Šķēles piedāvājums (128)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 15. marts 00:13
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim Dombrovskim iesniegtie “priekšlikumi par neatliekamu rīcību” un prasība slēgt gan atsevišķu vienošanos starp Tautas partiju un Jauno laiku, gan arī kādu grandiozu līgumu ar visu Latvijas sabiedrību turpmākajiem pieciem gadiem, vienlaikus piedraudot citādi tūdaļ pat aiziet opozīcijā, liek domāt par pašnovērtējuma problēmu nomocīta pusaudža saucienu pēc palīdzības, darot kaut ko skandalozi izaicinošu un paša veselībai bīstamu. Daudz trokšņa, maz jēgas un satura.

Brīdis kārtējam uzmanības pievēršanas pasākumam bija izvēlēts veiksmīgi — Dombrovska valdības gadskārta. “Šķēles piecgades plāns”, kas turpmāk TP pašslavināšanās kampaņā acīmredzot aizstās līdz anekdotei novazāto “Zalāna plānu”, ziņās bija līdzās Dombrovska atskaitei par valdības gada laikā padarīto.

Taču tas arī viss. Lielākā daļa TP vadoņa pompozi pasniegto “priekšlikumu” ir paņemti no valdības pašlaik darīto un tuvākajai nākotnei ieplānoto darbu saraksta. Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) pedantiski saskaitījis un aģentūrai LETA svētdien aprāda, ka valdība jau īsteno divdesmit no Šķēles trīsdesmit trim priekšlikumiem. Vēl septiņi, viņaprāt, esot nodeva priekšvēlēšanu cīņai. Bet atlikušie (tātad seši) esot apspriežami un “pēc būtības” atbalstāmi, kaut arī nekā “revolucionāra” tajos neesot.

Tas jau kļuvis par Šķēles stilu — pasniegt citu idejas kā savas, apstulbinot publiku nevis ar šo ideju novitāti, bet gan ar valstī notiekošā nepārzināšanu.

Piemēram, pērn septembrī TP sarīkotajā “atgriešanās” pieteikuma konferencē viens no Šķēles programmatiskajiem tolaik vēl “desmit punktiem” paredzēja, ka “jāpanāk tekošā konta pārpalikums”, kaut gan tobrīd Latvijai jau bija tekošā konta pārpalikums. Pēc tam partijas kongresā novembrī viņa vienīgie jēdzīgie priekšlikumi ekonomikas atveseļošanai bija — atbalstīt mikrouzņēmumu veidošanu un garantēt kredītus eksportētājiem, kaut gan valdība tolaik gan pirmo, gan otro jau darīja.

Latvijas sabiedrībai galu galā nav tik svarīgi, kurš pirmais piedāvā darīt vajadzīgas lietas, ja tās tiek arī izdarītas, un Dombrovskis mierīgi varētu piekrist, ka — ļoti labi, īstenojam lielāko daļu no šiem 33 priekšlikumiem kopā, bet tos dažus, par kuriem nav vienprātības, kopā apspriežam. Taču ne jau ekonomika Šķēlem rūp, un pret šādas sadarbības iespēju viņš ir nodrošinājies ar prasību pildīt nevis izpildāmos “priekšlikumus neatliekamai rīcībai”, bet gan nevienai valdībai neizpildāmos “četrus fundamentālos”.

Pats pirmais no tiem — “nevirzīt un neatbalstīt lēmumus par nodokļu paaugstināšanu” — nozīmē prasību valdībai atteikties no nodokļu politikas budžeta mērķu sasniegšanai un būtu pretrunā arī ar pašas TP aicinājumiem “pārcelt nodokļu slogu no ražošanas uz patēriņu”. Kā tad pārceltu, ja drīkstētu tikai samazināt? Atteikšanās no jebkādu nodokļu paaugstināšanas apvienojumā ar TP prasībām pazemināt tieši patēriņa nodokļus (piemēram, samazināt PVN viesnīcām un vispār atcelt recepšu medikamentiem) padarītu neizpildāmu arī citu Šķēles priekšlikumu — līdz 2014.gadam panākt budžetā 3% pārpalikumu.

Otrā no “fundamentālajām” prasībām — samazināt ministriju skaitu līdz deviņām un ar to ietaupīt 100 miljonus latu — ir vai nu vienkārši kārtējais blefs, vai nu kārtējo reizi totāla nekompetence. Visu ministriju centrālajiem aparātiem kopā ar Saeimu, Valsts prezidenta kanceleju un Valsts kanceleju šogad budžetā paredzēti 45 miljoni latu. Tā ka 100 miljonus neizdotos ietaupīt, pat pilnībā likvidējot valsts pārvaldi.

Trešā prasība — iesniegt nākamā gada budžeta projektu Saeimā līdz 1.septembrim — ir pretrunā ar “Likumu par budžeta un finanšu vadību”, kas noteic, ka Saeimas vēlēšanu gadā gadskārtējā valsts budžeta likuma projekts “iesniedzams Saeimai ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad jaunievēlētā Saeima izteikusi Ministru kabinetam savu uzticību”. Proti, vēlēšanu gadā budžeta likumprojektu iesniegt drīkst tikai nākamā valdība nākamajai Saeimai.

Ceturtais “fundamentālais” priekšlikums — slēgt kaut kādu “Sabiedrisko līgumu” ar darba devējiem un darba ņēmējiem, “ņemot par pamatu šo vienošanos”, proti, trīs iepriekšējās prasības, iznāk esam tukša runāšana bez jebkāda pamata.

Nav iespējams nopietni attiekties arī pret tādiem Šķēles kā no PSKP piecgades plāniem patapinātiem “priekšlikumiem”, kā, piemēram, “Pasaules Bankas biznesa vides indeksā divu līdz četru gadu laikā visos desmit rādītājos iekļūt valstu pirmajā desmitniekā pasaulē”, vai — lai darba devēji apņemas “paaugstināt darba ražīgumu”.

Nav saprotams, kāpēc kādam vispār būtu jāslēdz kaut kādas vienošanās ar partiju, kura 1998.gadā solīja astoņu gadu laikā nodrošināt, lai divi vecāki, godīgi strādādami, var izaudzināt un izskolot trīs bērnus, šā termiņa beigās 2006.gadā dimdinoši apsolīja, ka būšot “septiņi trekni gadi”, līdz kamēr TP vairāk nekā desmit gadu gandrīz nepārtraukta atrašanās valdībā un pie tās stūres valsti noveda līdz bankrota robežai.

Ar saviem tā dēvētajiem priekšlikumiem Šķēle kā ar pirkstu acī visiem iebaksta, ka viņam rūp nevis ekonomika, bet gan tikai paša politiskā ietekme, pat ja tās cena būtu atkal politisks haoss un tikko atgūtās, arvien trauslās ekonomiskās stabilitātes sagraušana. Turklāt viņam laikam vairs nemaz nerūp pat savas rīcības ticamība, tā ka pat šā “dokumenta” iesniegšanas process arī bija lēts farss — televīzijas kameru priekšā ar nopietnu ģīmi skaidrojis, ka nedrīkstot nevienam to rādīt, pirms nav parādījis Dombrovskim, Šķēle aizlēkšoja to atrādīt papriekš Šleseram un Lembergam.

Tomēr nevar teikt, ka Šķēle vienmēr tikai melo un blefo. “Mēs piedāvājam parakstīt vienošanos ar premjeru, lai mēs būtu vienās pozīcijās valdībā,” viņš godīgi paziņo un piebilst: “Lai valstī būtu politiskā vienošanās un stabilitāte.”

Tas tad arī ir darījums, ko viņš nesekmīgi cenšas panākt kopš savas “atgriešanās politikā” un tagad piedāvā Dombrovskim: ietekme uz valdības lēmumiem kā premjerministram, un nekādas atbildības par iepriekš sadarīto vai līdz vēlēšanām darāmo.

Šādu “stabilitāti”, kad no paša labvēlības būtu atkarīga paša radīto problēmu novēršana, viņš 21.janvārī mēģināja panākt, torpedējot Saeimas pilnvarojumu valdībai turpināt sadarbību ar starptautiskajiem aizdevējiem, un ar blīkšķi izgāzās. Pašreizējais piedāvājums ir tipoloģiski tieši tāds pats — lai stabilitāte valdībā un valstī būtu atkarīga no Šķēles iespējas jebkurā brīdī situāciju destabilizēt. Viņa “priekšlikumi” ir faktiski piedāvājums Dombrovskim izvēlēties — vai nu TP čakarēs valdību tikai no iekšpuses, vai nu kopā ar Saskaņas centru un Šlesera “mācītājiem” arī no ārpuses.

Taču draudi par TP aiziešanu no koalīcijas laikam gan ir kārtējais blefs. Jo tad izslīdētu no rokām Edgara Zalāna vadītās pašvaldību ministrijas apgūstamie Eiropas Savienības fondu 400 miljoni un arī Baibas Rozentāles vadītās veselības nozares milzīgie līdzekļi. Kam Šķēle vispār būtu vajadzīgs, ja vairs nevarētu ietekmēt naudas dalīšanu — vienīgo “biznesu”, ko labi prot? Uztaisīt citu valdību kopā ar Saskaņas centru un “mācītājiem” nevarētu, bet ar “zaļajiem zemniekiem”, kuri šajā valdībā jūtas ideāli pozicionējušies vēlēšanām, diezin vai izdotos sarunāt pat tad, ja izdotos pierunāt Lembergu.

TP nevar ne aiziet no valdības, ne tajā palikt, un Šķēle acīmredzot šo situāciju risinās, reizē darot gan vienu, gan otru.

Vispār jau ir vēl viena, politiski daudz pateicīgāka iespēja TP nodrošināt sev palikšanu gan Saeimā, gan pat valdībā arī pēc vēlēšanām, un to sniedz arī šis Šķēles priekšlikumu saraksts. Tie divdesmit seši no trīsdesmit trim priekšlikumiem, pret kuriem valdības partneriem nav iebildumu vai par kuriem tie ir gatavi diskutēt, gudram politiķim būtu iespēja parādīt saviem vēlētājiem gatavību strādāt viņu labā kopā ar valdības koalīcijas partneriem, kaut arī ne tās priekšgalā.

Taču diezin vai varam to sagaidīt no Šķēles, kuram priekšstats par uzvaru kā savulaik senilajiem PSRS vadītājiem — ka pretinieks jāiznīcina, pat ja pašiem būtu jāaiziet bojā. Latvijas ceļu sen atpakaļ izdevās uzvarēt bez zaudējumiem, Jauno laiku pēc tam vairs ne, un tagad Šķēle turpinās šaut sev un savai partijai kājās, ja vien pie reizes varēs trāpīt arī JL un Dombrovskim.

TP ministrus Šķēle trešdien diezin vai atsauks no valdības, taču kopā ar SC un LPP/LC turpmāk mēģinās darīt visu iespējamo, lai neļautu valdībai strādāt un izcūkotu budžetu. Zaudētāji būs visi, un pirmām kārtām Latvijas iedzīvotāji, taču nekāda cita piedāvājuma Latvijas sabiedrībai Šķēlem nav un acīmredzot vairs arī nebūs.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(142 balsotāji )
Komentāri
41.

Kapēc visi klusē?
Nu tāpēc, ka visas partijas barojas no šīm A/S un pašvaldību lielajiem uzņēmumiem. To vadoņi partijām maksā, vienkārši nopērk savas vietas pie tām silēm. Tāpēc šiem uzņēmumu vadoņiem tiek atļauts darīt visu, uzsēsties tautai uz galvas un to laupīt, laupīt, laupīt…Rīgas Satiksme ir dzīvs piemērs tam visam! Cenas tikai ceļ, bet valdošie klusē…
Vienkārši tautai pašai ir jāmostās, jāiet un jāsit viņi visi ārā, citādi te nekas nemainīsies.

> Bronks
Ja Tu būtu pasekojis, tad zinātu, ka labi iecerēto vienotā atalgojuma sistemu sajāja pati Saeima sabalsojot visādus izņēmumus.
Jaunais Laiks patreiz ir iedzīts reālā pata stāvoklī, formāli viņi vada valdību, patiesībā pateicoties posta partijas divkosīgajai moralei, viņiem nepietiek spēka, lai izbīdītu jebkādu kaut cik revolucionaru priekšlikumu.
Posta partija ar Sleseru Dombrovski gāztu momentāli, ja vien rietumos kāds būtu gatavs ar viņiem runāt.
Un tā būs līdz vēlēšanām. Aiz to Dombrovsks bezdarbība, jo reāli neko izdarīt nevar.

43.
zvirbulēns-betai
2010. gada 15. marts, 09:34

Aiz to Dombrovsks bezdarbība, jo reāli neko izdarīt nevar.
————
Tautai nav jāalgo politiķi, kurš neko nevar!
Ar šo izpratni ir jāsāk!

Lai JL dod citu mp kandidātu, cilvēku, kura viedoklī ieklausītos citi! A tā, ieliek lācīti, kuru neviens nopietni neņem, un gaida brīnumus!

44.
Lelle-zvirbulēns39
2010. gada 15. marts, 09:36

Iespējams, ka Lembergs arī sakārtotu daudz ko, jo saimnieciskajās lietās manas domas daudzreiz sakrīt ar Lemberga viedokli,bet kas viņam vairs to ļaus…vilciens aizbrauc…
Lembergam būtu jārīkojas pavisam citādi, ja viņš domātu reāli. Viņam būtu jāšķiras no daļas laupījuma par labu valsts kasei,jāpaprasa sabiedrībai piedošana par nodarījumiem un jāvienojas ar tiesībsargiem par krimināllietas izbeigšanu, tad jāsaņem tautas mandāts. K@K noziegumi pret valsti ir vēl grandiozāki, bet pagaidām tie tiek sveikā cauri…tikai cik ilgi?!
Citādi “žadnostj pogubit fraiera”…

Lelle, vai tas tiesa, ka Maizītis slepus ticies ar SCP Domes cilvēkiem, ka viņš stastījis viņiem savus lielos darbus?

46.

Man gan ir cita informācija! Arī JL vajaga naudu priekš vēlēšanām, tāpēc tie A/S un pašvaldību uzņēmumu vadonīši ar visu varzu netiek traucēti, jo viņi labi apmaksā visu un visus. Skat, atkal taisās palielināt partiju ielikteņu valdēs algas! Kur tad JL skatās, man jāprasa?! Vēl jo vairāk…Dombrovskis ar Mūrnieci visu laiku bubina, ka jānoķer NEO un jātiesā, bet kapēc ne vārda par tautas naudas izzadzējiem???
Manas zvaigznēs stāsta, ka arī JL no turienes barojas…

Man īsti nav skaidrs mērķis, kāpēc Ozoliņa kungs šo ir sarakstījis. Priekš muļķa tēma par komplicētu, priekš gudrā – par jau pārāk apzelētu un vairs neaktuālu. Vai tiešām, lai patīksminātos pats par saviem spalvas skaistajiem salto? Jebšu, lai aizpildītu tukšumu?

Ar Šķēli tak kā politiķi ir praktiski viss cauri, tāpat kā oranžajiem kopumā. Ko nu mēs te tagad atgremosim bijušās lietas. Labāk skatīties uz priekšu, nākotnē, kur šitajiem vietas vairs šā vai tā nebūs.

> zvirbulēns, 43
Negvelz tukšu.
Vaina nav Dombrovskī, bet posta partijā.
Posta partija, rupji sakot, aizspiedusi slimniekam artēriju, aizbildinoties ka mēra pulsu. Gatava to atlaist tikai, ja tai piesola brīvu pieeju pie slimnieka maka…
Dombrovskis nesola, tātad neder.

Es viņiem ļautu, lai iet, lai vācas! Ieliktu viņu pārvaldītajās ministrijās jēdzīgus cilvēkus, kas tāpat dotu pienesumu kaut vai meginot sakārtot veselības nozari. Zalana kantori likvidetu vispār. tauta uzgaviletu par to pašu vien.

Kā tur saka, gājējus un miroņus nevar aizturēt. Tātad ir dubults iemesls ļaut lai posta partija iet…

“3/ Posta partijas “tekošais” un aktuālais uzdevums pēc iespējas paralizēt valdības darbību. (…) Lai rietumu acīs parādītu, ka Dombrovskis tāds šušārs vien ir… ”
——————————
Tas ir neticami. Vispirms Rietumos jau sen nevienam vairs nav nekādu ilūziju par Šķēli. Tas vērtējums ir daudz skarbāks nekā mēs spējam iedomāties. Tāpat sen ir skaidrs par viņa korporatīvajām saitēm ar Krievijas dažādajām aprindām. Ne jau tāpat vien viņš ar Berezovskis “multenes skatījās”. No otras puses – rietumi lieliski redz Šķēles intelektuālo mazspēju. Viņš nespēja nodrošināt vajadzīgās sistēmiskās politiskās reformas 90to gadu beigās, kas atstāja valsti pie tām pašām īstermiņa, nestabilajām valdībām, politiskās sistēmas nožēlojamu atkarību no oligarhu atmestā finansējuma, ārkārtīgo ievainojamību no ārvalstu satricinājumiem un vienkārši ārprātīgi nožēlojamu kadru politiku. Jebkurš augstākā līmeņa menedžeris būtu izmests no aprites, ja būtu “rekrutējis” tādu postošu neveiksmju sēriju kā Kalvītis, Slakteris, Segliņš un citus. Nespriežot par viņiem kā cilvēkiem, kā politiskie tēli viņi ir bijuši vienkārši katastrofas. Tas ir tā saucamais Šķēles mantojums, kas kopumā noveda valstij līdz tai bedrei, kurā mēs esam.
Savukārt Dombrovskis jau strādājot ES sevi ir apliecinājis kā spējīgs jaunās paaudzes vadītājs un viens no spēcīgākajiem finanšu un ekonomikas speciālistiem. Viņš jau kādu laiku ir ieskaitīts augstākajā līgā. Cita starpā, augstākā nekā tas pamuļķais zviedru ministrs, kurš atļāvās viņu pamacīt kā jātaisa budžets.
Rietumu mēdz domāšanā lietot veselo saprātu un no rītiem mazgāt acis un viņiem sen ir skaidrs, kas ir Dombrovskis un kas ir Šķēle.

50.
zvirbulēns-betai
2010. gada 15. marts, 09:50

Posta partija, rupji sakot, aizspiedusi slimniekam artēriju, aizbildinoties ka mēra pulsu.
———-
Lai velns par stenderi paliek, ja šis nav labākais, ko nācies pēdējā laikā dzirdēt.
Žetons, labi teikts!
Tevī ir intelekts, un tas priecē!
:)
Lācītis ir un paliek Lācītis, to ar vajag saprast!

51.
zvirbulēns-bišofam
2010. gada 15. marts, 09:53

Bišov, zīmē augšā karikatūru – Šķēle ar abām rokām žņaudz Dombrovski un bļauj – Nespārdies, mēs tik mēram pulsu!
:)

> MB, 49
Piekrītu Tev.
To, ka Dombrovskis ieskaitīts augstākās līgas spēlētājos sapratu tad, kad Almunja paris reizes izteicās par viņa darbu EP. Nav viegli izcelties tai barā, viduvējības to nevar.
Mana replika par rietumiem, iespējams, nebija precīza.
Vajadzēja teikt, ka posta partija mēgina Dombrovski diskreditēt padumjo Latvijas vēlētāju acīs.

“posta partija mēgina Dombrovski diskreditēt padumjo Latvijas vēlētāju acīs.”
————————–
Skatoties uz Šķēles un Dombrovska reitingiem, jāsecina, ka vēlētāji kopumā paliek gudrāki. Liekas, ka par Šķēli spiestā kārtā, ar pašsuģestiju cenšas domāt vien tie, kuri ir tieši atkarīgi no viņa sistēmas, siles pārpalikumiem.

Mīļie darugi! Šaubu nav, ka Šķēla būs nākamajā Saeimā. Viena no aptaujām jau tagad rāda, ka viņam ir 10% atbalsts. Tas nav maz ņemot vērā viņa un TP sastrādo iepriekšējos gados. Tāpat skaidrs, ka pie varas viņi varēs tikt tikai un vienīgi kopā ar SC un LPP/LC (kurš arī, visticamāk startējot kopā ar TP, būs nākamajā Saeimā). Līdz ar to, draugi, izvēle šajās vēlēšanās ir gauži vienkārša, gandrīz tik pat vienkārša kā savulaik starp LTF un Interfronti.

55.

A ko mums darīt ar aptauju, kas saka – Šķēlem uzticas ašs veseli 10 % ?

Tu vēl, vecīt, tai karikatūrā piezīmē klāt, ka Šlesers tur Dombrovskim kājas un saka – mēs tevi izārstēsim!
:) :)

> MB, 53
Patiesā aina nez vai vispār kādam zināma.
Visu nosaka “lielā pelēkā” balsotāju masa.
Sociologiskās aptaujas notiek pēc principa, ka jāietver visi sociālie slāņi, dzimumi, vecumi, izglītības, tautības, ienākumu līmeņi. Pēc metodikas jāaptaujā virs 1000 cilvēku.
Tikai neesmu pārliecināta, ka, aptaujas tiek izdarītas proporcionāli reālajiem datiem vai ainai.
Piemēram, ja 80 % valsts iedzīvotāju ienākumu līmenis ir zems, vai tiešām proporcijā 4:1 notiek aptauja. Tas pats citos griezumos.
Man tā domāt liek Rīgas Domes vēlēšanu rezultāti.

Var būt nezin cik labs premjerministrs, bet tas nemainīs valdības rīcībspēju, jo visos gadījumos, kuros ir vajadzīgs Saeimas atbalsts, viņam tā nebūs. ne tāpēc, ka viņš ir nevarošs vai nāk ar sliktām idejām, bet tāpēc, ka ir no nepareizās partijas. Kamēr TP vēl ir tik daudz balsu, tikmēr reformas izdabūt cauri būs ļoti grūti. Atklāta un slēpta sabotāža turpināsies līdz pat vēlēšanām. Ja politiskā nestabilitāte tik ļoti neapdraudētu ārvalstu partneru uzticību, tad labākais risinājums būtu bijis vēl pagājušajā gadā patriekt visu Saeimu un sarīkot ārkārtas vēlēšanas. Esmu pārliecināts, ka pat šāda pat salikuma valdība, bet ar citādu fonu parlamentā, būtu daudz rīcībspējīgāka. Jo pašlaik visi tie TP paziņojumi par viņu faktisko opozīciju, vienlaikus esot valdībā (t.i. pozīcijā), par vēlmi čakli strādāt neliecina nu nekādi. Ko lai dara, pusgadu būs tā muļļāšanās jāpiecieš.

> zvirbulēns, 56
Tai bildē vēl vajadzētu piezīmēt Lembergu, kas pa to laiku, kamēr Sķēle žņaudz un Slesers tur kājas, novilcis Dombrovskim vienu kurpi un to paklusām maliņā piemēra… :)

60.
zvirbulēns- bišofam
2010. gada 15. marts, 10:19

Ko lai dara, pusgadu būs tā muļļāšanās jāpiecieš.
———-
Jūs esat optimists, un tas priecē!
Tā mūļļāšanās, manuprāt, būs vēl vismaz pusgads un vēl četri gadi.
“Vienotība” – iekļūstot Saeimā – tūlīt sadalīsies trīs grupās, parlaments būs vēl sadrumstalotāks kā patreiz, apetīte visiem vēl lielāka, bardaks arī!

61.

Tas vēstījums bija Tev, ne bišofam!

Man raksts izskatās – mierīgs un loģisks, kas Ozoliņam ne vienmēr izdodas. Reizēm emocijas pārmāc saturu.

63.
zvirbulēns-betai
2010. gada 15. marts, 10:22

Nē, nedomāju, ka tas būtu smieklīgi, jo, ja godīgi, tad Lembergs negrib tagad premjerēt, un to visi zin!

Mārci – Nu mierīgi!

kas notiek, ja zirnekljus samet stikla burkaa un kaadu laiku tur bez paikas?

tagad to pashu mees redzam Latvijas politiskajaa videe. Tautas Posta (TP) grupeejumu visi “zirneklji” tagad uztver tikai kaa “bariibas vielu kaudzi”. Nevienam to Skjeeli ar vinja pakalpinjiem vairs nevajag, vajag tikai vinja kontroleetos resursus. Pilniigi visi veelas TP naavi rudenii. Taapec ari ZZS vinjus pieklaajiigi suuta dir..t! Slesers arii no TP ir gatavs njemt tikai veeleetaaju balsis (cik nu to vairs ir atlicis). To labi apzinaas Kurmju bende, bet nav jau vinjam vairs nekaadu konverteejamu argumentu ar kuriem paarliecinaat Slesi, ka LLP buutu veerts njemt sarakstaa arii “dariitaajus” no TP, Slesim pasham savi paklausiigi “dariitaaji” gaida rindaa. Domaaju, ka tuvaako meeneshu laikaa veerosim zhurku skreejienu no grimsoshaa kugja TP. Buus jautri!
Slesis pilniigi droshi tiks naakamaja Saeimaa ar apmeeram taadu pat paarstaavnieciibu ka patreiz. Ari ZZS tur buus labi paarstaaveets. Tuudalinji ar Batjkaam toties ar pa skuju taku – shiem neliidzees pat okupantu atvashu ar Rosijas cepureem regulaara iekaustiishana. To vinjiem arii noveelu ;)

> zvirbulēns
ja godīgi, tad Lembergs negrib tagad premjerēt
———-
Ja jau tā ir, tad ko Tu to nabagu dzen postā te visu laiku reklamējot? Lauj, lai dus… :)

67.
cita Berta >dihlofoss
2010. gada 15. marts, 10:28

“Viena no aptaujām jau tagad rāda, ka viņam ir 10% atbalsts.”
Kura aptauja, kas to veica un kur publicēts?

> pmlks
Grīnblats ar biedru grupu, iespējams, iekāps Vienotības Noasa šķirstā… :)

69.

Jā piekrītu, ka Dombrovskis ir iedzīts stūrī dēļ TP un īsti pirmo vijoli nespēlē, bet tas nebūt netraucē paust viņam savu viedokli un nostāju, taču kā zinām klusums. Tāpēc piekrītu Lelle teiktajam, ka arī viņi barojas tieši tāpat, kā TP, un reāli viņu starpā ir interešu konflikts par barotavām, nevis valsti un tautu.

“Grīnblats ar biedru grupu, iespējams, iekāps Vienotības Noasa šķirstā… :)

Ja paņems tos vecos zagļus ar Grīnblatu un Zīli priekšgalā un Tabūnu, Dobeli un Kalniņu pakaļgalā, tad es būšu pirmā, kas aizies no Vienotības projām…ja nav kazai piena, tad nav.
Tauta tad točno nobalsos par krieviem!

“Man tā domāt liek Rīgas Domes vēlēšanu rezultāti.”
—————-
RD rezultāti nav labs atskaites punkts. Piedevām, jāatzīst, ka JL kārtējo reizi uzkāpa uz veciem grābekļiem ar savu, tā saucamo “politehnologu” izvēli un rīcību.
Tā kā Šlesera panākumi lielā mērā balstās uz JL neveiksmēm. Diemžēl, šobrīd izskatās, ka šī “tradīcija” viņiem nav zudusi. Pilsonīga vide kautri cenšas noklusēt, ka Vienotības kongress būtība bija, maigi izsakoties, rēns un sājš. Pareizi atzīmēja Kaktiņš, ka Vienotības spēks pagaidām slēpjas konkurentu vājumā. Kaut kāda liecība ir redzama arī CD komentāros, kur cilvēki atzīst simpātijas Vienotībai, tāpēc, ka “citu nav”.

Nekavējoši vajag organizēt jainas saeimas vēlēšanas un atrisināt visus jautājumus.

> Bronks
Jā piekrītu, ka Dombrovskis ir iedzīts stūrī dēļ TP un īsti pirmo vijoli nespēlē, bet tas nebūt netraucē paust viņam savu viedokli un nostāju
————
Posta partija to vien gaida, lai Dombrovskis ar viņiem ielaistos polemikā un sāktu skaidroties.
Tas būtu kā debate ar Kurmīti, di… darbs un materiāli! :)
Vai tad jebkuram normali domajošam cilvēkam no Dombrovska rīcības nav skaidrs viņa kurss un virziens?
Vai tad tiešam Dombrovskim vēl jātērē laiks pa piecreiz dienā uzstājoties televīzijā un skaidrojot elementāras un pašsaprotamas lietas? Jo Latvijas vēlētājs ir tā iekārtots, ka ar vienu reizi viņam nepielec. Vajag malt un malt, lai viņš vispār kaut ko sadzird…

> MB, 71
Tapēc jau saku, ka vēlēšanu rezultāti nav tā īsti prognozējami.
Un posta partijai tātad, viņuprāt, cerības ir.
Lai arī vēlētājs kopumā ir drusku gudrāks kā pāgājušajās vēlēšanās, tad palasoties tepat CD, reizēm paliek skumji…

75.
Lelle-Dihlofoss 54
2010. gada 15. marts, 10:50

Gaidi vien ar maisu…
Es vēlreiz atkārtoju, ka zagļu, kretīnu un valsts izzadzēju laiks iztek kā smiltis caur pirkstiem. Ja tautai prāta nepeitiks(drīzāk Cimdaram godaprāta!!!) un, nedod Dievs, tā banda atkal nonāks pie varas, tad aizdevēji iejauksies šinī bardakā kā likts…viņi nepieļaus, ka kretīni izzags vēlaizdevumu.

Negribētos neko paredzēt,bet tauta ir gana dumja,lai Šķēlem būtu izredzes.Vēl tikai pirms vēlēšanām jāatgādina ka Repše ir marsietis lateksa uzvalkā,Dombrovskis-sabraukts ezītis u.tml.-un oranžie rati atkal četrus gadus varēs dangāt Latviju.Bet uzvarēs SC un tādēļ TP ir svarīgi “draudzēties” ar šiem,lai saglabātu ietekmi.

“Vai tad jebkuram normali domajošam cilvēkam no Dombrovska rīcības nav skaidrs viņa kurss un virziens?”

Man gan nav skaidrs! Izskaidro, lūdzu, kapēc Dombrovskis un Mūrniece vaino NEO, nevis valsts izlaupītājus! Gribu dzirdēt Tavu viedokli šajā jautājumā!

Nabaga Šķēle- kā pēries, tā peras 1.čakras līmenī. Dombrovskis jau daudz augstāk ticis, Šķēlem to nesaprast.

79.

Līdz šim man likās, ka Jums skaidrs un pareizs redzējums uz politiskiem procesiem, bet tagad aizstāvot JL gļēvu klusēšanu Jums pazudis objektīvisms. Es ticu Dombrovskim un Repšem, bet nu kas attiecas uz pārejiem JL un protams PS darboņiem, tad domāju tā pati TP tikai citā čaulā.
Piekrītu CT izskanējušam viedoklim, ka Vienotībai ir simpātijas tikai tāpēc, ka nav alternatīvas pagaidām. Nebūtu JL manis nosauktie kungi, kam tā partija ar visu savu apvienību būtu vajadzīga?:)

Sveiciens tiem kas pa gaisu plederē un pa dubļiem rokas!!!!
Sen zvirbulēn un kurmīt neesat redzēti!
Zvirbulēns tikai tāds driģenes saēdies. Tiešām atkal plosto?!?!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books