Ārkārtas Dombrovskis (156)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 11. marts 06:55
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pāragri spriest, kāds ārsts katram valdības partnerim rudenī būs nepieciešams pēc asiņainajām priekšvēlēšanu cīņām, bet aizvadītajā gadā premjers Valdis Dombrovskis ir ticis galā bez psihiatra palīdzības, kuru norūpējušies kolēģi viņam piedāvājuši. Pārbaudījumi gan nav beigušies, jo koalīcijas iekšienē temperatūra tikai kāpj un neviens nezina, cik dārgi vēlēšanās būs jāmaksā par politiskajām kļūdām, kas pieļautas pirmajā valdības darba gadā.

„Valdis nesit, situ es”

Pirms gada veidojot valdību, Jaunā laika frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis teica: “Šobrīd ir jānosaka moratorijs partiju savstarpējiem ķīviņiem, un JL kā premjera partija to varēs izdarīt.” Tas nav izdevies.

Gada griezumā politiskajā jomā galvenās izmaiņas ir tieši TP un JL attiecību radikāla pasliktināšanās. Starp abām valda, bijušā TP frakcijas vadītāja Māra Kučinska vārdiem runājot, “vienkārši briesmīga neuzticība”. Abu partiju politiķi spēj vienoties par racionālu risinājumu līdz brīdim, kad jautājums nonāk līdz valdībai un tur to nobloķē aizdomas par “politiskām interesēm”.

Bija jau gaidāms, ka vēlēšanu gaisotnē attiecības saasināsies, bet to pastiprināja Tautas partijas trīskārtējā premjera Andra Šķēles oficiālā atgriešanās politikā, kurš līdzi atveda arī daudz agresīvāku stilu. JL arī nedominē tādi politiķi kā Artis Kampars, kas vedināja uz abu partiju sadarbību, bet gan kareivīgākie Solvita Āboltiņa vai Einars Repše.

V.Dombrovska politisko fronti pamatā nodrošina trīs cilvēki – S.Āboltiņa, kas atbild par “politisko intrigu izķeršanu” un partiju sadarbību dažādos līmeņos, Edgars Jaunups, kas atbild par to pašu un arī JL idejām gaidāmo vēlēšanu kontekstā (”kuras ziņas aizies vai neaizies”), un Dzintars Zaķis, kurš gana frakciju un pieskata ekonomiskos jautājumus.

“Mēs partijā esam sadalījuši atbildību – Valdis nesit, situ es,” saka JL priekšsēdētāja S.Āboltiņa. „Protams, katrā karā noasiņo abas puses.”

Savukārt pats V.Dombrovskis joprojām ir nevis politiķis, kas kombinē un vada koalīciju, bet gan premjers, kuru pamatā interesē budžets. Piemēram, Jaungada runai premjers pats uzrakstīja daļu par budžeta konsolidāciju, pārējo ļaujot rakstīt palīgiem. Arī prezentācijā par gada laikā padarīto izteikti dominē skaitļi, nevis to ietekme uz cilvēkiem.

Meli par pensijām

Pirms pašvaldību vēlēšanām kategoriski noliegtā un pēc tām īstenotā pensiju samazināšana tiek vērtēta kā rīcība, ko vēlētājiem ir tiesības JL pārmest visvairāk. “Gan šis, gan arī ātrā aizmiršana par to, ka pirms valdības apstiprināšanas JL prasīja atlaist nekam nederīgo Saeimu, kas uzreiz pēc Dombrovska apstiprināšanas pēkšņi izrādījās derīga, ir darbības, ko gandrīz var nosaukt par nodevību,” uzskata arodbiedrību līderis Pēteris Krīgers.

Pensiju griešanu var uzskatīt arī par šā premjera lielāko personisko pārbaudījumu. Sēdē, kurā vajadzēja pieņemt lēmumu, taču partneri bija iestrēguši apburtajā lokā, premjers kādā brīdī burtiski iegājis sevī un nespējis uzņemties vadību. Ieradās Valsts prezidents, kurš pēc pāris stundu sarunas ar premjeru un vēl dažiem cilvēkiem ienāca sēdē, nolika uz galda pulksteni un paziņoja, ka partneriem ir 40 minūtes laika vienoties, vai arī SVF un EK pārstāvji atstāj Latviju, pārtrauc sadarbību un Valsts kasē drīzumā beidzas līdzekļi.

“Ja mēs nebūtu donoriem apliecinājuši, ka varam darīt to, ko esam solījuši, draudzība beigtos un būtu Islande, vairākkārtēja lata devalvācija, no kuras galveno smagumu uzņemtos pensionāri un cilvēki ar kredītiem svešzemju valūtās,” izvēli raksturo Dz.Zaķis.

Avots no V.Dombrovskim pietuvināto loka norāda, ka notikušais ir spilgts piemērs premjeram piemītošajai selektīvajai domāšanai – viņš līdz pēdējam nav ticējis, ka aizdevēji tiešām ir gatavi uz tādu soli, bet cerējis, ka varēs vienkārši palielināt budžeta deficītu.

Ar šo gadījumu saistās arī publiski neizskanējusi epizode – tās patiesumu Citadiena.lv apstiprināja S.Āboltiņa, kura tobrīd esot nopietni šaubījusies, vai V.Dombrovskis ir pareizā izvēle premjera amatam. Nav noslēpums, ka V.Dombrovskis nemēdz demonstrēt emocijas un pat viņa tuvākais loks nereti nezina, ko viņš jūt vai domā. Baidoties, ka premjers krīt depresijā, partija viņam izteikusi priekšlikumu pieņemt psihoterapeita vai psihiatra palīdzību. “Piedāvāja, piedāvāja, tāds stāsts ir,” saka S.Āboltiņa. “Viņš teica, ka pats tiks galā, un tā arī ir.”

Kā – to mēs nezinām. Vēlākās intervijās viņš vienīgi apstiprinājis, ka sācis meditēt.

Tagad partija ap V.Dombrovski ir saliedējusies, un neviens neapšauba, ka viņš bija labākā izvēle. JL dominē viedoklis, ka pirmo reizi esot premjers, kas nevis koncentrējas uz PR un griež lentītes vai nodarbojas ar  čomu interešu bīdīšanu, bet dara to, kas jādara. Protams, partijai ir nopietns iemesls būt pateicīgai – V.Dombrovskim ne tikai izdevās novērst draudošo valsts maksātnespēju, bet arī izvilkt no opozīcijas aizmirstības un saliedēt partiju, kurā bija notikušas nopietnas šķelšanās un daļa redzamu biedru izveidojuši Pilsonisko savienību.

“Ja kādam pienākas atzinība par situācijas stabilizēšanu, tas ir Dombrovskis,” atzīst arī M.Kučinskis. “Taču tieši Dombrovskis, nevis JL.

Ar ilgtspēju kā PSKP

Otrs lielākais V.Dombrovskim veltītais pārmetums ir sistēmisku reformu sākšana, bet neturpināšana priekšvēlēšanu gada dēļ. “Reformu vadības grupa ir, bet reformu nav,” saka P.Krīgers.

Arī TP pārstāvis M.Kučinskis norāda, ka cerētā mazā un efektīvā valsts pārvalde tā arī nav radīta, ierēdniecība ir sadragāta pēc principa “izdzīvo stiprākais” un patiesa funkciju revidēšana nav notikusi.

“Diemžēl šai valdībai, tāpat kā iepriekšējām, nav sistēmiskas pieejas – ar ilgtspējas dokumentiem ir kā ar PSKP kongresa materiāliem, ko pieņem un nākamajā dienā aizmirst,” viņš saka. “Man šermuļi skrien, dzirdot, ka valstij ir divi kritēriji: par 500-800 miljoniem samazināt budžetu, lai mēs iekļautos Māstrihtas kritērijos un ieviestu eiro. Tie taču ir tikai divi apakšmērķīši, lai dzīvotu labāk.”

Taču gan sociālajiem partneriem, gan ekonomikas lietpratējiem un politiķiem nav vienprātības par to, ko īsti saukt par sistēmisku reformu. Vieni to tomēr saredz jau notikušajā ierēdniecības “saspiešanā”, likvidējot daudzas iestādes un aģentūras un gada laikā par 14,2 tūkstošiem samazinot valsts pārvaldē strādājošo skaitu, slēdzot skolas un slimnīcas. Citi teic, ka reformām jānozīmē ko vairāk par izdevumu griešanu un formālu valsts funkciju auditu.

V.Dombrovskis neizrādot vēlmi valsti skatīt kopsakarībās starp nodokļu sistēmu, valsts funkcijām, iedzīvotāju vajadzībām, bet raugoties uz to kā uz bilanci, kur jāpalielina ienākumi un jāsamazina izdevumi. “Viņš uzvedas kā cilvēks, kas nokļuvis kosmosa kuģī un atradis kloķi, kas ļauj izvairīties no asteroīdiem, un grib raustīt tikai to. Kad saka – rekur blakus superdators, kas dod daudz informācijas par to, kā to labāk izdarīt, saka, nečakarē smadzenes, asteroīds nāk,” spriež viens no lēmumu pieņemšanā iesaistītajiem.

Šāds darbības stils ir saprotams situācijā, kurā jādzēš ugunsgrēks. Taču valdības sēdēs jau kādu brīdi novērojama sajūta, ka pašlaik kuģis peld pēc inerces. ”Šogad mums nav bijis tik saspringtas situācijas kā pērn (..), kad neviens īsti nezināja, būs vai nebūs bankrots, varbūt arī tāpēc valdībā diskusijas attīstās ne par to tēmu, ko vajadzētu,” atzīst iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Pagaidām vienīgās zināmās lielās šā gada ieceres ir nodokļu pamatnostādnes laika posmam līdz 2014.gadam un regulārās sarunas ar aizdevējiem. No intervijām ar JL politiķiem ir skaidrs, ka šī valdība negrasās gatavā formā atstāt pēcnācējiem 2011.gada budžetu, kurā, pēc Finanšu ministrijas aplēsēm, ir jāgriež vēl 400-500 miljoni latu. Tiek runāts par “budžeta rāmi” un pamatots, ka daļa pašreizējo partiju politiķu Saeimā vairs nebūs un nebūtu pareizi jaunajiem uztiept savu redzējumu.

V.Dombrovska trešdienas prezentācijā atrodamais laika grafiks ir satraucošs – lēmums par 2011. un 2012.gada budžeta samazinājumu un tehniskā budžeta sagatavošana varētu notikt “ne vēlāk kā 4 mēnešus pēc tam, kad Saeima izteikusi uzticību Ministru kabinetam.” Ja pieņem, ka tas notiek pēc vēlēšanām oktobra beigās vai novembra sākumā, jaunais budžets var iestiepties līdz februārim.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(21 balsotāji )
Komentāri

I nezinu ko teikt!
Skaidrs ir viens, JL spicē ir šizofrēnijas skartie, vieni slimīgi aktīvi, otri bremzētie, intrigas, un visam pāri tukšs blā, blā, blā!
Nabaga Dombrovskis, kur viņš ir ielīdis, un kāda velna pēc i nesaprast!

2.
riņķī apkārt
2010. gada 11. marts, 07:44

Vai tas ir normāli, ka premjeram sev blakus jātur pāris “izsitēju” un rezervē psihoterapeits, lai varētu normāli strādāt? Kad prezidentam kā laika bumba ir jānoliek pulkstenis uz galda, lai panāktu saprātīgu rezultātu? Ka, Kučinska vārdiem runājot: “Starp abām (frakcijām) valda, vienkārši briesmīga neuzticība..”?

Taču aprakstītā bilde ir tikai vēlētāju neprātības sekas un iepriekšējo vēlēšanu balsojuma rezultāts.
Ja nekas nemainīsies arī pēc nākošajām vēlēšanām, ja balstiesīgo vairākums nespēs vienoties ap vienu politisku spēku, lai, kā vēlētāji radītu normālu darba atmosfēru Saeimā, tad agri vai vēlu noiesim “pa burbuli”

Citāts:

I nezinu ko teikt!
Skaidrs ir viens, šī komentāra spicē ir šizofrēnijas skartie (-s), slimīgi aktīvi (-s) un visam pāri tukšs blā, blā, blā!

Ir pilnīgi skaidrs-ja Dombrovskis nepiekritīs TP
priekšsēdētāja Šķēles valsts atveseļošanas programai,tad Dombrovskis kā nesitējs,bet Āboltiņa un Jaunups kā sitēji varēs turpināt valdībā un koalīcijā savas nodarbes bez TP līdzdalības.Skaidrs,ka līdz vēlēšanām būs mazākuma
valdība bez lemtspējas.

Nākamnedēļ čuš vien būs ar Dombrovska stabilo valdību.

6.

Klau, vai nav ienācis prātā — ja nezini, ko teikt, tad varbūt varētu ļepu turēt ciet? Visur šajā portālā zvirbulēns ar savu ņerkstēšanu. Konstruktīvi neko pateikt nevar, var tikai no sev tik ļoti mīļās TP puses … jā, vienkārši bla, bla bla-ot! Rimsties!

Redzi, draugs, šis rakstiņš ar bez nobeiguma, arī Jembergas kundze nezināja, ko te vispār teikt, situacija ir tik ancīgi stulba, ka pat gribēdams neko nepateiksi!

Kārtīgam latvietim vienmēr ir skaidrs – tikai es zinu, kā vajag, tie pārējie taču ir stulbeņi, un neko neprot darīt.
Man tikai viens jautājums – kur palicis to iepriekšējo valdību plāns ilgai un lustīgai dzīvošanai, ar visām kopsakarībām.
Tas palicis neizvērtēts.
Par pensiju lietu runājot, nevajag izlikties, visiem zināms, ka tobrīd vispār nebija nekādas izejas, un pats Dombrovskis Jaungada uzrunā, liekās, un Āboltiņa atvainojās un pateicās pensionāriem, ka patiesībā viņi tobrīd izglāba valsti.
Paldies Dombrovskim, Repšem un visiem, kas godīgi un pacietīgi strādā valdībā!

Jā, acīmredzot , Āboltiņa pati cerēja uz to premjera amatu, ja atļaujas tik nekorektu muldēšanu.
Ja Dombrovskis gribētu, izstāstītu pats.
Dīvaini dzirdēt Dombrovska kritiku no cilvēka, kas reāli nav darījis neko, tikai uzstājies ar bezatbildīgiem paziņojumiem un vērpis intrigas.
Vispār, jo mazāk būtu dzirdamas Āboltiņas un Jaunupa aktivitātes, jo JL būtu labāk.
Dombrovskim sekmes un pareizu kadru izvēli!

10.
Kurmītis >> Jembergai
2010. gada 11. marts, 09:30

Vaiii, es gandrīz,vai asariņu nobirdināju – kāda sirdi plosoša eseja par tēmu – „dombrovskis kā cilvēks nevis primitīvs kalkulators”. To tev kas – meitiņa pasūtīja uzcept gaidāmo vēlēšanu gaisotnē ? Par cik pēc „jedinstvas” izveides Plīša Lācis pretendē kļūt ja ne par visu trīs partiju Premjera kandidātu, tad par lokomotīvi noteikti, tad ar steigu jāsāk no neizteiksmīgā buhaltēra taisīt sausiņu „ar cilvēka seju” ? … :)

Starp citu – es tā līdz galam neesmu izpētījis, kāda īsti ir tava radniecības pakāpe ar Lailu Jembergu? …. to pašu kura jēlā laika pietuvināto PR speciālisti, kura bijusī Latkovska ārštata padomniece, kad tas vadīja Īpašu uzdevumu ministriju sabiedrības integrācijas lietās, kura (kāda sakritība !!) – vienlaikus ar citiem saviem amaties ir arī holdinga „Belokoņs un partneri” preses sekretāre ? Tas bija Belokoņa holdings, kas par šo reklāmas rakstu samaksāja, jeb iztikāt vienkārši ar Lailiņas „personīgu lūgumu” ? … :)

Par būtību. Zināmas pretenzijas uz objektivitāti jau ir – jo šoreiz, atšķirībā no citiem CD piāra (un melnā piāra) cepumiem, šeit vismaz ir dota iespēja savu viedokli par Plīša Lāci pateikt arī ne tikai jēlajiem lišķiem tipa mūrniece vai āboltiņa. Tiesa – viedoklis ir uzprasīts tikai vienmēr izcili tolerantajam un korektajam Kučinskim, kurš pat putniņa uzkakāšanu sev uz galvas nodēvēs par Dieva Rasu, nevis to, kas tas patiesībā ir …

Patiesība jau reāli ir tā, ka Plīša Lācis Premjera amatā ir tas pats, kas zapīša motors, kas ielikts mersim zem kapota. Viņa kapacitatīvie „griesti” ir kādas vidēja lieluma firmas galvenais grāmatvedis, nevis valsts vadītājs. Kur galvenais ir – zināt likumus, lasīt VID noteikumus, zubrīt tā paša kantora normatīvās vēstules, šefa rīkojumus … un pēc tam to smalki un burtiski izpildīt – „kā priekšrakstos teikts” …
… ideāls „sadarbības partneris” Valūtas fondam. Bet ne šai valstij un tās iedzīvotājiem. Diemžēl Plīša Lāča intelekts vai arī kapcitāte acīmredzot tīri fiziski neļauj viņam turēt galvā vairāk par vienu domu un savā rīcībā vadīties no vairāku grupu interesēm, apvienojot tās un meklējot kompromisus, lai labi būtu visiem. Ja jau puiša procesors „uzkārās” sēdē, kad tika lemts par pensiju griešanu, kas būtu noticis, ja šim pašam dzelzītim nāktos risināt tās dilemmas, ar kurām saskārās Godmanis tad, kad uzsprāga Parex? Tur ne tikai Zatleram viņu vajadzētu turēt pie rociņas, bet uzreiz braukt ar reanimatoru brigādi un Plīša Lāci sēdes laikā turēt pieslēgtu pie sistēmas?? Jāprasa – kāda velna pēc mums vajadzīgs ir tāds Premjers, kura vietā visus svarīgākos lēmumus ir spiests pieņemt Prezidents? Šī pensiju sēde jau nav vienīgā. Plašākai publikai ir zināmas vēl vismaz divas citas sēdes, kad Zatlers faktiski ir vadījis valdības darbu un virzījis lēmumu pieņemšanu, kamēr Plīša Lācis turpat tikai „sildījis” sava krēsla pakaļu. Cik ir tādu sēžu, par kurām mēs nezinām ??? Paldies Dievam, ka pašlaik mums nav kara stāvokļa ne ar vienu valsti, jo, lai sakautu mūs, pilnīgi pietiku, ka kāds Pleskavas divīzijas puspulkvedis piezvana Plīša Lācim un privātā sarunā nolamā to par nodokļu nemaksātāju … :)

Vienu vārdu sakot – sabrauktais ezītis. Pie tam vēl, izrādās – ar psiholoģiskām problēmām. Manipulējama, ietekmējama, bīdāma, stumjama marionete. Kas noteikti patīk SVF … banku lobijam … un arī virknei jēlā laika darboņu. Kuri aiz Plīša Lāča muguras var mierīgi savas rebes kruķīt un jaunpupa klases biedrus amatos likt …

diena.lv

Valsts prezidents Valdis Zatlers otrdien uz Rīgas pili aicināja Saeimas spīkeru un Latvijas Tautas frontes pārstāvjus, lai runātu par Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienas pasākumiem.

Viena no iniciatīvām ir turpmāk 4.maiju saukt par Neatkarības dienu. Tas ir ļoti vienkārši, visiem saprotamā formā, nevis lietot to sarežģīto “deklarācijas piemiņas vai atceres dienu”, piekritis V.Zatlers.

Tautas frontes bijušie līderi vēlas izveidot svētku Goda komiteju, kurā būtu gan Valsts prezidents, gan Ministru prezidents, gan arī Saeimas priekšsēdētājs, gan deputāti, kas balsoja par neatkarību, gan LTF aktīvisti. “Mēs pārrunātu, tieši kā šie svētki būtu organizējami, lai tajos iesaistītu katru Latvijas pilsoni, lai faktiski šie svētki nostiprinātu mūsos brīvības un neatkarības gan sajūtu, gan arī pārliecību par to, ka šī brīvības nasta mums visiem jānes kopā un tas ir mūsu galvenais uzdevums, gan arī lai iesaistītu visus cilvēkus, kas dzīvo Latvijā tieši šīs neatkarības dienas, 4.maija, atzīmēšanā,” Goda komitejas uzdevumu skaidroja V.Zatlers.
————–
Nu jau ar spēku liks svinēt svētkus, vai?

12.
Pēteris Krišjānis
2010. gada 11. marts, 09:40

Interesanti, kāpēc zvirbulēns un Kurmītis kā magnēti sliecās tur, kur ir viņu verbālā opozīcija. Tas par daudz ko liecina :)

Par rakstu – interesants, taču neskaidrs, kāds ir mērķis. TP neuzticas praktiski NEVIENS, un tas ir galvenais iemesls, kāpēc visas TP iniciatīvas vienkārši iebuksē. TP ir uzmetusi šīs Saeimas laikā tik daudzus un tik daudz, ka viņi praktiski turās uz to, ka viņi vēl tur ir. Jo ir skaidrs, ka pēc nākošās Saeimas vēlēšanām viņi tur nebūs noteicoši vai nebūs vispār. Tāpēc es neteiktu, ka ir abpusēja neuzticēšanās, vienkārši TP jau labu laiku strādā izmisīgā pirmsvēlešanu režīmā, cenšoties ar nesegtu populismu nopelnīt kaut kādus punktus, un gan ZZS, gan JL tas vienkārši riebjas. Jo, lai cik dīvaini nebūtu, pat ZZS ir vairāk cilvēku, kuriem valstiskā apziņa ir lielāka nekā vēlme sākt pelnīt plusiņus vēlēšanu zīmēs.

Tāpēc es to nekrāsotu kā divu puišeļu nespēju sadalīt laukumu. TP ir vienkārši nopelnījusies.

13.
Kurmītis >> Jembergai
2010. gada 11. marts, 09:40

Izlaistais:
„… lai sakautu mūs, pilnīgi pietiku, ka kāds Pleskavas divīzijas puspulkvedis piezvana Plīša Lācim un privātā sarunā nolamā to par nodokļu nemaksātāju … pēc kā valsts augstākā vadība un armijas virspavēlniecība veiksmīgi „uzkārtos” līdz brīdim, kamēr neatskrien Zatlers un, iesperot pa pēcpusi pie klausules sakņupušajam un nemitīgi frāzi „es tas nebiju, tas nebiju es, es tas nebiju, tas nebiju es, ….” atkārtojošajam Valsts Augstākās Izpildvaras Vadītājam to kompīti nepārstartētu … :)

Par Kučinska teikto ..“vienkārši briesmīga neuzticība”.. Kad bija Kučinskis varēja redzēt kaut cik, ka arī TP sāk domāt valstiski un gatava ko darīt un sadarboties. BET to nepieļāva Šķēle, steidzīgi nomainot Kučinski. žēl Kučinski, vai arī nesaprotu, kas spiež akli izpildīt visas pavēles ?

15.
Kurmītis >> Pēteris Krišjānis
2010. gada 11. marts, 09:45

Nu, nu, nu, intersanti – par ko tad tas liecina – padalies, nekautrējies.
Ja esi pateicis „a”, tad saki arī „b”. Ļoti interesanti būs paklausīties … :)

Līdz vēlšanām ir atlics pusgads un tieši tāpēc šī valdībā neko jaunu un radikālu nepasāks. JL taktika ir nesabojāt uzkrāto pozitīvo bilanci pēdājā gada laikā un mierīgi sagaidīt vēlēšanas. Otrs iemeslis ir tīri psiholoģisks – kā ikvienam no mums pēc intensīva darbiņa padarīšanas nāk gluži dabisks atslābums. Un vēl viens faktors – Dombrovskim ir vienkārši piegriezusies TP destrukcija un ar šo koalīciju viņam vairs neceļas rokas vairs kaut ko ievērojamu uzsākt.

Dihlofoss, domāju, Jums taisnība, mēs redzēsim tikai vienas puses mēģinājumu saglabāt pozitīvu bilanci un otras puses mēģinājumu to sagraut, pierakstot vēl arī iepriekšējo divu valdību nodarījumus, lai līdz vēlēšanām neviens neatceras, kurš uzpūta burbuli un kurš nemākulīgi glāba Parex. Tas, kas mani uztrauc, ir notiekošais ar nākamā budžeta sagatavošanu: tagad visi atslābs, neviens negribēs būt sliktais, un pēc vēlēšanām blīkš blākš kaut ko neirotiski graizīs un mēģinās lāpīt ar kārtējām nodokļu idejām.

Pēteri – tā kā Dombrovska valdībai rīt ir gads, bija doma paskatīties uz pagājušo no diviem skata punktiem: kas notika ar ekonomiku, un kas mainījās politikā/koalīcijā. Tas arī ir izdarīts, pa ceļam uzduroties dažām līdz šim nezināmām detaļām.

Sīkputniņš piekakājis visus komentārus. Atbilde uz autores prātojumiem – jāsašķiro zagļus un godīgos. Pilnīgi skaidrs kas par “putnu” ir dižprihvatizētājs un pakalpiņš krievu mafijai, kas daudzkārt mēģināja Latviju – visu uzreiz pardot tai pašai mafijai. TP ir šakaļu un hienu bars, kas uzklupuši nabaga Latvijai. Un tad vēl ir jenotsuņi, kas gaida gabalus, kas plosītājiem kaujoties, nokrituši zemē. Valdi Dombrovski vajaga apbrīnot par spēju strādāt tādā šakaļu un laupītāju kompānijā. Tā kā savas pirmās algas esmu saņemis sudraba latos, tad atceros kādi valdītāji Latvijā bija agrāk. Tādēļ man ir iemesls skadri zināt, ka Latvijā nav bijis labāks Ministru prezidents par Valdi Dombrovski, kurš nav ļāvis, par spīti kļūdām, nogrimt Latvijas kuģim bezdibens dzelmē. Tas, ka Šķēle taisās Dombrovskim pie rīkles ir acīmredzams. Šķeles un Co vieta ir “kabinetā”, kura durvis iespējams atvērt tikai no ārpuses. Jo Dombrovska uzvara būs arī uzvara pār Latvijas izlaupītāju un krāpnieku, meļu šaikai. Un vēl- autorei nevajaga labā lāča kažokā meklēt utis, kuras tur ielaiduši tie paši šakaļi, hienas un zvirbulēni.

19.
zvirbulēns-Sanitai Jembergai
2010. gada 11. marts, 10:12

Sanitiņ, saulīt, nu kādēļ Jūs tik sarežģīti pieejat lietām? Kāda Jums, mums daļa gar koolīcijas nesaskaņām, kurš ko, par cik un kādēļ?
Tas viss ir štrunts, man, tev un visiem pārējiem vienkāršiem cilvēkiem te tik viens jautājums valdībai: kādēļ ekonomika turpina grimt, kādēļ pieaug bezdarbs, kas tiek darīts,lai apturētu ekonomisko lejupslīdi, kura turpinās, utt., un viss.
No tavām lūpām būtu jānāk tikai un vienīgi nesavdzīgai valdības kritikai, jo valdības darbam nav rezultātu!

20.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 11. marts, 10:15

Beidz apriet JL, labāk pavēro TP un šļusaku izdarības! Mati stāvus ceļas no tiem kretīniem…

Izlasi http://www.urantija.lv pedējo Sarunu ar lasītāju nr.63! Es uzreiz teicu, ka šim portālam uzlikta cenzūra, bet autores izskaņā teiktajam, ka smejas tas, kas smejas pēdējais, es pilnībā pievienojos.
Laiki mainās, žēl, ka naudas maisi to galīgi nejūt.

21.
Dihlofoss>Kurmītim
2010. gada 11. marts, 10:17

Zināms patiesības grauds Tavā VD rakturojumā protams ir. Bet tomēr VD bija īstais cilvēks īstajā laikā ar to vienu trūkumu, ka, jā, viņam trūka personības un politiskā savara (tas arī traucēja vadīt valdības darbu grūtos brīžos). Grāmatvedis, nosvērts profesors cipariņš bija tas, kas bija vajadzīgs. Nevis depresīvais Godmanis, nevis kombinators Šķēle, kas gan jau arī šajā situācijā pamanītos kaut ko pakampt, ne arī paštaisnais Repše. Vissvarīgākais noteicošas faktors visos šajos nenormālajos griezienos bija tas, ka cilvēki viņam tomēr ticēja! Un šai ticībai pamatā bija pārliecība, ka VD nav korumpēts un pieņem lēmumus tiešām valsts nevis polisko klanu interesēs. Tas bija ļoti būtiski. Viņš apmānīja pensionārus par pensiju negriežšanu, bija nekonsekvents nodokļu jomā, bet viņam to piedeva. Cilvēki ir gatavi daudz ko paciest, ja viņiem ir pārliecība, ka cilvēks ir godīgs un cenšas darīt savu darbu atbildīgī.

22.
zvirbulēns-Zigurdam M.
2010. gada 11. marts, 10:20

Jums jau viegli spriest, ne katram iespējas paskatīties Naumovas jaukumus!
:)
P.S.
Dombrovska valdības darbība, es pasvītroju – valdības, ir uzskatāma par nesekmīgu, sliktu. Bezdarbs aug, un tas nozīmē, ka Latvijas ekonomikas lejupslīde nav apturēta. Un viss.
Ja Tev tīkams Dombrovskis, tā tava privāta lieta!Man viņš šķiet psihiski bremzēts, un arī tā ir tikai mana privāta lieta!

Šodien, izskatās, cilvēki runā deminutīvos, nu tad es arī.

Zvirbulēn, putniņ, Jums nekad nav ienācis prātā, ka valdības darbs, ko LV gadījumā diktē koalīcijas, ir ciešā saskarē ar darba iznākumu? Tāpēc arī par to der interesēties:)

Kurmīti, dainīti, vai jums tajās augstajās skolās padomju laikā nemācīja, ka faktus ir jāpārbauda? Laila ir mana māsa, tas nav nekāds noslēpums. Tāpat nav noslēpums arī fakts, ka viņa pie Belokoņa nestrādā jau gadus 3 – 4 vismaz, savukārt viņas darbības laikā tieši šī iemesla dēļ es neesmu rakstījusi ne par vienu no viņas darba devējiem. Mūsu ģimenē nav pieņemts prasīt atļauju citiem par to, kur strādāt, visi tā kā būtu pieauguši cilvēki.

Lasu jūsu komentāru un priecājos, ka man ir stāstījuši taisnību par to, ko tajās augstajās skolās mācīja par informatīvo manipulāciju. Jūsu interpretācijā Dombrovskis jau ir kļuvis par garīgu slimnieku, lai gan rakstā nekas par tādu uzstādījumu neliecina. Bažas, cik saprotu, bija par to, vai lēmumu dēļ cilvēkam neiestāsies depresija. Kas, ņemot vērā lēmumu saturu, daļai indivīdu droši vien varētu iestāties.

Iešu es darbos, tāpēc lūgums abiem esiet tik labi, nepiesārņojiet visus komentārus, lai arī citi cilvēki var sarunāties bez obligātās piedevas izlasīt Jūsu daudzās izpausmes.

24.
Dihlofoss>zvirbulēns
2010. gada 11. marts, 10:35

Sorry, ka reaģeju S.Jembergas lietā. Zvirbulēn, ekonomiskā lejupslīde ir praktiski apstājusies. Daļēji tas ir VD valdības nopelns, daļēji tirgus pašregulācijas dēļ. Jā, bezdarbs turpina pieaugt, bet tas jau ir plaši zināms fakts, ka tas notiek ar zināmu laika nobīdi attiecībā pret IKP kritumu. Grūti vainot VD, ka, laikā, kad viņš neļāva nokrist valstij bezdibenī, vienlaicīgi nav nācis klajā ar vispatverošu ekonomisko programmu. Kā tu skatītos uz situāciju, kad tu būtu izglābis slīcēju, izvilcis to ja ne vēl krastā, tad vismaz sēklī, bet tev sāktu apkārt stāvošie pārmest, ka, lūk, izglābtajam drēbes slapjas, viņš ir izsalcis, neesi viņu nodrošinājis ar zālēm un vitamīniem un vispār atstāj viņu bez biznesa plāna?

25.
Dihlofoss>zvirbulēns
2010. gada 11. marts, 10:44

Vēl pie 24. Pie tam šie kritizētāji lielā mērā ir tie paši, kuri šo izglābto pirms tam iekaustīja, aplaupīja un iegrūda ūdenī.

“Tagad partija ap V.Dombrovski ir saliedējusies un neviens neapšauba, ka viņš bija labākā izvēle. JL dominē viedoklis, ka pirmo reizi esot premjers, kas nevis koncentrējas uz PR un griež lentītes, vai nodarbojas ar čomu interešu bīdīšanu, bet dara to, kas jādara.”

Te nu arī parādās, kas ir harizmātisks līderis! Vai tad tāds, kas klaigā un griež lentītes bārstot solījumus, kā Šlesers?
Var jau būt, ka tas der muļķiem vai cilvēkiem, kuri neredz darbus, bet skatās uz solījumiem un matu frizūrām!
Man personīgi Dombrauskis likās jau sen no 2004.gada, kā godīgākais , mierīgākais, nosvērtākais un gudrākais , erudītākais iespējamais premjers Latvijā!
Jau Dienas senākajās aptaujās to biju paudusi un priecājos, kad beidzot Zatlers viņu arī nominēja. Tikai to trako pašreizējo koalīciju ar TP tēvu tās sastāvā, neviens cits gan nevarēja izturēt, kā Dombrauskis.
Paldies raksta autorei par šo publikāciju, jo uzzināju cik grūti Dombrauskim tomēr ir bijis visu to izturēt.
Lai viņš nebēdā, jo kā dzirdu liela daļa pensionāru , par spīti visam, ir novērtējuši viņa darbu pozitīvi, jo saprot, ka šajā posmā neko citu labāk izdarīt nebija iespējams!
Lai veselība un izturība Dombrauskim , jo pārbaudījumi ar saraino vēl ir priekšā, jo sekos visādi populistiski lēmumi kopā ar LPP+TP+SC! Kā valsts budžets pildīsies pēc šiem lēmumiem?

27.
zvirbulēns-dihlofosam
2010. gada 11. marts, 10:48

Valdi Dombrovski vispār varam likt malā, viņš tik ieņem amatu un dara savu darbu, kuru pats uzņēmās darīt.
Mēs varam runāt Jembergas rakstu kontekstā par valdības darbu, par Dombrovska sastadītās valdības darbu.
Valdība, turpināja Godmaņa valdības aizsākto, saņēma aizdevumus, lai neiestājas defolts. Mehaniski samazināja algas, un…. viss, vairāk nekas gada laikā nav izdarīts, pieslēdza slīkonim palienētu skābekļa balonu un tagad skatās, gaida brīnumus, kaut nojaušs, ka skabekļa balons tūlīt būs tukšs!
Īsāki sakot, valdība būtu jāsit no visām pusēm, un viss.

28.

Esi tik labs, iemet saiti uz “Šķēles valsts atveseļošanās programu”, kurai vajadzētu izvest valsti no krīzes. Ka tik neiznāk līdzīgi kā ar Kalvīša leģendāro pretinflācijas plānu, par kuru visi runāja un kura īstenībā nemaz nebija.

29.
axis -> Zvirbulis
2010. gada 11. marts, 10:54

Man gan ir aizdomas, ka valdība nomainījās tāpēc, ka SVF vairs negribēja runāt ar “darītājiem”, jo tie nebija izdarījuši ko sasolīja pēc pirmās SVF summas. Ja atceramies, tad otrās daļas peišķiršana ievilkās un lietas sakustējās tikai pēc tam kad 1. Premjers bija Dombrovskis, 2. Finanšu ministrs bija Repše ar milzīgām pilnvarām bloķēt jebkurus izdevumus.

nezin kas un ar ko vareetu iztiiriit taas sovku/padomju miskastes no zvirbuleena un kurmisha galvaam. nez kaapeec liekaas, ka vajadzeetu tos pashus druumos [suroovij] viirus ausenees un valenjkos kas smird peec mahorkas un sibirijas plashumiem ielaist vinjus uz minuuti kurmiishu guljamistabaas.

Dombrovskis ar visām savām kļūdām vismaz no sirds tic, ka dara labu Latvijai.Par to viņam cieņa!Kamēr visādi tp,lc,lpp,tb zem segas jau klusībā apzinās ,ka ir nožēlojami deģenerāti, pašlabuma kombinētāji.Cits stāsts,ka izvēlētā šaurā stratēģija- aizdevums par katru cenu, kur viņa ved,kas notiks nākamgad? Mana prognoze- sekos nākošā aizņemšanās, jeb principā neatdodami parādi uz mūžiem.Ko dosim pretī,kas vēl atlicies? Savā ziņā Dombrovskim ticis K.Ulmanim līdzīgi traģisks liktenis..

Var jau Dombrovska valdību apspļaudīt un saukāt viņu par lācīti vai vēl nez ko, taču kāda tad ir alternatīva šobrīd? Kur ir Šķēles “ģeniālais” plāns? Kur ir Šlesera izbazūnētais plāns, kurš tika solīts februārī? Kur vispār ir jelkāds cits alternatīvs plāns? Tādu nav!

33.
Kurmītis >> Dihlofoss
2010. gada 11. marts, 11:10

+++JL taktika ir nesabojāt uzkrāto pozitīvo bilanci pēdājā gada laikā… +++
pozitīvo bilanci ???? … :) :) :)
… a viņiem tāda ir vispār ?? … un kādreiz ir bijusi ??? … jeb par „pozitīvu” tu uzskati IKP visdziļāko Eiropā kritumu ?? … jeb rekordlielo bezdarbnieku armiju ?? … jeb ekonomikas kolapsu ?? … jeb kreditēšanas totālo sasalumu ?? … jeb visas tās pārējās cūcības, ar kurām jēlais laiks ir izcēlies ? … tu par jēlajiem „pozitīvu” dēvē to, par ko jebkura CITA partija tiktu nolīdzināta līdz ar zemi un nosūtīta uz vēstures mēslaini bez vārda runas ?? … :)

Skaidrs ir viens – ornanžie melnsvārči ir apjēguši, ka valsts iet no bedres ārā. Līdz r to steidzami jāsēžas karietē, lai uzspodrinātu spalvas. Tas ir nožēlojami un patētiski.

Lai kā man nesimpatizētu Lembis un līdz ar to ZZS, tomēr esošajā situācijā cepuri nost Brigmanim par konstruktīvu rīcību. Starp citu, cik esmu dzirdējis, tad Brigmaņa k-gs rīkojas pret Lemberga kunga vēlmēm, ar ko šajā sakarā ir neliela ķilda pat bijusi.

35.

Dombrovskim jāsaka: paldies par darbu,vecīt, cilvēks Jūs labs, godīgs, bet ar to vien ir par maz!

JL jāizmet no valdības kopā ar visiem Jaunupa klases biedriem!

Jāveido jauna valdība, tās izveide jāuztic Aivaram Lembergam, kurš veidotu profesionāļu valdību, bez neviena Saeimas deputāta.

36.
Kurmītis >> Jembergai
2010. gada 11. marts, 11:46

Vai, sanitiņ, mācīja, mācīja gan. Un tieši to jau arī es daru. Vēl vairāk – tā pat ir mana mīļākā nodarbe – pārbaudīt faktus un tieši tāpēc esmu spējis ļoti daudzus žurnālistus pieķert melos un falsifikācijās. Mistiskas sakritības pēc visvairāk melos pieķert man nez kāpēc ir izdevies tieši ēlertes laiku Dienu, kuras mantinieki jūs ar savu CD esat. Tāpēc neabižojies, ka uz jūsu darbībām un radnieciskajām saitēm es skatos ar lielāku lupu, nekā uz citiem medijiem … jums ir, kā tur āboltiņa teica – „slikta reputācija” manās acīs … :)

Par Lailu. Es taču viņu nesaucu par tevu vecmāmiņu !?? Es viņu vispār nekā nesaucu … :)
Kas attiecas uz pārējo – kaut viens manis minētais faktiņš varbūt ir nepatiess? Viņa varbūt NAV strādājusi pie repšes filantropa un kreditora Bolokoņa vai jēlā laika ministram par padomnieci ?? Un tu varbūt man stāstīsi pekstiņus, ka māsiņas politiskajai izvēlei un tavu fanošanai par jēlajiem nav nekādu kopsakarību ?? Ja vēl nesaprati – tas vienkārši ir pierādījums tam, ka tu kā „žurnāliste” esi subjektīva, selektīva un angažēta. Situācijā, kad tava māsiņa sniedz (vai sniedza) PR padomus vienai no politiskajām partijām – jēlajiem – tev vispār vajadzētu par politiku klusēt. Jeb arī atklāti pateikt, ka mīli jēlos un tāpēc viņus cildināsi, toties pārējos gremdēsi un ar samazgām noliesi, jo pati pārstāvi šīs partijas elektorātu un par viņiem balso … Man liekas, ka tādu pozīciju prasa „godīgums un atklātība”, nemaz nerunājot par elementāru žurnālistisko ētiku … :)

P.S. un kāpēc tu mani par „dainīti” dēvē ?? Tam varbūt ir kāds sakars ar to garīgo slimošanu, ko pieminēji ? Vispār jau līdz šim širmīšu vidū valdīja nospiedošs viedoklis, ka Kurmītis – tas ir Mārcis Bendiks ! Ja tev radusies kāda jauna versija, tad padalies ! Esmu pārliecināts, ka liela daļa publikas alktin alkst uzzināt, kurš tad ir tik dikti nīstais Kurmītis … es pat vienu brīdi totalizarotu biju sarīkojis šī jautājuma noskaidrošanai … varam šo iniciatīvu atjaunot – toreiz bija 1,- Ls par zvanu … :)

Off.
Strādājam.

38.
Opapus > Zvirbulēnam
2010. gada 11. marts, 11:48

Neesmu es dzirdējis nevienu ideju, godājamais, kā “lielais tautsaimnieks” Lembergs taisās visu vērst par labu. Lemberga atrašanās premjera amatā pati par sevi un viņa vēsturiskie nopelni Ventspils izflīzēšanā diez vai nozīmē pozitīvu rezultātu.

39.

Jaunai valdības koolīcijai pirms valdības izveidošanas jāvienojās:
1) par valdības kabinetu lielumu ( astoņas ministrijas);
2) par privilēģiju likvidēšanu eksprezidentiem;
3) par izdienu pensiju likvidēšanu tiesnešiem, prokuroriem, diplomātiem;
4)par Tiesībarga likvidēšanu
5) par KNAB likvidēšanu;
6) par Satversmes tiesas iekļaušanu AT sastāvā;
7) par tiesu reformu;
8) par Maizīša patriekšanu;
9) par Zatlera patriekšanu;

Nu tā apmēram!

40.

Maizītis labi strādā, lai turpina!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Analīze
Laipni lūgti Ķīnā (49)
Sanita Jemberga

Vai Latvija interneta cenzūras ziņā grasās kļūt par mazo Ķīnu? Soli šajā virzienā spērusi Datu valsts inspekcija (DVI), radot precedentu, ar kura palīdzību ieinteresētās personas [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Maksātspējīgie nabagi (42)
Sanita Jemberga

Ar mierīgo dabu un inteliģento pieeju, aiz kuras nerēgojas kāda partijas balsta āža kāja, premjeram Valdim Dombrovskim ir izdevies paveikt lietas, par kurām Grieķija jau [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Uz gāzes adatas (110)
Anita Brauna

„Neesmu ne par, ne pret, bet pārsteigts esmu,” – tā Latvijas izšķiršanos būvēt otru gāzes bloku TEC-2 diplomātiski vērtē Andris Piebalgs, iepriekšējais Eiropas enerģētikas komisārs. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Stradiņu simtgadē liek pamatus megaprojektam (125)
Anita Brauna

Tieši pirms 100 gadiem Rīgā durvis vēra slimnīca, kurai vēlāk bija lemts kļūt par Latvijas medicīnas leģendu – Stradiņiem. Savu simtgadi gaviļniece svin ar leģendai [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ko sildīs pārmaksātais siltums? (36)
Anita Brauna

Ekonomikas ministrija (EM) šomēnes kā nepamatoti dārgu noraidīja Latvenergo Tukuma koģenerācijas stacijas projektu, kas pretendēja uz Eiropas Savienības (ES) fondu naudu. Taču Citadiena.lv apkopotā informācija [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
e-ID kartes un miljonus vērti jautājumi (38)
Sanita Jemberga

Desmit gadu pēc pirmās diskusijas valdība otrdien nolēma, ka Latvijā būs elektroniskās identifikācijas kartes (e-ID). No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF)  ieviešanai piešķirs aptuveni 10 miljonus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Maizīša darbi (112)
Inga Spriņģe

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis ceturtdien paziņoja, ka, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un nenoregulēto kārtību ģenerālprokurora izvirzīšanai, ir gatavs trešo reizi pretendēt uz amatu, ja Augstākās tiesas [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Vienu gadu par, citu – pret (39)
Sanita Jemberga

Pēc otrdienas valdības sēdes, kurā tā nolēma ļaut pastam savu nodaļu tīklu attīstīt pašam un nenodot vairumtirgotājam Mono, ir divas ziņas. Labā – beidzot ir ieviesta [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ņēma un aizmirsa (37)
Jānis Juzefovičs

Latvijas televīzija (LTV) jau noslēgusi līgumu ar digitālās televīzijas ieviesēju Lattelecom par LTV7 pāreju uz ciparu apraidi. NRTP ceturtdien akceptēja arī LTV1 plānus aiziet no [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Vai jauni Latvenergo “trīs miljoni”? (92)
Anita Brauna

Zaļā enerģija Latvijā ir kļuvusi par gardu kumosu, un tās virzienā lūkojas daudzi. Biznesa plānu koģenerācijas stacijas būvniecībai rakstīja arī kāds uzņēmējs. Pētīja iekārtu piedāvājumus, [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books