Jakāna partija (239)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 27. janvāris 00:27
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz budžeta lietām. Valdība ar to gluži kā ar tādu valsts mēroga krīzi ņemas teju vai katrā sēdē. Otrdien skatīja kārtējo reizi un kārtējo reizi nespēja vienoties par šo, varētu domāt, Latvijas nākotnei eksistenciālu jautājumu — vienas finanšu ministram padotas iestādes vadītāja turpmākajām darba gaitām.

Par šā viena ierēdņa palikšanu vai nepalikšanu amatā valdības koalīcijas partijas spriež pat savās oficiālajās lēmējinstitūcijās, kur nu vēl neoficiālajās. Pats ierēdnis šo procesu aktīvi komentē, vērtē politiķu darbības un izteikumus, iesaka viņiem, kā jārīkojas, ironizē par paša ieskatā nepareizajiem rīkojumiem un lēmumiem, dēvē ministra rīcību te par “histērisku”, te par “absurdu”, piedraud ar tiesas darbiem un publiski prasa politiķiem, vai tie maksāšot no savas kabatas viņam kompensāciju, kad tiesa izlemšot viņam par labu. Tātad pats savu jautājumu jau ir izlēmis arī kā tiesnesis.

Politikas vērtētāji šo svarīgo politisko procesu vērtē, sabiedrība aptaujās pauž savu viedokli, vai Jakānam jāpaliek amatā. Nākamais posms laikam būtu referendums, ja vien Jakāns nenodibinās partiju, par ko varēsim balsot Saeimas vēlēšanās.

Nudien, varētu rasties iespaids, ka tūlīt taps politiska partija (Ģenerāldirektors Jakāns par savu amatu vai kā daiļāk — Dzintara iekasētāji vai Jakāns un draugi) un ka vēl nav tapusi tikai tāpēc, ka politiķim piedienīgu uzvedību VID vadītājam nodrošina Tautas partija, kurai viņš acīmredzot šķiet vērtīgāks ne tikai par dažu partijas biedru, bet pat par visu valdību. Vēlētājiem tiek piedāvāts pieņemt kā kaut ko ikdienišķi pašsaprotamu, ka VID direktora amats var maksāt amatu gan finanšu ministram Einaram Repšem (JL), kam padota šī iestāde, gan kļūt par iemeslu visas valdības krišanai.

Absurdi, ka arī citas partijas saprotoši un pašsaprotami pieņem, ka šis ir politisks amats, kas vienmēr piederējis un līdz ar to pēc taisnības pieder TP un ir bezmaz vai tās goda un cieņas vai pat turpmākas pastāvēšanas būt vai nebūt. Tā ka jāmin, vai tik “zaļo zemnieku” un “tēvzemiešu” ministru atturēšanās otrdien balsojumā par finanšu ministra Einara Repšes (JL) lēmumu aizrotēt Jakānu prom no VID nebija mierinājuma balva valdības partneru partijai par tās pagājušonedēļ neizdevušos mēģinājumu apturēt valdības sadarbības programmu ar starptautiskajiem aizdevējiem. Taču jebkurā gadījumā aizkulišu tirgus par šīs iestādes palikšanu vai nepalikšanu TP īpašumā ir smagāks nekā daždien valdības veidošanas laikā par ministru portfeļiem.

It īpaši absurdi tas ir uz Latvijā pastāvīgi virmojošo, krīžu un tuvojošamies vēlēšanu iespaidā palaikam aktīvi apspriesto “nepolitiskas”, “tehniskas”, “profesionāļu” valdības idejas fona — sak, lai politiķi nodarbojas ar “politiku”, proti, priekšvēlēšanu kampaņu, bet kādu “godīgu profesionāļu” valdība tikmēr lai dara valstij svarīgo “reālo” darbu.

Šādā vērtību sajukuma gaisotnē neizbrīna ne citu valsts amatpersonu pieteikšanās “nepolitiski” darīt politiķu darbu (kā nupat rādās esam gatava valsts kontroliere Ingūna Sudraba, kas tā kā gribētu vadīt valdību, ja vien tajā nebūtu “politiķu”), ne diemžēl pat Satversmes tiesas priekšsēdētāja Gunāra Kūtra stāšanās valdības vietā taisīt politiku ar augstākās tiesu instances nepārsūdzamajiem spriedumiem.

Nu, te jums ir tīrā veidā viens šķietami nepolitisks “profesionālis”, kā Jakānu pastāvīgi pasniedz TP.

“Jakāna krīze” parāda, ka ne jau “politiska politika” ir problēma un ne jau no vēlētiem politiķiem, kādiem demokrātiskā valstī ir jābūt valdības ministriem, jānodala politika, bet gan no valsts pārvaldes, kam demokrātiskā valstī jābūt politiķu uzraudzītai, taču politiski neitrālai.

TP cīņa par Jakānu ir tikai īpaši uzskatāms paraugs vienas valsts pārvaldes jomas privatizētāju cīņai par savām īpašumtiesībām uz valsts varu jeb akcijām “valstī kā uzņēmumā”, kā triumfa brīdī pēc uzvaras vēlēšanās 1998.gadā un sēšanās premjerministra krēslā 1999.gadā programmatiski pasludināja Andris Šķēle. Diemžēl Satversmē rakstītais un demokrātiskā valstī it kā pašsaprotamais, ka “Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai” arvien konkurē ar Latvijas tautas algoto darba ņēmēju — tās vēlētu politiķu — vienas daļas pretenzijām uz valsts kā uzņēmuma īpašumtiesībām.

Nebūt nav nejauši, ka šo priekšstatu jeb, ja vēlaties, “ideoloģiju” sadursmes punkts ir tieši VID , kas iekasē nodokļus, no kuriem gan maksāt algas visiem “valsts kā uzņēmuma” darbiniekiem, gan arī gādāt dividendes šā “uzņēmuma” akcionāriem. Ja valsts ir uzņēmums, tad tam ir jāpelna, un ko citu gan šis “uzņēmums” var pelnīt, ja ne mūsu visu nodokļos maksāto. Galvenā nodokļu iekasēšanas iestāde var būt varens rīks, ar ko “uzņēmuma” īpašniekiem nodrošināt savu labklājību šodien un palikšanu pie varas un tātad labklājību arī turpmāk.

Šādā ziņā VID paturēšana savā kontrolē TP tik tiešām ir eksistenciāls jautājums. Skumji, ka sabiedriskajā telpā atklātu diskusiju vietā par valsts varas politisku īstenošanu un valsts pārvaldes neitralitāti dominē smieklīgi niecīgie, taču varas privatizētāju mērķu paslēpšanai diemžēl gana efektīvie konflikta aizbildinājumi, kas ir pamatā divi.

Pirmkārt, ka TP lielā cīņa par Jakānu esot tikai par likumiskās procedūras ievērošanu.

Otrkārt, ka tas vispār esot tikai “Repšes un Jakāna konflikts”, tātad kaut kāda savstarpēja personiska nepatika, kas varbūt ir JL un TP “domstarpību” turpinājums.

(Domstarpību iemesli tā arī netiek formulēti tālāk par kādām nenosauktām “partiju interesēm”, kas automātiski reducē konkrēto konfliktu līdz tām pašām īpašumtiesībām uz šo valsts pārvaldes iestādi; bet eksprezidents Guntis Ulmanis nupat intervijā radio pat Saeimas pagājušonedēļ novērsto TP mēģinājumu pārtraukt valdības sadarbību ar EK un SVF ar plašu žestu reducēja līdz JL un TP sīkumainai cīņai par “reitingiem” un nodēvēja par “bērnudārza līmeņa attiecībām”; hokeja un medību klubiņa “politiskajai elitei” acīmredzot arī ir svarīgi trivializēt politisko diskusiju telpu.)

Protams, ka finanšu ministra lēmumiem par viņam padoto iestāžu ierēdņu palikšanu vai nepalikšanu amatā jābūt tiesiski pamatotiem. Taču tā ir viņa atbildība. TP “principiālā” cīņa par tiesiskumu šajā vienā atsevišķā gadījumā izskatās pēc izņēmuma uz ļoti daudzu līdz šim redzēto tiesiska pielaidīguma piemēru fona, kaut arī ir saskaņā ar šīs partijas pastāvīgo likuma burta staipīšanas (un, ja vajag, arī grozīšanas) praksi, kad tas ir izdevīgi pašai.

Savukārt reducēt konfliktu līdz divu partiju “interešu” sadursmei nozīmētu pieņemt, ka Jakāna vietniece Nelija Jezdakova, kas pašlaik pilda iestādes vadītājas pienākumus, iznāk esam “Repšes cilvēks” kopš 1993.gada, kad sāka strādāt VID, vai vismaz kopš 2001.gada, kad tika iecelta par iestādes vadītāja pirmo vietnieci, un nu tik būs JL tāds pats “resurss” pret politiskiem oponentiem un “lietu kārtību” saprast negribošajiem uzņēmējiem, kāds TP ieskatā acīmredzot ir Jakāns. Tas ir pāri pat TP blefošanas robežām, tāpēc partijas ļaudis droši vien turpinās burties pa instrukcijām un pasūtītiem juristu atzinumiem un skaidrojumiem, bet šā pasākuma vērotājiem piedāvās uzskatīt to par untumaina ministra un cienījama ierēdņa tādu kā privātu konfliktu.

Kamēr Saeima turpina ņemties ar likuma grozījumiem, kas aizliegtu augstākajiem valsts ierēdņiem ieņemt amatus un aktīvi darboties politiskajās partijās, TP un Jakāns ikdienas darbos apliecina, ka Latvijā nebūt ne vienmēr formāla piederība politiskai partijai nodrošina ierēdnim atbalstu karjerai grūtā brīdī. TP rūpes par šā konkrētā augstā ierēdņa palikšanu amatā acīmredzot liecina, ka tā uzskata VID ģenerāldirektoru par sev īpaši vērtīgu resursu, tāpēc sava partija viņam pagaidām nebūs jādibina.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(83 balsotāji )
Komentāri

ja nonāks tik tālu, ka arī man būs jātinās prom…es karalaika terminoloģijā runājot”kādu paņemšu līdz” un netīšām izmetīšu no lidmašīnas, kā švarcs leģendārajā filmā Komandos!

>Lelle
Atņema piem. Valsts mežiem naudu, tagad nav mežu investīciju projektu!Respektīvi uzņēmējiem nav darba. ES projektus nepalaiž! Ar ko tad tie uzņēmēji tos nodokļus lai nomaksā, ja dzīvību nevar izvilkt?!
____________________
Ko Tu fleitē! Vai Latvijas mežiem jātur naudu bankās uz %? Ja uzņēmējiem nav darba, tad viņu produkcija nav vajadzīga. Kas tas par kapitalismu, ka uzņēmēju darbību jāfinansē valstij. Valsts galvoja Liepājas metalurgam 60 mil., Grindeksam 22 mil. aizsevumu, bet Lipmanis vienalga neapmierināts un jauno ražotni būvēs ārzemēs.
Visi gaida no valsts stratēčiju, bet pašiem 0 ideju:)

Tu pareizi padmeķil!visi gaudo, ka netiek pie valsts pasūtījumiem.tas sanāk tāds perverss sociālisms, visa nauda tāpat valstij…tikai sadales mehānisms kreatīvāks…

un valsts mežiem būtu jāatņem ne tikai nauda bet pilnīgi viss!korompētāku un nekaunīgāku kantori nezinu.Nafig LVM visiem ir jauni pikapi, bet rukātāji no meža dienesta brauc ar sapuvušām ņivām un vazājās pa mežu lupatās?LVM redziet tirgo kociņus mērgļi…nu jā pie varas starpnieki un tirgotāji.Korompanti sasodītie-odņim slovom tautas partija!

Zinu! Pati gribēju to naudu dabūt, izpētīju to nolikumu un nonācu pie secinājuma – ja nav kazai piena, tad nav! Visvairāk mani satrieca tas, ka vajadzīgs būt kaut kādas tur Rīgas parazītorganizācijas “Mežu biedrība”vai kā tur?! biedram. Tie Rīgas parazīti visu perina tikai savās interesēs un kamēr tauta tos mēgļus nesāks naturāli atšaut, nekas te nemainīsies.Vai tiešām nav mums vīru vairs šitajā valstī palicis???

206.
Skaistule >Laukakmens
2010. gada 27. janvāris, 17:52

Jā, Ulmani jau kļūst nepatīkami klausīties. Nepolitiķa murkšķēšana. Kļūst marasmātisks. Neaiciniet tautas nodevējus uz intervijām. Vai neatradīsies citi, kurus intervēt. Uzķeras cilvēciņi uz tā āķa, ka tā esot tikai Jakāna un Repšes cīņa. Man žēl, ka Repše, pirms disciplināri sodīja, šo TP paskalpiņu Jakānu, neparakājās dziļāk juridiskajās nišās, lai varētu šo Jakānu nomest. Gan jau piemeklētu, ko nodarījis Latvijas valstij, kaut vai ar Vašķeviča aizstāvību. Mūsu valstī katrs ierēdnītis var nepakļauties subordinācijai un spļaut virsū likumiem. Tas pats attiecas arī uz valsts kancelejas vadītājas negribēšanu pakļauties automobiļu nodokļa likumam. Katrs sūds, šāds ar lielām ambīcijām, publiski ķidās to, ko ir pieņēmuši parlamentā. Rakstiet un iesniedziet likumus un mainiet tos. Tāpēc jau mūsu valstī ir kā ir, ka pārāk ilgi aizsēdējušies augstos amatos. Visus viņus vajadzētu pakļaut rotācijai vai amata atstādināšanai. Par savu algu neko negrib maksāt. Visu uz valsts rēķina. Tauta, tai pašā laikā, dzīvo pilnīgā nabadzībā. Tautas partijai ir pilnīgi vienalga, kas notiek valstī. Tā ir spīdzināšana, ja jāklausās Muižnieces un Rozentāles muldēšana. Vispār, da jebkurš no Tautas partijas, kurš ver muti vaļā izsauc vēmienu, vārda vistiešākajā nozīmē. nav iespējams klausīties to demogoģisko verbālo muldēšanu. Visi – kā viens – vai Krauklis, vai Muižniece, vai Rugāte, vai Lagzdiņš. Jāgaida jauns spēks. Atvainojos visiem, ka esmu sametusi vienā katlā par visu.

Es absolūti neesmu ne ekonomiste, ne juriste. Varbūt tādēļ nesaprotu: ja kāda iestāde strādā slikti, netiek galā ar uzdevumiem, vai ar to nepietiek, lai vadītāju “aizrotētu” ? Kamēr nav nekā krimināla, aiztikt nedrīkst? :)

208.
Skaistule >Laukakmens
2010. gada 27. janvāris, 17:53

Nav atbilde Laukakmenim. Ātrumā nenoņēmu. Atvainojos!

B>Ino
:-:)

210.

ir ir mums vīri, tikai nav atbilstošu sievu, kas mūs motivē un iedrošina sākt to atšaušanu…man personīgi parocīgāks būtu AK-74!

>B>Ino
Piedod gribēju uzlikt smaidiņu, bet nesanāca:)

mīļā Lelle, maķenīt ir jāpiebremzē, jo drošības policijā ir īpaša nodaļa, kas šito visu filtrē…man jau pofig(esmu pieradis), varu atkal uz turieni iet un uz stulbībām atbildēt, bet negribās ka Tu iekristu!

varbūt vienreiz pietiks smaidīt un uzjautrināties..
drīz būs jājautā”ko tu šodien izdarīji lai likvidētu 4.maija režīmu!”….

“Ko Tu fleitē!”

Es nefleitēju! Visi uzņēmumi nekad nebūs ražotāji un eksportētāji. Ir uzņēmumi, kas strādā uz vietējā tirgus pasūtījumiem, t.i ceļu un tiltu būvniecība, remonts, ēku būvniecība, remonts, novadgrāvju un hidrobūvju būvniecība, remonts, mežu melorācija, meža ceļu būvniecība,polderu uzturēšana, dažādu laukumu, parku, ielu labiekārtošana u.c. Šie uzņēmumi ir specializējušies tieši šinīs sfērās un viņi momentāli nevar pārorientēties uz nez kādu ražošanu un eksportu!
Iepriekš uzskaitītie pakalpojumi valstī būs nepieciešami arī turpmāk,jo ceļi sabrūk, grāvji aizaug, tilti nolietojas un paolderi arī, bet šobrīd valsts šos uzņēmējus nīdē ārā, ņemot vērā vēl apstākļus, ka šo uzņēmumu darbībai ir sezonāls raksturs, tad šiem uzņēmumiem no vasarās uzkrātā jāizvelk ziemas, bet pagājušā vasarā bija apaļa nulle, bet nodokļus gan valsts grib saņemt.
Augšās neviens ar galvu nedomā!Nu pilnīga muļķu zeme.

>B>Ino
Ar smaidu var paveikt vairāk kā ar kalašņikovu:)

>Lelle
Ne jau iznīdē, bet nesponsorē. Kad Štokenbergs kaut reizīti ieminēsies par ēnu ekonomiku, tad varēsi lamāt citus:)

>27.Parastais
2010. gada 27. janvāris, 09:37
Košais epitets “sabrauktais ezītis’ radās, iespējams, šādi: reiz andris pēc kikī nakts nebeidzamām aktivitātēm no rīta iekritušiem, sarainiem vaigiem, skumjām suņa acīm noguris vērās pelēkos svina mākoņos. Pienāca Kikī un mierinot žūžināja – nekreņķējies, nodzen sarus, citādi izskaties pēc sabraukta ezīša!
______________________________________________
Es Jums piešķir(t)u Zelta Globusu par visu laiku visestētiskāko un visu laiku labāko komentāru!
Lai Jums veselība un dzīves prieks nenorimst ne mūžam!

Es jau neesmu nekāda šāvēja, bet ja vīrieši nespēj nedz nodrošināt, nedz aizstāvēt savas ģimenes,pabarot savus bērnus, ir pavisam nožēlojami. Negrib jau neviens rokas smērēt un iet sēdēt, bet vienalga pienāks brīdis, kad vadzis lūzīs.
Man viens strādīgs gucuļu meistars teica: ja vecis dzer un negrib strādāt, tad tā ir viņa personīgā vaina, bet ja daudz veču nedzer un grib strādāt, bet nav kur, tad tā ir valdības vaina.
Pilnībā pievienojos.

nē, augšā ir ļoti lieli domātāji, tur ir vienkārši izcili prāti!ja rīgu var vadīt cilvēks ar nepabeigtu pamatizglītību un tauta viņus savēl tad viss ir kārtībā…pie varas ir visnekaunīgākie, visagresīvākie, visambiciozākie mūsu tautas pārstāvji.Tur ir viss komjaunatnes zieds, arī partijas..pie vainas ir mūsu tautas iedzimtais takts un tolerantums..nu kā mēs tagad iesim uz ielas, nu ko padomās līdzcilvēki…mēs piesarkuši sašustam par šlesera tupumu, a viņi mūs nogrūž malā un Hugo Boss uzvalkā mātes valodā sarunājoties iet kruķīt savas rebes..

btw – Rīgā ielas pēc šīs bargās ziemas būs briesmīgā stāvoklī. Jau tagad braucot viss autiņš kratās. Uz to ir jāspiež – uz SC un LPP neizdarību! Jaunajai CD jāspēj to visu parādīt, ne tikai rakstīt teorētiskus komentārus.

Labi! Aizlaidīs uzņēmēji savus apmacītos spečukus uz ārzemēm, te pāris gados ceļi un polderi sabruks, lauki un meži pārplūdīs, sapirktā tehnika sarūsēs vai nonāks mettāllūžņos…un tālāk kas? Vai mums neko vairāk nevajadzēs???
Nu tad tā arī pasakiet, lai visi brauc projāām? Un ko tad paši, “gudrīši”, darīsiet? Vai nēģerus te vedīsiet?

A Tu kaut reizi kopš 1991 gada esi dzirdējusi vastiskā līmenI: mīļā latviešu tauta sāciet domāt racionāli un privātīpašnieciski…psrs ir beidzies, tagad ir jūsu laiks un mēs valsts-ja jūs mūs ievēlēsim jums palīdzēsim!Tu kaut ko tādu esi kaut kad dzirdējusi?ES to gaidu jau 20 gadus.Es protams kaut ko daru, bet tikai aiz iedzimtās tālredzības un avantūrisma.Kad valsts tā pa īstam mums ir palīdzējusi…nē tikai savējie tikai cepurnieki un venti baloži…tikai piekeviči un nagļi, gaiļi un citi pulksteņi..
A ir pienācis “moment isķini”, viss vairāk vairs nevar, jākrīt ceļos un jālūdzās tautai sāciet kaut ko darīt!!!Visa latgale 100% brauc ar kontrabandas degvielu!

Ko iesaki?

Gribi atklāti?: veidot mafijas!Ja nav valsts tad jāveido lielas stipras un pašpietiekamas ģimenes!
Es jau to daru…tīri labi sanāk!Pret “viņu(varas)” noslēgto sistēmu ar savu sistēmu!Nafig aizņemties no bankas-aizņemies no radinieka!

>stratēģis
Tencinu.
Salīdzinot sārtvaidzi Lācīti un sirmi saraino Andri Š, nav grūti iedomāties, kurš no viņiem izskatās pēc sabraukta eža.

“Visa latgale 100% brauc ar kontrabandas degvielu!”

Ne tikai Latgale, daļa Vidzemes arī.
Visus gadus uzņēmēji ir tikai dīrāti, dīrāti, dīrāti, bet Rīgas parazītu bari lielām mutēm tikai rijuši, rijuši, rijuši…un galvenais, ka turpina norīt arī aizdevumu.Tur taču nekas nav izkustējies, atlaida lauku mazos ierēdnīšus-tiešos darba darītājus, bet tur uz atlaisto rēķina vēl sev algas pielika un vadonīši savus radus paņēma klāt.Vot tā!
Pensionāri vispār malači! Tūliņ būs arī nākamie-skolotāji, mediķi, policisti…
Es balsoju par JL, bet smagi kļūdījos…tādi paši pamuļķi vien ir kā TP…turpinās masveida uzņēmēju iznīcināšana.

es nopietni piedomāju, vai nevarētu, kādu mazo kooģenerācijas aparātu dabūt, lai kādas 10 mājas ar elektrību nodrošinātu!ja to varētu man valsts vispār nafig nav vajadzīga, savādāk brauc tas latvenergo ik pēc 10 dienām un pārbauda savu sūdaino skaitītāju, vai tik kaut kas netiek zagts!vienu dienu atbraucu-pusmežu maitas izzāģējuši, lai viņu sapuvušos vadus nesaplēstu….maitas!

>Lelle-Ino
Vēlreiz, nauda ir ēnu ekonomikā, bet Štokenbergs grib vēl vairāk dīrāt tos, kuri jau tā maksā. Daudz kas no sapirktās tehnikas sarūsēs, jo pirka jau “na haļavu”. Kam būs vajadzīgi, piem. tie sabūvētie betonmezgli, “privātmaju” ciematiņi, kur tikai bomži būtu uz mieru apmesties, lielās ofisu ēkas arī vismaz tuvākā nakotnē nebūs vajadzīgas. Tagad Dombrovskim vajadzētu īpašniekiem kompensēt īri?

Uzreiz redzams, ka Tu tupi Rīgā un ne velna nesaproti kas notiek pārējā Latvijā! Es te nerunāju par tām mājām vai biroju ēkām, kuras uz kredītiem sapļakāja! Lai tie pļakātāji paši ar to visu tiek galā! Es runāju par uzņēmējdarbību laukos! Vai tad ceļus, grāvjus, tiltus, hidrobūves vairs nevajadzēs. Polderus rausim pušu un Liepāju zem ūdens laidīsim? JL tagad laiž šos uzņēmējus zem burbuļa, varēs pēc tam paši skatīties uz izsito biroju logiem un izdemolētajām darbnīcām…ar saviem uzņēmējiem-nodokļu maksātājiem dara gluži to pašu, ko 90-tajos Godmens un Šķēle izdarīja ar kolhoziem!!!Bet varēja par lauks.kooperatīviem pārtaisīt!!!

Kā solīju, mēnesi pēc Mozga un Bērnu slimnīcas būs nākošais skandāls:

http://www.delfi.lv/news/national/politics/vk-iespejams-atklajusi-izskerdesanu-j3b-projektos.d?id=29533699

Mēnesis Latvijā ir acīmredzot optimāla frekvence ar kādu pasniegt atmaskojošu informāciju, pie tam cerams, ka spriedze ar katru reizi nedaudz pieaugs. Līdz pirmdienai!

231.

Dombrovskis neko dižu nevar, bet uz olimpiādi par valsts naudu viņš katrā ziņā varētu arī nebraukt.

Es sen to zināju, ka tur šausmu lietas atklātas, bet resnais Magone piedraudēja Sudrabai par šo nelikumību publiskošanu. Tomēr Trīs bračkas varenlepni lustējās pagājušās nedēļas noglē vienā Mārupes pirtī, nezinu vai sarkanbrille bija tur.Mafija nemirstīga.

Manā piezīmē svarīgs bija tas, ka kāds iespējams kontrolē šo skandalozo ziņu izlaišanas secību. Iespējams, ka nē. Jebkurā gadījumā, 1 mēnesis starp ziņām ir pareizais laiks lai tauta līdz vēlēšanām vēl justu interesi, nenotrulinātos vienaldzībā ( jo nekas jau netiek darīts), kā arī lai būtu iespēja kāpināt dramatismu, katru reizi atklājot ko lielāku.

Iespējams, Jakānam un viņa piesegtajai kontrabandai arī sava vieta paredzēta, bet vēl nav pienācis laiks visus trumpjus izmest.

Vēl nāks ārā brīnumlietiņas…bet šitā Trīs bračku” kratīšana bija jau vairāk kā gadu atpakaļ(ja nemaldos?), bet tikai tagad tiks galdā celti rezultāti. Kapēc tik vēlu? Galu galā kas no tā visa? Naudas nozagšanas fakti tiek konstatēti biezā slānī, bet ģenproks turpina čučēt, jo nāk taču pārvēlēšana!

Forši!

Labs raksts.Precīzi trāpīts.

Taukmūļu vadošie “juristi”, apaļos vaigus piepūtuši, rūpējas lai netiktu pārkāptas telefonsarunu noklausītāju un kontrabandas piesedzēju tiesības. Un arī par to, lai netiktu radīta trauma valsts izzadzējiem – atņemot sazagto.

kaada veel rotesana tam noziedznieku atbalstiitaajam jakaanam!!??? prom no valsts amatiem uz visiem laikiem jo taa uzskata 80% aptaujaato latvijas iedziivotaaju (aptauja db.lv)!

dziiviibu pret dziiviibu – nebriniishos ja kaads, kuru jakaana negodiigi vadiitais VID novedis liidz pasnaaviibai, pakjers jakaanu liidzi! manupraat tas juutami paliidzeetu valsts iereednieciibai attiiriities un uzlabot reputaaciju.

nakošajās vēlēšanās vienīga taktika, kas ļautu Latvijas valstij izvilkt (nekļustot par Krievijas guberņu) ir šāda:
1. balsot par kādu no latviskajiem sarakstiem, aiz kuriem nestāv oligarhi (piem. VL, TB/LNNK, PS vai JL);
2. Izskvitrot no ši saraksta visus uzvārdus, kas ir pašreizējā Saeimā vai valdības amatos un uz kuriem ir kritusi ēna par korupciju vai negodprātīgiem balsojumiem.
Tādā veidā Saeimā iekļūs svaigi spēki, kuriem pēc tam vajadzētu ielikt premjeru, kas iztīrīs pašreizējo pārmērīgi uzpūsto un korumpēto birokrātiju.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books