Vai jūs pārliecina Šķēles ekonomikas atveseļošanas plāns? (22)
Autors: Cita Diena
Publicēts: 2010. gada 11. marts 22:10
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Vai Šķēles ekonomikas atveseļošanas plāns jūs pārliecina?

[ Rezultāti ]

Loading ... Loading ...

Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle ceturtdien izrādīja sabiedrībai savu solīto ekonomikas atveseļošanas plānu, kas piedāvā slēgt Īrijā redzētam līdzīgu sabiedrisko līgumu,valsts parādu atdošanu desmit gados, bezdeficīta budžetu 2014.gadā, ministriju skaita samazināšanu u.tml. Pagaidām to pozitīvi ir uztvērusi tikai Latvijas Darba devēju konfederācija, kuru TP pēdējā laikā sistemātiski kultivējusi. Arodbiedrības priekšlikumus uztvērušas atturīgi, bet TP koalīcijas partneris Jaunais laiks paziņojis, ka tas neievēro sociāli mazākaizsargāto intereses, ir “tukši vārdi un blefs”, piedāvājot šīs valdības jau virzītas idejas un ne vārda nebilstot par problemātiskajām nozarēm, kas ir TP atbildībā.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(2 balsotāji )
Komentāri

tas ir arī viss?? nekā jau tur nav! nu forši ka ir konceptuāli lēmumu termiņi, bet kaut kā tomēr nekas neliecina par to, ka šis plāns ir īsts plāns.

man metas grūti, skatoties uz Šķēli – kā uz čūsku. Cik tas ir baigi, ka viens personāžs nevar un nevar atbrīvot publisko telpu no savas pretīgās klātbūtnes.

Izlasīju (TP mājas lapā ir pdf).

Pirmajā daļā, kas saucas Esošā situācija …, ir vispārzināmas lietas, kas atbilst 2.kursa ekonomikas bakalaura kursa darba līmenim, bet nu +/- ir ok.

Sabiedriskais līgums – atliek tikai pasmaidīt:) Tā ir demagoģija, kas īsti neierakstās racionālās kategorijās.

Tālāk jau par būtību:
29.slaids – varētu piekrist, bet arī bez apņemšanās ir skaidrs, ka nekāda lieka nauda un pārpalikums budžetā tuvākajos gados nebūs.
30.slaids – tiešām atbalstāms pasākums, Kampars šo pasākumu reāli ir nomuļļājis.
31. Ja saprotu pareizi – tad tas ir piedāvājums masveida privatizācijai. Konceptuāli atbalstāms pasākums, bet tikai pie nosacījuma, ka visu pārdod beznosacījumu izsolēs par augstāko cenu. Visi citi varianti ir kārtējās kampšanas shēmas.
32. Garām. Pārāk smagi administrējams pasākums, iespējama krāpšanās.
33. Valsts attīstības banka nav laba ideja, jo 1) valstij nevajadzētu nodarboties ar komercdarbību, kas cita starpā ir pašas TP uzstādījums 2) draud ar kārtējiem aizdevumiem Birkaviem un tamlīdzīgiem projektiem.
34. Nav norādīts finansējuma avots. Sarežģīta adminsitrēšana.Principā, deklaratīvs priekšlikums bez seguma.
35. Jā, bet ne jau līdz 1.jūnijam. Var mēģināt ieviest daļēji līdz ar nākamā gada budžetu.
36. Jau ir FM pamatnostādnes, kas zināmā mērā šo slaidu nosedz.
37. Tukša deklarācija. 50% ietaupījums nozīmē samazināt valsts izdevumus līdz 15% no IKP. Vajag padomāt, pirms rakstīt:)
38. Jā. Atbalstāms. Līdz ar nākamā gada budžeta projektu.
39. Jā. Bet nav ieviešams pa galvu pa kaklu (ar 1.jūniju).
40. Jā. Bet nu tur tomēr ir jārēķinās ar zināmu Briseles birokrātijas ietekmi un izmaiņas šajā sfērā ir jāplāno gadu griezumā, nevis mēnešu.
41. Atbalstāms.
42. Kāda jēga investēt infrastruktūrā, ja nav līdzekļu tās uzturēšanai? Es tomēr būtu par investēšanu izglītībā un zinātnē, nevis tiltos un ceļos. Ilgtermiņā gudri cilvēki paši sapelnīs naudu, par ko būvēt infrastruktūru.
43. Nav viedokļa. Ciktāl nav pretrunā ar ES brīvās tirdzniecības principiem – lai jau būtu.
44. Nav viedokļa.
45. Muļķības. Bankas nefinansē nevis tāpēc, ka nav naudas, bet tāpēc, ka ir lieli riski. Un bankas riskus tagad izvērtē objektīvi. Vajag zināmu laiku stabilitāti un nelēkāt ar visādām fiskām idejām un kreditēšana sakārtosies pati par sevi.
46. Nav norādīts finansējuma avots, līdz ar to, tukšas frāzes.
47. Šie priekšlikumi tikai bremzēs kreditēšanas atsākšanos.
48. Privatizācija.
49. Jā, bet vai Zalāns to spēs izpildīt līdz 1.jūnijam esošā finansējuma ietvaros;)
50. Nav viedokļa. Pieļauju, ka ir diezgan ierobežotas manevra iespējas.
51. Nav patreiz aktuāli. Ekonomikas ministrija jau tur kaut ko dara
52. Tīri praktiski nav patlaban īstenojams pasākums.
53. Tukšas frāzes.
54. Nav konkrēti priekšlikumi.
55. Varbūt jā.
56.,57. Nav iespējams budžetā nav tādas naudas, lai šo nofinansētu, turklāt, kropļo tirgu.
58-62. Lai Zalānam veicas. Kāpēc līdz šim vēl nav izdarīts?

Kopumā, būtiskākās jaunās lietas, kas tiek piedāvātas:
1) masveida privatizācija.
2) atsevišķu nozaru (zāļu vairumtirgotāji, viesnīcas) peļņas palielināšana.
3) vairāki tīri apsverami un īstenojami praktiski priekšlikumi birokrātijas mazināšanai, bet bez būtiskas ietekmes uz kopējo situāciju.

Pārējais ir vairāk vai mazāk tukšas frāzes vai shopping list bez reālas iespējas tuvākajos gados to finansēt.

Šis patiesībā nav ekonomikas attīstības plāns, bet gan priekšvēlēšanu aģitācijas materiāls. Kārtējais Šķēles faktors.

4.
Pensionārs Valdis
2010. gada 12. marts, 08:56

Uzpeldējis slīkonis tagad mācīs peldēt…

Kur paliek progresivie nodokli.

Dikti patīk jautājums “kas ir Šķēle?”

Ja runājam par tēmas saturu – tas viss taču ir tikai teātris. Neticu nevienam vārdiņam par cēlajiem nodomiem valsts vārdā.

Šķēlem ir par katru cenu jātiek pie varas. Šis pusgads līdz vēlēšanām līdz ar to būs šādu demagoģisku gājienu pārpilns. Bet, ja vēlēšanās TP tiks pāri 5%, manas ilūzijas par šīs valsts iedzīvotājiem laikam zudīs neatgriezeniski un vienīgais, ko varēšu teikt – paši vien pie visa esam vainīgi.

> alias
Vot, vot, tieši tā!

Ja ‘tauta’ vēlreiz nobalsos par principu “viņš jau sev paņem tikai bišķi, lielākoties tomēr darbojas valsts labā, un zina, kā pelnīt”, tad ‘tautai’ pēc tam nebūs nekāda pamata žēloties par Saeimas un pēcāk valdības kvalitāti.

Es, pieņemsim, varētu priecāties, ka recepšu zālēm noteiktu 0% PVN. Problēma tā, ka ar to jau nekas nebeidzas un ir uztura bagātinātāji, kas hroniskajiem slimniekiem ir jāpērk gan, lai papildinātu, gan lai kompensētu zāles- jautājums, kas notiks ar tiem? Un tieši tāpat ir ar visu pārējo Šķēles “programmu” – vienas vienīgas baltiem diegiem šūtas deklarācijas. Sākot jau ar nodokļu nepaaugstināšanu.

Blefs, blefs, blefs ……
Visas Šķēles darbības liecina par to, ka “pakaļa svilst”.
Man radās jautājumi:
1. Kur partija un tās melnie kardināli bija, kad tai bija iespēja to visu realizēt!?
2. Pārdalīt valsts funkcijas privātajam sektoram!? Jā vajadzētu, bet vai TP pārvaldītās ministrijas nav naskākās un bagātākās aģentūru radītājas!?
3. Vai tiešām atsevišķas funkcijas var deliģēt privātajam sektoram, vai tās tomēr nav valsts funkcijas (aplokšņu algu izskaušanu uzticot arodbiedrībām)?
4. Un kā ar valsts amatpersonu apņemšanos atbildēt par pieņemtajiem lēmumiem, par bezdarbību utt.? (redzēju tikai punktu, ka ieviest lielāku atbildību).
5. Kā reāli TP gatavojas izskaust bezdarbu ātri!?
(vai ar mikrouzņēmumu radīšanu!?) Skaisti un vēlami jau tas būtu, bet cik ātri tas iespējams?! Cik ātri iespējams saņemt kredītu bankā? (vēl jo vairāk Hipotēku un zemes banka pieķerta mahinācijās?)

Varētu turpināt un turpināt.
Neticu nevienam vārdam.
Vēlme sadarboties ar koalīciju būtu pirmā liecība tam, ka TP vēlas izvest valsti no krīzes, bet to kā nemana tā nemana.

Ļoti uzkrita, ka TP nevienā tabulā nav atspoguļojuši privātpersonu parādsaistību dinamiku. Kopumā TP plāns atstāj PR materiāla iespaidu. :(
Slikti, jo tas nemotivēs citus iespringt ar saviem garadarbiem.

Ieva, tas ka zālēm PVN būs 0%, nekādi neietekmēs zāļu cenu. Tajā tirgū nav konkurence un cenu nosaka oligopols. Principā, veselības nozarē viss ir tā sačakarēts, ka gandrīz nav variantu kā nosist uz leju zāļu cenas.

“Jā, uzreiz var saprast, ka cilvēks saprot, ko dara”

NU NEZ VAI KĀDS LATVIJĀ SPĒS VAI ATBILDĒS PAR VĀRDIEM, KA ANDRIS ŠĶĒLE ne-ZINA, KO DARA…
Tātad – jā, zina ko dara!
BET – vai LV tas ir labākais?

14.

Nu eksperti jau saka, ka jākompensē pēc iespējas vairāk un jāiepērk nevis no aptiekām, bet ražotāja. Protams, nerīkojot konkursus par piegādi no vienīgā ražotāja. Un aptiekām tad atlikut bezrecepšu zāles un viss pārējais. Plus vēl, ja valdība iepirktu, tad vismaz teorētiski viņiem nāktos aprēķināt, cik to slimnieku vispār ir….Bet, protams, ņemot vērā, kādos padebešos laidelējas mūs VA ierēdņi – kaut vai tas raksts jaunākajā “Doctus” par visām formalitātēm, kas jākārto ģimenes ārstiem….Un rezultāts ir ielaistas slimības, lieli izdevumi par neatliekamo aprūpi….

Un priekšvēlēšanu šovs ir sācies! Faktiski neko jaunu Šķēle nepateica,pats par sevi ir saprotams ka parādi jāatdod,ministrijas jāsamazina,tikai nevar vienoties ar TP kuras tās būtu arī bezdeficīta budžets būtu jāveido neatkarīgi no tā ir līgums ar TP vai nav.Vispār uzaicinot uz tikšanos Dombrovski vienu izskatās ka TP gribēja kārtot valsts lietas šaurā ļaužu pulciņā,kā tas TP pieņemts tāpēc tāds izbrīns ka Dombrovskis neieradās viens.Draudi, ja netiks parakstīts līgums ar TP, jau atgādina šantāžu,valdību negāzīsim bet normāli strādāt arī neļausim.

Pirmkārt, plānā nav nekā par valsts ” kretinizācijas” virzieniem, cik zināms, vilks spalvu jau met, bet… Otrkārt, nav skaidrs, kādu lomu valsts attīstībā noteiks blondīņu atrašanās pie stūres krustojumos. Pēc visa tā, ko Andris Šķēle ir runājis un darījis pēdējos gadus, ko par viņu zin un kaut vai nojauš sabiedrībā, viņam kopā ar TP it kā vajadzētu rudenī palikt ”jaņos”, bet mēs diemžēl dzīvojam ”muļķu zemē”, kur viss ir iespējams. Uz to tad jau arī vienīgi visi trīs A cer.

Jaunu ideju jau nav par ko arī nobalsoju, bet ir vecas kaitīgas idejas, piemēram valsts uzņēmumu 25% privatizācija. Kampēja sapnis vienkārši.

18.

Kāds varētu ielikt linku uz to “Šķēles plānu”. TP mājaslapā atradu tikai 4 punktu vienošanās tekstu ar Dombrovski. Tā man likās visai pretrunīga. Jo kā var apņemties nepalielināt nodokļus, nenorādot kā tiks samazināts budžeta deficīts par, ja pareizi atceros, 800 miljoniem?

To mēs visi saprotam,ka nodokļus jāsamazina,jo drīzumā to pašu nopelnīto nieciņu būs jāatdot augšai,jo viņie ir jādzīvo.Tauta jau tāpat izdzīvos.Tikai kā?Ja netop nekādas ražotnes,bezdarbs tikai pieaug.Jaunie mūk prom.Tad nu atliks no tiem pašiem pensonāriem iekasēt nodokli.

>Mordreds
Saite uz TP lapu kur var iegūt .pdf ar plānu ir turpat zem aptaujas jautājumiem.

Ups, 20. bija domāts e.s.Blofeld.

Kā nav kauna Tautas partijai,t.sk.ŠĶĒLEM, vispār skraidīt apkārt un plātīties,ka vienīgi viņi zina kā izdzīvot Latvijai Latvijai? Paši izlaupīja, izsaimniekoja-iegrūda bedrē ,tagad glābēji! Man ir 70 gadu,bet tik bezkaunīgus cilvēkus nav nācies satikt.

Vēl šajā sadaļā
Balsojumi
Vai bērniem jāiet skolā no 6 gadu vecuma? (29)
Cita Diena

Par spīti sabiedrības un mācībspēku iebildēm, Izglītības ministrija aktīvi turpina darbu pie modeļa, kurā bērni skolā sāk iet no sešu, nevis septiņu gadu vecuma. 1.septembrī [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai valstij jāfinansē Rīgas Dinamo? (18)
Cita Diena

Rīgas Dinamo ceturtdien noslēdza otro sezonu Krievijas hokeja līgā (KHL), izslēgšanas spēļu sērijā pagarinājumā zaudējot Balašihas MVD. Lai gan komandai ar reklāmas līgumu starpniecību ziedo [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai LPP/LC vajadzētu iet Dombrovska valdībā? (6)
Cita Diena

LPP/LC valde pirmdienas vakarā nenolēma, vai iesaistīties Valda Dombrovska (JL) valdībā, bet izveidoja sarunu grupu. Partijas līderis Ainārs Šlesers (LPP) sūrojās, ka neviens ar partiju [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Vai TP šodien vajadzētu aiziet no valdības? (14)
Cita Diena

Šovakar varētu kļūt skaidrāks, vai Lavijā līdz vēlēšanām būs mazākuma valdība. Tautas partijas valde šovakar vērtēs, kā rīkoties pēc tam, kad premjers Valdis Dombrovskis noraidīja [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Kādu atzīmi 5 ballu sistēmā Dombrovskis pelnījis par valdības darba gadu? (12)
Cita Diena

Šonedēļ aprit gads, kopš Valdis Dombrovskis (JL) uzņēmās vadīt valdību. Kā Jūs vērtējat viņa [..]

Lasi visu »»
Balsojumi
Kā Jūs lemtu par 76 koku izciršanu kāpās Šlesera mājas celtniecībai? (11)
Cita Diena

LETA informē, ka Jūrmalas aizsardzības biedrība 2.martā rīko piketu pie Ministru kabineta, lai protestētu pret 76 koku, tajā skaitā 28 priežu izciršanu Rīgas vicemēram Aināram [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books