Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 28. februāris 23:46
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot cilvēku ticību sev, valstij un demokrātijai. Taču SCP līderu runātais liek vaicāt, kāpēc “cilvēkiem” būtu jāuzticas politiķiem, kuri apšauba Latvijas valsts demokrātiskos pamatus un tās pastāvēšanas jēgu.

Partijas priekšsēdētājs Aigars Štokenbergs kopsapulcē pasludināja: “Valsts, kurā politiķi zog naudu maziem bērniem un sirmgalvjiem, — tāda valsts nav pelnījusi pastāvēt.” (Otrs no partijas dibinātājiem Artis Pabriks videouzrunā piebalsoja biedra valstiskajam nihilismam, ka “valsts, kurā cilvēki ir nabadzīgi, nevar ilgtermiņā pastāvēt”.) Tāpēc “taisnība” esot tiem, kuri izvēlas “uzmest” valsti un nemaksāt nodokļus, uzskata Štokenbergs. Vēl vairāk — “ja Saeimai izdauzītu visus logus, skāde būtu mazāka, nekā ja valsti pamet ducis cilvēku vai ducis cilvēku ir bez darba”.

Tātad, ja Latvijā ir zaglīgi politiķi, tad Latvijas valsts pastāvēšanai vairs nav jēgas un tā ir jālikvidē? Kā SCP to piedāvās darīt, ja šādi politiķi tomēr tiks arī nākamajā Saeimā, — kā anekdotē, piesakot karu Zviedrijai (vai varbūt Igaunijai) un uzreiz padodoties, vai Latvijā jau izmēģinātā veidā — sūtot delegāciju uz Maskavu ar pazemīgu lūgumu uzņemt mūs “brālīgā saimē”?

Konkrētu valsts likvidēšanas mehānismu Štokenbergs nepiedāvāja, nedz arī paskaidroja, kā valsts likvidēšana atrisinātu bezdarba un citas ekonomiskās un sociālās problēmas, kuras viņa ieskatā drīkst risināt, dauzot logus parlamenta ēkai, ja darbu zaudējis vismaz ducis cilvēku. Ja vairāk, tad acīmredzot jārīko atkal tādi grautiņi, kādi notika pērn 13.janvārī Vecrīgā pēc SCP rīkotās sapulces Doma laukumā. Bet ko darīt tad, ja aizbrauks vēl kāds simts, nevis tikai ducis cilvēku, bet valsts vēl nebūs likvidēta? Rīkot valsts apvērsumu? Jo kāda tur vairs demokrātija, ja jau šī valsts “nav pelnījusi” pastāvēt un taisnība tiem, kuri to krāpj jeb “uzmet”.

SCP, kas tapa kā dažu politiķu un uzņēmēju grupiņa, pamanījusies kļūt par Latvijas mērogam itin lielu partiju ar vairāk nekā tūkstoš biedriem. Taču, šķiet, vairākums sabiedrības to īsti pat nav pamanījis. Jo tās līderu politikas stils arvien paliek oportūnistiski bezatbildīgs marģinālisms jeb, runājot vienkāršāk — konjunktūriska ikbrīža iespēju izmantošana, baudot privilēģiju neuzņemties atbildību par runāto un darīto. Taču šāda sīkpartijas privilēģija nav savienojama ar atbildību par valsts vadīšanu un līdz ar partijas iekļaušanos Vienotībā var likt apšaubīt arī visas apvienības mērķu nopietnību.

SCP ļaudis arī sestdien no tribīnes runāja par “cita veida politiku” un sevi kā alternatīvu līdzšinējai “oligarhu politikai”. Taču vienā fundamentālā jautājumā Štokenbriks ir un paliek Šlesakova spoguļattēls — izpratnē par politiku kā polittehnoloģiju paņēmienu kopumu un par vēlētājiem kā manipulējamu masu. Lai ko viņi runātu par pilsoniskās sabiedrības un “katra” aktīvu iesaistīšanos politikā, SCP dibinātāju rīcība pastāvīgi izpauž konjunktūrisku aprēķinu un centienus iebarot sabiedrībai to, ko tā viņu ieskatā grib un prasa. Turklāt viņi paši vai nu nav sapratuši, vai nu nespēj piedāvāt to, ko tā prasa — godīgu politiku. SCP izkalkulētais (un turklāt nekonsekventais) “kreisums” lielum lielajam vēlētāju vairākumam acīmredzot nešķiet īsts, un atbalsts partijai pašlaik, tāpat kā tās dibināšanas laikos, stabili svārstās starp diviem un trim procentiem. Godīgumu ir grūti notēlot.

Arī izdaudzinātais partijas kā spēcīgu ekonomistu kopas potenciāls līdz šim bijis lielākoties mīts. Jau ar pašu pirmo lielo “ekonomisko” iniciatīvu — piesliešanos ar naudu līdz tam bezcerīgajai parakstu vākšanai referenduma ierosināšanai par pensijām — partijas dibinātāji apliecināja sevi kā populistiskus iespēju izmantotājus, un kopš tam visas viņu skaļākās iniciatīvas iederējušās tajā pašā žanrā. Piemēram, pērn janvārī viņi pieprasīja gan “pārtraukt politisko krīzi, pieprasot atlaist Saeimu”, gan atlaižamajiem izpildīt “desmit pasākumus”, starp kuriem bija arī tāds ekonomiskās domas uzplaiksnījums kā “Starptautiskā Valūtas fonda aizdevumu izlietot Latvijas preču un pakalpojumu eksporta veicināšanai”. Proti, SCP prasīja nepildīt aizdevuma nosacījumus un vienkārši nesaņemt aizdevumu, kas nozīmētu valsts bankrotu.

Tomēr partija februārī vēlreiz pieprasīja “novirzīt būtisku daļu starptautiskā aizdevuma līdzekļu uzņēmējdarbības un lauksaimniecības nozaru stabilizēšanai Latvijā”. Muļķība? Drīzāk cerības apmuļķot daļu sabiedrības, zinot, ka nebūs jāuzņemas atbildība par sekām, kuru tā kā tā nebūs, jo nekāda atbildīga valdība šādu prasību nepildītu. Toties jūnijā, kad Saeima lēma par smagajiem budžeta grozījumiem, Pabriks ar Štokenbergu manīgi nolīda nost no atbildības — vienkārši nepiedalījās balsojumā.

Arī sestdien kopsapulcē partijas “ekonomiskais piedāvājums” izvērtās vienkārši katastrofāls. Nu jau pat lata devalvācijas diskusiju galvenais dzinējs Andris Šķēle publiski atzinis, ka lata devalvācija vairs nav iespējama, tomēr SCP “ekonomikas guru” Jānis Ošlejs videokonferencē no Barselonas nolasīja kopsapulcei lekciju par to, ka tikai devalvācija varot glābt Latvijas ekonomiku. (Vai partijas ļaudis paši cenšas uzturēt sensenās spekulācijas par to, ka esot “Šķēles rezerves projekts”?)

Ošleja piedāvājums šai “sociāli atbildīgajai” partijai, kas gatavojas būt valdībā, ir satriecoši cinisks — devalvēt latu par 30 procentiem, un lai pusi no zaudējumiem — gandrīz 3 miljardus latu — zviedru bankām kompensē Latvijas valsts, proti, nodokļu maksātāji. Protams, ka būtu jāpalielina arī nodokļi. Tas nekas, ka iestātos baisa inflācija, kas sasniegtu vismaz 15 procentus un vēl vairāk paputinātu visus Latvijas iedzīvotājus. Un štrunts par to, ka par trešdaļu pieaugtu valsts ārējais parāds (par kura atmaksāšanas iespējām SCP arī palaikam tēlo bažas), līdz ar to Latvijai būtu jāatsakās no cerībām pārredzamā nākotnē ieviest eiro (tas nekas, mierina Ošlejs, jo eiro ieviešana mums maksāšot pārāk dārgi). Nemaz nerunājot par to, ka tik radikāla ekonomiskās un monetārās politikas maiņa sagrautu tiklab iedzīvotāju, kā arī starptautiskās sabiedrības uzticēšanās paliekas Latvijas valstij. Ošlejam no sava ziloņkaula torņa laikam šķiet, ka to visu varētu atsvērt un neitralizēt, “veicot plānveida pasākumus un izskaidrojot tos sabiedrībai”, proti, kārtīgi sapūderējot mums smadzenes, ka tad valstij nezin kā “rastos iespēja attīstībai”.

Varētu to uzskatīt par viena uz valūtas devalvāciju kā visu problēmu risinājumu fiksēta ekonomista viedokli un pieņemt, ka SCP laikam taču ir arī sava oficiālā, valstiski atbildīga ekonomikas programma.

Taču, pirmkārt, Štokenbergs žurnālistiem skaidroja, ka partija neuzturēšot devalvācijas ideju “plašāk” vienkārši tāpēc, ka to nevar īstenot (nevis tāpēc, ka tā kaitētu valstij un tās iedzīvotāju interesēm). Tomēr “mēs rosinām diskusiju” un varētu šo jautājumu apspriest arī Vienotības ietvaros, sola politiķis, kurš pirmīt pastāvīgi pārmeta Tautas partijai, ka diskusijas par lata devalvāciju darot nervozus ārvalstu investorus un starptautiskās kredītreitingu aģentūras un kaitējot valsts ekonomikas atlabšanai.

Otrkārt, SCP mājaslapā sadaļā “Ekonomikas programma” atrodas arī Vadlīnijas ekonomikas stabilizēšanas plānam (vēl šajā “programmā” ietilpst Pieteikums Satversmes tiesā atcelt vecāku pabalstu samazināšanu un Pieteikums Satversmes tiesā atcelt pensiju samazināšanu), bet tajās “finanšu sistēmas stiprināšana” un “eiro ieviešana” partijas ekonomistiem rēgojas tikpat sirreāla — “jāuzdod valdībai par pienākumu nekavējoties lobēt paātrinātu eiro ieviešanu uz atvieglotiem nosacījumiem” un “ja nepieciešams, eiro jāievieš vienpusējā kārtā”.

Arī to nevar īstenot, tātad Vienotībai arī par to acīmredzot nāksies diskutēt. Tāpat kā par to, cik zagļu jābūt politiķu rindās, lai valsts zaudētu tiesības pastāvēt, un kāds bezdarbnieku vai izbraucēju skaits leģitimē masu nekārtības.

SCP līderu konsekventā bezatbildība un paļaušanās uz pašu ieskatā artistiskām polittehnoloģiskām manipulācijām būtu viņu pašu problēma, ko risināt ar saviem vēlētājiem. Taču arī topošajā vēlēšanu apvienībā tie acīmredzot cer būt nevis viena no trim partneru partijām, kurām būtu jāpiedāvā valstij rūpīgi pārdomāta attīstības programma un jāuzņemas par to pilna atbildība, bet gan braukt par brīvu kā “trešajai mazajai”, kam ne pienākums domāt, pirms runā, ne atbildība par sarunāto. Diezin vai tas palīdzēs atjaunot cilvēku ticību savai valstij un uzticēšanos politiķiem.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(97 balsotāji )
Komentāri

Ošlejs nekad nav bijis ekonomists. Viņam nav tādas izglītības.Viņš tikai lasa rakstiņus par ekonomiku

kā lai tagad balso par Vienotību, ja SCP piedāvā kaut ko tādu?! devalvācija plus kredītu dzēšana no valsts budžeta, nu sorry. nu ja Repše un Titavs līdz vēlēšanām neizveidos jaunu partiju, atliks vienīgi VL.

3.
angry>vēl viens labojums
2010. gada 1. marts, 00:02

Ošlejs ir eksportējošs uzņēmējs, kas klaji lobē sava biznesa intereses. un rakstiņus par ekonomiku viņš nelasa, bet sacer pats.

Ozoliņa raksts atbalsojas dziļi manā sirdī :) šitās SCP runas totāli grauj dajebkādu manu latvju meitas-vēlētājas uzticību. Man vienmēr ļoti patikuši sorosisti ar Ēlerti priekšgalā. Pabrix ir glīts un civilizēts puisis, īsts šarmbumbulis. Bet vakar sāku brīnīties, kā Ēlerte var pīties ar šitādiem oportūnistiem? Man pat žēl viņas palika, ka tik sūdīgi partneri jāņem. Titavs bija labāx

reiz pat biju Pabrikā uz iemīlējusies – uz kādu veselu nedēļu. Vot, muļķe ;)

Euuu, kādu zāli Ošlejs tur pīpē. Iedodat tak citiem ar, nu nesaprotu tos slimā zaķīša murgus par 3 miljardu kompenseeshanu zviedru bankaam no valsts budzheta…

bet cik labi tas vecais Ozo tomēr raksta. Vot, monstrs. Un uz vecumu paliek tikai labāks – kā vīns.

Iešanu uz eiro jau nenozīmē valsts apmātu dzīšanos pēc jauniem papīrīšiem, ko lieto pārējā Eiropā.
Tas nozīmē tikai, ka beidzot pie mums tiktu savestu kārtībā ekonomiku – valsts budžets tiktu sabalansēts – tērētu tik cik nopelnam un ja gribētu tērēt vairāk, tad domātu, ka to nopelnīt. Tāpat tas nozīmētu, ka inflācija būtu saprāta robežās un mūsu naudas un darba vērtība nekristos vairāk kā par 3% gadā. Izpildīt eiro kritērijus nozīmē ieviest normālu finanšu kārtību valstī un pašiem sev, pasaulei radīt vienu stabilu valsti.
Par devalvāciju runājot – liekas, ka kādam ir iesprūdusi plate. Ņemot vērā, ka lielākai daļai kredīti ir eiro, tas nozīmētu, ka vienu rītu pamostoties tie būtu par 30% dārgāki. Kopā ar visām tām precēm, kas tiek importētas vai ražotas galvenokārt no importētiem resursiem. Un tādi ir lielākā daļa – energoresursi, preču izejvielas, mehānismi, utt.

Domāju tā Ls devalvācija tīrākā Vienotības pretinieku provokācija

Neredzēju Ozoliņu kopsapulcē. Ja viņš tur būtu bijis un informāciju iegūtu no pirmavota, tad šādas muļķības nebūtu rakstījis.

Ošlejs bija pirmais, kurš sāka runāt par devalvāciju, tad tikai pievienjās Škēle. Ozoliņam pašam ir inčīgi uzturēt šo škēles-projekta mīti, lai labāk atskaņas saviem murgiem veidotos.

Nevien pamatos arguments, tikai sensāciju meklētāja caureja.

nabaga tauta arī nebija kopsapulcē un visas tās šausmas dabūja uzzināt no delfiem.
vispār jau pirmais par devalvāciju sāka runāt Mortens Hansens laikā kad Ošleju kā ekonomistu neviens vēl nezināja.

TP un LPP apvienība, iespējams, saukšoties Pirmā Tautas partija. Baiss joks, Stendzenieks atkal pie kloķiem, pasniegs saistoši ēlertistu idejas, pilsoniskās sabiedrības aktīvu iesaistīšanu. Es jau redzu, kā viss Muļķu zemē ies pa burbuli :(

Angry: kā lai tagad balso par Vienotību, ja SCP piedāvā kaut ko tādu?! devalvācija plus kredītu dzēšana no valsts budžeta, nu sorry. nu ja Repše un Titavs līdz vēlēšanām neizveidos jaunu partiju, atliks vienīgi VL.
======
Domāju, ka vēlētājs nav bezpalīdzīgs – var ņemt rokā pildspalvu un svītrot ārā tos, kuri nav pieņemami. Pieredze jau ir – Ingrīda Ūdre un Jānis Straume netika pārvēlēti 9.Saeimā.

Man nepatika Pabrika drausmīgā nekonsekvence attiecībā par Latvijas konstitūciju. Konkrēti: Abrenes atdošanai viņš bija kategoriski pret referendumu – kā ārlietu ministrs nāca uz Saeimu skaidrot, cik parlamentārā demokrātijā referendumi ir kaitīgi (jo tie “Gordija mezglu pārcērt” nevis atrisina). Tas nekas, ja pēc Abrenes atdošanas bija visiem ar bažām jāgaida Satversmes tiesas spriedums par to, vai likumīgu Latvijas teritoriju var atdot bez referenduma.

Un nepagāja ne gads, kad Pabriks mainīja nostāju – aicināja uz referendumu par pensijām. Atkal par mata tiesu izvairoties no Satversmes pārkāpšanas (kas neparedz referendumus par budžeta jautājumiem). Šis pensiju referendums notika 2008.g. 23.augustā – nepilnu mēnesi pirms Lehman Brother’s bankrota. Man ir bail iedomāties, kas notiktu, ja būtu nobalsots par to, ka vajadzīgas itin visiem (neatkarīgi no darba stāža un sociālajiem maksājumiem) “cilvēka cienīgas pensijas”.

Garlaicīgi ar šiem diviem kungiem nav ne uz brīdi. Bet – kā jau A.Ozoliņš raksta – valsti tomēr nevar uzskatīt par slaucamu govi – kas vai nu visiem nodrošina darbu un paiku, vai arī vispār nav tiesīga pastāvēt.

14.
SCP biedrs-Ozoliņam
2010. gada 1. marts, 01:40

Esi pārcentie bišķīt par daudz! Man arī šobrīd šķiet, ka valsts bankrots būtu prātīgāka izeja, nekā aizdevuma izšķērdēšana bezjēdzīgajai valsts pārvaldei, kura turpina audzēt taukus uz visas tautas rēķina.
Pie bankrota tāpat pienāksim, jo JL un TP valdība to acīmredzami tuvina…uzņēmējdarbību turpinot vārdos atbalstīt, bet darbos gremdējot…

Ir tikai divi varianti- vai nu Štokijs ir ļoti tuvredzīgs un neredz kur šīs absurdās idejas Latviju novedīs, vai tāds politikānis, kas savu personisko mērķu sasniegšanai izmanto sabiedrības vājāko daļu. Pirmajam vienkārši neticu, tāpēc domāju, ka Štokenbergs ir divkosis, kas grib uz pensionāru pleciem tikt nākošajā Saeimā. Nesmuki, kaut kā sanāk.

Eh, kā pašam derētu redzēt to videokonferenci. Pārāk neticami izklausās, ka piedāvāts tika celt visus nodokļus. Tas pat neiet kopā ar rakstā SCP piedēvēto populismu.

Kungi ar labām algām nesaprot vienu lietu,jo atrodas tālu no reālās dzīves.CILVĒKI IZMISĪGI BRAUC PROM….Latvija katastrofāli zaudē kvalificēto darbaspēku un smadzenes.Un ne tikai bezdarbnieki.Paziņas Gaismas pils celtnieki ir devušies prom gan uz GB,gan zviedriju un Kanādu.Robežas slēgt nav iespējams,tātad darbaspēka eksportām ir jākļūst par valsts naudas āderi,atbīdot nost kaktu kantorus.
Darbaspēka eksports kā ekonomikas nozare-jao daži simti tūkstoši mums ir lieki…

Ja kādreiz domāju, ka t.s. “demokrātiskiem” spēkiem jāapvienojas, tagad jau sen uzskatu, ka JL pielaiž liktenīgu kļūdu.
Štokenberga populistiskie un ekonomiski nepamatotie murgi vienkārši biedē.
Arī PS neko vairāk, kā to pašu veco “latvieti, nepadodies” nerāda.
Nezinu, vai JL jābūt lokomotīvei, kas tos ievelk saeimā, Jl sevi jau parādījis, JL ir Repše un Dombrovskis, kas ir šiem?
Kārtējo reizi brīnos, ja izslēdzat Titavu, kāpēc jums jāiet kopā ar šiem štokenbergistiem, kuru retorika vispār ir bezatbildības kalngals un runā pret visām JL nostādnēm?
Kamēr vēl laiks, un ja jūs esat spējīgi domāt – izdariet secinājumus!

Ko darīs šā gada skolu un augstskolu absolventi ??? Ubagos ??Zags,laupīs ??

20.

Mazais Aivars mūs visus izglābs – zemnieki & kurzemnieki balsos PAR. Un vara būs pareizās rokās.

Labs raksts. Tiesa es uz Štokenbergu sāku raudzīties šķībi, kad viena no viņa partijas biedrenēm paziņoja, ka veselības aprūpes sistēma mums esot brīnišķīga (likumu un noteikumu ziņā), tik pacienti tādi stulbi….
Bet ar to devalvāciju- tā būtībā ir aicinājums, sagādāt Štokenbergam apstākļus, lai viņš varētu turpināt nodarboties ar spekulācijām (jo ne jau ar ražošanu viņš uzvārījās).
Un Štokenberga aizstāvētie pensionāri (tāpat kā visi pārējie, kas apkurei tērē vairāk nekā pārtikai, no devalvācijas dabūtu ciest krietni vairāk kā no pensiju mazināšanas (ko es piemunu tāpēc, ka Dombrovskis nav izdarījis neko, lai to tuvajā nākotnē novērstu).

Bet, varbūt, tai Vienotībā darbojas kādi izcili stratēģi, tā ir tāda dziļi izstrādāta un izplānota Vienotības pirmsvēlēšanu taktika – izveidot lielu kolhozu ar dažādām brigādēm, ar domu, lai katra brigāde savāc savas elektorāta daļas balsis – Štokenbergs – kā populists, kas sola visu visnabadzīgākājiem, Kristovskis – brigadieris nacionāli noskaņotajiem, Dombrovskis un Repše – tai adekvātai daļai?
Tikai, te vienkāršs balsu sasummēšanas princips nedarbosies, un tas viss beigsies, kā visiem kolhoziem – ar bankrotu.

Ar savu aso zoses spalvaskātu braukājot pa sasodīto viltnieku štokenbriku mugurām, Ozoliņš ir izrādījies vēl lielāks populists nekā Štokenbergs un Pabriks abi kopāņemot. Ozoliņš ir apgājis, gluži vienkārši nav pacenties vai nav gribējis saskatīt un atzīmēt SCP nostājas būtību: ka partijai ir savs (citāds no JL un PiSa) ekonomiskais redzējums, bet ka latvisko interešu vārdā ir jāiet vienā sarakstā ar diviem pārējiem, lai ierobežotu krievžīdu un oligarhu nonākšanu pie varas.

Ozoliņam arī galīgi nepielec Ošleja pieejas vienkāršais skaidrums, kas uz šodienu ir vienīgā ideja, kā Latvijai tikt laukā no ķezas pārskatāmā nākotnē. Protams, neba jau Ozoliņš viens tāds. Dombrovskis, Repše, Āboltiņa un vesels bars citu līdzīgu ir tādi paši, tikpat gudri, kas grib spēcīgu latu, lielu algu un maz darba, ar vienu kāju stāvot sūdos, bet ar muti braukājot pa paradīzi.

Neidealizēju ne Štokenbergu, ne SCP. Viņi nav izdarījuši galveno, kas bija jāizdara – nav organizatoriski labi uzbūvēta partija, joprojām tas virtuālais tūkstotis un reālais pārsimts biedru netiek ne pie lemšanas, ne darīšanas, un ir spiests marinēties muciņā, kurai ik pa brīdim Štokenberga tētiņš pataisa vaļā spundīti, lai patīksminātos par tiem, kas iekšā un ko viņš spēj locīt. Bet nevajag jau tāpēc noliegt labās domas, ko SCP saka un kas faktiski varētu būt vienīgais salmiņš, pie kā Latvija varētu pieķerties, lai izpeldētu. Ozoliņa kungs to nesaprot vai negrib saprast?

“Valsts, kurā politiķi zog naudu maziem bērniem un sirmgalvjiem, — tāda valsts nav pelnījusi pastāvēt.” Zem šiem Štokenberga vārdiem es esmu gatavs parakstīties jebkurā kontekstā. Tāda valsts ir neliešu valsts, un tādas valsts ideoloģija ir nelietības kvintesence. Zinot, ka Štokenbergs ir bijušais tiesnesis, es dziļi šaubos, vai no šīs premisas vajadzētu izdarīt secinājumu, ka Latvijas valstiskums būtu jālikvidē, šis secinājums, manuprāt, drīzāk izriet no komentētāja ierobežotās spējas adekvāti uztvert tekstu un pieļaut vairākas interpretācijas.
Izlasot virsrakstu, jāsāk domāt, ka Ozoliņa kungu būs spēcīgi ietekmējusi Latvijas Primātu partijas bļaura kurmīša retorika, proti: ko prastāk un pretīgāk, jo labāk. Tad nu pēc analoģijas varu novēlēt Ēzeliņa kungam vairāk domāt ar galvu, nevis ar vietu, kuru Dabas māte paredzējusi sēdēšanai.

25.
to SCP biedrs-Ozoliņam
2010. gada 1. marts, 08:19

Prieks, ka esat tik vienoti Vienotībā :D DD. Un tas vēl pirms dibināšanas kongresa. Kas vēl būs, kad par vietām sarakstā sāksiet plēsties. Cirks cirka galā.

Ozoliņš vienkārši pats nav ekonomists. Izskatās, ka nesaprot devalvācijas mehānismu kā tādu. Saprotams, devalcācijas jēga ir pietiekoši abstrakta, bet tomēr šī metode ir daudz reiz pasaulē nostrādājusi. Ozoliņš droši vien nerespektē pat pasaulē atzītus ekonomistus, tādus kā Krugmans, kas arī ir izteicies kritiski par procesiem Latvijā…

Gati

kā tur īsti bija ar to parašūtu, aizejot no Valsts bankas uz LTC? Bija vai nebija cipars lielāks decembrī?

A

Goda vārds, nesaprotu, ko var dod valūtas devalvācija valstij, kurai visas izejvielas, gāzi, enerģiju vēlāk būtu jāpērk par tiem pašiem devalvētajiem latiem?
Un ko tādu mēs eksportējam, kas varētu tā uzreiz nosegt šos te zaudējumus, ko momentā cietīs pilnīgi visi??
Štokenbergam ir kādi ekonomiski aprēķini, kas to parāda?

29.
karro > SCP biedram
2010. gada 1. marts, 08:42

dārgais biedri!
ja JL virza valsti uz postažu, kāpēc Jūsu pārstāvētā organizācija tomēr tā kā mēģina savu pēcpusi iestellēt tais kamanās?

30.
Ekonomists - dzeris
2010. gada 1. marts, 08:54

Protams, ka SCP ir šādi aprēķini un tos prezentēja Kokins un Ošlejs. Vispār tas ir skaidrs ikvienam kaut cik domājošam ekonomistam. Arī es tev varētu šos aprēķinus nosūtīt, taču domāju no tā jēgas nav. Tev jau patiesība nemaz neinteresē. Tu dzīvo savā iedomu pasaulē.

31.
Kurmītis >> ozoliņam
2010. gada 1. marts, 08:58

Labs!
Žetons, ozoliņ !
Vēl tik aizmirsi pierakstīt par to, kā Štokenbriks piedalījās valsts „novešanā līdz bankrotam”, kā pats dikti to mīli saukt – viens, kūrējot valsts ārlietas, otrs – ekonomiku Kalvīša valdībā … :)
Ak ,un – jā – palaidi garām arī to pikanto vietiņu – kad, kur un kā Štokijs pie tiem saviem miljoniem tika. A žēl. Jo tad izrādītos, ka šis kundziņš un mūsu ekonomikas „glābējs” tieši tāpat kā Strīpainais dīvainītis, vādos muldod par eksportu un inovācijām, pats ta naudiņu nopelnīja cītīgi pūšot kopā ar citiem to nekustamo īpašumu burbuli. Tātad – liekulis ne tik vien kvadrātā, bet kubā ! … :)

P.S. cik ļoti man gan patīīīīk savstarpējās izpalīdzības, draudzības un koleģialitātes atmosfēra, kas valda „jedinstvas” rindās ! …nu gluži kā stikla burkā ar zirnekļiem … :) :) :)

32.
Kurmītis >> Reālists
2010. gada 1. marts, 09:01

+++“Valsts, kurā politiķi zog naudu maziem bērniem un sirmgalvjiem, — tāda valsts nav pelnījusi pastāvēt.” Zem šiem Štokenberga vārdiem es esmu gatavs parakstīties jebkurā kontekstā.+++

Es arī.
Vēl tik atliek noskaidrot, kuri tad tieši bija tie, kuri vispirms piekrāpa un tad apzaga tos mazos bērnus un sirmgalvjus, sitot sev pie krūts ,ka esot baigi godīgie un stāstot peksitīnu, ka šī zagšana esot dikti tiesiska … :)

Ko man un vēl lielai daļai nozīmētu Ls devalvācija par 30%?
Tas nozīmētu, ka no rīta pamostoties degviela litrā maksātu nevis Ls 0,75 bet gan apmēram Ls 0,92. Par visiem 30% jau neuzlektu, bet tuvu tam būtu, jo tikai tankštelles darbinieku algu izmaksas paliktu lētāk, naftas cena jau nemainītos.
Tāpat tas nozīmētu, ka man ikmēneša kredīta maksājums, kas ir apmēram 330 EUR maksātu nevis Ls 230, bet gan Ls 300. Komunālie pakalpojumi mēnesī ir ap 100 Ls, no kuriem liela daļa sastāv no apkures, elektrības jeb importētiem resursiem, kuri uzņēmumiem fiksētās izmaksas – transports, degviela, arī ir importēti, tātad komunālie pakalpojumu maksa arī pieaugs par kādiem 20% tas ir no Ls 100 uz Ls 120. Ikdienas pusdienas arī no 2 Ls pieaugs par kādiem 20% tas ir uz Ls 2,40. Tad vēl atcerēsimies, ka mani ienākumi gada laikā jau tā ir samazinājušies.
Šajā vietā man jājautā Ošlejam un citiem – Jūs ar galvu domājat? Cik cilvēku tiks parauti zem ūdens spēlējoties ar apšaubāmām teorijām. Uz Poliju lūduz neatsaukties, tur ir neskaitāmas reizes lielāks vietējais tirgus, pamatīgi attīstīta iekšējā ražošana un daudz pamatīgāk izkaulētas priekšrocības no ES.

Protams,uzturēt mītu par devalvāciju ir izdevīgi.Un izdevīgi tas ir daudziem.Nešaubīgi ieguvēji būs eiro turētāji,kļūstot finansiāli daudz spēcīgāki.Jā,ir arī mūsu bāleliņiem kontos ero,bet paskatoties plašāk var redzēt citas lietas-tiek globāli stutēta eiro stabilitāte,mākslīgi radot ažiotāžu ap nacionālās valūtas devalvāciju.Tādejādi tiek panākts eiro kursa lēnāks kritiens,kas draud tuvākā nākotnē.Par šo lietu liecina daudzu Eiropas ekspertu rekomendācijas devalvēt nac.valūtu(bet vai kāds pasaka reālo ieguvumu no tā?)valstīs kur krīze uzdarbojas visredzamāk.Un kārtējo reizi ir mēginājums “izbraukt” uz nabago rēķina.

P.S.Protams,SCP mērķi nav vērsti uz sabiedrības labklājību.Drīzāk tas ir Trojas zirgs ar kuru Šķēle atkal mēgina iejāt politikā.Un šai sakarā būtu interesanti uzzināt Titava “atlaišanas” iemeslus.Šķēlem Titavs ļooooti nepatika-tātad var secināt….iespējams ,lai panāktu kādu vienošanos….

http://zinas.nra.lv/latvija/17440-citai-dienai-divdomigi-finansu-celi.htm

“Citai Dienai” divdomīgi finanšu ceļi.
Kāds smuks raksts ! .. :)

36.
SCP biedrs-to;karro
2010. gada 1. marts, 09:25

Un kur jūsuprāt ir izeja? Vai ļaut šļusakoviem brīvi, bez konkurences nonākt pie varas? Vai nepietiek ar to, kas tagad Rīgā darās, kaut vai Rīgas satiksmes algas un cenu pielikums sab. transportā!
Domājiet ar galvu pirms te blējat kā aitas!!!

Var jau būt, ka SCP apzināti stūrē uz tāda līmeņa satricinājumiem, kas dotu iespēju valsti tā sakot, sākt būvēt no baltas lapas..Kas patiesībā ir interesants jautājums… Jeb nu, vienkārši gvelž kaut ko satracinātai tautai patīkamu ar mērķi dabūt tos krēslus un amatus.. kas banāli,pierasti un neko labu mums nesola..

Jā,šoreiz Kurmītim taisnība, Štokenbergs pats naudu uztaisīja uz NĪ burbuļa.
Labi, toreiz daudzi tā darīja, bet, ņemo to vērā, tagadējā patētiskā un populistiskā retorika izskatās vairāk nekā dīvaina un neadekvāta.
Un Pabrika strauja viedokļu maiņa Abrenes jautājumā arī ne ko labu neliecina.
Kaut kā šie abi kungi nesaprot, ka dažus jautājumus un tēmas tiem labāk būtu necilāt.
Kaut arī, no otras puses, abi pameta TP vēl tad, kad tā ziedēja un smaržoja pilnā sparā, atšķirībā no tagadējiem PS biedriem Ābiķa un Paegles, varbūt, tomēr, atvērās acis?
Nu negribas ticēt, ka SCP ir Šķēles projekts.

39.

Interesanti, kā, piemēram, devalvācija samazinātu ražošanas izmaksas? Tikai algu pozīcijā, taču, ja vienkāršā cilvēciņa aldziņu, kas jau tagad ļauj dzīvot no rokas mutē (labi ja) padarītu vēl nevērtīgākum, tad nāksies meklēt socbudžeta līdzekļus pabalstiem, lai ļautu nomaksāt rēķinus par komunālajiem maksājumiem un par ražojošajiem uzņēmējiem vispār nav ko runāt…

Un tiem, kas mīl runāt, ka nodevalvēsim latu un tad tik attīstīsim vietējo energoresursu izmantošanu, gribētos atgādināt, ka importēt vajadzēs gan iekārtas, gan energoresursus to pašu granulu iegūšanai un pārvadāšanai….jebkurā gadījumā tas prasīs laiku.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books