Ernesta skats: Šrēdingera partija (9)
Autors: Cita Diena
Publicēts: 2010. gada 10. marts 00:15
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

sredingera-valdiba (1)

P.S.  Atgādināsim šīs karikatūras iedvesmas avotu “Šrēdingera kaķi” jeb paradoksu, ko austriešu fiziķis Ervins Šrēdingers formulēja diskusijā par kvantu mehānikas interpretāciju. Šrēdingers norādīja – slēgtā kastē kopā ar indes kapsulu ievietots kaķis nevar būt vienlaikus gan dzīvs, gan miris, tam ir jābūt dzīvam VAI mirušam, atkarībā no tā, vai nejaušā kārtā būs vai nebūs notikusi atoma sabrukšana, attiecīgi iedarbinot vai neiedarbinot mehānismu, kam jāpāršķeļ indes kapsula.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(12 balsotāji )
Komentāri

Vai tiešām CD uztrauc TP atrašanās vai neatrašanās valdībā? Viena partija vairāk vai mazāk, maza daļa.

Es šo te nesapratu, tas domāts Ušakovs, nu un kas ar to gribēts pateikt?

gandrīz pāris kraukļa ķērcienu attālumā no tās…

4.

stāsts ir par zalāna izteicieniem par atrašanos valdībā

5.

Ā, ja tas domāts Zalāns, tad jā, man , atkal, izskatijās, ka tas ir Ušakovs.

Nu, ko Tu, Džeri nesaproti!
Tāpēc, ka TP tagad apvienojas ar LPP, var secināt tikai to, ka tā, kā LPP un SC ir vienoti Rīgas domē, tad tagad viņus visus apvieno arī koalīcija bez līguma, saeimā. Vai tad nav redzami jau pieņemtie likumi, kas interesē SC!!!Piemēram: imigrācijas likuma izmaiņas, kuras lobē SC par krievu tā saucamajām investīcijām nekustāos īpašumos! Tālāk tūrisma nozarei Rīgas domes vēlme samazināt PVN uz 10%!
vai tiešām Tu esi akls!

Pareizi, Andrew. Tiem, kas aizmirsuši. Šrēdingera vienādojums apraksta elektrona varbūtību atrasties kādā noteiktā (.) un attālumā no atoma kodola, viņš tur var būt un tajā pašā laikā nebūt. Tāpat kā Zalāns un TP koalīcijā reizē ir un reizē nav.
Sīkāk populāri par Šrēdingera kaķi sk. kādu no pēdējiem “Vokrug sveta” numuriem.

Smuks bērna zīmējums!

Krātiņā atrodas t.s. Šrēdingera kaķis un ampula ar nāvējošu gāzi. Ampulu var saplēst veseris, kuru iedarbina signāls no radioaktīva starojuma sensora. Savukārt starojumu izstaro avots, kurš ar 50% varbūtību izstaro vienu daļiņu stundā. Tad pēc vienas stundas kaķis ar vienādu varbūtību varētu atrasties divos stāvokļos – dzīva kaķa stāvoklī vai beigta kaķa stāvoklī. Patreizējā kvantu teorijas interpretācija apgalvo, ka pēc vienas stundas krātiņā esošais kaķis patiešām vienlaicīgi atradīsies abos stāvokļos – dzīva kaķa stāvoklī un beigta kaķa stāvoklī līdz brīdim, kad ziņkārīgs vērotājs attaisīs krātiņa vāku, lai aplūkotu kaķi. Tad šie abi vienlaicīgie stāvokļi „sabruks” par vai nu dzīva kaķa stāvokli vai par beigta kaķa stāvokli.
Līdzīgi arī Zalāna partija vienlaicīgi it kā atrodas valdībā, gan it kā neatrodas valdībā līdz brīdim ….
Te nu gan laikam iespējams tikai viens iznākums.

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books