Vienotība par un pret (248)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 7. marts 23:28
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko balsot”. Līdz šim vienmēr bija bijis tik daudz, par ko balsot, ka ar to varēja aizbildināt pat nepiedalīšanos vēlēšanās. Šoreiz izvēle solās būt skaidrāka un vienkāršāka nekā jebkad kopš Saeimas vēlēšanu atjaunošanas. Arī Vaira Vīķe–Freiberga apsveikumā sestdien Nacionālajā teātrī notikušajam kongresam novēlēja: “Lai nebūtu mums vairs vēlētāju, kas teiktu, ka vēlēšanās nebūs neviena, par ko balsot. Būs!”

Vēl skaidrāka izvēle bija vienīgi 1989.gadā Augstākās padomes vēlēšanās — vai nu par Tautas fronti, vai nu par komunistiem. Taču jāuzmanās — paralēles ar Atmodu un Latvijas valsts atjaunošanu ir tikai metafora. Kopš tam Latvijā piecas reizes notikušas brīvas, demokrātiskas vēlēšanas, un arī šī Saeima, kurai pašlaik uzticas vairs tikai niecīgs procents valsts iedzīvotāju, ir Latvijas pilsoņu gribas brīvas izpausmes rezultāts. Salīdzinājums ar Atmodu un barikāžu laiku ir vietā, lai atgādinātu par ideāliem, kuri ir valsts pamatā, un parādītu pašreizējā politiskā piedāvājuma izvēles principiālo vienkāršību. Taču situācija ir fundamentāli cita — toreiz prasījām neatkarību no okupācijas varas, tagad prasām pašu vēlētiem priekšstāvjiem, lai tie pilda solīto strādāt savas tautas labā. Toties no Atmodas pieredzes zinām, ka ne jau vardarbība ir labākais veids, kā piespiest pat naidīgu varu pildīt mūsu prasības, vēl jo vairāk jāuzmanās, lai tagad vēršanās pret koruptīvo politisko kultūru nesajūk ar valsts pamatu apšaubīšanu un Saeimas nama logu dauzīšanu kā pērn 13.janvārī.

Nevis 2009.gada 13.janvāris, bet gan Lietussargu revolūcija 2007.gada rudenī ir Vienotības tapšanas sākumpunkts. Toreizējā sabiedrības spēja vienoties prasībā pašu ievēlētajiem politiķiem, lai tie rīkojas atbilstoši demokrātijas un tiesiskuma principiem, ir izaugusi līdz politiķu spējai vienoties, lai šos principus īstenotu valsts vadīšanā.

Tāpēc kongress, kurā apņemšanos to darīt formāli apstiprināja trīs partijas — Jaunais laiks, Pilsoniskā savienība un Sabiedrība citai politikai, līdz ar savstarpējās konkurences novēršanu un politisko spēku izkārtojuma vienkāršošanu padara situāciju skaidrāku vēl divējādi.

Pirmkārt, vairs nevar teikt, ka šīs partijas vienkārši ir “pret oligarhiem”. Jo tad uzreiz jāvaicā — atvainojiet, bet par ko tad ir oligarhi un cik liela sabiedrības daļa ir par viņiem, ja godīgas un saprātīgas valsts pārvaldes solījumu uzskata par vēršanos pret sevi? Vienotības izveidošana maina vietām līdzšinējos “varas turētājus” un “opozicionārus”. “Zaļo zemnieku” Augusts Brigmanis nokavēja par vienu dienu un varbūt par veselu laikmetu, vēl sestdien burkšķēdams, ka “pagaidām viņi tikai kā veca plate drillē, ka cīnīsies pret oligarhiem, un tas ir viss”. Par vēlu un garām — tas nav viss, un tagad jau tieši oligarhi būs tie margināļi, kuri cīnīsies “pret” — pret sabiedrības vairākuma prasīto politiskās kultūras mainīšanu. (Pie reizes mainījušies “populistu” apzīmējuma valkātāji — pašslavēto “darītāju” pirmītējā plātīšanās ar savu ekonomisko varēšanu izrādījās esam bijis populistisks burbulis, bet viņu pašreizējā darbošanās valdībā un Saeimā ir jau klasiski populistiska.)

Līdz ar to, otrkārt, mainījusies izpratne par to, kas un kam ir alternatīva vēlēšanās. Vērtējot, par ko balsot, un redzot gan kļūdas apvienības partiju darbībā, gan pretrunas starp tās partneriem, beigās tik un tā būs jāvaicā — bet kas tad ir alternatīva šādai apvienībai?

Kremļa partijas Vienotā Krievija filiāle Saskaņas centrs diezin vai ir alternatīva un “mazākais ļaunums”. Bet trekno gadu gāzētāju saviesto ļaunumu arī grūti nosaukt par mazu vai “nasing spešel”.

Ir saprotama pirmītējo varas partiju apdraudētības sajūtas viestā vēlmju domāšana, ka Vienotības mērķi un programma sākas un beidzas ar cīņu pret “oligarhiem”. Taču kongresā pulcējušos ļaudis nodarbina daudz plašāks sabiedrībai ļoti svarīgu tematu loks.

Triju partiju vadītāju — Ģirta Valda Kristovska (PS), Solvitas Āboltiņas (JL) un Aigara Štokenberga (SCP) — runas bija notikuma svarīgumam atbilstošas, un arī kongresā kopumā valdīja, ja var teikt, lietišķi pacilāta savas varēšanas apzināšanās gaisotne. Nekādas paštaisnas lamāšanās un sevis slavēšanas eksaltācijas.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) drīzāk bija, kā jau pierasts, pasausi pragmatisks, atskaitīdamies par savas valdības gada laikā padarīto un vēstīdams par vēl darāmo, kaut gan viņa spēju likt valdībai tik īsā laikā izdarīt pirms gada šķietami neiespējamo — novērst valsts bankrotu un pavērst ekonomiku atlabšanas virzienā partijas biedri droši vien būtu varējuši kaut vai stundām slavināt kā brīnumu.

Sandra Kalniete (PS) konspektīvi piedāvāja konkrētus pasākumus, kā praktiski īstenot to, ko daudzi mēdz piesaukt kā politiķu atbildības palielināšanu, pilsoniskās sabiedrības iesaistīšanu politikā, solidaritāti un taisnīgumu. Piemēram, mainīt vēlēšanu sistēmu (palielināt vēlēšanu apgabalu skaitu līdz 12 vai 14, ieviest tiešas pašvaldību vadītāju vēlēšanas, arī Valsts prezidentu ievēlēt tiešās vēlēšanās); ieviest principu, ka valdību veido lielākās Saeimā ievēlētās partijas pārstāvis, kā arī “konstruktīvās neuzticības” principu (ka esošu valdību var gāzt, tikai vienlaikus apstiprinot jaunu); apvienot pilsonisko organizāciju, kultūras un sabiedrisko mediju finansējumu vienā fondā; ieviest progresīvu nodokļu sistēmu. Var dažādi vērtēt katru no šiem un pārējiem priekšlikumiem, taču tās ir konkrētas lietas, par kurām ir vērts diskutēt. Un galvenais — šie politiķi tās var arī īstenot.

Ir pateicīgi rādīt uz jaunās apvienības iekšējām problēmām — ideoloģiskām un programmatiskām pretrunām, daudzo līderu iespējamajām personību sadursmēm un sarežģījumiem un konfliktiem, veidojot vēlēšanu sarakstu, kurā apvienība vēlētos paturēt vietu gan citu iespējamo partneru partiju, gan bezpartejiskiem un pagaidām nenosauktiem “pilsoniskās sabiedrības” pārstāvjiem, kurus pašlaik pārstāv viena pati bijusī Dienas galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte.

Taču šīs bažas nudien šķiet pārspīlētas, tāpat pareģojumi, ka demokrātiskai organizācijai dabiskas un absolūti nepieciešamās iekšējās diskusijas vēstītu par tās tuvojošamies galu. Šķiet ironiski, ka uz šīm pretrunām kā Vienotības nolemtības pazīmi norāda tie, kuri ar pliku naudu un bez diskusijām bija pamanījušies izveidot tādus politiskus monstrus kā “zaļo” un “zemnieku” principā nesavienojamā savienība vai Latvijas ceļa “eiropeisko liberāļu” un LPP klerikālo kleptokrātu biznesa projekts.

Vēl vairāk ironiski, ka šo nesavienojamo lietu savienotāju sāktais partiju konsolidācijas process tagad kā bumerangs nāk šiem atpakaļ patiešām demokrātiskas partiju konsolidācijas veidā un liek turpināt savienoties jau pēc pavisam saprotamiem — valsts varas kā savas privātās labklājības līdzekļa — kopējiem kritērijiem. Taču kā atbilde uz Vienotību it kā topošā Tautas partijas un LPP/LC savienība liek domāt par divu slīcēju glābšanos, tveroties vienam pie otra, nevis gaidīt no tās kaut jel kādu piedāvājumu arī Latvijas sabiedrībai.

Tāpēc — jā, Vienotība ne vienmēr un ne tuvu nebūs tik vienota kā vairākums līdzšinējo “varas partiju”, un, protams, ka tā būs raiba dažādu politiķu kompānija, no kuriem vēlētājam vieni šķitīs labi, citi tikai pieņemami, vēl kādi — nepieņemami, un tāpat būs ar viņu priekšlikumiem un darbiem. Taču tas ir plats solis prom gan no realitātē neiespējamā viena visas tautas mīlēta vadoņa, gan no līdzšinējiem viena cilvēka vai šauras cilvēku grupas biznesa projektiem. Un, izvērtējot visus “pret”, beigu galā tik un tā būs sev jāvaicā — kāda ir alternatīva?

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(75 balsotāji )
Komentāri

Viena lieta man nav skaidra – kapec sheit komentaros uzturas rinda cilveku kuri patologiski ienist JL, Vienotibu, Ozolinu utt. Galu galaa CD nav ne Diena, ne Delfi, ne citi lielie portali kur variet slavinaat vai pelt cik tik lien. Ja jusu merkis ir “cinities” ar CD paustajiem uzskatiem, tad pataupiet savu laiku un energiju kaut kam jedzigakam. Vai tie daudzie minusi nemaz neatvesina jusu kvelo dedziibu?

> klusais
Jautājums – kas lika nostāties Kamparam un Repšem TP pusē šinī jautājumā?
——–
Iespējams tie bija budžeta grozījumi, kas jāapstiprina. Iespējams, tā bija politiski smaga izšķiršanās…
Domāju, ka šī gada laikā gan Repšem gan Dombrovskim vajadzēja daudz kur piekāpties posta partijai, lai iegūtu laiku, lai varētu pierādīt sevi. Jo sāka viņi ar ar ļoti sliktu priekš sevis pozīciju.
Tagad daudz kas mainījies, bet vienalga, vēl jāizdzīvo līdz vēlēšanām.

203.

Piedod manu neinformētību. Es laimīgi atteicos no tā mūļa apbrīnošanas “Dienā” ar 1.11.09.

204.

Pastāsti man vai tad Dombrovskim bija kāda cita politiska izšķiršanās nekā minētajiem kungiem ?

205.

Ko brīnies, baltais cilvēk? Bībelē stāv rakstīts, ka tam cilvēkam būs ar sviedriem vaigā savu dienišķo maizi pelnīt. Šie tad nu arī cenšas, kā mācēdami…

>A.Ozoliņš:”(..)Un, izvērtējot visus “pret”, beigu galā tik un tā būs sev jāvaicā — kāda ir alternatīva?” – KAM GALVĀ vēl kaut nedaudz ‘pelēkās’ vielas atlicis, tas sapratīs – Alberts Einšteins teica, ka ir “vājprāts darīt vienu un to pašu atkal un atkal un ik reizi gaidīt pilnīgi citus rezultātus”.(citāts iz V.Avotiņa bloga raksta par ‘burburbūtējiem vai….).

Vēl nav zināms, ko par to teicis Zinovjevs.

man gan ir trūcīgs citāts( pēc atmiņas): u nix tam na zapade sex, zato pa chasti bl-stva im nas ņi dagnaķ.” “V preddverii raja” Lozanna 1977.

>lama – VAJAG VAIRĀK Latvijas biezpienu ēst, tad par atmiņu nebūs jāžēlojas ? Starp citu, kopš 1977.g. lielas pārmaiņas notikušas ( nava vairs – ‘u nix vai u nas’), tā kā laiks no citēšanas pāriet pie metodoloģijas izmantošanas (realitātes izpratnes) ? ATSTĀJ ‘papagaiļa’ gājienus- citātus par demokrātijas&tirgus ekonomikas ”neredzamās” rokas labumu apjūsmošanu mūsu vienotajiem demokrātiem – neko citu jau, DIEMŽĒL, šobrīd vairs nav ko apjūsmot.

>207.
reality

Pameklē rakstos.

VAJAG VAIRĀK ….”
chego orjoš?
nav jau pirmā reize.Nobļausi vēl rīkli.

Ēd zivis. Vismaz spīdēs. Fosfors.

>lama –
-PALDIES par ieteikumu un rūpēm par manu rīkli
( kāds tai sakars ar komentāru rakstīšanu ?).

palasijos Betu ws Klusais..Klusais..tu gadienā neesi kāds no Kažociņa blusām?:) Tu tak esi bīstams..Tev tak nau jautājumu, kur neesi klāt ar sveci stāvējis, vai nu vismaz brālēna meita piedalījusies!:)))agrāk tādi veči bija tikai no stūra mājas..manas simpātijas un Oscar goes to Beta!:)..bet pa lielam šis ir laiks kad jābeidz matus skaldīt..sīkas un lielas antipātijas jāslauka pagultē un jaapvienojas gan repšem gan kristovskim un visiem kam rūp Latvijas nākotne..letiņiem tāpat kā šimpanzēm patīk utis meklēt otra kažokā..bet pa to laiku tās mēdz apēst pantēras..labāk tomēr ir apvienoties un cīnīties pret buldozeriem kas iznīcina mežu..vai sarainiem riecieniem kas to jau sarunājušī iztirgot..nerunājot nemaz par nekulturālajām gorillām kas tā vien tīko iebrukt no kaimiņu meža..

212.

Ar Kažociņu gan nav sakara un nevajag. Ja par blusām runājot , tad nav protams tās jāskalda līdz brīdim ,kad tās kļūst par megablusām – šovakar atnāca viens mesedžs ,ka vieniem MK noteikumiem ,kam tulīt jāiet uz apstiprināšanu nez kapēc ar FM gādību tiek ielikts punkts ,kas vitāli svarīgs TP atbalstītājam. Nejaušība? Likumsakarība? Bet varbūt kāds maigi palūdzis?

213.
riņķī apkārt - klusais
2010. gada 8. marts, 20:55

Un, kas tas ir par punktu? Lai varu riit uzreiz saprast, par ko ir runa? :)

214.

Vispār gan “veči no stūra mājas” neplātās uz visiem stūriem… Plātās parasti tie, kuriem ļoti gribas uzlekt augstāk par to vietu, kur mugura zaudē savu pieklājīgo nosaukumu.

215.
Andrew - klusais
2010. gada 8. marts, 21:01

nu re. kārtējais messidžs..un tieši šodiem..Tu tak esi kā tas džeks no filmas Ēna ( laikam Ričards Gīrs spēlēja centrālo lomu ),..pa visiem kanāliem messidži pienāk:)..manuprāt tomēr viss kas svarīgs ir TP ir kārtīga atvadu balle ar Kraukļa vadīto kapellu..

216.
ululiņš>Andrew
2010. gada 8. marts, 21:03

Faktoloģiska kļūda: mērkaķi, gorillas ieskaitot, nemeklē otra kažokā blusas, tās sen jau ir noķertas un apēstas. Viņi meklē sviedru sāls graudiņus, jo sāls viņiem trūkst.
Aizmirsu tev atzīties, ka es arī pa reizei iesērfoju vecajā “Dienā”. Nostaļģija…

Skaidrs ir viens – tauta sajūsmā par Vienotības dibināšanu nelauž krēslus. Gaidam programmu un darbus.

218.
Andrew - uluiņš
2010. gada 8. marts, 21:16

es jau ar..tikai ar citu niku:)
skatos jau es ar visādu animal planet:)bet izskatās jau pēc utošanās..kaut gan viņi uzvedas daudz saprotamāk un mīļāk…

220.

Paldies par klipu, novērtēju.

221.

Dieva dēļ ..Tu tak neapvainojies..?:)

222.
klusais>Andrew,rinķī apkārt
2010. gada 8. marts, 21:28

Sarunājam tā – nākamnedēļ tiem noteikumiem jāiziet caur MK, kad viss būs galā tad izstāstīšu ar komentāriem. Jūsu uzdevums ir atgādināt. Nodemonstrēšu ar visiem cipariem.

223.

Jau esmu rakstījis – pēdējoreiz apvainojos uz Aksenoku 2006.gada decembrī par to ,ka pārdevās amata dēļ.

224.
ululiņš>klusais
2010. gada 8. marts, 21:34

Veca patiesība: pravietis savā tēvu zemē netiek cienīts. Šodien visi sakrituši tev virsū, sākot ar Betu. Nesēro tāpēc 3 dienas! Katram no mums savi trūkumi, un es arī neesmu nekāds Baltais tēvs…

sorry..mani palaboja..tas nebija Gīrs..tas bija Aleks Boldvins:)..klusais..gan jau pienaaks laiks gan faktiem gan cipariem..parasti MK noteikumi kas tiek radiiti lobeetaaju interesees izraisa veelmi panjemt shmeiseri un no veedera veedeklii magaziinu iztukshot..hemoroji no tiem taadi ka 2 gadi jaamocaas..es ar varu ar cipariem un faktim

226.
zvirbulēns-klusajam
2010. gada 8. marts, 22:05

Klipiņš no filmiņas tā neko!
:)
Es Tev visu laiku saku – JL no citiem neatšķiras!

227.

Kur viņi ņem naudu, ko? Tūlīt būs plūdi, cilvēki izmisumā – nauda nebūs!
—————

Finanšu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem uzdots piešķirt 238 620 latus, lai nodrošinātu svētku norisi, tajā skaitā Valsts policijai piešķirs 18 064 latus sabiedriskās kārtības nodrošināšanai 4.maija pasākumu laikā, Nacionālajai radio un televīzijas padomei 110 000 latu Latvijas Televīzijai pasākuma “Neatkarības diena Latvijas novados Latvijas Televīzijā” nodrošināšanai no 1. līdz 4.maijam.

Valsts prezidenta kancelejai pārskaitīs 500 latus svētku publicitātes pasākumu nodrošināšanai.

21 680 latus pārskaitīs Latvijas Universitātei zinātniskās konferences “1990.gada 4.maija Latvijas Neatkarības deklarācija: starptautiskie un iekšpolitiskie aspekti” organizēšanai.

Ārlietu ministrijai pārskaitīs 16 664 latus SIA “PIX” brīvdabas foto izstādes “Veltījums Latvijas Neatkarības deklarācijas atjaunošanai” organizēšanai Doma laukumā.

Kultūras ministrija sadalīs 31 712 latus, no tiem Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra saņems 24 412 latus svinīgā pasākuma pie Brīvības pieminekļa organizēšanai, biedrība “Okupācijas muzejs” saņems 500 latus skolēnu semināra “Es un brīvība” organizēšanai, Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome saņems 4800 latus vēsturisko liecību izstādes “Baltijas neatkarības deklarācija 1990″ organizēšanai.

40 000 latu tiks pārskaitīti biedrībai “Latvijas Olimpiešu klubs” projektam “Pēdas” Lielās talkas organizēšanai 24.aprīlī.

228.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 8. marts, 22:22

Starp ļoti daudziem labiem komentāriem ik pa brīdim ir lasāmi tādi,kuru stils jau kaut kur ir manīts.Tie neko jaunu nepasaka,tik izplata ķengas un regulāri izvelk no azotes tādus trumpjus kā,,sorosīši,,marsietis,,u.t.t. Uz reiz var redzēt,ka tas vārīts Šķēles un Lemberga virtuvē.Ļauj man minēt un aprakstīt Tevi,jaunais oranžais censoni.Lai citi arī zina ,kāds izkaties.Cilvēkiem acīs tu nemēdz skatīties un ja skaties,tad caur pieri.Stāja Tev tāda iztapīga un rokas spiediens ļengans. Tautas partijas kongresos Tu kāri tver visu,Šķeles sacīto un svarīgāko pieraksti.Kad Šķēle ietur pauzi,Tu baidies pat ieelpot.Tu bieži esi manīts ar Skalbes pasaku grāmatu padusē un pēdējā laikā pat citē ķīniešu filozofus.Tavas bikses vienmēr ir izbuktētas un zobi izpucēti.Viesībās,draugu pulkā,Tu centies atdarināt savu elku un atstāsti viņa jokus.Viereiz pat mēģināji ataudzēt bārdiņu.Vakaros klusībā sapņo,ka kļūsi tik pat varens un bagāts un kā varēsi visus čakarēt.Skolā Tevi neviens nemīlēja,jo Tu biji stučītājs.Meitenes ar Tevi negribēja draudzēties un pārgājienos Tu bieži dabūji pa purnu.Noteikti esi atriebīgs un ļaunatminīgs.Tāds Tu man rādies,jaunais oranžais censoni.Dusi saldi.Aizej apsiekalo savu ķīmisko zīmulīti un pieraksti kādu citātu no,, Kaķīša dzirnaviņām,,. Varbūt rīt boss Tevi pamanīs un Tu varēsi atriebties visiem saviem pāridarītājiem.

229.
riņķī apkārt - klusais
2010. gada 8. marts, 22:26

Ok :)

230.

tev ar klipinjsh par Tavu Ventspils papu..

http://www.youtube.com/watch?v=sl4LkHqy9nk&feature=related

231.
klusais>ululiņš
2010. gada 8. marts, 23:13

Es jau to galīgi neņemu galvā . Man svarīgāk ,ka Tu zini ,ka man ir pietiekami daudz taisnības un informāciju ar neizdomāju.
Es šodien vēl vienu labu darbiņu iesāku – ja skatījies vakar TV stāstu par Kārli no Birzgales un viņa ķezām ar LHZB. Sazinājos ar viņu un vēl savākšu ap 5 tādiem un līdzīgiem gadījumiem , kas man zinamām paziņām notikuši. Izskatās , ka LHZB pēc Pfeifera aiziešanas ir sākusi nodarboties ar principā kriminālām lietām, varbūt izdosies ko vērst uz labu .

232.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 8. marts, 23:17

Atšķiras gan, tapēc jau ir stāsts par mazāko ļaunumu.

233.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 8. marts, 23:17

Sveiks! Necenties pārāk, jo te Tavus čiepstienus sadzird maz ļaužu.
Tikko pārnācu no 8.marta tusona kazino, nu riktīgs vaņušku saiets. Ak, Dievs kas tur par RD mūļiem grozījās! Un tie skaitās deputāti!!! Tā mentalitāte ir vienkārši briesmīga…ne jau visiem, bet lielākai daļai gan. Tas būs patiešām ļoti briesmīgi, ja TP un LLP/LC tiks iekšā nākamajā Saeimā izveidos koalīciju ar SC, jo jau tagad viss bizness pieder vaņkām, arī šis kazino, protams…grozījās tur viena krievu dura īpašnieces statusā pa priekšu,bet īstie īpašnieki varbūt tikai gadā reizi te iebrauc no Maskavas.
Nožēlojami, ka lettiņi šitā savu valsti varēja izpārdot!

234.

ko ta Tu tur dariij..ar VIP ieluugumu gaaji kaa Rozas Luxemburgas un Klaaras biedriibas viceprezidente jeb kaa kazino personaals tur atradies ??:)
Tev ar klips..es shodien visiem klipus dalu
http://www.youtube.com/watch?v=t20TvO6sXeo&feature=related

oij..piedo sperrow..peedeejais bija prieksh Lelles

Vissmieklīgākais kongresa brīdis iestājās, kad bijusī Kalvīša valdības ministre, Saeimas juridiskās komisijas priekšsēdētāja un Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa bargi noprasīja aizbraucējiem labākas dzīves meklējumos, ko viņi izdarījuši Latvijas labā.

237.

“Tagad daudz kas mainījies…”
Beta dārgā, kas ir mainījies? Viss jorojām ripo ellē ratā, mainās gan tikai uz slikto pusi…Protams, ka varas turētājiem un viņu tuvākajām aprindām viss iet uz labāku…ienākumi nekrītās, toties cenas krītas, bet tautai jau tagad ir kidrih, bet gaisma tuneļa galā nespīd…
Es zinu tikai to, ka nekas te uz labo neminīsies, kamēr iejauksies ārzemes. Nu nestrādā JL šīs valsts un tautas labā! To es sapratu jau labi sen.Imitācija nav strādāšana.

238.

Paldies Tev! Pasmējos! Bet visumā tā Maņka Obļigacija forša dāma…tik tas līmens nu tāds ie kā ir…bet mums jau pilna Saeima ar tādiem…

Kas attiecas uz šovakara tusonu, mani paaicināja sabiedrībā populāri mākslinieki, kuri tur uzstājās…bišķīt patusējos pie vīna glāzes un garšīgā uzkodām…

Lasu un brīnos – Tu esi bezdarbniece, Tev nav naudas, par ko nopirkt maizi, vīra uzņēmums izputējis, viss iet uz elli, gaisma tuneļa galā nespīd, laucinieki mirst badā utt. utjpr. (palasies savas gaudu ziņģes), bet Tev nav kauna piesist māgu uz nodokļu maksātāju rēķina. Fui, cik pretīgi, nožēlojami un nelietīgi, vai ne, kaza? Tādas kā Tevi vajadzētu triekt ar sūdainu mietu, uzdurt uz dakšām utt. utjpr. (arī palasies savas gaudu ziņģes), lai netempj vīnu un nerij, kamēr citi mirst badā, vai ne, kaza?

240.

Nu kā tev nav kauna tik prasti lamāt Lelli?
Turklāt Lellei taisnība, JL neko nedara, neko!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books