Silovs atkal taisa ātrslidošanas celiņu Alūksnē? (13)
Autors: Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv
Publicēts: 2010. gada 12. februāris 09:37
Atslēgvārdi: , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Spēles Vankūverā vēl nav sākušās, bet jau pilnā sparā rit diskusija, vai Latvijai šajā krīzes laikā vajadzēja uz ziemas olimpisko forumu sūtīt tik kuplu delegāciju un varasvīru pulku – sataisījušies turp doties ir gan prezidents Zatlers ar kundzi, gan premjers Dombrovskis, gan izglītības ministre Koķe.

Gaišas receptes šajā ziņā un šajos laikos nav, un es netaisos būt Elejas Veronikas lomā.

Tikai atceros, ka tad, kad mūsu varasvīri kaut kādu iemeslu dēļ sadomāja uz spēlēm nebraukt , reakcija bija līdzīga – kā var neizmantot tik lielisku iespēju satikties un paspiest roku pasaules varenajiem!

Skaidrs, ka spēļu laikā ne Zatlers, ne Dombrovskis vērtīgus līgumus neparakstīs. Nav tā vieta. Taču būs iespēja satikties, pārmīt kādu vārdu. Sports ir joma, kas aizrauj gandrīz visus. Pat Peilina par to interesējas. Pēc tam kādā svarīgā vizītē būs daudz vieglāk uzsākt sarunu un arī vienoties. Jo sports jau būs vienojis. Un uz Parex bankā iegrūstās naudas fona šie izdevumi komandējumiem ir pavisam niecīgi. Ne to justu pensionāri, ne skolotāji, ne sportisti. Taču pieņemu arī opozicionāru viedokli.

Protams, arī sporta funkcionāriem ir svarīgi, lai valstsvīri allaž ir ar seju pret sportu. Daudzi sportā maizi pelnošie iebildīs, ka drīzāk jau šobrīd ir ar pretējo ķermeņa daļu – likvidē sporta skolas, samazina algas treneriem… Tiesa, bet optimizācija allaž prasa upurus. Krīzes posmā divtik lielus. Lūk, tautas sports atstāts novārtā. Bet tas arī nebūtu jāstimulē ar naudu – tāpēc tas arī ir tautas sports! Paši savā labā to darām.

Bet uz spēlēm aizbraukušie slēpotāji var stimulēt rekordu slēpojumā Apkārt Alaukstam, puikas ar gribēs iet uz biatlonu, vērojot Brici. Varbūt tieši Haralds Silovs ātrslidošanas celiņā kļūs par stimulu, lai kaut kur Alūksnē, Preiļos vai Ungurā atkal uztaisītu apli un puikas varētu slidot.

Mums ir Siguldas kamaniņu un bobsleja trase un kāpēc liegt iespēju spēlēs startēt trešajiem numuriem, kam tas varbūt ir vienīgais stimuls turēties pie nebūt ne populārā sporta veida. Kāpēc liegt iespēju startēt Jānim Paipalam, kas trenējas un piedalās sacensībās par savu naudu, bet spēļu laikā būs SOK pansijā (tāpat kā visi sportisti, treneri, mediķi)? Ja neaizbrauks Paipals, mums arī pēc 100 gadiem nebūs labu slēpotāju. Tagad viņiem dodam cerību.

Visu reducēt uz hokeju vai bobsleju nevajag. Pat vienā vai otrā ieguldot miljonus, nebūs nekādas garantijas, ka būs arī čempioni. Nauda nosaka daudz, bet ne visu.

Tāpēc šoreiz patiešām baudīsim sajūtas, ka mūsu spēlēs ir daudz, ka ir pamats cerēt arī uz kvalitāti. Šajos laikos kā nekad ir vajadzīgas pozitīvas emocijas. Jau sociālisma stratēģi, nē, vēl pirms viņiem, zināja, ka arī sportistu uzvaras spēj celt darba ražīgumu.

Un tagad tosts – par ražīgu darbu februārī! Tas mums tiešām visiem ir vajadzīgs.

Par sportu
x

Nosūti raksta adresi draugam.

(5 balsotāji )
Komentāri

Prezidenta dalībai olimpiādē piekrītu, neizprotu kas tur būtu darāms Dombrovskim un Koķei, galu galā viņi nekādas reprezentatīvās funkcijas nepilda. Jācer uz panākumiem, lai ir vismaz neliels emocionāls pacēlums, kas palīdzētu radīt jaunas idejas.

Vispār jau meitenēm arī ļauts gribēt slidot kā Silovam :) Pārāk liels uzsvars uz puikām visā šajā sakarā.

Tagad žurnālisti kļuvuši reti slinki, bet redaktori – neaptēsti. Visi grib tik sēdēt internetā, ložņāt pa tīklu un nosūkt jau gatavu informāciju un materiālus, ko pārpublicēt.

Ja gribam, lai puikas Alūksnē paši lej ledus laukumu un slido, tad varam cerēt uz Silova pozitīvo piemēru, no kura jaunie cenoņi varētu iedvesmoties un paši sākt sportot Malēnijas sniegos.

Bet ir jau arī cita metode. Tā jau nav, ka tai pašā Aluksnē visi sīkaļas sēž caurām dienām pie kompjiem un ārā neiet. Gan jau, ka iet un gan jau, ka dauzās. Nu tad, žurnālist – kāp iekšā autobusā, paķer līdzi blociņu, pildspalvu un “ziepju trauku”, un brauc taisīt reportāžu! Nointervē, nofotogrāfē, un liec iekšā savā avīzē! Re, būs svaigs materiāls, būs laimīgs pats raksta varonis, un būs labs piemērs citiem sētu puikām pa visu valsti. Tādu labu veiksmes stāstu jau mums faktiski nav. Un nav tāpēc, ka mūslaikos tādus vairs neprot taisīt. IT konveijers sabojājis vecos kadrus un liedz rasties jauniem. Žurnālista darba romantika izzudusi. Tipogrāfijas smaržu vairs cilvēki nezina.

Bet varbūt vēl viss nav zudis, varbūt tomēr Latvijā atkal kādreiz parādīsies normāla sporta prese, lai arī ar modernākiem ražošanas līdzekļiem?

Vaidera kungam var piekrist, ja pieņem, ka stimuls sportot ir potenciālie sasniegumi un olimpiāžu rekordisti. Taču masu sporta jēga ir veselīgā dzīves veidā, labā fiziskā formā. Un tur nu ir pretruna. Paskatieties uz profesionāļiem. Viņiem ir viss, tikai ne veselība. Pat šīs olimpiādes dalībnieki jau ir pabijuši slimnīcā, bijušās basketbola zvaigznes pārvietojas invalīdu ratiņos, saeimas deputāti ik pa brīdim nevar piedalīties svarcēlāju sacensībās ,jo slimo . Paskatieties jebkuru futbola pārraidi, futbolisti ir tik švaki, ka mazākā pieskaršanās izraisa pusstundas vārtīšanos pa zemi, vai pat nonešanu no laukuma.
Es nemaz nerunāju par pārtikas piedevām,stimulatoriem, vitamīniem un citu ķīmiju, kas, jā, nav dopings, bet ir no tā paša plaukta, jo palīdz uzlabot tā brīža rezultātus, tas nekas, ka uz nākotnes veselības rēķina. Aiz trenera komandās otrajā vietā ir ārsts. Vai tas neizsaka daudz?
Tāpēc vairāk vajadzētu akcentēt veselīgu dzīves veidu un sportošanu kā tā sastāvdaļu, un mazāk slavēt veidus, kā to sabeigt.

Piekritu TinsLV. Vai autors, gadījumā, nav ķīnietis? Tur arī ir līdzīga attieksme pret meitenēm.

Es lasot par Miņina muļķošanos lasot taisni domāju, vai par ekskursiju uz Kanādas slimnīcu izgrūzto naudu kārtīgs reitterapijas kurss sanāktu vienam bērniņam ar cerebrālo trieku, diviem, vai vēl vairākiem, jo nav taču noslēpums, ka tagad šo cilvēciņu nākotne ir atkarīga no tā, cik skaļi mamma/tētis spēj palūgt naudu…..Kāpēc muļķošanās? Nu, pirmkārt apendikss ir vajadzīgs tikai ragulopiem, savukārt no cilvēkiem pat aunapieres un teļapauri bez tā lieliski iztiek, tais skaitā arī vegāņi. Miņins,šķiet, arī nav meitenīte, kurai būtu iemesls nedaudz baidīties par saaugumiem, kas varētu izveidoties akurāt pie reproduktīvajiem orgāniem….Nu, labi, pieņemsim, negribējās lieku operāciju, taču pat tagad vajadzēja reaģēt uzreiz,kamēr var iztikt ar laparaskopisku operāciju, nevis kā mūsu dižprofesionālis gaidīt, kamēr izveidojas kārtīgs abscess….

Jā, protams, es ļoti labi atceros Miņina sasniegumus, taču naudiņa ir naudiņa….Pietika jau vakar “Dejo ar zvaigzni” redzēt dizaineri, kas beidzot ir spējusi piepildīt sapni mācīties modernās dejas, un tiešām nav skaidrs, kā viņa spēj tā izjust dejas būtību, ja knapi dzird mūziku? Taču arī viņai viss pārējais faktiski bija vietā….Tā kā varbūt derētu paplašināt “iespējamās misijas” ideju un nevis klusi cerēt, ka nu tik visi sportos uzzinājuši, ka mūsu sportisti ieņēmuši kurdesmito vietu (nu Silovs kārtīgi nobrauca), bet tie sportisti varētu par brīvu novadīt kaut dažas vispārstiprinošanas nodarbības kaut tiem vieglākajiem gadījumiem: mazajiem nīkulīšiem, kas, par sevi kaunoties, visu dzīvi ir čurnējuši pie datora vai ar grāmatu kaktā vai tām mollīgajām meičām, kas cenšas nobadoties tik skaistas ka grab….?

Ko Vaiders dara Vankūverā? :) Nesaprotu… Raksta par Alūksni…

Ir jau ir olimpiāde smuka. Ir jau ir tie svētki. Ir jau katra sportista sapnis uz turieni aizbraukt. Esam jau, varbūt, mēs par daudz lieli pragmatiķi, kuri neaprot kāpēc jāmaksā stunda sporta zālē, ja vecmāmiņai laukos malku par velti varētu saskaldīt. Bet nebūsim racionālisti, priecāsimies par lielo notikumu, trasēm, būvēm, tērpiem, emocijām uzvaras priekiem un bēdām- par visu cilvēku pūlēm un milzīgo naudu, kas ielikta, lai uztaisītu šito krāšņo šovu. Smuki taču!

10.

Redzi, cilvēks var būt cik pragmatisks grib, taču, ja naudas nav….Tad nelīdzēs pat labas vietas sacensībās!

11.

Sveika Ieva! Kā veselība? Es vienkārši aizdomājos par to vai cilvēka dabiskā vēlme būt smukam un veselam, arī sportojot, cilvēces attīstības procesā nav transformējusies savā noliegumā – profesionālajā sportā, kas ir kaitīgs veselībai. Vai atzīstot labu garastāvokli, mēs atzīstam arī alkoholu, kas to dod? Vai Olimpiāde, kā sporta kvintesence, ir tikai stimulējoša veselīgam dzīves veidam, vai arī reklamē pārcilvēciskus treniņus, fanātismu, pārslodzes, barības piedevas, milzīgus izdevumus šoviem? Jeb precīzāk, ir veselības noliegumu? Cik te ir racionālais, un cik irracionālais? Vai aktīvā bļaušana hokejā ir tikai pozitīvu izpausmju kopums, vai vilku bara instinktu izpausme? Vai man būt ērglim, kas lido debesīs, vai arī labāk sekot pūļa instinktam un iekļauties vilku barā? Vai tā ir spēles intriga, kas liek straujāk pulsēt asinīm, vai tikai nopietnu pieaugušu vīriešu pavisam nopietna dzenāšanās pakaļ pavisam mazai gumijas ripai. Absurdi tak, vai ne- ja no malas paskatās? Bet feini, nenopriecāties, taču.

12.

Olimpiskās spēles būtībā neatšķiras no realitātes šoviem, varbūt ir labāk organizētas, īpaši tagad, jo kopā saliek tomēr relatīvi līdzīgus ļaudis, taču, ja tās modernās dejas, dziedāšana, šimpanžu dresēšana (Šifrins) ir tāds interesants piedzīvojums, tad fiziskās aktivitātes ir vajadzīgas, īpaši tiem, kam ir problēmas ar locītavām, CNS….Piemēram, var pirkt vidādus kosmodiskus, taču kārtīgus muskuļus, ko ne velti sauc par korsetes muskuļiem, tie neaizstās….Problēma tik tā, ka brīdī, kad cilvēciņam mugura jau regulāri sāp, viņš nevar vingrot uz savu roku, vai pat draudzīgā bariņā, taču cenas….Tas pats ir ar insultniekiem: var strīdēties, angioplastika, turklāt savlaicīga, der išēmiskajam insultam, turklāt savlaicīgi, savukārt hemorāģiskajiem ir jāvingro….Par bērniem, tur vispār nav ko runāt, jo, ja viņi nevingros, nepeldēs, iespējams nejās uz zirdziņiem, tad tur būs problēmas ne tikai ar kauliem un muskuļiem….Taču viņiem visiem naudas nav….Tāpēc arī iedomājos, ka sportisti, kuri tomēr saņem naudu no valsts, lai arī noteikti gribētu vairāk, varētu to reāli atrādāt, vismaz ar vienkāršākajiem gadījumiem – piemēram,uzņemoties šefību kaut vai par tipisku skuķi ar ēšanas traucējumiem, lai parādīt, cik skaits ir labi trenēts augums, katrā ziņā krietni skaistāks, nekā ar dzeltenu ādu pārvilkti kauliņi….Vai, piemēram, tie, ko angliski sauc par “nerd” – ja vien viņiem nav kas Lū- Gērings vai Dišens, tad tur vienmēr ir ko darīt….Un ne jau velti amerikāņi mīl tādas situācijas attēlot “ģimenes” filmās – galvu varu likt ķīlā, ka starp tipiskajiem “mirlām” un “tizleņiem” atrastos daudzi, kas savu statusu mainītu, tik par kādu naudu?

Es biju klāt, kad izšķirās vai Siguldā būvēt kamaniņu/bobsleja trasi. Kopā ar Miervaldi Ramānu un Daumantu Znatnaju spriedām, ka trases lejas galā jābūt arī ātrslidošanas aplim un plašam ledus laukumam masu slidotavai. Tad būtu pilns komplekts ziemas sportam. Taču kaķis palika bez astes. To asti tagad būtu jāpieliek un tad būtu vieta masveidīgai slidošanai un arī ātrslidotājiem. Mums taču bijuši leģendāri ātrslidotāji. Tajā vietā Latvijā būvē bagātnieku izpriecai domātās hokeja ledushalles.

Vēl šajā sadaļā
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Latvijai – „best ever” (11)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Ne jau visu, ko mantojis no spāņu marķīza Huana Antonio Samaranča, beļģis Žaks Roge liek lietā. Vakūveras spēļu noslēgumā nebija „best ever games”, bet tikai [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Bobsleja ziepju opera bez happy end (9)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Ziepju operai ir pielikts punkts. „Verdzene Izaura” vai „Vienkārši Marija” nobālēja dažu nedēļu bobsleja seriāla „Jāņa sāga” priekšā. Jau kopš pagājušā gada februāra, kad Jāņa Miņina [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Hokejisti līdz mezglu siešanai netika (15)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Latvijas izlasei pirmās trīs spēles un trīs zaudējumi ar vārtu starpību 5:19 fanu pulkā raisīja diskusijas, kas savā galējā fāzē aizgāja līdz secinājumam – tūristi. [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Dukuru ģimenes uzņēmuma produkcija ar kvalitātes zīmi (15)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Siguldiešu brāļu Šicu sudraba medaļas kamaniņu sportā Latvijai bija mazs brīnums, un tāpat būtu bijis brīnums, ja viens no siguldiešiem brāļiem Dukuriem Vankūveras spēlēs [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Likumsakarīgs pārsteigums brāļu Šicu izpildījumā (4)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Vieni jau sen būtu nojaukuši Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, ko šur tur sauc pat par otro Skrundas lokatoru. Jo tas ir gana dārgs PSRS [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Hokeja izlase sadeg Krievijas atomelektrostacijā (8)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Daudzi no Latvijas hokeja faniem vēl dzīvo Rīgas „Dinamo” radītā eiforijā un atmiņās par 2001.gadu, kad Sanktpēterburgā pasaules čempionātā izdevās uzvarēt Krieviju ar 3:2, tāpēc [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Haralds Silovs: ieguvu fantastiskas emocijas! (3)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Arī olimpisko spēļu ziņās galvenokārt tiek meklētas trīs lietas – varoņi, traģēdijas un vienkārši interesanti stāsti. Par nelaimi, jau spēļu ieskaņā bija traģēdija, kas radīja lērumu [..]

Lasi visu »»
Arturs Vaiders un Viesi raksta
Mēs esam diezgan vareni (16)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Pat negribu minēt, ko darīs Latvijas iemītnieki šīs nedēļas nogalē naktī no piektdienas uz sestdienu. Tomēr gribas domāt (cerēt?), ka gana daudz būs arī tādu, [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books