Sabrūk kārtējais Šlesera solījums (222)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 5. marts 13:40
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Ja kāds vēl nav pamanījis, pēc darba vizītes jeb priekšvēlēšanu aģitācijas brauciena uz ASV Latvijā ir atgriezies Ainārs Šlesers.

Viņa enerģijai ir tik daudz amatu, ka pašam mēdz sajukt, kas kurā brīdī ir. ASV viņš esot bijis nevis kā vicemērs, bet Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs. Spriežot pēc atgriešanās paziņojumiem, vismaz kā satiksmes ministrs. Dallasā esot vienojies ar American Airlines pārstāvjiem par tiešā savienojuma izveidošanu ar Rīgu 2011.-2012.gadā (vienīgais tiešais Latvijas–ASV savienojums pašlaik ir iknedēļas reiss uz Ņujorku ar Uzbekistānas aviolīniju. airBaltic prezidents Bertolts Fliks pērn izteicās, ka reisa atklāšana uz Ņujorku izmaksātu ap 20 miljoniem latu gadā). Ar Boeing pārstāvjiem pārrunāta lidmašīnu apkopes centra izveidošana Rīgas lidostā. “Šī iespēja nākotnē varētu realizēties,” teic A.Šlesers.

Kamēr A.Šlesers sola no jauna, dzīvi beidzis kārtējais no iepriekšējiem lielajiem solījumiem.

Pēdējais upuris ir dzelzceļa līnija uz lidostu.

Izrādās, valdība janvāra beigās svītrojusi šo projektu no lielo ieceru saraksta, ko īstenos par ES fondiem līdz 2013.gadam, jo tas bijis ļoti zemā gatavības pakāpē un nav bijis pārliecības, ka tas ir prioritārs. 33,2 miljoni latu, kas tam bija rezervēti no ES naudas, tiks atdoti trijiem citiem Latvijas dzelzceļam svarīgākiem projektiem – Šķirotavas stacijas rekonstrukcijai, signalizācijas sistēmas uzlabošanai starp Bolderāju un Zasulauku, un Bolderāja–2 savienojumam ar Krievu salu, kas palīdzētu brīvostai.

Iemesls ir vienkāršs – saskaņā ar starptautiski plaši lietotiem aprēķiniem dzelzceļu šajā posmā būtu vērts būvēt, ja pasažieru skaits sasniegtu 10–12 miljonus, tādēļ Latvijas dzelzceļš to arī nopietni negatavoja, Citadiena.lv atzina LDz par ES fondu projektiem atbildīgā Aija Poča. Pērn Rīgas lidosta ar vairāku gadu nokavēšanos pārsniedza 4 miljonu pasažieru slieksni. Valdības apstiprināšanu gaidošās korekcijas Transporta pamatnostādnēs prognozē 6,8 miljonus pasažieru 2013.gadā.

“Mēs to plānojam 2010.gada beigās, vai vēlākais – 2011.gadā. Precīzu aprēķinu vēl nav, bet šis projekts nebūs ļoti dārgs, jo mums būs vajadzīgs pāris kilometru garš savienojums,” par dzelzceļa atzaru no Jūrmalas līnijas vai Tīraines puses teica Šlesers 2008.gada februārī ziņu aģentūras BNS biznesa portālam. Par projekta uzbūvēšanu triju gadu laikā tad publiski runāja gan lidosta, gan Latvijas dzelzceļa vadība, kas tagad kratās no tā vaļā. Lidostā Citadiena.lv paziņoja, ka visi jautājumi par to uzdodami Latvijas dzelzceļam, bet no turienes sūta uz Satiksmes ministriju (SM), jo tas nav “ne fondu naudas dalītājs, ne pasažieru pārvadātājs, ne pētījuma pasūtītājs”.

Atliek secināt, ka Latvijas dzelzceļš sevi uzskata par vienkāršu politisku iegribu izpildītāju, jo ne Šlesera laikā, ne tagad nav neviena pētījuma, kas norādītu, ka dzelzceļš, nevis, piemēram, ātrgaitas tramvajs, ir labākais risinājums, kāds ir ekonomiskais pamatojums, cik jāmaksā biļetei, vai projekts ir vajadzīgs. Paradoksāli, bet tieši tagad, kad notikusi atteikšanās no lidostas dzelceļa pieveda izbūves nākamo piecu gadā laikā, tāds pētījums tiek veikts – firma Konstruktionsgruppe Bauern Latvija pērn jūlijā uzvarēja SM konkursā par izpēti Daugavas kreisā krasta maršrutiem uz ostu un lidostu (198 tūkstoši latu no ES Kohēzijas fonda). Var saskatīt racionālo graudu SM viedoklī, ka pētījums attiecas uz plašāku teritoriju un tāpēc arvien ir nepieciešams, vienīgi jautājums – vai tad, kad atgriezīsies pie domas par lidostas dzelzceļu, tas jau nebūs novecojis un nebūs jāpēta no jauna.

Lidostas dzelzceļš ir tikai viens no Šlesera solījumiem, kas izrādījušies ziepju burbuļi, – lidostas terminālis 30 miljoniem pasažieru, Ryanair bāze, pasta banka, solījums līdz 2009.gadam galvenos autoceļus uzlabot līdz Eiropas līmenim vai pasažieru vilcienu nomaiņa uz jauniem līdz 2013.gadam.

Protams, ka pie visu plānu izgāšanās nav vainojams vienīgi Šlesers, jo korekcijas ir ienesusi negaidīti dziļā ekonomikas krīze. Uz pašreizējās valdības fona, kas starp iespēju darīt vai nedarīt dod priekšroku otrajai, Šlesers ar enerģiju, idejām, solījumiem rada iespaidu, ka viņš kaut ko dara. Viņu noteikti var uzteikt par vēlmi darīt. Taču sausais atlikums izskatās nevis pēc priežu sila, bet izcirtuma.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(67 balsotāji )
Komentāri
201.

Repšē plosās ietiepības velniņš. Maziem bērniem tad piesola žagarus.

202.

Man jau domāt ,ka džekam naudu nevajag, viņam pietiek ,ka mazais uzsit uz pleca un varbūt ļauj kopā nobildēties.

Es atkal, Oliver, esmu dzirdējis baumu, ka Sarmītei neliela cemme ir uz Kalnieti, jo atmodas sākumā abām bijusi kaut kāda grūstīšanās ap Godmani. Vainu abas vienlaicīgi iemīlējušās, vai nīdušas, bet kaut ko itkā neesot sadalījušas.

>klusais
Repšes rīcība ir zīme tam, ka vadoņu un harizmātisko līderu laiks ir pagājis. Protams, ka vienmēr vajag vienu, kurš dod impulsu sākuma kustībai, tomēr tālāko, tāpat kā lavīnā nosaka citi likumi.
Varbūt citiem patiktu salīdzinājums ar jaudīgu datoru, kurā visām komponentēm ir komplementāra nozīme, citādi viens jaudīgs procesors var griezt pa tukšo gaisu uz riņķi un uzrenderētā rezultāta nebūs.
Atslēga ir komandas saskaņotībā – vienotībā :)

Ēlertei ir harizma. Bet 80% iedzīvotāju nemaz nezin, kas ir Ēlerte – manuprāt. Runā viņa lieliski, par to, kā jābūt pārstāvētai sabiedrībai – bet sabiedrība ir par trulu, lai nobalsotu par Ēlerti.

206.
klusais>Parastais
2010. gada 7. marts, 17:53

Repšes zīme ir bērnišķīgs gājiens. Ja būtu pa nopietnam “vecis” , tad būtu gan no amata , gan Saeimas aizgājis.

207.

Potenciālais Ēlertes elektorāts ir nevis par stulbu, bet par gudru, jo sen jau atkodis tās puspatiesības, ar ko Ēlerte to barojusi – piemēram, TP – slikti, bet Ēlertes ūsainās draudzenes kultūras otkata projekti – labi.

es jūtu ar muguras smadzenēm, ka Ēlertei vismaz ir patiesa labā griba – Latvijai. Jā, viņa atbalstīja Stikla kalna būvēšanu – nu, bet reizi gadsimtā jau 1 lielu bibliotēku nācija varētu uzcelt, ideja bija laba. Visu sacūkoja Demakova. Nu, kļūdījās viņa, atbalstot Demakovu pārāk ilgi. Gan jau nu Ēlerte to sen jau ir sapratusi. Vai Jūs, Saule, nekad neesat kļūdījusies?

Izrādās, ka kož ne tikai zvirbulēns – mazais vīrelis esot pamatīgās burās ieradies Saeimā un tā brēcis uz stipendiātu partijas vadītāju, ka gandrīz uz ielas bijis dzirdams. Jā, tas zaļais pūķis ir viens briesmīgs lopiņš, ja tā padomā. Slikti, ka tā:(

210.

Lembis jau no laika gala bijis nesavaldīgs, pieklājīgi izsakoties.

211.
zvirbulēns - ABC
2010. gada 7. marts, 20:26

Nemelo, zvirbulēni nekož!

agneška, saki, vienreiz kljuudiijusies? un TP, tavupraat, no kurienes izliida un kas vinjus izreklameeja?
ziigerista klientu bars, goda vaards…

TP izlīda no vircas bedres, bet par to izreklamēšanu Tev taisnība.

214.

Tak daudzas reizes jau Ēlerte skaidrojusi, kāpēc 1995.gadā atbalstīja TP, skaidro un skaidro, tak izlasāt kādu viņas interviju. Kāpēc Jūs tik kategorisks? Kas konkrēti 1995.gadā bija labāka iespēja, Čevers, Latvijas Ceļš? :)

Sarmītes Diena 98. gadā patiesi šāva pār strīpu. Skaitīju kādā numurā pa dažādiem rakstiem: Panteļējevs padsmit reižu minēts tikai sliktā gaismā, bet Šķēle padsmit reižu – tikai labā.

Tagad vēsture varētu atkārtoties, un nu jau kā farss. Runa ir par Vienotības līderu radu un svojaku ielikšana labos amatos par preses sekretārēm, biroju vadītājām un citām personām. It kā jau tās ir tikai izpildpersonas, bet tai pašā laikā sadarbībā ar nodaļām un biedriem šīs personas ļoti daudz var ietekmēt un bremzēt. Vissliktākais, ka tādā veidā tiek bremzēta attīstība.

Ja Sarmīte pieļaus šo neglīto veikalu un šīs radu būšanas Vienotībā, nekas viņai nesanāks. Vēlētāji nevēlēs, komentētāji ņirgāsies, bet latvietis kārtējo reizi būs pierādījis, ka ir bauris un neprot pārvaldīt pats savu valsti.

216.

Es nemēdzu nekad piesavināties citu nikus! Viens jefiņš man ir uzsēdies Dienas portālā un regulāri zem mana nika gvelž…
Kas attiecas uz Repši, tad šādas tādas lietiņas sāk uzpeldēt gaismā, kas parāda viņu pavisam citā gaismā. Viņš danco zem jūdu stabules…
Vakar pēc kongresa mēģināju izdibināt kas notiek, sapratu tikai to, ka tur drīzumā var būt šķelšanās…kad tas notiks būs atkarīgs no JL personu izvēles vēlēšanu listei, sak, kurš kuru.

217.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 7. marts, 22:06

Nomierinies un piezemējies. Tu jau ne par ko manī negribi klausīties…tā jau Tev sviestā saies… pats vien būsi vainīgs.

218.

Kašķis sāksies tanī brīdī ,kad vecie JL kadri aizdomāsies par to kapēc listē visi četri spēki tiek pārstāvēti proporcionāli kaut gan popularitātes reitingi ir atšķirīgi.

219.
Saule - Agneškai
2010. gada 7. marts, 22:49

Tā vienreizējā piedošana (par pielīšanu Šķēlem 90-tajos) jau bija notikusi. Otrreizēja kāpšana uz tā paša grābekļa vairs nevarēja būt ne naivums, ne dumjība, bet gan augstprātīga auditorijas uzskatīšana par stulbu.

220.

Tur būs interesanti! Šoreiz lauķi arī nāks ar savām kandidatūrām kādas nu kuram tās ir. Būšot neatkarīga :) )) komisija, kura vērtēšot visas uzstādītās kandidatūras. Beigās izrādīsies kā parasti, ka vērtīgākie ir tie naudīgākie( kaut ar pamatskolu!) vai atkal rakstnieki, mākslinieki, sportisti…vārdu skot- tukšpaurīši un augšas blice turpinās rullēt tāpat kā vecie kretīni.
Lai Dievs dod, ka es kļūdos.

221.
Par ko izbrīns?
2010. gada 8. marts, 09:52

Nu bet tas taču ir loģiski, ka sabrūk. Jo Satiksmes ministrs tagad ir Gerhards, Ekonomikas – Kampars, Finanšu – Repše un premjers – Dombrovskis.
Virsrakstam vajadzēja būt “Dombrovska valdība nav spējīga turpināt nevienu no Šlesera iesāktajiem projektiem. Latvija zaudē miljardus. Cilvēki – darbu.”

Izlasīju ēlertes rakstu http://www.laikraksts.com/raksti/raksts.php?KursRaksts=58

Cerīgi, īpaši tā daļa par latviešiem.

Prieks.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Replika
Stindzinošais efekts (61)
Anita Brauna

Latvijas žurnālistika pirmdien varēja svinēt uzvaru kaujā, kurai nemaz nebija jānotiek. Rīgas rajona tiesa tiesneses Intas Rubenes vadībā izbeidza par goda aizskaršanu un neslavas celšanu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Uz redzēšanos, Jakāna kungs! (154)
Anita Brauna

To varētu nosaukt par dzīves ironiju. Valdības lēmums, kurš izšķīra Tautas partijas „atslēgas cilvēka” Dzintara Jakāna likteni, mēnešiem tricinājis valdību un mediju telpu, beigu galā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
No kā Šķēlem bail (270)
Jānis Juzefovičs

„Nāciet, lūdzu, uz preses konferenci, un tur visus jautājumus, kas jūs nomoka, es jums labprāt izskaidrošu, bet šo te žurnālistikas veidu –  ķert kaut kur [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai (36)
Sanita Jemberga

Partiju finanšu uzraugs KNAB pirmdien publiskoja ziņojumu par to, kā partijas ievērojušas priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus pirms pašvaldību vēlēšanām. No tā izriet, ka vienīgā reklāmas griestus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sadārdzinātais Latvenergo koģenerācijas projekts nonāk KNAB (31)
Anita Brauna

Reaģējot uz Citadiena.lv rakstu, Ekonomikas ministrija dienesta izmeklēšanā konstatējusi, ka valstij piederošais Latvenergo ir nepamatoti sadārdzinājis Tukuma koģenerācijas stacijas izmaksas un tā projekts neatbilst Eiropas Savienības [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sociālā māja – NRTP? (26)
Jānis Juzefovičs

Kad pērn rudenī beidzās pilnvaras diviem Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļiem – Dārijai Juškevičai (virzīja JL) un Andrim Mellakaulam (virzīja TP), viņi tomēr [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
„Pateicības” – ceļš uz čoku (71)
Nellija Ločmele

Vai konfekšu kaste ārstam turpmāk nozīmēs ceļazīmi uz cietumu? Gluži tik skarbi ne, bet patiesi 23.decembrī sākas jauna ēra korupcijas praktizētājiem, jo spēkā stājas Krimināllikuma [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Ārpus likuma (95)
Sanita Jemberga

Kādam valsts kontrolētam Latvijas uzņēmumam regulāri “gadās” pārkāpt Latvijas likumus. Turklāt nevis vienreiz, nejauši, bet gan ilgstoši, kas liecina par apzinātu izvēli un uzskatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Muļķības slavinājums. EM versija (105)
Anita Brauna

Šā un nākamā gada valsts budžeta veidošanas process ir radījis iespaidu, ka nogriezts ir viss, ko var nogriezt, un nekur vairs nevar atrast ne strēķīti, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Pieskaitāms (158)
Askolds Rodins

Ciniskās paslēpes turpinās. Administratīvā apgabaltiesa ar spriedumu atzinusi, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie valdes locekļi, ir valsts amatpersona. Taču pats [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books