Ušakova kalendārs (118)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 4. marts 21:59
Atslēgvārdi: , , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet tad, kad krītošs ledus gabals kļūst saskatāms, ir jau par vēlu uz to skatīties), Rīgas mērs ar kolēģiem skatās kalendārā. Un visu ko izdomā.

Piemēram, to, ka var izņemt naudu no kāda cilvēka maka un par to naudu tam cilvēkam kaut ko pilnīgi bezjēdzīgu no sevis uzdāvināt. Tā Ušakovs uzdevis „saprātīga budžeta ietveros” 8. martā izrotāt galvaspilsētu. Tāpēc par nodokļu maksātāju naudu Rīgā paredzēts izvietot lielformāta apsveikumus nodokļu maksātājiem (precīzāk – maksātājām) no Rīgas domes. Būšot 16 stendi – plakāti un apsveikuma baneri uz 30 apaļajiem piloniem. Izejot Rīgas ielās, protams, uzreiz top skaidrs, ka sievietei galvaspilsētā šobrīd trūkst tieši stendi un baneri. Arī tai, ko ar smadzeņu satricinājumu nogādā slimnīcā, un tai, kam uz grubuļainas, netīrītas ietves no ratiņiem izkrīt bērns, un visām tām, kas katru dienu pilsētas žļurgā dabū slapjas kājas un labi iesālītus zābakus utt. Acīmredzot Ušakovam šobrīd daudz svarīgāks par nepieciešamību novērst apdraudējumu iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, šķiet paziņojums, ka Klāras Cetkinas svētki ir atgriezušies, proti, Rīgas un Maskavas kalendāru sinhronizācija notiek.

Taču, skatoties kalendārā, Ušakovs tur, protams, nav ieraudzījis tikai 8. martu vien.

16. marts un sirmgalvji, kas piemin savus kritušos tuviniekus un draugus, svešu varu samaitāto dzīvi, viņam droši vien rēgojas pat uz kalendāru neskatoties. Un ne tikai tāpēc, ka viņš ir Rīgas mērs, bet tāpēc, ka viņš ir tāds Rīgas mērs, kuru šobrīd būtu pamats saukt par 9. maija svinēšanas patronu. Savukārt, no tā, kā viņš pamato savu aizrautību ar tā saucamo Uzvaras svētku svinēšanu (vēl pirms pašvaldības vēlēšanām Ušakovs uz jautājumu „Ja jūs būtu Rīgas mērs, jūs ietu pie Uzvaras pieminekļa 9.maijā?” atbildēja: „Jā. Es ietu atdot godu tiem cilvēkiem, kuriem nebija jaunības un kuri karoja”) izriet, ka viņam vajadzētu būt vismaz lojālam pret tiem cilvēkiem, kas 16. martā grib nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa (taču lai pieminētu cilvēkus, „kuriem nebija jaunības un kuri karoja”!). Taču lojalitāti Ušakovs uztver kā vienvirziena kustību, jo „lai nešķeltu rīdziniekus” ziedus vajagot nolikt tieši 9. maijā. Bet par 16. martu viņš jau pagājušā gada jūnijā teica: „mēs vienkārši ņemsim vērā to, ko teiks drošības iestādes — ir pamats aizliegt vai nav”. Tāpēc februāra beigās Rīgas mērs devās pie Drošības policijas priekšnieka un lūdza atrast iemeslu aizliegt pasākumus 16. martā.

Taču neatkarīgi no tā, kas 16. martā tiks aizliegts un kas atļauts, Ušakova partijas biedri ir jau parūpējušies par to, lai šim datumam radītu pēc iespējas skandalozāku kontekstu un lai gaisotne Rīgā būtu pēc iespējas provokatīvāka. Proti, ar organizācijas Baltijas forums (un tātad partijas Saskaņas centrs) atbalstu Rīgā 14. un 15. martā plānots sarīkot holokaustam un „neonacisma atdzimšanai” veltītu konferenci. Uz to grasās ierasties ne vien Krievijas televīzijas zvaigzne Vladimirs Molčanovs, bet arī Simona Vīzentāla centra Izraēlā direktors Efraims Zurofs. Atliek vien noticēt, ka pasākuma norises vieta un laiks izraudzīti nejauši. Tad jau ticama izklausītos ideja, ka konferenci paredzēts sarīkot tāpēc, ka radusies ideja Live Riga reklāmas kampaņas ietvaros Latvijas galvaspilsētu popularizēt kā vietu, kur atdzimst neonacisms. Protams, dīvaini, ka Saskaņas centram un citiem entuziastiem nav ienācis prātā, ka ja nu viņi ar šāda pasākuma rīkošanu kādu pazemo, tad vispirms jau sevi pašu un Rīgas mēru jo īpaši. Gan tāpēc, ka cilvēki, kam tiešām rūp neonacisma atdzimšanas problēma, zina, kurai no Latvijas kaimiņvalstīm šai sakarā ir ļoti nopietnas problēmas. Gan tāpēc, ka aicināt kaprīzus cilvēkus marta vidū uz Rīgu ir visai bīstami. Un ne jau tāpēc, ka gājienā grib doties veci cilvēki. Bet tāpēc, ka ap to laiku Rīgā atkal sola atkusni un tas nozīmēs, ka pa galvu varēs dabūt gan ebreji, gan krievi, gan latvieši. Un tieši tāpat mīnas (jeb suņu izkārnījumi) nešķiros pēc tautības tos, kam trāpīties zem kājām. Taču ar neonacismu tam nav nekāda sakara. Tikai ar Rīgas saimniekiem.

Tomēr arī tad, kad marts būs garām, Ušakovam 9. maijs vēl neuzausīs. Acīmredzot, lai Rīgas mērs komfortablāk pārciestu 4. maiju (kura atzīmēšanai Rīgas dome nevar atļauties samazināt budžetu – šogad aprit tieši 20 gadi kopš neatkarības deklarācijas pasludināšanas), viņš pirms dažām nedēļām atļāvās ļoti daudzus pārsteigt ar paziņojumu, ka Rīgā 4. maijā notiks Ģimenes svētki, ko paredzēts svinēt ar koncertiem, konkursiem un atrakcijām. Kā zināms, nu jau vairākus gadus Rīgā Ģimenes svētkus pazīst kā LPP/LC izrādīšanās pasākumus, kur uz skatuves vieta tiek rezervēta arī latviešu grāmatu dedzinātajiem no Jaunās paaudzes. Līdz šim Ģimenes svētki tika rīkoti kā pretstats seksuālo minoritāšu gājienam. Taču izskatās, ka šogad apelēt pie ģimenes vērtībām nolemts, lai neitralizētu neatkarības pieminēšanas neizbēgamību. Tiesa, vēl janvārī Rīgas domei bija nedaudz citādāki plāni – budžetā tika iekļauts finansējums Mātes dienas un Ģimenes dienas koncertam, kas bija paredzēts 9. maijā. Turklāt bluķa nīdējs – deputāts Šmits pat bija ierosinājis Ģimenes svētku budžetu papildināt ar bluķa vilkšanas pasākumam atvēlētajiem līdzekļiem. Taču nesanāca: bluķa vakars domes kultūras pasākumu budžetā nebija paredzēts, un ja arī būtu – neko daudz no tā nevarētu paņemt (pagājušā gada pasākumam dome bija piešķīrusi 1000 latus). Bet jau janvārī tika norādīts, ka šogad teju visiem Rīgā notiekošajiem pasākumiem budžeti ir nopietni samazināti. Izņemot 4. maija pasākumus. Tāpēc nav brīnums, ka Ušakovam (vai kādam no viņa draugiem) radās vienkārša, turklāt šķietami grūti noraidāma (nevar taču vērsties pret ģimenēm paredzētiem pasākumiem, piemēram, konkursiem un atrakcijām!) ideja, kā patriotismam atvēlamos līdzekļus iztērēt, ak, vienalga kam, bet tikai ne tam. Ja ar Rīgas domes gādību 4. maiju galvaspilsētā izdotos pārvērst par pēc iespējas nekonkrētāku šļuru, no kuras netop skaidrs, kas šajā dienā tiek svinēts, Latvijas neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena varētu kļūt par vārgu un tāpēc izdevīgu fonu Ušakova un Maskavas lolotajam 9. maija pasākumam, par kura organizatoru mērķtiecību droši vien nevajadzētu šaubīties.

Taču tieši izpratnei par to, kas un kāpēc notika 4. maijā, būtu jāpalīdz Latvijas un Rīgas amatpersonām nolikt pareizajā vietā 9. maiju un tā svinētājus (proti, svinētājiem jākļūst par kritušo un bojā gājušo pieminētājiem, bet vispiemērotākā vieta, kur klusu pieminēt, ir kapi). Neatkarība nav abstrakta. Latvijas neatkarība visupirms ir ļoti konkrēta neatkarība no PSRS un Krievijas. Un tas ir 4. maija vissvarīgākais stāsts. Kas neapšaubāmi liek arī uzdot jautājumu: kurp mēs tagad ejam – uz priekšu (tālāk prom no Krievijas) vai tomēr atpakaļ?

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(100 balsotāji )
Komentāri

Vakardienas balsojums par investoriem ir daudz briesmīgāks trieciens Latvijas valstij par 9 maiju.Šis balsojums bija vajadzīgs tikai Krievijai un nevienam citam. Naiva cerība, ka Zatlers to apturēs, ja viņš sevi uzskata par latvieti.
JL ir premjers, taču tas klusām noskatās uz visām šīm TP & co šausmām.

35.
beta
Kur Tu redzi nolemtību manos tekstos? Tieši otrādi, aicinu uz atklātu cīņu (bet bez asinsizliešanas), ne riešanu no aizstūra…
___________________________
Uh, kas par pirueti! Aicināšana uz sadarbību pirms zināmi vēlēšanu rezultāti tā tik ir cīņa :-)
bet norādīšana uz visiem zināmiem faktiem ir riešana :-)

Pret patreiz reailzēto Kremļa taktiku, manuprat, var cīnīties tikai ar viņu pašu ieročšiem, tas ir “maigo sadarbību”.
____________________
Maigi apspēlēt Krievijas politiķus ar g. s. pieredzi, kuri apveduši ap stūri ne tikai naivos amerikāņus, bet arī Hitleru un rūdītos Eiropas dūžus?! Tur nu būtu jāierēc kā Zalānam :-)

Jūsu iedomīgā /šeit domāju arī kluso/ runāšana par savu īpašo tālredzību un izpratni pretstatā naivajam lno man atgādina TP spices darboņu uzpūtīgo retoriku.
Nebūtu prātīgi iet devīto riņķi šajā diskusijā, jo mūsu saruna būtu starp 2 kurlajiem.

41.
Bronks
Manuprāt tas būtu pieņemams, ja kritērijiem tiktu pielikta vismaz vēl viena 0.

—–>
LV rīcības modelis ,manuprāt:

1. Savu +- neatkarīgu pārvaldi puslīdz efektīvi spējam nodrošināt max. pašvaldību vai atsevišķu ekonomisku segmentu apmērā, tam spilgts piemērs Lembis, var riebties napoleona sindroms, bet savā segmentā nevar noliegt viņa veiksmi, un + zēns tomēr vienmēr atšķirībā no Kremļa pozīcijas pakalpiņiem paskatās gan Rietumu gan Austrumu virzienā, un starp citu diezgan skaidri parādās pēdējā laikā zēns saprot ka ar abiem pārējie zēniem-kremļa pakalpiņiem viņam tā īsti nav pa ceļam.
2. LV pārvalde pa 20 pēdējiem gadiem ir pilnībā politizēta, ierēdniecība ir ar konkrētu ārpolitisko virzienu (savā rīcībā), tas nozīmē neko nemainīs politisko partiju nomaiņa , diemžēl vēzis ir jādedzina ar lāzeru, ar ķīmiju,un skalpeli, te tējiņas nelīdzēs.
3. Kamēr LV publika nav tikusi ar savu valstisko pašpārvaldi skaidrībā, vajag gubernatorpārvaldi( zēnus ,kas saņem komandas no valstīm, kas ieinteresēti mūsu stabilitātē un noturībā). Ne jau protams ar 19.gs metodēm, bet atbilstošām mūsdienām. Pieņemu kaut ko līdzīgu pilda JL( neesmu starā par partiju protams, bet ko darīt spogulis ir tāda leita kas rāda to kas ir ne to ko gribas), bet manuprāt zēni ir izdarījuši kļūdu sapinoties ar populistiem PS,SCP, bet tas tā. Tad šī gubernatorpārvalde veic pilnīgu valsts aparāta rekonstrukciju, panākot PROFESIONĀLU valsts pārvaldi politizētas vietā). Tad , pēc gadiem 10-15, var dot vaļu brīvākai rīcībai politisko izklaižu virzienā, tad kad valsts kodols ir neatkarīgs no politikas.
3. Paralēli jāmēģina labot kļūda ar LV krievu kopienu(izpildīja ~1990 tos), pirmkārt panākot ka tie kļūst par lielākiem Latvijas patriotiem nekā tie ir Krievijas patrioti, otrkārt pakāpeniski tos nodalīt no Kremļa informācijas telpas, nezinu gan kā. Droši vien ka SC ir jāņem valdībā, bet tikai ar nosacījumu, ka ciparu kombinācija nav tāda, ka zēni nostāda sistēmu PATA stāvoklī. Vienīgais ceļš ir LV krievvalodīgos konvertēt no Kremļa 5. kolonnas uz LV krievvalodīgiem patriotiem, diemžēl ir jādod viņiem uzticības kredīts nav mums 1. republika, vai LT situācija.

45.
elzza>Рижанин
2010. gada 5. marts, 10:52

Рижанин: Кто победил на выборах, тот и определяет жизнь города и страны. И впервые за двадцать лет в этом вопросе власть действует в интересах большинства рижан.
***********
Te nu Rižaņins spoži demonstrē īstena CCCP ideoloģijas produktu, kuriem iepotēja, ka demokrātijā uzvarētājiem taisnība, tie raksta vēsturi un uzspiež mazākumam savas vēlmes. Rižaņins neapjēdz, ka patiesa demokrātija garantē tiesības VISIEM, ne tikai vairākumam. Citādi iznāk, ka Rīgas domē pie varas boļševiki.

Ino
Par to jau tas stāsts. Par sviestmaizi kā saka. Un vēl man viena lieta interesē- ko par šo likumu saka SAB Kažociņa personā, jo šis likums paver fantastiskas spiegošanas iespējas, kas vērstas ne jau pret Latviju, bet NATO un ES.

47.
zvirbulēns-betai
2010. gada 5. marts, 10:59

Ideoloģija, kas valda, tā nosaka nākotni! Valstī būtu jāiedarbina citāda ideoloģija.
Piemēram, tagad atrodās latvieši, kuri runā par visu tautību latvieti( Maskava sajūsmā), par kultūru kopību un aplaudē puškinu pieminekļiem,ļauj tos izvietot ( maskava sajūsmā), par to, ka krievu medijos politiķiem, valsts amatpersonām jārunā krieviski ( runā teju visi, izņemot Zatleru kā par brīnumu).utt..

Vai arī tāds ideoloģisks triepiens – Latvijas TV 1 kanālā nezkādēļ ziņu sižetus gatavo un tos atskaņo jaunieši, kas latviski runā ar milzīgu akcentu, tātad atkal dodiet visiem ziņu – te tā var, te latslāvija.

Ideoloģija, beta, un ekas cits šo valsti nevar glābt. Lienošā sadarbība – piedod, nu nevar velnam padot mazo pirkstiņu, nevar!

>lno
Iespējams, ka es kļūdos, taču precīci nedefinējot investīciju procedūru, shēmotājiem tāds nieks vien būs radīt mehānismu, kā uz laiku pašiem savā firmā “investēt”, lai pēc tam aizinvestēt atpakaļ.
Piemēram – ‘nopērkot’ šķūni vai garāžu no savējiem par 100k Ls, iegūst noderīgo uzturēšanās atļauju, bet investēto naudu paņem no čoma atpakaļ.

44.
WAT
________________
Diemžēļ varu pievienoties tikai šim: vajag gubernatorpārvaldi( zēnus ,kas saņem komandas no valstīm, kas ieinteresēti mūsu stabilitātē un noturībā). Ne jau protams ar 19.gs metodēm, bet atbilstošām mūsdienām. Pieņemu kaut ko līdzīgu pilda JL-, bet priekšlikums -Vienīgais ceļš ir LV krievvalodīgos konvertēt no Kremļa 5. kolonnas uz LV krievvalodīgiem patriotiem, diemžēl ir jādod viņiem uzticības kredīts nav mums 1. republika, vai LT situācija-, var nest rezultātu tikai gadījumā, ja LV ekonomiskā situācija būs daudz labāka kā Krievijā.

> lno
bet norādīšana uz visiem zināmiem faktiem ir riešana
———-
Tieši tā, riešana, jo karavāna tak iet tālāk… :(

Lno, nav runa par uzpūtību, vismaz no manas puses. Protams, nosaucot kādu par uzpūtīgu, sev pašam tiek piešķirta indulgence justies apbižotam un neskatīties patiesībai acīs, kas reizēm ir ļoti rūgta un nepatīkama…
Bet nepatīkamā patiesība ir tepat blakus:
1/ Krievija jau kādu laiku mainījusi savu Baltijas iekarošanas taktiku, no klaji agresīvas uz “maigi lienošo”,
2/ šī taktika viņiem nesusi labus panākumus, Ušakovs jau ir RD, rindā Saeima…,
3/ mēs savu pretstāvēšanas taktiku, pateicoties kurai esam tur kur esam, jo Kremlis prasmīgi izmantoja tās vājās vietas, mainīt negribam,
4/ tos, kas saprot šīs taktikas bīstamību aplamājam par nepatriotiskiem, nesaprotot, ka viss mainās tik strauji,ka nevar turpināt stāvēt veca zaldāta pozā.

Viss, ko saku nenozīmē, ka gribu nodot savu valsti, vienkārši redzu, ka turpinot tā kā līdz šim, mums to noņems!

48.
Parastais
Protams, to LV situācijā tas pat ļoti iespējams.

> WAT, 44
Paldies!
Tavs redzējums, tikai citiem vārdiem, gudrāk, apstiprina manējo.
Man arī liekas, ka Jaunais Laiks dara kļūdu iedams kopā ar populistu bariņu, bet kā citadi lai dabū, piemēram, lno balsi? :) :) :)
Un par to gubernatorpārvaldi, Tev taisnība.
Tikai to labi saprot arī Kremlis, tāpēc gubernatorpārvaldi grib sev…

53.
zvirbulēns-betai
2010. gada 5. marts, 11:09

Beta, kā tu domā, kuri ir tie, kas panāca, ka Latvijas TV 1 programmas ziņu sižetus veido sliktā valsts valodā (krievi, kas itkā apguvuši valsts valodu)?
Kas deva norādēs, ka LTV 1 kanālā raidījumus jāvada cilvēkiem, kuri runā sliktā valodā, ar milzīgu akcentu?
Kas ir šie ideoloģisko instrumentu izgatavotāji?

WAT
Sen nebiju tik sakarīgas domas lasījis!
Par politizēto valsts pārvaldi 100% piekrītu. Par JL un vienotību, piekrītu daļēji, savas balsis viņi ar to nepazaudēs,bet gan vairos. SCP un PS ir demagogi, bet ievilks laivā tos, kas patīk saldas balādes. Attiecībā uz krieviem uzskatu, ka 20 gadus politika bijusi pārāk lojāla. Tie kas sevi uzskata par LV pilsoņiem tādi ir arī darbos un viņiem nevajag ne Kremli ne 9 maiju, bet otrā kategorija- saucamie nepilsoņi paliks tādi līdz kapa malai, un nekāda naturalizācija viņus neizmainīs.

>beta
1/ Krievija jau kādu laiku mainījusi savu Baltijas iekarošanas taktiku, no klaji agresīvas uz “maigi lienošo”,
_________________
Nu kaut kā taču jāparāda sava pretimnākšana par Abreni. Arī Kalvītis saņēma amatu un vakariņas ar zvaigzni. Abrenes jautājumā esmu neitrāls, ja kas.

2/ šī taktika viņiem nesusi labus panākumus, Ušakovs jau ir RD, rindā Saeima…,
______________________________
Finanšu krīze, beta, ne Krievijas politika. Nebūtu noticis tas, kas notika, RD būtu gan TP, gan TB/LNNK.
Neturpināsim polimizēt par šo tēmu, nebūs sausais atlikums :-) .

—->

Savukārt ekonomisko stāvokli var nodrošināt ne jau KF,IKP šai valstij ir mazāks kā Vācijai par 25%.Par pārējo rietumu bloku neminot.
Kurš aizdod peso LV? Kurš nodrošina struktūrfondus, pabalstus un visādas citādas naudiņas? ES,EK,SVF utt.. Ne jau KF, kas dod iespēju kļūt stāvu sbagātiem vien mazskaitlīgiem ļautiņu grupējumiem. Tagad protams Kremlis jūt izdevību, jo Rietumos vēl jo projām krīze nav mitējusies, un tur tomēr nevar tā pašu mājās sūdīgi un mēs metamies līdzēt kādam citam attālam kaimiņam, vēlētājs nesapratīs, bet ilgtermiņā pieņemu KF vienīgais spēks paliks militārais potenciāls.

Ak kungs! Kad latviešiem dosi prātu jet tiešām tos gaida sods? :-)
Vēl nav pietiekoši sašķēlušies? Kas tik nav SC, pat Rubiks tur atradis savu vietu, sava vieta ir gan “antifašistiem”, gan kontrbandistiem! Partiju apvienība, protams, neiegūs vietas pēc plānotas aritmētiskas loģikas, bet tā dod izvēli vēlētājam. Nešaubos, ka arī Ēlerte ar savu kompāniju dos ievērojamu pienesumu. Nu kas jums liedz svītrot nepieņemamus kandidātus? Slinkums?

>WAT
Visu cieņu Tavam vēsturiski saturiskajam izklāstam, taču Lembja lomu postsovjetiskajā latvju zemītē neesi sapratis paša aprakstītajā kremļa doktrīnā.
Iespējams, ka tas dēļ jaunības, vai arī no tā, ka Lembis arhitektiem liekas ļoti draudzīgs.
Tā ir tikai apzināta pozitīva iespaida radīšana, nekas cits.
P.S.
Incanti, ka pirmo komentu Tu nobeidzi ar frāzi no Baltās tuksneša saules un to teica muitnieks, kurš negribēja sadarboties ne ar baltajiem, ne sarkanajiem.
Simboliski, ka viņš aizgāja bojā.

—->lno

REALpolitik nozīmē Vienotība ir laba alternatīva. Ilgtermiņā gan ne.
Tā ka PS un SCP lielākā tiesa kanditātu un protams 1/2 JL, bus ar svītu pārsvītroti vismaz manā biļetenā.

60.

Ja balsosi par Vienotību, būsi zemē nometis balsi, viņi Saeimā neiekļūs!

> zvirbulēns
Ideoloģija, beta, un ekas cits šo valsti nevar glābt. Lienošā sadarbība – piedod, nu nevar velnam padot mazo pirkstiņu, nevar!
———
Es piekrītu, ka ideologija ir varens ierocis, spēks, iedvesmas avots utt.
Bet! Mainīt ideologiju, izdarīt tajā kaut kādus apvērsumus, izmaiņas var tikai 3 veidos:

1/ ideologija, kas balstās ticībā.
Latvijā ticība godīgai valsts pārvaldei, kas darbotos savu iedzīvotāju labā ir sagrauta. TB ir sagrāvis arī ticību nacionālajām idejām, tās izmantojot savu savtīgo interešu piesegšanai. Latvijā nav ticības, ka jebkura partija, kas nāk ar nacionālu kārti (Visu Latvijai, PS), to atkal nedara savtīgu nolūku vadīta.
Ticība ir ētiska kategorija, kas reiz iedragāta, ļoti grūti atjaunojas…
Vai redzi ceļu kā šo ticību ātri atjaunot?

2/ uzspiest kaut kādu ideologiju ar varu.
Zinām, ir jau pieredze. Zinām, arī to, ka uzspiestas ideologijas gadījumā, sāk darboties iekšējie spēki, kas aktīvi pretojas uzspiestajai ideologijai, kaut vai tāpēc, ka jebkura piespiešana rada emocionalu diskomfortu
vai redzi ceļu kā uzspiest nacionālu ideologiju?

3/ visu slāņu ekonomiskas labklājības gadījumā, cilvēkiem vairāk vai mazāk vienalga, kāda ir ideologija, jo katra indivīda ekonomiska labklājība dod tam arī garīgu brīvību (nav jāpārdodas par maizes kumosu utt. )

Un tagad paanalizē, kurš no šiem 3 punktiem patreizējos apstākļos būtu realizējams Latvijā?

Pie tam neaizmirsti, ka krasi nomainīt savu politiku uz pilnīgi nacionālu mēs nevaram, pat ja atrastos spēki, kam Latvijas tauta noticētu, iestājoties ES mēs esam atvēruši savas robežas globalizācijai ar visām tās sekām…

Es redzu tikai 3. – ceļu uz ekonomisku labklājību.
Tieši tāpēc aicinu sadarboties ar SC, jo viņi pārstāv lielu daļu Latvijas elektorāta, kas arī ieinteresēts personiskajā labklājībā un SC to nevarētu ignorēt, atrodoties valdībā.
Atrodoties ārpus valdības viņi var visiem iespējamiem līdzekļiem torpedēt ceļu uz ekonomisko atveseļošanos, visu vainu pie tam uzgrūžot latviskajām nemākuļu partijām…

59.
WAT
Kuri tad PS ir tik nepieņemami kandidāti? Lieģis, Čepāne, Seile, Šadurskis? Vai Druviete būtu sliktātāka par Kantāni vai to pašu Mūrnieci? Vai Ābolitiņai mazāk ambīciju kā Kalnietei? Vai Kristovskis būtu sliktāks par Zaķi? Pieņēmumi un emocijas. Ilgtermiņā latviešiem vajadzētu pārkāpt savām ambīcijām un sākt domāt par valsti.

—-> Parastais

Lembim ir tomēr grūtāk ar izvēli kā abiem pārējiem jefiņiem, jo VN akcijas tur VITOL grupa, kas savukārt nebūt nav Kremļa uzticības grupiņa, vismaz ne bezierunu. Tā ka domāju kungam aste bluķī vismaz līdz jaunai valdībai ( tai kas pēc vēlēšanām būs).
Domāju ja salīdzinam ko kurš savai pārvaldītajai pilsētai noorganizējis, Lembis tomēr ir ar lielāko devumu salīdzinājumā ar jebkuras pilsētas mēru. Par piemēru to pašu Seska kngu minot, kurš saimnieko jau gadiem pilsētā ar daudz lielāku potenciālu kā Vpils, bet rezultāts Liepāja startē nabadzības līmenī blakus Rēzeknei.

Lai izaudzinātu pilsonību vajag stabilitāti un laiku. Līdz šim ja ir bijis viens nav bijis otrs un otrādāk, tāpēc redzu iespēju,ka mana”ģeržava” – LV tomēr izveidosies tāda kā tā pati Somija, protams ne jau mūsu paaudzē.

Atrodoties ārpus valdības viņi var visiem iespējamiem līdzekļiem torpedēt ceļu uz ekonomisko atveseļošanos, visu vainu pie tam uzgrūžot latviskajām nemākuļu partijām…
_________________________
Apgalvojums bez seguma. Atkarīgs no spēku samēra valdībā. Saeimā opozīcija vienmēr uztraukusies par savu mazo ietekmi uz lēmumu pieņemšanu. Opozīcija var “torpedēt” tikai mazākumvaldības lēmumus.

Wat
Par piemēru to pašu Seska kngu minot, kurš saimnieko jau gadiem pilsētā ar daudz lielāku potenciālu kā Vpils, bet rezultāts Liepāja startē nabadzības līmenī blakus Rēzeknei.
____________________
Tas ir pārspīlējums, bet, ka Lembergs ir labs saimnieks,nav noliedzams.Vai mafija kaut kur saimnieko slikti? Esi bijis Lasvegasā? :-)

—->zvirbulēns

Par Tavu Lembi jau minēju no 3 zēniem šis ir visreālākai,kas paliks pie varas pēc gubernatoru veiktās LV revīzijas, un sekojošās izrēķināšanās, jo nevar tā visus izsist, ka sēklai nepaliek, gan jau konvertēsies Rietumu vidē, tam visvieglāk izdarāms, protams ambīciju puisim nocirtīs visu ietekmi ārpus Vpils un tās biznesa, bet domāju puisim jau tāpat pietiek un būs gana priecīgs redzot, ka šo neskars pārējo džefersonu liktenis.
Tikai ir tā ,ka pa labam jau pat viņš nekonvertēsies , tā ka vismaz man būtu pieņemami, ja ASV,ES&co tieši netieši definē savu gubernatorpartiju un par tiem balsošu. Pagaidām izskatās, ka tie ir Vienotība, lai arī ar veselu kaudzi parazītu 2/3-3/4. Tas ir cilvēki ,kas pildīs Rietumu zēnu uzdotos uzdevumus.

> zvirbulēns, 53
kuri ir tie, kas panāca, ka Latvijas TV 1 programmas ziņu sižetus veido sliktā valsts valodā (krievi, kas itkā apguvuši valsts valodu)?
————
Nezinu. Zinu tikai, ka arī ļoti nacionāli noskaņotais Streips, aicina ne pārāk perfektā valodā runājošu meiteni žurnālisti, kuras paustās domas uzreiz pārspļauj latviski perfekti, bet vecišķi,piezemēti un galvenokārt, visparzināmi atgremotas žurnālistu domas…

Tu, cik saprotu, uzskati, ka pastāv kaut kāds valodas “dreskods” televīzijā?
Man atkal lielkas svarīgi, KO pauž tas, kurš lieto valsts valodu televīzijā.

Tā kā laiks,beidzot, viest skaidrību 16.marta sakarā un demonstrantiem lietot plakātus, kuros ar melnu krustu pārsvītroti gan “staļina” sirpis un āmurs, gan “hitlera” kāšukrusts. Tagad ir logo laikmets, kurā pat bērns par gabalu bļauj ieraugot “M” – makdonalds,makdonalds. Var jau saprast sirmgalvju žēlabas par zaudēto jaunību, bet vajag dzīvot laikam līdz, un rīkoties pietiekami moderni un TV operatoriem pieņemamiem simboliem , kā savulaik Lenija Rīfenštāle. Autore varētu būt lieliska konsultante 16.marta sēru gājiena režisoriem, lai pasaule TV acīm redzētu ko tuvāku patiesībai par Latviju.

> lno
Apgalvojums bez seguma. Atkarīgs no spēku samēra valdībā.
————
Un kas notiks, ja Kalnietei atkal uznāks “principi” ?
Esmu gandrīz parliecināta, ka Vienotība iekļuvusi Saeimā šķelsies, jo slipināta tikai vienam uzdevumam, apspēlēt SC.

68.
Dārznieks
Laba doma! Kur biji agrāk? :-)

71.
riņķī apkārt - beta
2010. gada 5. marts, 11:58

Ja, piemēram, Jaunais Laiks RD būtu koalīcijā ar SC, tad varbūt nebūtu tik izteikts kurss vienā virzienā? +++ Pie šāda ievēlēto deputātu skaita RD, SC izvēlas sev partnerus, ar kuriem sasniegt savus politskos mērķus. Vai SC politiskie mērķi ir arī JL mērķi? :) Uz kādiem pamatiem tad šī sadarbošanās ar JL var notikt?
Varbūt JL ar SC var sadarboties kādā mazpilsētas pašvaldībā, nevis Rīgas Domē, kas ir valsts valstī, jeb vēl trakāk – Saeimā. Kāda var būt sadarbība ar ienaidnieku?

69.
beta
Iesaki sašķelt Vienotību pirms vēlēšanām, lai palielinātu SC šanses? Tu vienmēr piemini Kalnieti, kura jau aizceļojusi uz Eiropu, bet kā ar pelēkā kardināla slepeno izslēgšanu no JL? Vai tāda nosvērta dāma kā Čepāne tiešām bez iemesla būtu pametusi JL? Gāganu kari.

labs raksts

Tā arī neiznāca atrast apstiprinājumu ,ka Roza Luksemburga vai Klara Cetkina būtu lezbes. Cetkina vispār pamanījās 42 gados kā otro vīru apprecēt 24 gadīgu mākslinieku ( redz kā ne tikai vīriešiem patīk jaunākas sievietes.

75.

Kas ta Tev pie piektdienas? Sajuties apbižots?

Īstie oligarhi slēpjas aiz neīsto mugurām. Nu kas piemēram , Šķēle par oligarhu? VISI masu mediji viņu pa molekulai sadalītu, ja spētu . Pasakiet kaut vienu , kas viņu aizstāv.Tas pats sakāms par Šleseru. Lembergs varētu būt, bet nav zināms NEKAS ko viņš TIEŠI SEV būtu nopircis no likumu rakstītājiem vai valdības. Kādēļ neviens nerunā par Krupņikovu, par tiem pašiem Kristovska draugiem- ventspils miljonāriem , kas tagad BĪDA visiem līdzekļiem tādus kā Kristovski pie varas.
Vai tiešām kāds ir tik muļķis, ka varētu domāt – Kristovskis valstij nesīs daudz lielāku labumu nekā šķēle? Vai Kalniete? Vai Loskutovs? Vai Stokenbergs?…..
Nemaz nerunāsim par Elerti – baisāku oligarhu grūti iedomāties.

>WAT
Sabiedrībai būtu ļoti noderīga, ja kāds pa īstam uzņemtos pastrādāt pie Venstpils un Liepājas attīstību ceļu profesionāla salīdzinājuma.
Pagaidām visērtākais ir acīmredzamais, ka Venstpils izskatās vizuāli pārliecinošāk.
Toties tik pat kā netiek analizēta izejas pozīcija 90. gadu pirmajā pusē ar lielo uz psrs tirgu orientēto rūpnīcu masu Liepājā, pret iestrādātu tirdzniecības ostu Ventspilī.
Bez tam Seskam Latvijā ir saimnieki, Lembim nav.

>klusais
Sajuties apbižots?
____________
ne par sevi, par ģeržavu :-)
Ja kas, pie vakardienas tēmas ieliku atsauci.

Jānis
Nemaz nerunāsim par Elerti – baisāku oligarhu grūti iedomāties.
_____________________
Vai jau rādās pa naktīm?

> lno
Iesaki sašķelt Vienotību pirms vēlēšanām, lai palielinātu SC šanses?
———
Lno, Tu man atkal droši vien pārmetīsi augstprātību, bet gribu teikt, ka nevar skatīties tik šauri un plakani.
Situācija, modeļi, versijas jaizspēlē pirms tie notikuši, lai var būt tiem gatavi. Pie tam barot sevi ar ilūzijām, nozīmē atkal un atkal vilties…
Neko neiesaku šķelt, tu Tu labi zini, bet modelēju, ko darīt, kad tā šķelšanās neizbēgami sāksies, jo iepriekšējie notikumi diktē tieši tādu scenāriju. Kā atkal nepazaudēt laiku, kamēr tiks pārtaisītas valdības.
P.S. Aboltiņa man netīk, to esmu teikusi jau nez cik reizes. Viņa ir Kalnietes cienīga… :)

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Marts un miers (116)
Laila Pakalniņa

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Man nav vienalga (49)
Laila Pakalniņa

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Sniegā un ceļā (40)
Laila Pakalniņa

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books