Reitingi liecina: vēlēšanu sezona sākusies (51)
Autors: Anita Brauna
Publicēts: 2010. gada 27. janvāris 19:12
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Vērā ņemams Jaunā laika (JL) reitinga kāpums un sabiedrības aktivizēšanās priekšvēlēšanu sezonai — tādas ir galvenās ziņas, kas nolasāmas no jaunākajiem Latvijas faktu veiktajiem partiju popularitātes pētījumiem.

Janvārī krietni sarucis to Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri nav izlēmuši, par ko balsot vēlēšanās, un kuri apgalvo, ka vēlēšanās nepiedalīsies. Lielāko labumu no cilvēku aktivizēšanās guvis Jaunais laiks, kura reitings, salīdzinot ar decembri, pieaudzis teju divkārt – no 5,1 līdz 9,9%.

Taču sava tiesa atbalstītāju tikusi arī pārējām lielākajām partijām. Reitingu līderis tradicionāli ir Saskaņas centrs, kuru atbalsta 18,8% vēlētāju – par 2,3% vairāk nekā iepriekšējā mēnesī. Atbalstītāju pieaugums ir gan Zaļo un zemnieku savienībai, gan JL potenciālajiem partneriem apvienībā Vienotība — Pilsoniskajai savienībai un Sabiedrībai citai politikai.

Andra Šķēles atgriešanās tomēr nav daudz palīdzējusi Tautas partijai, kurai atbalsts audzis par nieka 0,5%, un partija joprojām ir zem 5% barjeras. Sabiedrības nenovērtēta palikusi LPP/LC — tā atrodas reitingu lejasgalā (2%) līdz ar sociāldemokrātiem (1,9%).

Politiskais process pēc ilgas pauzes ir atsācies — tā par jaunākajiem datiem saka Latvijas faktu direktors Aivars Freimanis. Viņš komentē, ka popularitātes rādītājos atspoguļojas tas, kā cilvēki pozicionējas, vērtējot saspringtās attiecības starp valdības koalīcijas partijām, kā arī ar opozīciju.

Par būtisku zīmi A.Freimanis uzskata izmaiņas premjerministra Valda Dombrovska (JL) darbības vērtējumā — pēc ilga krituma vairāku mēnešu garumā janvārī pieaudzis to cilvēku skaits, kuri viņa darbību vērtē atzinīgi. Tas nozīmē, ka sabiedrībai pašreizējā kritiskajā situācijā ir svarīga īstermiņa stabilitāte, ko tā asociē ar V.Dombrovski un JL un ko saskata to piedāvātajā sadarbībā ar starptautiskajiem aizdevējiem. (Liela daļa cilvēku aptaujāta pagājušajā nedēļā, kad diskusiju degpunktā bija Saeimas balsojums par sadarbību ar SVF.)

Šo iemeslu dēļ V.Dombrovskis sev līdzi uz augšu “pavilcis” arī Valsts prezidenta Valda Zatlera reitingu, kurš izvēlējies spēlēt aktīvu lomu valsts iekšpolitikā, secina sociologs. A.Freimanis spriež, ka pieprasījums pēc stabilitātes iezīmē jaunu virzienu varas un sabiedrības attiecībās, taču laiks rādīs, vai tā būs ilgtermiņa tendence.

reitingi

zatlersdombrovskis_labots

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(10 balsotāji )
Komentāri

Bišku apburtais loks patiešām..Lai izveidotu,uzturētu partiju vajadzīga naudiņa..Naudiņu dod visādi aizkulišu papiki, kuriem partijas pēc tam atstrādā..Un tā uz riņki..Es atbalstītu tos, kas nāktu ar radikālu vēlēšanu kārtības maiņas solījumu..Kaut kā nedzird….Pat t.s. ” gaišajiem spēkiem” arī mute jātur ciet,to pašu augšminēto iemeslu dēļ..Cik manāms, rezultāts būs vecais..bariņš veco buku ar ” zelta balsīm” atkal dīlos par amatiem,feodālām nozarēm,utt. Varbūt, prezidents varētu vienreiz atnākt ar nopietnām likumdošanas iniciatīvām..,bet nav jau vaļas tādiem niekiem..

42.
Aigars Freimanis>beta
2010. gada 28. janvāris, 21:03

Nepasūta neviens.Tas ir tikai LF PR.Ja Jūs interesē pilns profils, rakstiet man uz aigars@latfacts.lv. Tas nemaksā neko.

43.

Kārtējā nestandarta ideja. Vai Šloseram nevar piešūt visprastāko krāpniecību? Pēc meldiņa: atdod man savu balsi, dabūsi 50 000 darba vietas. Apmēram tas pats, kas nigēriešu vēstulēs: atsūti 10 000 $, dabūsi 1 000 000 $, principiālu starpību neredzu.

44.

Pašreizējās labklājības valstīs MEŽONĪGAIS KAPITĀLISMS bija tāds kur mehanizētā lielražošana izkonkurēja (nevis izzaga) nemehanizēto sīkražošanu , jo RAŽOJA EFEKTĪVĀK UN NEVIS PRASTI ATKLĀTI ZAGA kā tas notiek pie mums un kā to mēģina iestāstīt. Ir taču vismaz daži kam to vajadzētu ZINĀT !

Šoreiz priecājos par reitingiem! cerība ir, ka būs vēl labāk!Bet, vai Dombrauskim trīs oligarhi ļaus strādāt, par to gan šaubos!

“Andra Šķēles atgriešanās tomēr nav daudz palīdzējusi Tautas partijai, kurai atbalsts audzis par nieka 0,5%, un partija joprojām ir zem 5% barjeras.” Šie rezultāti liecina par to, ka par 0.5 % pieaudzis muļķu skaits, kas gatavi kāpt nez jau kuro reizi uz tā paša grābekļa un balsot par trekno gadu treknajiem mūļiem, pateicoties kuriem mēs esam te, kur esam. Savukārt nevar piekrist tam, ka “sabiedrības nenovērtēta palikusi LP/LC,” jo 2% balsu liecina,ka vēlētāji vismaz šleseru beidzot ir novērtējuši pareizi. Cerams, ka līdz vēlēšanām neatradīsies muļķi, kas balsos par šo shēmotāju partiju.

Patlaban ir bezizvēles vēlēšanu situācija. Liekas, tas bija Kārlis Streips, kurš teica, ka nevienam šai = 9.Saeimā esošajam deputātam nevajadzētu kandidēt uz 10.Saeimu. Es to pašu gribētu attiecināt arī uz partijām, jo visas tās daudzmaz ir pie varas. Reālu ideju un plānu vietā tās [partijas] cīnās viena ar otru – bet faktiski – savu sponsoru interesēm. Domāšana valstī kļūst sliktā nozīmē totalitārāka: aizliegt, neļaut, piespiest, vadīt [Vadonis]. Faktiska bezspēcības un bezizejas filozofija. Cilvēki [normāli] gada laikā ir mainījuši darbu, dzīvesvietu, aizceļojuši, cīkstējušies, lai spētu un varētu strādāt, bet tā sauktie politiķi vai deputāti vairāk nekā Gadu maļ par kaut kādu krīzi, sildīšanu, tā slēpjoties aiz frāzēm. Ko ir konkrēti kāds piedāvājis? Eiro? Jaunus nodokļus? Idejas?
Draugi ar veciem likumiem un krīzes laika baudām atkal čakarēt cilvēkus? Kaut kā… tie tautas kalpi uzkundzējušies.
Tak kā “zelta kronis” uz kārā zoba ir “sasniegums”| – Mums 20 gadu laikā ir vesels viens godīgs premjers! Lūk, super!

48.

To vajag zvirbulēnam pajautāt – viņš mums spēcīgs pa likumiem.

visiem, t.sk. LPP/LC idejiskajiem pretiniekiem un konkurentiem, ieteiktu nepiemigt uz lauriem. 2% šobrīd ir nieks, jo viņu PR mašīna, pat ja tiek darbināta, tad šobrīd tukšgaitā. es domāju, ka tiek vākts resurss kampaņai, kuras mierīgu sākšanos (pagaidām bez plakātiem un Arēnas, bet ar intervijām, tikšanos ar vēlētājiem, utt) es paredzētu.. maija vidū. un es domāju, ka viņiem kārtējo reizi izdosies apvārdot pietiekami cilvēku, lai tiktu līdz apmēram 8-12%.

es gan nevaru iedomāties to ziņu vēlētājam. Šlesers par premjeru? nez, nez, viņš jau zaudēja cīņu “Šlesers par Rīgas mēru”, visa kliegšana un tā, bet mērs tomēr nav, tas gluži neatbilst būvētajam tēlam, man liekas, šo vēlreiz izspēlēt viņi nemēģinās. droši vien tiks paslēpti neizdevīgie biedri, ja slēpti netiks, pienāksies tos gaumīgi apzeltīt. es domāju, ka būs “komanda”, kas tiks reklamēta.

pārdomas balstītas kafijas biezumos, būs interesanti uzzināt, kā tas notiks patiesībā :) .

raksts par Mūrnieces tautas apzagšanu?Kur esat visādi Streipi ,ozoliņi,pleznas,delnas,knābji un visādi citi “korupcijas apkarotāji”? Vai šī JēLo “svētā govs” nemaz nepiesaista jūsu uzmanību, jo IR SAVĒJĀ? Un vārna vārnai acī neknābj?

Tie, kas jau kopš vasaras brēca par Saeimas atlaišanu, varbūt tagad sapratīs kāpēc tā nebūtu bijusi tik laba ideja. Latviešiem atliek vēl daži mēneši lai nāktu pie prāta, beigtu vienam otru apriet un izdomātu — kādu Latviju viņi īsti vēlās. Diskreditētā R. Paula ieteikums — izmēzt visus vecos praulus no Saeimas un iepludināt tur svaigas asinis (mana vārdu izvēle) — nav nemaz tik slikts.

Vēl šajā sadaļā
Raksti
Ir klāt! (4,198)
Nellija Ločmele

Sveiki, uzticamie Citadiena.lv lasītāji! Beidzot ir laiks vairākām ļoti labām ziņām. Tas nekas, ka kalendārā šīs nedēļas ceturtdienā stāv parasts melnas krāsas astotnieks, īstenībā šo dienu [..]

Lasi visu »»
Raksti
Jauka filmiņa par Ir redakciju (7,252)
Cita Diena

“Interesanti par svarīgo” ir jaunā žurnāla un sarunu termināļa moto, tātad arī stāstam par redakciju jābūt aizraujošam. Tā arī [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri
Korupcijas novērošanas birojs (542)
Sanita Jemberga

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju. Gada laikā, kopš par [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti
TP popularitāte vienā līmenī ar Visu Latvijai (298)
Sanita Jemberga

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē agrāk ietekmīgās Tautas partijas (TP) reitings nokritis vienā līmenī ar nacionālistisko Visu Latvijai, liecina Latvijas faktu marta aptaujas rezultāti. TP reitings, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books