Zīmīgais kuģītis (57)
Autors: Askolds Rodins
Publicēts: 2010. gada 10. marts 00:09
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Līgums vēl nav parakstīts, taču principiālais jāvārds laikam gan pateikts. Viņnedēļ Parīzē Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs vienojās, ka Krievija tiks pie četriem Mistral klases helikopteru bāzes kuģiem. Tādiem, kādi ir Francijas kara flotei. Divus kuģus paredzēts uzbūvēt Francijā. Otrus divus – Krievijā. Izmantojot franču tehnoloģijas.

Helikopteru bāzes kuģi nav aizsardzības, bet gan uzbrukuma ieroči. Īpašas bažas paudis Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili, kura valstij pirms pusotra gada nācās karot ar Krieviju. Jau „aizgājis tautā” Krievija kara flotes virspavēlnieka Vladimira Visocka atzinums, ka, bijuši tādi kuģi kā Mistral, Gruzijas pieveikšanai „būtu pieticis ar četrdesmit minūtēm”. Jāteic, ka arī Baltijas valstīm nav nekāda pamata sajūsmai. Jā, mūs sarga Vašingtonas līguma piektais pants, kas paredz, ka uzbrukums kādai no NATO dalībvalstīm uzskatāms par uzbrukumu visai aliansei. Tikai tādas situācijas līdz šim nav bijis.

Divu prezidentu principiālā vienošanās, visticamāk, pāraugs darījumā, kuram gan ir pretinieki pašā Krievijā – militāri rūpnieciskā kompleksa „ģenerāļi”, kuriem gar degunu aizies naudas izteiksmē ļoti vērtīgi pasūtījumi. Vēl jāpatur prātā, ka savu vārdu nav teicis premjers Vladimirs Putins. Viņa vārdam svarīgos jautājumos joprojām ir lielāks svars nekā prezidenta teiktajam. Medvedevs vairākas reizes ir pateicis vienu, bet pēc kontakta ar vecāko biedru mainījis viedokli.

Interesi par Mistral tipa kuģiem Krievija izrāda ne pirmo dienu. Varam teikt, ka uz jautājumu, kāpēc tā, Krievijas prezidents vismaz daļēji atbildējis jau pirms vizītes Francijā intervijā populāram franču laikrakstam. Medvedevs akcentēja Krievijas nozīmīgo lomu starptautiskajā ieroču tirgū (kurš nezina, kas ir Kalašņikova automāts?), turpat bilstot, ka „mēs tiecamies iegādāties ieroču tehnoloģijas arī dažās citās jomās” un „mūsu rūpniecībai jābūt gatavai konkurēt”. Tikai ar to gatavību kā nu ir, tā ir. No vienpadsmit stratēģiskās raķetes Bulava izmēģinājumiem sekmīgi bijuši tikai pieci. Dažādās gatavības pakāpēs ir trīs atomzemūdenes, uz kurām paredzēts izvietot šīs raķetes, un nav skaidrs, vai zemūdenes nenāksies pārbūvēt, lai pielāgotu citām raķetēm. Medvedeva „konkurēt” ir plašākai publikai domāti vārdi. Visticamāk, Krievijas rūpniecība nemaz nav spējīga laist pasaulē Mistral klases kuģus, taču tikt pie tādiem gribas.

Starptautisko protestu dēļ Francija paudusi, ka Krievijai pārdos Mistral bez bruņojuma un modernajām elektroniskajām iekārtām, taču tieši tās Krievijai vajadzīgas visvairāk. Citādi par bargu naudu pirktais Mistral atšķirsies no Krievijas flotes bruņojumā esošajiem desanta kuģiem ar to, ka būs krietni lielāks un patērēs relatīvi mazāk degvielas.

Protams, iepirkt karakuģus vai būvēt tos pašiem, tā ir Krievijas iekšējā lieta. Citādi ir ar Franciju, kas ir pilntiesīga NATO dalībvalsts. Aukstais karš tā kā būtu jau patāla pagātne, vismaz tā pieņemts uzskatīt. Protams, tagadējā Krievija stipri vien atšķiras no Padomju Savienības. Taču palikušas arī „nemainīgas vērtības”. Šogad pieņemtajā militārajā doktrīnā Krievija valsts iespējamo apdraudējumu galvgalī likusi Ziemeļatlantijas aliansi, bet starptautiskajam terorismam ierādījusi vienu no pēdējām pozīcijām. Militārā doktrīna nav sarunas karstumā pasprukuši vārdi, bet gan oficiāli akceptēts dokuments, un no tā izriet, kā Krievija skatās uz NATO, tātad arī uz Franciju un mums.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(19 balsotāji )
Komentāri

Šīs un citi avoti internetā to apstiprinās.
Mitterrand Under Fire For Public Vacillation; Stance on Coup, Baltics Targeted by Critics
The Washington Post | September 3, 1991 | William Drozdiak

Par Riekstiņu u.c. ĀM pilnīgi piekrītu. Vai diplomātijā nepastāv tāds jēdziens kā “nedraudzīgs žests” ?

>>Ozoliņam u.c. skeptiķiem
Domāju, ka te ir vairākas pozitīvas lietas, kuras slēpjas zem visa šī;
1) Pārdošanas darījums ir nācis ar lielu kaulēšanos,un to dara nevis Širaks, bet Sarkozī, kurš ir daudz “NATO centriskāks” nekā iepriekšējais prezidents, pie tam bez būtiskiem ASV iebildumiem. Domāju, ka kuģis ir viens maiņas darījumiem, kā ASV un Eiropa ietirgo Krievijas atbalstu citās sfērās, piemēram Irānas jautājumā. Vai tas ir slikti – nē, jo vieglāk būs risināt šo problēmu, jo vairāk laika atliks citām lietām (tai skaitā teorētiski arī mums).
2) Mūsdienu militārās tehnoloģijas ir tik daudzveidīgas un sarežģītas, ka tās pilnvērtīgi var darboties tikai kopumā, kas sastāv no daudziem uzbrukumu un aizsardzības sistēmu veidiem. Līdz ar to efektīvas tehnoloģijas tikai vienā lauciņā ir ļoti ievainojamas.
3) Šis savukārt ved pie nākamā un iespējams visbūtiskākā punkta – Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa spēja ražot modernus ieročus strauji samazinās (ir protams arī dažas sfēras, kur ir ļoti labi ieroči) un nu jau to atzīst arī armijas vadībā. No šāda viedokļa skatoties, darījums par kuģiem, no Krievijas viedokļa ir ne tikai atzīšanās nespējā izveidot mūsdienīgas tehnoloģijas, bet arī fundamentālu kursa maiņu armijas bruņojuma nodrošināšanā – tiek pieļauts pirkt ieročus no NATO. Pirmā vaga vienmēr ir vissmagākā – to laika zin visi. Ja pēc 15 gadiem NATO piegādās Krievijas armijai kaut vai 10% no tās militārajiem iepirkumiem ieguvējji var būt visi, izņemot Ķīnu. Jo Krievija iegūs ļoti labus ieročus, ietaupīs kautkur uz sava dārgā un neefektīvā militāri rūpnieciskā kompleksa uzturēšanu, bet NATO iegūs ne tikai darba vietas savām valstīm, bet arī lielāku savstarpēju atkarību (it sevišķi jau no Krievijas puses) – kas savukārt mazina konfliktu iespējamību.
Tas iet kopā ar jaunām vēsmām Krievijas ārpolitikā – Krievijas elite (un tie visi ir miljonāri, kuriem ir īpašumi, villas un pat bērni Rietumu skolās) velk uz to, ka Krievijai ar Rietumiem ir jāsadarbojas vairāk. nedomāju, ka tas būs ātrs process, bet tas būtu tikai uz labu.
4) Un visbeidzot, nav jau arī tā īsti potenciāla šādu kuģu izmantošanai agresijai – Vēlreiz Gruzijai? Tai taču jau ir atņemts, ko varēja. Okupēt Gruziju pilnībā nolemtu Krieviju tādai izolācijai, kas ne par 1/100 daļu neatmaksātos
Ar Baltijas valstīm tas pats, tikai vēl skarbāk – jo tās ir NATO un piedevām nekādu atklātu konfliktu nav.
Atņemt Ukrainai Krimu – arī būtu politiska pašnāvība. It sevišķi, kad ir tāds Ukrainas prezidents kā tagad.
Līdz ar to vienīgais veids, kā šādus kuģus var izmantot ir pirātu apkarošanai un Ķīnas atbaidīšanai (jo neviena cita potenciālā pretinieka Krievijai nav). Un pret šiem izmantošanas veidiem NATO noteikti nav nekādu iebildumu.

44.

diena.lv

Trešdien plkst.16 notiks Tautas partijas (TP) frakcijas, valdes, valdes padomes, ministru un mēru kopsēde, kurā esot plānots pieņemt “ļoti būtiskus lēmumus”.

TP frakcijas konsultante Sarmīte Kolāte Diena.lv teica, ka sanāksmē neesot plānots runāt par ekonomikas plānu. Viņa gan nevarēja precīzi pateikt, par ko šajā sēdē tiks spriests.

Aģentūra LETA vēsta, ka TP līderis Andris Šķēle vēlējies runāt par savu ekonomiskās attīstības programmu ar premjeru Valdi Dombrovski (JL), taču tikšanās tika atcelta. Pēc neoficiālas informācijas, tikšanās atcelta, jo premjers tādējādi vēloties sodīt TP par viņu vienošanos ar opozīciju jautājumā par pievienotās vērtības nodokļa viesnīcām samazināšanu un likt TP pagaidīt. Tika pieļauts, ka pēc minētās TP līderu sēdes varētu sekot kāds paziņojums par šo programmu.
————–
TP pamet valdību, un labi, ka tā! Valdība, kura gada laikā nevar apturēt bezdarba pieaugumu, jākrīt!

>>zvirbulēn

Prieks atkal redzēt mūsu rindās čivinātajus. Tev un kurmim vēl neiedeva autonomu/atsevišķu blogu vai komentāru plūsmu? Žēl.

Par tautas partiju.

Šķēle un viņam ir ekonomiskās atveseļošanās programma?!!?
Govi ar sedliem kāds arī ir redzējis?

JL ir atveseļošanas programma? Tomēr tak premjera partija?

Askold, Jūs pats sapratāt, ko uzrakstījāt??? Igaunijas Aizsardzības ministrija jau šodien paziņoja, ka tas nekaitēs Igaunijas interesēm.

Turklāt aprakstā par Krievijas tandēmu jaušams pilnīgs profānisms un nezināšana, kas ir Jūsu avoti? Čeļabinskas opozīcijas mājas lapa, kas nav aktualizēta 10 mēnešus?
Jūs rakstāt – Medvedevs vairākas reizes ir pateicis vienu, bet pēc kontakta ar vecāko biedru mainījis viedokli. –
Vai varat minēt konkrētus piemērus, vai domājat, ka paviršas frāzes bez seguma ir objektīva apskatnieka cienīgas?

Askold, ļoti pavirši, loti pavirši šoreiz. Kaut kas sagrābstīts no preses, pie tam ļoti apšaubāmas lietas.

Ja jau saki A, tad pasaki B – kuras ir tās apšaubāmās lietas? Tas par pieminētajiem faktiem, vai par secinājumiem, kas balstoties uz tiem izdarīti?

51.
viktors benzīns
2010. gada 10. marts, 22:16

to Prok.
ta viss tur apšaubāms gan fakti, gan secinājumi.
piem., nevis 5 no 11 veiksmīgi, bet 6 no 13.
dažādās gatavības pakāpēs ir četras, no kurām viena jau peld. runā ka no pērnā gada augusta ar visām raķetēm.
nu un palasi komentārus, tur daudz par secinājumiem un faktiem.

52.
Šis tas no vasaras 2009
2010. gada 11. marts, 00:14

Beidzat uztraukties par svešām laivām, neviens mums neuzbruks. Labāk sāksim domāt par ražošanu, zvejniecību un citām aktuālām lietām. Kāds varētu uztaisīt analīzi par VEFu, kas tas bija, ko tur ražoja, kāpēc tas ir tur kur tas ir?!

53.

18.zvirbulēns;2010. gada 10. marts, 09:25:
“Ja nav par ko rakstīt, var tak nerakstīt, ibo Latvijai te nav ko spriedelēt! Vienkārši nav!
Latvijas vara vienmēr sevi izpaudusi kā lielvalsts vara, īpaši smieklīgi uzvedās Freiberga, un Rodins ar te ko līdzīgu tēlo!Un tas ir stulbi!”
———————————————–
Man liekas, ka tie Mistral defilēs pa Baltijas jūru Nord STREEM “apsardzes” nolūkos!…

54.
Šis tas no vasaras 2009
2010. gada 11. marts, 02:00

Sēžot pie alus kausa, atminējos ….

ehh, bija laiki

Dienvidos ir ļoti silti,
Meitenes ar brūnām krūtīm,
Okeāns un baltas smiltis,
Dienvidos ir ļoti silti.

Ziemeļos ir auksti dikti,
Sievietes ar kažokādām.
Eskimosi – tas nav slikti,
Ziemeļos ir auksti dikti, dikti.

Kāpēc tu te sēdi klusē?
Ej uz visām debess pusēm;
Vienmēr šeit ir bijis tā -
Vienam viss, bet tev nekā!

Austrumi ir tuvi, tāli,
Muhameds un Maharadža,
Nesmejies par savu brāli,
Austrumi ir tuvi, tāli, tāli, tāli

Kāpēc tu te sēdi klusē?
Ej uz visām debess pusēm;
Vienmēr šeit ir bijis tā -
Vienam viss, bet tev nekā!

Rietumos ir viss kā nākas,
Tikai mūsu tur vēl nav.
Viss tur beidzas, viss tur sākas,
Rietumos ir viss kā nākas, nākas, nākas.

Kāpēc tu te sēdi klusē?
Ej uz visām debess pusēm;
Vienmēr šeit ir bijis tā -
Vienam viss, bet tev nekā!

55.
Andrejs>viktors benzīns
2010. gada 11. marts, 02:16

Par “Bulavas” testiem- cik esmu lasījis, neviens no tiem nav bijis tā “pa īstam” sekmīgs.
Neņemšos strīdēties par 5 no 11 vai 6 no 13. Bet, cik zināms, vēl ar vien šis brīnums ne reizi nav spējis trāpīt tur, uz kurieni to vēlējušies nosūtīt testa autori.

56.
viktors benzīns
2010. gada 11. marts, 09:20

ta štruts par testiem, bet rodinam labāk par tik nopietnām lietām kā ārlietas nerakstīt. ta viš ciparos putrojas, ta nosaukumos, ta sunnītus no šiītiem neatšķir. lai tik turpina par šleseru un tp. rakstīt māk labi, un tai gadījumā pofig fakti ,cipari,utt, tāpat lielākā daļa uzņems uz urrā.

57.

Kuri uztraucas par draudiem, iesaku iztēloties kas notiks ar MISTRAL, kad kuļibini sāks uzstādīt tiem savu kaujas tehniku !

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Sprādzieni metro (106)
Askolds Rodins

Saistībā ar terorismu Maskavas metropolitēns iepriekšējo reizi tika pieminēts pirms turpat sešiem gadiem. Pirmdienas rītā metro vagonos uzspridzinājās divas pašnāvnieces. Bojā gājušo skaits ir tuvu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Autobusi un pircēji (107)
Askolds Rodins

Pirmajā aprīlī cilvēki, dabiski, plēsīs jokus, taču sagaidāmas arī nopietnas lietas. Tieši šajā dienā Vācijas automašīnu ražotājs „Daimler” var panākt izlīgumu ar ASV Tieslietu ministriju [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Bičkovičs izvēlējies (63)
Askolds Rodins

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs otrdien turpmākam darbam ģenerālprokurora amatā nominēja tagadējo ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, kas šajā krēslā atrodas jau otro termiņu. Likumdošana neierobežo amata [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Alkohols un jaunieši (34)
Askolds Rodins

Deputātiem jāieklausās. Sabiedriskā organizācija Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija vērsusies Saeimā ar likumdošanas iniciatīvu, kas saistīta ar alkoholisko dzērienu tirdzniecības ierobežošanu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Kupols 500 Rīgas viesiem (178)
Askolds Rodins

Pafantazēt nevienam nav liegts. Ja vien fantāziju realizācija nav jāapmaksā citiem. Jau izskanējis, ka Rīgas domei nav naudas, lai iekonservētu (par pabeigšanu nav pat runas!) [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Nabaga uzvarētājs (22)
Askolds Rodins

Tas nu ir noticis. Pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas kļuvis zināms to uzvarētājs. Prezidenta krēsls ticis Reģionu partijas līderim Viktoram Janukovičam. Uzvara gan ir [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Valoda kā “trešā persona” (99)
Askolds Rodins

Bada laikā velns ēdot pat mušas. Slīcējs ķeroties pie salmiņa. Sestdien apvienības Tēvzemei un brīvībai/LNNK domes sēdē tika pieņemts lēmums sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Ukrainā – kā prognozēts (18)
Askolds Rodins

Turpinājums sekos. Kā bieži tika prognozēts, svētdien Ukrainā notikušajās prezidenta vēlēšanās nevienam no 18 prezidenta amata kandidātiem neizdevās iegūt vajadzīgos 50% vēlētāju balsu. Aptuveni (oficiālie [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Naftas vada lāsts (29)
Askolds Rodins

Kas par gadumiju bez konflikta enerģētikas jomā! Krievija atkal sagājusi matos ar Baltkrieviju. Abu valstu iepriekšējā saķeršanās notika akurāt pirms trim gadiem, kad Krievija būtiski paaugstināja [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Askolds Rodins
Auļojošie tarifi (48)
Askolds Rodins

Droši vien maksāsim. Rīgas domes pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisija pieņēmusi lēmumu, ka no 1.janvāra Rīgā par braukšanu sabiedriskajā transportā līdzšinējo 40 santīmu vietā būšot [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books