB konstatējis četrus gadījumus, kuros likums pārkāpts.  Summas ir sīkas – LPP/LC nav norādījusi Ls 5786, ko fiziskas un juridiskas personas samaksājušas par kandidātu reklamēšanu radio un TV, Jūrmala mūsu mājas – Ls 4992, Saskaņas centrs – Ls 1105, Ls 399.

Bunkas pašvaldības vadītājs sevi reklamējis pašvaldības laikrakstā, par ko dabūjis administratīvo sodu, savukārt raidstacija un TV Miljon izrādījusi likuma nepiedotu labvēlību pret partiju Latgales tauta, piešķirot tai 80% atlaidi reklāmām (likums prasa cenas publicēt pirms kampaņas un visiem dot vienādas atlaides).

Pagaidām par dažādiem sīkiem pārkāpumiem KNAB uzlicis Ls 5490 sodu un pret Osipova partiju sācis kriminālprocesu grāmatvedības dokumentu viltošanas dēļ.  Birojs pagaidām nevar pateikt, cik nonāks budžetā, kad saskaitīs visas partiju nelikumīgi pieņemtās un tērētās summas. Ir skaidrs, ka runa ir par desmitiem, ne vairs simtiem tūkstošu.

Par vienīgo nopietno precedentu līdzšinējās kampaņas vērtējumā uzskatāms atzinums, ka partijas nedrīkst izmantot Eiroparlamenta līdzekļus Latvijas kampaņās savu kandidātu reklamēšanai (to gandrīz 13 tūkstošu latu apjomā veica Pilsoniskā savienība un Inese Vaidere, un, acīmredzot, naudu pieprasīs pārskaitīt budžetā).

Vai tiešām partijas labojušās un atmetušas vecos niķus, meklējot katru likuma robu, lai to apietu? KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis grib ticēt, ka jā. Taču pat biroja vadībai ir skaidrs, ka atbilde meklējama  citā apstāklī – pirms pēdējām vēlēšanām likumu “salaboja” tā, ka kampaņās tērējamās summas kļuva tik lielas, ka partijām pat ir grūti tās savākt. Piemēram, lielākais pašvaldību kampaņas tērētājs LPP/LC iztērēja gandrīz 633 tūkstošus latu, kas bija ļoti tuvu pieļaujamai summai, bet gada laikā pērn spēja savākt 355 tūkstošus.

Tagad ierobežojumus attiecina tikai uz reklāmas izvietošanu, pasta pakalpojumiem un labdarības pasākumiem. Līdz ar to kampaņas rīkošanas izdevumus var palielināt bez aiztures, skaidri zinot, ka KNAB izdevumos nespēs ieskaitīt pat Šlesera “debesbraukšanu” Arēnā Rīga.

KNAB priekšnieka vietnieks Alvis Vilks atklāti atzīst, ka izdevumu griesti ir neadekvāti augsti, taču priekšvēlēšanu gadā ir maz cerību, ka deputāti piekritīs kaut ko mainīt. Kopš rudens Saeimas komisijas plauktos iestrēguši gan likuma grozījumi, kas priekšvēlēšanu tēriņos iekļauj vairāk lietu, gan kriminalizē partiju melnās kases.  Nekas nenotiek.

Līdz ar to nav grūti prognozēt, ka šajā rudenī dūmu radīšanai ap vēlētāju galvām izkūpēs maksimāli iespējamie miljoni latu, ko partijām būs sagādājis ļoti ierobežots cilvēku loks un valsts pasūtījumi. Vides reklāmas plakātus “Paēdušai Latvijai”, kuros tie, kam ir ko ēst, aicināti palīdzēt cilvēkiem, kuriem vairs nav, aizstās “premjera kandidātu” solījumi tiem, sliktākajā scenārijā, 20% iedzīvotāju, kas būs bez darba.

Tā būs vienīgā vide, kur abas Latvijas – nepaēdusī un iluzorā – saskarsies.

Partiju vēlme sevi reklamēt ir tikpat dabiska kā cilvēka vēlme ēst. Taču būtu normāli, ja to izdevumi pietuvinātos ekonomiskajai realitātei un likumā priekšvēlēšanu tēriņu griesti tiktu samazināti.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(19 balsotāji )
Komentāri
1.

VĒL,pie varas ir TĀS PAŠAS MAFIJU “partijas”. KAD BŪS PĀRMAIŅAS – to pats velns nespēj uzminēt…

Vispār, partiju strikta finansēšana tikai no budžeta, un ļoti bargas soda sankcijas,varbūt, varētu novērst to sabiedrības vieglāk ietekmējamās daļas zombēšanu.
Pie kam likumam jābūt skaidram un nepārprotamam, nevis tādam, kas pieļauj dažādu interpretāciju.
Un , kādu nedēļu pirms vēlēšanām, reklāmu masu mēdijos būtu jāaizliedz,atļaujot tikai diskusiojas starp partijām.
Bet, galvenais būtu sabiedrības izglītošana, kura jāsāk jau skolās, un jāveic masu mēdijos, jo taisni tas, kas daudzi neizprot elementāras lietas, kā iekārtota demokrātiska valsts, kādas kuram pilvaras, kā korupcija ietekmē dzīves līmeni,cenas, pilnīgi visu, veicina to, ka uzķeras uz primitīviem un populistiskiem lozungiem un uzskata, ka visu var atrisināt tūlīt pat un vienkāršā veidā, un, līdz ar to tas nosaka arī saeimas un arī dzīves kvalitāti.

Dzerim taisnība. Atliek tikai piebalsot, uzsverot, ka esam neizglītota tauta, aitu bars, kuru vada viltīgi āži un gaiņā šo āžu ķēdes suņi. Tagad, kad viss bars ir bedrē, āži blēj.

Tā kā šitās partijas tik un tā neievēlēs, šī nauda tikai sildīs ekonomiku pāris nozarēs.

Zigurd Mežavilk!Atļauj Tevi apsveikt vārda dienā!

Es būtu laimīgs, ja man būtu tavs optimisms.
Es, atkal, taisni baidos, ka taisni tos pašus arī ievēlēs, visu noteiks tikai tas, kādās proporcijās.

Ja kāds iedomājas,ka TP vai Mācītāju partija netiks nākošajā Saeimā,tad viņam nekavējoši jāiet
pie ģimenes ārsta.Pilnīgi piekrītu Zigurdam
Mežavilkam,ka daļa tautas tiešām ir aunu bars un
balsos par Jauno laiku un bezdarbnieku Kristovski.

Vai Jums ir pēdējie reitingi, vai statistikas dati. Nedomāju ja LPP trešo reizi izdosies triks ar reitingu uzcelšanu. Tagad daudz ko nosaka arī interenet komentāru vide, kuru nav tik viegli apklusināt.

vispār jau KNAB pasākums iepriekš pa mēdijiem tika izreklēmēts tā ka nu tik nu būs, radio sešos no rīta ziņoja ka nu tik paziņos sūro pārkāpēju, dienā.lv..ar raksts kas tiks papildināts..skrieniet nu visi klausīties..bet beigās tāds piiii..vien sanāca..priekš kam preses konferenci saukt un piārēties bij ar tādiem rezultāties..nevarēji vienkārši nopublicēt ziņojumu?

Līdzšinējā pieredze vēlēšanās tiešām rāda, ka galvenais ir uztaisīt reklāmu un vietas pašvaldībās un saeimā ir garantētas. Tāpēc jau jāšaubās, vai patreizējā saeima ierobežos reklāmas pirms vēlēšanām, jo tā ir vienīgā iespēja apdullināt tautas nedomājošo un mazspējīgo daļu, un tā bez liekas piepūles atkal nokļūt pie varas. Vai tad taukmūļiem trūkst naudas: re sīkām straumītēm plūst gan no slimnīcām, gan būvēm utt uz partijas kasēm caur uzņēmumu valdēm utt!

Vai tiešām Jūs,Easy,esat tik bērnišķīgs,ka ticat,ka reitingi kaut ko izsaka?Ņematies taču
prātā!

Es ticu reitingu vidējam. Un vēlēšanu rezultātiem. Kam vēl lai tic? Un kāpēc lai neticētu, kaut kādas kļūdas robežās? Pēdējās vēlēšanas diezgan precīzi notika kā reitingi rādīja. Ievērojāt?

Bija jābūt stipri aptaurētam,lai pēdējās vēlēšanās
nepateiktu,ka Rīgā vinnēs SC,bet pārējo Latviju
dalīs TP un ZZS.Tie reitingu amatnieki aptaujā
nedaudz vairāk par 1000 cilvēkiem,varbūt pat
nedaudz atkoriģē atkarībā no pasūtījuma un baigi
gudri izliek publikai par pilnu monētu.Katrs taču pelna kā var,tādēļ neesat naivs.Es pašreiz jau
pats varu noreitingot aptuvenus 10.Saeimas
rezultātus,jo nekas jau nemainīsies,izņemot to,ka
ārā izsprāgs tēvzemieši.

es protams daudz ko nesaprotu, bet vienu atsakos saprast…kā tupais šlesers ar vēl tupāku un agresīvāku stendzenieka smērējumu tika par vietnieku.secinājums viens-šo idiotismu var nostopēt ar vēl lielāku idiotismu..tātad tikko parādās pirmais šlesera dirižablis ar uzrakstu šlesers rullē!, tūlīt ir jāparādas gaisabalonam kas vel;k uzrakstu, Bet repše(Sudraba, vai kāds cits) vālē…
un tā līdz bezgalībai, jo es točna neredzu nekādu citu izeju.
Internets…da šite cīnās par 250 balsīm…

Bez santīma nav lata. Katrs dara, ko var.

Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai – 4. maija sistēmas labumi – tā ”kupināšana” tak’ tā reālā demokrātija. Un viens no ”kūpināšanas” pamatu licējiem, pat redzot ”kūpināšanas” sekas – joprojām lielīgi paziņo :”(..)Jo pat vissliktākā demokrātija ir pārāka par vislabāko diktatūru” (E.Levits ‘Dzelzs aizkara..’, Diena 7.nov.).
Lūk, tā – ‘pārāka’, tā kā – baudiet demokrātiju ‘made in Latvia’, tautieši un tauties !

Vai kaut kas slikts noticies ka tik traģiski rakstāt? Es neko vairāk par parastu ekonomisku krīzi (kāda ir bijusi agrāk Zviedrijā, Somijā, visās Rietumvalstīs, tagad Igaunijā, Lietuvā,Islandē, arī postsociālistiskās, agrāk Austrumu, Latīņamerikas u.c. valstīs) un apzagušās partijas neredzu.

Salīdzinot ar PSRS, PAT TAS ir liels solis uz priekšu.

Bet tieši tā arī ir: saskaņā ar doktrīnu par stulbumu (skat. http://mosties.org/projekti/stulbums/pirmais-pamatlikums/), stulbeņu īpatsvars vienmēr ir lielāks nekā gaidīts. Un tādi kā Stendzenieks, Liepnieks, Bendiks u.tml. uz šo publiku ļoti veiksmīgi spēlē. Ja kampaņa tēmēta uz tautas stulbo daļu, tad sanāk vislielākā “atdeve uz naudas vienību”. Tāpēc kampaņas elements “Sudraba baltā zirgā” vai kaut kas tamlīdzīgā banālā stilā varētu būt nopietns pretarguments. Kaut vai atceroties Rīgas domes vēlēšanas “KRRRistovskis”, vai kā nu tur bija.

p.s. pievienojos apsveikumiem Zigurdam.

bet kāpēc tā??…man kaut kad patika, ka veči strīdējās par būtību, kaut kādi argumenti un pretargumenti…tas viss bij līdz parādījās šlesera muskuļotais rumpis.Tad viss beidzās..un pat it kā inteliģentais kristovskis metās trulajās šlesera dūru un celtniecības sastatņu cīņās…
ar katru reizi vēlēšanu kampaņas ( pat tam šleseram) kļūst aizvien tupākas…kas tauta kļūst aizvien primitīvāka?
kas mēs nolādēti esam…tiešām nav kāda sakarīga spēka mūsu tautā, kas spētu šitos visus iebāst maisā…esmu nenormāli dusmīgs uz šķēli…vai vai kā es viņam kādreiz ticēju!biju stulbs…

par santīmiem piekrītu…klau doma tāda, tas kas reizēm kaitina ir visādi ’siles’ pakalpiņi un līdēji, kas piecūko komentārus un mums ne tikai bojā garīgo bet spiež atbildēt uz viņu provokācijām….a davai ir jāspēlē ar viņu līdzekļiem, provokatori ir jādzēš un jāliedz pieeja komentāriem…ja tas būtu šlesera varā viņš momentāli to darītu…nafig jāneitralizē tie visi pakalpiņi…
šite taču mierīgi to cenzu varētu ieviest..privāts pasākums tā teikt…lieniet uz delfiem un cīnaties…

Nesanāks dzēst. Vienīgais, kā ASV: uz katru Šleseristu, TP utml internet komentu jāatbild ar 5 pretējiem. Pie tam jābūt sagatavotām jaukām , kodolīgām frāzēm- tāpat kā profesionāļiem.

To var apgūt, ja trenējās, un tad tikai jāgāzē. Es savējiem darbā esmu ieteicis: dienā 20 komenti par lietu, neuzskatīšu sēdēšanu internetā par slinkošanu:)

Jau Vēbers teica: politikā galvenais ir demagoģija , un es piebildīšu, demagoģijas sēšanas ātrums . Lai tiktu un turētos pie varas.

Bet tur jau ir tā skarbā patiesība: inteliģentie nemēdz uzvarēt vēlēšanās. Loģiskie argumenti strādā vāji. Labi veicas tam, kurš māk apstulbināt. Un tas gadās ne tikai LV, bet arī ASV. Atceros, kad pēc Buša atkārtotas ievēlēšanas uz “The Economist” vāka bija uzraksts “How can be xxx.xxx.xxx Americans so stupid?” (xxx.xxx.xxx – cilvēku skaits, kas nobalsoja par Bušu; ciparu neatceros).

Inteliģentie mēdz uzvarēt vēlēšanās…bet ar neinteliģentām metodēm. what works.

-pieņemam likumu, kas faktiski nav izpildāms…
-represīvie orgāni- knab, policija, vid, prokuratūra, nevalstiskās organizācijas tērē milzu naudu, lai ķertu pārkāpējus…
- “pieķertos” analizē gadiem, sodu piespriež tad, kad tam nav vairs jēgas – jaunas vēlēšanas jau degungalā…
_ partijas tam “uzliek kloķi’, pārsūdz, velklaiku, bet tajā pašā laikā atklāti paziņo, ka atradīs veidu, kā likumu apiet…
- vēl taisamies tam visam noteikt valsts finansējumu, -tātad, man , nodokļu maksātājam pa šo teātri, būs jāmaksā vēl…

Manuprāt, priekšvēlēšanu griesti ir acīmredzams absurds, bet daļai sabiedrības joprojām liekas, ka atliek tikai pieņemt likumu un viss būs kārtībā.

Ir likums, ir. Viens te savā laikā aiz labas sirds dalīja banānus trūcīgajiem. Kur problēma Šķēlem, piemēram, Rīgai uzdāvināt salūtu? Tapāt, kā savulaik Zīgerists to izdarīja Jelgavai. Vienkārši tā, kā personisku dāvanu rīdziniekiem. Bet – pirms vēlēšanām…

Nevajag griestus, nevajag slēpt un izmest naudu, vajag atklātību! Kā frontē – lai pretinieks redzams!

Kur problēma Šķēlem, piemēram, Rīgai uzdāvināt salūtu?
________________________________________________
Šķēle nevienam nekad neko nav dāvinājis, tur tā problēma, nemāk šķirties no naudas nedabūnot pretī vairāk.

26.
zvirbulēns - Absintam
2010. gada 26. janvāris, 11:13

Jā, žetons, tieši tā, bet soristiem to neieskaidrot!
:)

Aha, un lai pilnīgi atklāti pasaka, kāpēc vispār iet politikā. Citādi reklāmas redzu, bet īstos motīvus nē :)

Iesaku pašķirstīt šo te, tad mūsu gadījums neliksies tik ekskluzīvs. Krīzes ir bijušas visās valstīs un droši vien ari būs.

Galvenais autoru secinājums: Jo ilgāk ir periods bez valstu defoltiem, jo tuvāk ir nākamais defolts. To rāda vēsture. Defolti grupējās.

Rakstā arī parādīta tādu interesantu tautas apzagšanas metožu kā devalvācija, iekšējais defolts utml. plašā izplatība pasaulē.

http://www.economics.harvard.edu/files/faculty/51_This_Time_Is_Different.pdf

29.
jūrmalniece>Absints
2010. gada 27. janvāris, 03:16

Nevienā ES valstī nav tāda politisko partiju finansēšanas sistēma kā Latvijā, kas lielā mērā daudz izskaidro.

Ja vien esat nopietni interesējies par politisko partiju finansēšanas modeļiem, to priekšrocībām/trūkumiem, tad tam nu būtu jābūt skaidram, ka esošais modelis valsti grūdīs tikai dziļākā bedrē.

Manuprāt ļoti lielā mērā partiju finansēšanas sistēmas maiņa ir atslēga turpmākai valsts attīstībai vai degradācijai.

Kādreiz Zīgerists dabūja ļoti daudz balsis, pabarojot vēlētājus ar banāniem. Bija viņam vēl jaukas aktivitātes laukos – humānie sūtījumi- drēbes, mazgājamie līdzekļi. Tātad, ja partija grib būt populāra, tad ne jau ar reklāmām, bet labiem un ļoti vajadzīgiem darbiem. Piemērus? Visus miljonus novirzīt bezdarbnieku reālai atbalstīšanai,radot DARBA VIETAS, VEIDOJOT MOBĪLAS VIRTUVES, ZIEDOJOT SKOLĒNU PABAROŠANAI utt.

Bunkas pagastvecis sodu nedabūja, tiesa 5. janvārī konstatēja, ka iestājies noilgums – vairāk nekā 4 mēneši no pārkāpuma dienas (6. jūnija). Izsmiekls, cirks, ne vērtēšana. KNAB policijai atzinumu par pārkāpumu nosūtīja 13. decembrī, policija meklē papildu info, pieprasa, rosās un pēc mēneša sastāda AP protokolu. Tā nav resursu šķērdēšana?

atvainojos – KNAB nosūtīja 13. oktobrī, decembrī policija sastādīja protokolu.

33.
Absints uz Jūrmalnieci
2010. gada 27. janvāris, 17:27

Nevienā ES valstī nav tāda korupcijas līmeņa, politikānisma un diletantisma, kā Latvijā – tas daudz ko izskaidro.
Normālā valstī, ja pieņem likumus, tad nodrošina to izpildi, ne tā kā Latvija – tas daudz ko izskaidro…
Piemēri? Piemēri simtiem..
Pieņem likumu, tirgot alkoholu līdz 10, kā rezultātā tauta indējas pērkot alkoholu točkās, jo apkarot tās, Latvijas represīvās iestādes ir bezspēcīgas. Gribējām kā labāk, dabūjām dzeltenos līķīšu Preiļos
Pieņem likumu, iekasēt naudu no iestāžu autotransporta, ja to izmanto privātām vajadzībām. Tas pats likumdevējs pēc pārdomā atzīst, ka valsts iestādēm tas nav pielietojams, jo cits likums, kā pēkšņi izrādās, jau to aizliedz, un šī fakta atzīšana būtu juridisks kāzuss. Savukārt gan vadītāji, gan darbinieki privātajās iestādēs saprot, ka ne vieniem ne otriem maksāt taču nevajadzētu, kā rezultātā pārraksta auto uz filiālēm ārzemēs, ļauj darbiniekiem izpirkt, ņem nomā utt. Gribējām, kā labāk, iznāca kā parasti, jeb liela brēka- čiks budžetā.
Tāpēc nevajag salīdzināt Latviju ar normālajām, ES valstīm. Latvija nav normāla. Latvija ir muļķu zeme, runājot klasiķu vārdiem. Un ar muļķiem vajag runāt lēni un skaidri, jeb likumiem jābūt tādiem, kā ar pieri sienā. Un izpildāmiem.

pārdodu ideju Šleseram:
rudenī uzrīkot Buldozeristu sacensības, kaut kur laukos, Latgalē ieteicams. Ar preses un televīzijas piedalīšanos. Esmu ko lidzīgu redzējis pa Eirosporta kanālu. Ļoti atraktīvas. Dzisciplīnas varētu būt dažādas, piem Buldozers velk Lokomotīvi… Un nekādas politikas, pavisam nevainīgi, tikai buldozeri…

KNAB paziņojums patiesi mulsinošs. Mums taču katram ir iespēja KNAB mājas lapā apskatīt partiju ziedotāju sarakstus. Atrodiet pazīstamus uzvārdus un padomājiet, vai Jums pazīstamie cilvēki ir spējīgi finansiāli atļauties tādas summas ziedot partijām ? No kā viņi pārtiek, ko pēc tam ēd ? Vai tiešām nekā nevar pārtraukt šo acu aizmālēšanu un fiktīvos ziedotājus ?

36.
jūrmalniece>Absints
2010. gada 30. janvāris, 21:21

Tur nu jums nepiekritīšu, ka Latviju nevajag salīdzināt ar citām ES valstīm. Var un vajag to darīt, bet nevajadzētu vadīties pēc sliktākajiem piemēriem.

Turklāt pēdējo gadu desmitu laikā valsts nozagšana bija iespējama tieši dēļ partiju nesamērīgās varas Latvijas politiskajā sistēmā, ko pieļāva nekontrolētas naudas plūsmas partiju kasēs un daudzos gadījumos neleģitīmi Saeimas un pašvaldību vēlēšanu rezultāti – tieši dēļ esošās partiju finansēšanas likumdošanas.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Replika
Stindzinošais efekts (61)
Anita Brauna

Latvijas žurnālistika pirmdien varēja svinēt uzvaru kaujā, kurai nemaz nebija jānotiek. Rīgas rajona tiesa tiesneses Intas Rubenes vadībā izbeidza par goda aizskaršanu un neslavas celšanu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sabrūk kārtējais Šlesera solījums (222)
Sanita Jemberga

Ja kāds vēl nav pamanījis, pēc darba vizītes jeb priekšvēlēšanu aģitācijas brauciena uz ASV Latvijā ir atgriezies Ainārs Šlesers. Viņa enerģijai ir tik daudz amatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Uz redzēšanos, Jakāna kungs! (154)
Anita Brauna

To varētu nosaukt par dzīves ironiju. Valdības lēmums, kurš izšķīra Tautas partijas „atslēgas cilvēka” Dzintara Jakāna likteni, mēnešiem tricinājis valdību un mediju telpu, beigu galā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
No kā Šķēlem bail (270)
Jānis Juzefovičs

„Nāciet, lūdzu, uz preses konferenci, un tur visus jautājumus, kas jūs nomoka, es jums labprāt izskaidrošu, bet šo te žurnālistikas veidu –  ķert kaut kur [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sadārdzinātais Latvenergo koģenerācijas projekts nonāk KNAB (31)
Anita Brauna

Reaģējot uz Citadiena.lv rakstu, Ekonomikas ministrija dienesta izmeklēšanā konstatējusi, ka valstij piederošais Latvenergo ir nepamatoti sadārdzinājis Tukuma koģenerācijas stacijas izmaksas un tā projekts neatbilst Eiropas Savienības [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sociālā māja – NRTP? (26)
Jānis Juzefovičs

Kad pērn rudenī beidzās pilnvaras diviem Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļiem – Dārijai Juškevičai (virzīja JL) un Andrim Mellakaulam (virzīja TP), viņi tomēr [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
„Pateicības” – ceļš uz čoku (71)
Nellija Ločmele

Vai konfekšu kaste ārstam turpmāk nozīmēs ceļazīmi uz cietumu? Gluži tik skarbi ne, bet patiesi 23.decembrī sākas jauna ēra korupcijas praktizētājiem, jo spēkā stājas Krimināllikuma [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Ārpus likuma (95)
Sanita Jemberga

Kādam valsts kontrolētam Latvijas uzņēmumam regulāri “gadās” pārkāpt Latvijas likumus. Turklāt nevis vienreiz, nejauši, bet gan ilgstoši, kas liecina par apzinātu izvēli un uzskatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Muļķības slavinājums. EM versija (105)
Anita Brauna

Šā un nākamā gada valsts budžeta veidošanas process ir radījis iespaidu, ka nogriezts ir viss, ko var nogriezt, un nekur vairs nevar atrast ne strēķīti, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Pieskaitāms (158)
Askolds Rodins

Ciniskās paslēpes turpinās. Administratīvā apgabaltiesa ar spriedumu atzinusi, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie valdes locekļi, ir valsts amatpersona. Taču pats [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books