Čika kalēji (59)
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Astoņi mēneši pirms vēlēšanām nav labākais laiks vēlēšanu kārtības būtiskai mainīšanai. Protams, ka uzlabojumi vēlēšanu likumdošanā uzlabotu Saeimas sastāvu, taču diezin vai to uzlabotu lielākā daļa no pašlaik apspriestajiem priekšlikumiem, turklāt paliek iespaids, ka pašsaglabāšanās politikā daudziem diskutētājiem ir svarīgāka motivācija nekā vēlēšanu kārtības uzlabošana. Taču diskusijas par pirmsvēlēšanu regulējuma mainīšanu iet plašumā, un pirmdien valdības koalīcijas partijas pat vienojās sākt skatīt grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, kaut gan labi apzinās, ka vienoties par tiem tā kā tā nevarēs.

“Mainīt Satversmi”, radikāli pārrakstot esošo vai uzrakstot jaunu, ir noturīgāka recepte Latvijas problēmu risināšanai nekā “atlaist Saeimu”, kas zaudē aktualitāti līdz ar vēlēšanu tuvošanos. Satversmes mainīšanas instinkti savukārt tiecas divos pretējos virzienos — lielāku lemšanas tiesību deleģēšanā vienai personai (prezidentāla valsts pašreizējās parlamentārās vietā) vai tautas priekšstāvju tuvināšanā vēlētājiem (mažoritāra vēlēšanu sistēma — vienmandātu vēlēšanu apgabali, vēlētāju atsaucami deputāti — pašreizējās proporcionālās vietā), kuras bieži vien parādās kā abu hibrīds (prezidentāla valsts ar mažoritāru parlamenta vēlēšanu sistēmu). Arī pašlaik partiju piedāvātie grozījumi Vēlēšanu likumā atbilst šīm divām tendencēm, pat ja Satversmes grozījumus neprasa.

Jaunā laika ierosinājums ieviest vēlētāju reģistru, kas ļautu balsot tikai deklarētajā dzīvesvietā, būtu neizbēgami nepieciešams mažoritāras vēlēšanu sistēmas papildinājums, kad Latvijā būtu nevis pieci, kā tagad, bet gan, teiksim, simt vēlēšanu apgabali — pa vienam katrai Saeimas deputāta vietai. Savukārt Tautas partijas deputāta Kārļa Leiškalna priekšlikums noteikt, ka visos apgabalos partijas iesniedz vienu un to pašu kandidātu sarakstu (variācija par viņa seno ideju noteikt vienu vēlēšanu apgabalu visā Latvijas teritorijā), ir tikpat loģiska “proporcionālisma” izpausme.

Šādām diskusijām ir vieta publiskajā telpā, un tām diezin vai jelkad tiks pielikts punkts. Taču būtu labi, ja vēlēšanu gadā politiķi prastos savus priekšstatus par valstij labāko vēlēšanu sistēmas modeli fiksēt partiju programmās, nevis mēģinātu iedabūt vēl līdz vēlēšanām izdarāmo likumdošanas darbu sarakstā.

Pirmdien arī Valsts prezidents Valdis Zatlers aicināja partijas nepadarīt grozījumus Vēlēšanu likumā par priekšvēlēšanu cīņas ieroci. “Es gribētu teikt — stop, apstājieties!” viņš dramatiski mudināja.

Kas tev to deva! Tajā pašā dienā “zaļie zemnieki”, kuri jau piedāvā ļaut savienot pašvaldības un Saeimas deputāta mandātus un neslēpj, ka dara to ar domu par savu smagos kriminālnoziegumos apsūdzēto “premjerministra kandidātu” un Ventspils mēru Aivaru Lembergu, spēra vaļā arī radikālu priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežošanas priekšlikumu — liegt partijām reklamēties mēnesi pirms vēlēšanām. (Gluži vai jābrīnās, ka iepriekšējo vēlēšanu kampaņu mērķtiecīgākie ierobežojumu apgājēji un lielākie tērētāji — Tautas partija un LPP/LC — nav pasteigušies ielaisties vairāksolīšanā. Divus mēnešus! Trīs! Kurš vairāk?)

Ja neņemtu vērā ZZS aģitēšanas atturībnieku acīmredzamo aprēķinu, ka šādu piedāvājumu var droši paust, neriskējot, ka pašreizējā Saeima to varētu arī pieņemt, tad kaut kādu loģiku kontekstā ar valdības nupat pieņemto lēmumu finansēt politiskās partijas no valsts budžeta tajā varētu samanīt — ja finansējums būs knapāks, jāierobežo iespējas tērēt. Taču, pirmkārt, par valdības atbalstītajiem grozījumiem Partiju finansēšanas likumā Saeima vēl pat nav sākusi spriest un rudenī gaidāmās vēlēšanas tie neietekmētu. Otrkārt, tieši ZZS valdībā atturējās atbalstīt partiju finansēšanu no valsts budžeta un gaužas, ka partijām tad nebūšot naudas.

Vēl mazāk loģikas ir opozīcijas Saskaņas centra skandinātajos “principos” — pirmkārt, stingi par mažoritāro vēlēšanu sistēmu, otrkārt, tikpat stingri pret vēlētāju reģistru, bez kura šāda sistēma nemaz nestrādātu. Jā, un, treškārt, stingri pret partijām atļauto priekšvēlēšanu tēriņu ierobežošanu, protams.

Savukārt TP nemaz arī stingri neuzstāj uz atgriešanos pie sarakstu “lokomotīvju” principa, ko faktiski nozīmētu Leiškalna priekšlikuma pieņemšana, gluži otrādi — allažiņ atgādina, ka šādu priekšlikumu iesniedzis deputāts Leiškalns, nevis partija. Nav šaubu, ka pērn pēc Zatlera “ultimāta” Saeimai pieņemtie grozījumi, kas tagad ļauj vienu deputāta kandidātu pieteikt tikai vienā vēlēšanu apgabalā, nevis visos piecos, kā pirmīt, sagādā galvassāpes ne tikai TP, bet arī dažai citai partijai, kurai nu jāsarūpē nevis divas trīs “zvaigznes”, ko uzspraust visu piecu sarakstu spicē, bet gan jau desmit līdz piecpadsmit. Taču īsi pirms vēlēšanām uzstāt uz atgriešanos pie tikai nupat mainītās kārtības nozīmētu atzīties vēlētājiem savu kandidātu soliņa sarukšanā līdz ķeblītim un gatavībā bliezt atkal ar sportistiem un komponistiem, lai kārtējo reizi ievilktu Saeimā anonīmi pelēku partijas pārstāvju masu. Lai cik partijai tīkams, šāds priekšlikums nav izmantojams priekšvēlēšanu kampaņā.

Tieši tāpēc maz cerību, ka tiks saklausīts arī Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Arņa Cimdara mudinājums Saeimai paredzēt likumos rīcību gadījumam, ja tiek atcelti vēlēšanu rezultāti. To, ka likumos nav noteikts atkārtotu vēlēšanu mehānisms, arī Augstākās tiesas Senāts ir uzrādījis kā problēmu. Taču partijas laikam gan neredz iespēju šādu priekšlikumu pārdot vēlētājiem kampaņas ietvaros, vēl jo īpaši tāpēc, ka dažas no tām arī šajās vēlēšanās droši vien pašas gatavojas rīkoties uz likuma robežas.

Tāpēc nav grūti paredzēt, ka ar visiem minētajiem ierosinājumiem notiks tā, kā ar iespēju savienot pašvaldības un Saeimas deputāta mandātus raidījumā Kas notiek Latvijā? ieteica darīt Mārtiņš Roze (ZZS): tos vai nu pieņemt, vai arī vienoties par “kompromisu” — nedarīt neko.

Diemžēl šāds “kompromiss” laikam var notikt arī ar vienīgo ne tikai loģisko un vajadzīgo, bet arī līdz vēlēšanām patiešām īstenojamo priekšlikumu — divkārt samazināt priekšvēlēšanu izdevumus, līdzšinējo aptuveni 570 000 latu vietā ļaujot priekšvēlēšanu kampaņai tērēt ne vairāk kā 356 000 latu, un pie reizes divkārt samazināt arī summu, ko partiju biedri gada laikā drīkst ziedot savām partijām.

Šis JL piedāvājums atbilstu gan sāktajai pārejai uz partiju finansēšanu no valsts budžeta, gan vēlētāju vairākuma vēlmei samazināt politiķu atkarību no “naudas maisiem”. Taču diezin vai atbilstu dažu naudīgāko partiju jau droši vien saplānotajai priekšvēlēšanu izdevumu tāmei. Var paredzēt, ka tās slieksies uz Rozes “kompromisu” — vai nu kalsim čiku, dzesēdami muti par mūsu savtīgajiem un populistiskajiem priekšlikumiem, vai nu nedarīsim neko.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(33 balsotāji )
Komentāri
41.
zvirbulēns - ululiņam
2010. gada 11. februāris, 20:02

Ar steigu pie ārsta, ululiņ!
Tava sievasmāte, šķiet, arī tev būs ko nelāgu pielaidusi!
:)

42.
zvirbulēns - Lellei
2010. gada 11. februāris, 20:05

Ak, Dievs, kas Tev par loģiku! Kapēc esot pie Darba nevar zagt?
———–
Nu var jau zagt, bet pārsvarā viņi ir ar ētiku un nezog!

43.

zvirbuli..vai pēc notiesājoša sprieduma papum ir cerības atbrīvoties pirms 75 gadu jubilejas?

Redz, kur Ontūns mazpisāns aicina nebalsot:

Briest’ atkal “urnu farsa” laiks,
Kad tiks ‘caur svilpi izlaists tvaiks’,
Kas “vaukšķu pūlim” uzkrājies ~
Par vientiesīšiem ’sile’ smies:

“Lai kā mēs “aunus” ‘apcērpam’ ~
Kad šos pie urnām ‘pasvilpjam’,
Skrien, palēkdamies, muļķīši,
Mums “atdot balsis” (”cerīgi”)!

Šiem “mazāks ļaunums” sasolīts:
Ja “pienākums” tiks izpildīts ~
Būs Muļķu Zemē “brīnumlauks”,
Kur SISTĒMA kā puķe plauks!

Tā visiem, protams, “nesmaržos”,
Un – tikai dažiem “augļus dos”:
Tiem, kuri “vaukšķus” ‘uzmetīs’,
Un muļķiem balsis ‘izmānīs’.

Pie mandātiem ‘caur’ urnām tiks,
Pēc tam, kā ierasts – ‘mīksto liks’,
Uz vientiešiem, ko piešmauca,
Kad “kampaņās” šiem ‘borēja’:

Ir “deRmokrātiska” šī “valsts”,
Jo – katrs var kļūt ’siles balsts’,
Kurš “politikā” riskēs ‘līst’!!!
(Un trekno ‘budžet-pupu zīst’…)

Šī Muļķu Zeme mūžam plauks,
Ja vientieši pie urnām ‘mauks’,
Lai “balsotu par sarakstu”,
Ar “patrEJotu” apziņu!!!

Kad “izpildīts būs pienākums” ~
‘Spīd’ četri gadi “brīvi” jums:
Mēs – ‘izmantosim’ mandātus,
Jūs – “laime” ‘piķot’ nodokļus.

Mēs – ‘taisīsim’ jums likumus,
Un liksim jaunus nodokļus ~
Lai “valstij” ‘piķis’ nepietrūkts,
Un ’siles lopiem rumpji tūkst’.

Jūs – darīsiet pa prātam mums,
Jo – “urnu farsa” “balsojums”,
Dod dažiem ‘biedriem’ “mandātu”,
Uz “vaukšķu pūļa” ‘drāšanu’!…”

Pēc četru gadu termiņa,
Tiks atkal ‘vākta’ “publika”,
Uz “urnu talku” – izklaidei:
Par prieku ’siles’ “elitei”…

Lietuvas Seims atlaiž ģenerālprokuroru
Fonta lielums: A A Drukāt Ziņot redakcijai Sūtīt uz e-pastu Komentēt Ievietot Facebook Ziņot Twitterī Ieteikt draugiemSaistītie raksti
Lietuva vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju
Lietuvas prezidente tiksies ar Putinu
Lietuva aizņēmusies divus miljardus dolāru [2]
Krievija neatzīst, ka 1991. gada janvārī būtu pastāvējusi neatkarīga Lietuva [8]
Atlaiž korumpēto Lietuvas veselības ministra vietnieku [1]
Ceturtdiena, 11.februāris (2010), plkst.20:41 | Ziņu aģentūra LETA
Lietuvas Seims ceturtdien atbrīvojis no amata ģenerālprokuroru Aļģimantu Valantinu, kas pagājušajā nedēļā iesniedza atkāpšanās rakstu prezidentei Daļai Grībauskaitei.

Par viņa atlaišanu balsoja 64 Seima deputāti, pret to – desmit, bet 21 parlamenta loceklis no balsošanas atturējās.

Kā Seimā skaidrojis Valantins, kas sākotnēji demisijas iemeslus netika norādījis, atkāpties viņu pamudinājis janvārī publiskotais Lietuvas Seima atzinums, ka ģenerālprokurors nav pienācīgi pildījis savus pienākumus un nav spējis koordinēt Ģenerālprokuratūras darbību attiecībā uz tā dēvētās Kauņas pedofilijas lietas izmeklēšanu.

Vienlaikus viņš uzsvēris, ka savu darbu darījis pēc labākās sirdsapziņas. “Esmu jurists, un Seima lēmums, kurā novērtēts prokuratūras un personiski mans darbs šīs konkrētās lietas izmeklēšanā, būtībā ir tas iemesls, kura dēļ atkāpjos,” sacījis Valantins.

Atbildot uz deputātu jautājumu, viņš atzinis, ka savā darbā izjutis spiedienu gan no politiķu, gan mediju puses, tomēr nav tam pakļāvies.

Opozīcijas pārstāvji tikmēr izteikuši viedokli, ka ar ģenerālprokurora atlaišanu valdošā koalīcija cenšas novērst sabiedrības uzmanību no pensiju samazināšanas un citām nepatīkamām lietām.

Līdz jauna ģenerālprokurora iecelšanai šos pienākumus pildīs Ģenerālprokuratūras Valsts apsūdzību nodaļas galvenais prokurors Raimonds Petrausks.

Saskaņā ar Lietuvas konstitūciju ģenerālprokuroru ar Seima piekrišanu uz septiņu gadu termiņu ieceļ un atlaiž valsts prezidents. Valantins šai amatā tika iecelts 2005.gada rudenī.

Kā ziņots, skandāls ap nepietiekami operatīvu iespējamās pedofilijas lietas izmeklēšanu radās pēc tam, kad 5.oktobrī Kauņā tika nošauti divi cilvēki. Aizdomās par šīm slepkavībām tiek turēts Kauņas rajona iedzīvotājs Drasjus Ķedis, kas vienu slepkavības upuri jau gadu pirms tam medijiem izsūtītā paziņojumā tika publiski apsūdzējis savas mazās meitiņas seksuālā izmantošanā. Otru nogalināto – savas bijušās civilsievas māsu – viņš vainojis pedofilu atbalstīšanā, bet Lietuvas tiesībsargāšanas iestādes – ilgstošā nespējā un negribēšanā šīs apsūdzības izmeklēt.

Pie jebkuras sistēmas noteicošā loma tāpat būs vēlētāja spriestspējai.
Ja tās spriestspējas būs tikpat “augstas”, kā pirms iepriekšejās saeimas vēlēšanām, un nobalsos par tiem, kuri jau atkārtoti pieķerti melos, un, pēc tam gaidīs, ka viņi strādās sabiedrības labā, nevis sava grupējuma interesēs, tad rezultāti būs atbilstoši pie jebkuras sistēmas, aitas paliks aitas jebkurās ganībās.
Bet, vispār, nedaudz deputātu atkarību no vēlētāja, nevis no partijas spices, palielinātu vēlēšanu sistēma, pie kuras katram būtu divas balsis – viena par partiju, otra par konkrētu cilvēku no šīs te partijas, Vācijā esot kas līdzīgs.

47.

“Pie varas raujās plikadīdas!
Ja varu sāk valstī realizēt plikadīdas, tad grozies kā gribi, viss tiek salaists grīstē! ”

kur loģika? valsts ir purvā? ir. vai valsts bija purvā vai ar pilnu tvaiku virzījās purvā*, kad valsti kūrēja čomi ar neko īpašu komandā? bija. tātad arī viņi ir plikadīdas, līdz ar ko jautājums:

kurš ir tas politiskais spēks, kurš nav plikadīdas, un kurš spēs valsti no purva izdabūt ārā? atbildi vajag ietilpināt.. max 7 simbolos, man liekas, ka garākas abreviatūras Latvijas politiskajiem nespēkiem nav. ja tas ir jauns veidojums, var garāk :)

* nebija tā, ka viss bija skaisti, tad atnāca “plikadīdas JL” un pēkšņi, vienas nakts laikā, valsts bija purvā. viens miljards pareksā ir nieks, salīdzinājumā ar nepieciešamību aizņemties 7.5; ja parex nebūtu prasījies glābjams, valsts tik un tā būtu ar -6.5 miljardiem. es, godīgi sakot, nezinu, cik parexā ir iegrūsts. pat ja tie kopumā jau ir 2mljrd, tad mums paliek -5.5.

ir nepieciešams īpašs prāta stāvoklis, lai apgalvotu, ka pie tāda naudas iztrūkuma valsts plaukst un zeļ, tikai lūk, sliktie plikadīdas pāris mēnešu laikā visu sačakarēja :) . sliktie plikadīdas varbūt turpina vilkt nost lupatu no pūžņojošās kājas un aina, kā redzam, ir klaji šķebinoša, bet tas sākās jau krietni pirms tam.

ja mani vingrojumi ar cipariem ir aplami, priecāšos to uzzināt, kopā ar pareizākiem vingrojumiem.

> ululiņš, 40
Zinu, ko gribi pateikt, bet nepiekrītu. Man tam ir daudz argumentu, bet patreiz te negribu izklāstīt, piesārņot portalu.
Viens, bet galvenais,tas, ko redzam ir napoleona sindroms – es, es, es, balsojiet par mani, es vislabākais, vissaimnieciskākais, vis… vis… vis…
Neviens cilvēks tik ļoti nemēdz būt pārņemts ar citu bez kādiem logiskiem argumentiem (un vēl jurists), tas var būt vien pats naopleons… :)

kurš ir tas politiskais spēks, kurš nav plikadīdas, un kurš spēs valsti no purva izdabūt ārā? atbildi vajag ietilpināt.. max 7 simbolos, man liekas, ka garākas abreviatūras Latvijas politiskajiem nespēkiem nav. ja tas ir jauns veidojums, var garāk
_____________________________________________
Jauna fiskāli konservatīva uzņēmēju partija. Jāizbeidz/jasamazina valsts bezjēdzīgie tēriņi un jaukšanās cilvēku dzīvēs ar savu birokrātiju.
Jādod iespēja uzņēmējiem reinvestēt peļņu un attīstīt uzņēmumus un darba vietas.

Mūsu valsts ir SLOGS uzņēmējdarbībai, kas padara mūsu uzņēmējus nekonkuret spējīgus.

Nav jau vairs PSRS laiki, kad visiem bija jādomā vienādi. Man gan gribas iečukstēt tev ausiņā, ka kāds no komentētājiem bija to varonīgo Puzes (un nevis Tālavas) taurētāju izrēķinājis vēl pagājšgad.

Tu domā, ka zvirbulēns ir Akmeņkalns???

Pēc rakstura, varbūt. Balamute.Pēc virziena uz Maizīša nomešanu- arī. Bet vai Tev neškiet, ka zvirbulēns ir vecāks par Akmeņkalna gadiem (40?45?)

Zvirbulēns nav muļķis.

Un, ja nemaldos , Akmeņkalns pavilka uz alkoholiķi, vismaz kādu laiku. Lai gan prokuratūrā tāpat kā reanimācijā, tā nav reta parādība. Nezinu kāpēc.Reanimācijā cēloņi ir stress, nakts dežūras un brīva pieeja alkoholam ( kukuļi plus medicīniskais spirts).

Viņš ir 61 gada modelis. Alkohols arī dara savu…

> ululiņš
Paldies par rūpēm :) Par to vienādi domāšanu, piekrītu.
Es tikai izteicu savu viedokli, ka gen/prok kandidāts nav mūsu varonis, bet uz to nepastāvu.
Lai kas viņš arī nebūtu, viņš mūs te kacina un provocē. Pa laikam kāds arī uzķeras. Tāda ir dzīve… :)

Skaidrs. Tad jāprasa viņam par konkrētām lietām, kāpēc kas netika izdarīts. Viņš ir bijis klāt.

Pietiktos ar to, ka Domburs jaunos likumprojektus apspriestu savos šovos kopā ar tautu un kāds desmits deputātu piešķirtu tiem likuma spēku. Ietaupītos līdzekļi, ko varas partijas TP, LPP, ZZS un TB ar savu valsts izsaimniekošanas politiku ir valsti novedušas līdz bankrotam un parādzīmēm.

57.

Pirmais kas būtu jādara – jāsamazina šito diedelnieku skaits par kādām 2/3. Uzreiz i mazāk statistu būs, i pamatīga līdzekļu ekonomija. Te gan laikam bez tautas nobalsošanas neiztikt.
Tauta, nu saņemamies taču, cik ilgi vēl nesīsim šo krustu!?

hi hi toč Jaunā laika skribents, tāpēc jau arī nav tev vietas nopietnā dienas laikrakstā kā Diena

Darba plāns atlikušajām februāra dienām:
Pirmdiena: jānodibina personīgā policija aizstāvībai pret nelabvēļiem,
Otrdiena: jāiesaldē Dienvidu tilta celtniecība,
Trešdiena: jāuzsāk Ziemeļu koridora celtniecība,
Ceturtdien: jāuzbūvē kupols virs Vecrīgas,
Piektdiena: jāgāž valdība
Sestdiena: sabats,
Svētdiena: Jālūdz dievam piedošana par neizpildītiem darbiem un solījumiem
Pirmdiena – piektdiena: (Komandējums uz Ziemeļameriku,) jāiniciē tilta celtniecība no Kalifornijas uz Havaju salām,
jāizcīna olimpiskā medaļa makaronu karināšanā vai gaisa piļu būvēšanā.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri
Korupcijas novērošanas birojs (542)
Sanita Jemberga

Žurnālistiem bieži pārmet, ka tie nesauc lietas īstajos vārdos. Man ir priekšlikums pārdēvēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par Korupcijas novērošanas biroju. Gada laikā, kopš par [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books