Vienotība par un pret (248)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 7. marts 23:28
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko balsot”. Līdz šim vienmēr bija bijis tik daudz, par ko balsot, ka ar to varēja aizbildināt pat nepiedalīšanos vēlēšanās. Šoreiz izvēle solās būt skaidrāka un vienkāršāka nekā jebkad kopš Saeimas vēlēšanu atjaunošanas. Arī Vaira Vīķe–Freiberga apsveikumā sestdien Nacionālajā teātrī notikušajam kongresam novēlēja: “Lai nebūtu mums vairs vēlētāju, kas teiktu, ka vēlēšanās nebūs neviena, par ko balsot. Būs!”

Vēl skaidrāka izvēle bija vienīgi 1989.gadā Augstākās padomes vēlēšanās — vai nu par Tautas fronti, vai nu par komunistiem. Taču jāuzmanās — paralēles ar Atmodu un Latvijas valsts atjaunošanu ir tikai metafora. Kopš tam Latvijā piecas reizes notikušas brīvas, demokrātiskas vēlēšanas, un arī šī Saeima, kurai pašlaik uzticas vairs tikai niecīgs procents valsts iedzīvotāju, ir Latvijas pilsoņu gribas brīvas izpausmes rezultāts. Salīdzinājums ar Atmodu un barikāžu laiku ir vietā, lai atgādinātu par ideāliem, kuri ir valsts pamatā, un parādītu pašreizējā politiskā piedāvājuma izvēles principiālo vienkāršību. Taču situācija ir fundamentāli cita — toreiz prasījām neatkarību no okupācijas varas, tagad prasām pašu vēlētiem priekšstāvjiem, lai tie pilda solīto strādāt savas tautas labā. Toties no Atmodas pieredzes zinām, ka ne jau vardarbība ir labākais veids, kā piespiest pat naidīgu varu pildīt mūsu prasības, vēl jo vairāk jāuzmanās, lai tagad vēršanās pret koruptīvo politisko kultūru nesajūk ar valsts pamatu apšaubīšanu un Saeimas nama logu dauzīšanu kā pērn 13.janvārī.

Nevis 2009.gada 13.janvāris, bet gan Lietussargu revolūcija 2007.gada rudenī ir Vienotības tapšanas sākumpunkts. Toreizējā sabiedrības spēja vienoties prasībā pašu ievēlētajiem politiķiem, lai tie rīkojas atbilstoši demokrātijas un tiesiskuma principiem, ir izaugusi līdz politiķu spējai vienoties, lai šos principus īstenotu valsts vadīšanā.

Tāpēc kongress, kurā apņemšanos to darīt formāli apstiprināja trīs partijas — Jaunais laiks, Pilsoniskā savienība un Sabiedrība citai politikai, līdz ar savstarpējās konkurences novēršanu un politisko spēku izkārtojuma vienkāršošanu padara situāciju skaidrāku vēl divējādi.

Pirmkārt, vairs nevar teikt, ka šīs partijas vienkārši ir “pret oligarhiem”. Jo tad uzreiz jāvaicā — atvainojiet, bet par ko tad ir oligarhi un cik liela sabiedrības daļa ir par viņiem, ja godīgas un saprātīgas valsts pārvaldes solījumu uzskata par vēršanos pret sevi? Vienotības izveidošana maina vietām līdzšinējos “varas turētājus” un “opozicionārus”. “Zaļo zemnieku” Augusts Brigmanis nokavēja par vienu dienu un varbūt par veselu laikmetu, vēl sestdien burkšķēdams, ka “pagaidām viņi tikai kā veca plate drillē, ka cīnīsies pret oligarhiem, un tas ir viss”. Par vēlu un garām — tas nav viss, un tagad jau tieši oligarhi būs tie margināļi, kuri cīnīsies “pret” — pret sabiedrības vairākuma prasīto politiskās kultūras mainīšanu. (Pie reizes mainījušies “populistu” apzīmējuma valkātāji — pašslavēto “darītāju” pirmītējā plātīšanās ar savu ekonomisko varēšanu izrādījās esam bijis populistisks burbulis, bet viņu pašreizējā darbošanās valdībā un Saeimā ir jau klasiski populistiska.)

Līdz ar to, otrkārt, mainījusies izpratne par to, kas un kam ir alternatīva vēlēšanās. Vērtējot, par ko balsot, un redzot gan kļūdas apvienības partiju darbībā, gan pretrunas starp tās partneriem, beigās tik un tā būs jāvaicā — bet kas tad ir alternatīva šādai apvienībai?

Kremļa partijas Vienotā Krievija filiāle Saskaņas centrs diezin vai ir alternatīva un “mazākais ļaunums”. Bet trekno gadu gāzētāju saviesto ļaunumu arī grūti nosaukt par mazu vai “nasing spešel”.

Ir saprotama pirmītējo varas partiju apdraudētības sajūtas viestā vēlmju domāšana, ka Vienotības mērķi un programma sākas un beidzas ar cīņu pret “oligarhiem”. Taču kongresā pulcējušos ļaudis nodarbina daudz plašāks sabiedrībai ļoti svarīgu tematu loks.

Triju partiju vadītāju — Ģirta Valda Kristovska (PS), Solvitas Āboltiņas (JL) un Aigara Štokenberga (SCP) — runas bija notikuma svarīgumam atbilstošas, un arī kongresā kopumā valdīja, ja var teikt, lietišķi pacilāta savas varēšanas apzināšanās gaisotne. Nekādas paštaisnas lamāšanās un sevis slavēšanas eksaltācijas.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) drīzāk bija, kā jau pierasts, pasausi pragmatisks, atskaitīdamies par savas valdības gada laikā padarīto un vēstīdams par vēl darāmo, kaut gan viņa spēju likt valdībai tik īsā laikā izdarīt pirms gada šķietami neiespējamo — novērst valsts bankrotu un pavērst ekonomiku atlabšanas virzienā partijas biedri droši vien būtu varējuši kaut vai stundām slavināt kā brīnumu.

Sandra Kalniete (PS) konspektīvi piedāvāja konkrētus pasākumus, kā praktiski īstenot to, ko daudzi mēdz piesaukt kā politiķu atbildības palielināšanu, pilsoniskās sabiedrības iesaistīšanu politikā, solidaritāti un taisnīgumu. Piemēram, mainīt vēlēšanu sistēmu (palielināt vēlēšanu apgabalu skaitu līdz 12 vai 14, ieviest tiešas pašvaldību vadītāju vēlēšanas, arī Valsts prezidentu ievēlēt tiešās vēlēšanās); ieviest principu, ka valdību veido lielākās Saeimā ievēlētās partijas pārstāvis, kā arī “konstruktīvās neuzticības” principu (ka esošu valdību var gāzt, tikai vienlaikus apstiprinot jaunu); apvienot pilsonisko organizāciju, kultūras un sabiedrisko mediju finansējumu vienā fondā; ieviest progresīvu nodokļu sistēmu. Var dažādi vērtēt katru no šiem un pārējiem priekšlikumiem, taču tās ir konkrētas lietas, par kurām ir vērts diskutēt. Un galvenais — šie politiķi tās var arī īstenot.

Ir pateicīgi rādīt uz jaunās apvienības iekšējām problēmām — ideoloģiskām un programmatiskām pretrunām, daudzo līderu iespējamajām personību sadursmēm un sarežģījumiem un konfliktiem, veidojot vēlēšanu sarakstu, kurā apvienība vēlētos paturēt vietu gan citu iespējamo partneru partiju, gan bezpartejiskiem un pagaidām nenosauktiem “pilsoniskās sabiedrības” pārstāvjiem, kurus pašlaik pārstāv viena pati bijusī Dienas galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte.

Taču šīs bažas nudien šķiet pārspīlētas, tāpat pareģojumi, ka demokrātiskai organizācijai dabiskas un absolūti nepieciešamās iekšējās diskusijas vēstītu par tās tuvojošamies galu. Šķiet ironiski, ka uz šīm pretrunām kā Vienotības nolemtības pazīmi norāda tie, kuri ar pliku naudu un bez diskusijām bija pamanījušies izveidot tādus politiskus monstrus kā “zaļo” un “zemnieku” principā nesavienojamā savienība vai Latvijas ceļa “eiropeisko liberāļu” un LPP klerikālo kleptokrātu biznesa projekts.

Vēl vairāk ironiski, ka šo nesavienojamo lietu savienotāju sāktais partiju konsolidācijas process tagad kā bumerangs nāk šiem atpakaļ patiešām demokrātiskas partiju konsolidācijas veidā un liek turpināt savienoties jau pēc pavisam saprotamiem — valsts varas kā savas privātās labklājības līdzekļa — kopējiem kritērijiem. Taču kā atbilde uz Vienotību it kā topošā Tautas partijas un LPP/LC savienība liek domāt par divu slīcēju glābšanos, tveroties vienam pie otra, nevis gaidīt no tās kaut jel kādu piedāvājumu arī Latvijas sabiedrībai.

Tāpēc — jā, Vienotība ne vienmēr un ne tuvu nebūs tik vienota kā vairākums līdzšinējo “varas partiju”, un, protams, ka tā būs raiba dažādu politiķu kompānija, no kuriem vēlētājam vieni šķitīs labi, citi tikai pieņemami, vēl kādi — nepieņemami, un tāpat būs ar viņu priekšlikumiem un darbiem. Taču tas ir plats solis prom gan no realitātē neiespējamā viena visas tautas mīlēta vadoņa, gan no līdzšinējiem viena cilvēka vai šauras cilvēku grupas biznesa projektiem. Un, izvērtējot visus “pret”, beigu galā tik un tā būs sev jāvaicā — kāda ir alternatīva?

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(75 balsotāji )
Komentāri
1.
Tikai viens jautājums
2010. gada 8. marts, 01:53

Kur ir Einars Repše? Kāpēc viņš tiek nostumts malā?

“Kāda ir alternatīva?”- ta daudzi sev prasija 1993. gadā un atbildēja ka protams, nekas cits neatliek kā balsot par Latvijas Ceļu, kas arī bija sava veida vienotība starp bij. KP, Tautas Frontes, trimdas un citiem spēkiem. Tā LC veiksmīgi ieguva 30+ vietas.

Es “Vienotībā” drīzāk redzu līdzības ar LC un 1993. gadu, nevis ar Tautas Fronti un 1989. gadu. Un problēma tā, ka jaunajā “Vienotībā” ir vairāki cilvēki kuri bija ļoti pietuvināti tā laika LC špicei, kuri ieguva labus amatus jo bija šajā LC apritē, bet neesmu no viņiem dzirdējis analīzi: kā tas varēja sanākt, ka no mūsu gaišās ieceres izveidojās atjaunotās Latvijas koruptīvā politiskā kultūra? Jo pirmsākumi šai koruptīvajai kultūrai jau bija LC laikos, ne jau tikai ar Šķēli un Šleseri. Un ja nav bijusi šī analīze – kāda garantīja ka tas viss neatkārtosies?

Un varbūt Jums, Ozoliņa kungs, kongresa gaisotne šķita “lietišķi pacilāta”. Man atkal gaisotne šķita gaužam vecmodīga, ar tādu ne pārāk iepriecinošu deja vu piegaršu.

Bet, kā Jūs sakiet, izvēles laikam nebūs – bet tā jau nav garantija, ka tās sliedes “Vienotības” logtipā mūs nenovedīs tajā pašā virzienā kur Latvijas Cēļš vairākus gadus atpakaļ.

Visi brīnumi vēl priekšā…

Inčīgi ir tas, ka faktiski savācoties kopā reiz sašķeltajam JL un pāris populistiem, kas dažādu iemeslu dēļ tika ārā no TP, tiek atkal mēģināts veidot to pašu pacēlumu, kuru mēģināja veidot tad, kad parādījās JL.

Arī piedāvājums Vienotajam JL mainījies nav. Acīmredzamā programma ir godīgums, gan jau ir arī cita, tomēr kopumā ņemot uz politiskās skatuves viss pa vecam. Ir partija ar ideāliem, bez programmas.. Ir vīzija par Latviju, bet nav rīcības plāna.

Slikti ir tas, ka aicina balsot par tādu vispārēju un abstraktu ideju. LV politiskajai attīstībai un pilsoniskajai sabiedrībai ir akūti vajadzīgs skaidrs piedāvājums (ar plānu), it sevišķi, ja to dotu partija uz kuru +/- var paļauties, kurai pēc tam būtu ko paprasīt un tai būtu ko atbildēt.

Bet nu būs jau vien par šiem jābalso. Izsvītrojot daudzus jo daudzus no viņu listes, bet vienalga jābalso, jo citas izvēles jau nav. Tas arī ir skumji.

Es patiesi brīnos,ka Ozoliņš daudz ko nesaprot,vērojot un vērtējot Vienotības kongresu.
Vai tiešām mums,Vienotības atbalstītājiem,tev,
Ozoliņ,viss ir jāiebāž mutē?Kādu tu meklē alternatīvu?Pacieties,pienāks laiks un Ēlertīte
tev visu paskaidros.Kādi tev var vēl būt jautājumi,ja reiz omamma apsveikumā pateica,ka ir
pa balsot!Tavs uzdevums,Ozoliņ,patreiz ir tikai
pilnvērtīgi atmaskot oligarhus un Brigmani un
viss notiks.

Varbūt tehnisku iemeslu dēļ Ozoliņš nesapratīs-
atkārtoju:omamma apsveikumā teica,ka tagad ir par ko balsot!Vai var vēl būt skaidrāk?Man tikai bail,ka KNAB to neuzskata kā trešās personas
aģitāciju…

Ja CD tiešām grib palīdzēt valstij, demokrātijai un Vienotībai, tad skaidri un gaiši žurnālistiem jau tagad jāsāk popularizēt ideja par dažādajiem viedokļiem un programmām šīs apvienības sastāvā, un sekojoši – sarakstā atbalstāmo personu plusošanu un nevēlamo strīpošanu.

Es izsvītrošu visus jēļus un visas pissas.

8.
riņķī apkārt
2010. gada 8. marts, 06:16

runa nav tik daudz par tiem, kuri balsos par TP+ LPP + SC tādēļ, ka ir jāizdzīvo, jeb tādēļ, ka migrants. Galveno kārt runa ir par tiem vēlētājiem, kuriem vienmēr un visur, un par visu ir savs – atšķirīgs viedoklis, vārdu sakot par “prātvēderiem.” :)

Vai šie cilvēki sapratīs, cik šobrīd situācija ir vienkārša, bet reizē dramatiska? Viss nākošai Saeimai atvēlētais laiks būs rāpšanās ārā no bedres. Tā ir visa programma un viss rīcības plāns, jeb “projekts”, kā tagad saka :) Un šim projektam jau veselu gadu ir vadītājs, Dombrovskis, viss. Te nekas tālāk vairs nav jāizdomā, ja atkal negribam ripot lejā pa pieskari

Arī es uzturu šo jautājumu – kur ir Einārs Repše.
Titava izslēgšana kongresa pīppauzē izskaidrojama tikai ar iepriekš paredzēto Repšes reakciju.
Vai kongresa dalībniekiem nebija tiesību uzzināt tās šausmu lietas par Titavu, ko valde, acīmredzot, uzzināja kongresa atklāšanas brīdī?
Tad kā tur īsti bija?
Teiksiet, tas nav svarīgi, bet domāju, daudzi balsos par Vienotību, bet ar vilšanās sajūtu.
Uzticos Repšem, ne Kalnietes kundzei, lai cik gludi un skaisti viņa uzstātos.

Ar vienu vārdu sakot, lieta pavisam vienkārša – kam patika dzīvot dubļos un netīrā smirdīgā, korumpētā,politiskā purvā,un justies kā mēslu vabolei savā iemīļotā mēslu kaudzē – var balsot pat TP, ZZS, TB,LPP, kam patīk plus pie tā visa vēl soļot uz Austrumiem un Latviju pārvērst par “mazo Maskavu” – var balsot par SC.
Kam patīk tīrs gaiss un tīra vide, kur, saprotams, arī gadās visādi, bet, kas, tomēr, ir nesalīdzinama ar šo purvu un ved Rietumu attīstīto demokrātiju un labklājības valstu pusi – var balsot par Vienotību.
Izvēle tik vienkārša, ka vienkāršāka būt vairs nevar.

Balsošu par vienotību,bet nežēlīgi svītrojot.
Gaidu,kāds būs ekonomiskais piedāvājums,jo nav laika,riskējam ar latviešu tautas izšķīšanu ….

Pārāk nu saulaini sazīmēts. Un arī runas pret oligarhiem utml., kaut gan tajā pašā brīdī Kristovskis runājas pa restorāniem ar Berķi. Personīgi mani māc bažas par to ,ka atsevišķu personāžu ambīcijas var sačakarēt visu pasākumu.
Vienīgais kam var piekrist , tad tas ir Vecā secinājumam , ka jābalso , bet nežēlīgi jāsvītro.
Par Repšes situāciju – neviens viņu nav bīdijis malā. Cik zināms , tad viņa rīcība ir kā maza bērna apbižošanās. Pie kam pārmetumi par Titavu viņam arī partijas iekšienē jau izskanējuši sen , tikai viņš nezināmu iemeslu dēļ tos praktiski ignorējis.

Nu saprotams, Vienotībā man arī nepatīk daudzas personālijas un pat partijas,un, saprotams, daudzus svītrošu, bet, realitāte ir tāda, kāda tā ir, Vienotība nesastāv no enģeliem, bet gan no dzīviem cilvēkiem ar savām īpatnībām, raksturiem un interesēm, un, ja kas nav ideāls, tas nenozīmē, ka tas ir slikts, tieksmē uz perfekcionismu reizēm var dabūt pilnīgi pretēju rezultātu.

No vienas, puses partiju apvienošanās ir pareiza, jo mazajai Latvijai pietiek ar 3-4 partijām, bet no otras puses, šis milzīgais,neviendabīgais veidojums-Vienotība nevieš uzticību. Neviens nevar paredzēt, kurš iekšējais grupējums gūs virsroku šajā partijā pēc vēlēšanām, līdz ar to Vienotība nav prognozējama. Ir pārāk daudz iespējamo scenāriju…

15.

Tā viš ira. Skaidrība par ko NEBALSOT, IR IESTĀJUSIES. Tomēr man tā nebūs t.s. “vienotība” par es balsošu. jau šobrīd skaidrs, ka šī amorfā godkārīgo cilvēku masa nebūs tie, kam var uzticēt Latvijas nākotni.

Te viens baidās, ka viņa komentāru KNAB uzskatīs par trešās personas aģitāciju. Ko Jūs! Visi CD raksti ir tikai un vienīgi atklāta un konkrēti adresēta aģitācija. Bet sestdienas saiets patiesi drīzāk atgādina 1993. gadu vai pat laiku, kad politikā ienāca TP nevis 1989. gadu. Notiekošo nevar saukt ne par revolūciju, ne tautas atmodu, bet par daļas varu zaudēt negribošu funkcionāru atmodu.

JL spicei nebija pamatotu iemeslu Titava izslēgšanai,tā atļauj domāt steiga un noslēpumainība.Tad paliek jautājums – kāpēc?
Repše atklāti savu nostāju paudis, Zaķa kunga un Āboltiņas kundzes izteikumi mēdijos bija tādi – riņķī apkārt.
Un nevajag Repšem piekarināt kaprīzas jaunkundzes birku.

18.

Nu nezinu ko i teikt, nu nepatīk man kā raksta Ozoliņš. Katrs teikums km garumā, sāk ar vienu, beidz ar otru, nu tamborē tik briesmīgi, ka jālasa desmit reizes, lai sapratu domāto.

Vienotība – acīmredzama rietumu spalvainā roka.
SC – acīmredzamam Maskavas spalvainā roka.
TP, LZS, LPP/LC – acīmredzama vietējo naudasmaisu spalvainā roka.

Jautājums – kura nauda un kura valoda mums labāk patīk – amerikāņu/angļu, krievu vai latviešu?

Runājot par Vienotību un atklātumu – viņi paši sevi jau ir paguvuši diskreditēt – gan JL ar savu dīvaino Titava izslēgšanu, gan dīvainā Ēlertes grupa, kuras sastāvs ir lielāsk noslēpums, nekā NATO visi noslēpumi kopā.

daudz zvirbulenveidigo domu aktivizeetas shoriit-juutams ka veleshanas tuvojaas.

21.
Kurmītis >> dzeris
2010. gada 8. marts, 08:46

+++ Ar vienu vārdu sakot, lieta pavisam vienkārša – kam patika dzīvot dubļos un netīrā smirdīgā, korumpētā,politiskā purvā,un justies kā mēslu vabolei savā iemīļotā mēslu kaudzē …. +++

Jā, dzerīti, jā !! Tikai kāpēc tu domā, ka tie, kuri kā reize visvairāk brēc par šīm sūdu čupām, zagļiem visapkārt un korupcijas purvu PAŠI sēž rožu krūmā ? Man gan liekas, ka viņi atrodas tās sūdu čupas pašā viducī ! Tam pierādījums – repšes tiesiskais nihilisms un pērkamība, kalnietes intrigu pilnais karjerisms, kŗŗŗistovska zaglīgais melīgums, Štokija – uz NĪ burbuļa iedzīvojušās miljonāra liekulība, olgarhes ēlertes varas kāre un arī – divkosība u.t.t. Vienotībā kopīgā dziesmā ir vienojusies reti pretīgu, melīgu un zemisku ļaužu grupiņa, kursu vienīgais vienojošais faktors ir vara un būšana pie Siles. Es nevaru nosaukt NEVIENU citu partiju, kurā tik lielā koncentrācijā būtu tik daudz pretīgu politiķu.

Tā ka nevajag kārtējo reizi velt no slimās galvas uz veselo. Mēslu kaudzes viducis pirmām un galvenām kārtām atrodas kā reize Vienotības birojā. Tam apliecinājums – jau esošie un gaidāmie kašķi un cīņa par varu – vispirms savas partijas, tad valsts līmenī, zirnekļu cīņas stikla burkā. Viss vēl tikai sākas un mēs gaida vēl ļoti daudz „netīro un smirdīgo” samazgu kuru Vienotības biedri gāzīs cits citam virsū līdz vēlēšanām … tici man – tā būs, jo tas ir vienīgais, ko šie zēniņi māk … :) ))

Ja Tevi interesē , tad Repše ir kaprīza jaunkundze , kura pie tam ir slinka. Ar Titava palīdzīgu roku ir sabīdīta virkne lietu izmantojot Repšes plato muguru.

23.
Kurmītis >> dzeris
2010. gada 8. marts, 08:54

Starp citu – pirmais jaukais uzmetiens un košanas konkurentu papēžos piemēriņš tika nodemonstrēts jau pašā šajā „kongresā”.
Citēju:
„Saskaņā ar akceptētajiem “Vienotības” statūtiem, apvienībai būs TRĪS (izcēlums mans) līdzpriekšsēdētāji un ne vairāk kā 15 cilvēku valde, kurā vienādu skaitu locekļu deleģēs katra no “Vienotībā” ietilpstošajām partijām.”
Vēl noskanēja informācija, ka arī uz Saeimu varēšot kandidēt TIKAI partijas biedri.
Tas ir riktīgs, pamatīgs kloķis ēlertei un viņas „domubiedru grupai”. Kurai līdz ar to netiek paredzēta nedz vieta partijas vadošajos orgānos, nedz arī vieta vēlēšanu sarakstā. Ja vien viņa fiksi neuzmetīs kažoku uz otru pusi un neiestāsies Vienotībā, bet nevis paliks pie sava „principa”, ka partijā viņa un viņas domububiedri nestājas … Skaisti ! … :)

Kā es redzu (tīri subjektīvs vērtējums):

Kas ir labs:
- Repšes dibinātā JL programma un tās (šobrīd iespēju robežās) īstenojums Dombrovska izpildījumā,
- JL dzīvotspēja – gremdēts tas tomēr (līdz šim) ir spējis izķepuroties,
- tas, ka neviena no apvienībā iesaistītām partijām (līdz šim) nav „sasmērējusies”,
- uzskatu dažādība, līdz ar to plaša un elastīga „smadzeņu datu bāze”,
- pieliekot plusus un svītrojot, es varu tuvināt (manuprāt) pareizo Vienotības deputātu komandas sastāvu;

Kas ir slikts:
- pašreizējo līderu (iespējamās) raksturu īpatnības,
- dīvainības pēdējā JL kongresā,
- SCP monetārā politika (lata devalvācija),
- pārāk plaša uzskatu dažādība Vienotības sastāvdaļās var „sašūpot laivu” vai pat pārsniegt kritisko robežu,

Vienkārša aritmētika – atliek salikt plusus un mīnusus un saskaitīt kopā, vai ne?

25.
Kurmītis >> klusais
2010. gada 8. marts, 08:57

+++Ja Tevi interesē , tad Repše ir kaprīza jaunkundze , kura pie tam ir slinka.+++
Tad ta nu Ameriku atklāji ! Ta tas bija zināms jebkuram, kuram ir iznākusi kaut mazākā darīšana ar šo dīvaino kundziņu … :)

tomēr neatstāj sajūta ka vienotība īpaši neatšķiras no vecajiem bandītiem…nu tādā zemapziņas līmenī…man liekas ja viņi būtu pie varas, tad savējo bīdīšana tāpat notiktu, konkursus viņnētu arī savējie…nu nez kāpēc man tā liekas…ko jums savādāk? nu ir protams viņi nedaudz godīgāki, bet mūrnieces fīrēšanās ar tām mašīnām ir tikpat pretīga kā demakovas, jaunupa plātīšanās fīrēšanās un lietu kārtošana daudz neatpaliek no cepurnieka, kampara trulums tāds pats kā nasingam..repšes staipīšanās ar bičevskiem, jakāniem…arī tāda tizla neizlēmība.
es neredzu viņos spēku pilnīgi noārdīt veco padomju birokrātiju…pilnīgi un uzbūvēt jaunu mazu , modernu un profesionālu valsts pārvaldi!
Jūs ticat ka viņi to var?….ar saviem pusmiljonu parādiņiem…

27.

“Vienotība” ir no augšas veidotu partiju apvienība.
Visām “Vienotības” partijām ir viena problēma – partiju biedri ir lelles kuras rausta to dibinātāji kuri paši sevi apriori un neapstrīdāmi ir iecēluši par līderiem – priekšniekiem.
Šīs partijas vada nevis demokrātiskā ceļā radušies vadītāji, bet gan priekšnieki. Partijās valda totalitārisms, un ar tik tā iemesla dēļ, lai partijas spice spētu noturēties pie varas partijās.
Un tomēr, partiju biedri nav vairs vakarējie, kad sāks veidot sarakstus, tad sāksies īstās diskusijas, partiju biedri atmodīsies – partijas biedri dos savus patiesos līderus. Kad būs redzami partiju patiesie līderi, tad partiju valdes, tos metīs arā no partijām.
Īsāk sakot, ies kā trako namā. Gala rezultātā – visi vecie vēži, kuri tikuši pie varas partijās būs atkal Saeimā! Tie paši vēži atkal sēdēs parlamentā un turpinās savus darbus.

28.

Komentārs pie tava komentāra:
Kas ir labs:
- Repšes dibinātā JL programma un tās (šobrīd iespēju robežās) īstenojums Dombrovska izpildījumā, - LABS – gandrīz -20% IKP kritums – pasaules rekords ? LABS – līdz 26% augsts bezdarba līmenis ?? LABS – pensionāru krāpšana, māmiņu pabalstu atņemšana, ekonomikas kolapss, lielākās daļas sabiedrības nonākšana verdzībai pielīdzināmā atkarībā no bankām līdz mūž galam ??? … mums laikam ir dažādi priekšstati par to – kas ir labs un kas nav … :)

- JL dzīvotspēja – gremdēts tas tomēr (līdz šim) ir spējis izķepuroties, - tu labāk parēķiņi, cik, kā un par kādām naudām tas ir ticis stutēts, atbalstīts un sponsorēts. Nevniens nav gremdējis jēlo laikau vairāk un sekmīgāk par viņiem pašiem … :)

- tas, ka neviena no apvienībā iesaistītām partijām (līdz šim) nav „sasmērējusies”, - a kas tas tāds vispār?? Varbūt paskaidrosi, ko tu saproti ar „partijas sasmērēšanos” ??

- uzskatu dažādība, līdz ar to plaša un elastīga „smadzeņu datu bāze”, - ja tas ir tavs galvenais kritērijs, tad vēl lielākai „dažādībai” jau varēja paņemt sev pulciņā vēl arī Gardas kazu biedrību, Rubika sociķus, bites un vēl kādus dīvainīšus – mums top partiju esot tuvu 80 … nu tad taisām lielu-lielu kolczhozu, lai lielāka dažādība … :)

- pieliekot plusus un svītrojot, es varu tuvināt (manuprāt) pareizo Vienotības deputātu komandas sastāvu; - vienīgais, kam varu bez ierunām piekrist. Laikam gan tāpēc, ka tam nav ne mazākā sakara nedz ar labu, nedz ļaunu, vienkārši tāda ir mūus vēlēšanu sistēma … :)

Nu ja Kurmītis saka, ka Repše kaprīza jaunkundze, tad tas jau kā āmen baznīcā.
Pēc visiem viņa izteikumiem par Repši daudzu gadu garumā – Repše būs bērnudārzā piesēdējis Kurmīša podiņu, tas atstāj neizdēšamu traumu.

Zvirbulēns:
“Nu nezinu ko i teikt, nu nepatīk man kā raksta Ozoliņš. Katrs teikums km garumā, sāk ar vienu, beidz ar otru, nu tamborē tik briesmīgi, ka jālasa desmit reizes, lai sapratu domāto.”.
————————————————–Izsaku līdzjūtību,tam, kas pieradis pie Lemberga
lumpeņu līmeņa retorikas vai pie Neatkarīgās tiešām varētu būt pagrūti.
Lasi bērnu literatūru un Neatkarīgo.

31.
klusais>Kurmītis
2010. gada 8. marts, 09:12

Pie komentāra AD:
Tu pats visam tam tici ko raksti? Tu taču labi apzinies ,ka Tava faktoloģiskā bāze un tās pielietojuma forma labākajā gadījumā der ļautiņiem ,kas neko neredz un neko nezin un par analizēšanas spējām labākajā gadījumā ir tikai dzirdējuši.

A labi pateici, dziļa doma!lai kur iedami priekšā vienmēr būs visādi kristovski, jaunumpi un šleseri!
Priekšnieki!Tieši tā- nevis ideju, rakstura un cilvēciskuma līderi..un ziniet pret kuriem ir cieņa-priekšniekiem, kuri mierīgi ir aizgājuši un strādā vienkāršu darbu!nevis kā zuši-pa visām šķirbām lien atpakaļ..bij tur TB kaut kāds broks, ne no kurienes parādījās, bet kad izmeta tad šim sameklēja kaut kādu RD priekšpilsētas vecākā sētnieku uzraugu vadītāja amatu.tā ir kā inde, pabiji paŗ šefu -viss slims uz visu mūžu!

varbūt šeit varētu sastādīt svītrojamo sarakstu? piem. Kristovskis, Kalniete, Štokenbergs, Pabriks uzreiz nāk prātā, bet vienotības masā noteikti ir mazāk zināmi uzvārdi, kurus būtu jāpacenšas atstāt ārpus saeimas. atsijājot personīgo simpātiju/antipātiju un algotņu ieviesto “troksni”, varētu iegūt destilātu, kas rudenī atvieglotu darbu ar pildspalvu iecirknī.

34.
Ekonomists - klusais
2010. gada 8. marts, 09:27

Kur kurmīša faktoloģiskajā bāzē ir kļūdas? Paskaidro ļautiņam, kas neko neredz un neko nezina. Man šķiet, ka kurmītis ļoti pārliecinoši norāda uz Dombrovska valdības “sasniegumiem”.

ozolin, atkal jau velk uz CK orgaana peredavicas stilu :(

“Ja vien viņa fiksi neuzmetīs kažoku uz otru pusi un neiestāsies Vienotībā,…”

Tu patiešām neko nerubī! Vienotībā iestāties nevar, var iestāties kādā no trim partijām, bet visprātīgākais Ēlertei ar domubiedriem būtu nodibināt savu partiju un pievienoties Vienotībai…

37.
dzeris - Kurmītim
2010. gada 8. marts, 09:34

Vot,kad tu man, bļin, tā visu apstāstīji, tīri konlkreti, par to Vienotību, uzreiz sapratu, ka par to nebalsošu, vot,bļin, vienīgi vēl nevaru izšķirties, par ko lai balso – par TP vai LPPLC?
Vot, tu man, bļin, nevarētu tīri kokrēti ieteikt, ko man, bļin, reāli darīt, tīri komkrēti?

38.
zvirbulēns-dzerim
2010. gada 8. marts, 09:36

Nu, kas tev nepatīk!
Ozoliņš varēja rakstīt skaidrāk, piemēram!

Beidzot!Beidzot Latvijā dibināta partija, kura piepildīs latviešu nācijas velmes. “Vienotība” apkopojusi tautas garīgo intelektu, kas vieno gan pilsoņus, gan nepilsoņus, gan citādi domājošos.Partijas dibināšanas kongresā, kura darbībai sekoja līdzi visa tauta, pieņemti vēsturiski uzstādījumi, rezulūcija par vērtībām. Šajā rezulūcijā partija apliecinājusi gatavību aizstāvēt demokrātiju, brīvības un daudzveidību. Šis vēsturiskais dokuments tika pieņemts ar vētrainiem aplausiem.
Tagad mēs visi varam droši teikt – ir mums tāda partija! Mums ir partija, kas apvienu katru un visus, partija, kas nākotnē ierakstīs daudz spilgtu, neaizmirstamu notikumu. Latviešu tauta ir teikusi – mēs gatava jauniem izaicinajumiem!
P.S.
Nu tā apmēram. Īsi, skaidri un visiem saprotami.

39.

” ..Jautājums – kura nauda un kura valoda mums labāk patīk – amerikāņu/angļu, krievu vai latviešu? ..”
_______________

Ģirt, skaidrs, ka man uz sho retorisko jautaajumu ir tikai 1 atbilde – LATVIESU VALODU,
bet tu smagi kljuudies iedomaadamies, ka Shkjeeles, Shesera un citu Bakjku 1. valoda ir latvieshu!

Atceries, ka svariigas lietas shie pasaku teeli kaarto paarsvaraa krievu valodaa! Tam pieraadiijums ir sho kungu sarunas ar kriminaalnoziedznieku (ir speeka staajies tiesas spriedums) ar Juurmalgeitas galveno figurantu – vieteejaas izcelsmes kriev-ebreju bandiitu (arii bijusho bumeru tirgoni)

Taa, vot, taas djelas iistenie latveeshi krukjii Latvijaa ;)

40.
Kurmītis >> klusais
2010. gada 8. marts, 09:41

Vai, vai, cik mēs „konstruktīvi” … :)
Konkrēti – KAS manis teiktajā neatbilst faktiem vai pašreizējajai realitātei?

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books