Ušakova kalendārs (118)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 4. marts 21:59
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet tad, kad krītošs ledus gabals kļūst saskatāms, ir jau par vēlu uz to skatīties), Rīgas mērs ar kolēģiem skatās kalendārā. Un visu ko izdomā.

Piemēram, to, ka var izņemt naudu no kāda cilvēka maka un par to naudu tam cilvēkam kaut ko pilnīgi bezjēdzīgu no sevis uzdāvināt. Tā Ušakovs uzdevis „saprātīga budžeta ietveros” 8. martā izrotāt galvaspilsētu. Tāpēc par nodokļu maksātāju naudu Rīgā paredzēts izvietot lielformāta apsveikumus nodokļu maksātājiem (precīzāk – maksātājām) no Rīgas domes. Būšot 16 stendi – plakāti un apsveikuma baneri uz 30 apaļajiem piloniem. Izejot Rīgas ielās, protams, uzreiz top skaidrs, ka sievietei galvaspilsētā šobrīd trūkst tieši stendi un baneri. Arī tai, ko ar smadzeņu satricinājumu nogādā slimnīcā, un tai, kam uz grubuļainas, netīrītas ietves no ratiņiem izkrīt bērns, un visām tām, kas katru dienu pilsētas žļurgā dabū slapjas kājas un labi iesālītus zābakus utt. Acīmredzot Ušakovam šobrīd daudz svarīgāks par nepieciešamību novērst apdraudējumu iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, šķiet paziņojums, ka Klāras Cetkinas svētki ir atgriezušies, proti, Rīgas un Maskavas kalendāru sinhronizācija notiek.

Taču, skatoties kalendārā, Ušakovs tur, protams, nav ieraudzījis tikai 8. martu vien.

16. marts un sirmgalvji, kas piemin savus kritušos tuviniekus un draugus, svešu varu samaitāto dzīvi, viņam droši vien rēgojas pat uz kalendāru neskatoties. Un ne tikai tāpēc, ka viņš ir Rīgas mērs, bet tāpēc, ka viņš ir tāds Rīgas mērs, kuru šobrīd būtu pamats saukt par 9. maija svinēšanas patronu. Savukārt, no tā, kā viņš pamato savu aizrautību ar tā saucamo Uzvaras svētku svinēšanu (vēl pirms pašvaldības vēlēšanām Ušakovs uz jautājumu „Ja jūs būtu Rīgas mērs, jūs ietu pie Uzvaras pieminekļa 9.maijā?” atbildēja: „Jā. Es ietu atdot godu tiem cilvēkiem, kuriem nebija jaunības un kuri karoja”) izriet, ka viņam vajadzētu būt vismaz lojālam pret tiem cilvēkiem, kas 16. martā grib nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa (taču lai pieminētu cilvēkus, „kuriem nebija jaunības un kuri karoja”!). Taču lojalitāti Ušakovs uztver kā vienvirziena kustību, jo „lai nešķeltu rīdziniekus” ziedus vajagot nolikt tieši 9. maijā. Bet par 16. martu viņš jau pagājušā gada jūnijā teica: „mēs vienkārši ņemsim vērā to, ko teiks drošības iestādes — ir pamats aizliegt vai nav”. Tāpēc februāra beigās Rīgas mērs devās pie Drošības policijas priekšnieka un lūdza atrast iemeslu aizliegt pasākumus 16. martā.

Taču neatkarīgi no tā, kas 16. martā tiks aizliegts un kas atļauts, Ušakova partijas biedri ir jau parūpējušies par to, lai šim datumam radītu pēc iespējas skandalozāku kontekstu un lai gaisotne Rīgā būtu pēc iespējas provokatīvāka. Proti, ar organizācijas Baltijas forums (un tātad partijas Saskaņas centrs) atbalstu Rīgā 14. un 15. martā plānots sarīkot holokaustam un „neonacisma atdzimšanai” veltītu konferenci. Uz to grasās ierasties ne vien Krievijas televīzijas zvaigzne Vladimirs Molčanovs, bet arī Simona Vīzentāla centra Izraēlā direktors Efraims Zurofs. Atliek vien noticēt, ka pasākuma norises vieta un laiks izraudzīti nejauši. Tad jau ticama izklausītos ideja, ka konferenci paredzēts sarīkot tāpēc, ka radusies ideja Live Riga reklāmas kampaņas ietvaros Latvijas galvaspilsētu popularizēt kā vietu, kur atdzimst neonacisms. Protams, dīvaini, ka Saskaņas centram un citiem entuziastiem nav ienācis prātā, ka ja nu viņi ar šāda pasākuma rīkošanu kādu pazemo, tad vispirms jau sevi pašu un Rīgas mēru jo īpaši. Gan tāpēc, ka cilvēki, kam tiešām rūp neonacisma atdzimšanas problēma, zina, kurai no Latvijas kaimiņvalstīm šai sakarā ir ļoti nopietnas problēmas. Gan tāpēc, ka aicināt kaprīzus cilvēkus marta vidū uz Rīgu ir visai bīstami. Un ne jau tāpēc, ka gājienā grib doties veci cilvēki. Bet tāpēc, ka ap to laiku Rīgā atkal sola atkusni un tas nozīmēs, ka pa galvu varēs dabūt gan ebreji, gan krievi, gan latvieši. Un tieši tāpat mīnas (jeb suņu izkārnījumi) nešķiros pēc tautības tos, kam trāpīties zem kājām. Taču ar neonacismu tam nav nekāda sakara. Tikai ar Rīgas saimniekiem.

Tomēr arī tad, kad marts būs garām, Ušakovam 9. maijs vēl neuzausīs. Acīmredzot, lai Rīgas mērs komfortablāk pārciestu 4. maiju (kura atzīmēšanai Rīgas dome nevar atļauties samazināt budžetu – šogad aprit tieši 20 gadi kopš neatkarības deklarācijas pasludināšanas), viņš pirms dažām nedēļām atļāvās ļoti daudzus pārsteigt ar paziņojumu, ka Rīgā 4. maijā notiks Ģimenes svētki, ko paredzēts svinēt ar koncertiem, konkursiem un atrakcijām. Kā zināms, nu jau vairākus gadus Rīgā Ģimenes svētkus pazīst kā LPP/LC izrādīšanās pasākumus, kur uz skatuves vieta tiek rezervēta arī latviešu grāmatu dedzinātajiem no Jaunās paaudzes. Līdz šim Ģimenes svētki tika rīkoti kā pretstats seksuālo minoritāšu gājienam. Taču izskatās, ka šogad apelēt pie ģimenes vērtībām nolemts, lai neitralizētu neatkarības pieminēšanas neizbēgamību. Tiesa, vēl janvārī Rīgas domei bija nedaudz citādāki plāni – budžetā tika iekļauts finansējums Mātes dienas un Ģimenes dienas koncertam, kas bija paredzēts 9. maijā. Turklāt bluķa nīdējs – deputāts Šmits pat bija ierosinājis Ģimenes svētku budžetu papildināt ar bluķa vilkšanas pasākumam atvēlētajiem līdzekļiem. Taču nesanāca: bluķa vakars domes kultūras pasākumu budžetā nebija paredzēts, un ja arī būtu – neko daudz no tā nevarētu paņemt (pagājušā gada pasākumam dome bija piešķīrusi 1000 latus). Bet jau janvārī tika norādīts, ka šogad teju visiem Rīgā notiekošajiem pasākumiem budžeti ir nopietni samazināti. Izņemot 4. maija pasākumus. Tāpēc nav brīnums, ka Ušakovam (vai kādam no viņa draugiem) radās vienkārša, turklāt šķietami grūti noraidāma (nevar taču vērsties pret ģimenēm paredzētiem pasākumiem, piemēram, konkursiem un atrakcijām!) ideja, kā patriotismam atvēlamos līdzekļus iztērēt, ak, vienalga kam, bet tikai ne tam. Ja ar Rīgas domes gādību 4. maiju galvaspilsētā izdotos pārvērst par pēc iespējas nekonkrētāku šļuru, no kuras netop skaidrs, kas šajā dienā tiek svinēts, Latvijas neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena varētu kļūt par vārgu un tāpēc izdevīgu fonu Ušakova un Maskavas lolotajam 9. maija pasākumam, par kura organizatoru mērķtiecību droši vien nevajadzētu šaubīties.

Taču tieši izpratnei par to, kas un kāpēc notika 4. maijā, būtu jāpalīdz Latvijas un Rīgas amatpersonām nolikt pareizajā vietā 9. maiju un tā svinētājus (proti, svinētājiem jākļūst par kritušo un bojā gājušo pieminētājiem, bet vispiemērotākā vieta, kur klusu pieminēt, ir kapi). Neatkarība nav abstrakta. Latvijas neatkarība visupirms ir ļoti konkrēta neatkarība no PSRS un Krievijas. Un tas ir 4. maija vissvarīgākais stāsts. Kas neapšaubāmi liek arī uzdot jautājumu: kurp mēs tagad ejam – uz priekšu (tālāk prom no Krievijas) vai tomēr atpakaļ?

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(100 balsotāji )
Komentāri

Mēs nevis ejam atpakaļ, bet kritam atpakaļ, turklāt ar paātrinājumu!
Te tev nu bija visu tautību latvieši- ideoloģija!
P.S.
Lailai žetons,labi uzrakstījusi!

klāra cetkina(8.III.) = cccp = ušakovs

šovakar pirmo reizi tv6 mākslas filmas latviešu valodā ar titriem krieviski. Murgs.

Laila, vai nebaidies no ANTINACISTIEM? Kauns par Dombrovski, Zatleru utt. Neredzu attieksmi. Vai bail? Kas sevi neciena, to citi nicina…

Atceros, kā 5. maijā gāju uz darbu. It kā iela tā pati, zeme tā pati, bet tomēr savādāka – brīva! Ģimenes svētkus lai svin Ausainītis savā ģimenē.

Man šķiet, pareizi būtu ļaut katrai sabiedrības grupai svinēt tos svētkus, kādu tā vēlās, un, tai grupai, kas ir pretējās domās par šiem svētkiem,izturēties pret tiem ar sapratni, palikt mājās un tai otrai grupai netraucēt.
Un, šķiet, līdz šim neviens to 9 maiju nevienam svinēt īpaši netraucēja.
Atšķirībā no 16 marta, kur vienmēr piedalijās provokatoru grupa, kas sauca sevi par “antifašistiem”
Ir jau viegli saukt sevi par antifašistiem un cīnīties pret to, kas nav, demokratiskā valstī Latvijā, kur fašisms vispār neeksistē.
Tāpēc Ušakova rīkotā konference taisni 14 un 15 martā ir atklāta un klaja provokācija, domāju, neviens par to nešaubās.
Ieteiktu visiem kvēlajiem cīnītājiem ar fašismu pārcelt savu darbību uz Krieviju, kur reāli fašisti nogalina reālus cilvēkus.
Viskvēlākajiem “antifašistiem” varētu ieteikt iestāties Krievijas antifa kustībā.
Tie ir cilvēki, kas reāli cīnās ar fašismu un dažādiem fašistiskiem grupējumiem Krievijā, un arī reāli iet bojā.
Tas nav tas pats, kas uzvilkt strīpainu pidžamu un sarīkot klaunādi kameru priekšā.
Bet, vispār, sajūta, ka Rīgu par “mazo Parīzi” tuvākā laikā nesauksim, toties, izskatās, drīz vien sauksim par “mazo Maskavu”.
Bet, rīdzinieki, pasakiet paldies Ušakovam, ka, vismaz, nekarina Rīgā ūsainā vadoņa portretus, kā Lužkovs Maskavā.
Bet, no otras puses – kā balsojat( vai nebalsojat), tādus svētkus svinat!

7.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 4. marts, 22:55

Nē, man patīk, visu tautību latvietis dzeris te vēl muti ver!
Vispār cirks!
Tu tak galvenais ideologs, lai viss uz to tā ietu!
:(

8.
dzeris - zvirbulēns
2010. gada 4. marts, 23:11

Tu, zvirbulēn, vēl neesi sapratis manu ideoloģiju, un diezin vai kādreiz sapratīsi.
Padomiski – staliniski – komunistiskām atraugām nav nekāda sakara ar etnisko vai nacionālo piederību.

9.
Рижанин - Dzeris
2010. gada 4. marts, 23:12

“Bet, no otras puses – kā balsojat( vai nebalsojat), tādus svētkus svinat!”
Золотые слова! Кто победил на выборах, тот и определяет жизнь города и страны. И впервые за двадцать лет в этом вопросе власть действует в интересах большинства рижан. Но если вы спросите у самых злобных представителей меньшинства вроде Пакалтини – вы за демократию – она неизбежно ответит положительно.
Вот это главная наша проблема – самые непримиримые противники демократии ощущают себя большими демократами.

Pilnīgi un galīgi kretīneļi tie šļusakovi!
Būtu nu labāk tos tūstošus latu zupas virtuvei atdevuši, vismaz badā esošajiem bērniem biezāks maizes riecins sanāktu!
Pilnīgi kaunu un godu apēduši…

11.
Lelle-zvirbulēnam
2010. gada 4. marts, 23:39

Vai tu zini par to zvirbuli, kurš visu laiku čiepstēja, bet Zadiņa govs šim pļeku uzlika virsū, bet šis tik turpināja čiepstēt…garām gāja resns runcis saklausīja čiepstiemus, izkašāja to čiepstekli ārā un aprija to putnēnu ar visām spalvām…

Morāle: ja esi mēslos līdz ausīm, tad nečiepsti, jo ne jau katrs ir tavs ienaidnieks, kas tev uzd..š un ne jau katrs ir draugs, kas tevi no $ūdiem izvelk…

9.
Рижанин
Kaut esi garā nabags tev tomēr daudz radinieku: talibi, žīdu ortodoksi, fašisti, nacisti un komunisti :-)

Man, kā leģionāru mazdēlam, gribas atgādināt, ka karā uzvarēja sabiedrotie(PSRS,ASV,Lielbritānija u.t.t), bet nevienā no šīm valstīm uzvara netiek tik pompozi svinēta. Krievija vienmēr mēģina ar šo karu spekulēt un manipulēt un ļoti žēl ka mūsu līdzskrējēji palīdz liet ūdeni uz svešām dzirnavām, cerot uz investīcijām, kuras it kā būšot, ja mēs labi uzvedīšoties.Krievijai jau ļoti gribētos,lai jaunā paaudze domātu ka karu uzvarēja Krievija un cieta tikai ebreji.

Pakalniņa vispār nesaprot, par ko vispār ir stāsts. Jau kuro gadu. Stāsts nav par krieviem, stāsts ir par mums. Kas mēs esam 16.martā, 4.maijā un vispār. Laila, kas mēs vispār esam, jums tas vispār ir skaidrs, a?

Ja jau deputātiem un citiem augsti stāvošiem cilvēkiem, kuri vienkārši publiski palaiž muti,ir iespēja atvainoties, un izbēgt jelkādas seka, vai arī kuri var mainīt likumus, lai “izbīdītu” sev vajadzīgas lietas, kādēļ Rīdzinieki un Latvieši beidzot negrib labot savu KĻŪDU KURU PIEĻĀVA UZTICOT SAVU NAUDU, BRĪVĪBU UN NĀKOTNI cilvēkiem, kuri ir Latvijas valstij nelojāli un pat naidīgi.
Varbūt beidzot pietiks locīties tādu priekšā, un būtu pienācis laiks Latviešiem pašiem būt saimniekiem savā zemē? Mēs esam Latvieši, un tādiem mums arī ir jāpaliek.

16.

Un žetons Aivaram & Andrim, kas mūs izvilks no krīzes!

>>zvirbulēnam.

Atkal, tu muldi. Pietiek. Nu beidz.

Labs raksts, lai gan Molčanovs jau pa Rīgu nestaigās, bet brauks. Tā kā risks ir ja nu vienīgi trāpīties maģistrālā ūdensvada avārijas pašā epicentrā- to es saku tāpēc, ka dzirdēju, ka ugunsdzēsēji, kas tur bija sabraukuši vairākās mašīnās, lamājās, ka apnicis jau ir braukt un labot…..

19.
riņķī apkārt
2010. gada 5. marts, 08:55

Pakalniņa visu salikusi skaisti pa vietām, taču to visu var pateikt vēl īsāk – Uškovs un politskie spēki ,kurus viņš pārstāv (arī LPP) ir latviešu ienaidnieki

Tās Ušakova “aktivitātes” sāk “krist uz nerviem” tāpat kā krievu laikos. Droši vien tāpēc, ka atšķirības aizvienu vairāk izzūd. Bet viena atšķirība starp tiem un patreizējiem laikiem tomēr ir. Šodien par viņa ākstībām varam atklāti un pilnā balsī smieties, nebaidoties ka mūs vilks uz stūra māju.Par to, ka tām beidzot tiktu pielikts punkts, gan varam tikai cerēt.

Pakalniņas rakstītais parāda pie kā mēs varam nokļūt , ja rudenī nopietni nenovērtēsim Saeimas vēlēšanas. Īpaša uzruna TP faniem , kas tulīt no vienkāršiem oranžajiem kļūs par oranžajiem buldozeriem.

incanti..Ušakovs Bļ.. Bogdanovai ar tjuļpanu pasniegs?

Jācer, ka kāds Ušakava un Šlesera maigajai savienībai izstāstīs, ka daudz kur pasaulē 8.marts tiek atzīmēts arī kā diena, kurā piemin homoseksuālu sieviešu tiesības.

Paldies autories par rakstu! Latvijā pašlaik tiek veikts maksimāls spiediens pret latviešiem, lai mēs atteiktos, atkāptos, vai sauciet kā gribiet no savas vēstures, valsts, un vispār varbūt arī no latvietības. Varbūt tad mūs pārtrauks saukāt par fašistiem?

Nebiju dzirdējis. Varbūt ir kāda norāde?

Pakalniņa visu salikusi skaisti pa vietām, taču to visu var pateikt vēl īsāk – Uškovs un politskie spēki ,kurus viņš pārstāv (arī LPP) ir latviešu ienaidnieki
++++++++++++++++

iisaak un labaak nepateiksi. ar nepacietibu gaidu Mezhavilka komentaru.

24.
auns
Varbūt tad mūs pārtrauks saukāt par fašistiem?
_______________________
Tevi tas uztrauc? Vai komunists skan labāk? Padomijā no dažiem gadījās eksemplāriem nācies dzirdēt, ka es esot antifašists! /viņu izpratnē tas bija superfašists/ :-)

Nu kalamburs iznācis! :-)

Laila Pakalniņa uzrakstījusi labi, bet uzrakstījusi faktiski jau zināmas lietas, Ušakovs realizē “maigo okupāciju”. Un būtu dīvaini, ja viņš to nedarītu…
Te atkal gribu rosināt, lai aizdomājas tie, kas brēc, ka ar SC sadarboties nedrīkst, ni un ni.
Ja, piemēram, Jaunais Laiks RD būtu koalīcijā ar SC, tad varbūt nebūtu tik izteikts kurss vienā virzienā?
Te atkal gribu uzsvērt, ka līdzsinēja noliegšanas politika novedusi pie situācijas, ka tūlīt Rīgā, iespējams, svinēsim Krievijas svētkus.
Bet sauklis “krievi nāk” ir izvalkāts brīdī, kad viņi tiešām nāk… Par to paldies TB…

Derētu japāņiem tikpat vērienīgi atzīmēt uzvaru Krievijas-Japānas karā, vai vismaz Krievijas flotes iznīcināšanu jūras kaujā pie Cusimas.

SC un LPP/LC nav nekādi centristi, vai nacionālās vienotības sludinātāji.
Šīs divas partijas(par TP ceru tāpat viss skaidrs) ir nekas cits kā kremļa ( uzsveru ne Krievijas biznesa, vai ja kāds īpaši naivs, vietējo krievu) radītas ,sponsorētas, uzturētas, konsultētas partijas.
Kremļa mērķis ir atjaunot ģeopolitisko līdzsvaru vismaz ex PSRS robežās(pilna ietekme), un bufervalstīm ex-Varšavas bloka līmenī + neitrāla Skandināvija. Līdzsvara princips. Darbojas šāda tipa zonderkomandas katrā Kremļa oponentvalstī, bet tur kur augsne ( iekšpolitiskas kļūdas dēļ ielaista divkopienu situācija + plaša biznesa kontrole) tur jo spēcīgāk. Ja citās valstīs ietekmes mehānisms ir RESURSI (neba velti ASV,ES&co tik ļoti bīda recyclingu, alternatīvo enerģiju, zaļo domāšanu, plebejiem gan pasniedzot kā bubuli par globālo sasilšanu, jo ar ģeopolitiskiem argumentiem plebejs nesapratīs) GAZPROM un citu Kremļa kontrolētu kompāniju paskatā, tad LV,EE klāt nāk arī nacionālās-politiskās ietekmes dimensija, kas savukārt abas šīs valstis padara dikti vājas, bet tas savukārt ar domino kauliņu efektu apdraud līdzšinējo spēku līdzsvaru šai pasaules daļā.
Tādejādi te Kremlim panākot savu. LV būs Kremļa marionetes ES. Uzsveru Kremļa mērķis nav sīka valstiņa Baltijas jūras krastā, viņiem pašiem ir savas pieejas Baltijas jūrai, tā mērķis ir ietekme ES, vai minimālais scenārijs ko jau aprakstīju. Kā jau marionetēm pienākas pēcāk LV darīs visu ko spalvainā roka darīs.Nākošais solis ar populistiskām metodēm pilnīga valsts ekonomiskā sagrāve( pietrūkst pavisam nedaudz lai to izdarītu). Tas savukārt parauj līdzi EE( tie te daudz naudiņas ielikuši) un LT ,kas savukārt arī pa naža asmeni laipo.
Paraujot zem ūdens Baltiju, starp citu Ukrainu jau kontrolē Kremlis ( Timošenko gan vēl veiksmīgi pretī spirinās), un vēl Ukrainu, sāk iet pa burbuli, vai vismaz tiek ietekmes ziņā izkastrēti, skandināvi, daļa Centrāleiropas valstu ( Austrija, Ungārija, cehi, slovāki). Protams komplektā ar DEiropas bēdubrāļiem-grieķiem, spāņiem, portugāļiem tas ASV&ES būs mega smags trieciens, kas savukārt novedīs pie ES,NATO defragmentācijas, ko visticamākais lai glābtu savu ādu izpildīs ES centrs-Vācija.

Situācija atgriezīsies STATUS QUO uz 1914.gadu.

Baltija ir atslēga Austrumeiropai, vēsture vienmēr pierādījusi, kas kontrolē Baltiju tas nosaka toni Austrum un Centrāleiropā. Tā tas bija ar SV.Romas impēriju& ROmas pāvestu, tāpat tas bija ar Zviedriem,Poļiem, pēcāk Krieviem( tas gan bija dikti sāpīgi lielai daļai Eiropas lielvaru ,kuras pilnīgi zaudēja savu ietekmi un pat savu neatkarību, par pakļautajām teritorijām un to iedzīvotājiem pat nerunāsim).

Ceru LV publika par maizes kancīti, ko Kremlis pasviedīs neizmainīs savu piederību Rietumu kultūrtelpai.

Protams arī skaidrs, ka LV nekad nav bijusi pilnīgi neatkarīga, ja kādam liekas ka 1. republikas pastāvēšana ir kas vairāk kā Versaļas m. līguma produkts, lai vājinātu Vācijas imp., tad jāatdzīst tas alojas. Sabiedrotie neatbalstīja Baltijas apvienotās hercogistes izveidi ,kas bija pirms 18. nov. republikas un kuras amatpersonās nebūt nebija pārliecinoši vāciska, bija gan latvieši, gan igauņi, protams vācieši, ja ka geopolitiskā ziņā būtu daudz noturīgāka valsts pret Kremļa ekspansijas draudiem. Tad gan laikam lielāks drauds likās Vācija,kas Austrumu frontē bija guvusi uzvaru, nekā sakautā Krievija ,kuru plosīja pilsoņu kari un saraknais terors.
Domāju ja Rietumi būtu atbisltoši novērtējuši ar ko tas draud tālākā nākotnē, viņi ļautu Vācijai izveidot lojālas valdības visgarām Baltijas jūras A krastam, nevis ļāvuši to izkastrēt, kas protams Rietumiem vēl atmaksājās 2.P.K. paskatā un PSRS hegemonijā 45 gadu garumā pusEiropā.
Arī tagad Rietumi maksā par to pašu kļūdu ko tie pieļāva pēc 1.p.k..

Protams piedodiet par tik garu monologu, bet “za ģeržavu obidno” (kr.val.).

>beta
Te atkal gribu rosināt, lai aizdomājas tie, kas brēc, ka ar SC sadarboties nedrīkst, ni un ni.
______________________
Jā, beta, uzvarēt var tikai padodoties :-)

Ja, piemēram, Jaunais Laiks RD būtu koalīcijā ar SC
________________________
Ja tantei būtu riteņi…, bet Ušakovs parādīja pigu Jaunupam. Ja JL neakceptētu SC lēmumus RD, tad to momentā nomainītu LPP. Vai tiešām tik grūti saprast elementāras lietas?
Cik naiviem jābūt cilvēkiem, kuri domā, ka SC dos priekšroku JL, ja būs iespējams koalīciju veidot ar citām uz Maskavu lūrošām partijām – LPP, TP.
Kādēļ tāda nolemtība? Nekad pār grāvi nepārlēksi, ja neticēsi, ka to var izdarīt. Jo izaicinošāk uzvedas SC, jo dažiem lielāka vēlēšanās sadarboties. Tā nav ne viltība, ne gudrība, bet vienkārši gļēvuma izpausme.

> WAT
Paldies! Lielisks komentārs! Faktu izklāsts, kas sniedz informāciju ne tikai reflektē uz jau zināmiem ikdienas notikumiem… :)
WAT, vai vari dot savu redzējumu, kā rīkoties Latvijai Tevis aprakstītajā situācijā?

33.
beta
Protams, ka lielisks komentārs. Es tikai brīnos, ka Tev tas bija kas jauns.

> lno
Kādēļ tāda nolemtība? Nekad pār grāvi nepārlēksi, ja neticēsi, ka to var izdarīt. Jo izaicinošāk uzvedas SC, jo dažiem lielāka vēlēšanās sadarboties.
———
Kur Tu redzi nolemtību manos tekstos? Tieši otrādi, aicinu uz atklātu cīņu (bet bez asinsizliešanas), ne riešanu no aizstūra… :)
Pret patreiz reailzēto Kremļa taktiku, manuprat, var cīnīties tikai ar viņu pašu ieročšiem, tas ir “maigo sadarbību”.
Tāpēc, ka, jo lielāka provinciāla un nemākulīga skandalēšanās ap SC, jo vieglāk viņiem uz šī fona izcelties pasakot kaut pāris konstruktīvas lietas.

Lno, manuprāt, Tu īsti neizproti Kremļa patreizējās taktikas bīstamību, tā ir prātīga, lēna un viltīga, uz tās fona skaļa bļaušana “krievi nāk!” izskatās muļķīgi. Taktika jāamaina uzn tādu pašu lēnu, prātīgu un viltīgu, bet mēs nespējam elastīgi reagēt, mēs stāvam kā alvas zaldātiņi uz grimstoša kuga…

36.

Tā tas ir kopš laikiem, kad Klara Zetkina tik ļoti mīleja sarkano teroristi Rosu Luxemburgu.
Tajā bija kaut kas attāli līdzīgs ar Nila un Aināra attiecībām.
Viņi nav spējuši palaist garām iespēju izrotāt pilsētu rozā.
Tomēr – 8.martu kā dienu, kad sievietēm var kārtējo reizi dāvināt puķes, dāvanas un uzmanību, tikai atbalstu. Tās nekad nav par maz.
Latvija, starp citu, vienmēr ir bijusi viena no vadošajām valstīm sieviešu tiesībās un to ievērošanā. Iespējams, ka tas ir dēļ kūtrajiem un viltīgajiem latviešu vīriešiem – viņi zemiskā kārtā attapušies, ka dodot sievietēm vairāk tiesību tiek uzkrāmēta arī lielāka atbildība, no kā veči tad var kratīties vaļā.

>>> rižaņinam
Ir tomēr atšķirība par labprātīgi svinamiem svētkiem un uzspiestiem svētkiem.
Un krievu tautības cilvēkiem nekad nav liegts pieminēt kritušos kareivjus (tautiešus), kas liegts latviešu leģionāru bērniem un mazbērniem.

UN galvenais 9.maija svinētājiem: “kritušo un bojā gājušo pieminētājiem,vispiemērotākā vieta, kur klusu pieminēt, ir kapi.” un
“Neatkarība nav abstrakta. Latvijas neatkarība visupirms ir ļoti konkrēta neatkarība no PSRS un Krievijas. Un tas ir 4. maija vissvarīgākais stāsts”.
Šis lietas ir jānošķir un nav jātaisa tāda “šļurga”, kādu to iecerējis ŠleSakova duets.
Un kā jūs varat lepoties ar tādu domi, tikai tāpēc ka krievvalodīgo pārstāvēta!? Man par tādu Rīgas domes savienību ir kauns, neskatoties, ka šajā savienībā ir arī latvietis.

> lno
Es tikai brīnos, ka Tev tas bija kas jauns.
———
Lno, pamēgini izrauties no savas personas vienreizības un unikalitates (kas nenoliedzami tā ir) :)
Es domāju par tiem, kas vēl bez Tevis un manis lasa šo portālu un tādu ir simti, neba nu visi tik gudri kā Tu :)
Man patīk komentāri ar pievienoto vērtību, kā zinām Latvijai ar to problēmas :) :) :)

man ir somu pazinjas kuri stastiija kaa Somija bija pakljauta stingrai padomju kontrolei lidz pat tam laikam kad PSRS sabruka. somi pat nedriksteeja briivi visu savaas aviizees rakstiit. jadomaa ka kremlja meerkis Latvijaa ir ne mazaak ambiciozs un mees pat ar TB/LNNK palidziibu laujam krieviem realizeet savus plaanus.

…Rīgā 4. maijā notiks Ģimenes svētki…

Ušakova & Co ierosinājums atgādina par kādu bijušā pilsētas galvas (termins “mērs” man nepatīk) Alfrēda Rubika “pasākumu” 1987. gada 14. jūnijā pie Brīvības pieminēkļa. Tas bija bēdīgi slavenais velobrauciens tautas sēru dienā.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Man nav vienalga (49)
Laila Pakalniņa

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Sniegā un ceļā (40)
Laila Pakalniņa

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books