Nabaga uzvarētājs (22)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 9. februāris 19:13
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir visai mazpārliecinoša. Janukovičs apsteidzis savu konkurenti Jūliju Timošenko par nedaudz vairāk nekā 3% balsu. Jāteic, ka šī laikam gan ir pirmā reize, kad Ukraina tikusi pie prezidenta, kas saņēmis mazāk par pusi vēlētāju balsu, taču likumi paredz, ka vēlēšanu otrajā kārtā uzvarētājam pietiek ar vienkāršu vairākumu.

Atliek piebilst, ka Ukrainas vēstniecībā Rīgā balsojušie Ukrainas pilsoņi devuši priekšroku Janukovičam (66%). Starptautiskie novērotāji atzinuši, ka vēlēšanas bijušas godīgas un caurskatāmas.

Rablē stilā ieturētu vakariņu pēc vēlēšanām nebija nevienā no konkurējošo partiju mītnēm. Nebija, ko svinēt. Pārāk trausls izrādījies Janukoviča pārsvars. Piedevām Timošenko neatzīst vēlēšanu iznākumu par leģitīmu un vērsīsies tiesā, lai apstrīdētu, viņasprāt, viltotus balsu skaitīšanas rezultātus diezgan daudzos vēlēšanu iecirkņos.

Oranžās revolūcijas atkārtots izdevums ir ļoti mazticams, taču arī mierīgi laiki Ukrainā nav gaidāmi. Maija beigās paredzētas pašvaldību vēlēšanas, un, visticamāk, Janukovičs izsludinās arī Augstākās Radas (parlamenta) ārkārtas vēlēšanas, cerībā tikt pie puslīdz stabila vairākuma, jo tagadējais – Reģionu partija, komunisti un Vladimira Ļitvina bloks – vairāk vērsts uz taktisku mērķu sasniegšanu. Galvenais taktiskais mērķis ir sasniegts – par prezidentu kļuvis Janukovičs. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka jaunu parlamenta vēlēšanu gadījumā Ļitvina bloka izredzes pārvarēt 3% barjeru ir visai niecīgas.

Janukovičs priekšvēlēšanu finālā atteicās no publiskajām debatēm televīzijā, prātīgi izspriežot, ka harizmātisko Timošenko viņam nepārspēt. Pamats tam ir. Janukovičs ne reizi vien demonstrējis, ka ir „puisis no pamatšķiras”. Pēc kāda mītiņa, kurā bija pulcējušies viņa atbalstītāji, Janukovičs izblamējās pat smagāk par Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Nezinot, ka mikrofoni vēl nav atslēgti, viņš pajautāja palīgam: „Kāpēc tie debilie neizklīst?” Līdzīgā pasākumā Ļvovā tobrīd prezidenta amata kandidāts uzteica pilsētniekus par viņu „valstī labāko genocīdu”. Domāts bija „genofonds”. Ir cilvēki, kas putrojas svešvārdos. Tomēr šīs īpatnības maz ietekmē visai konsolidēto Janukoviča elektorātu.

Jūlijai Timošenko savējo „sapurināt” bija grūtāk – tas ir raibāks. Piedevām Janukoviča netieša sabiedrotā lomu pirms vēlēšanu otrās kārtas diemžēl uzņēmās oranžās revolūcijas galvenais personāžs Viktors Juščenko, kas aicināja balsot pret abiem kandidātiem. Šādu pret abiem balsojušo sanāca 4,5%. Ja to būtu bijis mazāk, vēlēšanu iznākums varēja izrādīties citāds.

Viens no Janukoviča galvenajiem priekšvēlēšanu solījumiem bija otras valsts valodas statusa piešķiršana krievu valodai. Solījums, kuru viņš nemaz nevar izpildīt, jo šī jautājuma izlemšana ir parlamenta ziņā. Tā ir pazīstama dziesmiņa – kā varēja nesolīt?

Atšķirībā no Timošenko, Janukovičs pamatoti netiek uzskatīts par patstāvīgu politiķi. Viņu „groza un bīda” Reģionu partijas „barotāji” – industriāli attīstītākās Austrumukrainas magnāti.

Abu prezidenta amata kandidātu rīcības programmas bija visai līdzīgas. Abi solīja attiecību attīstību ar Eiropas Savienību (ES) un uzlabošanu – ar Krieviju. Janukovičs prezidenta amatā nozīmē Kremļa ietekmes pieaugumu Ukrainā, bet attiecībās ar ES – notikumu dabisko gaitu.

Ukraina vismaz tuvākajā laikā būs stipri vien aizņemta ar iekšpolitisko problēmu risināšanu. Protams, var teikt, ka prezidenta vēlēšanas bija arī oranžās revolūcijas izvērtējums. Laiki ir ekonomiski smagi, un cilvēki – noguruši no politikas. Taču viens ir skaidrs – atgriešanās pie „regulētiem” plašsaziņas līdzekļiem un iepriekš zināmiem vēlēšanu iznākumiem faktiski vairs nav iespējama.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(16 balsotāji )
Komentāri

Nabaga Rodins, atradis ko latviešu tautai pavēstīt, ko izskaidrot!
:)
Jā, vecums tomēr ir viena riebīga padarīšana!

Vispār jau, par savu uzvaru Janukovicam jāpateicas taisni Juščenko, kurš pirms otrās vēlēšanu kārtas klaji sāka spēlēt par labu Janukovicam – izmeta Timošenko kompromitējošus materiālus, noņēma pāris Timošenku atbalstošus gubernatorus, Krimā noņēma milicijas vadītāju, kurš varēja apdraudēt Janukovica piekritējiem administratīva resurs izmantošanu, parakstīja likumu, kas atviegloja Janukovicam rezultātu viltošanu, un, aicināja balsot pret visiem, tas nozīmē – pret Jūliju,m jo Janukovicam ir savs stabils elektorāts.
Par tām ārkārtas vēlēšanām daudzi šaubās, domā, ka Janukovics vienkārši pārpirks vajadzīgos deputātus no citām frakcijām.
Vēl ir variants, ka Janukovics varētu premjera amatu uzticēt Tigiopko, bet, daudzi uzskata, ka tas nav reāli, jo pie siles raujās Janukovicu finansējušie oligarhi.
Bet, daudzi uzskata, ka Janukovics , varbūt, ir pat labāks variants, kā superpopuliste Jūlija, kaut arī abi varianti ļoti slikti.

Šinī gadījumā, kāda tauta, tādi valdnieki. Ukraina vispār joprojām nav viena valsts.

>Easy:”Ukraina vispār joprojām nav viena valsts.” – NU TAS Aizkrāces sečas demokrātisms (spilgti tas attēlots I.Repins gleznā par kazaku vēstuli sultānam) un Tarasa Buļbas ugunīgā dzīve jau ukraiņiem ir asinīs. Rietumniekiem to grūti izsprast un saprast….

Pie mums jau arī viss sadalīts pa krāsām, pat ierēdņi…

Tapat ka Latvija ari Ukraina nevar palikt neitrala. Ta nav ne Sveice ne Norvegija. Ja ta grib attistities un tikt uz prieksu – agri vai velu bus jaizvelas starp rietumiem un austrumiem. Pat ja tas prasitu valsts sadalisanu. Bet es neapskauzu ukrainus. Ja Latvija sava laika lidzigi ka Ukraina visiem krieviem tiktu iedota pilsoniba, mes butu turpat kur sie tagad. Puse pret pusi un nekust ne no vietas. Pilniga bezceriba.

Nauda un vara :/

ja mums ir zhuliku norieta faaze, tad ukrainjiem zhulikiem tagad uzplaukuma stadija…

Tā var būt promaskavisko kandidātu pēdējā uzvara.Problēmas, kas sagaida Ukrainu tuvākajā nākotnē, novedīs Janukoviču turpat, kur tagad ir Juščenko.Maskava vairs nepalīdzēs, jo tai pašai nauda sāk beigties.Rezultātā – nepopulāri lēmumi, kas jauno varu pilnīgi diskreditēs.Vēl jo vairāk tāpēc, atbalsts tai ir ļoti nestabils.
Ja raugās no mūsu viedokļa, tad vienalga – Janukovičs, vai J. Timošenko. Abi vienlīdz stipri draudzējas un bučojas ar Putinu.
Ukrainu sagaida gari, smagi sava virziena meklējumu gadi.

Tas dalījums rietumos un austrumos pastāv, bet, neskatoties uz visu, reti kurš tur grib pievienoties Krievijai.
Un tas, ka daudzi nobalsoja pret Timošenko, tur bija pie vainas arī viņas pašas populisms – lai dabūtu nacionāļu balsis, neilgi pirms vēlēšanām pieņēma likumu, ka skolās visiem skolotājiem jārunā tikai ukraiņu valodā, pēc tam to atcēla, kā antikonstitucionālu, bet, daudzi šī te radikalisma dēļ balsoja par Janukovicu.

11.

Tai vajadzētu būt pretīgai sajūtai un lielai bezcerībai, kura šobrīd valda Rietumukrainā un daļā Kijevas. Viņu migranti nav labāki par mūsējiem un nac. spēku kļūdas arī tās pašas, kas mums : “…oranžās revolūcijas galvenais personāžs Viktors Juščenko, kas aicināja balsot pret abiem kandidātiem. Šādu pret abiem balsojušo sanāca 4,5%…”

Mums jau arī drīz gaidāmas prezidenta vēlēšanas. Katram latvietim vajadzētu “uzvizualizēt” sevī bildi ar Latviju, kur prezidents ir migrants, premjers migrants, Rīgas, Daugavpils utt pilsētu mēri migranti un “pieseivot” to savai zemapziņai.

Tāda bilde nemaz nav tik sirreāla, drīzāk visīstākais reālisms, kā Rēpina gleznās

Latvijas variantā “balsot pret visiem” nozīmē neiet uz vēlēšanām, un rezultāti var būt analoģiski Ukrainas, “riņķī apkārt” taisnība.
Tā ka pirms sakāt – “visi zagļi, vispār nebalsošu” padomājiet par sekām.

Ukraiņi ir iebraukuši auzās , pie kam tas ir noticis ar pašu tā sauktā labējā spārna rokām. Ka tik kaut kas pēc līdzīga scenārija nenotiek arī te . Priekšnoteikumi ir , jo kamēr tradicionāli latviskās partijas kasās savā starpā , tikmēr SC un LPP/LC slēpjoties aiz saimnieciskiem saukļiem ir panākuši to ,ka jau šiverē Rīga un tēmē augstāk.

Es ieteiktu Rodinam nestāstīt muļķības šīs lapeles
cienītājiem.Ja nezini,Rodin ,tad nezīd no pirksta!Janukovičs priekšvēlēšanu kampaņas laikā
krievu valodu kā otro valsts valodu nav pieminējis
ne reizi!Kas tev,Rodin,liek melot?Kurš ir tavs
saimnieks?

Patiesība parasti ir kaut kur pa vidu. Janukovičs būs apmēram tāds pats kā Kučma. Ticis pie varas nemaz ne tik ļoti Maskavai kalpos, zags gan, bet vismaz nebūs dulls kā blondā madama. Un ekonomika pamazām atkopsies (ne jau dēļ Janukoviča, bet pamatojoties uz cikliskiem procesiem).

16.

Pieminēja gan Ukrainas krievu reģionos, nestāsti pasakas.
Cita lieta, ka pēc vēlēšanām, visdrīzāk, neko tādu neizdarīs, jo tas nozīmē noskaņot pret sevi pusi ukrainas, un tas, visdrīzāk, bija tikai pirmsvēlēšanu triks.
Un Mordredam taisnība – ja viņš kam kalpos, tad Ukrainas Donbasa reģiona oligarhiem,un tiem ir savas intereses, krieviem kalpot viņi nealkst.
Kučma teica – Ukraina nav Krievija, un, pat Putins izteicās – Ukrainā nav promaskavisko politiķu, ir tikai proukrainiskie.

No Ukrainas piemēra var redzēt, cik gan liela priekšrocība ir prezidentārai republikai!
Lai jau tauta redz, kas notiek ar Ukrainu, un cik bīstami ir varu nodot viena cilvēka rokās. Ukraina ir sašķelta un Latvija būtu līdzīgā stāvoklī, jo mums arī prokrieviskie spēki ir uzsākuši pamatīgu propogandu! Un muļķi uzķersies!

Es, gan neteiktu, hop. :)
Visās valstīs, kurām ļoti labas attiecības (pakļautības līmenī) ar Kremli, vēlēšanu iznākums ir uzskatāmi prognozējams.

Tā iznācis, ka Ukrainā man ļoti daudz draugu un vēl vairāk sadarbības partneru. Tā, ka viņi pārsvarā pārstāv inteliģenci, viennozīmīgi atbalstīja Jūliju. Cik esmu bijis UA (novembrī pēdējo reizi): valsts uzplaukums ir acīm redzams. Kolosāli ir Ukrainā ražotie vilcieni/vagoni, laba pārtika, Kijeva viena no tīrākajām pilsētām: visu cieņu Ukrainai, kā valstij.
Protams, žēl, ka Juščenko un Timošenko nespēja sastrādāties, ko veiksmīgi izmantoja krimināli sodītais “pacans”. “Pacans” arī kardināli mainījis savu orientāciju: tagad fano par ES, nestreso par krievu valodu utt. Nav jau muļķis.
Domāju, ka jebkurš vēlēšanu galīgais iznākums būs labs: abi pretendenti ir mainījušies. Izskan domas, ka Jūlija opozīcijā spēj dot vairāk labuma, kā diriģējot mūziku.

Lai veicas Ukrainai! Pēc gadiem 5 UA būs bagātāka, kā LV

> dzeris
Latvijas variantā “balsot pret visiem” nozīmē neiet uz vēlēšanām, un rezultāti var būt analoģiski Ukrainas, “riņķī apkārt” taisnība.
———–
Tev taisnība.
Tikai vajag vēl piebilst, ka ja cilvēks balso par partiju, kas nepārsniedz 5% barjeru, arī tādā gadījumā viņa balss nonāk turpat, kur pilnīgi nebalsojušo balsis…
Mūsu gadījumā tas var būt stipri par labu Saskaņas centram…

vienmēr esmu bijis ironiski skeptiski noskaņots pret cilvēkiem, kuri aģitē neiet balsot.
Šāda attieksme tikai veicina marginālo pārstāvju tikšanu pie šprices, jo viņu atbalstītāju kodols ir nemainīgi mazs, bet aktīvs. Līdz ar to, jo mazāk piedalās vēlēšanās, jo lielāku īpatsvaru iegūst leģitīmais mazākums.
Protams, grūti panākt, ka piedalās vairākums un apriori idejas par valsts subsidēto politikas partiju nomaiņu pret valsts subsidēto balsotāju atbalsta programmu ir absurdi fantastiska. Tomēr interesanti būtu pavērot iznākumu, ja par balsošanu maksātu balsotājam nevis partijai :)
P.S. Vēl neesmu dzēris, vienkārši gribējās paspēlēties ar ideju :P

Tā ir krabi!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books