Ārkārtas Dombrovskis (156)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 11. marts 06:55
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Pāragri spriest, kāds ārsts katram valdības partnerim rudenī būs nepieciešams pēc asiņainajām priekšvēlēšanu cīņām, bet aizvadītajā gadā premjers Valdis Dombrovskis ir ticis galā bez psihiatra palīdzības, kuru norūpējušies kolēģi viņam piedāvājuši. Pārbaudījumi gan nav beigušies, jo koalīcijas iekšienē temperatūra tikai kāpj un neviens nezina, cik dārgi vēlēšanās būs jāmaksā par politiskajām kļūdām, kas pieļautas pirmajā valdības darba gadā.

„Valdis nesit, situ es”

Pirms gada veidojot valdību, Jaunā laika frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis teica: “Šobrīd ir jānosaka moratorijs partiju savstarpējiem ķīviņiem, un JL kā premjera partija to varēs izdarīt.” Tas nav izdevies.

Gada griezumā politiskajā jomā galvenās izmaiņas ir tieši TP un JL attiecību radikāla pasliktināšanās. Starp abām valda, bijušā TP frakcijas vadītāja Māra Kučinska vārdiem runājot, “vienkārši briesmīga neuzticība”. Abu partiju politiķi spēj vienoties par racionālu risinājumu līdz brīdim, kad jautājums nonāk līdz valdībai un tur to nobloķē aizdomas par “politiskām interesēm”.

Bija jau gaidāms, ka vēlēšanu gaisotnē attiecības saasināsies, bet to pastiprināja Tautas partijas trīskārtējā premjera Andra Šķēles oficiālā atgriešanās politikā, kurš līdzi atveda arī daudz agresīvāku stilu. JL arī nedominē tādi politiķi kā Artis Kampars, kas vedināja uz abu partiju sadarbību, bet gan kareivīgākie Solvita Āboltiņa vai Einars Repše.

V.Dombrovska politisko fronti pamatā nodrošina trīs cilvēki – S.Āboltiņa, kas atbild par “politisko intrigu izķeršanu” un partiju sadarbību dažādos līmeņos, Edgars Jaunups, kas atbild par to pašu un arī JL idejām gaidāmo vēlēšanu kontekstā (”kuras ziņas aizies vai neaizies”), un Dzintars Zaķis, kurš gana frakciju un pieskata ekonomiskos jautājumus.

“Mēs partijā esam sadalījuši atbildību – Valdis nesit, situ es,” saka JL priekšsēdētāja S.Āboltiņa. „Protams, katrā karā noasiņo abas puses.”

Savukārt pats V.Dombrovskis joprojām ir nevis politiķis, kas kombinē un vada koalīciju, bet gan premjers, kuru pamatā interesē budžets. Piemēram, Jaungada runai premjers pats uzrakstīja daļu par budžeta konsolidāciju, pārējo ļaujot rakstīt palīgiem. Arī prezentācijā par gada laikā padarīto izteikti dominē skaitļi, nevis to ietekme uz cilvēkiem.

Meli par pensijām

Pirms pašvaldību vēlēšanām kategoriski noliegtā un pēc tām īstenotā pensiju samazināšana tiek vērtēta kā rīcība, ko vēlētājiem ir tiesības JL pārmest visvairāk. “Gan šis, gan arī ātrā aizmiršana par to, ka pirms valdības apstiprināšanas JL prasīja atlaist nekam nederīgo Saeimu, kas uzreiz pēc Dombrovska apstiprināšanas pēkšņi izrādījās derīga, ir darbības, ko gandrīz var nosaukt par nodevību,” uzskata arodbiedrību līderis Pēteris Krīgers.

Pensiju griešanu var uzskatīt arī par šā premjera lielāko personisko pārbaudījumu. Sēdē, kurā vajadzēja pieņemt lēmumu, taču partneri bija iestrēguši apburtajā lokā, premjers kādā brīdī burtiski iegājis sevī un nespējis uzņemties vadību. Ieradās Valsts prezidents, kurš pēc pāris stundu sarunas ar premjeru un vēl dažiem cilvēkiem ienāca sēdē, nolika uz galda pulksteni un paziņoja, ka partneriem ir 40 minūtes laika vienoties, vai arī SVF un EK pārstāvji atstāj Latviju, pārtrauc sadarbību un Valsts kasē drīzumā beidzas līdzekļi.

“Ja mēs nebūtu donoriem apliecinājuši, ka varam darīt to, ko esam solījuši, draudzība beigtos un būtu Islande, vairākkārtēja lata devalvācija, no kuras galveno smagumu uzņemtos pensionāri un cilvēki ar kredītiem svešzemju valūtās,” izvēli raksturo Dz.Zaķis.

Avots no V.Dombrovskim pietuvināto loka norāda, ka notikušais ir spilgts piemērs premjeram piemītošajai selektīvajai domāšanai – viņš līdz pēdējam nav ticējis, ka aizdevēji tiešām ir gatavi uz tādu soli, bet cerējis, ka varēs vienkārši palielināt budžeta deficītu.

Ar šo gadījumu saistās arī publiski neizskanējusi epizode – tās patiesumu Citadiena.lv apstiprināja S.Āboltiņa, kura tobrīd esot nopietni šaubījusies, vai V.Dombrovskis ir pareizā izvēle premjera amatam. Nav noslēpums, ka V.Dombrovskis nemēdz demonstrēt emocijas un pat viņa tuvākais loks nereti nezina, ko viņš jūt vai domā. Baidoties, ka premjers krīt depresijā, partija viņam izteikusi priekšlikumu pieņemt psihoterapeita vai psihiatra palīdzību. “Piedāvāja, piedāvāja, tāds stāsts ir,” saka S.Āboltiņa. “Viņš teica, ka pats tiks galā, un tā arī ir.”

Kā – to mēs nezinām. Vēlākās intervijās viņš vienīgi apstiprinājis, ka sācis meditēt.

Tagad partija ap V.Dombrovski ir saliedējusies, un neviens neapšauba, ka viņš bija labākā izvēle. JL dominē viedoklis, ka pirmo reizi esot premjers, kas nevis koncentrējas uz PR un griež lentītes vai nodarbojas ar  čomu interešu bīdīšanu, bet dara to, kas jādara. Protams, partijai ir nopietns iemesls būt pateicīgai – V.Dombrovskim ne tikai izdevās novērst draudošo valsts maksātnespēju, bet arī izvilkt no opozīcijas aizmirstības un saliedēt partiju, kurā bija notikušas nopietnas šķelšanās un daļa redzamu biedru izveidojuši Pilsonisko savienību.

“Ja kādam pienākas atzinība par situācijas stabilizēšanu, tas ir Dombrovskis,” atzīst arī M.Kučinskis. “Taču tieši Dombrovskis, nevis JL.

Ar ilgtspēju kā PSKP

Otrs lielākais V.Dombrovskim veltītais pārmetums ir sistēmisku reformu sākšana, bet neturpināšana priekšvēlēšanu gada dēļ. “Reformu vadības grupa ir, bet reformu nav,” saka P.Krīgers.

Arī TP pārstāvis M.Kučinskis norāda, ka cerētā mazā un efektīvā valsts pārvalde tā arī nav radīta, ierēdniecība ir sadragāta pēc principa “izdzīvo stiprākais” un patiesa funkciju revidēšana nav notikusi.

“Diemžēl šai valdībai, tāpat kā iepriekšējām, nav sistēmiskas pieejas – ar ilgtspējas dokumentiem ir kā ar PSKP kongresa materiāliem, ko pieņem un nākamajā dienā aizmirst,” viņš saka. “Man šermuļi skrien, dzirdot, ka valstij ir divi kritēriji: par 500-800 miljoniem samazināt budžetu, lai mēs iekļautos Māstrihtas kritērijos un ieviestu eiro. Tie taču ir tikai divi apakšmērķīši, lai dzīvotu labāk.”

Taču gan sociālajiem partneriem, gan ekonomikas lietpratējiem un politiķiem nav vienprātības par to, ko īsti saukt par sistēmisku reformu. Vieni to tomēr saredz jau notikušajā ierēdniecības “saspiešanā”, likvidējot daudzas iestādes un aģentūras un gada laikā par 14,2 tūkstošiem samazinot valsts pārvaldē strādājošo skaitu, slēdzot skolas un slimnīcas. Citi teic, ka reformām jānozīmē ko vairāk par izdevumu griešanu un formālu valsts funkciju auditu.

V.Dombrovskis neizrādot vēlmi valsti skatīt kopsakarībās starp nodokļu sistēmu, valsts funkcijām, iedzīvotāju vajadzībām, bet raugoties uz to kā uz bilanci, kur jāpalielina ienākumi un jāsamazina izdevumi. “Viņš uzvedas kā cilvēks, kas nokļuvis kosmosa kuģī un atradis kloķi, kas ļauj izvairīties no asteroīdiem, un grib raustīt tikai to. Kad saka – rekur blakus superdators, kas dod daudz informācijas par to, kā to labāk izdarīt, saka, nečakarē smadzenes, asteroīds nāk,” spriež viens no lēmumu pieņemšanā iesaistītajiem.

Šāds darbības stils ir saprotams situācijā, kurā jādzēš ugunsgrēks. Taču valdības sēdēs jau kādu brīdi novērojama sajūta, ka pašlaik kuģis peld pēc inerces. ”Šogad mums nav bijis tik saspringtas situācijas kā pērn (..), kad neviens īsti nezināja, būs vai nebūs bankrots, varbūt arī tāpēc valdībā diskusijas attīstās ne par to tēmu, ko vajadzētu,” atzīst iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Pagaidām vienīgās zināmās lielās šā gada ieceres ir nodokļu pamatnostādnes laika posmam līdz 2014.gadam un regulārās sarunas ar aizdevējiem. No intervijām ar JL politiķiem ir skaidrs, ka šī valdība negrasās gatavā formā atstāt pēcnācējiem 2011.gada budžetu, kurā, pēc Finanšu ministrijas aplēsēm, ir jāgriež vēl 400-500 miljoni latu. Tiek runāts par “budžeta rāmi” un pamatots, ka daļa pašreizējo partiju politiķu Saeimā vairs nebūs un nebūtu pareizi jaunajiem uztiept savu redzējumu.

V.Dombrovska trešdienas prezentācijā atrodamais laika grafiks ir satraucošs – lēmums par 2011. un 2012.gada budžeta samazinājumu un tehniskā budžeta sagatavošana varētu notikt “ne vēlāk kā 4 mēnešus pēc tam, kad Saeima izteikusi uzticību Ministru kabinetam.” Ja pieņem, ka tas notiek pēc vēlēšanām oktobra beigās vai novembra sākumā, jaunais budžets var iestiepties līdz februārim.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(21 balsotāji )
Komentāri

> klusais
Tu jaunībā klausījies LKP Plēnumu runas?
———-
Visticamāk, viņš pats tās “blamierēja”… :)
Generālā līnija cauri gadiem saglabājusies :) :)

>lno
Līdz Mārcim Bendikam jums ir gaismas gadi.”

nafig ar tudij būtu jāvelkas?
Lai Vektere spravku izraksta?

83.

Es tā pabrīnijos,ka puisis tā atklāti stāsta par savu pagātni.
Par VD – izlasot rakstu atcerējos 2002.gada ~ februāri ,kad pirmoreiz sanāca komunicēt. Leciens un attīstība pa šiem gadiem ir milzīga. Pie kam pie visa kāpuma pa karjeras kāpnēm nenāk ausīs kādi reāli pārmetumi par ieinteresētību.

> Sanita – 66, lno – 75
Sanita! Un tomēr Jums nav pilna taisnība, jo tas ko saka lno ir patiesā sakne sakne.
JL daļa, ir kā lno teica, politiskā izšķiršanās ieviest nodokli.
Nodokļa projekts un novērtējums, tai skaitā administrēšana, ir kāda no FM departamentiem (slinkums skatīties majaslapā) klerku pienākums.
Klerki izstrādā jēlus projektus, jo tiem trūkst intelektuālās kapacitātes. Cik saprotu, šis nodoklis bija jāpieņem gana ātri (budžets), un nebija laika projektu atmest atpakaļ pārstrādāšanai, kas ar visādām saskaņošanām parasti aizņem mēnešus.
Posta partija vien norādīja uz skaidri zināmām problēmām, ko domāju zināja arī JL, bet cerēja procesā salabot. Gan sakārtos, bet doma, virzība ir pilnīgi pareiza.
Aiz ko idejas, ko piedāvā (nevis kritizē!) posta partija parasti nekadā veidā nav saistītas ar virzību uz priekšu, uz sistēmas sakārtošanu. Parasti zem tām slēpjas vai nu vēlme savējo pasargāšanai, vai kāda rafinētas valsts kabatas izsūknēšanas shēma…
Tik gudra meitene kā Jūs, tak varētu sajust atšķirību :)

Tas, ka FM klerkiem nav azarta, inovatīvu pieeju un vēlmes piepūlēt savas smadzenes ir redzams ar neapbruņotu aci, bet pēc mūsu likumdošanas Repše pat nevar to stalli patīrīt…

> klusais
Pie kam pie visa kāpuma pa karjeras kāpnēm nenāk ausīs kādi reāli pārmetumi par ieinteresētību.
————-
Viņš ir no tiem, kura energētika ir tik stabila, ka neprasa zagšanu, pārsūknēšanu, piebarošanos no citiem. Tā neprasa manipulēšanu ar cilvēkiem, stāvokli, situācijām, ko dara psihiski kaut kādā mērā nestabili cilvēki, no kādiem pa lielākai daļai sastāv Latvijas sabiedrība.
VD ir absolūtā godīguma iemiesojums, viņš vienkārši nevar citādi. Es vēl tādu zinu, tā ir mana māte. Tādi ir. Daudz nav, bet ir!
Latvijai paveicies, ka VD ir tur kur patreiz ir. Par viņu pašu diez vai to var teikt, jo iepriekšējais gads viņa mūžā iespējams apēdis piecus citus…
Bet nenoliedzami devis arī ārkārtīgu pieredzi. Nesaku ne pieci, ka ap gadiem 55 viņš varētu būt EK prieksēdētājs… :)

86.

Jā , viņš ir tiešām interesants cilvēks. Man ir tikai aizdomas ,ka arī JL viņš ir reizēm svešķermenis it sevišķi apzinoties to ,ka reizēm ir cilvēki ,kas labprāt tur vēlas izmantot varas resursu.
Bet nu nervi džekam ir vietā.

87.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 18:09

Tu ar grābsties, nu pilnīgi garām!Nekad neesmu bijis komunists, Dombrovskis ir godīgs, un tādu ir miljons, bet viņš ir arī nekam nederīgs premjers, un to pateiks katrs, kas seko viņa darbam. Lācītis, kas stumjams, bikstāms, spārdāms, virzāms uz priekšu.

Man jau drusku sajucis… To auto nodokli neuzcepa steigā tāpēc, ka bija iebildumi pret lielākām likmēm citam nodoklim?

89.
zanE> zvirbulēnam
2010. gada 11. marts, 19:10

Nu, ko Tu visiem maisies pa vidu, kā suņa sūds pa putraimiem! Tev māte nekad nav mācījusi, lai nejaucies, kad cilvēki nopietnas lietas runā? Tu atgādini pirmklasnieku, kas grib pieaugušiem izrādīties,ka ir lielāks un gudrāks, kā izskatās!

> zvirbulēns, 87
Zini, man ir sava cilvēku vērtēšanas mēraukla. Tā nav pievīlusi jau nez cik gadu laikā. Tā ka vari nepūlēties un neadrdesēt man savas replikas par cilvēku kvalitāti.
Varam runāt par tā vai cita lēmuma lietderību, politisko tirgu, konjunktūru, filozofiskām tēmam, bet ne par konkrētu personu cilvēcisko novērtējumu.
Lasot Tavus plakātlozungus komentāros, sen sapratu, ka šajos jautājumos Tu esi vai nu pilnīgs profāns vai sirgsti ar napoleona kompleksu! Izvēlies… :)

91.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 19:29

šajos jautājumos Tu esi vai nu pilnīgs profāns vai sirgsti ar napoleona kompleksu!
———-
A kuros jautājumos Tu mani neuzskati par profānu?

> zvirbulēns
Ilgā tiesu prakse Tevi izglītojusi juridiskajos jautājumos, tomēr šīs zināšanas bieži tiek pielietotas dzenot lētu demagogiju.
Zini kā darbojas valsts pārvalde, bet atkal, visu ko zini, izmanto demagogijai vai savas iedomātās pozīcijas stiprināsanai.
Muļķis neesi, bet kā cilvēkresurss :) neesi pārāk vērtīgs, jo Bībeli esi pārrakstījis savām privātajām vajadzībām…
Es ar Tevi izlūkos neietu!

kā cilvēkresurss neesi pārāk vērtīgs, jo Bībeli esi pārrakstījis savām privātajām vajadzībām…
Es ar Tevi izlūkos neietu!
———–
Nu tā ir jāmāk pateikt! Zvirbuliene, glāb, nes sirdspilienus, man sametās slikti!
:) :)
Labi, izlūkot Tu ar mani neietu, bet par sievu nāktu? Tu man tīri labi patīc!

94.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 20:03

Beta, pasaki godīgi, Tavs vīrs ir jaunāks par Tevi?

zvirbulēns, 93
Ja neietu izlūkos, tad jau par sievu ne tik! :)
Divu cilvēku kopdzīve var būt vislielākā laime vai vislielākā nelaime. Tas atkarīgs no tādām vērtībām kā ētika, kopīga humora izjūta (ļoti svarīga lieta!), spēja dot, ziedoties (ne jau tikai naudu!), empātija un mūžīgās spējas šaubīties,bet vienlaikus būt pašpietiekamam…
Lai kāda sieviete ar Tevi justos laimīga, Tev ir apmēram 2,5 vajadzīgās īpašības :) :) :)
P.S. Mman dzīvē laimējies ar vīrieti, kam ir viss nosauktais komplekts un vēl mazliet… :)

> zvirbulēns
Nē, gadu vecāks.

Zvirbulēnam
Paskaties kā viens tavs radinieks tēvē 1 lokas.

> zvirbulēns
A, aizmirsu pieminēt, savai otrai pusei jāļauj justies ļoti mīlētai. Bet tam jābūt abpusēji.
Atrodu par iespējamu Tavu īpašību komplektu palielināt līdz 3,5 :) :) :)

99.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 20:37

Tātad viena gada starpība! Nu ja, es jau tā domāju! Nu labi, ko te es vēl varētu teikt, ja nu vienīgi, man prieks, ka Tev ir prieks!
:)
P.S.
Tavai zināšanai, es faktiski esmu teju eņģelis! Otru tik labu cilvēku neatrast ( Tavs vīrs neskaitās, viņš laupījis Tev objektivitāti, jo pamanījies tikt pie Tavu sirdspukstu fiziskas klausīšanās).

> zvirbulēns
Otru tik labu cilvēku neatrast
———
Nu re, nu! Veselīgā spēja šaubīties Tev nepiemīt ne mazākā mērā :) Liels mīnuss…

101.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 11. marts, 20:48

Svreiks! Kapēc tu neatbildēji uz manu komentu nr.20?Vai izlasīji, ko ieteicu? Ko par to saki?

102.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 11. marts, 20:59

Man patīk ideja, ka dzīvē katrs cilvēks satiek tik tos cilvekus, kurus viņam jāsatiek, es zinu, ka faktiski pastāv kastas, kas liedz cilvēkiem ar dažādiem līmeņiem satikties sarunai vai kopīgai darbībai.
P.S.
TP un LPP/LC tuvināšanās sarunas, vai vienas partija veidošana ir muļķība kvadrātā, viņiem to nevajadzēja darīt!

>zvirbulēns
Nevis kastas, bet karass.
karass – a group of people who, often unknowingly, are working together to do God’s will.
K. Vonnegūts “Kaķa šūpulis”. Iesaku. :)

104.
zvirbulēns-puikam
2010. gada 11. marts, 21:46

Tu tak gudrs puika esi, un tas priecē!
Bet man tīkams šķiet vārds kasta! Mēs dzīvojam kastās, tiesa, to nenojaušot!

Man ir viedoklis, kas nepretendē uz absolūtu patiesību:

1) zvirbulēns ir puika uz goda. Ar saviem viedokļiem un savu nostāju. Diemžēl vai nu apzināti, vai neapzināti jauc bībeli ar pasjansu. Tā arī uzvedas – jaucot rosolā dažādas lietas un īpatnības.
2) kurmītis – izglītots cilvēks, pārzin psiholoģiju un pūļa sindromus. māk lietot savtīgos nolūkos. Bendika k-gs noteikti nav, jo ir pieredze ar šo personību un jāatzīst, ka Bendika k-ga zināšanas, valoda un prasme pasniegt argumentus ir nesamērojama. Drīzāk kurmītis ir Toča k-ga veidojums.
3) Dombrovska k-gs manā skatījumā ir iekarojis manas simpātijas. Arī ar savu intraverto vadības stilu. Bet kā saka – kāda komanda, tāda apgriezti proporcionāla vadības loma.
4) nevar jau vēlēties, lai visi būtu pēc viena ģīmja, tomēr komandai ir jāsastāv no viena mērķa un dažādiem amplua spēlētājiem. VD būs liels plus no manis (un domāju no dzīvesbiedres un tuviem radiniekiem ar)

106.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 11. marts, 22:18

“TP un LPP/LC tuvināšanās sarunas, vai vienas partija veidošana ir muļķība kvadrātā, viņiem to nevajadzēja darīt!”

Kapēc nē? Labāk jau visi garīgie kroplīši vienā kulītē…vieglāk būs izmest visus uzreiz…nu kā kaķēnus uz jūrskolu…
Nožēlojami ir tas, ka šinī muļķu zemē viss tiek mērīts ar bagātības bezmēnu…sak. ja bagāts, tad gudrītis, ja nabags, tad muļķītis…bet gudrīši piemirsuši, ka tam augšējam ir savs colštiks…
Paies vēl pāris gadiņi un tie bagātnieki kaunēsies pat uz ielas iet, kur nu vēl ar savu bagātību plātīties, lepnos džipos goroties, un nebūs jau to visu kur likt…sākas garīgo vērtību laikmets…
Šodien iestaigāju vienā antikvariātā. Ak, kungs, kas tur savilkts no ārzemēm, bet pircēju nav, toties uz cenām sēž jorojām. Pārdevēja arī izbrīnā plecus rausta un nezina kur saimnieks to visu tagad grūdīs.

107.
Kurmītis >> Jembergai
2010. gada 11. marts, 22:37

Vai, Sanitiņ, es jūtos pilnīgi sašauts līdz pašiem sirc dziļumiem !? Tad šī te satriecošā „atklāsme” ir balstīta uz redakcijā ienākošo „iedzīvotāju ierosinājumu un sūdzību” semantisko analīzi? Jums varbūt vēl avīzītē speciāls departaments ir nodibināts, kurš ar tamlīdzīgām lietām nodarbojas? … :)
Jūtos dziļi kustināts par tādu vērību pret manu necilo personu – kad katrā ienākošajā e-pastā tiek meklētas sakritības ar Kurmīša tekstiem (smieklīga pasaciņa – tev neliekas ?) un, ja tev tik dikti tīk – lai notiek, vari mani dēvēt par „dainīti” vai „mārcīti” vai kaut Svēto Pēteri … es saviem pielūdzējiem šo prieku neliedzu – domāt, kas katram tīk … man ir savs klubiņš ar uzticamajiem faniem, kuri mani par „mārci” dēvē jau kādus gadiņus 4-5 … tagad atvēršu vēl vienu – „dainīša” fanu klubiņu … :)
Par it kā maniem meliem. Smieklīgi nolūkoties tavās izmisīgajās pūlēs. Ikviens taču var manus komentus palasīt tepatās un pats pārliecināties – esmu vai neesmu es ko melojis, esmu vai neesmu apgalvojis, ka Laila TIEŠI TAGAD strādā pie Belokoņa jeb apmaksā tavas publikācijas … tava centība, mēģinot man piedēvēt to, ar ko nodarbojies pati, tikai apliecina veco parunu – „kas vainīgs, tas bailīgs” … :)
Stāsts jau ir pavisam par ko citu – par TAVU kā žurnālistes objektivitāti, un par TEVIS piedāvātās informācijas un datu traktējuma uzticamību. Un situācija ar Lailu apliecina, ka tev ticēt nevar … ka tu, slēpjoties zem pobjektivitātes maskas, patiesībā nodarbojies ar partejisku propagandu un gadījumos, kad iet runa par tavu mīļoto favorītu interesēm – viņu politkonkurentu nozākāšānu un to, ko sauc par melno piāru … :)

P.S. un nedomā, ka es nepamanīju izvairīšanos atbildēt uz manis uzdoto jautājumu – ka māsiņas politiskajai izvēlei un tavu fanošanai par jēlajiem nav nekādu kopsakarību ?? … :)

108.

Cien. autore šodien komentā ļoti smalki pateica ,kas ir kurmītis ( tiesa viņš samērā muļķīgi mēģina taisnoties ).
P.S. Līdzīgs liktenis ir piemeklējis vēl vienu atpazīstamu personāžu.

Pilnīgi pareizi, biedri Kurmīti! Jūs pareizi izprotat tekošo momentu. Jau tuvākajā LKP CK sēdē aicināšu jūs apbalvot ar LPSR AP Goda rakstu! Varbūt pat izvirzīsim jautājumu par jūsu apbalvošanu ar PSRS Tautu draudzības ordeni! Esat pelnījis.Atceros jūs kā cerīgu plutokrātisko rietumu paskata jaunekli ar labu ideoloģisko sagatavotību. Ak jaunība.. Prieks, ka tādi cilvēki kā jūs,par spīti rietumu specdienestu provokācijām, esat saglabājis uzticību komunisma un proletāriskā internacionālisma ideāliem, gluži kā jūsu vecākie biedri- Mavriks, Ivars, Koļa u.c.

110.
klusais>Sanita Jemberga
2010. gada 11. marts, 23:27

Mazs personīgs jautājums – vai esat aizdomājusies kapēc – ” Pensiju griešanu var uzskatīt arī par šā premjera lielāko personisko pārbaudījumu. Sēdē, kurā vajadzēja pieņemt lēmumu, taču partneri bija iestrēguši apburtajā lokā, premjers kādā brīdī burtiski iegājis sevī un nespējis uzņemties vadību. Ieradās Valsts prezidents, kurš pēc pāris stundu sarunas ar premjeru un vēl dažiem cilvēkiem ienāca sēdē, nolika uz galda pulksteni un paziņoja, ka partneriem ir 40 minūtes laika vienoties, vai arī SVF un EK pārstāvji atstāj Latviju, pārtrauc sadarbību un Valsts kasē drīzumā beidzas līdzekļi.” ?

>klusais
Kurmīts jau te pats komentāros izplātījās, ka bija MK sēdē kad sprieda par Ryanair bāzi Rīgā + zināšanas aviobiznesā un ceļu būvē.
Jau kādu laiku man ir aizdomas, ka tas ir kāds no Šlesera favorītiem.

112.
Pasaka > S.Jemberga
2010. gada 12. marts, 00:00

saprotu, ka Jūs esat ļoti korekta un visiem uzbrucējiem arī atbildat uz pārmetumiem, bet kurmītis taču ir slims cilvēciņš, ar psihenes iemītniekiem diskutēt ir bezjēdzīgi

113.

66 komentārs siedz atbildi.
Par otru personāžu te jau ik pa laikam iet tautas bezmaksas uzjautrināšanās.

>klusais
66. komentārs tikai apstiprināja manas aizdomas.
Bet vienalga žēl, ka Sanita padevās provokācijai.

dienas izbijušie noteikti zina, kas ir “kurmītis”, jo tā ir līdz sirds dziļumiem aizvainota būtne, kura ir dabūjusi -publisku- Ēlertes atteikumu publicēties Dienā, pirmajās slejās. Noteikti partegonoses un zīmuļgrozītāju klātbūtnē un zematloku ķēķa ap-ķiķināšanā, vēl oranžo censoņu slavināšanas laikā.

116.

Kurmīti, dainīti, vai jūs, tāds visu zinošs cilvēks, kādreiz esat dzirdējis par cilvēkiem, kuri nosūta redakcijām jautājumus no saviem epastiem, saglabājot sev raksturīgo stilu un parakstoties ar nikiem? Gatavie stulbeņi, es teiktu. Par meliem – ļaujiet aprādīt, ka jūs apgalvojāt, ka Laila Jemberga šobrīd strādā pie Belokoņa un apmaksā manas publikācijas. Kas ir nepatiesi. Turklāt laikā, kad viņai bija kaut kāds sakars ar Latkovska konsultēšanu, es nestrādāju Latvijā. Jums vecāki nemācīja nemelot? maz cerību, ka tajās partijas skolās mācīja. Un beidziet sev glaimot. Līdz Mārcim Bendikam jums ir gaismas gadi.
—————
Negribas ticēt, ka šo tekstu rakstījusi Sanita Jemberga, Sanitai, manuprāt, ir labāka, tīrāka valoda un stils.
Ja šo tekstu rakstījusi Sanita, tad šis ir paraugs kā nevajadzētu (nedrīkstētu) rakstīt zināma persona. Šādi sabļauties var anonīmie rakstītāji, piemēram, es ar kluso.

117.
Komplimentārs komentārs
2010. gada 12. marts, 08:41

Komplimentārs komentārs rakstam
Protams, ka Dombrovskim būs derīgs arī kāds kritisks vārds. Domāju (un ceru), ka viņš to uzņem nopietni.

Vienīgais vēlējums – Dombrovskim veselību un izturību! Tikko LNT klausījos lielo kretīnu, bet līdz galam nespēju!Sapratu gan vienu, ka tiek darīts viss, lai nezaudētu varu, kura slīd ārā no rokām lielā ātrumā! Tikai vienu pats karavadonis nesaprot, ka viņa slimība nu jau ir acīm redzama!

119.
zvirbulēns- Ak vai
2010. gada 12. marts, 08:57

Un tomēr, TP pārķērusi iniciatīvu, ar to plānu bija jānāk JL, bet viņi to nespēja!

120.

Lielais kretīns LNT norunāja labi nostādītā balsī , operēja pat ar cipariem , piedāvāja slēpti privatizēt valsts uzņēmumus – tikai vienu nespēju saprast , kur tik gudrs būdams un praktiski turot TP savās rokās no tās dibināšanas sākuma viņš savas zināšanas nespēja vēl tālajā 2004 gadā likt lietā , bet darīja visu ,lai TP vadībā valsts ietu ačgārno ceļu ,kas arī noveda pie šī kritiena?
P.S. Interesanti cik proporcionāli no LNT skatītājiem ticēja viņa teiktajam?

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Analīze
Laipni lūgti Ķīnā (49)
Sanita Jemberga

Vai Latvija interneta cenzūras ziņā grasās kļūt par mazo Ķīnu? Soli šajā virzienā spērusi Datu valsts inspekcija (DVI), radot precedentu, ar kura palīdzību ieinteresētās personas [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Maksātspējīgie nabagi (42)
Sanita Jemberga

Ar mierīgo dabu un inteliģento pieeju, aiz kuras nerēgojas kāda partijas balsta āža kāja, premjeram Valdim Dombrovskim ir izdevies paveikt lietas, par kurām Grieķija jau [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Uz gāzes adatas (110)
Anita Brauna

„Neesmu ne par, ne pret, bet pārsteigts esmu,” – tā Latvijas izšķiršanos būvēt otru gāzes bloku TEC-2 diplomātiski vērtē Andris Piebalgs, iepriekšējais Eiropas enerģētikas komisārs. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Stradiņu simtgadē liek pamatus megaprojektam (125)
Anita Brauna

Tieši pirms 100 gadiem Rīgā durvis vēra slimnīca, kurai vēlāk bija lemts kļūt par Latvijas medicīnas leģendu – Stradiņiem. Savu simtgadi gaviļniece svin ar leģendai [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ko sildīs pārmaksātais siltums? (36)
Anita Brauna

Ekonomikas ministrija (EM) šomēnes kā nepamatoti dārgu noraidīja Latvenergo Tukuma koģenerācijas stacijas projektu, kas pretendēja uz Eiropas Savienības (ES) fondu naudu. Taču Citadiena.lv apkopotā informācija [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
e-ID kartes un miljonus vērti jautājumi (38)
Sanita Jemberga

Desmit gadu pēc pirmās diskusijas valdība otrdien nolēma, ka Latvijā būs elektroniskās identifikācijas kartes (e-ID). No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF)  ieviešanai piešķirs aptuveni 10 miljonus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Maizīša darbi (112)
Inga Spriņģe

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis ceturtdien paziņoja, ka, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un nenoregulēto kārtību ģenerālprokurora izvirzīšanai, ir gatavs trešo reizi pretendēt uz amatu, ja Augstākās tiesas [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Vienu gadu par, citu – pret (39)
Sanita Jemberga

Pēc otrdienas valdības sēdes, kurā tā nolēma ļaut pastam savu nodaļu tīklu attīstīt pašam un nenodot vairumtirgotājam Mono, ir divas ziņas. Labā – beidzot ir ieviesta [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ņēma un aizmirsa (37)
Jānis Juzefovičs

Latvijas televīzija (LTV) jau noslēgusi līgumu ar digitālās televīzijas ieviesēju Lattelecom par LTV7 pāreju uz ciparu apraidi. NRTP ceturtdien akceptēja arī LTV1 plānus aiziet no [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Vai jauni Latvenergo “trīs miljoni”? (92)
Anita Brauna

Zaļā enerģija Latvijā ir kļuvusi par gardu kumosu, un tās virzienā lūkojas daudzi. Biznesa plānu koģenerācijas stacijas būvniecībai rakstīja arī kāds uzņēmējs. Pētīja iekārtu piedāvājumus, [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books