Marts un miers (116)
Autors: Laila Pakalniņa
Publicēts: 2010. gada 16. marts 08:30
Atslēgvārdi: , , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

Vai Latvijā ieviesīs kalendāru, kurā 15.martam uzreiz sekos 17. un nav 16.marta – līdzīgi tam, kā, piemēram, daudzās pasaules viesnīcās nav 13.numuru vai 13.stāvu? Reizēm šķiet, ka tā arī kādreiz notiks. Taču varbūt ir tieši otrādi – ja 16.marta nebūtu, kādam to vajadzētu izdomāt. Jo to ažiotāžu, kas katru gadu tiek šim datumam, kaut kur taču vajadzētu izgāzt jebkurā gadījumā.

Piemēram, ar Baltijas foruma (un tātad principā Saskaņas centra) palīdzību krievvalodīgo ebreju pasaules kongresa tieši Rīgā rīkotajai konferencei Otrā pasaules kara iznākums un holokausts: upuri, taisnprātīgie, atbrīvotāji un bendes taču bija nepieciešama kaut kāda kalendārā piesaiste. Lai arī tās organizatori norobežojās no 16.marta pasākumiem, viņiem tā arī neizdevās radīt iespaidu, ka pati konference nav ar 16.martu saistīts pasākums. Un pasākumam, kurā Rīgā marta vidū tiek runāts par neonacisma atdzimšanu, tādu iespaidu neizdotos radīt pat tad, ja Simona Vīzentāla centra direktors Efraims Zurofs nebūtu publiski izteicis gatavību protestēt pret „leģionāru maršu”.

Tas viss izklausās apmēram tikpat absurdi kā Rīgas mēra aicinājums iedzīvotājiem 16.martā izvairīties no provokācijām. Varētu jau sākt ticēt, ja vien Ušakovs nebūtu pacenties pats izturēties provokatoriski, ciemojoties drošības policijā un meklējot iemeslus 16.marta pasākumu aizliegšanai. Un ja, piemēram, būtu zināms, ka viņš ir izdarījis visu, lai neviens Rīgā pirms 16.marta nenodarbotos ar tādām provokatīvām darbībām kā Georga lentīšu dalīšana. Nemaz jau nerunājot par to, ka Ušakova partija ir cieši saistīta ar nupat minēto konferenci, kas tieši šajās dienās cīnās pret nacisma heroizāciju.

Principā tā vien šķiet, ka sliktais 16.marts ir nepieciešams tāpēc, lai karā ierautos turpinātu tāpat kā padomju laikos šķirot slepkavās un varoņos jeb sliktajos un labajos (tāda retorika šogad sāk pasprukt aizvien biežāk). Lai ignorētu faktu, ka abas – un nevis tikai viena – totalitāro režīmu armijas attiecībā pret Latvijas valsti bija okupācijas armijas.

Valdis Zatlers marta sākumā intervijā Latvijas radio, runājot par karu, sapinās, gan mēģinot reabilitēt 9.maiju (pēc prezidenta domām, šo datumu nevajag saistīt ar Latvijas okupāciju), gan 16.martu (nosaucot šo datumu par vienas sabiedrības daļas svētkiem…). Taču pateica arī, ka „valsts savu vēsturi raksta pati un neviens no ārpuses tajā nevar iejaukties”.

Šim teikumam vēl dzīvi palikušos leģionārus, kas 16.martā grib pie Brīvības pieminekļa nolikt ziedus, būtu jāsargā no provokatoru ķengām un starptautiskas neizpratnes stiprāk par jebkādiem žogiem un specvienībām. Ja tas tā nenotiek, ja gatavošanās katram nākamajam 16.martam sākas teju vai tad, kad tikko ir pagājis iepriekšējais, tad acīmredzot vēl joprojām Latvija pietiekami stingri un konsekventi nav pateikusi, ka pēc visa, kas pagājušajā gadsimtā šeit noticis, mēs nosodām gan fašistisko, gan komunistisko režīmu. Un citāds nemaz nevar būt gan 16.marta, gan 9.maija morālais konteksts. Jo ne viens, ne otrs datums Latvijai nav svētki. Tas būtu jāsaprot gan valsts, gan pašvaldības amatpersonām. Un jānomierinās.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(44 balsotāji )
Komentāri
41.

Es savukārt nebiju dzirdējusi neko stulbāku par to, ka vācu armija neizvaroja. Lai gan, protams, ar šucmaņiem, kas pirms nošaušanas paņēma priekša visas kaut cik jaunās un smukās ebrejietes, laikam jau nespēja mēroties….

42.

Nevajag idealizēt iekarotājus, jo tā var smagi uzrauties!

43.
Ieva to riņķī apkārt
2010. gada 16. marts, 13:06

Nevis pierādīt, bet atgādināt, ka, piemēram, nav nekāda iemesla glorificēt piespiedu kārtā svešā armijā iesauktos, vai, piemēram, ka ikkatram savs politiskais kapitāls jāpelna pašam, nelienot tur, kur notiek ar viņu nemaz nesaistītas lietas…Vai, piemēram, ka nevajag idealizēt iekarotājus, jo Latvijas iedzīvotājiem ir bijis daudz laika pieredzēt, ka lai kam kalpotu, nekas labs no tā nesanāks….

“Lai gan, protams, ar šucmaņiem, kas pirms nošaušanas paņēma priekša visas kaut cik jaunās un smukās ebrejietes.”
————–
Šāds apgalvojums prasa vismaz kādu puslīdz nopietnu atsauci.
Iespējams, ka daži gadījumi ir bijuši, bet nav dzirdēts, ka te var runāt par sistēmu.
Jebkurā gadījumā šodien mēs nerunājam par šucmaņiem, kuriem ar Latvijas valsti un tautu ir visai maz sakara.
Piedevām šīs ir kārtējais mēģinājums demagoģiski jaukt divas lietas – brīvprātīgos kolabracionistus ar piespiedu kārtā mobilzētajiem.
Tas ir apmēram tas pats, kas sajaukt vienā putrā NKVD šavēju brigādes ar ierindas sarkanarmiešiem.

45.
Dihlofoss>riņķī pakārt
2010. gada 16. marts, 13:11

Jā, ir jāskaidro, ka starp fašisma un komunisma pastrādātajiem noziegumiem ir jāliek vienlīdzības zīme, viss pareizi, tas ir mūsu morālais pienākums. Tai pat laikā ir jāatmet cerība, ka jelkad rietumnieku prātos šie abi ļaunumi tiks pilnībā pielīdzināti 2 iemeslu pēc: 1) viņi uz savas ādas nav piedzīvojuši komunistiskā terora šausmas. Mums bija abi, tāpēc mēs neuzdodam jautājumus, kurš no tiem bija vairāk nehumāns; 2) spēcīgais ebereju lobijs pasaulē tam ar visiem spēkiem pretosies, jo a) holokausts ir kļuvis par ideoloģisku ieroci; 2) komunistisko teroru lielā mērā plānoja un realizēja, paši ebreji.

Es par kara laikiem zinu pēc vecāku stāstiem. Tā bija patiesa vērtība pretī padomju laiku filmām un grāmatām. Māte bija jauna meitene un dzīvoja laukos. Par vācu karavīriem neviena slikta vārda. Taču, kad krievi iebruka Liepājā, Alsungas pusē gan tika atrastas latviešu jaunas sievietes – piesmietas un nogalinātas. Šo histēriju ap 16. martu uzkurina krievu un ebreju sūdi, kas Latviju izmanto savām rebēm un naida kurināšanai.

47.
riņķī apkārt - ieva
2010. gada 16. marts, 13:34

…Vai, piemēram, ka nevajag idealizēt iekarotājus, jo Latvijas iedzīvotājiem ir bijis daudz laika pieredzēt, ka lai kam kalpotu, nekas labs no tā nesanāks….+++ cik zinu liela daļa leģionā iestājās, jeb pakļāvās mobilizācijai, lai vnk atriebtos un tas ir ļoti saprotami un cilvēciski, jo tajā laikā nebija lielāka ļaunuma latvietim par PSRS kareivi.
Ja nebūtu bijis Kurzemes katla, uz Sibīriju būtu izsūtīti vēl vairāk latviešu. Par to vien mums ir jābūt pateicīgiem šiem karavīriem.

Man arī ir zināma savu vecāku pieredze. Kara laikā mammas mājā dzīvoja vācu virsnieki – un viņa bija 18 gadus jauna – nav bijušas nekādas problēmas.
Vēlāk, kad ienāca krievi, tika atņemts radioaparāts.
Tēva ģimenei 1940. gadā tika dotas 24 stundas, lai izvāktos no dzīvokļa, jo tas bija vajadzīgs krievu armijai.

49.
andris B. --> Ieva
2010. gada 16. marts, 13:45

nevajag idealizēt iekarotājus
—-
Ne tikai nevajag idealizēt iekarotājus, bet tieši pretēji, vajag viņus nicināt, izsmiet, izzobot, nekad neatzīt kaut kādas viņu labās īpašības.
Piem., muļķīgi ir teikt “viņš bija inteliģents krievu virsnieks” , “labs krievu milicis”, “man tāds jauks kaimiņš, latviski gan nerunā, bet tā ļoti labs cilvēks” utt.
Nevar būt okupants inteliģents, jauks, labs :) .

Ieva
…vislatvijieši un daugavvanagi vairāk līdzinās tiem, kas cenšas ar visām ķepām uzlīst uz galda un ko nozagt.
________________________
Kautko tik absurdu apgalvot par Daugavas vanagiem, kuri nodarbojas ar ziedojumu vākšanu un labdarību, var apgalvot tikai pilnīgi prātu izkūkojis cilvēks.

Manas mātes dzīvoklī arī ielika 3 vāciešus – mobilizētus dzelzceļa inženierus. Ļoti jauki un patīkami cilvēki esot bijuši.Toties Sievasmāte II atcerējās, kā aizbēgt paguvušo latviešu mājā pie Teikas pēc kara salīda krievu oficieri, kuri pa 2. stāva logu bāza ārā plikas pakaļas un ķēzījās uz leju. Māju un logu varu parādīt.

48.Parastais
Tēva ģimenei 1940. gadā tika dotas 24 stundas, lai izvāktos no dzīvokļa, jo tas bija vajadzīgs krievu armijai.
_________________
Tas jau karaliski! Mūsu ģimenei 1946. gadā deva tikai stundu :-)

51.ululiņš
Sarkanarmijiešiem bija tradicija – pārdislocējoties neatstāt nevienu telpu nepied…u.

Cita Berta!
ar to, ka nosaucu Ušakovu par muļķi jo šķeļ sabiedrību, biju domājusi, ka viņš taču tagad tēlo to saskaņu pa centru un perifēriju gan starp latviešiem, gan krieviem, bet patiesībā tagad parāda savu īsto seju, jo ir pilnīgi prokrievisks un tas nāk laukā pa visām šuvēm mākslīgi sadiegtām! Gan ar to naudu ko piešķir 9.maija svinībām, gan ar to, ka pie Reinika gāja parunāties par 16.marta bīstamības ziņām, gan ar skolēnu dziesmu svētku mēģinājumu tos pārtaisīt pēc PSRS paraugiem un naudas nepietiekamību, gan Dudājeva ielas pārdēvēšanu un tā bez gala. Kur te saskaņas veidošana starp pamattautu un cittautiešiem.

55.

Kad tiks atrisināts Latvijas deokupācijas jautājums, tāds, biedri, te jautājums!

56.
Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 16. marts, 14:05

Kalendārs bez 16.marta ir atjautīgi, bet nav nekas jauns. Tie saucamie ,,antifašisti,,un krievi jau sen dzīvo pēc kalendāra, kur iztrūkst laika posms no 1939.g.-1941.g. Ja antifašisti ir tiešām pret fašismu, tad viņiem 9. maijā jābūt konsekventiem un jānosoda padomju armija kā fašistiskās Vācijas sabiedrotā. Kur bija šie krievu antifašisti, kad Hitlers no 1939.g. plosijās pa Eiropu? Kad sāc uzdot krieviem jautājumus par šo laika posmu, viņi parasti kļūst nervozi. Cik var noprast, Zurofa kungs pēc tautības ir ebrejs. Ļoti jauki. Tad lūk, Zurofa kungs, Eiropā 1939.g. jau bija koncentrācijas nometnes, Osvencimā pilnā sparā tika iznīcināti ebreji, mazas ebreju meitenītes un ebreju sirmgalvji tika sadedzināti un noindēti gāzes kamerās, bet Padomju Krievija un tās armija, kuru Jūs slavināsiet 9. maijā, bija fašistu sabiedrotā. Laikā, kad jūsu slavinātā, padomju armija kopā ar vācu fašistiem soļoja kopā armijas parādēs un padomju un fašistu ģenerāļi sauca tostus par Hitlera un Staļina veselību,Jūsu tauta,Zurofa kungs, tika plānveidīgi iznīcināta. Ko Jūsu slavētais zaldāts – atbrīvotājs darija 1939.g.- 1940.g. Polijā, no kā viņš atbrīvoja Somiju? Ar Zurofa kunga un Krievijas palīdzību tiek radīts mīts, ka latvieši ir žīdu šavēju tauta. Metode ir gaužam vienkārša un pazīstama. To izmantoja arī Gebelsa propoganda. Kad fašisti ienāca Rīgā un atklājās visas čekas zvērības, tika ātri atrasti pierādījumi par ebreju līdzvainību latviešu spīdzināšanā. Dažu ebreju neliešu izdarības tika meistarīgi pārliktas uz visu ebreju tautu. Starp latviešiem atradās izdzimteņi, kas uzķērās uz to un iestājās Arāja komandā. Pēc kara šo nedaudzo latviešu neliešu izdarības tika pārliktas uz visu mūsu tautu. Godātie antifašisti un godātais Zurofa kungs. Prasīt, lai jūs mēģinātu izprast mūsu tautas sarežģīto vēsturi, laikam būtu par daudz. Tie gājiena dalībnieki, kuri ar ziediem un lATVIJAS karogiem šodien gāja pie Brīvības pieminekļa jums likās fašisti. Skumji. Bet esiet lūdzu, cienījamie cīnītāji pret fašismu, konsekventi. Sagaidu, ka 9. maijā pie savas uzvaras pieminekļa jūs nomainīsiet Salaspils darba nometnes ieslodzīto formu pret Osvencimas nāves nometnes tērpiem. Tikai nesajauciet gadus un datumus savos ačgārnajos kalendāros. Osvencimas nometne, kur ebrejiem ādu vilka nost un taisīja abažūrus un dāmu maciņus, bija jau 1940. gadā, laikā, kad padomju armija un vācu fašisti bija sabiedrotie.

57.

manas vecmāmiņas spilgtākais stāsts. Viņa dzīvoja Jelgavā – kad ienāca vācieši, devās uz laukiem, kad atgriezās – dzīvoklis bija pilnīgā kārtībā. Kad ienāca krievs – arī devās uz laukiem. bet kad atgriezās – dzīvoklis bija izdemolēts un uz virtuves galda atstāts šķīvis ar sūdu čupu. Spilgts stāsts. Tā kultūra sēž dziļi iekšā un neko tur nevar izdarīt.

>>>
Jebkurā gadījumā tiem, kas paši nav cīnījušies, šajos pasākumos maisīties nav nekāda pamata
>>>

Tas Tu par 16. martu, 9. maiju vai varbūt par abām dienām?

59.

Zinu, Ino, zinu. Bet vai tu atceries, kā pareizi jāpieķēza plītskrāsns?

>>>
nav nekāda iemesla glorificēt piespiedu kārtā svešā armijā iesauktos
>>>
Kur 16. martā ir leģionāru glorificēšana? Piemiņas dienas ir pieminēšanai, nevis slavināšanai. Lūk 9. maijā gan notiek svinības, nevis pieminēšana, ja nu kur var runāt par “glorificēšanu”, tad tas ir attiecībā uz 9. maiju, nevis 16. martu

56.Skumjā Izskata Bruņinieks
Dažu ebreju neliešu izdarības tika meistarīgi pārliktas uz visu ebreju tautu.
_____________________
Tā tas būtu, bet sarkano armiju 40. gadā sagaidīja ebreju masas, ne mazākas kā 41. gadā latvieši sagaidīja vāciešus.
Nenoliedzot, ka PSRS 1/3 2. psaules kara bija nacistu sabiedrotā, tomēr apšaubu, vai ebreji masveidā tika iznīcināti pirms uzbrukuma PSRS.

59.ululiņš> Ino
Vai Tu vienreiz jau nestastīji? Diemžēl esmu aizmirsis :-)

63.

Laikam stāstīju gan. Tā plītskrāsns jāatver, klucis jānoliek uz vāka un tad ar joni jāiesit iekšā.

Mans tēvs pārdzīvoja gan getto, gan Ķeizarmežu. Gribat zināt – kas ar viņu notika pēc “atbrīvošanas”? Pa taisno uz krievu nometni. Un zināt – kāpēc? Tāpēc, ka žīds, kas palicis dzīvs, ir nodevējs! Žēl, ka Zurofa kungs nevēlas dzirdēt īstus aculiecinieku stāstus. No krievu nometnes mans tēvs atgriezās morāli sagrauts cilvēks un nekad neko par to nestāstīja mums – bērniem. Kad 80-to beigās “Atmodā” izlasīju, ka krievu nometnes ir bijušas briesmīgākas par fašistu nometnēm, šokēta par to faktu, kā kautko neticamu pastāstīju to savam tēvam. Uz ko saņēmu īsu atbildi: “Protams”.

56.Skumjā Izskata Bruņinieks
2010. gada 16. marts, 14:05
”(..)Osvencimas nometne, kur ebrejiem ādu vilka nost un taisīja abažūrus un dāmu maciņus, bija jau 1940. gadā, laikā, kad padomju armija un vācu fašisti bija sabiedrotie.” – A KUR bija un ar ko nodarbojās Rietumu demokrātiskie spēki – 1.Pasaules kara uzvarētājvalstis un kārtības noteicējas (ASV,Anglija,Francija)? VARBŪT zinošais Franks Gordons uzrakstīs ? Kas to nacistu Vāciju un staļinistu PSRS atbalstīja 20-os un 30-o gadu sākumā ? Demokrāti arī toreiz skaisti runāja/rakstīja, kamēr – ‘bāc’, izrādījās, ka ar vienām runām agresorus apstādināt 1939.g.3.septembrī par Čemberlens nespēja.Ar ko nodarbojās Rietumu lepnie bruņinieki 1939.g.septembrī – 1940.g.aprīlī ? Kāds atceras t.s. ‘dīvaino karu’ ?

1000 cilvēku – tas ir protests pret naida kurinātājiem. Arī man aizvien dziļāka doma – 16. martā ir jāiet AR tautu. Protests pret zurofiem, pret Latvijā samaitātiem politiķiem.Pret VVF, kas pielika pirkstu pie deniņiem, pret mankurtiem, kuri aizmirsuši savu tautu.

65. reality
Vai līdz laika galam pie visa, ko pastrādās Krievija, būs vainīgs ikkatrs pasaules iedzīvotājs, nemaz nerunājot par vecām demokrātijas valstīm?

68.
Kalvis => Reality
2010. gada 16. marts, 15:31

>>> Kāds atceras t.s. ‘dīvaino karu’ ?
=======
Briti cīnījās pret nacistisko Vāciju no kara pirmajām dienām – protams, ar sev iespējamām metodēm. Nekas “dīvains” tur nebija. Jau 1940.gadā notika izšķirošās aviācijas cīņas, t.s. “kauja par Angliju”. Britiem bija vajadzīgs ilgāks laiks nekā Vācijai, lai viņu ekonomika sagatavotos karam, masveidīgai ieroču ražošanai

Savukārt tad, kad mūsdienu Krievijā aicina nesaudzīgi vērsties pret nacisma līdzdalībniekiem (пособники нацизма) un nacisma glorificētājiem – viņi aizmirst, ka PSRS un Staļina režīms paši bija lielākie nacisma līdzdalībnieki. Bez PSRS izejvielām un degvielas, ko pirmajos divos kara gados piegādāja Vācijai, Eiropas paverdzināšanas vingrinājums Hitleram nebūtu tik labi izdevies. Gluži tāpat kā saskaņotā rīcība Polijas sadalīšanā un vācu-padomju 1939.gada 28.septembra līgums par draudzību un robežu.

Salīdzinot ar PSRS līdzdalību nacistu plānos un Polijas okupēšanā, divas latviešu divīzijas ir samērā neliels atbalsts. Kurzemes katlā atradās vismaz 24 pilnvērtīgas vācu divīzijas un viena latviešu (deviņpadsmitā). Turklāt nevar salīdzināt arī morālo pusi. PSRS režīms atbalstīja Vācijas agresiju brīvprātīgi. Leģionāru lielākā daļa tika karadienestā prettiesiski iesaukti.

>reality
Par “dīvaino karu” nezinu. Zinu, ka Francijas komunistu partija atbalstīja R-M paktu. Var teikt, ka Francijā darbojās Staļina 5. kolona līdz brīdim kad Staļins pats nonāca konfliktā ar Hitleru.

70.

Toreiz bija tā saucamais termins, ko lietoja, lai raksturotu “dīvaino karu”.
Blitzkrieg – Sitzkrieg.
Kopumā pievienojos Tavam viedoklim.
Cita lietas, ka šos argumentus provokatori neklausīsies. Ne jau vēsturiskas diskusijas viņu interesē.

71.

Vai tad latviešus uz kaut ko vispār var sakūdīt?! Neesi naivs! Viņi drīzāk nosprāgs badā, nekā padzīs savus apzadzējus. Ja te kāds uztaisīs revolūciju, tad tie būs krievi…cits temperments.
Skat, kā Grieķijā! Tauta izgāja ielās, uztaisīja haju un tikai divas valstis Francija un Vācija uzreiz šiem atgrūda 30miljardus!!! Te Dombrovskis turpinās žņaugt nost savu tautu un ne vārda nebildīs pret tiem pasaules jūdiem.A tie tik aiz sajūsmas plaukšķina un atbrauc vēl dažš labs pārstāvis un kakā atklāti latviešiem virsū. Skat cik vareni jūtās K&K, kuriem sen aiz restēm bija jātup!

72.
ululiņš> Kalvis
2010. gada 16. marts, 16:31

Ja pareizi atceros, pēc Polijas sadalīšanas abas okupantu armijas rīkoja 17.09.39 kopēju parādi. Pie tam izrādījās, ka friči nogrābuši no Polijas vairāk, nekā M-R paktā norunāts,un PSRS kā kompensāciju dabūja Lietuvu, kura sākotnēji bija iekļauta vācu “ietekmes zonā”.

Zurafs:”Man liekas, ka es stāvu pareizajā pusē,”

Vai kāds nemēģināja nabaga Zurafam pastāstīt, ka pateicoties latviešu leģeonāriem Kurzemes katlā, ne tikai latvieši, krievi, poļi, bet arī viena daļa žīdu paspēja aizbraukt un izbēgt no Staļina genocīda! Kur var būt tāds tupaks!

74.

Man domāt ,ka Zurofs stāv pilnīgi nepareizā pusē. Viņš varēja paiet uz Aspazijas bulvāra sākumu , kur viesnīca Metropole un tur dzelzceļam tuvākajā viesnīcas pusē nostāties netālu no ēkas sienas. Tur tagad ir viesnīcas atbrīvotā daļa ,kas pieder 3 ebrejiem , kuri sava skopuma dēļ nebija gatavi pamazināt īres cenu viesnīcai, kurai nācās atteikties no telpām, kā rezultātā pastāvot ilgāku laiku ir liela varbūtība , ka ebreju bezdarbības rezultātā ledus no viņiem piederošās mājas jumta var uzkrist uz galvas galvenajam ebreju aizstāvim un beigta balle tā teikt.

>MB
Paldies. Nebiju pievērsis uzmanību apzīmējumam. Nojauta, protams, bija kurš kara periods tiek saukts par “dīvaino karu”.

76.

Vot, vot…Ja latvieši paši nepacels lepni galvas augšā, tad tādi zurafi, k&k un godmeni turpinās mūs spārdīt ar kājām. Laiks latviešiem atmosties no laterģiskā miega!

Žēl vienīgi ka raksta autore nepiemin to, ka starp provokatoriem netiek pieminēti arī tie, kas runā par leģionāriem ka nācijas varoņiem.

78.
otra puse > Kalvis
2010. gada 16. marts, 19:00

“Briti cīnījās pret nacistisko Vāciju no kara pirmajām dienām – protams, ar sev iespējamām metodēm. Nekas “dīvains” tur nebija.”

Polijai laikā, kad tā tika okupēta, reāla palīdzība no Rietumvalstīm nepienāca. Lielbritānija un Francija Vācijai “uz papīra” pieteica karu un nogaidīja. No tā arī “dīvainais karš”, kurā reāla karadarbība nenotiek. Vācijai šāds karš vienā frontē bija kā debesu dāvana. Nākošajā etapā – Francijas okupācijā – savukārt palīdzīgu roku sniedza Staļins ar savu neuzbrukšanas līgumu. Reāla karadarbība Rietumu frontē sākās vien Āfrikā, kad Lielbritānija bija apkopojusi spēkus pēc ekspedīcijas korpusa bēgšanas no Francijas (”Denkerkas brīnums”.

….Skat, kā Grieķijā! Tauta izgāja ielās, uztaisīja haju un tikai divas valstis Francija un Vācija uzreiz šiem atgrūda 30miljardus!!!
________________________
Vai tad FR un DE tos 30 miljardus grieķiem uzdāvināja? Tāds pats kredīts vien ir, kurš būs nākotnē jāatdod. Esi jau, esi šerpa sieva, bet reizēm vajag piebremzēt pirms šauj ar lielgabalu.

80.
zanE>Ievai,zvirbulēnam
2010. gada 16. marts, 19:18

Varbūt šodien ir tā diena, kad Jūs abi ar savām domu pērlēm varētu nebārstīties. Lūdzu!

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kā dabūt baltu seju un nepieskarties bruņurupucim (146)
Laila Pakalniņa

Tā kā saskaņā ar ticējumu Lieldienās var tikt pie baltas sejas, bet paklausot mediķiem – pēc saskares ar bruņurupučiem kārtīgi jāmazgā rokas, četras Dieva dotās [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ušakova kalendārs (118)
Laila Pakalniņa

Kamēr mediķi ikvienam, kas pārvietojas pa Rīgu, iesaka izdzīvošanas nolūkos skatīties uz augšu (visai grūti realizējams padoms, turklāt – nekā jau tur, augšā, nav, bet [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Principā mēs esam latvieši (107)
Laila Pakalniņa

Par to, cik attieksme pret hokeju Latvijā ir iracionāla, liecina arī tas, ka pat pēc trijiem zaudējumiem (tostarp divām sagrāvēm), ko nacionālā hokeja izlase piedzīvojusi [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Man nav vienalga (49)
Laila Pakalniņa

Padodos, man tiešām nav vienalga – pamostoties no olimpiskā murga gribu atbildēt balsij, kas tiklīdz atrodu laiku painteresēties par to, kas notiek Vankūverā un Vistlerā, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Izvēlēties Latviju (97)
Laila Pakalniņa

  Bijušais Gvantanamo ieslodzītais Latviju esot izvēlējies pats. Atliek vien domāt, ka tā arī ir, un galu galā, kāpēc šajā gadījumā tas tā arī lai nebūtu. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Mammas uzvaras diena (51)
Laila Pakalniņa

Rīgas domniekam Jānim Šmitam vēl nav apnicis – pagājušonedēļ viņš atkal pacīnījās pret pagānisma tradīciju piekopšanu Vecrīgā. Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Šmits izteica [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Ģimene un barikādes (248)
Laila Pakalniņa

Es pat īsti nepamanīju, ka jau 19 gadu nepiedalos barikāžu piemiņas pasākumos. Proti, nekad pēc 1991.gada janvāra man nav bijusi vēlēšanās būt pie kāda Rīgā [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Sniegā un ceļā (40)
Laila Pakalniņa

Man patīk ziema, kurā ir tik daudz gaismas no sniega. Jo ir tik interesanti skatīties. Kā pa vienu taku cits citam pretim iet cilvēki. Kurš [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Tiesa un jutīgums (131)
Laila Pakalniņa

Pagājušo pirmdien Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris par „jutīgākajām” jaunā gada lietām nosauca tiesnešu algu „iesaldēšanu” un strādājošo vecāku pabalstus. Tā saukto mazā Gustava lietu, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Laila Pakalniņa
Kas pie mums ir atnācis? (42)
Laila Pakalniņa

Ja jau „visi bērni” vienojušies šķietami daudzpusēji (bet jo īpaši tirgotājiem) izdevīgā Ziemassvētku saucienā „dāvanas būs tev un man!”, atliek vien pieņemt lēmumu, kas tās [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books