Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 16. februāris 22:28
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecībā jau padarīto. Tikmēr pilsētas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC) turpina bīdīt varbūt ne gluži neprātīgo, taču pašlaik galīgi nelietderīgo ieceri jūlijā sarīkot Rīgā Krievijas,  NVS valstu, arī Eiropas valstu lielo pilsētu mēru tikšanos. Kas jāsaprot ar „lielu pilsētu”, līdz šim nav definēts.

Šis prieciņš Rīgai izmaksās aptuveni miljonu latu, varbūt nedaudz mazāk. Aprīlī dome veiks budžeta grozījumus – skatīsies, kur to naudu ņemt.

Iespējams, šis naudietilpīgais pasākums līdz aprīlim nepiesaistītu pienācīgo uzmanību, nebijis Šlesera neapdomīgās izrunāšanās, ka Doma laukumā vajadzīgs stikla kupols, zem kura servēt vakariņu galdu aptuveni 500 viesiem. Viesus varēšot priecēt ar baznīcu zvanu dimdināšanu. Sākotnēji bija paredzēts, ka ielūgumus mēriem izsūtīs līdz 1.februārim. Nav skaidri zināms, vai tas izdarīts. Tāpat nav vēl īsti skaidrs, kā tad būs ar stikla kupolu. Varbūt izlīdzēsies ar šīfera nojumēm.

Nav zināma divu dienu saieta darba kārtība. Ir tikai Šlesera publiski paustais, ka tikšot spriests, kā pilsētas varētu palīdzēt valdībām pārvarēt ekonomisko krīzi, „jo pilsētām ir milzīgi resursi”. Tik milzīgi, ka Rīga pat nevar pabeigt Dienvidu tiltu.

Izskanējusi Šlesera vīzija par Rīgu kā otro Davosas  forumu. Būs kur iegriezties prominencēm un ekselencēm no Eiropas un Āzijas. Davosā gan nepulcējas NVS valstu lielo pilsētu mēri. Taču Šleseram tā bijis vienmēr: augums un pašpārliecinātība lielāki par vidējo.

No grandiozās (uz papīra) ieceres ar lielu ticamības pakāpi var izkalties čiks, jo tik prāva cilvēku skaita pieplūdums rada briesmas, ka pasākums izvērtīsies par Krievijā un NVS valstīs labi pazīstamo „bardaku”. Lielo pilsētu mēri nav nekādi nieka vīreļi – katram būs līdzi svīta. Ar visām no šī fakta izrietošajām praktiskajām sekām. Visbeidzot bail pat domāt par saieta lietderības koeficientu. Iecerētā Rīgas reklamēšana var izrādīties ar mīnusa zīmi.

Par Latviju un Rīgu kā tiltu starp Rietumiem un Austrumiem ļaudis runā jau kopš Atmodas gadiem – te nu Šlesers galīgi nav oriģināls. Toties uztur intrigu: „Tādā veidā mēs atrastu jaunu nišu pasaules ekonomikā.” Kas tā par nišu, un no kurienes uzradīsies, droši vien uzzināsim ne ātrāk kā jūlija beigās. Ja vispār uzzināsim.

„Patīk Šlesers vai nepatīk, bet es vismaz kaut ko daru”, tā Rīgas vicemērs pats par sevi. Reizēm ir prātīgāk kaut ko nedarīt nekā darīt. Šī akurāt bija no tādām reizēm.

Dabiski, cilvēks nevar būt sajūsmā, ja viņa partiju dēvē par Maskavas projektu. Taču kaut kā tā sanācis, ka mēru saieta projektam ir arī „otrā kāja”. Ierasties Rīgā aicina ne tikai mūsu galvaspilsētas pirmā persona Nils Ušakovs (SC), bet arī Maskavas mērs Jurijs Lužkovs. Interesanti, kura paraksts ielūgumā ir pirmais? Maskava dod naudu saieta rīkošanai. Vismaz sola, un jau sākusi pasūtīt mūziku.

Sākotnēji bijis iecerēts, ka mēru saiets notiks Jūrmalas festivāla „Jaunais vilnis” laikā, lai savienotu „lietderīgo un patīkamo”. Taču noskaidrojās, ka Lužkovs nepanes „Jauno vilni” gluži kā nelāgu smaku. Saietu pārcēla uz mēneša nogali. Lužkovs droši vien zina, kas ir rīcība, kuru tautā sauc „bez ziepēm”. Vai šī zināšana būtu gājusi secen Ušakovam un Šleseram?

Šķietami nepolitiskas lietas prasmīgās rokās mēdz kļūt par politikas rīku. Tā tas bija ar ģeniālā krievu dzejnieka Aleksandra Puškina pieminekļa desantēšanos Rīgā. Līdzīgi tas ir ar mēru saietu. Nav nemaz tik svarīgi, vai apzināti, vai, iekrītot kā circeņi pelnos, Ušakovs un Šlesers devuši savu pienesumu Kremļa projektā „Krievijas interešu sfēra”.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(55 balsotāji )
Komentāri
161.

Tūlīt būs jauna valdība!

>zvirbulēn,
atkārto vidusskolas matemātiku par vektoriem.

163.
gmails -> parastajam
2010. gada 17. februāris, 18:37

TRITAN savulaik bidija Qlimpijas projektu, tiesa koziola reinkarnacija tas saucas zunda centrs. kaut ka tur pa vidu vel atceros bijasolijumi par rtu administrativio eku, bet drosvien beigas sanaks ka ar musdienu maksas muzeju andrejsala.

164.

Šī iemesla dēļ bija tāds čakars par kapitāla daļu pieauguma nodokli. Šis bija ideāls veids kā legāli noformēt kreisās naudas. Teiksim piemērs – es nodibinu SIA “Pupsiks&Co” ( smieklīgs nosaukums , bet 94 gadā ar tādu nosaukumu viena kreisā firma figurēja ,kas tirgoja kontrobandas degvielu ) ar pamatkapitālu 2000 Ls , tad atrodu kādu ofšoru , kuram baigi vajag šo izcilo kompāniju un pārdodu to par 200 000 Ls tādejādi legalizējot 200 000 Ls par kuriem neomaksāju ne santīma nodokļos. Šī shēma ir arī pamatā taviem piemēriem.

>PARASTAIS:”(..)Te nu ir īstā reize izmantot 4ATA rīcībā espšo datu bāzi, lai palūkotu, kādā procesā šīs šleseram piederējušās SIA ir spējušas gada laikā kļūt >10 reizes vērtākas.” – IESAKU god./cien. ieskatīties RīgasLaika 2008.g.novembra nr.11 sadaļā ‘Komentāri’ rakstā ‘Galvenā misija’.
Tajā mūsu slaveno ‘bāleliņu’ Kargina&Krasovicka darbabiedrs Parex bankā Gatis Kokins izskaidro šlesera panākumus (sākotnēja kapitāla uzkrāšana). Kokina kungs arī ir t.s. liberāli labēja neo-liberālisma jeb vienkārši ”neredzamās” rokas metožu liels cienītājs, un ar neviltotu sajūsmu raksta par spekulanta lielo/galveno misiju Latvijas tautsaimniecībā. Viss atklāti, demokrātiski un ar sajūsmu – tā kā kaut kāda 4.ATA var iet…pie tās pašas ”mātes” pačučēt (vai maskā uz Domburšovu ? ). !

>beta
izlasi Dombura interviju ar Neo http://www.knl.lv/raksti/1027/
ņem vērā, ka teksts ir apgriezts pēc vienošanās ar Neo.
Kāpēc 4? Laikam 3 atmodas jau ir bijušas…

>PARASTAIS:” Šī shēma ir arī pamatā taviem piemēriem.” – PAR KO LĪDZĪGU sajūsmā raksta G.Kokins cildinot Šlesera ‘gājienus’:
”Vārdu sakot, Šlesera uzņēmējdarbības spekulatīvais raksturs uzskatāmi uzplēš Latvijas biznesa likumdošanas vājās vietas un palīdz mums veidot labāku Latviju. Tā arī ir spekulanta galvenā misija tautsaimniecībā” – TĀ,LŪK mūsu ‘bāleliņi’ plēsa tautsaimniecību,plēš – tik’ tagad tik daudz saplēsuši, ka nezin kam to ’saplēsto’ Parex tagad ‘iesmērēt’?!

> zvirbulēns
Tūlīt būs jauna valdība!
——–
Lembergzvirbuli, vai Slesers jau samaksāja???
Pietiks… ? :)
Ak nabaga kroplīti ! ( žēl jau tos, kam kakls sprukās… :) )

> Parastais
Esmu nogurusi. Smags darbs, točno…
Tu esi gudrs, paskaidro tiem, kas nelasa (es arī šobrīd), ko grib 4. Atmodas armija, lūdzu! :)

170.

ko grib 4. Atmodas armija, lūdzu!
——-
Varbūt grib ielikt Repši cietumā!
:(
——-
Ak nabaga kroplīti !
——-
Bīstama valoda, tā nevajag runāt, jo viens solis, un, skaties, jau pats var kļūt par kroplīti uz ratiņiem (auto avārija, piemēram) !
:(

Ko beta darīsi ja Repše saies kopā ar Sudrabu? Tas būs vēl trakāk nekā tas, ka Repše izstāsies no JL un Vienotības, vai ne?

Un starp Vienotības lokomotīvēm arī nav Repšes, bet kaut kādas Āboltiņas un Ēlertes. Vai joprojām balsosi par Vienotību?

173.

“Tūlīt būs jauna valdība!”

Kur Tu rāvi tādu brīnumu???

Es domāju, Repše vēl šonedēļ paziņos par izstāšanos no JL bet palikšanu FM amatā un par neatkarīgo deputātu.

“Un starp Vienotības lokomotīvēm arī nav Repšes…”

To nu gan vēl nevar zināt kas būs un kas nebūs…cīņa un žņaugšanās par varu būs milzīga Vienotības iekšienē.

>Lelle
Delfos ir rakstiņš “Zināmas apvienības ‘Vienotība’ vēlēšanu ‘lokomotīves’”. Tikai lietotā forma rakstā ir “varētu būt”. Bet komentāri jau iet pilnā sparā. :)

Takš nekas vēl nav zināms…vēl simtkārt viss var mainīties…

Rodins tikai par naudu – ne vārda par to cik daudz “skaistuma nāks no iekšām”, kad Doma laukumā pabaros 500 pilsētu mērus !

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Zīmīgais kuģītis (57)
Askolds Rodins

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books