No kā Šķēlem bail (270)
Autors: Jānis Juzefovičs
Publicēts: 2010. gada 27. janvāris 20:31
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

„Nāciet, lūdzu, uz preses konferenci, un tur visus jautājumus, kas jūs nomoka, es jums labprāt izskaidrošu, bet šo te žurnālistikas veidu –  ķert kaut kur pa stūriem, nesaskaņotas intervijas, nedariet ar mani, ja, norunāts,” pagājušās svētdienas TV3 raidījumā Nekā personīga žurnālistam Ansim Pūpolam pamācoši norādīja Tautas partijas (TP) līderis Andris Šķēle un pazuda.

Šovakar Šķēle piedalīsies Jāņa Dombura raidījumā Kas notiek Latvijā?, tomēr tā nebūs ierastā trešdienas vakara diskusija. Domburs ir akceptējis Šķēles uzspiestos spēles noteikumus: nekādu diskusiju, tikai intervija viens pret vienu. Domburs sarunā ar diena.lv sacījis: „Šobrīd svarīgākais jautājums – kas notiek ar valdošo koalīciju un tās tālākajiem plāniem. Ja tas ir viens variants no viena, tad es neatrodu citu ceļu, kā par to diskutēt.”

TV diskusija nav viegls žanrs, jo jāspēj atspēkot citu diskusijas dalībnieku argumenti un jāpārliecina publika par savu argumentu pareizību. Lai arī Domburs ir spēcīgs intervētājs un noteikti uzdos asus jautājumus, noteikti prasīs atbildes pēc būtības utt., tomēr intervija politiķim ir vieglāks uzdevums.

Domburs, piekāpjoties Šķēles priekšā, pirmkārt, akceptē Šķēles uzspiesto komunikācijas stilu un, otrkārt, izdara lāča pakalpojumu sev un kolēģiem. Šķēle ir lielākās parlamenta frakcijas līderis, un šis statuss paredz arī atskaitīšanos sabiedrības priekšā, kas nozīmē arī gatavību atbildēt uz žurnālistu jautājumiem. Nav nekāda iemesla, lai žurnālisti ar Šķēli apietos īpaši, un arī Dombura gadījumam nevajadzēja kļūt par izņēmumu. Ja Šķēle negrib nākt uz diskusiju, vajadzēja atstāt krēslu tukšu. Tā vietā Domburs rada precedentu, kas var atspēlēties pašam un iegriezt kolēģiem: ja negribi diskutēt, vienmēr ir iespēja pieprasīt individuālu interviju. Ja Šķēle negribēs piedalīties arī priekšvēlēšanu diskusijās rudenī, vai sabiedriskā televīzija akceptēs izņēmumu un Šķēlem sarīkos individuālu iztaujāšanu?

Tas, ko dara Šķēle, ir spēlēšanās ar žurnālistiem. Partijas līderis žurnālistiem ir grūti sasniedzams, izplata paziņojumus, paskaidrojumus par tiem nesniedz, sasauc preses konferenci, uz visiem jautājumiem atbildēt negrib. Un tad laiku pa laikam parādās publiskajā telpā ar paša radītu pseido notikumu, un žurnālisti saskrien lielā barā ap TP līderi, un Šķēle atkal ir iekļuvis ziņu virsrakstos. Tā ir vienkārša TP sabiedrisko attiecību stratēģija. Vispirms ap Šķēli uzceļ cietoksni, un tad katru viņa iziešanu sabiedrībā pārvērš par galveno dienaskārtības notikumu. Tā arī šodien – Šķēle tiekas ar Standard&Poor’s, un žurnālistu bars apkārt. Informatīvā lietderība tuva nullei, tik vien kā daži nevērtīgi Šķēles izteikumi.

Nešaubīgi, šovakar Dombura raidījums sola aizraujošu diskusiju, tomēr vienlaikus tas būs kroplu mediju un politikas attiecību demonstrējums. Sabiedriskajai televīzijai jānosaka spēles noteikumi, nevis jāizrāda bezspēcība vienas partijas līdera priekšā. Pirmajam jautājumam šovakar jābūt: kāpēc Šķēle izvairās no diskusijas, no kā Šķēlem bail.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(90 balsotāji )
Komentāri

kā tad ka nav. raksti tā nejauši paši publicējas.

242.

A kur viņi liksies, viņi tak nav staļinisti, bet gan demokāti, atklātība, diskusijas, tautas viedoklis visur, tā ir CD devīze, un jāteic, labi, ka tā!
A Lembergam nav ne vaina, aizbrauc uz Ventspili, paskaties!
:)

vārda brīvība.
zvirbulēns jau neko citu nedara kā pauž savu politisko pārliecību, cik tā ir pamatota un vērā ņemama, ir akalīt cits jautājums.
zvirbulēnam patīk AL, un viņš par viņu/viņa partiju nobalsos un ok.. man AL nepatīk, viņa darbība nepatīk un es par viņa partiju nebalsošu, un zvirbulēns var manis pēc kaut publiski pašsadedzināties, mana pārliecība ir tāda, kāda tā ir un es pie tās palikšu :)

244.
zvirbulēns - karro
2010. gada 29. janvāris, 13:12

Jūs esat prātīgs cilvēks, un tas priecē!
:)

Dažu komentētāju spama dēļ un pēc citu lasītāju lūguma mēs esam apsvēruši tehnisko iespēju komentāru paslēpt pēc noteikta skaita negatīvo balsojumu, un to izlasīt varētu, tikai uz tā īpaši uzklikšķinot. Līdz šim neesam ieviesuši, jo mērķis tomēr ir diskusija un nav svarīgi, vai mēs komentētājam piekrītam. Ja vairākums grib, varam ieviest.

Ja vairākums grib, varam ieviest.
—————
Kā Jūs, Sanitiņ, šito noskaidrosiet, proti, vairākuma gribu?
P.S.
Starpcitu, Sanita, esmu ievērojis, ka Jūsu rakstus komentē maz, laikam ne tās tēmas izvēlaties. Valoda Jums laba!
:)
Ja jūs mani nobloķēsiet, es jūs pametīšu, ne jūs man esat vajadzīgi, bet es jums!

Zvirbulēn, mēs neesam domājuši jūs bloķēt. Runa ir par sen pieejamu veidu komentāru filtrēšanai, lai cilvēkiem nebūtu jālasa tas, kas viņus neinteresē. Vairākuma gribu noskaidrot var elementāri – ievietojot aptauju.

Sanitiņ, nekad nevajag izpatik vairākumam, vairākums ir dumjāks par mazākumu!

249.

Starp citu zvirbulēns saimnieciskās un arī daudzās valstiskās lietās spriež stipri pozitīvi, nu protams, ka viņš ir bijušas, bet tāpēc jau nevajag uzreiz bloķēt, lai runā… Tas, ka JL klibo valdīšana nav nakāds noslēpums.

250.

Par Zandera sapni:
Latvijā joprojām eksistē lieli izvairīšanās no nodokļiem tīkli, kas eksistē 2-3 gadus un pēc tam aizveras. Loti ticams, ka tie aptver tūkstošiem kompāniju. Tieši FPP uzdevums ir ar šiem tīkliem cīnīties, kas arī regulāri un ļoti skaļi notiek. Tomēr, ņemot vērā ēnu ekonomikas apjomu, domājams, ka daudz vairāk ir tādu tīklu, kas pēc to darbības beigām tiek klusi aizvērti. Naudas apjomu, kas aiziet garām valsts kasei, šos tīklus izmantojot, varam tikai nojaust, izejot no ēnu ekonomikas līmeņa. Tāpat varam tikai minēt, cik ir tādu tīklu, par kuriem zina FPP un kuriem tomēr izdodas klusi izbeigt savu darbību. Tādēļ dabiski, ka KNAB varētu būt atsevišķi jautājumi FPP darbiniekiem:)
KNAB vajadzētu nevis veikt kratīšanu FPP, bet gan pieslēgties lursoft un salīdzināt divu pēdējo gadu gada pārskatu pāris rādītājus. Pēc pāris dienu darba viņi jau būtu uz pēdām vairāku tīklu sastāvdaļām. Tad tikai atliktu sākt strādāt ar attiecīgo kompāniju valdes locekļiem, iziet uz shēmas organizatoriem, un pēc darba ar viņiem veikt pāris operatīvos eksperimentus ar piesedzējiem:)
Protams, lai identificētu šādas kompānijas, var arī izmantot citas metodes, piem. papētīt datus par izstrādi uz vienu cilvēku celtniecībā vai arī pasekot tām firmām, kuras regulāri ar neparasti zemām cenām uzvar konkursus.

> 243-247
Kāds demokrātijas klasiķis kādreiz esot teicis apmēram tā:
“Jūsu uzskati man ir dziļi pretīgi, bet par Jūsu tiesībām tos paust es esmu gatavs atdot savu dzīvību!”

252.

Nu Tu gan pastāstīji jaunumus… Ja pa nopietnam , tad VIDā saplūst visa ģenerālā informācija par darījumiem ar intervālu 1 mēnesis + 20 dienas. Jautājums ir kā pareizi apstrādāt informāciju. Protams eksistē grūtāk pārbaudāmie darījumi , bet zinot to specifiku var uzlikt filtru. Un runāt , ka var pastāvēt tīkli 2-3 gadus bez problēmām ir lielā mērā liekulīgi. Manuprāt pietiek ar ~ 1 gadu ,lai normāli strādājot samazinātu pelēkās ekonomikas īpatsvaru par vismaz 50%. Jautājums vai kads ir pa nopietnam tajā ieinteresēts. FPP viennozīmīgi ieņem nozīmīgu lomu patreizējo tīklu piesegšanā.

253.

Dombrovskim noteikti vajadzēja izmantot to, ka gan mākoņu iemītnieks, gan arī visi pārējie pretendenti uz varu kā vienīgo līdzekli cīņai ar ēnu ekonomiku piedāvā šobrīd neiespējamu lietu – nodokļu samazināšanu. Tas faktiski nozīmē tikai to, ka viņi ēnu ekonomiku samazināt negrib.
Dombrovskim vajadzētu:
1) nākt klajā ar ambiciozu ēnu ekonomikas samazināšanas plānu – Slesera stilā;
2) paziņot, ka nodokļus samazinās/nepalielinās tikai tajā gadījumā, ja ēnu ekonomika samazināsies;
3) pateikt, ka paši cilvēki, neprasot čekus no preču, pakalpojumu pārdevējiem, saņemot algu aploksnē, pērkot kontru, neziņojot par indivīdiem, kas izvairās no nodokļu maksāšanas, veicina ēnu ekonomiku, un neļauj saglabāt zemākus nodokļus;
4) noorganizēt auditus oranžo izbīdītajos projektos – Gaismas pils, patruļkuģu iepirkšana no Meļņika.

254.

Jādomā , ka beidzoties visām tekošajām sarunām ar SVF , būs vairāk laika ko domāt šajā virzienā. Cik atmiņa neviļ , tad 2003. gadā tika izvirzīta cīņa pret aplokšņu algām , kas pēc tam atspoguļojās sociālo un ieņēmumu nodokļa pieaugumā . Tad jau redzēs kā viss ievirzīsies.

255.

Es šodien kārtojot savus papīrus uzdūros interesantai informatīvai lapiņai no ~ 2000.gada -
” Fakts: VID 08.11.2000. pārbaudes laikā konstatēja pārpalikumu a/s Kurzemes degviela noliktavā 638t apmērā nezināmas izcelsmes un kvalitātes degvielu. Netika konstatēts , ar kādu transportu un kad degviela ievesta noliktavā.
Operatīvā informācija: degviela Latvijā ievesta caur Liepājas ostu ar kuģi ” Dalana ” . Sekojoši tālāk tā nogādāta ” Durbe Impex” noliktavā un visbeidzot ” Kurzemes degviela ” noliktavā , kur to konstateja VID darbinieki.
Krimināllieta netika ierosināta, jo VID “amatpersonas konsultējoties ar juristiem, uzzinājušas, ka tiesa būs zaudēta ” ( citāts no NRA, kur bija vienīgais raksts pr šo tēmu , nenosaucot lietā iesaistītās puses. ………..
Ņemot vērā faktu , ka šādi pārkāpumi a/s ” Kurzemes degviela” noliktavā tika konstatēti atkārtoti 3 gadu laikā , tad saskaņā ar likumu no akcīzes preču noliktavas turētāja tiek piedzīta nesamaksātā nodokļu summa un soda nauda šīs summas divkāršā apmērā – 541696 Ls.
Atbildīgie: Akcizēto preču pārvalde un VID Lielo nodokļu maksātāju parvalde. Netika ierosināta krimināllieta saskaņā ar Muitas likuma 19. pantu ……
Tā ir starptautiska kontrobanda ar stratēģisko preci …… paredz ieslodzījumu līdz 10 gadiem ar mantas konfiskāciju.”
Lūk tādu lapiņu izraku savās piezīmēs – jautājums kapēc pie šīs tēmas – APP vadīja toreiz Jakāns, VID Sončiks, KD bija reāli oranža struktūra , kuras labklājībai šķēršļus noņēma minētais Šķēles k-gs, kura vadībā tika uzbūvēta torezējā VID struktūra. Te vēl nav pieminēts VV.

256.

Ak jā , nepierakstīju ,ka nauda loģiski ar nekāda netika piedzīta.

257.

Jā, interesants info – 2000.g. tā bija milzīga summa.
Likumā “Par nodokļiem un nodevām” ir ļoti interesants noteikums, kas, manuprāt, ļautu Kurzemes degvielas darboņus par 2000.g. saukt pie atbildības arī šodien –
23.pants (4. 1prim daļa) Nodokļu administrācija pēc kriminālprocesa virzītāja pieprasījuma, pamatojoties uz kriminālprocesa virzītāja iesniegtajiem dokumentiem un nodokļu administrācijas rīcībā esošo informāciju, veic nodokļu aprēķinu un sniedz atzinumu kriminālprocesa virzītājam par budžetam nodarīto zaudējumu [budžetā nenomaksāto nodokļu (nodevu) un valsts noteikto maksājumu] summu. Šādā kārtā sagatavots atzinums nav administratīvs akts. Uz atzinumu neattiecas šajā likumā paredzētā lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība.

Nekāds audits nav vajadzīgs:)

Aizsūti info Mūrniecei, lai viņa novirza ekpoļiem – uz FPP pagaidām sūtīt nav jēgas:)

258.

Kādreiz biju nedaudz saistīts ar naftas produktu tranzītu, tādēļ mēdzu pasekot informācijai, kas ar to saistīta. Man vienmēr ir likusies šokējoši nekaunīga Latrostrans vēlme dīzeļa transportēšanai pa cauruļvadu piemērot tādas dabisko zudumu normas, kas vairākas reizes pārsniedz dabisko zudumu normas, ko piemēro viņu kolēģi – Transņeft – Krievijā – kaut gan cauruļvada tehniskie parametri ir pilnīgi vienādi – tas galu galā ir tas pats cauruļvads, kura viena daļa atrodas Krievijā un viena daļa Latvijā, Baltkrievijā.
Pēc Repšes valdības krišanas LV nodokļu vajadzībām Degvielas aprites noteikumos tika nostiprināta zudumu norma, kas 5 reizes(!!!) pārsniedz zudumu normu, kuru piemēro Transņeft.
Es tā arī nekad neesmu sapratis, kur hūte un co liek tos vairākus desmitus tūkstošus tonnu gadā (starpību starp reāliem zudumiem un zudumiem uz papīra) – vai nu viņš atļauj tos nospert un tie nonāk brīvā apgrozībā LV vai arī viņš tos Ventspilī pārformē uz ofšoriem un pārdod uz citām valstīm. Summiņa tomēr LV mērogiem visai būtiska – katru gadu kaut kur “pazūd” D2 10-20milj. USD vērtībā:)
Neesi gadījumā kaut ko dzirdējis?

259.

Esmu dzirdējis gan…
Varbūt no rīta uzrakstīšu, pētīju to lietu , tiesa pasen.
Bet nu EP ar ir satrunējusi, protams zināms ,ka Mūrnieces vīrs ar tiem draugos, bet vai kāds gribēs to pacelt?

Politiķi savus amatus iegūst nevis atklājot savas labās īpašības, bet nomelnojot citus. Jā, tā nu tas ir. Neesmu īpaši pētījusi, ko saka ievērojamā ekonomiste Raita Karnīte, bet taisnība ir – ne jau ir L-jas ekonomiskā krīze, bet valsts attīstības grūtības. Jā. Garīgā krīze.
Par to visu kaut kā pastiprināti domāju šonedēļ. Neesmu nekāda Domburšova fane, bet šonedēļ gadījās noskatīties TV “Kas notiek Latvijā”. Tur bija saruna ar daudzu cildināto, daudzu nīsto Šķēli. Viņš nu jau atklāti kļuvis par TP atkalvadoni. Sarunā gan arī viņš neskopojās ar ne pārāk cildinošu vērtējumu iepriekšējiem darboņiem. Kļūdīties var un tā arī notiek visiem, kuri ko dara. Bet apgalvojums – es esmu tas labais, vai tas tik neskan liekulīgi.
Domburšova fane neesmu, bet Domburs man patīk, apbrīnoju viņa gudrību un izturību.
Sarunā ar Šķēli izpaudās viens tpistu “knifs”- lai ko jautātu ž-ts, atbildētājs izvairās atbildēt uz prasīto, bet gari un plaši runā savu. Šķēlem arī tika jautāts, kā skatītos uz valsts premjeru, kurš saistīts at visādām geitām, vekseļiem, bet atbildē bija jāklausās par valsts lomu medicīnas un izglītības, sociālo lietu… sakārtošanā.
Un vēl viena lieta – Šķēle neaizmirsa “palielīties” ar labiem darbiem Jaunās akadēmijas sakarā. Var jau būt, labi, ka partija palīdzējusi. Man tik vienai laikam tādas dīvainas lietas atmiņā – tad, kad mani bērni bija tālākas izglītības izvēles priekšā, mums netika jautāts nekas. Nekas, kopš tā mirkļa, kad izmanījās dzīve par visiem 180. Kāpēc es tā runāju? Uzskatu, ka drīkstu – mans nosistais vīrs, dr. hab paed, bija to nelaimīgo TP dibinātāju rindās. Nosita viņu īsi pirms 7. Saeimas vēlēšanām, viņš bija arī dep kandidātu sarakstā. Uz viņa bērēm esot bijis arī Šķēle un Dalbiņš – laba “dzīvā reklāma”, jo bērēs esot bijuši kādi 300 cilvēki. Ne es, ne bērni nebija, jo tad vēl bijām slimnīcā.
Domburs gan malacis. Tikai kad tā mūsu tauta sapratīs, ka pārāk daudz ko, pat visu mūsu valstī izlemj, risina, vada politiķi. Politiķi, kuri laikam joprojām aizmirsuši, ka valstij nepieciešams mērķis. Pēdējais dzidētais iestāties NATO un ES jau sen sasniegts. Pēc tam “pa kluso”bija mērķis nokļūt krīzē, tagad ir mērķis no krīzes izkļūt?

261.

Īsumā mans stāsts par trubu.
Ziedu laiki trubas darboņiem bija līdz 2003. gadam. Tas saistīts ar vairākiem faktoriem –
1. Truba strādāja ar pietiekami lielu noslodzi
2. Iekšējā tirgū bija iespēja realizēt dīzeli ar sēru līdz 0.2%
3. Trubas Ventspils galā mērijumi notika saņemtajai degvielai nevis ar skaitītāju , bet nomērot tilpumu tvertnēs pēc apjoma saņemšanas.
4. Bija pietiekami daudz kriminālu pieslēgumu ,lai varētu norakstīt apjomus uz to rēķina.
Tātad īsumā shēma strādāja sekojoši – pa naftas vadu tika pumpēta dīzeļdegviela, Bauskas, Jelgavas , Kuldīgas , Ventspils, Aizkraukles rajonā kriminālie centās fenderēt degvielu pieslēdzoties vadam – viņus tvarstija ONAB un viņi uzrādīja formālo zagšanu , bet tajā pašā laikā Ventspilī vienā mierā tika no bāzes ar noformētiem kreisiem dokumentiem izvesti reāli atpumpēta dīzeļdegviela , kas tālāk tika grāmatvedībā uzrādīta kā nozagta uz trubas un tā tika samazināta peļņa un tirgū ienāca kontrobanda ( bez akcīzes+PVN) . Mazu triecienu shēmai deva tas , ka ONABā par šo lietu atbildīgais bija tāds D.Geks , puisis no Latgales, spītīgs . Tad ,kad viņa aktivitāšu rezultātā tika patvarstīti kriminālie pieslēgumi , tad samazinoties to skaitam Ventspilī vairs nevarēja tik daudz norakstīt uz tā rēķina un Latrostrans , kas finansēja ONAB transportu, sakarus – sāka čakarēt nodaļas darbu ( ta mob. telefona remontam naudu nedeva, tad autiņam tekošos remontus netaisija u.t.t. ). Beigās , lai šo lietu ņemtu savās rokās Ventspilnieki noorganizēja apsardzes firmu Venta – sākās jauna ēra, proti runāja,ka pieslēgumi ir limitēti un tu vari dabūt atļauju pieslēgties trubai , bet tev par katru nozagto litru ir tik un tik santīmi jānoliek Ventai. Nesankcionētie pieslēgumi tika tvarstīti. Tā nu sanāca, ka gan zādzības tika nodrošinātas ar minimālu peļņu un uz to bāzes varēja turpināt brīvi vest ārā no gala noliktavas . Piezīmei tas pats Geks laikam saškrobojies uz netaisnību bija pārgājis barikāžu otrā pusē un kaut kur pieķerts arī pats.
Kardināli trubas lietas ietekmēja sekojošas lietas –
a) Dombrovskim 2003. g. praktiski izdevās iznīcināt degvielas legalizācijas shēmu , tapēc sarežģītāka kļuva degvielas realizācija iekšējā tirgū.
b) pieņēma citus kvalitātes normatīvus dīzeļdegvielai (0.05% sēra) , tādejādi komplektā ar 3 APP mobilajām laboratorijām tika realizēta degvielas kontrole iekšējā tirgū. Trubas degviela uzreiz parādījās ar paaugstinātu sēru. Pie kam pārbaudes tika veiktas ne tikai benzīntankos , bet arī pie gala patērētājiem – uzņēmumiem , zemnieku saimniecībām.
Zinot ,ka ļoti reti atrod dīzeli ar paaugstinātu sēru iekšējā tirgū ( kaut gan gadās ) , tad jāsecina ,ka uz šodienu trubas dīzelis iekšejā tirgū ir relatīvi maz. Tātad risks par akcīzes un PVN neienākšanu valsts kasē ir mazs. No tā jāsecina ,ka visticamāk, ja Ventspils galā šī shēma strādā, tad prece netiek realizēta iekšējā tirgū . Noņēmēji varētu būt teiksim kuģi un risks budžetam ir samazināta peļņa un caur to UIN. Nu un īpašniekiem tā ir atmazgātā nauda.
Nobeigumā – nezinu teikt vai ir pamanījušies uzlikt trubai skaitītāju , bet visi iepriekš apsrakstītie notikumi nevarēja ( un droši vien nepagāja ) nepaiet bez Lemberga ziņas.

262.

Ak jā piemirsu par EP un Mūrnieci. Pats esi strādājis pie naftas lietām . Tu noteikti saproti ,kas notiks ,ja sāks aiztikt KN.

Biju iegājusi tajā šķēles mājas lapā. Neko tur nesapratu. Tukša, bulšits. Tā pat nav lapa – lapele.

264.

Jā info visai aizraujošs. Ar Kurzemes degvielu nav bijusi pilnīgi nekāda darīšana. Kas tad notiks, ja šos aiztiks – kamenes sāks lidot?:)
Diemžēl VP Kurzemes reģ. nod. man nav neviena info avota, tā kā ja kaut kas noštopēsies, es nezināšu kādēļ tas noticis.
Latvijā šķiet vajadzētu izveidot kaut kādu Assets Recovery Agency kā Irijā, kuras uzdevums būtu rūpēties, lai noziedznieki nevarētu gūt materiālu labumu no izdarītajiem noziegumiem. Pilnvarās varētu ietilpt auditu pārskatīšana bez noilguma, neskaidras izcelsmes līdzekļu konfiscēšana, sadarbībā ar ārvalstu finanšu noz. izmeklētājiem, mūsu bāleliņu īpašumu meklēšana pa visu pasauli u.t.t. u.t.j.p. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka, ja gaismas pils celtniecībā iesaistīto kompāniju grāmatvedību pārbaudītu – jau pirmajā celtniecības gadā parādītos ļoti interesanti maksājumi. Lai cik buferus arī gudrinieki nebūtu ielikuši pa vidu, ir skaidrs, ka kaut kur galā būs vai nu bomžu firmas ar attiecīgiem naļika izņemšanas gadījumiem, vai arī ofšori ar vienu darbinieku, kas “brīnumainā kārtā” spēj īsā laikā izpildīt darbus par miljoniem latu:) Vēl viens efektīvs līdzeklis ir sekošana iesaistīto personu un viņu radinieku, draugu finansiālā stāvokļa izmaiņām. Aģentūras darbiniekiem būtu jādod atļauja ieiet jebkurā bankā jebkurā laikā un iepazīties ar jebkura klienta transakcijām arī onlaina režīmā, līdzīgi kā tas ir Lielbritānijā.

265.

Nu tas viss ko Tu stāsti teorētiski ir baigi forši , bet praktiski dzīvē nestrādā. Atceries ar kādām pūlēm no Šveices izvilka dokumentus par Lembi, kā iet ar digitalizācijas shēmām u.t.t. Domāju pieērus var kraut kaudzē. Tas ,kas ir reālākais – ir šodien veidot sistēmu ,kas kaut iekšienē ļauj pietiekami efektīvi , izmantojot VID datus un banku uzraugu datus – izsekot aizdomīgo darījumu naudas plūsmai. Ja runā par celtniecību , tad man ir aizdomas , ka tās naudasplūsmas ķēdes ir stipri garas un ,ja tas aizvelkās uz materiālu iegādi ārpus Latvijas, tad praktiski neatšķetināmas. Nu un tad jau likumdošanu saveidot tā ,lai reāli varētu sodīt iesaisttītos. Bet tagad jau redz pat runas par mantas konfiskācijas atcelšanu….
Nu , ja nezini par KN , tad neko darīt , bet bišu virziens varētu būt pareizs.
P.S. Interesanti tomēr kā uzdevumā nošāva Peimani….

no kā Juzefovičam ir bail?

267.

Nezodz manu niku. Kas ir Juzefovičs?

268.

Cik saprotu, Peimanis un pārējie latviešu spirta rūpnieki ar oranžo atbalstu bija nodomājuši izspiest no tirgus bandītus, kas veda uz Latviju kontrabandas spirtu. Kas šie bandīti bija? – domāju, ka ar spirtu nodarbojās Solncevas grupējums, un pāvēli varēja dot piem. viens no viņu cilvēkiem šeit – Ivanovs.
Nesen uzdūros interesantam rakstelim par Podsolnuha likstām Peru 2009.g. rudenī ar 21tonnu kokaīna sūtījumu. Janvārī Klaipēdā tika paņemts vēl viens peruāņu kuģītis ar 500kg – pēc ilgstošas ASV, Peru, Latvijas un Lietuvas tiesībsargu sadarbības. Zinot vēl info ar Mihasja biežo viesošanos mūsu valstī, var secināt, ka Latvija šķiet Solncevai kļuvusi par stabilu bāzi Eiropas iekarošanai.

269.

Nu par oranžo atbalstu gan nevajadzētu fanot , jo kas tad un kam pārdeva LB.
Ir interesanti kādreiz parunāt ar ļaudīm ,kas strādā kriminālpolicijā un tad ir tāda interesanta frāze – mēs protams to pierādīt pagaidām nevaram , bet pēc mūsu neoficiālās informācijas….. Un tā ir neoficiāla informācija gan par Peimani, gan Generalovu, gan Laukrozi , gan Ivanova ” korišiem” , kas apšauti pietiekamā skaitā….

270.

Ak jā , mēs te pa trubu parunājāmies.
Taisnību sakot tālākais teksts varētu būt arī veltīts Zvirbulēnam saistībā ar Ventspils saimnieku.
Bija man interesanta saruna ar tagadējiem VN saimniekiem . Cita starpā tika minēts fantastiskais stāsts par to kā maitas zog no trubas dīzeli. Tika man nosaukts skaitlis 8000t gadā . Es protams pieklajīgs būdams negribēju aizvainot ļaudis ar tekstu ,ka gadus ~ 8 atpakaļ, kad bija Lemberga ziedu laiki Ventspilī , tad šo skaitli varēja pareizināt ar vismaz 5 .

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Replika
Stindzinošais efekts (61)
Anita Brauna

Latvijas žurnālistika pirmdien varēja svinēt uzvaru kaujā, kurai nemaz nebija jānotiek. Rīgas rajona tiesa tiesneses Intas Rubenes vadībā izbeidza par goda aizskaršanu un neslavas celšanu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sabrūk kārtējais Šlesera solījums (222)
Sanita Jemberga

Ja kāds vēl nav pamanījis, pēc darba vizītes jeb priekšvēlēšanu aģitācijas brauciena uz ASV Latvijā ir atgriezies Ainārs Šlesers. Viņa enerģijai ir tik daudz amatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Uz redzēšanos, Jakāna kungs! (154)
Anita Brauna

To varētu nosaukt par dzīves ironiju. Valdības lēmums, kurš izšķīra Tautas partijas „atslēgas cilvēka” Dzintara Jakāna likteni, mēnešiem tricinājis valdību un mediju telpu, beigu galā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai (36)
Sanita Jemberga

Partiju finanšu uzraugs KNAB pirmdien publiskoja ziņojumu par to, kā partijas ievērojušas priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus pirms pašvaldību vēlēšanām. No tā izriet, ka vienīgā reklāmas griestus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sadārdzinātais Latvenergo koģenerācijas projekts nonāk KNAB (31)
Anita Brauna

Reaģējot uz Citadiena.lv rakstu, Ekonomikas ministrija dienesta izmeklēšanā konstatējusi, ka valstij piederošais Latvenergo ir nepamatoti sadārdzinājis Tukuma koģenerācijas stacijas izmaksas un tā projekts neatbilst Eiropas Savienības [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sociālā māja – NRTP? (26)
Jānis Juzefovičs

Kad pērn rudenī beidzās pilnvaras diviem Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļiem – Dārijai Juškevičai (virzīja JL) un Andrim Mellakaulam (virzīja TP), viņi tomēr [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
„Pateicības” – ceļš uz čoku (71)
Nellija Ločmele

Vai konfekšu kaste ārstam turpmāk nozīmēs ceļazīmi uz cietumu? Gluži tik skarbi ne, bet patiesi 23.decembrī sākas jauna ēra korupcijas praktizētājiem, jo spēkā stājas Krimināllikuma [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Ārpus likuma (95)
Sanita Jemberga

Kādam valsts kontrolētam Latvijas uzņēmumam regulāri “gadās” pārkāpt Latvijas likumus. Turklāt nevis vienreiz, nejauši, bet gan ilgstoši, kas liecina par apzinātu izvēli un uzskatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Muļķības slavinājums. EM versija (105)
Anita Brauna

Šā un nākamā gada valsts budžeta veidošanas process ir radījis iespaidu, ka nogriezts ir viss, ko var nogriezt, un nekur vairs nevar atrast ne strēķīti, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Pieskaitāms (158)
Askolds Rodins

Ciniskās paslēpes turpinās. Administratīvā apgabaltiesa ar spriedumu atzinusi, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie valdes locekļi, ir valsts amatpersona. Taču pats [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books