Rīgas 35 hektāri un Frankfurtes mese (9)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 28. janvāris 18:42
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Rīgas domē ceturtdien pirmo reizi publiski apsprieda ieceri netālu no lidostas būvēt izstāžu un kongresu centru, kura sadarbības partneris būtu pazīstamais izstāžu rīkotājs Frankfurtes mese un kur vienīgais prasījums no pilsētas, vismaz saskaņā ar pašreizējiem apgalvojumiem, būtu 35,6 hektāri zemes.

Darījums varētu notikt šādi: Rīgas domes uzņēmums Rīgas pilsētbūvnieks martā parakstītu nodomu protokolu ar Messe Frankfurt Venue par izstāžu centra tapšanu, un vienlaikus politiska atbalsta dokumentu parakstītu arī Rīgas un Frankfurtes pašvaldība, kam kopā ar Hesenes pavalsti pieder Frankfurtes mese. Tiktu nodibināti divi SIA – viens būvniecībai, otrs – izstāžu centra operatora funkcijām.

Rīgas pašvaldība ieguldītu Rīgas pilsētbūvnieka kapitālā 35,6 hektārus tai piederošas zemes, kas tālāk tos ieguldītu pirmā SIA pamatkapitālā. Frankfurtes mese savukārt sameklētu investoru, kas varētu būt, piemēram, starptautiska viesnīcu ķēde.

Frankfurtes meses atvešana uz Latviju jebkādā statusā ir sens vicemēra Aināra Šlesera sapnis (LPP/LC), ko viņš mēģināja īstenot vēl satiksmes ministra laikos.

Lai gan A.Šlesers Investīciju un uzņēmējdarbības veicināšanas padomes sēdē vairākkārt uzsvēra, ka Frankfurtes meses līdzdalība ir šā pasākuma veiksmes garants, izrādās, ka viņi vismaz pašreizējā posmā nav izvirzījuši mērķi kļūt par izstāžu zāles operatoriem. Viņiem ir pieņemams variants,  kurā centru apsaimnieko vietējie izstāžu rīkotāji un viņiem ir nodrošināta piemērota līmeņa izstāžu zāle, kurā rīkot savas izstādes, sacīja Zelmenis&Liberte advokāte Vita Liberte.

Pēc būtības sanāk, ka viņi pasākumam aizlienē savu labo vārdu, kas palīdz piesaistīt investorus uzcelšanai.

Nozīmīgs projekta izdošanās nosacījums ir spēja piesaistīt pietiekamu skaitu izstāžu un apmeklētāju, jo “principā izstāžu bizness ir dotējams bizness”, ko sēdē atzina A.Šlesers. Taču viens šajā biznesā ieguldītais eiro atgriežoties ekonomikā kā pieci. Kā tiešie ieguvumi tika uzskaitīti ieņēmumi no izstāžu organizēšanas, uzlabota infrastruktūra, tūrisma pieaugums un jaunas darbavietas.

Nekādi aprēķini par projekta izmaksām pagaidām nav pieejami, jo “mēs neesam atbildīgi par naudu”, apgalvoja A.Šlesers. Tikmēr Ķīpsalas izstāžu zāles operatora BT1 pārstāvis Viesturs Tīle norādīja, ka šādu projektu īstenotāji parasti pieprasa valsts vai pašvaldības garantijas (dome to pašlaik kategoriski noliedz).

Šis nav vienīgais izstāžu centrs, ko grasījās būvēt pie lidostas.  Norvēģu investori EBO, kas konkursā ieguva tiesības iznomāt daļu lidostas teritorijas, grasījās attīstīt tajā miniatūru pilsētu RIXPORT ar birojiem, viesnīcām un izstāžu centru, kurā varētu ietilpināt 5000 cilvēku. Tas tika saukts par vienu no lielākajiem investīciju projektiem, kurā tika solīts ieguldīt 400 miljonu eiro. Pagaidām nav skaidrs, kā abas ieceres savienojas.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(4 balsotāji )
Komentāri

Par Zelmenis & Liberte: Biroja dibinātāji arīdzan ir speciālisti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas tiesību aspektos.

Tas kā aicinājums – nāciet, palīdzēsim?

Un varbūt vēl ar Lembi saistīti? Interesanti rakstiņi, kad ieguglē zelmeni un liberti.

NT pārstāvis stāstījis, ka DL auditori ilgstoši bijuši nodokļu shēmu autori Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumos, par ko DL tagad ir ļoti nobažījusies, jo, spriežot pēc oficiālās informācijas, nodokļu plānošana šobrīd tiek kvalificēta kā naudas atmazgāšana. Kvēps arī zinājis teikt, ka atsevišķas “nodokļu plānošanas” operācijas, kas bija potenciāli pārāk riskantas izpildīšanai Latvijā, pēc DL pārstāvju ieteikuma nodotas realizācijai kompānijai “Miselva” un tās pārstāvim Beikeram”.

Zelmenis un Liberte esot atbrīvoti no darba DL, visticamāk, viņu saistības dēļ ar Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumiem, DB norādījis Kvēps. Abi atlaistie auditori pašlaik izveidojuši advokātu biroju, ziņo laikraksts.

DL pārstāvji atteikušies komentēt kompānijas iespējamo saistību ar VN akciju pārdošanas darījumu organizēšanu, bet Zelmenis šo informāciju nosaucis par baumām, kuras nekomentēšot. Zelmenis arī neatzinis, ka būtu padzīts no DL un norādījis, ka informācijas izplatīšana pierādot, ka notiek kašķis starp diviem grupējumiem.

Un arī Digitālgeitā roku pielikuši:

Birojā “BDO Zelmenis & Liberte” raidījums uzzinājis, ka šis advokātu kantoris iepriekš vērtējis restrukturizācijas iespējas tieši VITA. Vai konkursa organizētāji, šo prasību iekļaujot nolikumā, iepriekš zinājuši par advokātu pieredzi, raidījuman nav izdevies noskaidrot.

Birojam “BDO Zelmenis & Liberte” šis nav pirmais līgums ar LVRTC. Iepriekš viņi gatavojuši centra līgumu ar SIA “Lattelekom” par digitālās televīzijas ieviešanu Latvijā.

Kā norāda “Nekā personīgi”, presē minēts, ka agrāk auditorkompānijas “Deloitte Latvia” darbinieki, tagad advokātu biroja partneri Jānis Zelmenis un Vita Liberte bijuši ilggadēji Ventspils tranzītuzņēmumu nodokļu konsultanti. Savdabīgās nodokļu optimizācijas shēmas tagad izmeklējot prokuratūra. Viņi tikuši minēti arī saistībā ar tā dēvēto Lemberga stipendiātu lietu. Pēc atklātībā nākušajām ziņām medijos Zelmenis un Liberte no “Deloitte Latvia” šķīrās un nodibināja savu advokātu biroju, norāda raidījums.

“”V.Tīle arī uzsvēra, ka vairākām postpadomju valstīm jau ir bijušas problēmas ar lielajiem Rietumeiropas izstāžu operatoriem.”"

Šlosars: “Gāzi grīdā…”

Izveidot līdzīgu izstāžu kompleksu, kāds ir Hanoverē, diezin vai izdosies. Bet , ja ir investors, kas pilnībā uzņemas visas finansu saistības, neiesaistot nodokļu maksātāju naudu. Tad, kāpēc nē. Vienīgi man interesē, kā varēs darboties izstādes komplekss pie reaktīvo lidmašīnu rūkoņas.

ai nu cik to suudu var stumdiit….

Uzbuvet tikai izstazu kompleksu no vesela projekta kopuma ir taspats kas uzbuvet Dienvidu tiltu un brinities, ka tik daudz problemu pec tam.
Vislabak bus ka pasa lidostas tuvuma tik daudz sabuves, ka pec tam lidmasinam nebus ur palikt, jo ja vel turpinas attistiba ka lidz sim, tad jadoma par 2. skrejcelu un nopietnu pasazieru servisa uzlabosnu, sabiedriska transporta mezgla izveidosanu utt.

viss jau ļoti vienkarsi
cels izstazu kompleksu sanaks noliktavas un biroji
un amen :)

No vienas puses – ļieli valsts finansēti pasūtījumi un projekti palīdz (ir palīdzējuši) izkarpīties no krīzes. Bet no otras puses – vai izstāžu komplekts? vai tas ir tas vajadzīgākais un vāi tas komplekss nekļūs par kārtējo spocīgo monstru, svešķermenim līdzīgu kārpu godīgās Pārdaugavas sejā? Turklāt , kā saprotu, Frankfurtes mese ir tikai acuapmānītāja triks ar kabataslakatiņu. Frankfurte netaisās nekādus ieguldījumus te veikt. Tie tikai putekļi un dūmi un milzīga purkšķināšana

Vēl šajā sadaļā
Raksti
Ir klāt! (4,198)
Nellija Ločmele

Sveiki, uzticamie Citadiena.lv lasītāji! Beidzot ir laiks vairākām ļoti labām ziņām. Tas nekas, ka kalendārā šīs nedēļas ceturtdienā stāv parasts melnas krāsas astotnieks, īstenībā šo dienu [..]

Lasi visu »»
Raksti
Jauka filmiņa par Ir redakciju (7,252)
Cita Diena

“Interesanti par svarīgo” ir jaunā žurnāla un sarunu termināļa moto, tātad arī stāstam par redakciju jābūt aizraujošam. Tā arī [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri
Korupcijas novērošanas birojs (542)
Sanita Jemberga

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju. Gada laikā, kopš par [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti
TP popularitāte vienā līmenī ar Visu Latvijai (298)
Sanita Jemberga

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē agrāk ietekmīgās Tautas partijas (TP) reitings nokritis vienā līmenī ar nacionālistisko Visu Latvijai, liecina Latvijas faktu marta aptaujas rezultāti. TP reitings, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books