Sabrūk kārtējais Šlesera solījums (222)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 5. marts 13:40
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Ja kāds vēl nav pamanījis, pēc darba vizītes jeb priekšvēlēšanu aģitācijas brauciena uz ASV Latvijā ir atgriezies Ainārs Šlesers.

Viņa enerģijai ir tik daudz amatu, ka pašam mēdz sajukt, kas kurā brīdī ir. ASV viņš esot bijis nevis kā vicemērs, bet Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs. Spriežot pēc atgriešanās paziņojumiem, vismaz kā satiksmes ministrs. Dallasā esot vienojies ar American Airlines pārstāvjiem par tiešā savienojuma izveidošanu ar Rīgu 2011.-2012.gadā (vienīgais tiešais Latvijas–ASV savienojums pašlaik ir iknedēļas reiss uz Ņujorku ar Uzbekistānas aviolīniju. airBaltic prezidents Bertolts Fliks pērn izteicās, ka reisa atklāšana uz Ņujorku izmaksātu ap 20 miljoniem latu gadā). Ar Boeing pārstāvjiem pārrunāta lidmašīnu apkopes centra izveidošana Rīgas lidostā. “Šī iespēja nākotnē varētu realizēties,” teic A.Šlesers.

Kamēr A.Šlesers sola no jauna, dzīvi beidzis kārtējais no iepriekšējiem lielajiem solījumiem.

Pēdējais upuris ir dzelzceļa līnija uz lidostu.

Izrādās, valdība janvāra beigās svītrojusi šo projektu no lielo ieceru saraksta, ko īstenos par ES fondiem līdz 2013.gadam, jo tas bijis ļoti zemā gatavības pakāpē un nav bijis pārliecības, ka tas ir prioritārs. 33,2 miljoni latu, kas tam bija rezervēti no ES naudas, tiks atdoti trijiem citiem Latvijas dzelzceļam svarīgākiem projektiem – Šķirotavas stacijas rekonstrukcijai, signalizācijas sistēmas uzlabošanai starp Bolderāju un Zasulauku, un Bolderāja–2 savienojumam ar Krievu salu, kas palīdzētu brīvostai.

Iemesls ir vienkāršs – saskaņā ar starptautiski plaši lietotiem aprēķiniem dzelzceļu šajā posmā būtu vērts būvēt, ja pasažieru skaits sasniegtu 10–12 miljonus, tādēļ Latvijas dzelzceļš to arī nopietni negatavoja, Citadiena.lv atzina LDz par ES fondu projektiem atbildīgā Aija Poča. Pērn Rīgas lidosta ar vairāku gadu nokavēšanos pārsniedza 4 miljonu pasažieru slieksni. Valdības apstiprināšanu gaidošās korekcijas Transporta pamatnostādnēs prognozē 6,8 miljonus pasažieru 2013.gadā.

“Mēs to plānojam 2010.gada beigās, vai vēlākais – 2011.gadā. Precīzu aprēķinu vēl nav, bet šis projekts nebūs ļoti dārgs, jo mums būs vajadzīgs pāris kilometru garš savienojums,” par dzelzceļa atzaru no Jūrmalas līnijas vai Tīraines puses teica Šlesers 2008.gada februārī ziņu aģentūras BNS biznesa portālam. Par projekta uzbūvēšanu triju gadu laikā tad publiski runāja gan lidosta, gan Latvijas dzelzceļa vadība, kas tagad kratās no tā vaļā. Lidostā Citadiena.lv paziņoja, ka visi jautājumi par to uzdodami Latvijas dzelzceļam, bet no turienes sūta uz Satiksmes ministriju (SM), jo tas nav “ne fondu naudas dalītājs, ne pasažieru pārvadātājs, ne pētījuma pasūtītājs”.

Atliek secināt, ka Latvijas dzelzceļš sevi uzskata par vienkāršu politisku iegribu izpildītāju, jo ne Šlesera laikā, ne tagad nav neviena pētījuma, kas norādītu, ka dzelzceļš, nevis, piemēram, ātrgaitas tramvajs, ir labākais risinājums, kāds ir ekonomiskais pamatojums, cik jāmaksā biļetei, vai projekts ir vajadzīgs. Paradoksāli, bet tieši tagad, kad notikusi atteikšanās no lidostas dzelceļa pieveda izbūves nākamo piecu gadā laikā, tāds pētījums tiek veikts – firma Konstruktionsgruppe Bauern Latvija pērn jūlijā uzvarēja SM konkursā par izpēti Daugavas kreisā krasta maršrutiem uz ostu un lidostu (198 tūkstoši latu no ES Kohēzijas fonda). Var saskatīt racionālo graudu SM viedoklī, ka pētījums attiecas uz plašāku teritoriju un tāpēc arvien ir nepieciešams, vienīgi jautājums – vai tad, kad atgriezīsies pie domas par lidostas dzelzceļu, tas jau nebūs novecojis un nebūs jāpēta no jauna.

Lidostas dzelzceļš ir tikai viens no Šlesera solījumiem, kas izrādījušies ziepju burbuļi, – lidostas terminālis 30 miljoniem pasažieru, Ryanair bāze, pasta banka, solījums līdz 2009.gadam galvenos autoceļus uzlabot līdz Eiropas līmenim vai pasažieru vilcienu nomaiņa uz jauniem līdz 2013.gadam.

Protams, ka pie visu plānu izgāšanās nav vainojams vienīgi Šlesers, jo korekcijas ir ienesusi negaidīti dziļā ekonomikas krīze. Uz pašreizējās valdības fona, kas starp iespēju darīt vai nedarīt dod priekšroku otrajai, Šlesers ar enerģiju, idejām, solījumiem rada iespaidu, ka viņš kaut ko dara. Viņu noteikti var uzteikt par vēlmi darīt. Taču sausais atlikums izskatās nevis pēc priežu sila, bet izcirtuma.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(67 balsotāji )
Komentāri
161.
zvirbulēns - Lellei
2010. gada 7. marts, 11:08

Vai Tu nezini teikt, kur ir Beta, vai viņai atkal pilna māja vīra radu, kas izklaidējami?

162.

Vēlreiz par darāmajiem darbiem.
Tagad, kad varas centrs ir radīts, ir jāpanāk:

1) visu jauno žurnālistu nostāšanās “Vienotības” vērtību sardzē;

2) jārada ideoloģija, filozofiska doma: bez tevis, lai kas tu nebūtu, neiztikt. Katru dienu žurnālistiem jāraksta: nāc un piedalies; nāc un lem; vara tavās rokās; kā teiksi tā darīsim; tavs viedoklis – mūsu viedoklis; mēs uzvarēsim; mēs viņus aizmēzīsim, utt., utt..

3)Vienotība – tas nozīmē nedalāms atbalsts līderiem Āboltiņai, Štokenbergam, Kristovskim, par viņiem nav jārunā, viņi ir jāatbalsta;

4)jāpastiprina neiecietība pret zagļiem, veco partiju vadītājiem un redzamākajiem politiķiem, katru dienu plassaziņas līdzekļiem jāsaka: viņi zaga; viņi laupīja; viņi nozaga valsti; zaglim vieta cietumā; oligarhiem nāves sods; Latvija ir izlaupīta; viss ir nozagts; zagtais jāatgūst; visus pākārt: mēs to izdarīsim!

Īsāki sakot, visā šajā procesā ir jāiesaista plašas darbaļsaužu masas, sīkzemnieku, mājsaimnieces, intelģence un ģenerālprokurors, kuram dodāmas visplašākās pilnvaras.

Vēl ir jāsaka:
- ja esi students, tev vieta “Vienotībā”; student, tu Latvijas nākotne, cēlājs un sargs, tu gudrāks, tev izdosies, tu panāksi, tu uzvarēsi!

- jāvēršās pie Baznīcām; tām jāsaka: Dievs ir ar tautu, Dievs ir ar Latviju, Dievs ir ar “Vienotību”; tu Dieva kalps, tu tautas kalps, tu “Vienotības” sludinātājs; nestāviet malā, sludieniet gaismu, sakiet: Dievs, tava zeme deg, Baznīca ir ar mums!

>čiepsteklim
Visu zemju mazie un lielie zvirbuļi, savienojieties! Urā, čiv čiv, urā!

165.

Nabaga zvirbulēns varenīgi sabudinājies par faktu, ka Brigmanis gandrīz vai gatavs brāļoties ar Vienotību un varbūt pat uzmest veco karātavu putnu Lembuku… Tur patiesi jumts var aizbraukt – kur šajos krīzes laikos ņemsi jaunu sponsoru??

>ABC
Daudzdiennieks puisim panesies. Tā gadās.

Es atbalstu pilnībā Zvirbulēnu un iešu kopā ar viņu balsot par Vienotības jauniem censoņiem.Cik
kristāltīrs kongresā izskatījās Kristovskis pēc grēksūdzes pie Stepānova par ministrēšanu vecajās
valdībās.Kāda gaisma staroja no Āboltiņas,kas
caur kristīgo ticību bija piedevusi Kalnietei
nodevību Jaunajam laikam!Es ļoti ceru,ka mūs
ar Zvirbulēnu turpmāk atbalstīs arī CitaDiena,
atspoguļojot Vienotības izcili veidoto politiku.

olivers!
Vai kalendārā atzīmēta sēru diena vakar, ka tā esat abi satraukušies! aizejiet un iedzeriet kādu tējiņu un nomierinieties!

169.
Jaunais algotnis
2010. gada 7. marts, 13:35

Skatos, vecie darītāju algotņi jau saņēmuši instrukcijas no centra un priecīgi skandē norādītajā virzienā. Par mani būs piemirsuši, neesmu saņēmis vēl copy-paste paraugus ar īstajiem atslēgas vārdiem, bet uz savu galvu cildināt Vienotību neprotu, a ja nu salaižu kaut ko dēlī?

170.
zvirbulēns-oliveram
2010. gada 7. marts, 13:50

Jā, tieši tā, citādi nemaz nevar rīkoties viens godīgs, kārtīgs pilsonis un līdzcilvēks!
Cita Diena nestāvēs malā, viņi visi kā viens nostāsies jauno, visiem saprotamo un neapsrīdamo vērtību sardzē.
Mums visiem ir jāsadodās rokās, gan man ar tevi, gan Kristovskim ir Stepanovu, gan Štokenbergam ar Parex Kokinu, gan Kalnietei ar Āboltiņu, gan Ēlertei ar Jembergu! Jāsadodās rokās un jāsabučojās, jo tikai mīlesība spēj radīt, bet naids visu iznīcināt.
Un es nemaz nebrīnītos, ja arī valsts prezidenti Ulmanis, Freiberga un Zatlers sadotos rokās ar jauno Vienotības vadību, lai visi kopā celtu jaunu valsti, jaunu nāciju, jaunu Latviju, un es nebaidos šo vārdu – jaunu Eiropu.
Mēs visi stāvam uz sadošanās slieksņa, vēl vairāk, mēs varam ne tikai sadoties, bet arī atdoties visam un visiem, un mums tas ir jādara lai nāktu prieki,laime un jaunās vērtības.Viens tu neesi nekas, sadevies rokās – tu esi viss!
:)

171.
klusais>Parastais
2010. gada 7. marts, 14:04

Tur jau ar tas suns aprakts, ka viens no Latviju asociējošiem uzņēmējiem labprāt iet to ceļu ,ka būtībā atzīst “kukuļošanu” kā biznesa sastāvdaļu. Bet ja nu pagātnē patin atpakaļ ar ko tik Lido vārds nav bijis saistīts pirmsākumos, tad kāds tur brīnums.

172.

Jautājums ir pavisam vienkāršs – vai Lembim pietiks piķis , lai turpinātu finansiāli balstīt ZZS. Pretējā gadījumā ZZS nav nekādas jēgas viņam 100% atdoties, jo brends taču ir viņu īpašums. Šodien taču grūti laiki un Lembim ir jau šādi tādi naudas pumpji apgriezti – pēdējais VN.

173.
beta - zvirbulēns
2010. gada 7. marts, 14:08

Beidz čiepstēt! Tu jau Vienotību zīmē kā komunistisko partiju, kas nebūt tā nav!

174.
zvirbulēns - klusajam
2010. gada 7. marts, 14:11

Lembis vairs nosponsorēs partijas, tagad tām naudu dos valsts (nodokļu maksātājs).

175.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 7. marts, 14:13

Arī stipendiātu sarakstiem?

176.
zvirbulēns- Betai
2010. gada 7. marts, 14:19

Vienotība – komunistiskā partija?
Nu nezinu, es domāju, ka tā tas nav, jo kumunistiskā partija mūsu valstī ir aizliegta ar likumu.
Tas, ka partija sāk ar saukļiem, lozungim, ka tā dibināta no augšas, tas nenozīmē, ka te runa ir par komunistisku partiju, arī tas, ka augšas savā starpā cīnās, ka Repši izmeta no politbiroja, arī nenozīmē neko.

177.
zvirbulēns-klusajam
2010. gada 7. marts, 14:29

Klusais, mums laiks ir sadoties rokās un iestāties “Vienotībā”, nevis te diskutēt par pagātni – Lembergu!
Visiem godīgiem cilvēkiem jāseko vienai gaismai, turklāt bez atpakaļ lūrēšanas. Es ticu Āboltiņai, Kristovskim un Štokenbergam, viņiem visiem labas vērtības, domāju, ka mums viņiem ir jāseko, ka mums viņi ir jāatbalsta, ka jaunās vērtības ir jāīsteno dzīvē!
Tu taču man piekrīti, vai ne?

178.

Nu taisni tāpēc jau man žēl zvirbulēna – kur tā uz sitiena rausi jaunu maizestēvu? Varētu sākt slavināt Šlesi – bet tur jau kurmītis robu aizsitis:( Bēdu gaņģis, un slikti, ka tā.

>zvirbulēn,
Kā būtu, ja Tu sameklētu sev kādu piemērotu darbu ar ko saturīgāk aizpildīt skumji vientuļo ikdienu?

180.
zvirbulēns-Parastajam
2010. gada 7. marts, 14:42

Kā būtu, ja Tu saņemos un arī kaut ko labu izdarītu, kādu labu vārdu par “Vienotību” uzrakstītu?
Es saprotu, tevi moka vēl neziņa, vai viss izdosies, vai mēs spēsim nosargāt šos jaunos, nedrošos asnus, vērtības, vai būsim pietiekoši vienoti savā vienotībā, vai ticēsim, ka varam, ka iespējam, ka spēsim aizraut arī lēnīgo ģenerālprokuroru Maizīti, kurš nevar strādāt, jo nav likumu, nav vara. Bet es tev saku: mums izdosies, nāc un atbalsti, nāc dod man roku, mēs kopā spēks!
:)

zvirbulis jūk prātā, ir gan laiki pienākuši :)

182.
zvirbulēns-agneška
2010. gada 7. marts, 14:54

Nemaz nē! Man vakar zvīņas no acīm nokrita, es pamodos no oligarhu iemidzinājuma. “Vienotības” dibināšanas sapulce teātrī, kur dzima pirmā brīvā Latvija, mani tā satricināja, ka es pats tagad par sevi brīnos. Kur es biju, ko es darīju, kur es maldījos – ārprāts! Viss bija muļķības un nieks!
“Vienotība” mani spārno, partijas jaunās idejas mani nes, es esmu prieka pārņemts, jo ir mums tāda partija, kas zina ko grib, ko var, kas jāiegūst, kas jāizcīna!

183.

Klausi prātīgu padomu: neosti šņabim virsū koksu, tas nevar labi beigties. Bez tam, cik saprotu, drīzumā Tev smalkām mantām vairs nepietiks naudiņas, nāksies pāriet uz geraču, un tad vairs pat Copy/Paste lāga nepadosies. Aiziesi postā kā likts.

Ielūkojos. Kāpec kādam jāraksta manā vārdā? Piemeram, 172. komentārā?
Kas te šodien notiek?

185.

Tu jau pierakstījies, iestājies “Vienotībā”, vai esi Ēlertes grupā?

186.
zvirbulēns-betai
2010. gada 7. marts, 15:24

Sveiki, beta!
Nu, kā tev patīk! Gaisma dzimusi, vai ne?
P.S.
Te visi, izņemot mani šodien no priekiem apdzērušies! Klusais pārtempies alu, ABC sašņaucies, parastais ar vīniņiem niekojies!
:)

187.

Nesatraucies par mani, Tev pēdējais laiks sākt ārstēties, un es Tavā vietā to darītu bez kavēšanās.

Paldies, Zvirbulēn,par siltiem vārdiem!Mani tas
oligarhu iemidzinājums pārtrūka pēc tam,kad sāku
regulāri lasīt Latvijas labāko patiesības
atspoguļotāju žurnālistu Ozoliņa kunga un Rodina
kunga atmaskojošos rakstus.Arī CitaDiena man
atvēra acis.

> zvirbulēns
Izskatās, ka Tev jauna muļķošanās taktika, tikai nez vai aiz skumjām, bezspēcības vai garlaicības? :)

190.
zvirbulēns-oliveram
2010. gada 7. marts, 15:31

Nu re, cik labi!
Ozoliņam, Raudsepam, Rodinam, CD komandai cena nav!Viņi analizē un modina!Un paldies par to!
:)

>beta
172.koments stilistiski ir zvirbulēna teksts, viņam dikten gribējās komunistiski izpausties, tad nu pats izdomā betas tekstu un pats uz to atbild. Klasiska dīkdieņu nodarbe.

Kad es ieraudzīju kongresā Akurateres kvēlo dziedājumu,es sadedzināju Tautas partijas biedra
karti.Kādēļ mums nepievienojas Zigurds Mežavilks?

Jautra Jums te kompānija!

Bet Zvirbulēns, manuprāt, kažoku maina. Vai kāds ir redzējis pliku zvirbuli ar fazāna asti?

194.
zvirbulēns - oliveram
2010. gada 7. marts, 15:39

Kad es ieraudzīju kongresā Akurateres kvēlo dziedājumu,es sadedzināju Tautas partijas biedra
karti.
———–
Tas nieks, es iespļāvu Lembergam ģīmī!
:) :)

> Parastais
172.koments stilistiski ir zvirbulēna teksts
———-
Stilistiski tas ir Lelles teksts, gan diez vai pašas rakstīts… :) Lai nu paliek! :)

Paklausījos piektdien 100. panta preses klubu. Var kāds minēt, kāpēc klāt nebija Jaunā Laika, un kāpēc to raidījuma pieteikumā Gailītis pat nepiemineja?

196.
zvirbulēns - betai
2010. gada 7. marts, 16:00

JL atteica dalību, viņiem ar stagnātiem nav par ko runāt!Un pareizi darīja, nav ko pīties ar šaubīgiem elementiem!
P.S.
Beta, kas Repšem padomā?

>zvirbulēns
Par Repši neko nezinu, nav man ar viņu nekādu kontaktu.
Bet cik saprotu no cilvēkiem, viņā plosās divējādas jūtas, pienākuma sajūta un nodevības sajūta.
Pienākums pret valsti, pret mums iedzīvotājiem, un sajūta, ka savējie atkal nodevuši.
Domāju, ka viņš turpinās vadīt FM pēc labākās sirdsapziņas, bet pēc vēlēšanām, iespējams, izstāsies no JL. Kaut gan varu tikai minēt…

Zvirbulēn,es tev pateikšu par Repši,ko uzzināju
no Jaunupa.Ēlerte ir likusi priekšā Repšem emigrēt
uz Šveici kā savā laikā Kārlim Ulmanim krievi.Ka
tik viņa arī Repši tāpat nepiečakarē un neieliek
caur Maizīti ķurķī par toreiz viņam saziedoto naudas izšķērdēšanu.Tas būtībā atbilstu mūsu un
Vienotības pamtprincipiem-Repšem ķurķis vai uz
rietumiem.

199.
zvirbulēns - oliveram
2010. gada 7. marts, 16:27

Ko tu saki?
Jā!
Bet Tu zini, pareizi jau ir, tā Repšem saziedotā nauda kaut kur izkusa ar galiem, un neviens vēl nav no orgāniem to meklējis, neviens, pat mūsu Maizītis nē, jo viņam nav instrumentu, nav izmeklētāju, kas izmeklē iespējamos balto apkaklīšu noziegumus.
Vienotības un mūsu principi ir nelokāmi un skaidri – ja esi ņēmis naudu, to notērējis – cietums, un labi, ka tā!
Es tiešām nebrīnītos, ja Sarmīte Ēlerte nodotu Repši Maizīša drošajās rokās.

Var redzēt, ka dažāda kalibra “zvirbulēni” par Vienotību satraukušies ne pa jokam. Tas priecē.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Replika
Stindzinošais efekts (61)
Anita Brauna

Latvijas žurnālistika pirmdien varēja svinēt uzvaru kaujā, kurai nemaz nebija jānotiek. Rīgas rajona tiesa tiesneses Intas Rubenes vadībā izbeidza par goda aizskaršanu un neslavas celšanu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Uz redzēšanos, Jakāna kungs! (154)
Anita Brauna

To varētu nosaukt par dzīves ironiju. Valdības lēmums, kurš izšķīra Tautas partijas „atslēgas cilvēka” Dzintara Jakāna likteni, mēnešiem tricinājis valdību un mediju telpu, beigu galā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
No kā Šķēlem bail (270)
Jānis Juzefovičs

„Nāciet, lūdzu, uz preses konferenci, un tur visus jautājumus, kas jūs nomoka, es jums labprāt izskaidrošu, bet šo te žurnālistikas veidu –  ķert kaut kur [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Miljonu kūpināšana nepaēdušai Latvijai (36)
Sanita Jemberga

Partiju finanšu uzraugs KNAB pirmdien publiskoja ziņojumu par to, kā partijas ievērojušas priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus pirms pašvaldību vēlēšanām. No tā izriet, ka vienīgā reklāmas griestus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sadārdzinātais Latvenergo koģenerācijas projekts nonāk KNAB (31)
Anita Brauna

Reaģējot uz Citadiena.lv rakstu, Ekonomikas ministrija dienesta izmeklēšanā konstatējusi, ka valstij piederošais Latvenergo ir nepamatoti sadārdzinājis Tukuma koģenerācijas stacijas izmaksas un tā projekts neatbilst Eiropas Savienības [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Sociālā māja – NRTP? (26)
Jānis Juzefovičs

Kad pērn rudenī beidzās pilnvaras diviem Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļiem – Dārijai Juškevičai (virzīja JL) un Andrim Mellakaulam (virzīja TP), viņi tomēr [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
„Pateicības” – ceļš uz čoku (71)
Nellija Ločmele

Vai konfekšu kaste ārstam turpmāk nozīmēs ceļazīmi uz cietumu? Gluži tik skarbi ne, bet patiesi 23.decembrī sākas jauna ēra korupcijas praktizētājiem, jo spēkā stājas Krimināllikuma [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Ārpus likuma (95)
Sanita Jemberga

Kādam valsts kontrolētam Latvijas uzņēmumam regulāri “gadās” pārkāpt Latvijas likumus. Turklāt nevis vienreiz, nejauši, bet gan ilgstoši, kas liecina par apzinātu izvēli un uzskatu, ka [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Muļķības slavinājums. EM versija (105)
Anita Brauna

Šā un nākamā gada valsts budžeta veidošanas process ir radījis iespaidu, ka nogriezts ir viss, ko var nogriezt, un nekur vairs nevar atrast ne strēķīti, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Replika
Pieskaitāms (158)
Askolds Rodins

Ciniskās paslēpes turpinās. Administratīvā apgabaltiesa ar spriedumu atzinusi, ka Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic prezidents Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie valdes locekļi, ir valsts amatpersona. Taču pats [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books