Maksātspējīgie nabagi (42)
Autors: Sanita Jemberga
Publicēts: 2010. gada 11. marts 06:55
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Ar mierīgo dabu un inteliģento pieeju, aiz kuras nerēgojas kāda partijas balsta āža kāja, premjeram Valdim Dombrovskim ir izdevies paveikt lietas, par kurām Grieķija jau būtu nodedzināta. Vērtējot valdības ekonomikas politiku, viņa atbalstītāji uzsver, ka galvenais panākums ir valsts glābšana no maksātnespējas. Arī kritiķu argumenti ir skaidri – budžeta samazinājumi veikti lineāri, nevis pēc būtības izvērtējot, ko valstij vajag darīt un ko tā var atļauties.

Skaitļi ir skarbi. Ja summējam izmaiņas 2009.gada budžetā un 2010.gada budžeta plānu, pusgada laikā valsts budžetam tika nogriezts miljards. Izmaksu samazinājums nāca komplektā ar nodokļu paaugstināšanu un jaunu ieviešanu. Pērn sasniegtie makroekonomikas „rekordi” stindzina. IKP līknes straujais nogruvums līdzinās bedrei, no kuras šogad jāsāk rāpties laukā, savukārt bezdarba rādītāji jau sasnieguši augstāko līmeni ES un turpina pieaugt. Rigibor – procentu likme, par kuru bankas izsniedz citām bankām īstermiņa aizdevumus latos, – V.Dombrovska valdības laikā uzstādījis pat divus rekordus. Vasarā, kad šaubas un nervozitāte par latu sita augstāko vilni, trīs mēnešu Rigibor pacēlās līdz 30%, bet šomēnes nolaidies līdz zemākajam punktam (2,59%) savā 12 gadu ilgajā vēsturē, ļaujot cerēt, ka finanšu tirgi ir noticējuši Latvijas ekonomiskajam kursam.

grafiks (2)

Ko V.Dombrovskis ir darījis pareizi un ko – nepareizi? Par trīs valdības sasniegumiem un smagākajām kļūdām jautājām diviem atzītiem ekspertiem – Nordea galvenajam ekonomistam Andrim Strazdam un Rīgas Ekonomikas augstskolas mācībspēkam Mortenam Hansenam.

Trīs pareizās lietas

Andris Strazds: “Nodrošināta valsts maksātspēja. Nodrošināta valsts maksātspēja. Nodrošināta valsts maksātspēja.”

Mortens Hansens norāda, ka V.Dombrovskim izdevies paveikt iekšējo devalvāciju, pieņemt smagās 2009.gada budžeta izmaiņas un 2010.gada budžetu, kā arī noturēt koalīciju un starptautiskos aizdevējus. “Tas ir vairāk nekā Sīzifa darbs. Patiešām uzslavas vērts.”

Trīs nepareizās lietas

A.Strazds norāda uz lietu, zem kuras droši vien parakstītos visi Latvijas iedzīvotāji – nodokļu izmaiņas, kas stājas spēkā ļoti neilgu laiku pēc pieņemšanas, radot gan haosu, gan nedrošību investoriem.

Otrais – neapliekamā minimuma samazināšana un iedzīvotāju ienākuma nodokļa pacelšana, ko “vienkārši nedrīkstēja darīt”. Varēja vēl palielināt patēriņa vai nekustamā īpašuma nodokļus, bet darba spēka sadārdzināšana vienkārši bijusi aplama.

Par trešo kļūdu A.Strazds sauc vienotās algu sistēmas “pseidoreformu”, kurā par griestiem noteica premjera algu, bet nevērtēja situāciju valsts un privātajā sektorā attiecīgajā jomā. Turklāt hakeru no VID iegūtie dati liecina, ka tā nedarbojas tik un tā.

M.Hansens norāda, ka budžeta samazināšana sākās par vēlu. Komunikācija ar sabiedrību ir tālu no apmierinošas: “Ja jūs nemaksājat normālus nodokļus, tad jums nav tiesību un arī dabā nebūs labas veselības aprūpes – tas ir tieši tik vienkārši.” Trešais trūkums esot skats uz nākotni – kurp Latvija dodas? M.Hansenam neesot skaidrs, kādēļ tik maz uzmanības tiek veltīts faktam, ka par Latviju nabadzīgākas ES ir tikai Rumānija un Bulgārija. “Gandrīz nekad netiek runāts, kādēļ šī valsts ir tik nabadzīga, lai gan visus tas uztrauc,” saka ekonomists.

Viskaitinošākā V.Dombrovska valdības gadā bijusi mētāšanās nodokļu lietās – pirmdien priekšlikums, otrdien mainīts, trešdien pilnībā atjaunots un ceturtdien pazudis no apspriešanas. “Tas nepalīdz ne investoriem, ne iedzīvotājiem,” secina M.Hansens.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(16 balsotāji )
Komentāri

Cik gan muļķīgi ir teikt: Dombrovskis paveica, Dombrovskis panāca, Dombrovskis izdarīja!

Vārdu Dombrovskis ir jānomaina ar vārdu valdība.

krā krā krā.
par ko? tak ne par ko.
galvenais, ka var krā krā krā

3.
ū > zvirbulēns
2010. gada 11. marts, 08:23

-Vārdu Dombrovskis jānomaina ar vārdu valdība. -

Tā nemode jau ievazāta no Ventspils.
Vai tad kādreiz teikts Ventspils Dome paveica – nekā, visur Lembergs pa priekšu grozās.

4.

Tā ir, žurnālisti tā raksta, ir jau vēl trakāki piemēri, piemēram , Tieslietu ministrija atzina, Ģenerālprokuratūra nolēma!
:)

No vienas puses ir tā, ka – valdība. Bet no otras – vai tā valdība kaut ko būtu darījusi, ja Dombrovskis “nespārdītu”? Uzskatāms piemērs – Rozentāle ar VM, kur naudu turpinātu šķiest uz visām pusēm, pat neskatoties uz to, ka tās naudas nemaz nav.

6.
Sociāldemokrāts Zvirbulēnam
2010. gada 11. marts, 08:45

Nekā personīga…
Kad redzu niku “Zvirbulēns”, rodas spazma sajūta smadzenēs – reti pieviļ priekšnojauta, ka zem šī nika redzēšu komentāru ar saturu “PĻUR-R-RK-Š-Š!!!”.
Visbiežāk komentārs ir spontāni ātrs, emocionāls, visrpusējs, nekompetents un ļoti ambiciozs, kategorisks. Cilvēks, kurš TĀDĀ stilā komunicē, nav piemērots kaut cik atbildīgam darbam.

Šādiem komentāriem ir tiesības būt. Arī mani komentāri kādam šķiet virspusēji, kategoriski un ambiciozi…

Bet… es varu atļauties vairāk komentēt, jo esmu bezdarbnieks. Man ir laiks un pagaidam vēl ir iespēja lietot internetu.

Par Jums, “Zvirbulēn”, man radies iespaids, ka esat strādājošs cilvēks. Ļoti šaubos, ka esat privātajā sektorā – privātajos uzņēmumos IR JĀSTRĀDĀ, lai izdzīvotu un saņemtu algu. Esmu nostrādājis 16 gadus dažādos Latvijas un ārzemju īpašnieku privātajos uzņēmumos – nekad darbā nav bijis daudz laika komentēt internetā. Ja atļāvos kādai svarīgai tēmai veltīt uzmanību, darbs bija jāpadara vakara stundās, jo darba režīms privātajā sektorā visur ir spraigs.

Tāpēc mani ĻOTI mulsina Jūsu iespējas daudz laika veltīt virspusējiem komentāriem. Tas liecina, ka krīzes apstākļos šajā valstī kaut kas nav kārtībā ar darba organizāciju, ja tik bieži un tik virspusēji prasti var “pļurkstēt” par visām tēmām, saņemot par to algu. Esmu pārliecināts, ka bezdarbniekam vajadzētu būt Jums, bet man būtu jāturpina strādāt.

Vēlreiz apliecinu, ka nedomāju to personīgi. Tās ir pārdomas par atlases principiem darba tirgū un par Latvijas konkuretspēju pasaulē. Bet mums patīk TIEŠI ŠĀDI principi un ŠĀDA valsts… Par to arī rudenī balsosim un neviens mums neko nepadarīs! (Mottes un Kalvīša garšīgie smiekliņi…)

7.
zvirbulēns-Sociāldemokrātam
2010. gada 11. marts, 09:09

Neķer kreņķi, vecīt!
Un nomaini savu niku, proti, maini domāšanu, attieksmi pret dzīvi, pret sevi, pret cilvēku, pret sabiedrību.
Tu esi radīts sev, savam priekam, mēģini padzīvot tikai sev, Tu esi vērtība, vispārējais nieks!

Paveica? Kur tad ir tie viņa nopelni, ka Latvijas iedzīvotāji max. uz ko ir spējīgi, ir bubināt pie interneta? DOMBROVSKIS VISU LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU ĪSTENAIS TĒVS? Un tie daži, kas reāli protestē, ir citu vīriešu aktivitātes rezultāts?

9.
Sociāldemokrāts Zvirbulēnam
2010. gada 11. marts, 09:38

Mani skolotāji vienmēr domājuši par sabiedrību, par cilvēkiem, par valsti un par kopējām interesēm. Tāpēc no 1989. gada man apzināti tuvi ir sociāldemokrātiskie uzskati. Tas ir tas, kas šobrīd pietrūkst, lai mums arī pēc 10 gadiem vēl būtu sava valsts Latvija.

Protams, var atslābināties, palūkoties apkārt un macīties no “mūsdienīgi progresīvajiem”, aizmirstot savus skolotājus. Bet trallinātāju un bērnišķi priecīgu seju jau ir pietiekami daudz.

Es nejūtos droši uz kuga, kura komanda sastāv no līksmiem, bezrūpīgiem, telegēniskiem “Sapņu fabrikas” supermeņiem. Dzīve nav virtuāla spēle, kurā ir otrā un trešā “iespēja”.

Ar Latvijas neatkarību, iespējams, mums ir par daudz paveicies – nav Eiropā daudz valstu, kuras divas reizes pēdējā gadsimtā atguvušas neatkarību. Nav Eiropā daudz valstu, kuras ar savu neatkarību iekūlušās tik dziļā nabadzības bedrē. Otrreiz brīvības atgūšana mums izdevās gandrīz bez asinīm. Varbūt tāpēc Latvijā ir tik postoša virtualās realitātes un hronisku līksmu dzīves svētku sajūta?

Nejūtos vecs, nevēlos vecišķi pamācīt, bet…
Uz mēles niez teikums:”Bērni, attopieties! Apgūstiet domāšanu, esiet nopietnāki! Dzīvē starp smiekliem un asinīm bieži ir tikai īss mirklis, pēc kura vairs neviens dakteris neglābj!”

Bet vidējo algu aprēķini ir pārāk līdzīgi vidējās temperatūras rēķināšanai slimnīcā: ja saskaita morga un infekciju slimību boksu klientu vidējo temperatūru….Īpaši pie mums, kur premjers, piemēram, saņem lai arī ne tuvu lielāko, tomēr krietni lielāku algu par sīkajiem knariņiem, turklāt bonusi, ieskaitot iespēju pabraukāties pa pasauli, lai gan tos par bonusiem neviens pat neuzskata…NĒ, KAMĒR NEBŪS REDZAMS, KA VALSTS VADĪTĀJI TIEŠĀM VADA, NEKĀDAS N-TĀS REIZES LIELĀKĀS ALGAS. Un valsts pilnvarniekus vispār vajadzētu likvidēt, jo, kā rāda, piemēram, slimnīcu situāciju, viņi tur neko citu nedara- tikai saņem algu.

Mani Latvijā patreiz visvairāk kaitina drausmīga nevienlīdzība valsts sektorā, jo tas, cik katrs pelna privātsektorā – tā ir viņa darīšana.
Bet, kad skolotājiem, medmāsām, ārstiem, zemākiem ierēdņiem nogriež visu, un maksā praktiski minimālo algu, bet ir valsts uzņēmumi un iestādes, kur algas mēramas piecciparu skaitļos, pie kam šie uzņēmumi dzīvo vai nu no budžeta līdzekļiem, vai nu no iedzīvotāju maksājumiem, tad kaut kas ar šo valsti nav kārtībā.
Saprotu, ka, ekonomiskais ieguvums varētu tik milzīgi liels arī nebūt, bet, pastāv arī svarīgākas lietas – sociālais taisnīgums un solidāra atbildība.
Un taisni šo te faktoru ievērošana daudzejadā ziņā nosaka to, kā pilsoņi attiecas pret savu valsti.
Jā, tika ievesta vienota apmaksas sistēma, un tas ir JL nopelns, bet, kā redzams, ne līdz galam, kā parasti, ar daudziem izņēmumiem.
Kāpēc mums jāsaņem pasaules līmeņa un vēl augstākas algas fuktukiem, LB, utt., kuri strādā nebūt ne atbilstoši pasaules līmenim, bet skolotāji, ārsti var saņemt minimālo?
Ak aizies “neaizvietojamie specialisti”?
Gribētu redzēt, cik daudzi un uz kurieni tā aizies.
Manuprāt tā ir Dombrovska valdības liela kļuda – nav nekādi mēģinājumi panākt kaut elementarā socialā taisnīguma ieviešanu.

12.
Pēteris Krišjānis
2010. gada 11. marts, 09:51

Speciālisti drusku liek pasmaidīt – lēmumu pieņemšanā ugunsdzēšanas režīmā mētāšanās par nodokļiem ir tikai normāla. Ja nespēj to turēt, nedzīvo Latvijā. Otrais – uz kurieni Latvija iet? Kāpēc valdībai par to būtu jāatbild, ja paši cilvēki NEZIN, ko viņi grib no šīs valsts? Nu būsim taču godīgi, mēs neesam mazie bērni. Mēs taču kaut ko gribam. Vai tikai lepnas villas, braucienus uz ārzemēm, kaviāru brokastīs?

13.
zvirbulēns-Sociāldemokrātam
2010. gada 11. marts, 09:53

Tu, cik skatos, esi augstas morāles, atbildības cilvēks, un tas priecē, bet man gribas Tev teikt: pažēlo sevi, padzīvo savam priekam, sev, met mieru pasaules glābšanai! Nav nepatīkamākas nodarbes par pasaules lāpīšanu, un, kas tas trakākais, tā pasaule nemaz nav jāglābj. Viss rit un notiek pēc augstākiem Visuma morāles standartiem. Latvieši kā tauta,šķiet nespēj un negrib noturēt savu valsti, cilvēki samaitāti līdz nemaņai, un, ja tā, tad Dievs saka – šie smerdeļi jālaiž nebūtībā, un labi, ka tā!
Viss, kas ar mums notiek, notiek uz labu, tādēļ vēlreiz Tev saku, dzīvo citādi, domā citādi, dzīvot tik sev un saviem tuvākajiem, un viss. Nelauzi galvu par lietām, kuras nevari ietekmēt, dari tik to, kas tev rada prieku. Skarbāki sakot: uzspļauj visiem un visam, sāc dzīvot priekš sevis, un pasule Tev uzsmaidīs!

Cilvēk ar segvārdu dzeris. Vai esiet padomājis cik brīvi jūs varētu pārvietoties, ja katru mirkli jūsu bikšu stilbā kostu visvisādi kranči? Kapēc daudziem vēlētājiem patīk vaukšķoši kranči un savus mēslus no gaida birdinošie zvirbulēni?

Kamēr valdības konsultanti būs švensonu augstskolu un švensonu banku ekonomisti, kamēr švensonu bankas būs galvenās resursu dalītājas – varam būt droši, kā gāja pa ES nosprausto kursu – tā Latvija tiks virzīta pa tai paredzēto taciņu uz……Viss notiek ( cilvēks vairs nav lielākā vērtība valstī, taču SISTĒMA zeļ un plaukst ).

16.
Kurmītis >> Jembergai
2010. gada 11. marts, 10:32

Vai, kāda smuka IKP līknīte ! Un kāds skaists piemēriņš tam, kā tiek maldināti naivākie jeb stulbākie lasītāji. Kad dati sakārtoti tā, ka ekonomiski neizglītotam lasītājam tā vien gribas saukt, ka re, kā mēs no tās bedres ārā rāpjamies un jau pat gandrīz esam izrāpušies !! Tikai 2,5% atlikuši ! … :)

Ja dati tiktu salikti tā, ka rādītu nevis „tempu”, bet ga reālo pieaugumu/kritumu, tad ikviens redzētu, ka arī pirmajā 20a0 gada ceturksnī mēs turpinājām rakt to bedri arvien dziļāku. Kas arī atbilst reālajai ekonomiskajai situācijai, nevis šis melīgais optimistiskais sviests, ar ko priekšvēlēšanu gaisotnē mūs mēģina iebarot jēlā laika darbonīši.
Reālais cipars ir, ka pie 2009. gada pirmā ceturkšņa -18% mums šie 2010. gada vēl -2,5% ir jāpierēķina klāt. Un tātad, salīdzinot ar bāzes periodu iegūstam -20,5% krituma …

12.Pēteris Krišjānis
2010. gada 11. marts, 09:51
”(..) Mēs taču kaut ko gribam. ” – JA NEATCERIES, ko valdošie&vadošie solīja ”gribošajiem” 1990.g.4.maijā, tad atgādināšu par 1989.g. solījumiem
- LTF 1989.g.31.maija aicinājums
(..) Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiskā augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai” (sk.plašāk NRA ‘Brīvības mirkļi.Sākums ).

18.
Kurmītis >> Zigurds Mežavilks
2010. gada 11. marts, 10:36

Vispār jau šos krančus līdz šim sauca par kvaukšķiem … :)

19.
dzeris - Zigurds Mežavilks
2010. gada 11. marts, 10:36

Vajag lasīt uzmanīgāk – es nerakstīju “Dombrovska”, bet gan “Dombrovska valdības” kļuda.
Tā kā visu atbildību vienam pašam Dombrovskim nekrāmēju.
Dabīgi, tā ir visu valdības veidojošo partiju kļuda.
Un ļoti slikti, ka viņi paši uztver tik vieglprātīgi sociālo taisnīgumu.
Jo tas cilvēkiem aiz izmisuma liek balsot par SC.

Kurmītis >> Jembergai
2010. gada 11. marts, 10:32
”(..)Vai, kāda smuka IKP līknīte ! Un kāds skaists piemēriņš tam, kā tiek maldināti naivākie jeb stulbākie lasītāji. ..” – ‘KURMĪT’, esi mierīgs – tās līknītes, cipari un % ir priekš atskaitēm SVF un ES komisāriem. Galu galā ķārtībai ir jābūt – visiem cipariņiem ir jāatbilst instrukcijās paredzētajam. Mūsu birokrāti-činavnieki savu darbu prot, tā kā esi mierīgs – ”tauta sagremos”, ”tauta sapratīs” – viss tak’ dēļ ”tautas” ?!

>KURMĪTIS –
- JA ATCERIES (apjēdz) veco laiku anekdoti par tukšo proklamāciju (baltu papīra lapu) bārstīšanu Sarkanajā Laukumā – un aizturētā paskaidrojumu – ” Viss tāpat ir skaidrs (skaidri redzams)”, tad nepūlies šos valdības atskaites cipariņus/% atspēkot, analizēt vai kritizēt – atstāj to ‘prieciņu’ švensoniem un švensonu konsultantiem/profesoriem, kas šito ‘putru’/dižķibeli sagatavoja ar savām ‘gudrajām” teorijām….

S.Jemberga:”(..) Ko V.Dombrovskis ir darījis pareizi un ko – nepareizi? ” – JĒGSATURĪGA ATBILDE sākas ar jēgsaturīgu jautājumu. Kāds ‘pareizi’, kāds vēl ‘nepareizi’ ? IR plānotais uzdevums – un ir naudas aizdevēju NOVĒRTĒJUMS – kas nesaprata, tam iesaku vēlreiz paskatīties/paklausīties – mūsu ’spicāko’ žurnālistu izbrīna pilnajās sejās (acīs), kad Eirokomisārs SLAVĒJA valdības paveikto !
2010-01-29 «Preses kluba» viesis – Andris Piebalgs
http://www.ltvzinas.lv/?n=presesklubs&id=18

”Lai mani nīst.. ( EIROBAROMETRS 72 – Saglabājoties rekordaugstai neuzticībai vietējām varas iestādēm, ..), lai mani nievā – pie d…man, pie d…man ”? KAMĒR 4. maija sistēmas sponsori dos naudu – tikmēr sistēma funkcionēs (kaut vai ‘komas’ stāvoklī) – TIKMĒR ‘demokrāti’ varēs slavēt ‘demokrātiju’, lepni rakstīt par valsts izglābšanu, dzert šamapnieti, piekost kaviāru – un uzdziedāt – ‘Lai līgo lepna dziesma, tev ‘oligarhija’ ???

Līkņu “profesionāļu” un “rigiboru” pētnieku produktos neiedziļinoties ( tie top pēc tam, kad kāds jau ir ko labu vai nelabu paveicis ),var teikt, ka viens no izcilākajiem Dombrovska valdības veikumiem būvējot trepes, lai izrāptos no bedres ,ir LV lauksaimnieku produkcijas tirgus grožu atlaišana. Tā ir iesaistījusi reālā procesā tūkstošiem jaunu “uzņemties gribošu” dalībnieku,un šeit atpakaļceļa nebūs. Jānovēl, lai līdzšinējo Eiropas lauksaimniecības regulu “tulkotāju – piemērotāju ” diktatūra nekad vairs neatgūtos.

Pilnīgi piekrītu…un paroku dziļāk.
Tu saki vienu:blats arī pie dombrovska ir blats.
Kā pie kalvīša šķēles un pārējiem cepurniekiem bija savēji un to bīdīšana, tā tas ir pie dombr.tāpēc es saku, ka būtībā kopš lpsr nekas morālajā, pamatideju līmenī nav mainījies!8.martu svin tāpat un dzer vēl trakāk kā pie rubika un gorbačova…
Atnāk pie kampara jaunups un saka “vecīt man te viens sakarīgs čalis kaut kur jāpiesien, viņš tur tāds un šāds…iefīrē viņu kaut kur…”kampars atbild:jaunupa kungs, JL stingri iestājas pret savējo bīdīšanu un brālēnu ekonomiku, tāpēc jūsu lūgums ir amorāls un LR nepieņemams!
Vienmēr būs savējie, iebīdītie, klasesbiedri….un atliek cerēt ka vismaz viņi nav galīgie luņi…
Dombrovski tauta nēsātu uz rokām ja viņš izsauktu uz tepiķa miķelsonu( blondīni-fuktukieni) , publiski viņu nosodītu un atlaistu par valdības rīkojuma nepildīšanu.Kāpēc tas nenotiek-tāpēc ka JL, dombrovskis un citi ir SISTĒMAS cilvēki.Viņi nedrīkst, nevar un pat nedomā SISTĒMU aiztikt…..un tāpēc LR ir nabadzīgākā valsts ES.
ES mīlu Latviju un ticu, ka būs tautā spēks, kas salauzīs SISTĒMU un par šleseru mēs dzirdēsim tikai TV humora šovos…

> B
Dombrovski tauta nēsātu uz rokām ja viņš izsauktu uz tepiķa miķelsonu( blondīni-fuktukieni) , publiski viņu nosodītu un atlaistu par valdības rīkojuma nepildīšanu.
———
Nu kā var tik nekompetenti runāt?

1/ Latvijā ir parlamentārā demokratija ne letiņu karaliste ar ķēniņu Dombrovski…
2/ kādus konkreti rīkojumus nav izpildījis Miķelsons un fuktuka blondīne? Kādiem būtu bijis jābūt šiem rīkojumiem?
3/ pat, ja rīkojums nav izpildīts, pēc Jakāna redzam, cik lielas pilnvaras ir visādiem ierēdņiem, lai runātu pretim,
4/ par fuktuka vadītāju balso Saeima, Tev ir priekšstats par tās sastavu?
5/ Miķelsonu Dombrovskim vienpersoniski nav tiesību atlaist, javeido komisija, jakonstatē parkapums un jāpierāda, ka tas bijis ļaunprātīgs…

Tu un līdzīgie nez kādēļ domā, ka min preža rokā ir burvju nūjiņa.
Nē, viss viņa rīku arsenāls ir treknajos gados grūtupu sarakstītie likumi, kuri neļauj neko radikāli mainīt, bet kas ir pieņemti Saeimā un tāpēc izpildāmi.

27.
zvirbulēns-betai
2010. gada 11. marts, 13:08

Nu tak nenopietns cilvēks, neko nav skolā mācījies!

vēl nav teikts, ko par šito Zinovjevs sacījis?

4. maija režīms jāaizvieto ar 9. maija+ 7. novembra režīmu.

Un jāizpušķo ar divgalvaino tītaru.

Vrētu uzelpot, ja priekšā negaidīdu nākamais gads ar budžeta .

Varētu uzelpot, ja priekšā negaidīdu nākamais gads ar budžeta konsolidāciju.
PS. Pazuda vārds iepriekšējā komentārā.

Dombrovskis ir nolaidis valsti dibenā/turpinājis uzņemto kursu uz dibenu/.
Nav ideju, nav neviena risinājuma krīzes seku mazināšanai, nav ambīciju mazināt bezdarbu, meli-UR joprojām nevar dibināt SIA ar 100Ls pamatkapitālu,lai gan to izbazūnēja jau oktobrī, pretīgi laiz pakaļas banķieriem/gan vietējiem,gan starptautiskajiem/,nožēlojams nelga, kuram nerūp tas, ka latvieši masveidā no valsts aizbrauc, nekas, ieplūdīs lētāks darba spēks no austrumiem, arī uzturēšanās atļaujas nebūs problēma-notirgos visu, pat savu māti pārdos,kapitālisma ēnas puse!

>31.Gintc
striķis un ziepes ir
pašam vai aizlienēt?

Man šodien patika saeimas sēdē šadurska runa!
Tas bija forši salīdzināt visu to kas notika Latvijā 2009.gadā ar Pāvila Rozīša romānā Ceplis izskaņu!
Par bankrotējoša uzņēmuma(Latvija) veiksmīgu atdošanu jauna rīkotājdirektora pārziņā, kurš nolaidis plaukstošu uzņēmumu īsā laikā!!!!
Nu, vai nav stipra līdzība ar 2009.gada notikumiem. Scenārijs vecs un pārbaudīts! Par visu , kas šajā rakstā arī parādās skaitļos, lai vainu uzņemas Dombrovskis! Super! Un tiešām jāsaka, nekas šajā pasaulē nav mainījies, jo viss atkārtojas tikai, interesanti, cik ir to, kas tam notic! Bet to jau redzēsim rudenī, vai cilvēku saprašana mainās vai paliek vecajā līmenī!

>reality
Apvainojies uz Dombrovski par to, ka sistēma (VID?) pamocīja?

Būtu paveicis (paveikuši) vēl vairāk, ja daži no koalīcijas visu laiku nebūtu bāzuši koku spieķos. Dikti jau kādam nepatīk, ka valstī ir sākusies stabilizācija.
Arī zvirbulēns atzīst, ka paveica, panāca, izdarīja.

Dombrovska sliktie darbi :1)algu iznemumu akceptesana – Latvijas Banka, FUTUK,Parex, Airbaltic, Latvenergo utt. 2)biezo saudzesana nodoklu sistemaa-progresivaa nodokla neatbastisana un Nekustama ipasuma nodokla pilim neieviesana.3) butibaa visa smaguma uzvelsana uz cilvekiem ar mazam algam.4)visas SVF naudas novirzisana tikai bankam, no tam pasam neprasot nekadu atbildibu par krizi.5)saimnieciskaa plana valstij neradisana

Nē, viss viņa rīku arsenāls ir treknajos gados grūtupu sarakstītie likumi, kuri neļauj neko radikāli mainīt, bet kas ir pieņemti Saeimā un tāpēc izpildāmi.”
Nu ..un ko tad viņš ir darījis, lai neko neiespējami darāmo pamainītu?
Es saku fuktukieni atlaist…Tu -neko nevar darīt…
A kāpēc kad kaut kur ierodas šlesers uzreiz visi tiek fiksi nomainīti…
Tāpēc, ka latvieši ir gļēvi un ar demokrātiju piesedz savu nožēlojamo nevarību un negribēšanu neko mainīt…
Kā Tev liekas, ja jaunizceptais biologs un speciālists koku slimībās kļūtu par minprezi…cik ilgi fuktukiene sēdētu savā kabinetā?….atklāti cik?

Patiesībā, manā skatījumā pie tā ka Valdis nogrieza tās pensijas.. ne jau JL vai Dombroskis ir vainojams. Jāskatās kopumā! Viņš tagad tikai mēģina izstrēbt putru, ko ievārijuši ir CITI šī stāsta varoņi!

Kurš cilvēki un kuras partijas to ievārija? Nu protams, tie paši kas tagad lamā to JL un Dombrovskīti. Tie ir kampējs Sķēle, ar saviem Tauku ministriem Kalvīti, Slakteri, Veldri, Demakovu, lielo runasmuti Gundarbērziņu utt.
Tad nāk lielie gāzētāji Šlesers, kas sabijis ministros visu laiku, Godmaņpaps, kas tagad veiksmīgi paslēpts Eiropā, visi LPP un LC kopotie varoņtēli, Birkavs, Bērziņš, Pētersone utt. Arī TB ar lemberga zēniem, ZZS ar saviem rozēm un citi lēmējiņi-direktoriņi.

JP nebija pie varas pēdējos 8 gadus un pat gribēdami, nav atbildīgi par valsts bankrotu. Tapēc aicinu nebalsot ne par vienu no TP/LC/LPP/ZZS grupējuma bet gan iebalsot parlamentā jaunus cilvēkus, vai vismaz tos, kas nav vainojami pie esošas situācijas.

Man personīgi liekas ka ne jau tāpēc bija jāmaina valdība lai sindicēta kredīta devējiem novirzītu valsts naudu.Pārējais ir tikai sekas.

M.Hansenam neesot skaidrs, kādēļ tik maz uzmanības tiek veltīts faktam, ka par Latviju nabadzīgākas ES ir tikai Rumānija un Bulgārija. “Gandrīz nekad netiek runāts, kādēļ šī valsts ir tik nabadzīga, lai gan visus tas uztrauc,” saka ekonomists.
Mani arī tas pārsteidz jau gadiem. Kāpēc neviena partija un arī žurnālisti nerunā par konkrētām lietām ?
Katram bērnam no skolas fizikas stundām ir zināms viss par savienoto trauku principu. Tāpat bērniem jau skolā māca par LB nozīmi naudas daudzuma līdzsvarošanā, kā arī par to, ka valsts nevar kļūt bagāta, ja neko neražo. Ja viss lielākais “bizness” Latvijā izpaužas kā naudas izķeksēšana no valsts budžeta, importa preču (vai pat humpalu)ievešana, pēc tam dažu cilvēku privātās mantas vairošana, vai vēl labāk – nopelnītās naudas izdošana kaut kur aiz robežas un tā tik pa apli. Viss ir līdzsvarā, to var smuki uzzīmēt.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Analīze
Laipni lūgti Ķīnā (49)
Sanita Jemberga

Vai Latvija interneta cenzūras ziņā grasās kļūt par mazo Ķīnu? Soli šajā virzienā spērusi Datu valsts inspekcija (DVI), radot precedentu, ar kura palīdzību ieinteresētās personas [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ārkārtas Dombrovskis (156)
Sanita Jemberga

Pāragri spriest, kāds ārsts katram valdības partnerim rudenī būs nepieciešams pēc asiņainajām priekšvēlēšanu cīņām, bet aizvadītajā gadā premjers Valdis Dombrovskis ir ticis galā bez psihiatra [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Uz gāzes adatas (110)
Anita Brauna

„Neesmu ne par, ne pret, bet pārsteigts esmu,” – tā Latvijas izšķiršanos būvēt otru gāzes bloku TEC-2 diplomātiski vērtē Andris Piebalgs, iepriekšējais Eiropas enerģētikas komisārs. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Stradiņu simtgadē liek pamatus megaprojektam (125)
Anita Brauna

Tieši pirms 100 gadiem Rīgā durvis vēra slimnīca, kurai vēlāk bija lemts kļūt par Latvijas medicīnas leģendu – Stradiņiem. Savu simtgadi gaviļniece svin ar leģendai [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ko sildīs pārmaksātais siltums? (36)
Anita Brauna

Ekonomikas ministrija (EM) šomēnes kā nepamatoti dārgu noraidīja Latvenergo Tukuma koģenerācijas stacijas projektu, kas pretendēja uz Eiropas Savienības (ES) fondu naudu. Taču Citadiena.lv apkopotā informācija [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
e-ID kartes un miljonus vērti jautājumi (38)
Sanita Jemberga

Desmit gadu pēc pirmās diskusijas valdība otrdien nolēma, ka Latvijā būs elektroniskās identifikācijas kartes (e-ID). No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF)  ieviešanai piešķirs aptuveni 10 miljonus [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Maizīša darbi (112)
Inga Spriņģe

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis ceturtdien paziņoja, ka, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un nenoregulēto kārtību ģenerālprokurora izvirzīšanai, ir gatavs trešo reizi pretendēt uz amatu, ja Augstākās tiesas [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Vienu gadu par, citu – pret (39)
Sanita Jemberga

Pēc otrdienas valdības sēdes, kurā tā nolēma ļaut pastam savu nodaļu tīklu attīstīt pašam un nenodot vairumtirgotājam Mono, ir divas ziņas. Labā – beidzot ir ieviesta [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Ņēma un aizmirsa (37)
Jānis Juzefovičs

Latvijas televīzija (LTV) jau noslēgusi līgumu ar digitālās televīzijas ieviesēju Lattelecom par LTV7 pāreju uz ciparu apraidi. NRTP ceturtdien akceptēja arī LTV1 plānus aiziet no [..]

Lasi visu »»
Raksti » Analīze
Vai jauni Latvenergo “trīs miljoni”? (92)
Anita Brauna

Zaļā enerģija Latvijā ir kļuvusi par gardu kumosu, un tās virzienā lūkojas daudzi. Biznesa plānu koģenerācijas stacijas būvniecībai rakstīja arī kāds uzņēmējs. Pētīja iekārtu piedāvājumus, [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books