Marts un miers (116)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 16. marts 08:30
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm šķiet, ka tā arī kādreiz notiks. Taču varbūt ir tieši otrādi – ja 16.marta nebūtu, kādam to vajadzētu izdomāt. Jo to ažiotāžu, kas katru gadu tiek šim datumam, kaut kur taču vajadzētu izgāzt jebkurā gadījumā.

Piemēram, ar Baltijas foruma (un tātad principā Saskaņas centra) palīdzību krievvalodīgo ebreju pasaules kongresa tieši Rīgā rīkotajai konferencei Otrā pasaules kara iznākums un holokausts: upuri, taisnprātīgie, atbrīvotāji un bendes taču bija nepieciešama kaut kāda kalendārā piesaiste. Lai arī tās organizatori norobežojās no 16.marta pasākumiem, viņiem tā arī neizdevās radīt iespaidu, ka pati konference nav ar 16.martu saistīts pasākums. Un pasākumam, kurā Rīgā marta vidū tiek runāts par neonacisma atdzimšanu, tādu iespaidu neizdotos radīt pat tad, ja Simona Vīzentāla centra direktors Efraims Zurofs nebūtu publiski izteicis gatavību protestēt pret „leģionāru maršu”.

Tas viss izklausās apmēram tikpat absurdi kā Rīgas mēra aicinājums iedzīvotājiem 16.martā izvairīties no provokācijām. Varētu jau sākt ticēt, ja vien Ušakovs nebūtu pacenties pats izturēties provokatoriski, ciemojoties drošības policijā un meklējot iemeslus 16.marta pasākumu aizliegšanai. Un ja, piemēram, būtu zināms, ka viņš ir izdarījis visu, lai neviens Rīgā pirms 16.marta nenodarbotos ar tādām provokatīvām darbībām kā Georga lentīšu dalīšana. Nemaz jau nerunājot par to, ka Ušakova partija ir cieši saistīta ar nupat minēto konferenci, kas tieši šajās dienās cīnās pret nacisma heroizāciju.

Principā tā vien šķiet, ka sliktais 16.marts ir nepieciešams tāpēc, lai karā ierautos turpinātu tāpat kā padomju laikos šķirot slepkavās un varoņos jeb sliktajos un labajos (tāda retorika šogad sāk pasprukt aizvien biežāk). Lai ignorētu faktu, ka abas – un nevis tikai viena – totalitāro režīmu armijas attiecībā pret Latvijas valsti bija okupācijas armijas.

Valdis Zatlers marta sākumā intervijā Latvijas radio, runājot par karu, sapinās, gan mēģinot reabilitēt 9.maiju (pēc prezidenta domām, šo datumu nevajag saistīt ar Latvijas okupāciju), gan 16.martu (nosaucot šo datumu par vienas sabiedrības daļas svētkiem…). Taču pateica arī, ka „valsts savu vēsturi raksta pati un neviens no ārpuses tajā nevar iejaukties”.

Šim teikumam vēl dzīvi palikušos leģionārus, kas 16.martā grib pie Brīvības pieminekļa nolikt ziedus, būtu jāsargā no provokatoru ķengām un starptautiskas neizpratnes stiprāk par jebkādiem žogiem un specvienībām. Ja tas tā nenotiek, ja gatavošanās katram nākamajam 16.martam sākas teju vai tad, kad tikko ir pagājis iepriekšējais, tad acīmredzot vēl joprojām Latvija pietiekami stingri un konsekventi nav pateikusi, ka pēc visa, kas pagājušajā gadsimtā šeit noticis, mēs nosodām gan fašistisko, gan komunistisko režīmu. Un citāds nemaz nevar būt gan 16.marta, gan 9.maija morālais konteksts. Jo ne viens, ne otrs datums Latvijai nav svētki. Tas būtu jāsaprot gan valsts, gan pašvaldības amatpersonām. Un jānomierinās.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(44 balsotāji )
Komentāri

Jā, ļoti skumji, ka šī diena pārvērtusies nevis par piemiņas, bet, par naida dienu.
Neciešu dažādus gardirešus, pērkonkrustiešus, utt., kas piesmērējušies šai te dienai, un parazītē uz leģionāru piemiņas, lai spodrinātu savas spalviņas un sludinātu nacionālo naidu un neiecietību.
Bet, vēl vairāk neciešu t.s. antifašistus, tādus pašus provokatorus tanīs strīpainajās drēbītēs, kas te cīnās pret to, kas te vispār nav, pret kādu mistisku fašismu.
Tāpat vistīrākos provokatorus, tos lentīšu dalītājus.
Ja pēdējās divas grupas nebūtu, viss noritētu mierīgi.
Laikam jau vairs nav iespējams ņemt piemēru no igauņiem un svinēt to 16 martu tā, kā viņi svin attiecīgo datumu – klusu, mierīgi, bez tiem gājieniem un izrādēm, jo viņi uzskata, ka nav vērts nodarīt ļaunumu savas valsts tēlam Rietumu pasaulē.
Bet, tad, vai nevarētu 16 martu pārvērst ne tikai par leģionāru atceres dienu, bet, arī to atceres dienu, kas karoja otrajā pusē, un bija tādi paši abu šo režīmu upuri?

Nedomāju, ka mums vispār kādam vajadzētu taisnoties vai uztraukties “ko par mums padomās”.
Tāpat nesaprotu, kādēļ tie lentīšu dalītāji netika nekavējoties apcietināti, no svešām valstīm iebraukušie provokatori nekavējoties neizraidīti papildus atņemot Šengenas vīzas. Bez liekām diskusijām un taisnošanās. Ja kādam gadītos uzskriet uz policista steku, tad tas būtu tikai pedagoģiski.

Ja valsts vara, izliekot žogus, policistu rindas nerīkotu šofus, viss ritētu daudz nesakāpinātāk. Vara ar savu rīcību pūš šo uguni, un tas lielais jautājums te tāds, kas un kad iegrožos šo varu.

Ir stipri nožēlojami, ka latvietis savā zemē vairs nevar mierīgi aiziet un nolikt ziedus pie sava brīvības simbola.Tik tālu nu esam nonākuši! Visu cieņu tām sirmajām galvām, kuras sitās Kurzemes katlā pret krievu pārspēku!
Un kapēc kaut kādi naida kurinātāji Zurafi te jālaiž iekšā un vēl konferences jārīko? Lai rīko Vācijā vai savā Izreālā. Latvieši vienmēr ir cīnījušies par brīvu Latviju un darīs to arī turpmāk… Man ir kauns par mūsu politiķiem-dir$laižām,par VVF, kura tur aizskrēja pēdējās rindās patupēt un tagad arī Zatleru, kas trieksies Staļina bildes bučot. Kauns, kauns…

A varbūt vienreiz vajag ļaut, lai Daugavas vanagi un viņiem līdzīgie no vienas puses un “antifašisti” no otras izvicojas tā kārtīgi? Varbūt tad būs vienreiz miers? Un nevajg iedomāties, ka starptautiski tas būtu kaut kas ārkārtējs. Saķērās divas ekstrēmu jauniešu grupiņas, nu un? Vienīg nebūtu smuki, ja tas notiek tiešā Brīvības pieminekļa tuvumā un kāds nofilmētu kā jaunietis ādas jakā iesit pa seju otram, kurš strīpainā tērpā.

Ušakovam vajadzēja apmaksāt autobusu visiem gribētājiem uz Lesteni un simbolisku dropi leģionāriem, kā arī, īpaši ņemot vērā viņa aizraušanos ar turnīriem, varētu noorganizēt skrējienu tā sauktajiem “Daugavas vanagiem”- lai rāda vienreiz, ko spēj paši. Jebkurā gadījumā tad varētu strīdēties, par Ušakova attieksmi, taču šitā viņš tikai pielej eļļu ugunī.

L.Pakalniņa:”(..) Principā tā vien šķiet, ka sliktais 16. marts ir nepieciešams tāpēc, lai karā ierautos turpinātu tāpat kā padomju laikos šķirot slepkavās un varoņos jeb sliktajos un labajos (tāda retorika šogad sāk pasprukt aizvien biežāk). ” – SAKIET ‘paldies’ tai ‘aukstā kara’ laikā dibinātās organizācijas biedriem, kas 1952.g. sāka šo tradīciju – svinīgi atzīmēt 16.martu kā atceres dienu. ‘Aukstā kara’ relikti joprojām dzīvi ? Mūžam dzīvi kā boļševisma idejas ?

8.

Zurofs jālaiž iekšā viena vienkārša iemesla dēļ – lai mazāka smaka. Tas tāpat kā ar sūdu – jo mazāk aiztiksi no mazāk smirdēs.

9.

Vai ir vairs ko tur sist-sirmas galvas vien… Ja nu vienīgi inciatīvu var uzņemties Visu Latvijai zēni.Derētu gan tos krievus tā riktīgi pietest, bet tur bez bruņojuma nedrīkst nemaz iet, jo viņi finkas nēsā…

“.. jo viņi finkas nēsā…”
————-
Pamperus viņi nēsā.

Neesi tik pārliecināts! Ja sāktos tesiņš, gan būtu sadurtie…vai Tu krievu bandītus nepazīsti?

Vairāk kā skumji, lai neteiktu nesaprotami, kā te atbraukušie un ienākušie cittautieši var gribēt ierobežot demokrātijas pamatvērtības: brīvu pulcēšanos! To taču saprot arī rietumi, ka pulcēšanās brīvība nedrīkst būt ierobežota!
tyrakākais, ka pulcējas taču veci vīri ar sirmām galvām, jo bijuši ierauti divu lielvaru izraisītajā karā! man ir pilnīgi nepieņemami, ka viena šāda lielvara varēs demonstrēties 9.maijā, bet veci vīri pat ziedus nevarēs nolikt pie Brīvības pieminekļa, pie tam demokrātiskā valstī.
Ušakovs ir galīgs muļķis, ja nesaprot, ka ar savu rīcību viņš šķeļ sabiedrību, jo tā tieši es arī uzskatu, ka vienai sabiedrības daļai būs lieli svētki, bet otra sabiedrības daļa (latviskā) pat savā zemē nevarēs atzīmēt dienu, kas daļai sirmu vīru ir svarīga, jo šie vīri noturēja Kurzemes katlu, kamēr uz rietumiem aizbēga liels Latvijas iedzīvotāju skaits! Tai skaitā arī VVF. Ušakova rīcībā nav nekā demokrātiska!

A varbūt vienreiz vajag ļaut, lai Daugavas vanagi un viņiem līdzīgie no vienas puses un “antifašisti” no otras izvicojas tā kārtīgi? Varbūt tad būs vienreiz miers?
————
Vai Tu traks esi vai, tikai ne to!
Ja ļautu ļaudīm izkauties, tad te sāktos ceturtā atmoda, latvieši atkal ņemtu varu savās rokās, un visa esošā vara lidotu kā korķi no šampānieša.

Vara, aizbildinoties un demagoģejot par drošības nepieciešamību, utt., rūpējās tik par sevis saglabāšanu. Nedod Dievs, ja latviešos, redzot kā tiek sisti sirmgalvji, atdzims alkas pēc brīvības! Tad ar esošo varu, varas potēto ideoloģiju ir cauri!

14.

Galīgi esi zaudējusi prātu, ka kūdi uz fizisku izrēķināšanos?
Vari iedomāties, kas te sāksies, ja latvieši uz ielas sāks sist krievus un krievi, attiecīgi latviešus?
Tu domā, Latvijai vēl tikai šī problēma trūka?
It kā pieaugusi sieviete, bet domāšana kā muļķa tīnim.

šorīt kaut kā sanāca pabraukāt Rīgā pa frekvencēm, un vienīgie kas kaut ko šūmējās bij Baltcom radio (maskavas rupors ?). Tā vien gribējās piezvanīt un paprasīt ar ko sarkanie izvarotāji un bendes atšķīrās no SS. Bet nu skaidrs ir viens, kādām joprojām ir svarīgi šajā datumā uzkurināt emocijas, lai destabilizētu situāciju valstī. Un atkal skats tiek vērsts maskavas virzienā …

Nevajag pārspīlēt, nekādiem masveida tesiņiem strap krieviem un lativiešiem nav pamata. Ir runa par 2 ekstrāmām grupām, kur pārsvarā ir jaunieši. Vēl jo vairāk nav runa par sirmajiem večukiem, kuriem ir jāturas pa gabalu no šiem ekstrēmistiem.

>Dihlofoss:”Nevajag pārspīlēt,….” – PĀRSPĪLĒT ne-pozitīvo Latvijas tēlam pēc pasaules ziņās skandētā par SS nevajag ? neVajag pārspīlēt vēstures zināšanu līmeni un vēstures rūgti skarbo mācību ietekmi ? Pateikties ”aukstā kara” reliktiem, kas joprojām turpina 1952.g. iesākto karu arī nevajag !
2010.g. vecās anekdotes gan smieklus neizraisa:
Из леса выходит обросший, одичавший партизан.
- Эй, бабка! Немцы в деревне есть?
- Да ты что, милок? Война уж 20 лет как кончилась!
- Иди ты?! А я все поезда под откос пускаю.

>Marss:”(..) Un atkal skats tiek vērsts maskavas virzienā … – KĀPĒC ne Vašingtonas un ASV virzienā ?
Tur tak’ 1952.g. uzsāka šo tradīciju, kas šodien joprojām turpinās…”Aukstā kara” relikti tagad strādā Latvijas ne-draugu interesēs – turpinot šķelt pat jau 4.maija republikas laikā dzimušo un augušo paaudzi – kas joprojām skatās uz austrumiem, uz Maskavu. Prātiņb, nāc mājās – nāc pie Lailas un citaDiena koļektīva !
” Pirmoreiz to kā piemiņas dienu 1952. gadā ierosināja atzīmēt bijušo leģiona karavīru organizācija “Daugavas Vanagi”, jo 1944. gada 16. martā abas Latviešu leģiona divīzijas (15. divīzija un 19. divīzija) pirmoreiz darbojās kopīgi Austrumu frontē pie Veļikajas upes pret Sarkano armiju.” (iz Vikpēdijas)

>DZERIS:”(..) It kā pieaugusi sieviete, bet domāšana kā muļķa tīnim.” – A DARBIŅŠ jau ne visiem tagad tīrs, balts un nevainīgs izdodas, īpaši jau Saeimas vēlēšanu gadā ?

Ir taču skaidrs, ka 16. marts un 9. maijs savu “sākotnējo” nozīmi sen mainījuši. Par to pat vairs nav vērts runāt. Te gluži vienkārši notiek attiecīgi latviešu un krievu manifestēšanās, apliecināšanās – ja gribat, teritorijas iezīmēšana. Un tas adekvāti parāda spēku samēru Rīgā. Ja 16. martā – nosacītajā “latviešu dienā” – latviešu manifestēšanās tiek apkarota, un policijai tā pat jāmēģina AIZSARGĀT, tad 9. maijā krievu milzu pūļiem neviens pat nemēģina traucēt.
Šo salīdzinājumu der ievērot tiem, kuri atkal un atkal naivi ņirdz, ka latviešus taču šeit nekas neapdraudot.

Patiesībā, nekad agrāk par tādu 16. martu nebiju dzirdējusi. Lai tie sirmie leģionāri noliek ziedus! Mans tēvs arī bija leģionārs. Abi vectēvi bija strēlnieki. Cieņa viņiem. Par daudz palikušo krievu šeit, mūsu tēvzemē. Šo grautiņu taču neizprovocē leģionāri. Histēriju taisa visādi zurofi.

22.
Ieva to Skaistule
2010. gada 16. marts, 11:03

Problēma tā, ka viņi nevar vienkārši atnākt un nolikt ziedus, jo tur stāv visādi puņķutapas, kas tēlo, ka rekā viņi aizstāv vecos vīrus! Lai gan patiesībā tikai pievērš visādu “antifašistu” un vēsturiskajās peripētijās neizglītotu ārvalstu žurnālistu uzmanību!

>Skaistule:”Patiesībā, nekad agrāk par tādu 16. martu nebiju dzirdējusi. Lai tie sirmie leģionāri noliek ziedus!” – LAI NĀK un noliek kaut vai katru dienu, taču ir beidzot JĀAPJĒDZ pasākuma veicēju – organizācijas DV radīto seku negatīvais rezultāts !
Tāds ORGANIZĒTS pasākums strādā to spēku interesēs, kas nevēlas Latvijas valsts uzplaukumu, strādā pret mazāku reālo vienotību latviešu starpā ! Kas ”uzmetējiem” izdevās 1943.g. vācu okupācijas laikā, tas ‘aukstā kara’ reliktiem DV izdodas arī šodien ? ‘Skaldi un valdi’ ! – un plaukst ‘oligarhija’ vēl 20-it gadus ?? PRĀTIŅ, nāc pie skaistulēm-Blondīnēm !!

Piemēram, kāpēc vienīgā Latvijā taisītā dokumentālā filma par vēstures notikumiem, kas tā īsti aizgāja rietumos, bija Šnores didaktiskais primitīvisms? Tāpēc, ka tā vairāk vai mazāk bija taisīta pēc žanra likumiem, atšķirībā no citām filmām, kas ir domātas latviešiem, kas tāpat visu jau zina. Bet, ja tie pašpasludinātie leģionāru aizstāvji savāktu naudiņu vienai kārtīgai filmai, jo mani māc aizdomas, ka rietumos ar to saprašanu nekādi neiet tāpēc, ka viņiem tik vien ir, kā tas ko par II. pasaules karu ir taisījuši krievi, kā arī tas, ko ir taisījuši viņējie, kas tam visam pat blakus nav stāvējuši….

>Ieva:”(..) jo tur stāv visādi puņķutapas, kas tēlo, ka rekā viņi aizstāv vecos vīrus! ” – NAV TIE nekādi ‘puņķutapas’, ne toreiz 1943.g. naciķi dzelzskrustus pa labi kreisi dalīja kādam ’sēņu vecītim’, ne tagad sabiedrības ‘šķēlēji’ kādu vājo piesaista. Nauda nesmird – un ‘’skaistuļi” pūlcejas pēc komandas gan latviski, gan krieviski.

26.

Aizmirsi vienu būtisku lietu: tie 9. maijā dropē pie sava, tieši viņiem būvēta pieminekļa un nemēģina ar gājieniem visiem pierādīt, ka ir cīnījušies mūsu visu nākotnes vārdā….Vispār iedomājies: ja katrs tikai sev personiski svarīgas dienas ietu pieminēt pie Brīvības pieminekļa….

27.

Nē, protams, pašlaik var tikai spriedelēt, kas notiktu, ja leģionāriem būtu ļauts mierīgi aiziet, nolikt savas puķītes un iet, jo tas tā īsti nav noticis…..

28.

Jebkurā gadījumā tiem, kas paši nav cīnījušies, šajos pasākumos maisīties nav nekāda pamata, jo šādi cilvēki pārāk atgādina suņus, kas cenšas iedzīvoties no svētku galda. Tikai, ja kārtīgs suns sēdēs un diedelēs gardu kumosiņu, tad tie vislatvijieši un daugavvanagi vairāk līdzinās tiem, kas cenšas ar visām ķepām uzlīst uz galda un ko nozagt.

Bet atceres diena derēja visiem tiem, kas tāda vai citāda iemesla dēļ kļuva par aklu ieroci lielvaru rokās. Un tad būtu iemesls parunāt par to, ar ko beidzas cerības, ka caratētiņam, Ļeņinam, Staļinam, Hitleram utt. tu interesē jebkādā citādā veidā, kā netīrā darba veicējs/lielgabalu gaļa.

ar ko sarkanie izvarotāji un bendes atšķīrās no SS.
_________________________
Ar to, ka SS nebija izvarotāji, bet sarkanie izvaroja ne tikai savas uz Vāciju piespiedu darbos aizsūtītās tautietes, bet arī atbrīvotās no koncentrācijas nometnēm.
Gestapo spīdzināja, lai uzzinātu taisnību, čeka – lai piespiestu melot :-)

Ieva
Aizmirsi vienu būtisku lietu: tie 9. maijā dropē pie sava, tieši viņiem būvēta pieminekļa un nemēģina ar gājieniem visiem pierādīt, ka ir cīnījušies mūsu visu nākotnes vārdā….Vispār iedomājies: ja katrs tikai sev personiski svarīgas dienas ietu pieminēt pie Brīvības pieminekļa….
_________________________
Neko stulbāku šodien neesmu lasījis :-)

32.

Iekšlietu ministre Mūrniece solīja, ka šogus necels, bet es skatos, ārprāts, viss vienos žogos, armija policistu, kā nav kauna i nesaprotu!

>ZVIRBULĒNU par jauno iekšlietu ministru ! Rakstam lūgumrakstu Ventspils Hūtes vīram, lai rīkojas nekavējoties !

“Aizmirsi vienu būtisku lietu: tie 9. maijā dropē pie sava, tieši viņiem būvēta pieminekļa un nemēģina ar gājieniem visiem pierādīt, ka ir cīnījušies mūsu visu nākotnes vārdā….Vispār iedomājies: ja katrs tikai sev personiski svarīgas dienas ietu pieminēt pie Brīvības pieminekļa….”
—————————
1) Viņi uzsver, ka cīnījušies mūs nākotnes labā un izliekas nesaprotam, ka šī nākotne izrādījas vēl 50it okupācijas gadi.
2) Jā, Brīvības piemineklis ir par latviešu tautas saziedotās naudas piemineklis tautas sapnim par Brīvību. Tā ir ļoti personīga lieta. Tas ir tas par ko sapņoja un cīnijās lielākā daļa leģionāru. Viņi cerēja, varbūt naivi, ka novērsis “baigā gada”atkārtošanos, viņi cerēja, ka, iespējams, atkārtosies 1918.gads, kad tikuši pie ieročiem, latvieši atkal tiks pie Brīvības. Jā, šie cilvēki cīnijās arī par to, lai pēc iespējas vairāk viņu tuvinieku spētu laivās aizbēgt no uzbrūkošās Sarkanās Armijas, kas viņiem Brīvības vietā piedāvātu vien Gulga šausmas.
Neiedomājies tagad mazohistiski to visu noliegt un aicināt aizmirst.

“Ļeņinam, Staļinam, Hitleram utt. tu interesē jebkādā citādā veidā, kā netīrā darba veicējs/lielgabalu gaļa.”
—————–
Nedomāju, ka mums vajadzētu tagad turpināt klausīties, kā viņu pēcteči mums māca ko drīkstam un ko nedrīkstam godināt.

NR>12. Ušakovs ir galīgs muļķis, ja nesaprot, ka ar savu rīcību viņš šķeļ sabiedrību,
- – - – - – -
Ušakovs galīgi nav muļķis. Tāds ir viņa un viņa saimnieku Maskavā mērķis – sašķelt Latvijas sabiedrību divās nesamierināmās pusēs.

37.
riņķī apkārt
2010. gada 16. marts, 12:17

16. marts sen jau vairs nav tikai leģeonāru piemiņas diena un ar “pērkonkrustiešiem” es šo datumu saistu vismazāk. Patiesībā 16. marts ir kļuvis par “tribīni”no kuras mēs visskarbāk un arī sadzirdamāk varam atgādināt to, ka 2. pasaules kara neprāts balstījās uz diviem ļaunumiem – uz nacisma un komunisma ārprāta murgiem starp kuriem ir liekama vienādības zīme, lai, cik tā šīs dienas Kremilm un arī mietpilsoniskajiem Rietumiem būtu nepatīkama un sarežģītu viņiem dzīvi.

Pirmkārt nevienam smadzenēs ielīst nav iespējams, turklāt viņi savas cerības, pat tad ja tās bija, varēja…, jo tika iesaukti. Un vienīgie, kas var pretendēt uz naivo ideālistu lomu, ir LCP ar Konstantīnu Čaksti un pārējiem. Un ne jau velti šo te Čaksti novāca jau vācieši, neatstājot komunistiem to prieciņu…

Un ja par tiem pēctečiem, neaizmirsti, ka tas bija arī Staļina un viņa pakaļskrējēju iecīnīts paņēmiens argumentētu atbildi aizstāt ar paziņojumu, ka tas otrais ir pārāk slikts, lai ar viņu vispār runātu.

40.
riņķī apkārt - Ieva
2010. gada 16. marts, 13:01

Ko Jūs šeit cenšaties pierādīt? :)

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ušakova kalendārs (118)
Laila Pakalniņa

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Man nav vienalga (49)
Laila Pakalniņa

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Sniegā un ceļā (40)
Laila Pakalniņa

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books