Šķēles piedāvājums (128)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 15. marts 00:13
Atslēgvārdi: , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim Dombrovskim iesniegtie “priekšlikumi par neatliekamu rīcību” un prasība slēgt gan atsevišķu vienošanos starp Tautas partiju un Jauno laiku, gan arī kādu grandiozu līgumu ar visu Latvijas sabiedrību turpmākajiem pieciem gadiem, vienlaikus piedraudot citādi tūdaļ pat aiziet opozīcijā, liek domāt par pašnovērtējuma problēmu nomocīta pusaudža saucienu pēc palīdzības, darot kaut ko skandalozi izaicinošu un paša veselībai bīstamu. Daudz trokšņa, maz jēgas un satura.

Brīdis kārtējam uzmanības pievēršanas pasākumam bija izvēlēts veiksmīgi — Dombrovska valdības gadskārta. “Šķēles piecgades plāns”, kas turpmāk TP pašslavināšanās kampaņā acīmredzot aizstās līdz anekdotei novazāto “Zalāna plānu”, ziņās bija līdzās Dombrovska atskaitei par valdības gada laikā padarīto.

Taču tas arī viss. Lielākā daļa TP vadoņa pompozi pasniegto “priekšlikumu” ir paņemti no valdības pašlaik darīto un tuvākajai nākotnei ieplānoto darbu saraksta. Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) pedantiski saskaitījis un aģentūrai LETA svētdien aprāda, ka valdība jau īsteno divdesmit no Šķēles trīsdesmit trim priekšlikumiem. Vēl septiņi, viņaprāt, esot nodeva priekšvēlēšanu cīņai. Bet atlikušie (tātad seši) esot apspriežami un “pēc būtības” atbalstāmi, kaut arī nekā “revolucionāra” tajos neesot.

Tas jau kļuvis par Šķēles stilu — pasniegt citu idejas kā savas, apstulbinot publiku nevis ar šo ideju novitāti, bet gan ar valstī notiekošā nepārzināšanu.

Piemēram, pērn septembrī TP sarīkotajā “atgriešanās” pieteikuma konferencē viens no Šķēles programmatiskajiem tolaik vēl “desmit punktiem” paredzēja, ka “jāpanāk tekošā konta pārpalikums”, kaut gan tobrīd Latvijai jau bija tekošā konta pārpalikums. Pēc tam partijas kongresā novembrī viņa vienīgie jēdzīgie priekšlikumi ekonomikas atveseļošanai bija — atbalstīt mikrouzņēmumu veidošanu un garantēt kredītus eksportētājiem, kaut gan valdība tolaik gan pirmo, gan otro jau darīja.

Latvijas sabiedrībai galu galā nav tik svarīgi, kurš pirmais piedāvā darīt vajadzīgas lietas, ja tās tiek arī izdarītas, un Dombrovskis mierīgi varētu piekrist, ka — ļoti labi, īstenojam lielāko daļu no šiem 33 priekšlikumiem kopā, bet tos dažus, par kuriem nav vienprātības, kopā apspriežam. Taču ne jau ekonomika Šķēlem rūp, un pret šādas sadarbības iespēju viņš ir nodrošinājies ar prasību pildīt nevis izpildāmos “priekšlikumus neatliekamai rīcībai”, bet gan nevienai valdībai neizpildāmos “četrus fundamentālos”.

Pats pirmais no tiem — “nevirzīt un neatbalstīt lēmumus par nodokļu paaugstināšanu” — nozīmē prasību valdībai atteikties no nodokļu politikas budžeta mērķu sasniegšanai un būtu pretrunā arī ar pašas TP aicinājumiem “pārcelt nodokļu slogu no ražošanas uz patēriņu”. Kā tad pārceltu, ja drīkstētu tikai samazināt? Atteikšanās no jebkādu nodokļu paaugstināšanas apvienojumā ar TP prasībām pazemināt tieši patēriņa nodokļus (piemēram, samazināt PVN viesnīcām un vispār atcelt recepšu medikamentiem) padarītu neizpildāmu arī citu Šķēles priekšlikumu — līdz 2014.gadam panākt budžetā 3% pārpalikumu.

Otrā no “fundamentālajām” prasībām — samazināt ministriju skaitu līdz deviņām un ar to ietaupīt 100 miljonus latu — ir vai nu vienkārši kārtējais blefs, vai nu kārtējo reizi totāla nekompetence. Visu ministriju centrālajiem aparātiem kopā ar Saeimu, Valsts prezidenta kanceleju un Valsts kanceleju šogad budžetā paredzēti 45 miljoni latu. Tā ka 100 miljonus neizdotos ietaupīt, pat pilnībā likvidējot valsts pārvaldi.

Trešā prasība — iesniegt nākamā gada budžeta projektu Saeimā līdz 1.septembrim — ir pretrunā ar “Likumu par budžeta un finanšu vadību”, kas noteic, ka Saeimas vēlēšanu gadā gadskārtējā valsts budžeta likuma projekts “iesniedzams Saeimai ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad jaunievēlētā Saeima izteikusi Ministru kabinetam savu uzticību”. Proti, vēlēšanu gadā budžeta likumprojektu iesniegt drīkst tikai nākamā valdība nākamajai Saeimai.

Ceturtais “fundamentālais” priekšlikums — slēgt kaut kādu “Sabiedrisko līgumu” ar darba devējiem un darba ņēmējiem, “ņemot par pamatu šo vienošanos”, proti, trīs iepriekšējās prasības, iznāk esam tukša runāšana bez jebkāda pamata.

Nav iespējams nopietni attiekties arī pret tādiem Šķēles kā no PSKP piecgades plāniem patapinātiem “priekšlikumiem”, kā, piemēram, “Pasaules Bankas biznesa vides indeksā divu līdz četru gadu laikā visos desmit rādītājos iekļūt valstu pirmajā desmitniekā pasaulē”, vai — lai darba devēji apņemas “paaugstināt darba ražīgumu”.

Nav saprotams, kāpēc kādam vispār būtu jāslēdz kaut kādas vienošanās ar partiju, kura 1998.gadā solīja astoņu gadu laikā nodrošināt, lai divi vecāki, godīgi strādādami, var izaudzināt un izskolot trīs bērnus, šā termiņa beigās 2006.gadā dimdinoši apsolīja, ka būšot “septiņi trekni gadi”, līdz kamēr TP vairāk nekā desmit gadu gandrīz nepārtraukta atrašanās valdībā un pie tās stūres valsti noveda līdz bankrota robežai.

Ar saviem tā dēvētajiem priekšlikumiem Šķēle kā ar pirkstu acī visiem iebaksta, ka viņam rūp nevis ekonomika, bet gan tikai paša politiskā ietekme, pat ja tās cena būtu atkal politisks haoss un tikko atgūtās, arvien trauslās ekonomiskās stabilitātes sagraušana. Turklāt viņam laikam vairs nemaz nerūp pat savas rīcības ticamība, tā ka pat šā “dokumenta” iesniegšanas process arī bija lēts farss — televīzijas kameru priekšā ar nopietnu ģīmi skaidrojis, ka nedrīkstot nevienam to rādīt, pirms nav parādījis Dombrovskim, Šķēle aizlēkšoja to atrādīt papriekš Šleseram un Lembergam.

Tomēr nevar teikt, ka Šķēle vienmēr tikai melo un blefo. “Mēs piedāvājam parakstīt vienošanos ar premjeru, lai mēs būtu vienās pozīcijās valdībā,” viņš godīgi paziņo un piebilst: “Lai valstī būtu politiskā vienošanās un stabilitāte.”

Tas tad arī ir darījums, ko viņš nesekmīgi cenšas panākt kopš savas “atgriešanās politikā” un tagad piedāvā Dombrovskim: ietekme uz valdības lēmumiem kā premjerministram, un nekādas atbildības par iepriekš sadarīto vai līdz vēlēšanām darāmo.

Šādu “stabilitāti”, kad no paša labvēlības būtu atkarīga paša radīto problēmu novēršana, viņš 21.janvārī mēģināja panākt, torpedējot Saeimas pilnvarojumu valdībai turpināt sadarbību ar starptautiskajiem aizdevējiem, un ar blīkšķi izgāzās. Pašreizējais piedāvājums ir tipoloģiski tieši tāds pats — lai stabilitāte valdībā un valstī būtu atkarīga no Šķēles iespējas jebkurā brīdī situāciju destabilizēt. Viņa “priekšlikumi” ir faktiski piedāvājums Dombrovskim izvēlēties — vai nu TP čakarēs valdību tikai no iekšpuses, vai nu kopā ar Saskaņas centru un Šlesera “mācītājiem” arī no ārpuses.

Taču draudi par TP aiziešanu no koalīcijas laikam gan ir kārtējais blefs. Jo tad izslīdētu no rokām Edgara Zalāna vadītās pašvaldību ministrijas apgūstamie Eiropas Savienības fondu 400 miljoni un arī Baibas Rozentāles vadītās veselības nozares milzīgie līdzekļi. Kam Šķēle vispār būtu vajadzīgs, ja vairs nevarētu ietekmēt naudas dalīšanu — vienīgo “biznesu”, ko labi prot? Uztaisīt citu valdību kopā ar Saskaņas centru un “mācītājiem” nevarētu, bet ar “zaļajiem zemniekiem”, kuri šajā valdībā jūtas ideāli pozicionējušies vēlēšanām, diezin vai izdotos sarunāt pat tad, ja izdotos pierunāt Lembergu.

TP nevar ne aiziet no valdības, ne tajā palikt, un Šķēle acīmredzot šo situāciju risinās, reizē darot gan vienu, gan otru.

Vispār jau ir vēl viena, politiski daudz pateicīgāka iespēja TP nodrošināt sev palikšanu gan Saeimā, gan pat valdībā arī pēc vēlēšanām, un to sniedz arī šis Šķēles priekšlikumu saraksts. Tie divdesmit seši no trīsdesmit trim priekšlikumiem, pret kuriem valdības partneriem nav iebildumu vai par kuriem tie ir gatavi diskutēt, gudram politiķim būtu iespēja parādīt saviem vēlētājiem gatavību strādāt viņu labā kopā ar valdības koalīcijas partneriem, kaut arī ne tās priekšgalā.

Taču diezin vai varam to sagaidīt no Šķēles, kuram priekšstats par uzvaru kā savulaik senilajiem PSRS vadītājiem — ka pretinieks jāiznīcina, pat ja pašiem būtu jāaiziet bojā. Latvijas ceļu sen atpakaļ izdevās uzvarēt bez zaudējumiem, Jauno laiku pēc tam vairs ne, un tagad Šķēle turpinās šaut sev un savai partijai kājās, ja vien pie reizes varēs trāpīt arī JL un Dombrovskim.

TP ministrus Šķēle trešdien diezin vai atsauks no valdības, taču kopā ar SC un LPP/LC turpmāk mēģinās darīt visu iespējamo, lai neļautu valdībai strādāt un izcūkotu budžetu. Zaudētāji būs visi, un pirmām kārtām Latvijas iedzīvotāji, taču nekāda cita piedāvājuma Latvijas sabiedrībai Šķēlem nav un acīmredzot vairs arī nebūs.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(142 balsotāji )
Komentāri

> Lelle
Man gan nav skaidrs! Izskaidro, lūdzu, kapēc Dombrovskis un Mūrniece vaino NEO, nevis valsts izlaupītājus!
———–
Nevaru Tev neko paskaidrot, tāpēc ka man nav trāpījies neviens sižets, raksts , materiāls, ka būtu tā kā Tu saki. Varbūt esmu palaidusi ko garām. Ja ir saite, ieliec, lūdzu.

> Bronks
tagad aizstāvot JL gļēvu klusēšanu Jums pazudis objektīvisms.
————-
Atkārtošos. Dombrovskis savas domas izteica, ja nemaldos, piektdien LNT rīta intervijā.
Cik reizes, kur un kādā formā viņam vajadzētu uzstāties, lai viņa redzējums aizietu arī līdz Bronksam? :)

Nu nav man nekādu saišu, bet mana loģika liek domāt, ka A/S un lielo pašvaldību uzņēmumu vadonīši pērk visas partijas pēc kārtas, lai paši varētu turpināt laupīt tautu. Kapēc vesela gada laikā Dombrovskis nespēj sakārtot algu sistēmu ne tikai valsts pārvaldē, pašvaldībās, bet arī valsts un pašvaldību uzņēmumos. Pie tam netiek runāts par to, ka šo uzņēmumu vadoņi ir zagļi, bet tiek meklēts NEO un taisās saukt pie atbildības tieši NEO par to, ka viņš tautai pasaka, ka tā tiek aplaupīta.

pati TP negaida sava piecgades plana realizaciju,plans ir formalitate, vini pasi labi zin ka ir spikojusi un sarakstijusi mulkibas taja.ruupju imitacija,skiet uzsvars ka vienmer bus uz prieksvelesanu video:)))

85.
Lelle-zvirbulēns45
2010. gada 15. marts, 11:08

NEZINU. Neesmu prasījusi Aigaram. Vai tam ir kāda nozīme priekš Tevis?
Varu nomierināt. Maizītis nebūs. Būs cits.

86.

Līdz manīm aiziet tikai darbi, tas ko kāds zem deguna bubina man neinteresē. Policistu un skolotāju algas pret NEO atklātajām- TAISNĪGI??? Jeb varbūt šajās profesijās strādā dunduki ar 9 klašu izglītību bet Ceļu uzturētājā profesori??? Dombrovskis ar JL asociējas ar ielu huligāniem, kas atņem pēdejo naudu vājajiem, bet apiet ar līkumu stipros un bagātos.
p.s es esmu potenciāls JL vēlētājs, taču ar objektivitāti:)

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Zatlers norādīja, ka Tautas partijas šobrīd piedāvātais sabiedriskais līgums starp valdību, darbadevējiem un arodbiedrībām nav jauna ideja, šādu līgumu jau slēgusi iepriekšējā Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdība.

Taču, pēc prezidenta domām, būtu nepieciešams plašāks, visaptverošs sabiedriskais līgums, “lai visi pilsoņi justos kā daļa no šī līguma”, taču tas nav vienkārši izdarāms.
————-
Ak Dievs, es negribu justies kā daļa no sab.līguma, kaut viss tas līgums ir viena vienīga muļķība!

> Bronks
Līdz manīm aiziet tikai darbi, tas ko kāds zem deguna bubina man neinteresē.
———-
Tu tikko paris komentarus atpakaļ, teici, ka Saproti, cik Dombrovskim grūti ka īsti viņš neko padarīt nevar, bet gribi vismaz viņa viedokli.
Tagad izrādās, ka viedokli Tev nemaz nevajag, bet vajag tomēr darbus!
Tad tiec vispirms skaidrībā pats ar sevi! :)

P.S. Bronks! Nedusmo, bet tieši tāda pīšanās pašam savās divās kājās, kā Tu te demonstrē, arī ir mūsu lielākā nelaime…
Aizdodos darbos.

šķēle – skaidri sakatāms Maskavas mafijas netīrās rokas pirksts Latvijas miesā. Melis un prihvatizatosrs. Piedevām muļķis. Gremdēdams Latviju viņš gremdē arī sevi. Mantkārība rūķītim aizmālējusi acis un aptumšojusi prātu.

90.

Dombrovska gadījumā skaidra viedokļa un savas nostājas paušana arī ir darbība, jeb tavuprāt bezdarbība? :) Taču skatos tev ir tik KONKRĒTA mīlestība pret JL, ka mūsu disputs ir bezjēdzīgs. Tas tā pat, kā ar pārliecinātu kristieti par bībeles pretrunām padiskutēt. :)

Lai tev veicās, konkrētā Beta:)

Šķēlem un co nākotne neliekas tik bezcerīga kā daudzi domā. LNT un TV5 ir TP atbalstītāja rokās, NRA – Lembergam, baumo, ka Diena līdz vasaras sākumam mainīs savu poziciju un tad pāris tādu “gadsimta noziegumu” kā Mūrnieces bērnu vadāšana ar ministrijas transportu, lai vidējam vēlētājam būtu “skaidrs” par ko balsot
:-)

Man gribētos ieteikt gudram un pārāk inteliģentam Dambrovskim ,lai viņa mafiozie kolēģi sajustu ,ka viņš arī būtu spējīgs parādīt Ala Kopones uzskatu -”Ar labiem vārdiem un revolvera palīdzību var panākt daudz vairāk nekā vienīgi ar labiem vārdiem ”.Kāpēc pieļauj tik klaju un nekaunīgu,ar smaidu uz lūpām , darbību pret Latviju ?

93.

Vienīgasi, ko es gadu ir tas, ka cilvēki izdarīs apzinātu izvēli, nevis pakļausies ” politisko aizgājēju” izmisīgajai demagoģijai un vēlreiz kāps uz tā paša grābekļa.

94.
Dihlofoss>Zigurds Mežavilks
2010. gada 15. marts, 12:05

Lai nu kurš no tās partijas, bet Šķēle noteikti nav muļķis. Viņš būtu izcils mafijas boss, jeb Krievijā “vor v zakoņe”. Muļķis par tādu nekad mūžā nekļūtu. Jāatceras gan, ka arī gudrības mēdz būt ļoti dažādas.

95.
vigo>zvirbulēnam
2010. gada 15. marts, 12:47

Pēc būtības katrs no mums jau ir sabiedriska līguma dalībnieks: mēs esam piekrituši, ka šī Saeima leģitīmi pārstāv mūsu intereses un tās ieceltā valdība var pārvaldīt valsti. Pagājušogad janvārī bija sajūta, ka daļa sabiedrības vēlas līgumu pārskatīt, šobrīd šādu indikāciju nav.Tātad līgums darbojas.

Sarainais ir riktīgs mafiozais noziedznieks tas nu ir tagad skaidrs, jo ķeras jau klāt izpārdošanai pie valsts peļņu nesošajiem uzņēmumiem. Viņam par sāpi Dombrovskis Latviju izglāba no maksātnespējas un tāpēc jāmēgina ar ultimātu piekļūt klāt pie lielā kumosa Latvenergo! Nelietis viņš ir pēdējais! Acīmredzot viņa kabatās ir nelegāli nozagtā nauda, jo prihvatizēts jau daļēji Air Baltic, Diena LNT un TV5! Droši var teikt, ka aiz tā stāv šis pats sarainis.

97.

“…viņa kabatās ir nelegāli nozagtā nauda…
____

Nevis nelegāli, bet legāli! Tur jau ir viss tas āķis un tāpēc nevienu no šiem nav iespējams notiesāt. Pat civilizētajās valstīs mafijas bosus parasti tiesā par izvarirīšanos no nodokļu maksāšanas, jo citus, daudz smagākus noziegumus ir praktiski neiespējami pierādīt. Kriminālās autoritātes strādā tīri un ar citu rokām.

Vai tiešām nav neviena, kas pasaka tai “V”, ka pietiks pumpuroties? Tāpat jau pietiekoši raiba kompānija, bet tai vēl taisoties klāt tādi lūzeri kā tēvzemieši un zociķi, baumas klīda pat par mistiskiem kristīgajiem demokrātiem. Arī Šķēle taisās uzlikt VD iemauktus līguma formā. Visiem viņiem iekšējā balss saka, ka pēc vēlēšanām nākošo valdību atkal veidos VD. Tā arī būs.

Ja kādreiz biedēja Šķēles shēmas, tad tagad biedē tas, ka pat shēmas vairs nesanāk!

100.
Lelle-zvirbulēns
2010. gada 15. marts, 14:55

Ei, zvirbulēn, izstāsti man, lūdzu, kādas tad īsti ir tās Lemberga un ZZS attiecības? Kurš kuram tur hūti pieķēzījis? Izskatās, ka tur viss iet sviestā un ZZS Lembergu ir norakstījuši. Brigmanis tik lepns kā pāvs gar Vienotību vien grozās un liek klucīti virsū TP…baigi grib pielīmēties un pats palikt balsts un pūkains…

101.
Dace - Dihlofoss
2010. gada 15. marts, 14:59

Par to visu jārunā pagātnes formās, jo katrs gudrinieks var nojūgties! Šķiet, ka šis ir tas gadījums, jo nekas oranžo darbībā neliecina par gudrību!

102.
zvirbulēns-vigo
2010. gada 15. marts, 15:36

Nu taisni tā!

103.
zvirbulēns-Lellei
2010. gada 15. marts, 15:39

Nu nav nekādas attiecības, ZZS iet savu ceļu!
:)

104.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 15. marts, 17:16

Nesen Ulmanis,saelpojies kopā ar Kalvīti un Bērziņu svaigu Himalaju kalnu gaisu,nāca pie slēdziena,ka Šķēle vispār ir lāga puika un Latvijai tādi esot vajadzīgi. Nedomāju,ka ekskursijas laikā Ulmanis tika spīdzināts vai turēts aiz kājām virs bezdibeņa.Nekas daudz jau nebija jādara – tikai jāatgādina no kā rokām visus šos gadus ir barojies un varbūt vēl mazliet jāpiebaro. Nav jābūt lielam gudriniekam,lai saprastu,kā Šķēlem izdodas saturēt kopā TP frakciju Saeimā. Repše bija naivs ideālists,domājot,ka baznīcā iešana un zvēresta došana nākošiem deputātiem liks būt godprātīgiem. Ciniķis Šķēle labāk par visiem zina, ka ir tikai viena, sen pārbaudīta metode, ar kuru var noturēt savus kretīnus. Protams, tie ir materiālie labumi. Ir zināms, ka kriminālās bandās vadonim ir jāmāk sadalīt starp padotajiem sazagto un salaupīto. Līdzīgi ir TP, kur bandas vadonis Šķēle prasmīgi tur saitē savus vasaļus. Tā ir liela māksla,kā jebkurā uzņēmumā, atalgot savus padotos. Protams, te nedrīkst pāršaut pār strīpu. Deputāts no malas ir jāpiebaro, bet ar mēru, lai būtu vienmēr mazliet izsalcis, lai būtu, kā saka, ar “spīdumu acīs”. Nav noslēpums, ka daudzi TP deputāti ir parakstījuši dokumentu, kur rakstīts, ka būs jāmaksā liela nauda, ja izstāsies no TP frakcijas. Visiem deputātiem ir brāļi, māsas, bērni, vecāki, kuriem ir privātuzņēmumi un kuru bizness ir atkarīgs no tā, kā kopējais radinieks uzvedas Saeimā. Ja sāc pārāk daudz sprēgāt, nebalso kā saimnieks liek, ja sāc izteikt domas, kas nesaskan ar Šķēles teikto, sāk notikt dīvainas lietas – brāļa firma pēkšņi nevar dabūt pasūtījumu, dēlam atsaka kredītu uz izdevīgiem noteikumiem un māsas vīra darbā negaidīti ierodas VID. Labs piemērs ir notikumam ar Žagaru, kurš atļāvās asi izteikties par Šķēli un gandrīz vai pameta TP. Bet tad pieklusa un nesen es lasīju ka, Žagaram bija problēmas Cēsīs ar zemes privatizāciju ap Žagarkalnu. Nu varbūt sagadīšanās. Turklāt eksekūcijas un arī apbalvošana par lojalitāti bieži vien notiek publiski. Kā saka, visiem jāredz kādi var būt varianti. Protams, TP ir tādi biedri, kuri ir slaveni un kuriem nekādi papīri nav jāparaksta. Tas, protams, ir R.Pauls. Serbu rakstnieks Broņislavs Nušičs savā mazajā joku grāmatā “Mana autobiogrāfija” saka, ka sabiedrībā slaveni cilvēki-komponisti,dzejnieki u.t.t.dzīvē bieži vien ir “lieli cūkas”.Raiņa sapīšanās ar sociķiem tautai jau ir piemirsusies. Un nebija jau arī nekāda oligarha atbalstīšana un ideja jau laba – vienlīdzība u.t.t. Cik liels laiks tautai būs vajadzīgs, lai aizmirstu R.Paula cūcību, nav zināms. Nebija jau tiesību visas tautas mīlētam komponistam, Mežrozītes un daudzu citu mīļu dziesmu autoram ievilkt politikā blēdi Šleseru un pēc tam ar savu vārdu daudzus gadus palīdzēt Šķēlem nozagt mūsu Latviju. Stipram cilvēkam jau sen vajadzēja atrast sevī spēkus atklāti pateikt, ka esi iekāpis sūdu čupā. Kas gan trūka visas tautas mīlulim? Nauda? Vara? Vai vienkārši hobijs? Pa TV bieži var redzēt,ka mākslinieks ķiķina kopā ar Muižnieci un Kalvīti, kad kārtējo reizi kādu ir izčakarējuši. Nu patīk tā netīrā virtuve un intrigas. Par Paula mantrausību var spriest pēc viena fakta, ka cilvēks, pietiekami bagāts(godīgi sapelnījis), ar neskaitāmiem īpašumiem, mājām, dzīvokļiem, kur dzīvot, vēl piesakās uz skandalozajiem Motes dzīvokļiem…Ja par brīvu var dabūt no valsts, izmantojot likuma nepilnības. Kāpēc ne?
Ir vēl viena ļoti slikta lieta, kur TP un Šķēle līdzvainīgi- līdzšinējā sistēma ir degradējusi latvieti kā uzņēmēju. Tik tiešām, kāpēc letiņam ir jānodarbojas ar uzņēmējdarbību? Tur taču jāiegulda līdzekļi, jādomā, kā attīstīt, pastāv arī risks, ka bizness var neizdoties un var zaudēt ieguldīto naudu. Cita lieta ir pieglauzties TP, dabūt siltu vietu valsts pārvaldes aparātā kā ierēdnim. Stabili 2000-3000 Ls mēnesī un galva nesāp. Liela daļa uzņēmēju ir kļuvuši konkurētnespējīgi, jo par pasūtījumiem nav jācīnās. Visiem ir zināms, kā TP dod pasūtījumus sev lojālām firmām.
Tagad vēlēšanu gadā daudziem sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kas kādreiz, neapdomības pēc, ir reklamējuši oranžos, atklāti jāatzīst savu kļūdu (Dž. Skulme, prof. Stradiņš u.c.)

105.
Lelle-zvirbulēns102
2010. gada 15. marts, 17:20

Un kur viņi grib nonākt? Vai Lembergs vairs stipendijas nemaksā Brigmanim, ka viņš šo atstāja likteņa varā? Re, kā ir-Lembergs sildīja čūsku azotē, bet šī ņem un sakož…Nepateicība pasaules alga.
Es visu laiku saku, ka veciem komunistiem nedrīkst uzticēties.

Man liekas, ka Tautas partijas darbība vienmēr ir balstījusies uz nerakstītu fundamentālu pieņēmumu, ka tautas lielākā daļa ir stulba.
Es ļoti vēlētos, kaut viņi būtu kļūdījušies!

107.
Lelle-Sk.Izaka Br.104
2010. gada 15. marts, 18:44

Es Tev pilnībā pievienojos! Es arī zaudēju darbu oranžo paspārnē tikai tāpēc, ka atļāvos iebilst pret viņu cūcībām un piedalījos Lietussargu mītinā, kur stukači bija iesūtīti.

Kā jau bija gaidāms, visai drīz pēc Andra Šķēles rosinājuma noteikt skaidrus termiņus valdības neatliekami veicamajiem darbiem ekonomikas ministrs A.Kampars ar preses sekretāra paziņojumu palīdzību sācis atrunāties, ka “20 no 33 dokumentā minētajiem ierosinājumiem” valdība jau šobrīd īstenojot, ka esot pieņemtas koncepcijas, plāni, darbojoties darbagrupas u.t.t. Šāda pieeja JL ir tipiska – runāt par procesu, ne rezultātu. Saistībā ar A.Šķēles iniciatīvām būtiskākais ir nevis tas, kurš konkrēti ir pirmais iedomājies par nepieciešamu rīcību, bet gan tas, vai ir spēja pieņemt politisku lēmumu un konkrētos termiņos panākt rezultātu.

——————————————————————————–

Laika vilkšanas politika, ko piekopj A.Kampars un viņa domubiedri, ir saprotama – pateicoties aizdevuma miljardiem līdz vēlēšanām tiks aizlāpīti visi budžeta caurumi, pēc vēlēšanām tad ekonomikas vai finanšu ministrs atkal varēs nākt klajā ar sabiedrību šokējošām iniciatīvām, kā to jau esam piedzīvojuši saistībā ar pensiju likumu pašvaldību vēlēšanu dienā. Pamats šādām bažām ir – nav noslēpums, ka V.Dombrovskis starptautiskajiem aizdevējiem jau apsolījis dramatiskus izdevumu samazinājumus nākamā gada valsts budžetā, kuri plašākai sabiedrībai šobrīd tiek slēpti.

Var piekrist A.Kampara tēzei, ka priekšvēlēšanu gaisotnē ir nevis jārada sabiedrībai mānīgs priekšstats par ekonomikas atveseļošanās priekšnosacījumiem, bet gan jāpanāk reāls progress tautsaimniecības izaugsmē. Taču, lai to nodrošinātu, jau tagad jārunā skaidra valoda – kā tiks nodrošināta izdevumu ekonomija nākamā gada valsts budžetā, vai un ar kādām nosacījumu izmaiņām jārēķinās biznesam, kādas reālas, ne formālas, pārmaiņas skars valsts pārvaldi.

Sabiedrību nedrīkst mānīt, piesedzoties ar aizdevēju slavinājumiem par mūsu rātno aizņemšanos un spēju bez sociāliem nemieriem (atšķirībā no Grieķijas) dramatiski samazināt iedzīvotāju pirktspēju. No Latvijas kreditoru apmierinātības vien bezdarbs nesamazinās, valsts pārvaldes efektivitāte un uzņēmējdarbības vide neuzlabosies!

Ministrs Kampars ir apliecinājis atbalstu PVN samazināšanai viesnīcām, taču acīmredzamā viņa nespēja pārliecināt savus partijas biedrus šajā jautājumā ir kārtējais pierādījums tam, ka ekonomikas ministrijas gatavotajām koncepcijām, diskusijām darba grupās u.tml. var būt nozīme vienīgi tad, ja katrai aktivitātei ir noteikti strikti ieviešanas termiņi. Andra Šķēles sagatavotie dokumenti atšķiras tieši ar to, ka nosaka striktus termiņus ne tikai valdības sen gatavotām, bet arī no jauna rosinātām iniciatīvām.

– Vai, turpinot Godmaņa – Slaktera, Dombrovska – Repšes ekonomisko kursu, Latvija var iziet no krīzes? Vai Tautas partija nedomā mainīt to ekonomisko politiku, kura Latvijā ir piekopta pēdējos divdesmit gadus?
– Par divdesmit gadiem grūti runāt, bet, ja runājam par konkrēto politiku, tad tā, protams, ir jāmaina. Jautājums ir, cik ātri mēs gribam no krīzes iziet, jo teorētiski jau pēc gadiem desmit vai piecpadsmit kaut kur jau iziesim arī ar šādu politikas. Ko nozīmē Dombrovska – Repšes politika? Tā ir ieprogrammēta parādus neatdot. Ja Latvija var sadzīvot ar parādu neatdošanu 2014. gadā, kad tie būs jāatdod, tad varbūt varam iziet no krīzes. Mūsu politika ir cita. Ir jāpasaka brīdis, kad ir jābeidz aizņemties, jo ir skaidrs, ka, jo mazāk aizņemsimies, jo mazāk būs jāatdod. Mūsu koncepcija ir – mazāki nodokļi, mazāka ēnu ekonomika, kas dod ekonomisko uzplaukumu. Tā ir mūsu ekonomiskā ideoloģija. Dombrovskis konsekventi seko savai ideoloģijai. Aizņemsimies, iemidzināsim, viss kārtībā, un tad jau redzēs.

– Agrākos laikos politiķi ļoti kaismīgi un atklāti polemizēja. Tagad politiķi valdes sēdēs runā vienu, ar draugiem pie alus kausa ko citu, bet žurnālistiem klāsta iestudētas frāzes.
– Par sevi runājot, es visās auditorijās runāju to, ko es domāju. Cita lieta, ka ne vienmēr visu, ko domāju, es saku. Arī ģimenē cilvēki tomēr nesaka visu, ko domā. Politiķi jau ļoti daudz uz atklātības mīnām ir uzkāpuši. Nevar gluži teikt to, ko tu domā, jo politiskie konkurenti tavu atklātību pagriež tā, kā viņiem to vajag, un izmanto saviem mērķiem. Ja šis konkurents tajā brīdī ir medijos atzītāks, tad viņš panāk sev vēlamo rezultātu. Mediju telpa ir nežēlīga pret atklātiem politiķiem. Pret tiem, kas atklāti runā to, ko domā, tiek ātri paņemti trīs, četri atslēgas vārdi, tas tiek tiražēts tā, kā vajag, totāli atrauts no konteksta, un viss notiek. Es nekritizēju medijus, es tikai konstatēju situāciju. Kas notika pagājušo gadu? Neilgi pirms pašvaldību vēlēšanām Mareks Segliņš uzdeva absolūti nevainīgu jautājumu – kā tad tur būs, vai pensijas plāno mazināt vai nē? Kas notika pēc tam? Tika paziņots, ka Segliņš ir pensiju mazinātājs, un Dombrovskis publiski, Ministru kabineta sēdē, visi klātesošie to atceras, asi jautāja – kāpēc, jūs Segliņa kungs, teicāt, ka pensijas samazinās? Segliņš taisnojas, ka tikai uzdevis jautājumu, un Dombrovskis ar populisma pilnu seju – nekad, neko, bet pagāja trīs dienas un viss tika izdarīts pilnīgi pretēji. Tāpēc politiķi izvairās runāt atklāti, jo viņi saprot, ka tas tiks vērsts pret viņiem pašiem.

TP pati meenesjiem vilcinaaja piem mikrobiznesa ideju, shobriid ieteikums Nr1 pashu plaanaa. Divkosiigums un cinisms.

Ozoliņam žetons, par precīzu politisko analīzi.

Es nekādi nevaru saprast, kā Šķēle var uzdoties par ekonomikas ekspertu, ja viņam no ekonomikas ir tikai nojēga, ja par to kaut kur dzirdējis. Kā var viens cilvēks ieņemt galvā, ka ar Lauksaimniecības akadēmijas izglītību padomju laikos un ne ar ekonomisku novirzienu var iedomāties ieteikt receptes valstij un valsts vadītājam, kuram ir rietumu virziena ekonomiskā un finansu izglītība un spējas to likt lietā. Līdz šim šī guru vārdi ir uzklausīti un tur nu mēs esam, ka janāk spējīgiem cilvēkiem to vilt no ārā no Šķēles un viņu pakalpiņu TP sastrādātajiem mēsliem.

Paldies Ozoliņam par analīzi.
Par Šķēli informēsim visus un visur, kur vien varēsim. Mums ir un būs iespēja. Šis cilvēks ir dzimis bez morāles un tāds arī šo pasauli atstās, bet ne visiem par tādiem jākļūst.

> gf, 110
Mediju telpa ir nežēlīga pret atklātiem politiķiem.
———-
Es teiktu, ka mediju telpa ir nezēlīga pret muļķiem. :)
Letiņiem pa lielam nav diskusiju iemaņu – nav asas domāšanas, nav humora izjūtas, nav paradoksālās domāšanas, nav precīzas argumentācijas sava viedokļa aizstāvēšanai, bet ir bailes pateikt ko nepareizu vai neordināru, jo atkal, nav diskusiju iemaņu neordināra viedokļa aizstāvēšanai… :)
Debates, intervijas, viedokļi Latvijas publiskajā telpā tiešām ir tik pelēki un taisni kā Zatlera mati… :) :) :)

104.
Skumjā Izskata Bruņinieks
Labi, ka jaunībā lietotais alkohols Paulam atņēmis tikai godaprātu, bet talantu atstājis :-)
Vai tiešām TP kampaņā piedalījās arī Skulme un Stradiņš? Neticami…

116.

Es neesmu pilnvarojis ne Šķēli, ne kādu citu parakstīt kaut kādu līgumu manā vārdā. Tāpat kā neesmu pilnvarojis Godmani, Slakteri un Rimševicu par pusotru miljardu nopirkt no diviem afēristiem bankrotējušu banku. Un rudenī balsošu par to partiju, kas solīs ātru un taisnīgu tiesu minētajiem.

Tas viss ir Šķēles priekšvēlēšanu kampaņas sākums. Cik var saprast , tad taktika graut un paralizēt valdības darbu no iekšpuses nav nesusi vajadzīgos augļus, tad tiek veikta taktikas maiņa. Izskatās ,ka tiek gatavots plāns paralizēt darbu Saeimā , kas liegs mums iespējami jēdzīgā tempā sākt rāpties ārā no bedres. Protams rudenī tad varēs taurēt ,ka valdība neko nav spējusi darīt u.t.t. Patiesībā cik lieliem ciniķiem ir jābūt pret savu valsti, lai tādā formā censtos saglābt savus reitinga procentus. Vienīgais atliek cerēt ,ka vēlētājiem pietiks prāta un atmiņas pareizi izanalizēt šīs spēles varoņus.

Priecējoša vienprātība (vairākums) Šķēles būtības analīzē.Ozoliņa raksts saprotams un loģisks, īpaši labs 104. komentārs.Bet kā panākt, lai vēlētāji nepakļautos graujošajai demagoģijai, ikdienā arvien uzstājīgākai uzpirktu mēdiju ietekmei? CD pieejamība katram latvietim diezin vai ir reāla.

“Debates, intervijas, viedokļi Latvijas publiskajā telpā tiešām ir tik pelēki un taisni kā Zatlera mati… :) :) :)
—————–
Tas ir kā naglai pa galvu!

100% piekrītu Ozoliņam.Mans ieteikums Dombrovskim ne parakstīt ar Šķēli vienošanos ,bet pieprasīt juridisku atbildību par TP nodarījumiem Latvijas valstij ,gan par paša Šķēles,gan Kalvīša, gan Slaktera u.t.t.,u.t.t.TP biedru un vecbiedru darbiem un nedarbiem.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēle nespēj (301)
Aivars Ozoliņš

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books