Man nav vienalga (49)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 17. februāris 23:18
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, man borē „Tev nav vienalga, kur paliek tava alga!”. Es, protams, cenšos būt pacietīga – bez olimpisko spēļu translācijas sponsoriem nav olimpisko spēļu translācijas. Un gaidu.

Kalnu slēpošanas sacensību laikā cieši turu īkšķi, lai nobraucienam, kurā kļūdās un krīt pat pieredzējis mājinieku sportists, pietiek spēka, meistarības un drosmes puisim no zemes, kuras augstākais reljefa punkts nepārsniedz 311,5 metrus. Roberta Rodes startu LTV tā arī neparāda – komentētājs pasaka „Visu labu!” un ieslēdzas boris: „Tev nav vienalga ….”

Bet Rode nobrauc!

Vēlāk slīdošajā rindā ir iespēja izlasīt, ka Latvijas slēpotājs palicis 58. no 60. Kaut gan patiesībā sacensībās piedalījās 64 pasaules kalnu slēpošanas elites pārstāvji, starp kuriem vietu šogad ieņem arī latvietis. Četri no viņiem nenobrauca – krita, tika diskvalificēti. Bet latvietis nobrauca!

Un tālāk visu dienu atkal un atkal rāda snovborda borderkrosu – vienu un to pašu ierakstu demonstrējot tik daudz reižu, ka pārbaudīta tiek jau pat snovborda fanu lojalitāte. Un atkal jau: „Tev nav vienalga”.

Būtu gan es gribējusi, lai beidzot ir, taču nav vienalga. Ka jau kurās Olimpiskajās spēlēs atsevišķi sporta komentētāji strādā pēc principa – kad es runāju, galvenais ir neklausīties manos vārdos. (Piemēram: „Olimpiskās spēles vēl nav sākušās, bet pirmais sportists jau gājis bojā”).

Sagadīšanās, ka ar savu tekstu „Par „sadarbību” ar Putina jauniešiem” LPP/LC jauniešu biedrības Pirmie ģenerālsekretārs Rinalds Buškovs ir nācis klajā tieši Olimpisko spēļu laikā, liek viņa vārdu plūsmā saskatīt līdzību ar tādu sporta komentētāju retoriku, kur doma un vārdi katrs iet savu ceļu. Piemēram: „Kas attiecas uz man piedēvēto sadarbību ar Krievijas jauniešu organizāciju „Naši”, tad varu teikt, ka tas būtu liels mans personīgs sasniegums, bet neesmu tik liela un ietekmīga persona, lai šī sadarbība būtu iespējama jebkādā veidā. Un tas ir ļoti vienkārši izskaidrojams. Tas ir saistīts ar to, ka šī organizācija (Naši) pēc sava biedru skaita un ietekmes ir pārāka par jebkuru Latvijas politisko partiju un kur nu vēl to jauniešu organizācijām. Protams, tam ir dažādi iemesli, kāpēc tas tā ir, bet tas ir fakts, līdz ar to vēlreiz uzsveru, ka mana sadarbība ar Naši nav bijusi un diemžēl vai par laimi nav iespējama”.

Tiesa, ja kārtējās tekstu pērles Latvijas televīzijas olimpiskajās translācijās droši vien rodas no tā, ka komentētājs par savu pienākumu uzskata ētera aizpildīšanu ar vārdu skaņu, tad puisis, kurš pēc 13 gadus ilgas nodarbošanās ar džudo bijis spiests sportu pamest un tādējādi ticis pie brīvā laika, ko veltīt politikai, visticamāk taču nelieto vārdus tikai tāpēc, lai aizpildītu ēteru.

Proti, sakot, ka ar Naši viņa sadarbība „diemžēl vai par laimi nav iespējama”, Rinalda Buškova mērķis droši vien nav nepateikt neko. Lai gan pat frāze: „Man simpatizē Krievijas līderu – Vladimira Putina un Dmitrija Medvedeva – personības un īstenotā politika”, būtībā ir tukšvārdība un nedaudz senākos laikos to droši varētu aizstāt ar kaut ko līdzīgu apgalvojumam, ka „Ļeņina idejas dzīvo un uzvar”. Un pašā Krievijā Buškovs droši vien izklausītos pēc papagaiļa, kuru saimnieki joka pēc iemācījuši atkārtot oficiālus saukļus. Taču tā kā Buškovs savās simpātijās Putina režīmam atzīstas Latvijas medijiem, ar papagaiļa jokiem šādi teksti īpaši nesaistās. Tad jau drīzāk ar papagaiļa saimnieka nolūkiem pieradināt sabiedrisko telpu pie domas, ka autoritārs režīms ir pieņemama izvēle.

Krievijas hokeja izlase Vankūverā  apspēlē Latvijas hokeja izlasi. Un mums, lai ko mēs par to sacītu, protams, nav vienalga. Mēs būtu gribējuši svinēt uzvaru. Šajā spēlē ļoti. Un pret šīs valsts komandu – vienmēr, kaut arī ne vienmēr tas ir iespējams.

Kāpēc?

Arī tāpēc, kāpēc čehs Jaromirs Jāgrs savam hokeja kreklam reiz izvēlējās 68. numuru.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(49 balsotāji )
Komentāri

Lailai!
Man tāpat uzdrošinos teikt, ribj, pakalpiņi un viņu melnās, naudas kārās dvēselītes. Daži no LPP jauniešiem, cik zinu no pieredzes, neko nesaprot, kas patiesībā ir Šlesers!
gribas teikt, kad es augu, tik stulba gan nebiju 18 gadu vecumā un ne tikai tas, jo arī sirdsapziņu par naudu vai mantiskiem labumiem nekad nepārdevu! Laiki mainās un daudzi pārdod visu par naudu, jo viņiem nav ne dvēseles , ne sirdsapziņas! kas vainīgs? Domāju, ka audzināšana gan ģimenē, gan it sevišķi skolā, jo ko mēs redzam skolā? Vai tad ne naudas kārus skolotājus, kuriem vienīgajiem vēl 2008.gada rudenī no valsts budžeta pacēla algas, tā palielinot budžeta deficītu. Nu nevaru ciest tos skolotājus, jo maz ir to, kas skolotāju vārda cienīgi! protams, jau, ka ir!

>Lietussargs
Vienīgais, kas mani nudien mierina, ir acīmredzamais fakts, ka t.s. Rietumu tipa demokrātijai nav nākotnes. Tas ir cilvēka kā sugas Homo sapiens attīstības strupceļš. Un dabas noteiktais sugas īpatņu saglabāšanas likums jau tagad dod spēcīgu impulsu citiem sabiedrības attīstības virzieniem, kas summējoties izvedīs cilvēku kā sugu no strupceļa.

Interesanta doma. Gribētos vairāk argumentus redzēt par šo tēmu. Tie taču nav lozungi, es ceru.

43.
ululiņš>Lietussargs
2010. gada 18. februāris, 17:21

Kādi ir citi sabiedrības attīstības virzieni? Vienu tādu mēs jau laimīgi pārdzīvojām…

>Lietussargs
Loks sāk noslēgties – Krievijas rublis attiecībā pret USD sasniedzis zemāko līmeni kopš 1998. gada. Ar ko tevi apsveicu:)

USD jau šodien arī nav tas pats kas bija 1998.gadā

Godīgi sakot nav skaidrs ko cienījamā raksta autore ir mēģinājusi pateikt? Distancējoties no pārspīlētās pietātes pret šī mēdija autoriem labajiem mērķiem, raksts ir ideāls piemērs vietas aizpildīšanai ar vārdiem.. Šeit tika pieminēta demokrātija, tad to arī vajag likt priekšā – jums nepatīk kremļa ietekme uz Latvijas sabiedrību, pārāk daudz reklāmu, vai Šlesera galma āksti?

Bet man ir vienalga kā tas Rode nobrauc Vankūverā.Ja man nebūtu vienalga es par viņa startiem interesētos LV čempionātā,vai kur viņš tur startē.Bet man nav vienalga kad jebkurai spēlei piešuj politiku.Lielais sports vispār ir apkaunojošs divkosības piemērs,tiklīdz tas saskaras ar politiku,kas savijusies ar nepilnvērtības kompleksiem.

Demokrātija ir viena draņķīga lieta, bet nekas labāks nav izdomāts – kas to teica?
MB un Lietussargs – vai jūs daudz valstu zināt, kurās ir īsta demokrātija.
Bet par Krieviju – Vairums sabiedrības tur nav spējīgi dzīvot demokrātiskā iekārtā – tas jau ir praktiski pārbaudīts deviņdesmitajos gados. Lai noturētu šo sistēmu kaut kādos rāmjos, vajadzīgs cars – vienalga kā viņu šimbrīžam sauc.
Bet par mūsu valsts demokrātiju – labāk nerunāsim, citādi gribas rupji krieviski lamāties…

Nu Pakalniņai nevajadzētu pat ieskatīties tajā portālā, ko tā veidotāji dēvē par nacionālo sporta portālu – tur 99.99% teksta ir vistīrākais diletantisms, ko paši druķeri lepni dēvē par sporta žurnālistiku.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ušakova kalendārs (118)
Laila Pakalniņa

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Sniegā un ceļā (40)
Laila Pakalniņa

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books