Ārkārtas Dombrovskis (156)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 11. marts 06:55
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pāragri spriest, kāds ārsts katram valdības partnerim rudenī būs nepieciešams pēc asiņainajām priekšvēlēšanu cīņām, bet aizvadītajā gadā premjers Valdis Dombrovskis ir ticis galā bez psihiatra palīdzības, kuru norūpējušies kolēģi viņam piedāvājuši. Pārbaudījumi gan nav beigušies, jo koalīcijas iekšienē temperatūra tikai kāpj un neviens nezina, cik dārgi vēlēšanās būs jāmaksā par politiskajām kļūdām, kas pieļautas pirmajā valdības darba gadā.

„Valdis nesit, situ es”

Pirms gada veidojot valdību, Jaunā laika frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis teica: “Šobrīd ir jānosaka moratorijs partiju savstarpējiem ķīviņiem, un JL kā premjera partija to varēs izdarīt.” Tas nav izdevies.

Gada griezumā politiskajā jomā galvenās izmaiņas ir tieši TP un JL attiecību radikāla pasliktināšanās. Starp abām valda, bijušā TP frakcijas vadītāja Māra Kučinska vārdiem runājot, “vienkārši briesmīga neuzticība”. Abu partiju politiķi spēj vienoties par racionālu risinājumu līdz brīdim, kad jautājums nonāk līdz valdībai un tur to nobloķē aizdomas par “politiskām interesēm”.

Bija jau gaidāms, ka vēlēšanu gaisotnē attiecības saasināsies, bet to pastiprināja Tautas partijas trīskārtējā premjera Andra Šķēles oficiālā atgriešanās politikā, kurš līdzi atveda arī daudz agresīvāku stilu. JL arī nedominē tādi politiķi kā Artis Kampars, kas vedināja uz abu partiju sadarbību, bet gan kareivīgākie Solvita Āboltiņa vai Einars Repše.

V.Dombrovska politisko fronti pamatā nodrošina trīs cilvēki – S.Āboltiņa, kas atbild par “politisko intrigu izķeršanu” un partiju sadarbību dažādos līmeņos, Edgars Jaunups, kas atbild par to pašu un arī JL idejām gaidāmo vēlēšanu kontekstā (”kuras ziņas aizies vai neaizies”), un Dzintars Zaķis, kurš gana frakciju un pieskata ekonomiskos jautājumus.

“Mēs partijā esam sadalījuši atbildību – Valdis nesit, situ es,” saka JL priekšsēdētāja S.Āboltiņa. „Protams, katrā karā noasiņo abas puses.”

Savukārt pats V.Dombrovskis joprojām ir nevis politiķis, kas kombinē un vada koalīciju, bet gan premjers, kuru pamatā interesē budžets. Piemēram, Jaungada runai premjers pats uzrakstīja daļu par budžeta konsolidāciju, pārējo ļaujot rakstīt palīgiem. Arī prezentācijā par gada laikā padarīto izteikti dominē skaitļi, nevis to ietekme uz cilvēkiem.

Meli par pensijām

Pirms pašvaldību vēlēšanām kategoriski noliegtā un pēc tām īstenotā pensiju samazināšana tiek vērtēta kā rīcība, ko vēlētājiem ir tiesības JL pārmest visvairāk. “Gan šis, gan arī ātrā aizmiršana par to, ka pirms valdības apstiprināšanas JL prasīja atlaist nekam nederīgo Saeimu, kas uzreiz pēc Dombrovska apstiprināšanas pēkšņi izrādījās derīga, ir darbības, ko gandrīz var nosaukt par nodevību,” uzskata arodbiedrību līderis Pēteris Krīgers.

Pensiju griešanu var uzskatīt arī par šā premjera lielāko personisko pārbaudījumu. Sēdē, kurā vajadzēja pieņemt lēmumu, taču partneri bija iestrēguši apburtajā lokā, premjers kādā brīdī burtiski iegājis sevī un nespējis uzņemties vadību. Ieradās Valsts prezidents, kurš pēc pāris stundu sarunas ar premjeru un vēl dažiem cilvēkiem ienāca sēdē, nolika uz galda pulksteni un paziņoja, ka partneriem ir 40 minūtes laika vienoties, vai arī SVF un EK pārstāvji atstāj Latviju, pārtrauc sadarbību un Valsts kasē drīzumā beidzas līdzekļi.

“Ja mēs nebūtu donoriem apliecinājuši, ka varam darīt to, ko esam solījuši, draudzība beigtos un būtu Islande, vairākkārtēja lata devalvācija, no kuras galveno smagumu uzņemtos pensionāri un cilvēki ar kredītiem svešzemju valūtās,” izvēli raksturo Dz.Zaķis.

Avots no V.Dombrovskim pietuvināto loka norāda, ka notikušais ir spilgts piemērs premjeram piemītošajai selektīvajai domāšanai – viņš līdz pēdējam nav ticējis, ka aizdevēji tiešām ir gatavi uz tādu soli, bet cerējis, ka varēs vienkārši palielināt budžeta deficītu.

Ar šo gadījumu saistās arī publiski neizskanējusi epizode – tās patiesumu Citadiena.lv apstiprināja S.Āboltiņa, kura tobrīd esot nopietni šaubījusies, vai V.Dombrovskis ir pareizā izvēle premjera amatam. Nav noslēpums, ka V.Dombrovskis nemēdz demonstrēt emocijas un pat viņa tuvākais loks nereti nezina, ko viņš jūt vai domā. Baidoties, ka premjers krīt depresijā, partija viņam izteikusi priekšlikumu pieņemt psihoterapeita vai psihiatra palīdzību. “Piedāvāja, piedāvāja, tāds stāsts ir,” saka S.Āboltiņa. “Viņš teica, ka pats tiks galā, un tā arī ir.”

Kā – to mēs nezinām. Vēlākās intervijās viņš vienīgi apstiprinājis, ka sācis meditēt.

Tagad partija ap V.Dombrovski ir saliedējusies, un neviens neapšauba, ka viņš bija labākā izvēle. JL dominē viedoklis, ka pirmo reizi esot premjers, kas nevis koncentrējas uz PR un griež lentītes vai nodarbojas ar  čomu interešu bīdīšanu, bet dara to, kas jādara. Protams, partijai ir nopietns iemesls būt pateicīgai – V.Dombrovskim ne tikai izdevās novērst draudošo valsts maksātnespēju, bet arī izvilkt no opozīcijas aizmirstības un saliedēt partiju, kurā bija notikušas nopietnas šķelšanās un daļa redzamu biedru izveidojuši Pilsonisko savienību.

“Ja kādam pienākas atzinība par situācijas stabilizēšanu, tas ir Dombrovskis,” atzīst arī M.Kučinskis. “Taču tieši Dombrovskis, nevis JL.

Ar ilgtspēju kā PSKP

Otrs lielākais V.Dombrovskim veltītais pārmetums ir sistēmisku reformu sākšana, bet neturpināšana priekšvēlēšanu gada dēļ. “Reformu vadības grupa ir, bet reformu nav,” saka P.Krīgers.

Arī TP pārstāvis M.Kučinskis norāda, ka cerētā mazā un efektīvā valsts pārvalde tā arī nav radīta, ierēdniecība ir sadragāta pēc principa “izdzīvo stiprākais” un patiesa funkciju revidēšana nav notikusi.

“Diemžēl šai valdībai, tāpat kā iepriekšējām, nav sistēmiskas pieejas – ar ilgtspējas dokumentiem ir kā ar PSKP kongresa materiāliem, ko pieņem un nākamajā dienā aizmirst,” viņš saka. “Man šermuļi skrien, dzirdot, ka valstij ir divi kritēriji: par 500-800 miljoniem samazināt budžetu, lai mēs iekļautos Māstrihtas kritērijos un ieviestu eiro. Tie taču ir tikai divi apakšmērķīši, lai dzīvotu labāk.”

Taču gan sociālajiem partneriem, gan ekonomikas lietpratējiem un politiķiem nav vienprātības par to, ko īsti saukt par sistēmisku reformu. Vieni to tomēr saredz jau notikušajā ierēdniecības “saspiešanā”, likvidējot daudzas iestādes un aģentūras un gada laikā par 14,2 tūkstošiem samazinot valsts pārvaldē strādājošo skaitu, slēdzot skolas un slimnīcas. Citi teic, ka reformām jānozīmē ko vairāk par izdevumu griešanu un formālu valsts funkciju auditu.

V.Dombrovskis neizrādot vēlmi valsti skatīt kopsakarībās starp nodokļu sistēmu, valsts funkcijām, iedzīvotāju vajadzībām, bet raugoties uz to kā uz bilanci, kur jāpalielina ienākumi un jāsamazina izdevumi. “Viņš uzvedas kā cilvēks, kas nokļuvis kosmosa kuģī un atradis kloķi, kas ļauj izvairīties no asteroīdiem, un grib raustīt tikai to. Kad saka – rekur blakus superdators, kas dod daudz informācijas par to, kā to labāk izdarīt, saka, nečakarē smadzenes, asteroīds nāk,” spriež viens no lēmumu pieņemšanā iesaistītajiem.

Šāds darbības stils ir saprotams situācijā, kurā jādzēš ugunsgrēks. Taču valdības sēdēs jau kādu brīdi novērojama sajūta, ka pašlaik kuģis peld pēc inerces. ”Šogad mums nav bijis tik saspringtas situācijas kā pērn (..), kad neviens īsti nezināja, būs vai nebūs bankrots, varbūt arī tāpēc valdībā diskusijas attīstās ne par to tēmu, ko vajadzētu,” atzīst iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Pagaidām vienīgās zināmās lielās šā gada ieceres ir nodokļu pamatnostādnes laika posmam līdz 2014.gadam un regulārās sarunas ar aizdevējiem. No intervijām ar JL politiķiem ir skaidrs, ka šī valdība negrasās gatavā formā atstāt pēcnācējiem 2011.gada budžetu, kurā, pēc Finanšu ministrijas aplēsēm, ir jāgriež vēl 400-500 miljoni latu. Tiek runāts par “budžeta rāmi” un pamatots, ka daļa pašreizējo partiju politiķu Saeimā vairs nebūs un nebūtu pareizi jaunajiem uztiept savu redzējumu.

V.Dombrovska trešdienas prezentācijā atrodamais laika grafiks ir satraucošs – lēmums par 2011. un 2012.gada budžeta samazinājumu un tehniskā budžeta sagatavošana varētu notikt “ne vēlāk kā 4 mēnešus pēc tam, kad Saeima izteikusi uzticību Ministru kabinetam.” Ja pieņem, ka tas notiek pēc vēlēšanām oktobra beigās vai novembra sākumā, jaunais budžets var iestiepties līdz februārim.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(21 balsotāji )
Komentāri

26.Bet
Labdien! Kādēļ vienmēr Dombrauskis, nevis Dombrovskis? :-)

>kurmīti,
Vai Tu neesi kāds Sandris Točs, ilgstošs un uzticams šlesera klēpja sunītis?

O jā! Lācītis man patīk- nekādu emociju! Tā tik turēt! :)

44.
Haris > riņķī apkārt
2010. gada 11. marts, 12:17

Vai tas ir normāli, ka premjeram sev blakus jātur pāris “izsitēju” un rezervē psihoterapeits, lai varētu normāli strādāt?
======================
Nu ja, ka nav normāli, un taisnība, ka tās ir šķībā “vēlējuma” sekas.
Bet par to psihoterapeitu.. Mjā, Godmanis un Slakterim, nabadziņiem, acīmredzami nebija psihoterapeita un arī nemeditēja viņi.:) Ja atcerās Godmaņa kasīšanos (burtiski) un brēkāšanu, Slaktera stostīšanos un jocīgu muļķību runāšanu.. Tagad, piemēram, šķiet, Šķēles nodzītais, uzburbušais, agresīvais klaidoņa feiss skaidri rāda, ka arī tam steigšus nepieciešams psihoterapeits.:))

45.
Haris > Kurmītis
2010. gada 11. marts, 12:17

Mārci Kurmīt, vai tad jums tur, oranžo apcirkņos, nav neviena, kurš ticētu psihologa vai psihoterapeita lietai?
Ka tik sarainā un paģirainā mākoņbomža “intelekts” un “kapacitāte” neseko potences pēdās.:) Ja esat draugs – izglābiet!:)

Neapšaubot Sanitas labos nodomus, tomēr rakstiņš man liekas neizlīdzsvarots.Paliek iespaids, ka Dombrovsks vaina tomēr kaut kādā mērā ir par to, ka zoles spēlē viņam nav vismaz divas kreicenes un trīs platie… :)
Saeimas sastāvs ir kāa karšu partija ar noteiku kāršu skaitu, un līdz ar to ierobežotu kombinaciju iespēju.
Ja posta partija ir klaji destruktīva, ja tā torpedē tos valdības lēmumus, kas vērsti uz situācijas stabilizēšanu, vienlaikus darot visu, lai situāciju destabilizētu, tad Sanitai tas būtu skaidri jāpasaka, nevis jārunā riņķī un apkārt, ka Jaunais Laiks nesatiek ar posta partiju.
Ne jau nesatikšanā ir sāls un būtība!!!
Būtība ir tā, ka vecās slimās ērces pie tautas miesas neparko nelaižas vaļā no sava upura, bet VD kā dakterim nav praktiski nekādu līdzekļu kā tos dabūt nost, vai vismaz aizbāzt rijīgās mutes…
Jau tā Dombrovskis ir izdarījis to, par ko brīnās pat Eiropā!!!

Nez kādēļ visi kautrīgi apiet jautājumu, ka posta partija ir visa bardaka sākums un turpinājums…
Tie, zoles terminologijā runājot, ir tie sūda liekie, no kuriem vaļā šajā partijā netikt, un nav te ko pārmest Dombrovskim.

>46.beta
2010. gada 11. marts, 12:18
”Neapšaubot Sanitas labos nodomus, tomēr rakstiņš man liekas neizlīdzsvarots.”- TIKAI BIZNESS, nekā personīga ! Es atbalstu, taču maksāt papildus par…..hmmm

Patiesībā jāizdara ļoti daudz, bet nepiekrītu, ka būtu jāsastāda nākošā gada budžets. Patiešam, jābūt būtu budžeta “rāmim”, vairāk vai mazāk izdiskutetiem ieteikumiem, variantiem, bet lemj lai jaunā Saeima un ministru kabinets.
Par ko tagad tāds satraukums?
Ja jaunajā valdībā MK vadīs Vienotība, tad tak viņi budžetu sastādīs pietiekoši ātri, jo, pieņemu, tiks saglabāta pēctecība.
Ja būs posta partija ar šlesergēniju, tad tak ņemot vērā, ka viņiem ir brīnumplāni un genialu ideju pārpilnība, arī nebūs problēmas.
Par ko tāds satraukums? :)

>46.beta
2010. gada 11. marts, 12:18
- ”(..) Jau tā Dombrovskis ir izdarījis to, par ko brīnās pat Eiropā!!!” – UN STĀSTA civilizētā Eiropa anekdotes par ”jaun-čukču” tautiņu ??

50.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 12:30

Par “Vienotību” aizmirsti, valdību jāveido Lembergam, turklāt bez viņiem, citādi mums “vāks”.

Nākamā budžeta ” rāmis” pie krītošas ekonomikas nozīmē kārtējo ātro nakti ar nodokļu celšanu un soc budžeta cirpšanu. Citur naudas vnk nav. Pat uz papīra.Loģiski, ka par to neviens patreiz nopietni runāt negrasās, kur nu vēl ko pieņemt.Latvijai tas nozīmēs zaudētu laiku.
Ekonomiskā politika vispār jau robežojas ar “brīnuma gaidām”. Paņemam naudu uz vienalga kādiem noteikumiem, un ceram, ka viss pats kaut kā atdzīvosies, sakārtosies..Kaut kad pēc tam.

52.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 12:37

Pirms veidot jaunu valdību, topošajai koolīcijai Zatlera vietā jāieceļ tagadējais Saeimas priekšsēdētājs (aizmrsās uzvārds)!

> zvirbulēnam, 50
Ej tak Tu ar savu Lembi…. kā lai to pieklājīgāk pasaka?
Slepkava par premjeru?
Neesam vēl Afrikas valstele…

54.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 12:42

Beta, un tu ar kraties vaļā no tās “Vienotības”, JL, izmetot Repši, ir zudis! Tas veidojums ir mutants bez jēgas un nojēgas, a Tu mums sakarīga!

55.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 12:45

Beta, privāta rakstura lūgums, nu pasaki, vai tā mana zvirbuliene ir normāla, viņa tagad izdomājusi ceptu foreli ielikt etiķa un sīpoli marinādē, vai tā zivs maz būs ēdama?

zvirbuli..bet Brigmanis tak atbalsta Dombrovski..vai Ta Lembis ar Brigmani jau sakasijushies?..un kaa vish no cietuma varees valdiibu veidot..tas tik buutu jox:)

57.

Nr. 45 i baigi laps!:)

Tā nu tas ir,visas pazīmes liecina ka tuvojas vēlēšanas.TP tikšanās ar premjeru tiek reklamēta gandrīz kā starptautisku komisiju tikšanās nevis normālu koalīcijas partiju sēde,tas viss ir tikai TP reitinga celšanai un reklāmai.Kurmītim kurš saka ka Dombrovskis ir spējīgs vadīt tikai uzņēmumu nevis valdību varu atgādināt ka viņa favorīts Šķele bija tas kas teica ka valsts jāvada kā uzņemums tā ka nekādu pretrunu nav.Arī grāmatvedis ir cilvēks kurš jebkurā uzņemumā kārto dokumentus kas saistīti ar ieņēmumiem un izdevumiem arī šeit nesaskatu nekādu pretrunu,drīzāk pozitīvu ieguvumu,ja salīdzina ar gāzi grīdā un “nasing spešal”.

59.
zvirbulēns-Andrew
2010. gada 11. marts, 12:52

Ar Brigmani ir jāstrādā, jāskaidro, ka mēs nevaram spēlēties ar valsti, ka eksperimenti ir jāpārtrauc!
A.Lembergs nav cietumā!

> zvirbulēns, 55
Kīnā ēd arī bezdelīgu ligzdas.
Secinājums – viss atkarīgs no konkrētā indivīda garšas kārpiņām.
Aizdodos.

>Eis
Kurmīša favorīts ir Šlesers.

62.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 11. marts, 13:04

Nu, kā tad būs,Puika, nāksi uz Venstpils augstskolu lekcijas lasīt?

63.

>59.zvirbulēns-Andrew
2010. gada 11. marts, 12:52
“………………..
A.Lembergs nav cietumā!”
—————————–
Pagaidām…

Es tiešām lepojos ar mūsu premjeru. Viņš ir ar neparastu garīgo spēku un lielu inteliģenci apveltīts cilvēks. Ar tādiem cilvēkiem droši varētu iet kopā izlūkos, vai kaujā. Uz tādiem balstās Pasaule.

Latvijas prezidents Valdis Zatlers šodien uzturas Lietuvā, kur tiek atzīmēta Lietuvas neatkarības atjaunošanas 20.gadadiena. Savā uzrunā viņš runāja par vienotību, kāda bija Baltijas valstīm pirms 20 gadiem, un, runājot datorlietotāju terminoloģijā, pauda, ka tā šodien būtu “jārestartē”. V.Zatlers arī aicināja lietuviešus uz Latviju, kad viņiem ir grūti un nolaižas rokas. Latvijā viņi dzirdēšot “cik varena valsts ir Lietuva, cik gudri un drosmīgi ir lietuvieši un cik labi jums tur, Lietuvā, iet”. Kā portālu Diena.lv informēja prezidenta kancelejā, V.Zatlers visu apsveikuma uzrunu teica lietuviešu valodā. Prezidentam palīdzējis Romualds Ražuks.
————
Tad jau laikam uz Maskavu Zatlers vair nebrauks, konsolidēsies ar Lietuvu un Igaunija, un, ja tā, tad labi, ka tā!

Beta, nav tik melnbalti. Ne visas TP ierosmes ir viena kaitniecība. Es, piemēram, pilnīgi piekrītu gan Zalānam, gan Riekstiņam par tām iebildēm, kas viņiem valdības sēdē bija par dienesta auto nodokļa administrēšanu. Taču Kučinska pieminētā briesmīgā neuzticība, kas mēdz robežoties ar paranoju, liedz uzklausīt arī loģiskas iebildes. Ar šo es negrasos noliegt, ka citas,piemēram, nekustamā īpašuma nodokļa izčakarēšana savukārt tādām aizdomām dod pamatu.

Kurmīti, dainīti, vai jūs, tāds visu zinošs cilvēks, kādreiz esat dzirdējis par cilvēkiem, kuri nosūta redakcijām jautājumus no saviem epastiem, saglabājot sev raksturīgo stilu un parakstoties ar nikiem? Gatavie stulbeņi, es teiktu. Par meliem – ļaujiet aprādīt, ka jūs apgalvojāt, ka Laila Jemberga šobrīd strādā pie Belokoņa un apmaksā manas publikācijas. Kas ir nepatiesi. Turklāt laikā, kad viņai bija kaut kāds sakars ar Latkovska konsultēšanu, es nestrādāju Latvijā. Jums vecāki nemācīja nemelot? maz cerību, ka tajās partijas skolās mācīja. Un beidziet sev glaimot. Līdz Mārcim Bendikam jums ir gaismas gadi.

lno!
Nu, paldies par aizrādījumu, nebiju pievērsusi tam uzmanību, bet, ja atcerēšos, tad labošos

68.

Laila Jemberga
Sanita Jemberga
Māsas?
Abas jaunas, neprecētas?
Belakoņ?
PīĀr veidotāja?
Konsultānte, padomdevēja?
Nu jāteic, nekā nesaprotu!
Kas ko raksta, kas ko apmaksā, kas ar ko guļ, kas kam kalpo?
Jā, cik gan saspiestā vidē mēs visi kuļamies!
Izumiķeļno!

Mīļie draugi, paskatieties ko mūsu prezidents ir publiski pateicis leišiem! Kārtējā blamāža…
“Viņš arī aicinājis “brīžos, kad jums pavisam nolaižas rokas, kad esat vīlušies, brauciet, lūdzu, ciemos pie mums uz Latviju”. “Un jūs dzirdēsiet, cik varena valsts ir Lietuva, cik gudri un drosmīgi ir lietuvieši un cik labi jums tur, Lietuvā, iet,” teicis prezidents”".

Kas tur par blamāžu? Mums te visādi eksperti un politologi patiešām bieži bāž degunā, ka mēs ir dumi, bet igauņi un leiši gan gudri. Arī iedzīvotājiem šis niķis ir pielipis. Tāpēc, lai brauc vien leiši, ja vien viņi paši nerunā, ka latviešiem gan ir labi. ).).

“Nez kādēļ visi kautrīgi apiet jautājumu, ka posta partija ir visa bardaka sākums un turpinājums…”, bet it kā vainīgs Dombrovskis…

72.

Noklausījos Dombrovska runa Saeimā, nu jāteic, sajutos kā komunistiskajā Latvijā, kā CK sekretāra Gorbunova laikos, kad šis mala vispārīgas frāzes stundu garumā.
Nekā konkrēta, nevienas idejas, viens tukšs blā, blā, blā, …

Vispār drūmi!
:(

73.

Nabaga kurmis, izskatās, ka ir ieberzies čekistu nomīdītā zelmenī un pārtiek no būdūzera izpūtēja finansiālajiem dūmiem.

74.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 11. marts, 16:32

Tu jaunībā klausījies LKP Plēnumu runas? Nu Tu gan esi spicais džeks.

>autore
Es, piemēram, pilnīgi piekrītu gan Zalānam, gan Riekstiņam par tām iebildēm, kas viņiem valdības sēdē bija par dienesta auto nodokļa administrēšanu.
__________________________
Auto nodoklis nav JL ideja, to piespēlēja viens rietumu izcelsmes uzņēmējs, bet visu cieņu, ka JL to nenoraidīja. Vai Jūs varat nosaukt daudz jaunievedumu, ar kuriem sākumposmā nebūtu kādi sarežģījumi? Varbūt jāsaka paldies JL, ka tas nepieņem likumus ar atpakaļejošu spēku kā to praktizējušas daudzas iepriekšējās valdības? :-) Vāji sagatavota administrēšana vairāk norāda uz zemo ierēdņu kvalifikāciju vai apzinātu pretdarbību kā JL neieklausīšanos, jo TP jau nav partneris, bet valdības darba bremzētājs.

67.Bet
Es jau tikai mīlot :-)

Es zinu, ka esmu visiem uzkritis uz nerviem ar savām idejām, bet neatkāpšos.

Godājamā CD, beidzot piešķiriet Kurmītim un Zvirbulim atsevišķu komentāru plūsmu, vai vispār atsevišķu blogu.

Citādi čivināšanu no zvirbuļa un zemes starp zobiem no kurmja jau vairs nevar izturēt.

Lūdzu novirziet šos ģēnijus tiem piemērotā gultnē.
K un M varbūt Jūs paši piesakāt savām vajadzībām atsevišķu mājas lapu?

hmm, vai tad Jembergas kundze Mārci Bendiku uzskata par baigo gudrinieku????? No malas nepateiktu… Būs jāpaaugstina viņa reitings manā personīgajā topā…

Un beidziet sev glaimot. Līdz Mārcim Bendikam jums ir gaismas gadi.
___________________
Nu tas gan ir kā kulaks uz acs :-)

66.
Sanita Jemberga
Beta, nav tik melnbalti. Ne visas TP ierosmes ir viena kaitniecība….”

aklo vistu grauds? Kad nākamo atradīs? Otrdienā pēc pastardienas?

TP., LC. ,LCCcppp(vai kā to pseidocerkovniku varzu sauc) – viena opera.Skuka zeļonaja.vai nu jāmaina “”elite(samaļ suņu desās)(veidemani var atstāt-pa gabalu, protams), vai jādušī ar akcijām(direct) tas trekno gadu(sk.klementīnes blogu diena.lv) bars.
un:Sk. Džoisas Kerija “Bez vidutāja”.Lpp?- paši atradīsiet.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Analīze
Laipni lūgti Ķīnā (49)
Sanita Jemberga

Vai Latvija interneta cenzūras ziņā grasās kļūt par mazo Ķīnu? Soli šajā virzienā spērusi Datu valsts inspekcija (DVI), radot precedentu, ar kura palīdzību ieinteresētās personas [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Maksātspējīgie nabagi (42)
Sanita Jemberga

Ar mierīgo dabu un inteliģento pieeju, aiz kuras nerēgojas kāda partijas balsta āža kāja, premjeram Valdim Dombrovskim ir izdevies paveikt lietas, par kurām Grieķija jau [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Uz gāzes adatas (110)
Anita Brauna

„Neesmu ne par, ne pret, bet pārsteigts esmu,” – tā Latvijas izšķiršanos būvēt otru gāzes bloku TEC-2 diplomātiski vērtē Andris Piebalgs, iepriekšējais Eiropas enerģētikas komisārs. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Stradiņu simtgadē liek pamatus megaprojektam (125)
Anita Brauna

Tieši pirms 100 gadiem Rīgā durvis vēra slimnīca, kurai vēlāk bija lemts kļūt par Latvijas medicīnas leģendu – Stradiņiem. Savu simtgadi gaviļniece svin ar leģendai [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ko sildīs pārmaksātais siltums? (36)
Anita Brauna

Ekonomikas ministrija (EM) šomēnes kā nepamatoti dārgu noraidīja Latvenergo Tukuma koģenerācijas stacijas projektu, kas pretendēja uz Eiropas Savienības (ES) fondu naudu. Taču Citadiena.lv apkopotā informācija [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
e-ID kartes un miljonus vērti jautājumi (38)
Sanita Jemberga

Desmit gadu pēc pirmās diskusijas valdība otrdien nolēma, ka Latvijā būs elektroniskās identifikācijas kartes (e-ID). No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF)  ieviešanai piešķirs aptuveni 10 miljonus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Maizīša darbi (112)
Inga Spriņģe

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis ceturtdien paziņoja, ka, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un nenoregulēto kārtību ģenerālprokurora izvirzīšanai, ir gatavs trešo reizi pretendēt uz amatu, ja Augstākās tiesas [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Vienu gadu par, citu – pret (39)
Sanita Jemberga

Pēc otrdienas valdības sēdes, kurā tā nolēma ļaut pastam savu nodaļu tīklu attīstīt pašam un nenodot vairumtirgotājam Mono, ir divas ziņas. Labā – beidzot ir ieviesta [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ņēma un aizmirsa (37)
Jānis Juzefovičs

Latvijas televīzija (LTV) jau noslēgusi līgumu ar digitālās televīzijas ieviesēju Lattelecom par LTV7 pāreju uz ciparu apraidi. NRTP ceturtdien akceptēja arī LTV1 plānus aiziet no [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Vai jauni Latvenergo “trīs miljoni”? (92)
Anita Brauna

Zaļā enerģija Latvijā ir kļuvusi par gardu kumosu, un tās virzienā lūkojas daudzi. Biznesa plānu koģenerācijas stacijas būvniecībai rakstīja arī kāds uzņēmējs. Pētīja iekārtu piedāvājumus, [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books