Vienotība par un pret (248)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 7. marts 23:28
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko balsot”. Līdz šim vienmēr bija bijis tik daudz, par ko balsot, ka ar to varēja aizbildināt pat nepiedalīšanos vēlēšanās. Šoreiz izvēle solās būt skaidrāka un vienkāršāka nekā jebkad kopš Saeimas vēlēšanu atjaunošanas. Arī Vaira Vīķe–Freiberga apsveikumā sestdien Nacionālajā teātrī notikušajam kongresam novēlēja: “Lai nebūtu mums vairs vēlētāju, kas teiktu, ka vēlēšanās nebūs neviena, par ko balsot. Būs!”

Vēl skaidrāka izvēle bija vienīgi 1989.gadā Augstākās padomes vēlēšanās — vai nu par Tautas fronti, vai nu par komunistiem. Taču jāuzmanās — paralēles ar Atmodu un Latvijas valsts atjaunošanu ir tikai metafora. Kopš tam Latvijā piecas reizes notikušas brīvas, demokrātiskas vēlēšanas, un arī šī Saeima, kurai pašlaik uzticas vairs tikai niecīgs procents valsts iedzīvotāju, ir Latvijas pilsoņu gribas brīvas izpausmes rezultāts. Salīdzinājums ar Atmodu un barikāžu laiku ir vietā, lai atgādinātu par ideāliem, kuri ir valsts pamatā, un parādītu pašreizējā politiskā piedāvājuma izvēles principiālo vienkāršību. Taču situācija ir fundamentāli cita — toreiz prasījām neatkarību no okupācijas varas, tagad prasām pašu vēlētiem priekšstāvjiem, lai tie pilda solīto strādāt savas tautas labā. Toties no Atmodas pieredzes zinām, ka ne jau vardarbība ir labākais veids, kā piespiest pat naidīgu varu pildīt mūsu prasības, vēl jo vairāk jāuzmanās, lai tagad vēršanās pret koruptīvo politisko kultūru nesajūk ar valsts pamatu apšaubīšanu un Saeimas nama logu dauzīšanu kā pērn 13.janvārī.

Nevis 2009.gada 13.janvāris, bet gan Lietussargu revolūcija 2007.gada rudenī ir Vienotības tapšanas sākumpunkts. Toreizējā sabiedrības spēja vienoties prasībā pašu ievēlētajiem politiķiem, lai tie rīkojas atbilstoši demokrātijas un tiesiskuma principiem, ir izaugusi līdz politiķu spējai vienoties, lai šos principus īstenotu valsts vadīšanā.

Tāpēc kongress, kurā apņemšanos to darīt formāli apstiprināja trīs partijas — Jaunais laiks, Pilsoniskā savienība un Sabiedrība citai politikai, līdz ar savstarpējās konkurences novēršanu un politisko spēku izkārtojuma vienkāršošanu padara situāciju skaidrāku vēl divējādi.

Pirmkārt, vairs nevar teikt, ka šīs partijas vienkārši ir “pret oligarhiem”. Jo tad uzreiz jāvaicā — atvainojiet, bet par ko tad ir oligarhi un cik liela sabiedrības daļa ir par viņiem, ja godīgas un saprātīgas valsts pārvaldes solījumu uzskata par vēršanos pret sevi? Vienotības izveidošana maina vietām līdzšinējos “varas turētājus” un “opozicionārus”. “Zaļo zemnieku” Augusts Brigmanis nokavēja par vienu dienu un varbūt par veselu laikmetu, vēl sestdien burkšķēdams, ka “pagaidām viņi tikai kā veca plate drillē, ka cīnīsies pret oligarhiem, un tas ir viss”. Par vēlu un garām — tas nav viss, un tagad jau tieši oligarhi būs tie margināļi, kuri cīnīsies “pret” — pret sabiedrības vairākuma prasīto politiskās kultūras mainīšanu. (Pie reizes mainījušies “populistu” apzīmējuma valkātāji — pašslavēto “darītāju” pirmītējā plātīšanās ar savu ekonomisko varēšanu izrādījās esam bijis populistisks burbulis, bet viņu pašreizējā darbošanās valdībā un Saeimā ir jau klasiski populistiska.)

Līdz ar to, otrkārt, mainījusies izpratne par to, kas un kam ir alternatīva vēlēšanās. Vērtējot, par ko balsot, un redzot gan kļūdas apvienības partiju darbībā, gan pretrunas starp tās partneriem, beigās tik un tā būs jāvaicā — bet kas tad ir alternatīva šādai apvienībai?

Kremļa partijas Vienotā Krievija filiāle Saskaņas centrs diezin vai ir alternatīva un “mazākais ļaunums”. Bet trekno gadu gāzētāju saviesto ļaunumu arī grūti nosaukt par mazu vai “nasing spešel”.

Ir saprotama pirmītējo varas partiju apdraudētības sajūtas viestā vēlmju domāšana, ka Vienotības mērķi un programma sākas un beidzas ar cīņu pret “oligarhiem”. Taču kongresā pulcējušos ļaudis nodarbina daudz plašāks sabiedrībai ļoti svarīgu tematu loks.

Triju partiju vadītāju — Ģirta Valda Kristovska (PS), Solvitas Āboltiņas (JL) un Aigara Štokenberga (SCP) — runas bija notikuma svarīgumam atbilstošas, un arī kongresā kopumā valdīja, ja var teikt, lietišķi pacilāta savas varēšanas apzināšanās gaisotne. Nekādas paštaisnas lamāšanās un sevis slavēšanas eksaltācijas.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) drīzāk bija, kā jau pierasts, pasausi pragmatisks, atskaitīdamies par savas valdības gada laikā padarīto un vēstīdams par vēl darāmo, kaut gan viņa spēju likt valdībai tik īsā laikā izdarīt pirms gada šķietami neiespējamo — novērst valsts bankrotu un pavērst ekonomiku atlabšanas virzienā partijas biedri droši vien būtu varējuši kaut vai stundām slavināt kā brīnumu.

Sandra Kalniete (PS) konspektīvi piedāvāja konkrētus pasākumus, kā praktiski īstenot to, ko daudzi mēdz piesaukt kā politiķu atbildības palielināšanu, pilsoniskās sabiedrības iesaistīšanu politikā, solidaritāti un taisnīgumu. Piemēram, mainīt vēlēšanu sistēmu (palielināt vēlēšanu apgabalu skaitu līdz 12 vai 14, ieviest tiešas pašvaldību vadītāju vēlēšanas, arī Valsts prezidentu ievēlēt tiešās vēlēšanās); ieviest principu, ka valdību veido lielākās Saeimā ievēlētās partijas pārstāvis, kā arī “konstruktīvās neuzticības” principu (ka esošu valdību var gāzt, tikai vienlaikus apstiprinot jaunu); apvienot pilsonisko organizāciju, kultūras un sabiedrisko mediju finansējumu vienā fondā; ieviest progresīvu nodokļu sistēmu. Var dažādi vērtēt katru no šiem un pārējiem priekšlikumiem, taču tās ir konkrētas lietas, par kurām ir vērts diskutēt. Un galvenais — šie politiķi tās var arī īstenot.

Ir pateicīgi rādīt uz jaunās apvienības iekšējām problēmām — ideoloģiskām un programmatiskām pretrunām, daudzo līderu iespējamajām personību sadursmēm un sarežģījumiem un konfliktiem, veidojot vēlēšanu sarakstu, kurā apvienība vēlētos paturēt vietu gan citu iespējamo partneru partiju, gan bezpartejiskiem un pagaidām nenosauktiem “pilsoniskās sabiedrības” pārstāvjiem, kurus pašlaik pārstāv viena pati bijusī Dienas galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte.

Taču šīs bažas nudien šķiet pārspīlētas, tāpat pareģojumi, ka demokrātiskai organizācijai dabiskas un absolūti nepieciešamās iekšējās diskusijas vēstītu par tās tuvojošamies galu. Šķiet ironiski, ka uz šīm pretrunām kā Vienotības nolemtības pazīmi norāda tie, kuri ar pliku naudu un bez diskusijām bija pamanījušies izveidot tādus politiskus monstrus kā “zaļo” un “zemnieku” principā nesavienojamā savienība vai Latvijas ceļa “eiropeisko liberāļu” un LPP klerikālo kleptokrātu biznesa projekts.

Vēl vairāk ironiski, ka šo nesavienojamo lietu savienotāju sāktais partiju konsolidācijas process tagad kā bumerangs nāk šiem atpakaļ patiešām demokrātiskas partiju konsolidācijas veidā un liek turpināt savienoties jau pēc pavisam saprotamiem — valsts varas kā savas privātās labklājības līdzekļa — kopējiem kritērijiem. Taču kā atbilde uz Vienotību it kā topošā Tautas partijas un LPP/LC savienība liek domāt par divu slīcēju glābšanos, tveroties vienam pie otra, nevis gaidīt no tās kaut jel kādu piedāvājumu arī Latvijas sabiedrībai.

Tāpēc — jā, Vienotība ne vienmēr un ne tuvu nebūs tik vienota kā vairākums līdzšinējo “varas partiju”, un, protams, ka tā būs raiba dažādu politiķu kompānija, no kuriem vēlētājam vieni šķitīs labi, citi tikai pieņemami, vēl kādi — nepieņemami, un tāpat būs ar viņu priekšlikumiem un darbiem. Taču tas ir plats solis prom gan no realitātē neiespējamā viena visas tautas mīlēta vadoņa, gan no līdzšinējiem viena cilvēka vai šauras cilvēku grupas biznesa projektiem. Un, izvērtējot visus “pret”, beigu galā tik un tā būs sev jāvaicā — kāda ir alternatīva?

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(75 balsotāji )
Komentāri

Nu ko Tu manai jaukajai Betai smadzenes sildi?

Saki uzreiz kā ir – saki, vai Repše, Dans ir saistīti ar klasiskā spirta ievedēju no Krievijas un tā tirgotāju interešu aizsargāšanu vai nav?
:)

162.
zvirbulēns -Ino
2010. gada 8. marts, 16:57

Pēc vēlēšanām Sorosa fonda darbība Latvijā tiks likvidēta, akurāt kā tas jau sen izdarīts Igaunijā!

163.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 8. marts, 17:02

Ukrainas graudi bija pirms tam kopā ar subsīdijām un PVN atmaksu. Kad Godmanis apgrieza subsīdijas , jo nebija ko maksāt nāca ģeniālais risinājums par 5% piedevām. Starp citu cik sapratu , tad piemēram Latraps spēj ražot ar peļņu pat bez subsīdijām , tapēc jautājums kapēc citi “izredzētie” grib dzīvot uz mūsu kakla.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) pirmdien atteicās vērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Normunda Vilnīša ģimenes parādsaistības, jo tās vērtēšot komisija, kurai jāizskata visa KNAB vadītāja līdzšinējā darbība. KNAB vadītāja ģimenes parādsaistību izvērtēšana šai komisijai, kuru, pēc premjera teiktā, jāizveido šonedēļ, būs jāizdara līdz 1.aprīlm.
————–
KNAB darbību gan var vērēt ģenerālprokurors!
Vai tomēr jēlīši jau aizmirsuši, ka paši bļāva, ka Loskutovu var vērtēt tikai ģenerālprokurors?

> klusais
Nedaudz siltāks.
———-
Labi, es saprotu principu. Bet tagad konkrētāk, ir info, ka Titavs iesaistīts, vai tikai baumas?
Ir konkreta informacija proķenē, jebšu kāds redzējis Titavu dzeram kafiju pie viena galda ar kādu aizdomīgu tipu?
Klusais, tā vietā, lai mierīgi izklāstītu iespējamo shēmu, Tu te liec nodarboties ar mīklu minēšanu. Ja specdienstiem Tu interesētu, sen jau būtu uzsūtīta kāda Mata Hari… :) , jo, ja kas , Tevi noteikti var paņemt kāds glīts un dumjš sievisķis, kas izliekas ka klausās muti ieplētis… :) :) :)

166.
zvirbulēns - klusajam
2010. gada 8. marts, 17:04

Tādēļ, ka JL ir Kampars un dubultstandarti!

167.

Skaidrības labad: Cita Diena nav informatīvs, bet analītisks plašsaziņas līdzeklis. To, ka Lembuks publiski salamājies ar Brigmani vai Puķu Ansis no tulpēm pārgājis uz pujenēm,es varu izlasīt vismaz 5 portālos, toties nevienā citā portālā es nevaru izlasīt, ko par mani interesējošiem sabiedriski politiskajiem jautājumiem domā cilvēki, kuru domas man ir svarīgas. Nojaut atšķirību?? Es un domāju, ka arī daudzi citi šeit nemeklēju aktuālo informāciju, bet viedokļus.

zvirbulēns -Ino
Kas to izdarīs, kas? Lembergs? Lai dieviņš nogrābstās :-)

> klusais
Kad Godmanis apgrieza subsīdijas , jo nebija ko maksāt nāca ģeniālais risinājums par 5% piedevām.
———
Un tomēr, kur te Repšes, kur Titava, kur Kampara loma?
Vai lēmumi gatavoti viņu laikā?
Vai vari apgalvot, ka Titavs iesaistīts, bet Repše vai Kampars viņu piesedzis?

170.

Kāds sakars kafijai. Runa ir par MK noteikumu virzīšanās gaitu un atsevišķu ministru nostāju. Nu protams Tev neviens neteiks ,ka nejauši pie blakus galdiņa Ģertrūdes ielas Steak House dzirdēja Titava un … sarunu ,ka vajag pabīdīt obligātās 5% biodegvielas piedevas , jo paralēli jau darbs sācies arī Saeimas tautsaimniecības komisijā. Un pie kājas būs ,ka budžetam neienāk 30 mio. Ls gadā akcīzes formā un pieaug patēriņš , jo bizness ir izredzētajiem. Tam pat tiek bīdītas speciālas asociācijas, kuras stāsta cik viss forši un labi. Un tad pilnīgi nejauši arī finansu ministrs un ekonomikas ministrs pretēji premjera nostājai pēkšņi konstatē cik laba tomēr ir biodegviela ( pie kam finansu ministram tas ir 30 mio zāģis akcīzes budžetā) un nekas ,ka pēc tam daži vīpsnā ,ka nopirkuši visu EM , bet citi samērā raibā kompānijā iekļūst visādās veicinošās organizācijās.

171.
zvirbulēns - Intaram
2010. gada 8. marts, 17:19

Kādēļ žurnālisti šodien ir pakotāji?

Tādēļ, ka viņi grib sev ietekmi!

Kādēļ viņi alkst pēc ietekmes?

Tādēļ, ka tā var vairāk nozagt, ieraut nāsīs, viņi grib iedzīvoties nevis uz informēšanu, kas būtu saprotami un labi visiem, bet arī ar politikas taisīšanu.

Īsāki sakot, svarcovščiki, kas partijās nestājās, bet piepelnās uz citu muļķošanu, ūdeņu jaukšanu, smadzeņu skalošanu.
:(

172.

Zināšanai šis jautājums muļļājās jau no ~2004gada un kļuva būtisks pagajušogad , jo nebija subsīdiju ko maksāt. Tas ir līdzīgi kā ar vēja enerģiju. Man bija ideja , ko izteicu – labāk tos 30 mio ko neieņems akcīzē novirzīt lauksaimniecības subsīdijām , būs vismaz pārtika.

173.

Manās ausīs nonākusi arī šāda informācija: kāds pajauns, aplam tukls vīrs, kas allaž redzams ķreklā ar atpogātu apkaklīti un žaketi, drīzumā izdošot bestselleru “101 padoms, kā nospert 10 mio, iebāzt ofšoros un cerēt izvairīties no tuptūža”. Par šo tak būsi kaut ko dzirdējis?

Tāpat jau balsošu par Vienotību, jo citu variantu diži nava. .Tomēr ir nianses, kas rada pilnīgi lieku miglu- Ēlertes noslēpumi,Repšes mājāspalikšana.. Iespaids, ka organizācijai nav saskaņota vadība.Jāsaka, ierindas pilsonim, vidējam vēlētājam,katra šī neskaidrība rada tikai aizdomas un samazina Vienotības vēlēšanu izredzes. Tā taču ir ābece.Kā arī zinot latvju bāleliņus, šis viss rada bažu, ka līdz rudenim ntie vadoņi jau būs smuki sakasījušies, pēc vēlēšanām pašķīdīs kur kurais,un visādi šlesakovi smaidot savāks atliekas..Ceru,ka tā nebūs.

175.
zvirbulēns - Ino
2010. gada 8. marts, 17:25

Es tev vēlreiz saku – soristu organizācijas, kas pako cilvēkus, iesaiņo amatpersonas, uzliek tām zīmogus, tiks izkvēpināti.
Un vēl, tiks atņemtas privilēģijas NVO!

176.

Citu variantu patiesi īpašu nav. Mani gluži kā, pardon, suņanagla traucē Kalnietes un Āboltiņas kundzes klātesamība …

173.Karamba
Vai tas nebiji Tu, kurš vakar vai aizvakar Dienā lamāja JL uz velna paraušanu? :-)

178.

Neesi dzirdējis, kā puķu Ansim šodien veicas?

> Ino
Kā tai muļķīgajā krievu teicienā- sit, tātad mīl :)

180.
zvirbulēns - Karamba
2010. gada 8. marts, 17:30

Kad Vienotība iekļūs Saeima, tā iekšējo nesaskaņu dēļ sadalīsies trīs frakcijās. Saeima būs vēl sadrumstalotāka kā tagad. SC, iespējams trūkstošos piepirks, ja tā var teikt.
Balsot par Vienotību, tas ir pirkt kaķi maisā, saprātīgi cilvēki par viņiem nebalsos, nobalsos par Lembergu tautsaimnieku.

>zvirbulēns
Un vēl, tiks atņemtas privilēģijas NVO!
____________________
Tas ir labi! Vēl vajag aizliegt laikrakstus, tiešās TV pārraides un atjaunot glavļitu, tad viss būs štokos! Cenzūra – patiesības māte! Vēl derētu pie atbrīvotāju pieminekļa ierīkot koncentrācijas nometni un Puzē psihiatrisko slimnīcu :-)

178.Karamba
:-)

Kalniete arī ir labs stāsts.. Līdz EU parlamentam zibēja visos ekrānos,pūta un elsa par Latviju bārenīti.. tad sapakojās un pazuda Briseles gaiteņos.. Brīnums, ka uz kongresu ieradās.Varēja jau atsūtīt vnk apsveikumu :)

184.

Puķu Anša spalvainais bomža feiss vai ik mīļu dieniņu rēgojas Dienā, taču diezin kāpēc slavējošus komentārus lielā vairumā tur nemana.

Kalniete, Kariņš uz Saeimu nestartēs, biedri!

186.

Grāmatas top, veļa tiks mazgāta, un labi, ka tā!

> klusais
Cik zinu Mk noteikumi par biodegvielas 5% piejaukumu stājās spēka ar 1. oktobri.
Pirmkārt, tā ir Eiropas prasība, mēs esam vieni no pēdējiem, kas to ievieš.
Otrkārt, zinu kā tiek “ražoti” MK noteikumi, tam vajadzīgs laiks, tas bija iesākts jau Godmaņa laikā.
Treškārt, Tautsaimniecības komisiju vai tik nevadīja posta partija?

Tātad Tu gribi teikt, ka Titavs iepriekšējās valdības laikā lobēja biopiedevu ražotāju intereses?

>zvirbulēns
Nesi padomājis, vai nevajadzētu arī atjaunot troiku darbību, kas spriedumus nevelk gadiem, bet piespriež sodu nevilcinoties un turpat uz vietas pagrabā arī izpilda? Man viegli iedomāties, ka jūs trijatā – zvirbulēns, Ždanoka un Grostiņš ar drūmjiem ģīmjiem sēdētu pie galda ar sarkanu galdautu un Žanoka bļautu uz Āboltiņu: Otvečai, gņīda! :-)

189.

Un tev šķiet taisnīgi, ka valsts dod privilēģijas NVO, nodokļu atlaides?
Ar tām privilēģijām, draugs, tas feodālisms Latvijā sākas.
Privilēģijām Latvijā tiks pielikts punkts!

Tas ko gribēju pateikt, ka iespaids- organizācija vēl tikai strukturējas ( diez ar ko tas beigsies,redzēsim ), un acīmmredzami trūkst kāda Vienotības liepnieka, kurš ieklārētu to, kā aptuveni domā un uztver notiekošo t.s. vidējais vienkāršais vēlētājs.. Ok, tie kas šo to zin,lasa, interesējas. .varbūt arī saprot visas neskaidrības- kas,kā,kapēc.. Aber, tas ir lielais mazākums, un baža ,ka vairums var finālā izvēlēties vienu skaidru vēsti- Lembi saimnieku,vai SC, nevis labi domātu, bet daudzgalvainu, īsti nesaprotamu elitāro rasolu.

191.

Ja pie varas nāks jaunkomunisti (Vienotība), Latvijā būs arī troikas, sākumā viņi apslaktēs citus, tad sāks slaktēt sevi ( re Repši jau izmeta).

192.
zvirbulēns-Karambam
2010. gada 8. marts, 17:45

Katrā ziņā tā arī būs! Šitos pļurinātājus par vērtībām – tauta ciest nevar!

193.
Jānis Bīelnieks
2010. gada 8. marts, 17:46

Latvijā katrās vēlēšanās mēs balsojam par citiem, bet ievēlam tos pašus. ???

Uldis Grasis, Minhenē,Vācijā 3.12.09

NENOLAID ROKAS LATVJU TAUTA

NENOLAID ROKAS LATVJU TAUTA

KAUT GADU SIMTIEM MĀNĪTA UN KAUTA

NENOLAID ROKAS

UN BEZCERĪBĀ NEIEMĒRCI TĀS

JO TU ESI TĀ, KAS MOKĀS

UN ŠOREIZ AR NO PAŠU ĻAUDĪM

NENOLAID ROKAS KAD VĒLĒŠANAS TEVI SAUC

TAD IEVELC ELPU, PĀRMET KRUSTU

UN IELIEC KRUSTU TĀ

LAI TIE KAS TEVI KRĀPA

PROJĀMZUSTU

NENOLAID ROKAS LATVJU TAUTA

UN LAIGAN KAUTA, MĀNĪTA UN KRĀPTA

TU ESI MŪSU ELPA CERĪBĀ

UN JA PAR DAUDZ TEV

SIRDĪ NOGURUMS UN MAZDŪŠĪBA

TAD IEVELC ELPU VĒLREIZ PĀRMET KRUSTU

UN VĒLREIZ EJ UZ BARIKĀDĒM

BET ROKAS NENOLAID

>zviebulēns
Un tev šķiet taisnīgi, ka valsts dod privilēģijas NVO, nodokļu atlaides?
____________________
Pasarg, Dievs! Nekādā gadījumā! Vēl vairāk, es uzskatu, ka lielākie nodokļi jāmaksā invalīdiem un bāreņiem :-)

195.
zvirbulēns-betai
2010. gada 8. marts, 17:49

Beta, nu ko tu ar to kluso ņemies, kāds viņam speciāli pametis šo dezinformāciju, un viņš to pieņēmis par faktu.

Titavam, ziķerim, citāds bizness! Kāds – to gan nezinu, bet rebas taisa zēns!

> zvirbulēns
Pirms aizdodos, gribu vēlreiz uzsvērt, ka velti Tu nabaga Lembim dod cerības, sista (izspēlēta) kārts viņš ir…
Butu nu vecais zēns savācis atlikušo kapitālu, pārskaitījis un labi dzīvojis nost atlikušo laiku. Atradis kādu jauku dvēseli, kas viņu mīl pa īstam ne naudas dēļ.
Patiesa mīlestība ir tā vērta, lai to meklētu, tā aizstāj visas tās iedomātās vērtības, par ko nabaga Lembergs cīnās… :)

197.

Sāksim ar to ,ka ES direktīva ir rekomendējoša nevis obligāta , tas tika noskaidrots jau tālajā 2004 gadā un stāsts par to kā obligātu ir piemērs kā vēlamo pasniedz par esošo.
Otrais ja nekļūdos , tad tausaimniecības komisija to atkal pacēla tieši tajā mēnesī,kad Ventspilī atklāja jauno biorūpnīcu – janvārī. Līdz pavasarim gāja nopietna stīvēšanās un tikai kaut kad maijā dīvaini nostājoties bioražotāju pusē Repšem un Kamparam šis jautājums tika izlemts, bet muļļāšanās notika jau daudzus gadus. Jautājums – kas lika nostāties Kamparam un Repšem TP pusē šinī jautājumā? Nekas nenotiek pats no sevis.

>190.zvirbulēns-Ino
Ja pie varas nāks jaunkomunisti (Vienotība), Latvijā būs arī troikas, sākumā viņi apslaktēs citus, tad sāks slaktēt sevi ( re Repši jau izmeta).
__________________
Zelta vārdi, zvirbulēn! Re, ir jau sākuši – 2 lieciniekus, kas gribeja liecināt pret Lembergu, jau novākuši! Bet kas tik vēl būs!? Lai dieviņš nogrābstās :-)

principaa,balsojot par Vienotiibu, sanaak balsot nevis par kautko pavisam jaunu un nezinaamu, bet JL, SCP un PS + kāda spilgta persona, kas arii jau zinaama. interesanti, kaa vinjas sastraadaasies, ja protams buus taada iespeeja,atceroties piem. PS izcelsmi. Bet shobriid ir sliktaaka situaacija valstii,bekaa paaris gadu atpakalj, kas tomeer shiis partijas vareetu labi vienot. ljoti interesanti ko dariits TP, LC un citi, shovs var turpinaaties! :)

200.
zvirbulēns-betai
2010. gada 8. marts, 17:56

Beta, vecā učene, nāc pie manis laimē diet, a tavam vecim atdošu zvirbulieni, kas jau gana apnikusi!Tev jau ar tas tavs vecis apnicis, vai ne, cik ilgi vilksi uz pieradumu vien?
:) :) :)

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books