Uz redzēšanos, Jakāna kungs! (154)
Autors: Anita Brauna
Publicēts: 2010. gada 3. februāris 12:47
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

To varētu nosaukt par dzīves ironiju. Valdības lēmums, kurš izšķīra Tautas partijas „atslēgas cilvēka” Dzintara Jakāna likteni, mēnešiem tricinājis valdību un mediju telpu, beigu galā nobālēja sniega kupenu priekšā. Ziņa par Jakāna pārcelšanu citā amatā televīziju vakara ziņu programmās šootrdien bija tālu aiz baltās stihijas izraisītajām Latvijas ļaužu sadzīves likstām.

Bet lēmums patiesībā ir labs, kaut arī tā pieņemšanas veids nav nevainojams. Valsts ieņēmumu dienests pašlaik ir brīvs no ģenerāldirektora, kura vadībā tas bija kļuvis par ieroci ietekmīgu figūru rokās, kas sargāja vienus, bet palīdzēja kārtot rēķinus ar otriem – varai netīkamiem pilsoņiem, vai tie būtu uzņēmēji, žurnālisti vai noziegumu izmeklētāji. Tas bija valdības pienākums, nevis untums, šo bīstamo, demokrātiskai valstij pilnīgi nepieņemamo situāciju novērst.

Atbalstot Jakāna pārcelšanu Finanšu ministrijas Muitas un nodokļu departamenta direktora amatā, valdība būtībā pieņēma politisku lēmumu nomainīt VID ģenerāldirektoru. Tas nav sods pret viņu ierosinātajā disciplinārlietā. Ministra Einara Repšes izvēlēto sodu – atbrīvošanu no amata – nebija iespējams pieņemt bez Ministru kabineta atbalsta, un ministri atteicās to piemērot, uzskatot to par pārāk bargu. Taču koalīcijas partneru vairākums piekrita VID vadības maiņai un idejai Jakānu pārcelt citā amatā. Iespējams, tas vairāk bija reveranss pēdējā laikā daudz cietušajam koalīcijas partnerim Tautas partijai, nevis Jakāna darbības novērtējums. Pat ja tā, savs attaisnojums tam ir – ministrijas viena departamenta vadītāja atbildība nav salīdzināma ar VID ģenerāldirektora atbildību.

Pretēji Jakāna apgalvotajam, ka nākamais solis būs viņa atbrīvošana no civildienesta, visticamāk, tas nenotiks, jo tas būtu pretrunā ar valdības politisko mandātu Repšem (kuram joprojām jāpieņem formāls lēmums disciplinārlietā). Līdz ar to Jakāna tālākais liktenis ir viņa paša rokās – vai viņš gribēs strādāt Repšes vadītājā ministrijā. Var prognozēt, ka savu vērtējumu visu šo notikumu un procedūru tiesiskumam sniegs tiesa, jo Jakāns sola lēmumus apstrīdēt.

Neatbildēts un politikas vērotājiem intriģējošs palicis jautājums, kas notika nedēļā starp pēdējām divām valdības sēdēm. Proti, kāpēc ZZS un TB/LNNK ministriem bija vajadzīga vēl nedēļa, lai nobalsotu par Jakāna pārcelšanu, ko iepriekšējā sēdē viņi vēl nebija gatavi darīt, lai arī teicās, ka rotācijai piekrīt. Vai tiešām juridisko atzinumu lasīšanai vai tomēr šajā laikā tika slēgtas vienošanās par citiem amatiem vai politikas lēmumiem? Vai atbilde ir daudz vienkāršāka – lai Tautas partija pagūst mazliet dziedēt brūces pēc iepriekšējās lielās neveiksmes – Saeimas balsojuma par sadarbību ar starptautiskajiem aizdevējiem?

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(76 balsotāji )
Komentāri
121.

#96: Bet pats galvenais – ne jau zagšana ir tas, kāpēc es neciešu šos liekuļus. Tā vienkārši viņus nolīdzina līdz ar pārējiem.
Iemesls – tas, ko jau teicu – ka viņi ir sanaidojuši savā starpā pašus latviešus.
———————
Tātad Jums ir vienalga- vai kāds zog vai nezog! Jums šķiet būtiski tikai tas- lai VISI latvieši zog, bet cittautiešiem tas būtu liegts? Jeb kā saprast šo Jūsu izteiku?

…. E. Repše 50% sev piederošo SIA Sirocco kapitāldaļu (175 000 vērtībā) ieķīlājis Baltic International Bank par 632 524 latiem. Paņem kalkulatoru un sarēķini, cik reize Belokoņs pārmaksāja Strīpainajam…
———————————————–
wau, kāda precizitāte skaitļos!!!
tikai, ja reiz sāc izteikt spriedumus par ekonomiskiem procesiem jeb šoreiz konkrētāk – par kredītu izsniegšanas tehnoloģiju, tad tomēr vajadzētu saprast, ka šīs kapitāldaļas ir kalpojušas kā DAĻA no nodrošinājuma tevis pieminētajiem 632 k Ls… un, ka tādā gadījumā komercķīlas lielums var pārsniegt reāli izniegto kredītu vismaz divas reizes, jo tajā tiek ierēķināti visi iespējamie kredīta procenti, līgumsodi, bankas izdevumi saistībā ar iespējamo piedziņu, utt. un uz visiem nodrošinājumiem tiek stiprināta ķīla par pilnu summu, nevis tā tiek sadalīta attiecīgi ķīlas reālajai tirgus vērtībai.
Tā kā, kurmi, sēdi vien savā pazemes alā, spried par taukmūļu shēmām, bet nu nelien lietās, par kurām tev sajēga ir tuvu nullei! That’s an order!

123.

Tu atkal visu jauc vienā katlā . Man nav ne laika, ne vēlmes pētīt SIA Sirroco , bet jahta ir jahta un kapitāldaļas ir kapitāldaļas. Ja tur būtu kāds kliedzošs stāsts , tad NRA jau sen to būtu izcēlusi gaismā – izlaizījusi visas bilances , komercķīlas u.t.t. Ja tukša niša un atvērts jautājums, tad iespringsti, izanalizē un pārdod kādam preses izdevumam jau gatavu stastu par ļauno Repši – tagad piemērots laiks, bet nejauc te galvu cilvēkiem ar savu demogoģiju. Un , ja ir lietas , ko reāli piesiet , tad dragā augša , bet tas ko raksti pagaidām neuzrunā. Vienkārši zinot saspīlēto situāciju un redzot kā oranžie visiem spēkiem cenšas noturēties uz ūdens ( Ģenerālprokuratūra un skolas busi, cīņa kurš pirmais iesniegs ideju par 10%PVN viesnīcām u.t.t. ) , manuprāt ,ja būtu reāls pamats Repši paņemt aiz pautiem , tad neviens nesēdētu rokas klepī salicis.

124.

visu cieņu par meistarību ja tas tiek daudzmaz apmaksāts.ja nu tas tiešām nāk no ievainotās sirds,tad tomēr vajadzētu atrādīties mediķiem.

125.
Kurmītis >> Andrejs
2010. gada 5. februāris, 08:44

Wrong baby!
Pārlasi vēlreiz manu citātiņu, ko iepeistoji.
Vēl nepielec? -“ne jau zagšana ir tas, kāpēc es neciešu šos liekuļus.” – jēlie ZOG.
Atbilstoši viņu PAŠU DEKLARĒTAJIEM “principiem” un klasifikācijai. Pie tam – zog vēl intensīvāk un vairāk nekā pašu lamātie vecie zagļi ar “slikto reputāciju”.
Tāpec, ja man jāizvēlas zagļi, kuri zog paslepus, kaunās par to un apzinās savas rīcības neētiskumu (pretlikumību), vai zagļi, kuri to dara ar “tieskuma un godīguma” saukļiem uz lūpām, tad es bez šaubu ēnas dodu priekšroku vecajiem. Viņi vismaz vēl nav kaunu maizē apēduši un vismaz vēl ir cerība, ka labosies .. :) .

126.
Kurmītis >> Andrejs
2010. gada 5. februāris, 08:51

Ko, ko, ko, ko, kooooooaaa ????
…” komercķīlas lielums var pārsniegt reāli izniegto kredītu vismaz divas reizes” ??? … (piezīmēšu gan, ka repšes bgadījumā ir nevis 2, bet gan 4 reizes!!)

… neiedosi KĀDU PIEMĒRIŅU no prakses – kurš vēl mums ir bijis tāds malacis, ka paguvis “ieķīlāt”nograuztu zīmuļa galu par 600 taukšķiem ? …. ar visiem “iespējamiem kredīta procentiem, līgumsodiem, bankas izdevumiem saistībā ar iespējamo piedziņu, utt. un uz visiem nodrošinājumiem …”- visā tā šļura, ko te iemeti. Piemēru, lūdzu, a vēl labāk – kādus 3-4, ja jau “That’s an order!” un parasta lieta GODĪGO biznesmeņu starpā !
Gaidu ar milzīgu interesi un nepacietību, muldonīt! … :)

127.
Kurmītis >> klusais
2010. gada 5. februāris, 09:04

Es NEKO nejaucu vienā katlā. Mistiskais miljarda vērtais PUSNAKTĪ VIENPERSONĪGI parakstītais mierizlīgums, ar kuru Telijai tika piedoti visi Latvijas puses ekspertu aprēķinātie grēki un soda naudas par līguma nepildīšanu, kā arī fakts, ka šo mierizlīgumu ATTEICĀS parakstīt gan par Lettelekom atbildīgais Satiksmes ministrs, gan Ekonomikas ministrs tev nav pietiekams arguments un pierādījums IESPĒJAMAI afērai ?? Un fakts, ka Strīnainais savu jahtu “nopirka” (bet precīzāk saņēma par velti plus vēl aptuveni 500 000 Ls.) burtiski pāris mēnešu pēc tam?? Ta tā ir klasiskā netiešo pierādījumu shēma, kas apliecina iespējamās korupcijas klātbūtni.
Fakts, ka par to “neieinteresējās” nedz Proķene nedz Knab vienkārši ir klasiskais apliecinājums tam, ka viņi piesedz jēlā laika afēras. Un atkal – tas tieši un precīzi atbilst tai sazvērestības teoriju metodoloģijai un secinājumu ķēdītei, ko izmanto ikDienā sorozīti … Kas nav skaidrs???
Un – jā. Šos konkrētos cipariņus un avotu uz Komercķīlas reģistru savā laikā izraka tieši NRA. Ne jau es. Un fakts, ka Proķene un Knab tos pilnībā noignorēja tikai norāda uz to, ka Strīķe un Maizītis atstrādā savus jūdasa grašus.Citos gadījumos, kad runa iet par citu partiju politiķiem, viņiem ar publikāciju avīzē ir pietiekami, lai ierastos ar automātistu vadu un sarīkotu kratīšanu i dzīvoklī, i birojā, i tualetē … a šite uz ielas atrasts pusmiljons tik tādas sīkas einīša draiskulības ir, vai ne? … :)

>kurmītis
Ok, par repši viss skaidrs – blēdis, mahinators, korumpants, nu akurāt kā pārējie politiķi Latvijā.
Tomēr kopējas bildes skaidrības labad te nepieciešams stāsts par šleseru – uzskaitot visu miljonu darījumus, ilgstoši esot ministra amatā, lai iegūtu salīdzinājumu mahināciju mērogam.
Man ir aizdomas, ka repšes jahta tāds divritenis vien būs salīdzinājumā ar Šķēles, Lemberga, šlesera vērienu.
P.S.
Vai neesi pamanījis, ka CD komentētāji Repši īpaši neaizstāv, bet prasa argumentus?

>Kurmītis
Un tagad, lūdzu, par Jakānu. Jakāns ir labs/slikts, kompetents/nekompetents utt? Kaut kādus argumentus par to vai Jakānam jāpaliek vai nav jāpaliek amatā.

130.

Tu man varbūt visu pastāsti loģiskā ķēdē , savādāk Tev Telia jaucas ar Belokoņu un tad vēl uzpeld 500 000 Ls. Tu nogāz kaudzi ar faktiem un cipariem , saveido secinājumu bet beigās neizveido loģisku ķēdi. Pie kam interesanti – JL taču bija pietiekami ilgi prom no koalīcijas gan RD , gan Saeimā – kapēc tajā brīdī ,kad relatīvi rokas bija brīvas proķenei un KNAB , tās neko nedarīja pret Repši? Varbūt pat īsti nebija par ko?
P.S. Informācijai – parasti komercķīlās tiek dotas par lielāku vērtību ( teiksim divreiz ) kā izsniegtie kredīti.

131.
Kurmītis >> Parastais
2010. gada 5. februāris, 09:44

1. Esmu pamanījis. Kraupainu suni aizstāvēt jau diezgan grūti – kad viss ar neapbruņotu aci redzams – kā saka “все на лице”… strīpainais trako nama ancuks vien ir ko vērts … :)
2. Par Šlesi – a vot šite lūdzu konkrētāk un sīkāk. Mani vienmēr ir interējusi epikrīze šai parādībai, ka Šlesis tiek mests vienā maisā ar Lembi un Šķēli, kaut gan ir pilnīgi un kategoriski cits gadījums. Visu savu bagātību nopelnījis, darbodamies privātajā biznesā, nevis izmantodams valsts amata priekšrocības. Tā ka lūgtum – dod šurpo solīto „stāstu par šleseru”. Diskutēsim. Kam viņš, ko un kad ir nozadzis, kādas rēbas kruķījis. Tikai lūgtum argumentēti, kā te dažs labs CD apmeklētājs paģēr. Nevis ēlertes un vēl jo vairāk – ozoliņa murgojumus pēc kāsīša īzpīpēšanas … :)

> visiem, kas te debatē ar kurmīti! Atkārtošos.

Viņš Jūs novelk līdz savam idiota demagoga līmenim un tad sakauj ar pieredzi.
Tā ir Jūsu ilūzija, ka viņam nez ko pierādāt un līdz ar to jūtaies gudrāki. Patiesībā ir tieši otrādi…

Nekrenķējies , ilūzijas te praktiski nevienam nav. Šī pēc būtības ir tāda spēle , kurā nez vai kāds pa nopietnam cer otram ko iestāstīt. To arī tā jāpieņem .

Dienā blogs, šoreiz labais!
——————-
…Vestibilā bija ledains, sagaidījusi liftu, iekāpu tajā. Pēdējā brīdī liftā ielēca kāds pieklājīgi gērbies vīrietis, mazliet vainīgām acīm. Pēc skata pavisam parasts Padomju Cilvēks, kurš pārējā laikā – kad neizgāž savu naidu blogā – ir gluži ikdienišķs Rīgas krievs. Ar savām labajām un sliktajām īpašībām. Ar saviem iemīļotajiem dzērieniem un mūzikas izpildītājiem, filmām un grāmatām. Iecienīto kafejnīcu un soliņu parkā, pretī strūklakai.

Tikai viņam ir kāda maza vājībiņa. Savs mazais noslēpums. To varētu salīdzināt ar nokārtošanos blokmājas kaimiņu bloka liftā, pēc tām rūpīgi samaisot visu krēmveida masā un rūpīgi izsmērējot gar lifta sienām. Vēlāk cilvēki brauc tajā uz darbu, uz skolu. Kautkādu smaciņu sajūt – paskatās, itkā grīda tīra. Bet drēbes pie lifta sienām piespiežas. Un smaciņa pavada cilvēku visu dienu, un nākamo. Līdz atskārsti, ar šausmām, ka bija noķēzītas tieši sienas. Plānā kārtiņā.

Apmierinājis savu nepieciešamību iezīmēt teritoriju, Cilvēks ilgi un rūpīgi mazgā rokas ar smaržīgām ziepēm. Un tad dodas gluži parastā ikdienā. Kā gluži parasts cilvēks. Kādu pasveicina, varbūt pat kādam uzsmaida. Darot savu ikdienas darbu tīri ciešami, ierastā ritmā. Tiklīdz kāda situācija vai cilvēks viņu aizvainos (ievainotās pašcieņas dēļ tas notiek it bieži!), viņš aizsvilsies. Bet tikai uz mirkli. Tad nomierināsies, un pie sevis viegli pasmaidīs.

Tādu dīvainu smaidu. Iztēlojoties, kā rītausmā, vēl pirms cilvēku plūsmas, liftā pietupies, atkal darīs TO. Kas viņam ļaus atkal uz mirkli sajusties labi. Pabeigs iesākto rūpīgi. Līdz pašiem griestiem. Sprīdi pa sprīdim. Lai visiem tiek… Par spīti tam, ka nāk miegs, par spīti smakai, kas apšķebina. Par spīti stindzinošajam aukstumam, par spīti caurvējam no lifta šahtas.

Lai atgūtu zaudēto teritoriju. Zaudēto taisnību. Zaudēto pašapziņu….
————
> klusais

Tev patīk apķēzītas drēbes? To Tu sauc par spēli, rotaļu… Tad tik turpini…

135.
Kurmītis >> klusais
2010. gada 5. februāris, 09:56

Nu tu dod, johaidī! Nu uzprasi taču ozoliņam! Šis paranoidālais vecis tev uzreiz izliks 10 versijas, kā viss „patiesībā notika”! … :)
Ja īsi – Strīpainis izkārtoja zviedriem ildulgenci, kura bija vērta apmēram 600 miljonus Ls. (mijards ir „noapaļašana”, ja konvertē summu dolāris pēc tā laika kursa). To izdarīja savā stiliņā – pretlikumīgi, apejot par Lattelekom atbildīgos nozares ministrus. Pateicībā par to zviedri iespējams noorganizēja puisim otkatu 1% vērtībā no darījuma summas. Kuru caur offšoriem un bankām iespējams izkārtoja kā „aizdevumu” (bezprocentu, bezmaksas uz neatdošanu), kuru puisis varēja „saņemt” Belokoņa bankā. Atlika tikai atrast „ieganstu” kā aizdevumu legalizēt un naudiņu atmazgāt. Šim nolūkam tad arī tika izmantots jahtas darījums. Strīpainis to „nopirka” un tūlīt pat ieķīlāja, saņemot savus 630 tūkstošus plus vēl jahtas lietošanas tiesības kā bonusu … Clear?

Beta , būsim vienkāršāki un nepievērsīsim uzmanību nebūtiskiem sīkumiem. Ja Tu jūties apķezīta , tad tā pirmkārt ir Tava uztvere. Tas ir kā stāstā par sievieti ,kurai ir saplīsušas zeķubikses un viņai ejot pa ielu liekas ,ka visi uz viņu skatās un smejas, bet patiesībā visiem tas ir pilnīgi vienaldzīgi.

137.

+++ tad sakauj ar pieredzi.+++
Paldies par vērtējumu. Atceros, atceros, tev tās sakāves joprojām vēl sāp, ja?
Tas, ka centies mani aizmuguriski un gļēvi aplikt ar tām tevis citētājām kakām (labs rakstiņš – saitīti neiedosi ?) ir saprotami, zinot, kādu politisko spēku pārstāvi. Mīļotā un pat politbiroja rekomendētā metode, vai ne?
Tas, ka centies tādā veidā diskreditēt manu ARGUMENTU svaru arī ir saprotami. Ja nespēj apstrīdēt, tad vienmēr taču var pateikt, ka „vīnogas ir skābas”, vai ne?

138.
Kurmītis >> klusais
2010. gada 5. februāris, 10:04

+++parasti komercķīlās tiek dotas par lielāku vērtību ( teiksim divreiz ) kā izsniegtie kredīti.+++
Es joprojām gaidu piemērus. Gan no Andreja, gan tagad arī no tevis. Uz priekšu !!!

139.

Tev tik rakstīt detektīvstāstus. Savākt telpā un laikā izkaisītus faktus un pateikt , ka tas viss bija saistīts. Galvenais ,ka Tu piemini vienas puses argumentus, bet negribi atcerēties stāstu kopumā .

> klusais
Ja Tu jūties apķezīta , tad tā pirmkārt ir Tava uztvere.
————–
Vakar stavēju rindā. Vecis blakus smirdēja tā, ka vēmiens nāca. Pats jau nejuta…

Vēl viens citāts no Dienas bloga.
———–
Ko viņš vēlas panākt? Pats juzdamies lieks, nevajadzīgs un netīrs, viņš vēlas, lai arī citi ap viņu justos riebīgi. Jo visu to, ko viņš runā, varētu rakstīt kādos Krievijas portālos, vai kaut Delfi.ru, un tas atrastu dzirdīgas ausis. Daudzi piebalsotu, daži pat uzslavētu. Bet nē: cilvēks nāk un runā to visu latviešu Dienā. Labi apzinoties, ka nevienu ar saviem meliem neiepriecinās, nevienu par tiem nepārliecinās. Viņš šurp nāk ar saviem mēsliem aptraipīt citus. Un pēc tam IZBAUDA apkārtējo reakciju: šausmas, riebumu, dusmas.

To ir svarīgi apzināties, kad gribas viņam oponēt, “sadot” vai pastāstīt patiesību: VIŅAM TO TIKAI VAJAG, LAI CITI AR VIŅU RUNĀTU. Dusmotos, ienīstu. Tad diena ir izdevusies! Rodas jautājums: vai ir racionāli dienu no dienas kopt šī cilvēka psihopataloģiju un kroplību? Varbūt patiešām prātīgāk būs likt viņu mierā?

UZZIŅAI
Interesanti, ka pat medicīnas enciklopēdijā ir minēta tāda slimība – koprofīlija. Cilvēks visu un visus ap sevi mēģina nosmērēt ar kakām, un viņam sagādā baudu tas, ka nosmērējas vēl arī citi.

141.

Ok, paņēmu rokās Komercķīlas Reģistrācijas aktu Nr.100***510 , kur kredītam 22.500 EUR ir reģistrēta komercķīla 32626.00 LVL

Viss.
Off.
Strādājam.
Bet jūs rakstiet … vakarā izlasīšu.

Kas tad Tev par tādu rindu būs bijusi?

144.
Kurmītis >> klusais
2010. gada 5. februāris, 10:16

Nu vēl tik tev.
++++bet negribi atcerēties stāstu kopumā .+++ – nu tad pastāsti to … un neaizmirsti izstāstīt par pēkšņās „lielās draudzības” iemesliem starp Belokoņu un Strīpaino un to, kāpēc šis baņķieris taisa kundziņam tādas dāvasnas ….
+++ Komercķīlas Reģistrācijas aktu Nr.100***510+++
Nepieņemu. Pirmkārt – summa nav 4-reiz lielāka, otrkārt – te runa iet par kaut kādām kapeikām nevis simtiem miljonu, treškārt – kas bija ķīlas priekšmetes. Ir tomēr starpība – vērtīgs īpašums, vai sūda laivele, kura var pie pirmā lielākā vēja pūtiena elementāri nogrimt, četurtkārt – es teicu „godīgs” biznesmenis nevis krāpnieks vai kādas ierēdnītes radinieks. Tā ka iedod arī – kam šī ķīla iedota. Mēs taču nemetīsim einīti vienā katlā kopā ar visādiem krāpniekiem un blēžiem, ko? … :)
Off.

Vai atceraties, ka raksts bija (arī) par Jakānu? Kā būtu ar šo tēmu? Jūs te tā ieķīlējušies uz savstarpējiem ķīviņiem…

146.

Tu jau stāsti mums to stāstu ar lieliem izgriezumiem, es jau tikai lasu un prasu kopsakarību , ja reiz ko apgalvo.
Nu un par to Tavu summu ,kas ir četras reizes lielāka – atceries kādu manipulāciju rezultātā Tev viņa tapa. Tas ko es Tev parādīju bija komercķīla automašīnai , kas varētu būt rindojama vienā līmenī ar jahtu. Pie tam neazmirsi ( tas par nogrimšanu ) , ka ķīlas tiek apdrošinātas . Un vispār kurā brīdī Tev uzleca jau simti miljoni – tugriki varbūt?

>beta
stāsts ir talantīgi uzrakstīts, taču tam trūkst otrās daļas – situācijas risinājuma idejas.

Ja visi novērsīsies, izliksies neredzam, rūpīgi centīsies nepiespiesties lifta sienām – kurš būs uzvarētājs?
Kā pāraudzina mazus kaķēnus? Purnu sūdos!
Kuram stipri nervi, tas kurmi smērē pa sienām!
Tā viš ir!

148.

Par to 600 milj. indulgenci.
Nu nebija tā, tiem kam ar atmiņu grūti jau var sameklēt internetā rakstus no 2003 gada.
TeliaSonera iesniedza prasību par 65 milj. par monopola termiņa samazināšanu no 2013. uz 2003. gadu. Valsts iesniedza pretprasību par 555 miljoniem par jumta līguma nepildīšanu – nebija visas līnijas laukos digitalizētas. Tiesas izdevumi jau bija sasnieguši 16 miljonus + paredzētā tiesāšanās uz aptuveni pusotru gadu ar izdevumiem 50 000 dienā, kas būtu vēl ~25 miljoni.
Un tiesas spriedums galīgi nebija paredzams, jo monopola termiņš tika samazināts un jumta līgums tiešām netika pildīts. Un kompensācijas apjomu noteiktu tiesa un ir ļoti, ļoti mazticams, ka pat , ja valsts formāli uzvarētu, ka par pārsimts tūkstošu līniju nedigitalizēšanu tiesa lemtu ka valstij nodarītais kaitējums ir 555 miljoni.
Līdz ar to piesaukt “indulgences izkārtošanu” ir galīgi nevietā. Ko Repše izdarīja – negribēja piedalīties ļoti dārgā loterijā. “Balva” protams iespaidīga, bet vai valdībai ir jāspēlē kazino?

149.

Par otkatiem.
Tevis aprakstītā shēma “Indulgence”, “kaut kas”, “Otkasts” vairāk atgādina rūķu, kas zaga apakšbikses plānu, no dienvidparka. Pirmais solis – zagt apakšbikses, otrais – nav vēl izdomāts, trešais – fantastiska peļņa.
Un nevis strīpainais “nopirka”, ieķīlāja un saņēma naudu, bet aizņēmās, ieķīlājot jahtu, un nopirka. Ja neredzi atšķirību, tad pie naudas viņš netika. Tāpat kā cilvēki pirka dzīvokļus ar hipotēkām vai mašīnas uz līzinga.

lasu un domāju, re kā arī kurmītim priekšvēlēšanu kampaņa ir sākusies, visādi sorozīti, širmīši, strīpainie, vienotības gulēt neļauj. visur rādās skaitļi, skaitļi ko nozog jēlie, t.i. iekrīt nepareizā cūciņa. Atminos tālajā 2002 kaut kā tas vis līdzīgi bija, tagad visādas ēlertes un hermaņi un tad vēl tas stripainais, uf. starp citu, kāpēc kurmītis, viņa lielākais ienaidnieks?

sveiks! saki luudzu vai tieshaam tu neredzi ka jakans un vaskevics graava valsts reputaciju (taas paliekas) atrasdamies VIDaa?

un kaapeec tu sleep/neatklaaj savu patieso identitaati ja reiz esi paarliecinaats par savu taisniibu?

manupraat tu esi algots skribents kura pienaakums ir nomelnot einaaru un JL. priecaatos ja paarliecinaatu mani/muus par preteejo, tad vareetu tevi vismaz cieniit kaa cilveeku ar maldiigiem uzskatiem.

p.s. tu raxtiiji: “Ja īsi – Strīpainis izkārtoja zviedriem ildulgenci, kura bija vērta apmēram 600 miljonus Ls. (mijards ir „noapaļašana”, ja konvertē summu dolāris pēc tā laika kursa). To izdarīja savā stiliņā – pretlikumīgi, apejot par Lattelekom atbildīgos nozares ministrus. Pateicībā par to zviedri iespējams noorganizēja puisim otkatu 1% vērtībā no darījuma summas. Kuru caur offšoriem un bankām iespējams izkārtoja kā „aizdevumu” (bezprocentu, bezmaksas uz neatdošanu), kuru puisis varēja „saņemt” Belokoņa bankā. Atlika tikai atrast „ieganstu” kā aizdevumu legalizēt un naudiņu atmazgāt. Šim nolūkam tad arī tika izmantots jahtas darījums. Strīpainis to „nopirka” un tūlīt pat ieķīlāja, saņemot savus 630 tūkstošus plus vēl jahtas lietošanas tiesības kā bonusu … Clear?”

===========

tev kaut kaa jociigi sanaak – 1% no 600mi = 600t :) neesmu dzirdeejis ka tik mazu kukuli kaads sevi cienoss peerkams politikjis njemtu par darijuma kaartosanu, taa kaa skjiet buusi kljuudiijies… :)

153.

izlasiju visu to kurmja un oponentu murgoshanu,secinaju vienu:

1) Kurmis ir konsipraciju teorists (pielauju ka loti patiik filmas Zeitgeist, Loose Change utml.)

Neko nevar pieraadiit, kurmja viedoklis balstaas tikai ar spekulacijaam. Varbuut tev arii viedoklis par to kas noshava Kenediju un vai amerikani ir izkapushi uz meeness?

2)Es jau kaadu laiku, kaa aktiivs komentaaru lasiitaajs ieveeroju, ka liidz ar kriizi, internetaa paraadijaas jauna paaudze – cilveeki kuri iet uz darbu, lai rakstiitu komentaarus – un jaa jaa, jaaparaksta viniem konfidencialitates ligumini… tikai pa paali muti tureet nemaak :)

3)Protams taadas sejas, kaa Jaunupa kungs no jaunaa laika vairaak jau pienaakas TP sastaavaa peec savas uztveres un darbiibaam, bet neviens nav perfekts… Vecie treknie runchi ir izsmelushi tautas uzticibu, lai naak naakamie un notiek aktiivu paardale, kas laus arii parastai tautai tajaa procesaa nopelniit un varbuut kaut ko dabuut….

4) Man kaads pachuksteeja, ka krusta karsh ir loti loti tuvu ;)

Vistraģiskākā kļūda bija, ka pēc blēdīgajām Saeimas vēlēšanām netika anulēti TP un LPP/LC mandāti, vai atlaista visa Saeima. Tagad baudām augļus – TP turpina maisīt mēslus, bet JL nepietiek balsu lietu normalizācijai. Turpinām ciest augstas amatpersonas ar apšaubāmu reputāciju..

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Replika
Stindzinošais efekts (61)
Anita Brauna

Latvijas žurnālistika pirmdien varēja svinēt uzvaru kaujā, kurai nemaz nebija jānotiek. Rīgas rajona tiesa tiesneses Intas Rubenes vadībā izbeidza par goda aizskaršanu un neslavas celšanu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sabrūk kārtējais Šlesera solījums (222)
Sanita Jemberga

Ja kāds vēl nav pamanījis, pēc darba vizītes jeb priekšvēlēšanu aģitācijas brauciena uz ASV Latvijā ir atgriezies Ainārs Šlesers. Viņa enerģijai ir tik daudz amatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
No kā Šķēlem bail (270)
Jānis Juzefovičs

„Nāciet, lūdzu, uz preses konferenci, un tur visus jautājumus, kas jūs nomoka, es jums labprāt izskaidrošu, bet šo te žurnālistikas veidu –  ķert kaut kur [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai (36)
Sanita Jemberga

Partiju finanšu uzraugs KNAB pirmdien publiskoja ziņojumu par to, kā partijas ievērojušas priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus pirms pašvaldību vēlēšanām. No tā izriet, ka vienīgā reklāmas griestus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sadārdzinātais Latvenergo koģenerācijas projekts nonāk KNAB (31)
Anita Brauna

Reaģējot uz Citadiena.lv rakstu, Ekonomikas ministrija dienesta izmeklēšanā konstatējusi, ka valstij piederošais Latvenergo ir nepamatoti sadārdzinājis Tukuma koģenerācijas stacijas izmaksas un tā projekts neatbilst Eiropas Savienības [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sociālā māja – NRTP? (26)
Jānis Juzefovičs

Kad pērn rudenī beidzās pilnvaras diviem Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļiem – Dārijai Juškevičai (virzīja JL) un Andrim Mellakaulam (virzīja TP), viņi tomēr [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
„Pateicības” – ceļš uz čoku (71)
Nellija Ločmele

Vai konfekšu kaste ārstam turpmāk nozīmēs ceļazīmi uz cietumu? Gluži tik skarbi ne, bet patiesi 23.decembrī sākas jauna ēra korupcijas praktizētājiem, jo spēkā stājas Krimināllikuma [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Ārpus likuma (95)
Sanita Jemberga

Kādam valsts kontrolētam Latvijas uzņēmumam regulāri “gadās” pārkāpt Latvijas likumus. Turklāt nevis vienreiz, nejauši, bet gan ilgstoši, kas liecina par apzinātu izvēli un uzskatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Muļķības slavinājums. EM versija (105)
Anita Brauna

Šā un nākamā gada valsts budžeta veidošanas process ir radījis iespaidu, ka nogriezts ir viss, ko var nogriezt, un nekur vairs nevar atrast ne strēķīti, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Pieskaitāms (158)
Askolds Rodins

Ciniskās paslēpes turpinās. Administratīvā apgabaltiesa ar spriedumu atzinusi, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie valdes locekļi, ir valsts amatpersona. Taču pats [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books