Marts un miers (116)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 16. marts 08:30
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm šķiet, ka tā arī kādreiz notiks. Taču varbūt ir tieši otrādi – ja 16.marta nebūtu, kādam to vajadzētu izdomāt. Jo to ažiotāžu, kas katru gadu tiek šim datumam, kaut kur taču vajadzētu izgāzt jebkurā gadījumā.

Piemēram, ar Baltijas foruma (un tātad principā Saskaņas centra) palīdzību krievvalodīgo ebreju pasaules kongresa tieši Rīgā rīkotajai konferencei Otrā pasaules kara iznākums un holokausts: upuri, taisnprātīgie, atbrīvotāji un bendes taču bija nepieciešama kaut kāda kalendārā piesaiste. Lai arī tās organizatori norobežojās no 16.marta pasākumiem, viņiem tā arī neizdevās radīt iespaidu, ka pati konference nav ar 16.martu saistīts pasākums. Un pasākumam, kurā Rīgā marta vidū tiek runāts par neonacisma atdzimšanu, tādu iespaidu neizdotos radīt pat tad, ja Simona Vīzentāla centra direktors Efraims Zurofs nebūtu publiski izteicis gatavību protestēt pret „leģionāru maršu”.

Tas viss izklausās apmēram tikpat absurdi kā Rīgas mēra aicinājums iedzīvotājiem 16.martā izvairīties no provokācijām. Varētu jau sākt ticēt, ja vien Ušakovs nebūtu pacenties pats izturēties provokatoriski, ciemojoties drošības policijā un meklējot iemeslus 16.marta pasākumu aizliegšanai. Un ja, piemēram, būtu zināms, ka viņš ir izdarījis visu, lai neviens Rīgā pirms 16.marta nenodarbotos ar tādām provokatīvām darbībām kā Georga lentīšu dalīšana. Nemaz jau nerunājot par to, ka Ušakova partija ir cieši saistīta ar nupat minēto konferenci, kas tieši šajās dienās cīnās pret nacisma heroizāciju.

Principā tā vien šķiet, ka sliktais 16.marts ir nepieciešams tāpēc, lai karā ierautos turpinātu tāpat kā padomju laikos šķirot slepkavās un varoņos jeb sliktajos un labajos (tāda retorika šogad sāk pasprukt aizvien biežāk). Lai ignorētu faktu, ka abas – un nevis tikai viena – totalitāro režīmu armijas attiecībā pret Latvijas valsti bija okupācijas armijas.

Valdis Zatlers marta sākumā intervijā Latvijas radio, runājot par karu, sapinās, gan mēģinot reabilitēt 9.maiju (pēc prezidenta domām, šo datumu nevajag saistīt ar Latvijas okupāciju), gan 16.martu (nosaucot šo datumu par vienas sabiedrības daļas svētkiem…). Taču pateica arī, ka „valsts savu vēsturi raksta pati un neviens no ārpuses tajā nevar iejaukties”.

Šim teikumam vēl dzīvi palikušos leģionārus, kas 16.martā grib pie Brīvības pieminekļa nolikt ziedus, būtu jāsargā no provokatoru ķengām un starptautiskas neizpratnes stiprāk par jebkādiem žogiem un specvienībām. Ja tas tā nenotiek, ja gatavošanās katram nākamajam 16.martam sākas teju vai tad, kad tikko ir pagājis iepriekšējais, tad acīmredzot vēl joprojām Latvija pietiekami stingri un konsekventi nav pateikusi, ka pēc visa, kas pagājušajā gadsimtā šeit noticis, mēs nosodām gan fašistisko, gan komunistisko režīmu. Un citāds nemaz nevar būt gan 16.marta, gan 9.maija morālais konteksts. Jo ne viens, ne otrs datums Latvijai nav svētki. Tas būtu jāsaprot gan valsts, gan pašvaldības amatpersonām. Un jānomierinās.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(44 balsotāji )
Komentāri
81.

Tu domā, ka Latvija atdos? Nu nesmīdini! NEATDOS!Nebūs no kā. Un grieķi jau nu pavisam neatdos.
Pēc gada pasaulē jau situācija būs pavisam cita un nauda cita, tās vērtība, taču, nestāv uz vietas.Tas nu gan Tev būtu jāsaprot…
Nedod Dievs, bet 3. pasaules karš arī ir uz sliekšņa…Paskaties vēsturē! Kredītņēmēji vienmēr ir bijuši vinnētāji un tie jau tikai sadrukāti papīri vien ir bez reāla seguma.

esmu par demokrātiju..veciem vīriem ir tiesības iet pie Brīvības pieminekļa.. ļoļikiem ar ir tiesības pulcēties un izteikies…bet visādiem ļoļikiem nav nekādu ” cilvēka” tiesību apsaukāt vecos vīrus un rīkot provokācijas, tur darbs ir attiecīgiem orgāniem kuri lieliski sevi parādijuši cīņā ar interneta un citiem rakstītājiem..un Latvijai vajadzētu arī stingrāku nostāju pret Efraimu provokācijām..tikai aklajam nav skaidrs, ka gan ļoļiku gan Efraima darbībai ir tikai viens mērķis..finansējums..

>81.Lelle-zanE79
2010. gada 16. marts, 19:35
”(..)Nedod Dievs, bet 3. pasaules karš arī ir uz sliekšņa…Paskaties vēsturē!” – VĒSTURĒ DER atskatīties, lai apjēgtu, ka 3.Pasaules karš, saukts par globalizāciju jau sen ir sācies, taču tas ir gluži jauns kara vešanas veids – neko tādu cilvēce vēl nav piedzīvojusi ( kiberterors kādam Aleksandram Lielajam, Čingishanam, Pēterim1 vai pat pustrakajam Ādolfam pat sapņos nerādījās ).
Karš jau notiek – un tā sekas ir acīmredzamas i izglītības, i veselības i daudzu citu nozaru stāvoklis to apliecina. Par mūsu vadītāju intelektuālo līmeni ‘a la nasig spešals’ nemaz rakstīt negribas – 3.Pasaules kara seku visuzskatāmākās negatīvās sekas.

>82.Andrew
2010. gada 16. marts, 19:55
”esmu par demokrātiju..veciem vīriem ir tiesības iet pie Brīvības pieminekļa.. ”
– visu gadu, ik dienu ir tiesības iet un atcerēties, taču jāapjēdz viena lieta – organizēts saiets tikai lej ūdeni uz Latvijas ne-draugu dzirnām ! Kā latviešus piekrāpa (’uzmeta’) vācu okupācijas laikā 1943.g., kad tika solīts, ka latvieši varēs aizstāvēt Latviju Latvijas teritorijā – taču tā vietā neapmācītus 1000 jauniesauktos nosūtīja uz Ļeņingradas fronti (Volhovas purvi ) – tā arī šodien ”uzmet”, jo Latvijas tēls no šādiem saietiem tikai zaudē.

85.

16.marta – sodien – mani skebinaja tris bildes:tas tips, kurs nesa plakatu “Ebreji, te ir latviesu zeme” un zem atvertas jakas – skaidri redzamu Ostlandes laika plakatu ar melno SS brunju kiveri utml.atrubutiem.Vinu apcietinaja, bet bilde palika.”Otraa galaa” derdzas tas muulis ar stripaino arestanta (klauna) cepuri – tas bija tipisks slavjanskij celovek,un lidzas meicha tikpat istinno russkaja pec paskata. Tie nebija nelaimigie holokausta upuri, kas alkst – taisnibas vai? Un vel foto – tipisks hipijs ar krasotu stavus uzfrizetu cekulu – riebigs nenosakamas izcelsmes, nirdzigs tips – “ari antifasists”. Dikti “prasiijaas” kada energiska balss, kas veestiitu: beidziet cirku, abu pusu kliedzeji. Gan legionari, gan 130. sarkanarmijas latviesu korpusa viri karoja zem svesiem karogiem – ta nebija vinu vaina, tas bija vestures greizais smiins. Sadzeriet, sirmie, izligumu un nelaujiet jaunekligiem demagogiem taisit politiku uz jusu rekina.Un – no sevis:hitlerisms un stalinisms ir gan salidzinami, un lai visi zurofi ar shpigeliem iet rataa!Katraitautai ir sava saape, un Kolima nav neko tikamaka par Aushvicu.

86.

demokrātiskā valstī nav svarīgi datumi un izdevīgums..svarīgas tiesības..iet vai neiet, runāt un oponēt…un to neskata ne no kādu politdzirnu un šībrīža izdevīguma viedokļa..kad sāk pieregulēt bet vēlāk pieregulēt pilsoņu tiesības politikāņu izdevīgumam – tieši tas ir sākums ceļā un Osvencimām un Gulagiem

pielaboju nedaudz:

” kad sāk pieregulēt bet vēlāk ierobežot pilsoņu tiesības atbilstoši politikāņu izdevīgumam..”

88.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 16. marts, 21:54

Piekrītu Frankam Gordonam.

Kalvis, otra puse: “kauja par Angliju”- pareizi “Kauja par Britāniju”. “Dīvainais karš”- boļševiku termins; pamēģiniet iestāstīt kritušo britu lidotāju un jūrnieku ģimenēm, ka viņu tuvinieki gājuši bojā kaut kādā dīvainā karā.
2.Kāpēc būtu jāataisnojas par to, ka brīvprātīgi pieteicos leģionā cīņai pret slepkavniecisku režīmu? Vai pēc Baigā gada kādam bija šaubas kurā pusē nostāties?
3.Kāpēc krievi, ukraiņi u.c.tautas sākumā uzskatīja iebrucējus par saviem atbrīvotājiem?
P.S. Kalvi, nosauc to “pilnvērtīgo 24 vācu divīziju” nr., kuras atradās kurzemes katlā.

Lai gan CD mūs ipaši nemīl, jo esam tomēr konservatīvie ģimenes vērtību aizstāvji – jāatzīst, ka raksts ir samērā lasāms, līdz šim tie bija naidīgāki …

91.

Piekrītu Gordonam.
Arī bija briesmīgas sajūtas redzot “antifašistus”. Kaut arī mierināju sevi ar domu, ka viņi bija skaļi un pretīgi, bet patiesība diezgan maz.
Zurofa atrašanās šajā kompānijā bija pilnīgi ārprātīga. Pēc skata “antifašisti” bija pārliecināti krievu šovinisti un imperiālisti. Par to kārtējo reizi liecināja cepure vienam no viņiem galvā – ar milzīgu Krievijas ģerboni.
Zinošs cilvēks saprastu, ka tās ir personas, kas smeļas iedvesmu Krievijas impērijas pagātnē. Tai pašā pagātnē, kas rīkoja plašus ebreju grautiņus 19 gs nogalē, kas izdeva atklāti diskriminējošus likumus pret ebrejiem. Pēc tam šī pati impērija pārtapa Staļiniskā impērijā, kas slēdz līgumus ar nacistiem, sūtīja tos pašus ebrejus uz šaušanas bedrēm, Gulagu un NKVD bedrēm. Tas turpinājās arī pēc kara.
Tā ir Krievijas impēriskā vēsture, pēc kuras, acīmredzami, skuma vakardienas Zurofa “sapulces” biedri. Iespējams, tie ir tie paši, kuri aktīvi kurina antisemtīsmu nu jau mūsdienu Krievijā.
Tas, ka Zurofs stāvēja ar viņiem vienā ierindā ir vienkārši ārprāts.

92.
cita Berta - Gordonam.
2010. gada 17. marts, 10:37

Interesanti, ko viņš – Zurofs stāstīs par savu viesošanos Latvijā. Būtu labi, ja Izraelā atrastos cilvēki, kas mācētu viņam argumentēti un publiski iebilst. Ilustrācijai lieliski noderētu fotografijas, kur redzams, kādā sabiedrībā viņš bija iekļāvies. Izņemot tulku tur nevienas sejas ar ebrēju vaibstiem nebija. Nabaga sieviete!

>87.Andrew
2010. gada 16. marts, 21:49pielaboju nedaudz:

” kad sāk pieregulēt bet vēlāk ierobežot pilsoņu tiesības atbilstoši politikāņu izdevīgumam..”
– NEVAR BŪT vairāk demokrātijas kā kultūras – tā rakstīja/runāja Latvijā Atmodas laikos pirms >20 gadiem. Pēc 1990.g.4.maija un 1991.g.21.augusta vērojam kultūras līmeņa pazemināšanos un pazemināšanos – un likumsakarīgu ”demokrātu” jēdziena/termina ‘demokrātija’ slavēšana, locīšanu un ‘pārlocīšanu’. Tumsonības apjomi pieaug un pieaug, un Nacionālā bibliotēka tai pat laikā…..

kur Tu redzi te kādu kultūras pretrunu demokrātijai?..mums taisni pietūkst demokrātijas un atklātuma ..kā dēļ arī top šādas “kultūras” būves..bet patiesā kultūra reizumis nīkuļo un nodarbojas ar grašu skaitīšanu..

91.MB – Gordons
2010. gada 17. marts, 08:59Piekrītu Gordonam.
Arī bija briesmīgas sajūtas redzot “antifašistus”. Kaut arī mierināju sevi ar domu, ka viņi bija skaļi un pretīgi, bet patiesība diezgan maz.
Zurofa atrašanās šajā kompānijā bija pilnīgi ārprātīga.” – ES PERSONĪGI ī-neta tiešraidi un TV ziņu reportāžas noskatīties nespēju – pārsvarā vecu cilvēku ‘plūkšanās’, apvainojoši vārdi dažādās valodās, vēstures faktu pasniegšana emocijās..utt..utml. Ārprāts – amerikāņu un vācu veterāni 8./9.maijā atkal kopīgi iedzers alu, atcerēsies sūro pagātni, priecāsies par šodienas dzīvi – a Rīgā naids atkal ielās aptumšos ļaužu prātus ?

atbrauca Zurofs.Sarīkoja konferenci.Izskatās, ka bija iecerētas”lielas lietas”. Un nekā.Nojuka.

Kāds izjauca?

>94.Andrew
2010. gada 17. marts, 12:54kur Tu redzi te kādu kultūras pretrunu demokrātijai?..mums taisni pietūkst demokrātijas un atklātuma ..kā dēļ arī top šādas “kultūras” būves..bet patiesā kultūra reizumis nīkuļo un nodarbojas ar grašu skaitīšanu..
- GAISMAS PILS, tas ir kā simbols (sk.Raiņa’Uguns un nakts’, Pumpura ‘Lāčplēsi’) – kā KULTŪRAS, kā garīguma, kā Latvijas idejas (ideoloģijas) pamatu pamats.
- Kāda pretruna ? – NEVAR būt vairāk demokrātijas kā kultūras, t.i., Latvijā ‘demokrātijas’ ir tieši tik daudzi, cik ‘kultūras’ – kulturāli cilvēki saņem/izveido tādu valsti, kādu spēj izveidot (mēs jau sen to bijām pelnījuši !).

Sen jau bija laiks Leģionāru dienu nosaukt par Pretošanās kustības dienu pret krievu okupantiem un pieminēt visus, kas cīnījās pret krievu virskundzību Latvijā. Ne tikai leģionārus, bet arī daudzās pretošanās kustības, kas radās uzreiz pēc pirmā krievu iebrukuma, nacionālos partizānus, vēlākos disidentus, arī tos, kurus okupanti nodēvēja par “plānprātiņiem” un nomocīja psihiatriskajās slimnīcās.

99.
Andrew - reality
2010. gada 17. marts, 14:19

Rainja Gaismas pili liec mieraa!! Shii monstraalaa buuve shobriid ir 70 gadu arhitektuuras ideju savienojums ar peecpadomju korupcijas ljaunaakajaam izpausmeem, kura censhas nesekmiigi sev uzvilkt sho ceelo nosaukumu,..un nevajag te shito mees to sen to bijaam pelniijushi..ja godiigus cilveekus kuri uzticas apzog kretinaali nelieshi, tas nenoziimee ka vinji to pelniijushi.. vinji ir vainiigi tikpat cik upuri kuram uzbruuk recediivists-izvarotaajs..bet ir ceriiba ka ir pienaakusi reize kad nelieshi sastaps pretsparu..

Jautājums jāadresē tā saucamajiem “antifašistiem” un līdzīgiem zuroviešiem. Vai gājienā, vai jebkur citur tika paustas fašistiskas idejas? Ja tā nebija, tad jāapskatās nofilmētais un iespējams jāizvirza apsūdzības zurovbiedriem par krimināla rakstura pārkāpumiem. Viss, ar to arī tiks izbeigta 16. marta demagoģiskā ažiotāža.

“… gājiens par godu latviešu leģionam”
VL vajag vairāk piedomāt par to kādu ziņu izplatīt.
Tas plakāts ir pagalam neveiksmīgs. Pret to ir ļoti daudz iebilžu arī no latviešiem. Nevajag jaukt karavīru pieminēšanu ar goda atdošanu leģionam.
Leģions, darba dienests utt. tika no okupētājvaras izveidots prettiesiski. Es iestājos pret visām svešām varām Latvijā. Nevienam nav tiesību iesaukt latviešus savos dienestos bez neatkarīgas Latvijas valdības piekrišanas pret pašu cilvēku brīvu gribu.
Arguments, ka nacisti bija “mazāks ļaunums”, neizturēs pretargumentu no otras puses, kura uzskata boļševikus par “mazāku ļaunumu”. Pret ļaunumu ir jācīnās vienalga vai tas liels vai mazs.

99.Andrew – reality
2010. gada 17. marts, 14:19
”Rainja Gaismas pili liec mieraa!! Shii monstraalaa buuve….” – Melngalvju namu un Dienvidu tiltu uzcēla, lidostu Rīga modernizēja – taču forma nav galvenais, galvenais ir saturs – un tas jau globalizācijas ‘’sērgas” baciļu izplatītājus satrauc – kas zin, ienāks kāds Gaismas pilī un ‘apgaismosies’ tiktāl, ka sāks domāt un saprast Raiņa/Pumpura rakstīto ?
- ‘’ Klau, Spīdola, uzklausi, Vēl laiks ir, ar labu izlīgsti: Ļauj tam tur gulēt uz mūžību,
Necer uz sapņu valstību, –
Ar mani dalies valdībā Rīgā un visā Latvijā ‘’
(‘’Uguns un nakts’’. Rainis).

>101.puika
2010. gada 17. marts, 17:51“… gājiens par godu latviešu leģionam”
VL vajag vairāk piedomāt par to kādu ziņu izplatīt.
- KAS VAKARDIENAS LTV Panorāmu skatījās, tas, iespējams, saprata – kā ‘puikas/zēnus’ 1943.g. uz emocijām paķēra, kā dr.Gebelsa&Tēvijas propaganda strādāja – tā ‘pūderē smadzenes’ joprojām !
Palasi, salīdzini ar šodienu – pārsteidzoša sakritība ar ”šņoristu” piegājienu (sk.rakstu ‘Trešais pasaules karš’):
http://data.lnb.lv/nba01/Tevija/1943/Tevija1943-066.pdf

>reality
‘Trešais pasaules karš’ ir interesants raksts. Patiesībā diezgan laba analīze, ja nepievērš uzmanību ideoloģiskajai nokrāsai.
Vispār jau sākoties industralizācijai vajadzēja saprast, ka nākotnes ideoloģija būs “ekonomika”. Boļševisms un nacisms jau ir vēsture.

Franka Gordona raksts LA, “Hitlerisms un staļinisms salīdzināmi”
http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/?doc=74785&ins_print

Vēl nav dzirdēts, ko par “šnoristiem”(diez,kas tie atkal tādi-tas pats,kas zvirblim zorristi, laikam?) teicis A.Zinovjevs. Piem. savā sacerējumā “Rukopisj naiģennaja v gōrode Ibanske”?

>puika – PALDIES par norādi,taču iz vēstures tautai (nevis ideoloģiski bezjēdzīgiem strīdiem) – es dodu priekšroku ‘jautrākiem’ gabaliem (īpaši atceroties, kurš kuru 1945.g.8./9-ā maijā kapitulāciju piespieda parakstīt) – tādiem kā
V.Suvorova ‘Pašnāvība. Kāpēc Hitlers uzbruka Padomju Savienība ?’/ Суворов* Виктор
Самоубийство: Зачем Гитлер напал на Советский Союз?
- brīvi pieejams – brīvā brīdī var salīdzināt to staļinismu un hitlerismu
http://militera.lib.ru/research/suvorov5/index.html

>reality
Piedod, nav spēka visu izlasīt.
Kāpēc Tev pašam neuzrakstīt savas domas un tad iedot norādi uz kādiem tekstiem.

>106.lama
2010. gada 17. marts, 21:42
– SADZIRDĒT būs pagrūti, taču par šo sezsāciju sugu ( a la deni brauni, šņoristi) var palasīt Marka Soloņina/Марк Солонин vietnē – izlasīt viņa grāmatā:
Мозгоимение. Фальшивая история Великой войны
http://www.solonin.org/book_mozgoimenie-falshivaya
- JA IR VĒLME ‘parakt dziļāk’ vai saredzēt vairāk/paskatīties no augšas,lai salīdzinājums nebūtu individuāli emocionālā kapu līmenī, tad der ieskatīties Staļina laikā dzīvojušā A.Zinovjeva grāmatā – ‘Mūsu jaunības lidojums/Нашей юности полет’ – ARĪ brīvi pieejama, atziņas var likt pārskatīt salīdzināšanas ‘leņķus/līmeņus’:
- Bija viena anekdote padomju laikos par vienu sīku bandītu Hitleru, kas reiz padarbojās pāris gadus Staļina ēras laikā – ”На Западе выходят бесчисленные книги о гитлеровс-кой Германии, Гитлере и его соратниках. А ведь гитле-ровская Германия просуществовала всего несколько лет, потерпев сокрушительное поражение. Сталин же и его соратники одержали блистательную историческую побе-ду, построив новый тип общества со всеми его атрибутами, и в колоссальной степени усилили мировую тенден-цию к коммунистическому социальному устройству. Есть советский анекдот, в котором Гитлер рассматривается как мелкий бандит сталинской эпохи. Этот анекдот соответствует сути дела.”

>108.puika
2010. gada 17. marts, 22:09
Piedod, nav spēka visu izlasīt.
Kāpēc Tev pašam neuzrakstīt savas domas un tad iedot norādi uz kādiem tekstiem” – MŪŽU DZĪVO, mūžu mācies ! Ja nav vēlmes lasīt un iedziļināties, tad var līdz Okupācijas muzejam aiztecēt – ir tur viens sakarīgs lektors vārdā Valdis Kuzmins – pastāstīs un salīdzinās objektīvi, nebūs jātērē smadzeņu spēks papildus domāšanai vai lasīšanai.

Lielā bandīta ēras sīkais bandīts.Skaisti.

Ir jau vēl jauki autori:Hazins, Dugins, Kara-Murza(adna familija chego stoit).

Zinovjevu lasīju,kad bija”"nebrīvi pieejams”.Izplatītājs zaudēja, brīvību,veselību un tad jau arī dzīvību.

Tās vecā trockista A.Z. lielā vecumā sarakstītās legālās ķelegas kaut kā nevelk.Emocionāls aizspriedums.Laikam.

>realiy
Šito Zinovjevs rakstīja emigrācijā, jeb vēl PSRS?
Viņu lasot, reizēm ir sajūta, ka cilvēks no rīta pamodies nav nesapratis kurā žoga pusē atrodas.
Kaut gan patiesībā Zinovjeva teksti ir diezgan pretrunīgi un atsevišķu citātu izraušana nenāk autoram par labu.

>110.reality
Nav runa par nevēlēšanos lasīt. Lasu gana daudz, bet visu aptvert vienalga nevar.

Vai tādu Zurovu nevarētu pie robežas nobramzēt? Tas žīds gan varētu karu izprovocēt.

116.

dīvaini baisi lasīt stāstiņus par par vācu karavīriem, kuri tik “jauki”, “kulturāli” cilvēki bijuši prestatā “barbariskajiem” krieviem, kas kakā uz galdiem, slepkavo un izvaro. Laikam neko neesam mācijušies no savas smagās vēstures – kamēr varmāka un izmantotājs ir labi safrizēts un bārsta galantas frāzes, tikmēr viss kārtībā; to diemžēl var redzēt vēl šodien vēlēšanu rezultātos. Tādi ļautiņi kā Šķēle (”kulturāls” cilvēks, kas nācijai māca buktēt bikses) un Lembergs (tā sakārtojis Ventspili – vai nav viens “jauks” cilvēks) droši vien arī nekakā uz galda, taču viņu mantkārība un cinisms nodara tautai daudz lielāku postu nekā jebkurš okupantu zaldatiņš, kurš, sekojot valdības norādījumiem, savā veidā izrāda attieksmi pret “ienaidniekiem”.
Noteikti, ka arī starp krievu armijas pāŗstāvjiem varēja atrast jaukus un kulturālus cilvēkus un atbaidošus barbarus vācu pusē, bet ir jāsaprot, ka kopumā tam nav nekādas nozīmes – ja fīrers būtu pavēlējis demolēt mājas un kakāt uz galdiem – vācieši to būtu paklausīgi darījuši un otrādi. Man ir vienalga, vai cilvēks, kurš ar savu darbību atbalsta velnišķīgu sistēmu, pirms kādam novilkt nagus un piedalīties masu slepkavībās, aiziet uz operu vai uzkakā uz galda – gala rezultātu tas nemaina.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ušakova kalendārs (118)
Laila Pakalniņa

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Man nav vienalga (49)
Laila Pakalniņa

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Sniegā un ceļā (40)
Laila Pakalniņa

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books