Valoda kā “trešā persona” (99)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 1. februāris 23:17
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu grozījumus likumdošanā. Tie paredzētu, ka, sākot ar aiznākamo mācību gadu, valsts un pašvaldību uzturētajās mācību iestādēs pakāpeniski pāries uz mācīšanos tikai valsts valodā. Tam vajadzīgi grozījumi Satversmē, kurus var izdarīt Saeima vai vēlētāji – referendumā.

Ideja nav nekāda svaigā, un patiesībā tā ir plašas diskusijas vērta. Tāpat kā jebkura cita, kuras realizācija nozīmētu kaut kādas pārmaiņas sabiedrībā. Ar to arī būtu jāsāk, nevis ar termiņu noteikšanu. Taču TB/LNNK jau ceļ priekšā grafiku: līdz maijam savākt minimāli nepieciešamos desmit tūkstošus notariāli apstiprinātu parakstu, kas „iedarbinātu” Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK).

Ceļš uz referendumu būtu vaļā. Ja vien CVK izdotos savākt likumdošanas prasītos vēlētāju desmitās daļas parakstus, bet Saeima noraidītu TB/LNNK rosinātos grozījumus.

Pirms katrām Saeimas vēlēšanām partijas cenšas atrast kādu „knifu”, lai sev piesaistītu balsstiesīgo pilsoņu uzmanību. Pirms 9.Saeimas vēlēšanām aģitēšanā par Tautas partiju (TP) tika iesaistītas t.s. trešās personas, un tas deva labu rezultātu. Bet ir arī blakussekas: tiesas darbi, kas vēl nav beigušies un var izrādīties šai partijai liktenīgi.

TB/LNNK negrib riskēt, taču tās reitingi jau ilgāku laiku ir katastrofāli zemi. Zem līmeņa, kas vēlēšanu gadījumā ļautu iegūt Saeimas mandātus. Ja nav citu sabiedrībai pievilcīgu ideju, vienmēr var ķerties pie valsts valodas stāvokļa „glābšanas” un sabiedrības integrācijas lietām.

Speciālā aicinājumā (tas atrodams apvienības interneta mājaslapā) partijas biedriem un „visiem patriotiski noskaņotajiem Latvijas pilsoņiem” varam uzzināt, ka „mums ir iespēja panākt Latvijas valstij lojālāku (..) mazākumtautību jauno paaudzi”.

Ir vismaz neglīti piekārt nepatriotisma birku tiem Latvijas pilsoņiem, kas neatbalsta TB/LNNK, un ir pagalam aplami domāt, ka latviešu valodas prasme automātiski nodrošina lojalitāti pret Latvijas valsti. Cilvēku lojalitāte vai nelojalitāte kādai valsti parādās tai ļoti smagos vai kritiskos brīžos. Atcerēsimies vien 1991.gada Padomju Savienību, kad nepārprotami nāca redzams, kāds milzums cilvēku, kuriem bija padomju pases, izrādījās šai valstij un padomju varai nelojāli. Un tam nebija nekāda sakara ar krievu valodas pārzināšanu.

Rodas iespaids, ka TB/LNNK nav nemaz tik svarīgi, vai tās ieteiktie Satversmes grozījumi iegūs likuma spēku. Referendums (ja tiktāl nonāks) var notikt gada beigās vai pat nākamā gada sākumā, kad oktobrī paredzētās Saeimas vēlēšanas jau būs aiz muguras. TB/LNNK atrastais „knifs” ir apstāklī, ka CVK sāktu parakstu vākšanu septembrī, mēnesi pirms Saeimas vēlēšanām.

Likumdošanā noteikta pilsoņu parakstu vākšana referendumam un „trešo personu” iesaistīšana aģitācijā kādas politiskas partijas interesēs, protams, pēc formas nav viens un tas pats. Taču pēc būtības tās ir tuvas parādības. Pirms četriem gadiem par sevis brīžam nepiedienīgu slavināšanu TP maksāja no savas kabatas. TB/LNNK šogad viltīgi izdomājusi, kā celt savu paplukušo popularitāti par nodokļu maksātāju naudiņu.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(36 balsotāji )
Komentāri
81.

zvirbuli..Tev steidzīgi jānomaina galviņa..Tu tā kā tāds samaitājies androīds.. uzkārusies atmiņa atražo un atkārto kaut ko vienreizēji stulbu:)

>ANDREW:”zvirbuli..Tev steidzīgi jānomaina galviņa..” – ‘ROKAS NOST no ‘zvirbuļa’! Cilvēks apzinīgi dara savu darbu – par šitādu neatlaidību/darba ražīgumu vajag na ne cienīt, tad pažēlot ? Lai tas dr.Gebelsa metožu cienītājs raksta, un tepat visu acu priekšā demonstrē savu ‘zemo lidošanas prasmi’. Kādus bebrus-muļķus noķert citaDiena jau būs pagrūti….

83.

Patīkami lasīt, būsi tomēr kārtīgs latvietis.
Par sorosiešiem lektoriem vari izlasīt Māra Ruka rakstā Latvijas Avīzē.

Bijušais Latvijas vēstnieks ASV un pašreizējais Latvijas Institūta (LI) direktors Ojārs Kalniņš uzskata, ka lēmums Latvijā uzņemt bijušo Gvantanamo nometnes ieslodzīto ir daļa no tālredzīgas politikas.
————–
Kad beidzot likvidēs šo institūtu, ASV dzīslu Latvijas miesā?

Kad Latvija ar ASV runās kā ar līdzvērtīgu partneri, kad ASV sāks maksāt Latvijai par viņu problēmu risināšanu?

>ZVIRBULĒNS:”Kad Latvija ar ASV runās kā ar līdzvērtīgu partneri, kad ASV sāks maksāt Latvijai par viņu problēmu risināšanu?” – KAD pūcei/zvirbulim aste ziedēs ? Der atcerēties, kā VVF ‘līdzvērtīgi’ ar Puķinu runāja, kā Latvijas krievus ”dalīja” – mani, teica Pūķins – nekā nebij’ tie ir mani ar visām probļēmām – atcirta VVF (tak’ kovbojs Bušs to atzinīgi novērtēja ).Starp citu, samaksāja Lietuvai ASV par to cietumu, ko ierīkoja CIP svešas valsts teritorijā bez Saeimas akcepta ? ‘ZVIRBUL’ – ir informācija par cenu ? Cik bāleliņiem ‘nasing spešal’ prasīt ASV par 1 ieslodzīto ?

Zvirbulēns:”Kad beidzot likvidēs šo institūtu, ASV dzīslu Latvijas miesā?” – KAD SAMAKSĀSI PRASĪTO SUMMU ?! Ko ta dr.Gebelsa ‘’sekotājs” vietā taisās likt – VK(b)P institūta filiāli atjaunos ?

Dombrovskis: partiju finansēšana no budžeta būs lētāka nekā atkarība no oligarhiem – SAVU jautājumu par cenu/naudu atsaucu, nauda būs jāvirza citā – pareizajā gultnē.

89.

Bijušais darbinieks vēršas prokuratūrā par iespējamām nelikumībām ‘Parex’ bankā

Norādot uz virkni aizdomu par iespējamu krāpšanos, līdzdalību naudas atmazgāšanā, nelikumībām kredītu izsniegšanā, riska ierobežojumu pārkāpšanā, aplokšņu algām un draudu izteikšanu, ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā vērsies bijušais “Parex bankas” darbinieks Džons Kristmass, otrdien ziņo laikraksts “Diena”.

Kristmasa ziņojums nodots izvērtēšanai Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai, kas pērn oktobrī sāka kriminālprocesu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem, ko pieļāvušas amatpersonas, gatavojot lēmumus par valsts atbalsta sniegšanu “Parex bankai”, un bankas pārņemšanā, ziņo laikraksts.

Kristmass raksta par laiku, kad viņš strādājis “Parex” – no 2002.gada maija līdz 2004.gada oktobrim. Pēdējais viņa amats bijis Kapitāla tirgus un investīciju direkcijas Starptautisko projektu daļas Starptautisko attiecību grupas vadītājs.

Ziņojumā prokuratūrai Kristmass raksta, ka “Parex” pārkāpa likumdošanu, izsniedzot slepenus aizdevumus ar bankas bijušajiem īpašniekiem Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki un bankas darbiniekiem saistītām personām un uzņēmumiem. Kā viens no piemēriem minēta lidsabiedrība “VIP Avia”.

Arī atsevišķu līzinga kompāniju pirkšana NVS valstīs bijusi krāpšanās, jo tās jau pirms tam bijušas slepenas “Parex bankas” filiāles, teikts iesniegumā. Iesniegumā prokuratūrai arī minēts, ka “Parex” pārkāpusi kredītu limitus, komerckredītus izsniegusi nelegāliem mērķiem, banka atbalstījusi kukuļu došanu. Lielākā daļa lielo depozītu piesaistīta no klientiem Krievijā un NVS valstīs, un viņiem caur noguldījumiem bankā nodrošināta nelikumīga izvairīšanās no nodokļiem.

No iesnieguma arī izriet, ka “Parex” darbiniekiem maksājusi aploksnēs, ziņo laikraksts.

Jau ziņots, ka 2008.gada novembrī valdība nolēma glābt finanšu grūtībās nonākušo “Parex Banku”, pārņemot to valsts īpašumā, par vienu latu nopērkot Valērija Karginam un Viktoram Krasovickim piederošas bankas daļas.

Patlaban valstij pieder 70,3% bankas akciju, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai – 25%. Atlikušās 4,7% akciju pieder mazākuma akcionāriem. Kopumā valsts “Parex” bankā ir ieguldījusi 828 miljonus latu.

http://www.DELFI.lv
————–

Un ko tad Maizītis saka, jau gadu izmeklē!

90.
Teodors---->Askolds
2010. gada 2. februāris, 23:34

“ir pagalam aplami domāt, ka latviešu valodas prasme automātiski nodrošina lojalitāti pret Latvijas valsti”
= = = = = = =
Varbūt ka ne, bet tas vismaz nodrošinās, ka visi skolēni mācīsies vienu to pašu vēstures versiju (patieso) par savu valsti, ka viņi pārsvarā lasīs to pašu literatūru un ka viņi iedziļināsies vienā, vienojošā kultūrā. Tava paralēle starp demokratisko Latviju un diktatorisko PSRS ir neloģiska.

TB/LNNK ir kā veca smirdoša gaļa,ko kāds cenšas nomazgāt un piedāvāt tirgū atkal no jauna.Gandrīz 20.gados Latvijas valstij labumu gādājuši ar putām uz lūpām solījušies un dievojušies,ka mēs tie īstie tautas aizstāvji,bet aizmuguriski sev vienīgiem biezu riecienu(partijas runasvīri)sagādājuši.Šodien šie savas tautas”labvēļi”bailēs par silto vietu pie siles atkal nodarbojas ar mūsu smadzeņu skalošanu un jaunu “problēmu risināšanu”.Kungi!Tā jūsu elpa smird un to ostiet paši.To, ka jūs Dobeli un pārējie esiet politiski līķi redz jau pa gabalu.Tauta tagad balsos par komunistiem un būsim priecīgi jūs redzēt pie lāčiem aiz Urāliem.Kā šodien atceros jūsu vēlēšanu kampaņu Bolderājā,kad aziātu priekšā locījāt savas šķībās muguras,lai izdiņģētu kādu latiņu savām kabatām!

putniņiem smadzenes pavājas

Ideja, ka Latvijā valsts skolās jāmācās latviešu valodā ir atbalstāma un nav nekas jauns. TB/ LNNK lēmums aktivizēt šo ideju un vēl pie tam ar referendumu gan liekas ir tikai nepārdomāts priekšvēlēšanu kampaņas pasākums. Vispirms jau būtu sabiedrībā jāveic plaša diskusija par ieviešanas kārtību, nepieciešamajām izmaiņām programmās un skolotāju sagatavošanā, jo viena lieta, kad klasē mācās latviski tikai daži iepriekš sagatavoti krievvalodīgi runājošo bērni, cita, kad klasē tādu būs pārsvarā.Ja TB/LNNK ir svarīgi, lai krievvalodīgie labi apgūst latviešu valodu, kāpēc tik vienaldzīga attieksme pret pašlaik notiekošās bilingvālās apmācības formālo izpildi (no deputāta Plinera teiktā Krustpunktā nesen), it īpaši skolotāju vājajām latviešu valodas zināšanām. Vai tad nevajadzēja kaut ko praktisku te ierosināt jau 6 gadus pēc bilingvālās apmācības ieviešanas atrodoties latviskas valdības koalīcijā. Tas pats attiecas uz Latvijas vēstures mācīšanu skolās, kur TB/LNNK pēc savulaik uzsāktās kampaņas ir galīgi apklususi aizstāvēt valsts vēstures mācību kā atsevišķu priekšmetu. Vai TB/LNNK nebūtu bijis vērtīgāk panākt, ka nākamā Saeimā ir nacionāli domājošo deputātu pārsvars un realizēt šo ideju ar likumdevēja spēkiem.Šis referendums var vairāk palīdzēt nostiprināties uz vēlēšanām SC. Domāju, ka tā nav TB apzināta rīcība.

94.
Tēvzemieši izzaga valsti
2010. gada 3. februāris, 21:16

Tēvzemieši kopā ar LPP, TP un ZZS izzaga valsti. Valsts kasē ir tikai parādzīmes. Būdami pie varas varēja realizēt valodas problēmas, bet neko nedarīja, tikai rūpējās par savu kabatas biznesu.

Iesaku TB/LNNK nekavējoties atbrīvoties no prātu izkūkojošo Imantu Kalniņu, kūrš vēlās celt mošejas Latvijā. Ar tādu censoni savā kolektīvā jūs manu uz daudzu citu atbalstu nedabūsiet.

Skaldi un valdi, šo stratēgiju jau izsevis izmantojuši valdītāji lai noturētos pie varas.

Arī tagad politlīķi-tūbīši(diemžēl līdz pēdējām pašvaldību vēlēšanām biju šīs organizācijas balsotājs, sākot no pirmajām 4.maija republikas vēlēšanām), neatrod neko citu kā nodrāztu mehānismu.

Par Latviešu valodu kā vienīgo izglītības valodu pilnībā piekrītu (par valsts valodu nerunāsim), bet ne jau ar šādu mehānismu-ar varu piespiežot, līdz šim abas valodu grupas ir veiksmīgi rīdītas savā starpā, un nebūt nav tās siltākās attiecībās, tamdēļ ir skaidrs rezultāts tūbīšu veiksmes gadījumā iekšējais ienaidnieks paliek daudz stiprāks-situācija eskalējas, un esošā vara var turpināt vegetēt uz prastas nacionālās pretnostatīšanas ( nevis ko nebūt darīšanas).

Būtiskākā lieta ko šos 20gadus nedarīja nemaz ,ir STIPRAS VALSTS radīšana, tās pamatā ir sabiedŗība, to nedrīkst plosīt antagoniskas pretrunas, uz kuru rēķina var saviesties neskaitāmi parazītu pūļi.

Tā saucamajām patriotiskajām partijām, tā vietā lai sīki žēlotos par to kā LV ir tikusi apdalīta ,tā un šitā , vēl tie okupantu pēcteči neļauj dzīvot, vajadzēja pamācīties no MAkiavelli kunga (skat. Valdnieks) , valdniekam ( valdošai nācijai, partijai mūsdienu situācijai) jābūt ir stingram, bet godīgam un cēlsirdīgam,respektīvi tie ,kas grib un sadarbojas, pret to nepilnībām izturēties ar sapratni, kā valdniekam pret vasali, savukārt tie ,kas sabotē, tos iznīcināt bez liekas ceremonijas, protams to visu publiski pamatojot.

Līdz šim LV politika(nacionalitāšu jautājumā) neko talāk par dubļu cīņu nav tikusi, bet valdnieks, kas ir gļēvs, neizlēmīgs, kura vārdi nesaskan ar darbiem, nevieš nekādu cieņu un uzticību, ne tikai tā oponentos, vai ienaidniekos, bet pat savējie to sāk ignorēt un beigās nomet no varas. Tā ka tūbīši studējiet klasiķus, varbūt sapratīsiet sava fiasko cēloni.

KAut gan pamatā domāju ,ka LV un EE politikā koncepciju :”skaldi un valdi” ieviesa merkantīlais KP un VDK spārns(protams vadīts no centra, ar domu, par kontroles atgriešanu, kad tas būs iespējams), kas pārņēma varu 90. gados. Realitatē jau LV politika nav nekas cits kā ekonomisko spēku kautiņš, un ja mānīgi kādam liekas ka LV politika ir bijusi latviešu kontrolē ( kā no malas varētu izskatīties), pietiek paskatīties uz partiju sponsoriem, to dīliem un darījumiem, lai kļūtu skaidrs no kurienes aug kājas. Tā ka nav nekādas starpības starp vai PCTVL,SC,LPP vai VL,TB/LNNK,ZZS,TP,LC, tie visi ir viena organizētāja erzacprojekti ar domu:”Jūs tur ņematies ar tām nemateriālajām lietām- valodām, izglītībām , vēsturēm ( paši jau zinām ka bezcers ko nebūt panākt šajos jautajumos starp šizmātiķiem un Rietumu rita pārstāvjiem), pakam mēs , kā nu mākam ( paši saprotams ka nekādi ekonomikas gēniji neesam), šiverējam pa ekonomisko lauciņu, ar vienu ausi klausoties savā bijušajā , nu jau atkal stiprajā centrā”.

Tāpēc var vērtēt tikai pozitīvi VVF izteicienu, ka LV krievi esot viņas krievi, ja vēl sakotu darbi. Amerikāņi lieliski apzinās valsts spēka un posta cēloņus.

Rezumējot, pirmkārt saprātīgu laiku sabiedrībā jādiskutē, kā un kad pāries uz vienu valodu valsts subsidētā izglītībā, tad pieņemt likumu paketi un visbeidzot, tas ir galvenais, to korekti. stingri un neatgriezeniski realizē.

Ne jau šāda politlīķa vaikstīšanās.

Kas maksā Dr.Phil.Mārim Rukam? Šādas atziņas arī Tabūns un Dobelis spētu izsmadzeņot.

askolds centies zik spēj, lai nomelnotu TB/LNNK.
šis teikums jau nu ir absolūti nesakarīgs: “Ir vismaz neglīti piekārt nepatriotisma birku tiem Latvijas pilsoņiem, kas neatbalsta TB/LNNK, un ir pagalam aplami domāt, ka latviešu valodas prasme automātiski nodrošina lojalitāti pret Latvijas valsti.”.
Protams, ka nav iespejams latvijas patriots, kas nezina valsts valodu un tikai no bērnu dienām skolā fundamentali iemācoties latviešu valodu, tās zinatāji (neatkarīgi no tautības vai valodas ģimenē) kļūs par latviskas latvijas patriotiem.
Lai to sapratu, pietiek paskatīties kas notiek paslaik skolās ar latviešu un krievu macību valodu. Latviešu skolu beidzēji neatkarīgi no valodas, ko lieto vecāki, nonāk latviskā vidē un kļūst par Latvijas patriotiem, kamēr krievu skolu beidzēji turpina skatīties kremļa propagandu TV un avīzēs un latviešu valodas nezināšanas dēļ cīnās par krievu valodas status maiņu, lai padarītu to par oficiālo valodu.
Liekas, ka askolda naids pret TB ir lielāks, nekā vēlēšanās atbalstīt un glabt Latviešu tautu.

kad beidzot likvidēs krievijas dzīslu Latvijas miesā?

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books