Šķēles piedāvājums (128)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 15. marts 00:13
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim Dombrovskim iesniegtie “priekšlikumi par neatliekamu rīcību” un prasība slēgt gan atsevišķu vienošanos starp Tautas partiju un Jauno laiku, gan arī kādu grandiozu līgumu ar visu Latvijas sabiedrību turpmākajiem pieciem gadiem, vienlaikus piedraudot citādi tūdaļ pat aiziet opozīcijā, liek domāt par pašnovērtējuma problēmu nomocīta pusaudža saucienu pēc palīdzības, darot kaut ko skandalozi izaicinošu un paša veselībai bīstamu. Daudz trokšņa, maz jēgas un satura.

Brīdis kārtējam uzmanības pievēršanas pasākumam bija izvēlēts veiksmīgi — Dombrovska valdības gadskārta. “Šķēles piecgades plāns”, kas turpmāk TP pašslavināšanās kampaņā acīmredzot aizstās līdz anekdotei novazāto “Zalāna plānu”, ziņās bija līdzās Dombrovska atskaitei par valdības gada laikā padarīto.

Taču tas arī viss. Lielākā daļa TP vadoņa pompozi pasniegto “priekšlikumu” ir paņemti no valdības pašlaik darīto un tuvākajai nākotnei ieplānoto darbu saraksta. Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) pedantiski saskaitījis un aģentūrai LETA svētdien aprāda, ka valdība jau īsteno divdesmit no Šķēles trīsdesmit trim priekšlikumiem. Vēl septiņi, viņaprāt, esot nodeva priekšvēlēšanu cīņai. Bet atlikušie (tātad seši) esot apspriežami un “pēc būtības” atbalstāmi, kaut arī nekā “revolucionāra” tajos neesot.

Tas jau kļuvis par Šķēles stilu — pasniegt citu idejas kā savas, apstulbinot publiku nevis ar šo ideju novitāti, bet gan ar valstī notiekošā nepārzināšanu.

Piemēram, pērn septembrī TP sarīkotajā “atgriešanās” pieteikuma konferencē viens no Šķēles programmatiskajiem tolaik vēl “desmit punktiem” paredzēja, ka “jāpanāk tekošā konta pārpalikums”, kaut gan tobrīd Latvijai jau bija tekošā konta pārpalikums. Pēc tam partijas kongresā novembrī viņa vienīgie jēdzīgie priekšlikumi ekonomikas atveseļošanai bija — atbalstīt mikrouzņēmumu veidošanu un garantēt kredītus eksportētājiem, kaut gan valdība tolaik gan pirmo, gan otro jau darīja.

Latvijas sabiedrībai galu galā nav tik svarīgi, kurš pirmais piedāvā darīt vajadzīgas lietas, ja tās tiek arī izdarītas, un Dombrovskis mierīgi varētu piekrist, ka — ļoti labi, īstenojam lielāko daļu no šiem 33 priekšlikumiem kopā, bet tos dažus, par kuriem nav vienprātības, kopā apspriežam. Taču ne jau ekonomika Šķēlem rūp, un pret šādas sadarbības iespēju viņš ir nodrošinājies ar prasību pildīt nevis izpildāmos “priekšlikumus neatliekamai rīcībai”, bet gan nevienai valdībai neizpildāmos “četrus fundamentālos”.

Pats pirmais no tiem — “nevirzīt un neatbalstīt lēmumus par nodokļu paaugstināšanu” — nozīmē prasību valdībai atteikties no nodokļu politikas budžeta mērķu sasniegšanai un būtu pretrunā arī ar pašas TP aicinājumiem “pārcelt nodokļu slogu no ražošanas uz patēriņu”. Kā tad pārceltu, ja drīkstētu tikai samazināt? Atteikšanās no jebkādu nodokļu paaugstināšanas apvienojumā ar TP prasībām pazemināt tieši patēriņa nodokļus (piemēram, samazināt PVN viesnīcām un vispār atcelt recepšu medikamentiem) padarītu neizpildāmu arī citu Šķēles priekšlikumu — līdz 2014.gadam panākt budžetā 3% pārpalikumu.

Otrā no “fundamentālajām” prasībām — samazināt ministriju skaitu līdz deviņām un ar to ietaupīt 100 miljonus latu — ir vai nu vienkārši kārtējais blefs, vai nu kārtējo reizi totāla nekompetence. Visu ministriju centrālajiem aparātiem kopā ar Saeimu, Valsts prezidenta kanceleju un Valsts kanceleju šogad budžetā paredzēti 45 miljoni latu. Tā ka 100 miljonus neizdotos ietaupīt, pat pilnībā likvidējot valsts pārvaldi.

Trešā prasība — iesniegt nākamā gada budžeta projektu Saeimā līdz 1.septembrim — ir pretrunā ar “Likumu par budžeta un finanšu vadību”, kas noteic, ka Saeimas vēlēšanu gadā gadskārtējā valsts budžeta likuma projekts “iesniedzams Saeimai ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad jaunievēlētā Saeima izteikusi Ministru kabinetam savu uzticību”. Proti, vēlēšanu gadā budžeta likumprojektu iesniegt drīkst tikai nākamā valdība nākamajai Saeimai.

Ceturtais “fundamentālais” priekšlikums — slēgt kaut kādu “Sabiedrisko līgumu” ar darba devējiem un darba ņēmējiem, “ņemot par pamatu šo vienošanos”, proti, trīs iepriekšējās prasības, iznāk esam tukša runāšana bez jebkāda pamata.

Nav iespējams nopietni attiekties arī pret tādiem Šķēles kā no PSKP piecgades plāniem patapinātiem “priekšlikumiem”, kā, piemēram, “Pasaules Bankas biznesa vides indeksā divu līdz četru gadu laikā visos desmit rādītājos iekļūt valstu pirmajā desmitniekā pasaulē”, vai — lai darba devēji apņemas “paaugstināt darba ražīgumu”.

Nav saprotams, kāpēc kādam vispār būtu jāslēdz kaut kādas vienošanās ar partiju, kura 1998.gadā solīja astoņu gadu laikā nodrošināt, lai divi vecāki, godīgi strādādami, var izaudzināt un izskolot trīs bērnus, šā termiņa beigās 2006.gadā dimdinoši apsolīja, ka būšot “septiņi trekni gadi”, līdz kamēr TP vairāk nekā desmit gadu gandrīz nepārtraukta atrašanās valdībā un pie tās stūres valsti noveda līdz bankrota robežai.

Ar saviem tā dēvētajiem priekšlikumiem Šķēle kā ar pirkstu acī visiem iebaksta, ka viņam rūp nevis ekonomika, bet gan tikai paša politiskā ietekme, pat ja tās cena būtu atkal politisks haoss un tikko atgūtās, arvien trauslās ekonomiskās stabilitātes sagraušana. Turklāt viņam laikam vairs nemaz nerūp pat savas rīcības ticamība, tā ka pat šā “dokumenta” iesniegšanas process arī bija lēts farss — televīzijas kameru priekšā ar nopietnu ģīmi skaidrojis, ka nedrīkstot nevienam to rādīt, pirms nav parādījis Dombrovskim, Šķēle aizlēkšoja to atrādīt papriekš Šleseram un Lembergam.

Tomēr nevar teikt, ka Šķēle vienmēr tikai melo un blefo. “Mēs piedāvājam parakstīt vienošanos ar premjeru, lai mēs būtu vienās pozīcijās valdībā,” viņš godīgi paziņo un piebilst: “Lai valstī būtu politiskā vienošanās un stabilitāte.”

Tas tad arī ir darījums, ko viņš nesekmīgi cenšas panākt kopš savas “atgriešanās politikā” un tagad piedāvā Dombrovskim: ietekme uz valdības lēmumiem kā premjerministram, un nekādas atbildības par iepriekš sadarīto vai līdz vēlēšanām darāmo.

Šādu “stabilitāti”, kad no paša labvēlības būtu atkarīga paša radīto problēmu novēršana, viņš 21.janvārī mēģināja panākt, torpedējot Saeimas pilnvarojumu valdībai turpināt sadarbību ar starptautiskajiem aizdevējiem, un ar blīkšķi izgāzās. Pašreizējais piedāvājums ir tipoloģiski tieši tāds pats — lai stabilitāte valdībā un valstī būtu atkarīga no Šķēles iespējas jebkurā brīdī situāciju destabilizēt. Viņa “priekšlikumi” ir faktiski piedāvājums Dombrovskim izvēlēties — vai nu TP čakarēs valdību tikai no iekšpuses, vai nu kopā ar Saskaņas centru un Šlesera “mācītājiem” arī no ārpuses.

Taču draudi par TP aiziešanu no koalīcijas laikam gan ir kārtējais blefs. Jo tad izslīdētu no rokām Edgara Zalāna vadītās pašvaldību ministrijas apgūstamie Eiropas Savienības fondu 400 miljoni un arī Baibas Rozentāles vadītās veselības nozares milzīgie līdzekļi. Kam Šķēle vispār būtu vajadzīgs, ja vairs nevarētu ietekmēt naudas dalīšanu — vienīgo “biznesu”, ko labi prot? Uztaisīt citu valdību kopā ar Saskaņas centru un “mācītājiem” nevarētu, bet ar “zaļajiem zemniekiem”, kuri šajā valdībā jūtas ideāli pozicionējušies vēlēšanām, diezin vai izdotos sarunāt pat tad, ja izdotos pierunāt Lembergu.

TP nevar ne aiziet no valdības, ne tajā palikt, un Šķēle acīmredzot šo situāciju risinās, reizē darot gan vienu, gan otru.

Vispār jau ir vēl viena, politiski daudz pateicīgāka iespēja TP nodrošināt sev palikšanu gan Saeimā, gan pat valdībā arī pēc vēlēšanām, un to sniedz arī šis Šķēles priekšlikumu saraksts. Tie divdesmit seši no trīsdesmit trim priekšlikumiem, pret kuriem valdības partneriem nav iebildumu vai par kuriem tie ir gatavi diskutēt, gudram politiķim būtu iespēja parādīt saviem vēlētājiem gatavību strādāt viņu labā kopā ar valdības koalīcijas partneriem, kaut arī ne tās priekšgalā.

Taču diezin vai varam to sagaidīt no Šķēles, kuram priekšstats par uzvaru kā savulaik senilajiem PSRS vadītājiem — ka pretinieks jāiznīcina, pat ja pašiem būtu jāaiziet bojā. Latvijas ceļu sen atpakaļ izdevās uzvarēt bez zaudējumiem, Jauno laiku pēc tam vairs ne, un tagad Šķēle turpinās šaut sev un savai partijai kājās, ja vien pie reizes varēs trāpīt arī JL un Dombrovskim.

TP ministrus Šķēle trešdien diezin vai atsauks no valdības, taču kopā ar SC un LPP/LC turpmāk mēģinās darīt visu iespējamo, lai neļautu valdībai strādāt un izcūkotu budžetu. Zaudētāji būs visi, un pirmām kārtām Latvijas iedzīvotāji, taču nekāda cita piedāvājuma Latvijas sabiedrībai Šķēlem nav un acīmredzot vairs arī nebūs.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(142 balsotāji )
Komentāri

mēs varam būt diezgan laimīgi un pateicīgi par laiku kurā dzīvojam. nāk vēlēšanas – varen interesants laiks. sataisam popkornu, sēžamies pie televizora, radio, interneta un baudam! štrunts par šķēli, gan jau viņš kaut kā izķepurosies, varbūt kādas piecas vietas saeimā kopā ar buldozeru dabūs, bet man liekas ka smieklīgākās lietas notiks ap Kurzemes mazo zaglīgo onkulīti. gaidīsim pirmsvēlēšanas!

Andris vienkārši ir pārstrādājies un gatavs pensijai

Tautai viss ir līdz lampočkai. Cilvēki paši sitas kā vien māk.
Mani pārsteidz Dombrovska impotentā bubināšana zem deguna par NEO publicētajām algām kretīniem un vēl vairāk mani pārsteidz tas, ka JL meklē vainīgos NEO personā, nevis vēršas pret valsts izlaupītājiem!
Paliek atklāts jautājums: par ko lai balso???

Ja Šķēle daudz leksies, t.i., dažādiem veidiem destabilizēs valsts iziešanu no krīzes, tad nav citas izejas – Zatleram jāatlaiž Saeima. Nav ko bezjēdzīgi mocīties vēl tos sešus mēnešus – ja nevar valstiski atbildīgi strādāt, lai lasās!

attīrīšanās nenotiek vienā dienā, gadiem jāpajiet. Vienotība -labākais starposms.

Kā naglai uz galvas. Šķēle ir pilnīgs pretmets Dombrovskim – Pompozs, lecīgs, daiļmutīgs, korumpēts un galugalā arī tukšvārdīgs. Dombrovskis savukārt savu laiku netērē ielaižoties kautkādās nevajadzīgās vārdu apmaiņās un dara savu darbu!

Es gan par AS – tikai Andris var Latviju izvest no bezdibena.

Vakar, skatoties Panorāmu,sapratu ka nav jau par ko balsot, atliek tikai ”Vienotība”. Uzmetās zosāda.

Patreiz, krīzes apstākļos, parādās īstās TP un Šķēles “spējas” un totālais intelektuālais tukšums un morālā degradācija.
Nezinu, kādiem cilvēkiem jābūt, lai tik grūtā valstij un iedzīvotājiem periodā nodarbotos nevis ar strādāšanu un domātu par valsts glābšanu, bet ar šantāžu un sabotāžu, domājot tikai par savām personīgajām interesēm.
Es, atklāti sakot, pat negaidīju, ka TP spicē praktiski nebūs neviena godīga cilvēka, kam pietiktu drosmes atklāti pret to iebilst.
Laikam jau, ilglaicīga dresūra kopā ar piebarošanu, un “lielāko kretīnu” selekcija, savus rezultātus devusi.
Vai arī, “biedri” uz kaut ko, tomēr, cer, pārāk atsvabināties nevajadzētu, zaudēt viņiem nav ko, pazudējot politisko ietekmi Šķēles bizness var tikt apdraudēts, tāpēc jāgaida jaunas cūcības, un to, ka morālas bremzes šiem nav, viņi jau pierādīja.

10.

TP ir jāatsvabinās no soristiem savā partijā, jāapbruņojās ar Ņīčes atziņām un jāturpina iesāktais.
Ja JL nespēj stāvēt pretīm, ja JL nav ideju, ja Dombrovskis nespēj vilkt reformas, tad atā, nost no varas, vēl jāpastrādā opozīcijā, apgūstot iemaņas.
TP dod lielu labumu, neļauj aizmigt JL, kas jau tā teju guļ.
Ja tiks veidota jauna valdība, jāsāk ar Zatlera nomaiņu pret Daudzi!

11.

Lai izveidotu jaunu valdību, jārunā ar ZZS, piedāvājot ZZS premjera un prezidenta amatus, kā arī visus esošos ministrus.
Tā mēs varētu izvairīties no jaunkomunistu augošās ietekmes valstī. Nedod Dievs, ja jaunkomunisti nāks pie varas, tad vairs Latviju nepacelt.

12.

zvirbulēns izskatās pēc paša šķēles komentāra, kas izmisīgi mēģina glābties…jo nepatikšanas būs šā vai tā.

TP un valsts izzadzējus cietumā kur kurzemes virukam arī vieta.

A.Ozoliņš ir dumjš

14.
Reālists>zvirbulēnam
2010. gada 15. marts, 08:15

Draudzīgs ieteikums: nekreņķējies par prezidentiem, ģenerālprokuroriem, ministru prezidentiem un citiem augstiem plauktiem, līdz kuriem Tev ir tikpat tālu kā līdz Mēnesim, bet velti savu neizsīkstošo enerģiju Matīsa cietuma priekšnieka kandidatūras bīdīšanai un ieslodzīto sadzīves apstākļu uzlabošanai. Šiem faktoriem Tava barotāja nākotnē būs primāra nozīme.

15.
zvirbulēns-Reālistam
2010. gada 15. marts, 08:20

Ko nu grābsties!
Tavai zināšānai, ja man kādreiz piemetas kreņķis, tad ar tik par savu zvirbulieni!

16.
Reālists>zvirbulēnam
2010. gada 15. marts, 08:30

Padzer Viagru vai Ciali un mazāk temp šņabi – un ar zvirbuleni viss būs kārtībā.

17.
zvirbulēns-Reālistam
2010. gada 15. marts, 08:38

Ko nu grābsties, ne es šņabi dzeri, ne man Viagru jādzer!

18.
Reālists>zvirbulēnam
2010. gada 15. marts, 08:43

Tas “šnabis” bija domāts vispārinātā nozīmē, pilnīgi iespējams, ka tu dzer krutku vai odekolonu vai arī konjaku vai viskiju, – lietas būtība no tā nemainās: alkoholisms rada problēmas ar potenci.

Par vēlu ,Ozoliņ,rakstīt par Šķeles piedāvājumu.
Ir pilnīgi skaidrs,ka būs mazākuma valdība,kur
varēs izvērsties godīgie un nekorumpētie,jo viņiem
jāieņem nekavējoši aizgājušo ministru vietas.No
tādiem profesionālākiem es redzu Tabūnu ārlietu
ministra krēslā un Kantāni kā kultūras ministri.
Sāc rakstīt ,Ozoliņ,par šo aktuālo tēmu,nevis mali to,kas trīs dienas atpakaļ ir noticis.

Vai ārā ir pilmēness? Zvirbulēnu atkal vajā mistiskie sorosisti.
Reālistam, raksturojot murgu apsēsto zvirbulēnu- žetons

21.
zvirbulēns-Reālistam
2010. gada 15. marts, 08:47

Nu ko Tu visu laiku grābsties?

Es nelietoju alkoholiskos dzērienus, vai tiešām to ir tik grūti saprast!
Ozoliņš, jā, tauta baumo, ka šis ieskatās glāzītē!

22.
Lelle-zvirbulēnam
2010. gada 15. marts, 08:52

Viss jau būtu skaisti, tikai Tu esi piemirsis vienu mazu niansi! Aizdevēji ir pateikuši, ka nerunās ar vecajiem valsts izlaupītājiem un palūgs aizdevumu uzreiz atgriezt.To es zinu no pirmavotiem. Tad gan tauta jūs ar sūdainiem mietiem apsitīs visus pēc kārtas.

23.
Reālists>zvirbulēnam
2010. gada 15. marts, 08:56

Ak tā? Nu, tādā gadījumā jāsecina, ka Tu vai lieto narkotikas, vai arī Tev piemetusies progresējoša Alcheimera slimība vai Korsakova sindroms. Tas ir drūmi, jo pats sirdzējs jau savu stāvokli nespēj aptvert.

24.
zvirbulēns-Lelle
2010. gada 15. marts, 08:57

Labrīt, Lelle!
Nu bet Tu tak piekritīsi, ka JL nu neko nedara, pilnīgi neko!
Un, ja tā, tad ko mums darīt?
Ir jānak jaunai valdībai!
Starptautiskiem aizdevējiem naudu neviens neatgriezīs, lai viņi prasa kaut desmit reizes!
Un Lembergs būtu ļoti labs ministru prezidents, par to neviens pat nešaubās.

25.
Lelle-olivers 19
2010. gada 15. marts, 08:58

“Kompetentie” nasing spešeli gan labi pastrādāja…viņu darbības rezultātā nu ir visa valsts mēslos līdz nāsīm…
Jūsu-veco komuņagu un čekistu laiks iztek kā smiltis caur pirkstiem…atā, atā uz neatgriešanos…
Finks nebija muļķis, zināja ko runā…

26.

Atkal Tu grābsties!

Vai tik Tevi nav skārusi šizofrēnija, JL spices slimība?

27.
Kurmītis >> ozoliņam
2010. gada 15. marts, 09:08

Nja. Lūk kā iet, kad darba laikā un vietā nodarbojas ar politiloģiska sviesta sacerēšanu … pierod tā, ka beigās jau pat gribēdams vairs nekā cita kā vien sviestu nemāk uzrakstīt … :)
Tu esi zaudējis kvalifikāciju, ozoliņ, galīgi un neatgriezeniski. Un par Šķēles priekšlikumiem šodien daudz labāk un asāk ir uzrakstījis Kluinis NRA. Bet tu savu „kvalifikāciju” esi nodzēris un pārdevis sorozīdiem par 3 sidraba grašiem … :) …. pretējā gadījumā taču arī tu būtu pamanījis, ka Šķēle piedāvā totālo valsts īpašumu privatizāciju …

Ja jau vis būtu tā, kā te stāsti un jēlie jefiņi pļurskt – ka nekas tur neesot un „tikai 6” priekšlikumi esot apspriešanas vērti, tad kur būtu problēma jēlajam laikam šo Šķēles piedāvājumu pieņemt un tad par 6 priekšlikumiem, kuri ir tie „jaunie” atsevišķā formātā padiskutēt? Tā vietā viss tiek mests atpakaļ, kā jau jēlie jampampiņi pieraduši. Kāpēc – jāprasa viņiem – mana versija ir, ka zēniem vienkārši pietrūkst pelēkās vielas bauzītēs, lai IZANALIZĒTU Šķēles priekšlikumu būtību un argumentēti tos vai nu atbalstītu, vai apstrīdētu … tāpēc darīts tiek atbilstoši slavenejam Strīpainīša principam – „ko nesaprotam, to strīpojam! ” … :)

Jēlie vienkārši NESAPROT, ko Šķēle viņiem piedāvā un tāpāc ir gatavi riskēt pat ar valdības stabilitāti, lai tik publiski neparādītu savu stulbumu … :)

28.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 15. marts, 09:08

Sveiks, sveiks! Tikai nesaki ka Šķēle valsti glābs! Tas skan pietiekoši stulbi! Viņš domā tikai par savu ādu, nevis valsti un tautu. Kas attiecas uz Dombrovski, tad tiešām tauta gaidīja daudz vairāk no šā kadra, atzīšos es arī! Vai nu TP viņu bremzē, vai aiztures domāšana, patreiz grūti saprast.
Trakākais, ka tauta netic vairs nevienam. Vai zini pie kā latvieši tagad griežas meklējot aizsardzību? Pie Ždanokas! Nupat man viena paziņa(latviete!!!) teica, ka raksta vēstuli Ždanokai prasot caur Jevropu socaizsardzību. Tik nu tālu esam nonākuši, diemžēl.Vienkārši vājprāts!!!

29.
Kurmītis >> Lelle
2010. gada 15. marts, 09:09

+++ Paliek atklāts jautājums: par ko lai balso???+++
Par Šleseru, protams … :)

“Otrā no “fundamentālajām” prasībām — samazināt ministriju skaitu līdz deviņām un ar to ietaupīt 100 miljonus latu — ir vai nu vienkārši kārtējais blefs, vai nu kārtējo reizi totāla nekompetence.”

Nu šis te citāts ir dikti labs un pierāda to, ka Šķēle ir atpalicis savā domāšanā, bet kur viņa padomdevēji un Krauklis! Patiesību sakot, seb jau redzams, ka sarainais vīrs ir iekāpis ” citā tramvajā”, kas skaļi žvadzinot, tieši brauc pa skuju taku!

31.
Kurmītis >> Lelle
2010. gada 15. marts, 09:12

+++Tas skan pietiekoši stulbi! Viņš domā tikai par savu ādu, nevis valsti un tautu.+++

Stulba drīzāk skan tava vēkšķēšana. Lai arī kāds maita būdams, Šķēle JAU DIVAS REIZES IR valsti glābis.

Nupat izlasīju Brigmaņa teikto, ka TP riktējoties kā vista uz perēšanu … Man gribētos piebilst, ka šķēle iznesas kā gailis, kas izperējis vanckaru un tagad izmisīgi vēlas pierādīt, ka tas ir dzīvs cālis. Un vēl, analoģijās runājot, esmu kaut kur lasījis, ka laukos vistas, kas izmisīgi pošas uz perēšanu, kad tas nav nevienam vajadzīgs, mēdzot ietupināt ar dibenu ledusaukstā ūdenī, lai tas trakums pāriet. Varbūt šķēlem derētu pamērcēt muguras lejasdaļu Baltijas jūrā – ūdens temperatūra pašlaik varētu būt pilnīgi piemērota.

33.
Kurmītis >> Lelle
2010. gada 15. marts, 09:14

Off.
Strādājam.
Pirmdiena – grūta diena.
Un apsveicu visus ar Diumano vakardienas uzvaru !! … :)

34.

“Jēlie vienkārši NESAPROT, ko Šķēle viņiem piedāvā un tāpāc ir gatavi riskēt pat ar valdības stabilitāti, lai tik publiski neparādītu savu stulbumu …”

Es Tev visu laiku sak steidzīgi griezties pie psihiatra, bet Tu mani neklausi!
Šķēle ir novedis valsti krhā un tautu badā, viņš vienīgi varētu zārkus par velti sākt piedāvāt no ārstējamām slimībām(TP ministrija un kompetence!!!) un badā mirušajiem…

Domaju, ka tas ko dara šķēle, ir kādos labi apmaksātos kantoros izstrādāta stratēgija. Spriežot pēc burbuļiem ezera virsmā tā varētu būt šāda:

1/ tā kā gan posta partijai gan Sleseram ir kritiski zemi reitingi, izstrādātais plāns paredz apvienošanos uz vēlēšanām, bet de fakto tā notikusi jau tagad. Notiek sabiedriskās domas gan iztaustīšana gan vienlaikus pieradināsana. Abām partijām līdz oficiālajai sarakstu pasludināšanai jāveic majsdarbi.

2/ Slesers ir atbildīgs par “ārējo darbību”. Tajā ietilpst
a) izveidot “uzņēmēju” partiju,
b)sabiedrībai radīt ilūziju, ka “uzņēmēji” atbalsta Sleseru, sludinot visumā pareizas tēzes, ka tikai uzņēmēji ar nodokļiem izvedīs valsti no krīzes,
c)neesot valdībā (brīvas rokas), bet esot ciešā sasaistē ar SC un Kremli, veidot ar to pēc iespējas ciešāku sadarbību, lai gadījumā, ja rietumi atteiksies dot naudu, varetu paņemt no Krievijas.

3/ Posta partijas “tekošais” un aktuālais uzdevums pēc iespējas paralizēt valdības darbību. Vārdos un tikai vārdos, skaļi un populistiski runāt par valsti, par iziešanu no krīzes, reāli darot visu, lai šo procesu bremzētu. Lai rietumu acīs parādītu, ka Dombrovskis tāds šušārs vien ir…

Sādā kontekstā domāju, ka posta partija no valdības tomēr prom neies, kaut nav izslēgts, ka tomēr aiziet, jo šobrīd atrodas vissliktākajā situācijā, katra diena grauj viņu reitingu. Savukārt, izejot no valdības un apvienojoties ar Sleseru, pēdējais ar posta partiju izdarīs to pašu, ko ar LC.
Priecē tas, ka posta partijai skuju taka nodrošināta jebkurā versijā, bet Slesers kā vienmēr var izķepuroties.

Laikam pavasaris būs vainīgs, ka ledus gabals sāk šķelties. Tā, piemēram, šorīt Radio 1 jau kāds (kā viņš pats izteicās) „cilvēks ar savu viedokli un savu stāju” izteica dedzīgu vēlēšanos atbalstīt Dombrovska valdību. Lai nu tā būtu!

37.

Šorīt uzrakstījāt manas domas 1:1:) Man ar ļoti interesē jautājums par sabiedrisko solidaritāti algu zamazināšanā. Dombrovskis klusē Vienotība klusē kopā ar vecpartijām. Vai kādam nav skaidrs kāpēc?:) Šis manuprāt ir tieši tas gadījums kāpēc latvieši pamet savu valsti un neiet uz vēlēšanām- bezcerība. PAR KO BALSOT…???

38.
Lelle-Kurmītim31
2010. gada 15. marts, 09:21

“Stulba drīzāk skan tava vēkšķēšana. Lai arī kāds maita būdams, Šķēle JAU DIVAS REIZES IR valsti glābis.”

Glābšanas rezultāti, kā krievi teiktu, “na vidu”…
Ar Šķēli un vecajiem valsts izlaupītājiem aidevēji netaisās runāt. Ja viņi nonāks pie varas, aizdevēji prasīs aizdevumu atmaksāt uzreiz, neies jau viņi gaidīt, kad šitie zagļi atkal visu izzags. Atradis glābēju! Smiekli Tev pašam nenāk par savu stulbumu?

39.
zvirbulēns-Bronkam
2010. gada 15. marts, 09:24

Balso par Lembergu, algu sistēma valsts institūcijās tiks sakārtota divu nēdēļu laikā!

…. ka šķēle iznesas kā gailis, kas izperējis vanckaru un tagad izmisīgi vēlas pierādīt, ka tas ir dzīvs cālis… VIENKāRšI LIELISKI! Bet kā šodien paziņo Brigmanis – laikam jau labākais būtu , ja TP aizietu , jo esot valdībā un traucējot strādat, par to vainojot Dombrovski, pats sliktākais.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books