Hokejisti līdz mezglu siešanai netika (15)
Autors: Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv
Publicēts: 2010. gada 25. februāris 20:16
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Latvijas izlasei pirmās trīs spēles un trīs zaudējumi ar vārtu starpību 5:19 fanu pulkā raisīja diskusijas, kas savā galējā fāzē aizgāja līdz secinājumam – tūristi. Paipals vai Rode trenējas par savu naudu, šie čaļi (domāti dinamieši) vienā mēnesī nopelna tik, cik minētie puiši gadā nesavāc, bet rezultāts līdzīgs.

Tiesa, paturējām prātā arī turnīra specifiku, ka viss pa īstam sākas tikai ar astotdaļfinālu. Pirmās trīs spēles bija tikai iesildīšanās.

Taču arī mačs ar Čehiju ievirzījās ierastajā gultnē. Pretēji trenera norādījumam – sākumā iztikt bez noraidījumiem – Pujacs sēž divas minūtes un 0:1. Nav pagājušas pat 5 minūtes – 0:2. Labi, ka ar to arī līdzība scenārijos beidzās. Latvijas izlase Rīgas „Dinamo” iecienītajā stilā nesalūza. Nospiesta uz ceļiem, piecēlās, izlīdzināja spēli un rezultātu – 2:2. Papildlaiks Latvijas izpildījumā jau bija turnīra pārsteigums, bet līdz lielākajai sensācijai mazliet pietrūka. Latvija brauc mājās.

Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks pēdējās dienās it kā jau runājis maz, tomēr paspējis pateikt arī daudz lieka. Šoreiz gan vārdi bija vietā un laikā: „Uz mums skatījās visa Latvija, mēs sitāmies un kritām par Latviju. Pirms spēles komandai teicu – olimpiāde mums pa īstam sākas šodien. Visa komanda cīnījās no pirmās līdz pēdējai minūtei, nežēloja sevi un pretiniekus. Sitās par katru laukuma metru, izpildīja spēles uzdevumu. Ja neskaita spēles sākumā nopelnīto noraidījumu. Pie 0:2 kādu laiku izturējām pretinieku spiedienu, spējām spēli izlīdzināt un mača otrajā pusē jau itin bieži spējām kontrolēt spēli. Papildlaiku 10 minūšu garumā neesam spēlējuši. Piecas minūtes jau bijām izturējuši. Būtu bullīši, Edža (Masaļskis) un spēlētāji, kas prot sasiet mezglā pretinieku vārtsargu, savu izdarītu. Taču tik tālu nenonāca. Žēl, ka olimpiāde mums šodien arī beidzās, taču esmu lepns par puišiem. Mēs likām, lai par Latviju runā hokeja pasaule.” Patosa varbūt arī bija ar daudz.

Mārtiņa Cipuļa vārti spožāku uzpūta cerību dzirksti, bet Miķelis Rēdlihs jau pietuvināja sensāciju, kas tomēr nenotika. „Kā pietrūka? Varbūt veiksmes, bet tā jau saka, ka veiksme palīdz stiprākajiem. Kad bijām iemetuši otro ripu, man jau likās, ka varam uzvarēt. Pretinieki nervozēja un ne tuvu nerādīja to spēli, ko sākumā. Mums bija, es pat teiktu, labas izdevības gūt uzvaras vārtus. Šo spēli nevar salīdzināt ar iepriekšējām. Tajās mēs arī sevi netaupījām, tomēr kaut kur zemapziņā laikam jau bija tas, ka varam zaudēt un tik un tā būs tā ceturtā spēle. Šodien zaudēt nedrīkstējām un visai komandai kopā bija cits noskaņojums. Jau no pirmās minūtes nezaudējām divcīņas. Par šo zaudējumu tiešām nav jākaunas. Tikai lepoties arī nav par ko.”

Nezinot komandas „virtuvi”, varēs tikai zīlēt, kam bija lielāks nopelns „cīņas karoga pacelšanā” – Znarokam vai izlases kapteinim Kārlim Skrastiņam. „Šo spēli iesākām daudz apņēmīgāk nekā iepriekšējās. Izgājām laukumā ar lielāku enerģiju un azartu. Jā, mēs bijām zaudējuši divas ripas, taču pie tā jau bijām pieraduši un šoreiz ticējām, ka mēs varam. Panikas nebija. Visi bijām mierīgi, viens otru atbalstījām, uzmundrinājām. Šoreiz bijām kā vienota komanda. Tas jau deva pārliecību, ka ir iespēja mainīt spēles gaitu. Galvenais bija izturēt un neielaist trešo golu. Mums vairs nebija ko zaudēt. Vajadzēja izturēt līdz bullīšiem, bet tur mums būtu gan Edža, gan bullīšu lielmeistari Ņiživijs un Dārziņš. Neizdevās, tāpēc arī tagad līdzi nāk sarūgtinājums, ka lietu neizdarījām līdz galam.”

Latvijas brauc mājās ar paceltu galvu, bet ar pēdējo 12.vietu. Otrās olimpiskās spēles pēc kārtas hokejisti mājās atgriežas bez uzvarām.

Diez vai daudz mierinās fakts, ka tikai dienu ilgāk Vankūverā noturējās mūsu grupas favorīti krievi un čehi, olimpiskie čempioni zviedri. Šoreiz varbūt liktenis bija rokās ielicis tik labu kāršu sadalījumu. Tikai to neizdevās izmantot, tāpēc savs vērtējums par olimpisko turnīru būs gan optimistiem, gan pesimistiem.

Pirmie atzīmēs raksturu un aizspēlēšanos līdz papildlaikam pret Čehiju., arī Masaļska lielisko sniegumu, kā arī faktu, ka Latvijai jau iekļūšana 12 komandu pulkā ir sasniegums.

Pesimisti pieminēs gan trīs pirmās spēles, gan faktu, ka neizdevās tikt pie uzvaras, gan to, ka īstenībā grupa nemaz tik spēcīga nebija – pusfinālā iekļuva tikai Slovākija. Ka ar piedalīšanos spēlēs vien nav ko lepoties, jo kas gan palika aiz olimpiskā borta. Slovēnija, Austrija, Francija nav hokeja lielvalstis. Ka Znaroks nav pratis komandai iemācīt spēlēt mazajā laukumā, jo pats īsti nav sapratis.

Piesauks, ko Znaroks sarunājis, bet kas nav piepildījies. Piemēram, ka zaudējām olimpiskajiem čempioniem (Krievijai). Ka „Dinamo” devums drīzāk ir ar mīnus nevis plus zīmi. Un piesauks arī viņa nepateikto – par Artūru Kuldu, par Raiti Ivanānu. Tikai, ko tas vairs līdz. Latvija brauc mājās un izjūtas pat pagrūti nodefinēt. Prieka par rezultātu jau nu pavisam nav.

Par sportu
x

Nosūti raksta adresi draugam.

(6 balsotāji )
Komentāri

Slavēna Amerikas sporta komentētāja viedoklis par krievu komandu:
“I was shocked that it was this one-sided. And I was really disappointed that these guys came with their euro-trash game. It was just. No heart, no guts, no nothing there to back it up.”

Atslēgvārdi: “atkritumu hokejs”, “ne sirds, ne iekšu”.

Tik tiešām Latvija par šo atkritumu ledus hokeju izdod desmītiem miljonu, dezorentē publiku, krievina Latviju Brēžņeva stilā ar Putina paņēmieniem. Nevienā pasaules avīzē nevienā, pat Riropas tālrādē par šo hokeju nav ne rindas, ne zilbes. Tas ir spekulantu un mafijas veikals. Sporta akadēmija pat nonāca tik tālu, ka likvidēja stadionu, lai uzceltu mākslīga ledus hokeja halli. To varēja iadarīt tika galīgi idioti, kas izšķērdībā grib pārspļaut arābu šeihus. Idiotisma kalngals bija Kalvīša valdības piešķirtie 50 000 latu, lai nopirktu biļetes uz hokeja “cempi”. Tā viņi taisīja masveidību. Reizē ar čekas Ģinamo esam atpakaļ padomijā. Savā laika sporta funkcionārs Gunārs Riekstiņs [ārlietu ministra tēvs] likvidēja Baltijas kausa izcīņu basketbola, ko dāvināja zviedru basketbola savienība ģenerālsekretārs Ali Strunke. Tā vietā tagad ir NHL pigmejs KHL. Vieta kur tērēt miljonus un atmazgāt mafijas naudu. Kamēr NHL pelna naudu un maksā milzīgus nodokļus un tapēc katrai ASV vai Kanādas skolai ir stadions un sporta hale, peldbaseins. Tāpat kā 1000 amerikāņu universitātēm. Vienīgo halli vieglatlētikai Ķipsalā atdeva bodniekiem, Sporta pili kontrabandistu mafija pārdeva citiem kampējiem. Hokeja tārps drīz būs pilnīgiizēdis Latvias sporta ābolu un nosprāgs, bet ābols, nokritis zemē, sapūs.

3.

Pakalu. Cik ilgi Tu ar šādu žulti pret hokeju un arī pret dzīvi kopumā vari staigāt. Vai Tevī ir arī kas pozitīvs, vai tikai žults?

Nabaga vecais onkuli Zigurd, man Jūs patiesi žēl…

Vaiders tāpat kā Pakalniņa sāk palikt par čīkstētāju – jo viss ir slikti. Čīkstēt var par visiem Latvijas sportistiem – Bricis ne ar tām slēpēm, Madarai bail un kājas trīc, Rubenis varēja labāk, kalnu slēpotāji – tūristi, bobslejisti – aj aj ai, hokejisti – nav prieka par rezultātu. Kas ir labais šajā visā? Kāpēc tā ir? Mums taču valsts ir caura kā vecs pelavu maiss – priecājies, ka ir cilvēki, kas var izpildīt normatīvus un tikt uz olimpiādi, un startēt. Meklējiet žurnālisti labo un pozitīvo, nevis tikai to, ka viss ir slikti. Nez – vai Vaidera kungs pats naudiņu nopelnīja, lai aizbrauktu uz Vankūveru? Droši vien haļava – ne?

Zigurds gan zin ko vinsh runaa,visu muzhu nostraadaajis kaa sporta zhurnaalists. Neatceros kur, bet Latvijas presee [jeb meedijos, kaa tagad pienjemts teikt] lasiju, ka paaraak lielam skolnieku skaitam ir mugurkaula probleemas. Tas varbuut taapeec ka tik maz no vinjiem speelee hokeju. Ledus halli un peldbaseinu katraa skolaa!

Nu komon..šīs ir mūsu veiksmīgākās spēles..kad mēs esam bijuši tik Tuvu lai iekļutu 1/4 finālā hokejā – pie tam spēlējot ar maksimāli stiprāko Čehiju , nevis komandu kas savākta no tiek kas netiek NHL play-off?kad mums ir bijušas 2 medaļas un pavisam reāla iespēja bija tikt pie trešās?
tak nogaliniet sevī to padomju cilvēku kādreiz…un pieņemiet dzīvi reāli un nav ko čīkstēt..jākopj ir tie sporta viedi kur mums ir tradīcijas..un tādas ir gan hokejam, gan ledus trases veidiem..bet diemžēl nau kalnu slēpošanai un slēpošanai..biatlons ir atsevišķs stāsts ‘..un neredzēt to ka KHL ir pacēlis mūsu spēlētāju līmeni var tik aklais un ja grib augt tad jāspēlē ir ar stiprākiem!..tie paši bērni skatās hokeju un grib vismaz kaut ko darīt..ko tad rādīt viņiem vietā? slēpotāju Paipalu, kas olimpiādē paziņo ka kājas piedzinis Mazpizdānu sporta spēlēs tāpēc nevar paslēpot?..vai dzērājus basketbolistus?

“…priecājies, ka ir cilvēki, kas var izpildīt normatīvus un tikt uz olimpiādi, un startēt…”
Es priecājos par cilvēkiem, kuri var izpildīt normatīvus, bet tas tomēr nav pietiekams iemesls, lai sūtītu viņus uz olimpiādi. Somijas biatlonistes arī izpilda normatīvus un viņām ir labāki radītāji, nekā mūsējām, bet bagātā Somija
nolēma tomēr neterēt naudu biatlona stafetes komandai un neblāmēties lieki.
Ja Latvija arī būtu bagāta, man nebūtu iebildumu pret piedalīšanos stafetē, bet krīzes laikā nav pareizi sūtīt komandu, kura ir apriori sliktākā no visām un droši ieņems pašu pēdējo vietu. Kādu pieredzi no tā var gūt? Ka citas komandas apdzen mūs pa apli (6 km) un ka mūsējam nav nekādu izredžu pat tad, ja kaut kādas sakritības dēļ viņas pēkšņi sašaus visus 40 mērķus no 40? Bet tas taču bija zināms arī bez pārbaudīšanas praksē, jo pašas slepošanas laiki visām sportistēm ir zināmi.

Par ko priecāties? Par to, ka 12.vieta 12 komandu konkurencē? Ka av nevienas uzvaras, ka trīs spēles uz laukuma nedega acis?

10.

Vaiders uz Vankuveru aizbrauca, neiztērējot ne santīma nodokļu maksātāju naudas. Arī SOK žurnālistiem neko nemaksā. Arī LOK ne. Un arī nekāda haļava tā nav, cienītais.

>7.
Andrew
Piekritīšu, ka šīs ir mūsu veiksmīgākās ziemas spēles, bet hokejisti netika nekur, jo zaudēja visas spēles.

Volvo – mēģiniet kādā bibliotekā dabūt un izlasīt manu grāmatu “Pirmie latvieši pasaules sporta virsotnēs”, kas jau labu laiku kā pilnīgi izpārdota, un tad ķeraties pie rakstīšanas. Vai gaidiet drīzunā iznākošo “Daktera Daiņa Kalna dvēseļu dziedinātava”.

13.

Lai nu ko, bet Tavas čekista atmiņas etaisos lasīt. Par latviešiem sporta virsotnēs esmu lasījis gana daudz. Bet tur būs tikai Es, Es un Es ar viņiem kopā biju. Protams, ka biji kā čekists. Čeka ar fotoaparātu ar apgādāja.

volvo, volvo, volvo = ZAPOROZHEC

piekrītu autoram un komentētējiem

Vēl šajā sadaļā
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Latvijai – „best ever” (11)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Ne jau visu, ko mantojis no spāņu marķīza Huana Antonio Samaranča, beļģis Žaks Roge liek lietā. Vakūveras spēļu noslēgumā nebija „best ever games”, bet tikai [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Bobsleja ziepju opera bez happy end (9)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Ziepju operai ir pielikts punkts. „Verdzene Izaura” vai „Vienkārši Marija” nobālēja dažu nedēļu bobsleja seriāla „Jāņa sāga” priekšā. Jau kopš pagājušā gada februāra, kad Jāņa Miņina [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Dukuru ģimenes uzņēmuma produkcija ar kvalitātes zīmi (15)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Siguldiešu brāļu Šicu sudraba medaļas kamaniņu sportā Latvijai bija mazs brīnums, un tāpat būtu bijis brīnums, ja viens no siguldiešiem brāļiem Dukuriem Vankūveras spēlēs [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Likumsakarīgs pārsteigums brāļu Šicu izpildījumā (4)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Vieni jau sen būtu nojaukuši Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, ko šur tur sauc pat par otro Skrundas lokatoru. Jo tas ir gana dārgs PSRS [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Hokeja izlase sadeg Krievijas atomelektrostacijā (8)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Daudzi no Latvijas hokeja faniem vēl dzīvo Rīgas „Dinamo” radītā eiforijā un atmiņās par 2001.gadu, kad Sanktpēterburgā pasaules čempionātā izdevās uzvarēt Krieviju ar 3:2, tāpēc [..]

Lasi visu »»
Viesi raksta » Arturs Vaiders
Haralds Silovs: ieguvu fantastiskas emocijas! (3)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Arī olimpisko spēļu ziņās galvenokārt tiek meklētas trīs lietas – varoņi, traģēdijas un vienkārši interesanti stāsti. Par nelaimi, jau spēļu ieskaņā bija traģēdija, kas radīja lērumu [..]

Lasi visu »»
Arturs Vaiders un Viesi raksta
Silovs atkal taisa ātrslidošanas celiņu Alūksnē? (13)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Spēles Vankūverā vēl nav sākušās, bet jau pilnā sparā rit diskusija, vai Latvijai šajā krīzes laikā vajadzēja uz ziemas olimpisko forumu sūtīt tik kuplu delegāciju [..]

Lasi visu »»
Arturs Vaiders un Viesi raksta
Mēs esam diezgan vareni (16)
Arturs Vaiders, ParSportu.lv speciāli Citadiena.lv

Pat negribu minēt, ko darīs Latvijas iemītnieki šīs nedēļas nogalē naktī no piektdienas uz sestdienu. Tomēr gribas domāt (cerēt?), ka gana daudz būs arī tādu, [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books