Vai atbalstāt pārēju uz mācībām tikai latviešu valodā jau no 1.klases? (30)
Autors: Cita Diena
Publicēts: 2010. gada 2. februāris 11:05
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Vai atbalstāt pārēju uz mācībām tikai latviešu valodā jau no 1.klases?

[ Rezultāti ]

Loading ... Loading ...
x

Nosūti raksta adresi draugam.

(3 balsotāji )
Komentāri

Vai Latvieši kas izbrauks uz ārzemēm , kā Krieviju , dzemdēs bērnu un laidīs skolā būs iespēja mācīties Latviešu valodā ? Šaubos.. tad lai kvalificētu un piespiestu runāt latviski ir jāpieņem šādi lēmumi. Krievu valodu tāpat iemācīsies, kā mēs visi kas skolā gāja, vai sētā no puišeļiem samācījās.

Es vispār atbalstītu, ja visās skolās mācītos angļu valodā. Un, ja vispār, pasaulē būtu tikai viena valoda. Pagaidām, gan, tā vēl ir tikai utopija.

Par latviešu tautas iznīkšanu…ko mēs cenšamies apmānīt? Valstī, kuru “jāmīl” un jābūt patriotam tikai tādēļ, ka ir sanācis te piedzimt? Tā paša iemesla dēļ arī jārunā latviski?

Ne jau valodai vai “dzimtenes faktoram” jābūt tiem iemesliem, kādēļ cilvēks jūtas piederīgs valstij, un ir gatavs tās dēļ atdot dzīvību, ja nepieciešams. Cilvēks būs īsts patriots tikai tad, ja jutīsies piederīgs savai nācijai, ticēs tās ideāliem.

Es nejūtos pārāk piederīgs Latvijas sabiedrībai. Tā ir vidēji pārāk tālu no tā inteleģences, tolerances un liberālās domāšanas līmeņa, kuru es vēlos redzēt savai nācijai. Un nekādi valodas uzspiešanas likumi to nemainīs. Drīzāk otrādi.

Būšu pārsteigts, ja tik tiešām izdosies radīt “nacionālo identitāti” un paglābt latviešu tautu no iznīkšanas vienkārši uzspiežot latviešu valodu…

IMHO,
Art

3.

Nespļauj Dievam ģīmī!
Dievs tevi te uz šīs zemes pleķīša nolicis, un tev būs kalpot tautai un valstij, kurā esi cēlies!
Nodot savu tautu, ir tas pats, kas nodot Dievu!

zvirbulēns ->

Diemžēl man Tev jāsaka, ka Dievam…vai dievam…neticu. Vismaz tajā veidolā, kurš ir populārs valdošajās reliģijās. Jābūt ļoti naivam, lai ticētu, ka bībelē (jebkuras reliģijas) attēlotie notikumi ir reāli un patiesi. Baušļi tika radīti, lai saturētu sabiedrību kopā, kad vēl nebija pietiekami stipras autoritātes un mehānisma, kas liktu cilvēkiem ievērot kopā sadzīvošanas noteikumus, kuri katram atsevišķi ir ierobežojoši, bet kopā sabiedrībai ļoti nepieciešami. Tāpat tika izdomāta mistiska augstākā autoritāte, kura “novēroja” šo noteikumu izpildi un “sodīja” nogrēkojušos. Vismaz cilvēki tā uzskatīja, pirms zinātne izskaidroja zibeni, zemes lodveida formu, saules sistēmas uzbūvi, utt.

Man patīk Šintoisms – dievs ir daba (vienkāršoti). Vai pats esi kādreiz aizdomājies, kādēļ ticēt, un vēl jo vairāk, lūgties dievam, kurš, citēju, lēmis Tev “kalpot tautai un valstij, kurā esi cēlies”? Ja vien protams, nebaidies no tā, ka viņš tev iesviedīs ar zibeni…

Iesaku noskatīties šo lielisko nu jau nelaiķa Džordža Kārlina video (humors):
George Carlin – Religion is bullshit.: http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

Kā teica Galileo Galilejs, “I do not feel obliged to believe that the same God who has endowed us with senses, reason, and intellect has intended us to forgo their use and by some other means to give us knowledge which we can attain by them.”

IMHO,
NPP

pirmkārt šis jautājums ir ļoti divdomīgi noformulēts. netiek piedāvāta atbilde – nē, neatbalstu, jo uzskatu, ka tas nāks par sliktu pašiem bērniem/Latvijai. Vai pāreja ir attiecināma tikai uz krievu skolām? Es domāju, ka mums pamazām vajadzētu ielikt pa kādam priekšmetam pilnīgi angļu valodā, un, iespējams, arī kādu priekšmetu varētu mācīt tajā pašā krievu valodā (jā, latiešu skolās). Valodu nezināšana ir traģiska tādām mazām nācijām kā Latvija. Ja politikāņi lielās, ka LV ir labs tilts starp A un R, tad pagaidiet, kad izaugs tie latviešu bērni, kas tag mācās 1-5. klasē. viņi krievu valodu vispār nesaprot. un tas nav labi. Ne jau no krievu valodas ir jābaidās. Jābaidās ir no kritiskas domāšanas trūkuma un attiecīgām vērtīborientācijām. Ar likumu noteikt vienu valodu nesekmē nevienu no šīm abām. + tagad darba tirgū tie krievi, kuri mācījās Šadurska reformētajās vidusskolās, izkonkurē letiņus vienā mierā. Viņi valodu zina.

Trūkst vēl vienas atbildes, kura ļautu pateikt to, ka atbalstu mācības latviešu valodā, bet uz svešvalodu un īpaši krievu valodas mācīšanu ir jāliek īpašs uzsvars.

>art
Ja pasaulē būtu tikai viena angļu valoda, pasaule kļūtu daudz daudz nabagāka, gan rakstu zīmēs, gan balss skaņās, gan izteiksmes līdzekļos.

Kā Tu angliski pateiksi – labu apetīti?
Kā lietosi latviešiem tik raksturīgo pamazinājumu – mājiņa, kājiņa, meitiņa, kleitiņa?

Vai tiesaam latvieus tauta ir tik gleeva un bailiiga ka baidaas no krievu skoleeniem?Man skiet ka tas ir pilniigi normali ja berns maacaas savaa dzimtajaa valodaa.Jo lai kur un cik ilgi atrastos vienalga sava kultura, valoda ir ljoti noziimiiga.Un man skeit ka tas nekadiigi neietekmees latviesu valodu vai latviesu tautu.
Un te slimajiem patriotiem buutu labak japadomaa kaa no kriizes kopiigiem speekiem tikt araa nevis populistiskus ierosinajumus biidiit lai savaktu sev balsis.
Un domaju ka kopaa ar to pasu Krieviju ir ceriiba tikt araa no siis bedres.galvenais ir prasti sakot neziepeeties kadam kur ieksaa, bet normali sadarboties.Kas del idiotiskajiem patriotiem nav iespejams

OSKARS:”Un domaju ka kopaa ar to pasu Krieviju ir ceriiba tikt araa no siis bedres” – DOMĀ, ka arī amerikāņiem, svensoniem vai SVF nemaksāt palīdzēs Krievija un krievi ? Ceri, Oskar atkal izšmaukt – atkal atkārtot 1990.g., kad Rietumu baņķieri pārtrauca PSRS kreditēšanu un pieprasīja atmaksāt 50 mld. parādu – tad, loģiski, ka sākās izstāšanās no savienības un paziņojumi par parāda nemaksāšanu (mēs tikām okupēti, mums nav jāmaksā). Ceri, Oskar uz veco triku ? Ceri vien tāļāk…..

Vai atbalstāt pārēju uz mācībām tikai latviešu valodā jau no 1.klases? – NĒ, pašlaik neatbalstu – kamēr izglītības sistēmā ir tāds haoss radīts no n-ājm reformām – tikmēr NEATBALSTU jaunu reformu sākšanu.Sakārtojiet sistēmu – tad 77 reizes nomēriet, un tikai tad sāciet pārdomātas darbības….

Valsts apmaksātās skolas tikai latviešu valodā.5.kolonas pakaļā līdēji un līdzskrēji,ka ar mazo burtu rakstamā maija nezin to,ka Lietuvā par valsts naudu apmaksā tikai skolas lietuviski.Tur par nav neviena utaino okupantu skola.Vienīgi Polijas vēstnieciba uztur dažas poļu skolas.Protams sarosiešiem un tiem,ka kažoku pirms 20 gadiem apgrieza otādi to nezināt. To nezināt ari tiem,ko 4.maija režīms klorķes vadībā skolā, bez Latvijas vēstures un patriotisma izaudzina par makurtiem. Tiem, kas mīl liegties lidz zemei un bučot okupantu rokas ir pieņemams, ka latvietim uz katra soļa iespļaujot norej ŅEPOŅIMAJU.

VIENS MANKURTS JAU UZRADIES oskars

Parastais ->

Jā, tas ir viens no mīnusiem. Lielākais mīnuss, manās acīs, ir tas, ka cilvēki vairs nevarēs izlasīt literatūras šedevrus orģinālvalodās.

Angļu valoda arī ir tikai piemērs, manuprāt, tā ir visreālākais kandidāts savas popularitātes dēļ. Bet nav iebildumu ne pret vienu citu valodu, latīņu vai grieķu, jebkuru. Galvenais pats princips – viena valoda.

Bet, plusu ilgtermiņā ir vairāk, vismaz manā skatījumā. Pats galvenais – ka mazu valstiņu vietējiem oligarhiem vai tirāniem tad būs krietni grūtāk īstenot “Skaldi un valdi” principu, jo iedzīvotājiem būs par vienu nozīmīgu barjeru mazāk (valoda), kas neļauj tiem pārvākties uz vietu, kur ir labāka valsts pārvalde.

Un jā, patriotisma mākslīgā veicināšana, lai arī teorijā var būt noderīga valsts labklājības un iedzīvotāju laimes celšanas (kopības izjūta, lielo kopīgu projektu īstenošanas efektivitātes pieaugums, utt.), pārsvarā tiek izmantota tieši “Skaldi un valdi” mehānisma nodrošināšanai. Jo katrs, kas pamet Latviju, dažu acīs “patriotisma” dēļ ir nodevējs. Pat ja dara to tādēļ, ka negrib dzīvot valstī, kuru pārvalda buldozeri, hūtes un mākoņtēvi, par kuriem viņš nekad nav balsojis. Tas ļauj šiem “oligarhiem” un savā ziņā tirāniem (jo vēlēšanas Latvijā, lai kā to censtos notušēt, bieži vien galīgi nav demokrātiskas – nelegālas reklāmu kampaņas, balsu pirkšanas, darabdevēju “ietekumi” par ko balsot, urnas ar neaizzīmogietim dibeniem, utt.) nepalikt vieniem valstī, kuru tie neveiksmīgi pārvaldījuši, jo palikušie iedzīvotāji paklausīgi maksā nodokļus (vismaz nedaudz) un ļauj sevi čakarēt…

IMHO,
Art

>LATVIETIS – PADOMS ‘Latvietim’ , beigt te ‘mankurtismu’ demonstrēt ! Lielāko artavu Latvijas vēstures kā atsevišķa mācību priekšmeta nemācīšanai ir devuši šodienas lielie ‘bļāvēji’-
H. Strods: – Pirmkārt, jāmin mūsu Izglītības ministrija, to vadījuši “TB”/LNNK un arī citi ministri. Viņi līdz pat šai dienai ir pildījuši PSRS Tautas komisāru padomes 1940. gada lēmumu par to, ka Latvijas vēsture nav mācāma Latvijas skolās kā patstāvīgs priekšmets.(LA, 28.01.2010).

ART:”Lielākais mīnuss, manās acīs, ir tas, ka cilvēki vairs nevarēs izlasīt literatūras šedevrus orģinālvalodās. ” – MĪNUSS ? Iesaku izlasīt par situāciju ASV, tad varēsi izdarīt secinājumus par ‘mīnusiem’ un/vai globalizācijas-amerikanizācijas procesa vadītāju sasniegtajiem ‘plusiem’:
14 Percent of U.S. Adults Can’t Read
About 14 percent of U.S. adults won’t be reading this article. Well, okay, most people won’t read it, given all the words that are published these days to help us understand and navigate the increasingly complex world.
But about 1 in 7 can’t read it. They’re illiterate.
Statistics released by the U.S. Education Department this week show that some 32 million U.S. adults lack basic prose literacy skill. That means they can’t read a newspaper or the instruction on a bottle of pills. ”
http://www.livescience.com/culture/090110-illiterate-adults.html

” That means they can’t read a newspaper or the instruction on a bottle of pills. ” – ja 32 miljoni pat nespēj apjēgt vienkāršus tekstus – tad tas ir liels globalizācijas-debilizācijas procesa virzītāju ‘’sasniegums”. Uz tādu rezultātu %, iespējams, cer arī mūsu pašu bāleliņi-shēmotāji-reformatori, kas jau 20-it gadus ved Latviju pretī ‘rēgainajām virsotnēm’ ? Kas var būt labāks par ‘glupu’ vēlētāju ?

Reality ->

“Mankurtisms” – labu vārdu izraki. Pat tildes datorvārdnīca nespēja iztulkot, lai atrastu analogu terminu angļu valodā.

Labākais skaidrojums, ko atradu, ir šis: “”mankurtisms”, kas nozīmē ar varu atņemtu, amputētu cilvēcisko un vēsturisko atmiņu”. (http://www.diena.lv/lat/izklaide/kd/es-esmu-vilkumate-akbara)

Es tieši otrādi, ļoti atbalstu vēstures mācīšanos, gan Latvijas, gan Pasaules, pats esmu tam veltījis daudz laika. “There is nothing new undre the sun” – lielāko daļu tagad un nākotnē pieļauto kļūdu ir iespējams novērst (jeb precīzāk – neatkārtot), zinot vēsturi. Ja mums pie varas būtu cilvēki, kas zin vēsturi (šajā gadījumā – ekonomikas), tad nebūtu gadiem ilgi gāzēts pedāli grīdā, aizbildinoties, ka “Latvijas gadījums ir unikāls, mums nekādas krīzes nebūs, un visi ārzemju eksperti, kas par to brīdina, nezin par ko runā” (standarta Kalvīša&co atruna pirms dažiem gadiem). Tieši tādēļ, ja pasaulē būtu viena valoda, un svešvalodu stundas Latvijā tiktu nomainītas ar vēstures stundām, es būtu tikai ar abām rokām par. Viennozīmīgi.

Tavs otrais komentārs – Tu mani šeit vienkārši strawmen’o (jā, mana kārta lietot fancy svešvārdu. Hint: tā ir diskusutēšanas tehnika). Manam argumentam nav nekāda sakara ar to, ka 14% amerikāņu nemāk lasīt. Es vienkārši minēju, ka, ja pasaulē būtu viena valoda, būtu mazāk cilvēku, kas spētu izbaudīt literatūras klasiku orģinālvalodās. Tāpat kā tagad nav daudz cilvēku, kas var izbaudīt latīņu rakstu darbus orģinālvalodā. Un piezīme par ASV – tā nu galīgi nav valsts, kas simbolizē globalizāciju. Aizverot savu tirgu ārvalstu precēm (Ķīnas trikotāža, subsīdijas vietējiem ražotājiem, “Buy American”, utt.) un aktīvi veicot karadarbību, ASV tieši otrādi rosina antiglobalizāciju, ja uz to skatās kā pasaules apvienošanas procesu. Bet globalizācija pati par sevi nav novēršama, līdz ar moderno tehnoloģiju attīstību, barjeras jūk.

Ja drīkst uzdot jautājumu – kādēļ esi tik kaislīgs antiglobālists (vismaz radās tāds iespaids)? Domā, ka pasaules iedzīvotāju labklājība un laimes izjūta celsies, ja visi dzīvos atsevišķi katrs savā Sūnu ciemā, un klanīsies priekšā tā galvenajam “oligarham”?

IMHO,
Art

REALITI, Prātiņ,nāc mājās!!!!! 1940. gadā tavējais urlu okupācijas režīms aizliedza latviešiem mācīt savu vēsturi, ko valdošie kangari ar klorķi priekšgalā turpina nolādeto okupacijas terora kursu.Nejauc savas 5.kolonas utainās urlas un kangarus ar latvju tautu.

ja tas attiecas arī uz angļu valodu, tad jā protams. tas kārkluanglisms sen jau līdz kaklam!

20.

Jūtu, esat izglītots cilvēks, un tas priecē!
Un tomēr, esošā civilizācija ir dažādu valstu savstarpējā cīņa, šī civilizācija ir tautu savstarpējā cīņa. Jūsu ideja ir kā māja, bet tā domāta citai civilizācijai.
:)

Doma kā tāda ir apsveicama, ja vien šī parakstu vākšana referendumam nebūtu priekšvēlēšanu populisms (kuru itin labi ilustrē karikatūra šajā portālā).

Agri vai vēlu ir jānotiek pārejai uz izglītību tikai valsts valodā. Un nevajag manipulēt ar to, ka, lūk, tagad nevarēs vieslektori braukt un pasniegt, kaut kā nekad vēl savā pieredzē neesmu manījis “vieslektorus” sākumskolā, pamatskolā vai vidusskolā.

Tu esi tāds jefiņš, kas domā ka viss kas ir pasaules dominējošā kultūrā ir labs, bet ka viss kas atrodās pašmājās ir mazvērtīgs. Vienīgais, kas ir mazvērtīgs, esi tu pats. Iemācies cienīt pats sevi (t.i. savu zemi); ja tu to nedarīsi, tu jutīsies mazvērtīgs vienalga kur. Starp citu, es protu angļu valodu labāk kā tu to jebkad pratīsi, bet man ne prātā nenāktu ar latvieti (arī latviešu puskoka lēcēju) runāt svešvalodā.

Mana gimene pārvācās uz Zviedriju pirms 10 gadiem. Toreiz abi bērni bija beiguši pamatskolā 4. un 5.klases. Viņi ieradās Zviedrijā jūlijā bez jebkādām zviedru valodas priekšzināšanām, augusta vidū sākās mācības skolā, kur viņi uzsāka mācības parastās zviedru 5. un 6.klasēs, sākotnēji piedaloties stundās, kur valodas zināšanas nav tik nozīmīgas – matemātika, zīmēšana, fizkultūra utml. Pārējo stundu laikā pie īpaša skolotāja mācījās zviedru valodu – individuālā tempā. Starpbrīžus pavadīja kopā ar savām klasēm, kontaktos ar skolotājiem un bērniem, izmantojot arī angļu valodu. Pamazām viņi tika iekļauti arī citās stundās un tā uz mācību gada beigām viņi jau brīvi runāja zviedru valodā un apmeklēja visas stundas. Šobrīd zviedru valodu viņi pārvalda tikpat tekoši kā latviešu un starp citu arī angļu (pārejas laikā lasīja grāmatas angļu valodā – Hariju Poteru lasīja tikai originālā). Meita gimnāzijā izvēlējas programmu ar angļu mācību valodu. Es vispār iedomāties nevaru kā tik mazā valstī kā Latvija sabiedrība var normāli pastāvēt kopā, ja tā ir dalīta 2 valodās un līdz ar to neizbēgami 2 kultūrās, kas nemitīgi tiek izmantots neauglīgas un egoistikas politikas mērķiem, bremzējot attīstību un uzplaukumu.

Pāeejai uz apmācību latviešu valodā vajadzēja notikt jau pirms 20 gadiem. Ja tas nav izdarīts līdz šim, tad jautājuma apspriešana jāatliek līdz jaunās Saeimas ievēlēšanai. Pašlaik šis priekšlikums ir pirmsvēlēšanu lozungs TB/LNNK.

DONAM. Laikam tavi mīluļi ir sarkanie jūdasu melnsvārču-pleskavas ceļš vai oranžie taukmūļi ar čangaļu urbjnovič un utainām urlām ,kas gan tev solītu laimi mātuškas un utaino urlu apkalpienos. Tev noteikti jabalso par šiem lielākajiem kretīniem un jūdasiem.

Bāc, nu kādēļ cilvēki uzķeras uz tās propagandas! Latviešu valodas obligātums skolās neliks vairāk mīlēt latviešu valodu un šo valsti. Un arī nepaaugstinās valodas kvalitāti.

Ja valodas obligātums tiek uzlikts kā pašmērķis, tas nekalpos vajadzīgajam rezultātam. Nu nevajag visu vēl vairāk sagandēt.

Kāpēc krievu valodai jāpiešķir īpašs statuss!Lai dibina privātskolas un mācās! Vēl var būt runa par valsts daļēju atbalstu, uz kā pamata laikam darbojas mazāktautību skoliņas!

Es par šo tēmu tagad – vēlēšanu gadā – nevēlos runāt principā. Nevēlos tāpēc, ka šo tēmu kā savu priekšvēlēšanu kampaņas saukli paņēmuši TB/LNNK – nožēlojamie pajoliņi, kuri “nacionāli” kļūst tikai pirms vēlēšanām. Ceru, ka pēc vēlēšanām Saeimā beidzot sēdēs sakarīgāki cilvēki, kuri tad spriedīs par to, kuram, kad un kā mācīties.

Ziniet, draugi latvieši, palasīju te jūsu sarakstītos palagus un neko nasapratu :) Es jau to darīju – mācījos latviešu valodu no pirmās klases. Un esu pateicīgs par manu vecāku saprātu, kuri sūtīja mani uz latviešu skolu. Un tiem 100+ balsotājiem, kuri domā, ka bērniem būs grūti, vēlos teikt, ka bērniem nekad nav grūti, grūti ir jūsu iesūnojošiem, pāraugušajiem ķermeņiem :) . Nekad neuzskatīju sevi par latvieti, bet vienmēr biju lojāls šai valstij. Skaļi pateicu :) .

Manas domas,ka pārejai tomēr jābūt pakāpeniskai.. Bērni ir bērni un nav te ko vicināt okupantu karogu virs viņu galvām.Arī pakāpeniskā pāreja naudu nemaksā.Bet ko tad darīs latviešu bērni mācību stundās,kamēr skolotājs ņemsies ap raudošu, neko nesaprotošu bērnu?Tās jau nebūs mācības-ne vieniem ,ne otriem.

Vēl šajā sadaļā
Balsojumi
Vai bērniem jāiet skolā no 6 gadu vecuma? (29)
Cita Diena

Par spīti sabiedrības un mācībspēku iebildēm, Izglītības ministrija aktīvi turpina darbu pie modeļa, kurā bērni skolā sāk iet no sešu, nevis septiņu gadu vecuma. 1.septembrī [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai valstij jāfinansē Rīgas Dinamo? (18)
Cita Diena

Rīgas Dinamo ceturtdien noslēdza otro sezonu Krievijas hokeja līgā (KHL), izslēgšanas spēļu sērijā pagarinājumā zaudējot Balašihas MVD. Lai gan komandai ar reklāmas līgumu starpniecību ziedo [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai LPP/LC vajadzētu iet Dombrovska valdībā? (6)
Cita Diena

LPP/LC valde pirmdienas vakarā nenolēma, vai iesaistīties Valda Dombrovska (JL) valdībā, bet izveidoja sarunu grupu. Partijas līderis Ainārs Šlesers (LPP) sūrojās, ka neviens ar partiju [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai TP šodien vajadzētu aiziet no valdības? (14)
Cita Diena

Šovakar varētu kļūt skaidrāks, vai Lavijā līdz vēlēšanām būs mazākuma valdība. Tautas partijas valde šovakar vērtēs, kā rīkoties pēc tam, kad premjers Valdis Dombrovskis noraidīja [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai jūs pārliecina Šķēles ekonomikas atveseļošanas plāns? (22)
Cita Diena

Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle ceturtdien izrādīja sabiedrībai savu solīto ekonomikas atveseļošanas plānu, kas piedāvā slēgt Īrijā redzētam līdzīgu sabiedrisko līgumu,valsts parādu atdošanu desmit gados, [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Kādu atzīmi 5 ballu sistēmā Dombrovskis pelnījis par valdības darba gadu? (12)
Cita Diena

Šonedēļ aprit gads, kopš Valdis Dombrovskis (JL) uzņēmās vadīt valdību. Kā Jūs vērtējat viņa [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books