Šķēle nespēj (301)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 18. marts 01:05
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl nav zaudēts, bet pārējiem brīnīties, cik daudz šādā valsts likteņa pakārtošanā savai partijai ir viņa parastā cinisma un cik — patiesas nespējas novērtēt realitāti.

Četrus mēnešus uzvedies kā no meža iznācis diversants, kas nespēj apjēgt, ka viņa gadiem ilgušās prombūtnes laikā spridzināmais vilciens sen ir aizgājis, Šķēle ar savu lēmumu izraut TP no valdības faktiski atzinis, ka pat valdības koalīcijas lielākās partijas priekšgalā un ar pieciem ministriem valdībā nespēj neko no gribētā — ne savas partijas “reitingus” uzlabot, ne pakārtot valdības darbu TP priekšvēlēšanu vajadzībām. Atbalsts partijai kā bija, tā arī paliek sīkpartijai raksturīgo dažu procentu līmenī, bet viņš pats nupat TV3 pasūtītajā socioloģisko pētījumu firmas GKS aptaujā atzīts par sabiedrības vismazāk gribēto iespējamo premjerministru.

Šķēle spēj vairs tikai savu paša partiju pierunāt atstāt valdību, turklāt pat tas neesot nācis gludi — kā pats atzīst, lēmums tapis tikai “gandrīz vienprātīgi”. Tas tad arī ir viss, ko viņš spējis paveikt kopš “atgriešanās, lai strādātu”.

Tā būtu labā ziņa. Skaidrs, ka TP aiziešana no valdības, kurā tā sevi atklāti sludināja esam de facto opozīcijā, šīs valdības darbam nekaitēs, drīzāk darīs to raitāku.

Sliktā ziņa ir ar šo lēmumu nepārprotami uzsvērtais, ka arī turpmāk TP darbošanās būs vērsta tikai uz to, lai pierādītu, ka Latvija bez TP un Šķēles nevar. Tas nozīmēs valdības darba pastāvīgu sabotēšanu Saeimā. Sak, ja nav mums, tad lai nav nevienam. Dombrovskis nu var rēķināties tikai ar 46 deputātu atbalstu parlamentā daudzajiem svarīgajiem lēmumiem un likumprojektiem, kuri būtu jāpieņem vēl līdz vēlēšanām.

TP lēmums teorētiski ir politiski loģisks, ja raugās no stūra, kurā Šķēle ar savu ultimātu Dombrovskim bija iedzinis partiju, piedraudēdams, ka viņa prasību noraidīšana nozīmēs TP aiziešanu no valdības. Neloģiskas un pat absurdas bija pašas šīs prasības, kuras Šķēle mēģina uzdot par tikai četrām un vienkāršām. Un ne tikai to saturs, zem kura nedz Šķēle pats, ja būtu valdības vadītājs, nedz arī atbildīgs un sevi cienošs premjerministrs nepiekristu parakstīties. Pirmām kārtām absurda bija prasība premjerministram slēgt atsevišķu līgumu ar vienu no piecām koalīcijas partijām, kura pati turklāt bija regulāri pārkāpusi koalīcijas līgumu un sludinājusi, ka faktiski ir opozīcijā.

Šķēles piedāvājuma lētums lika domāt, ka draudi aiziet no valdības, aizbildinoties ar tik nenopietnu ieganstu, varētu būt viņa kārtējā blefošana un kārtējais izmisuma mēģinājums piesaistīt sabiedrības un citu politiķu uzmanību un saņemt to godu un cieņu, ko viņš acīmredzot jūtas pelnījis. Taču aizvainojums par vienaldzību un pat izsmieklu, ko viņam tā vietā nācās dabūt ne tikai no sabiedrības vairākuma, bet arī no tiem politiķiem, starp kuriem viņam tā kā pienāktos smagsvara loma (Lembergs vispār atteicās viņa plānu apspriest, Šlesers nupat notikušajā it kā topošās “uzņēmēju apvienības” saietā bijušajam TP “ierindas biedram” nepārprotami ierādīja “ierindas uzņēmēja” vietu), nav labākais rīcības motīvs, un šo aizvainojumu noteikti nevarēs kompensēt ar aiziešanu opozīcijā.

Katrā ziņā arī kļūt par opozīcijas līderi Šķēlem neizdosies, kā neizdevās ar bērnišķīgu pieprasīšanu kļūt par vairākuma koalīcijas līderi. Pārāk smaga un nopietna ir viņa politiskā biznesa kopšanas gados sakrātā “uzmetēja” nasta.

Dombrovska valdība nav pirmā, ko Šķēle “uzmet”. Iecerēto vēlēšanu partneru “mācītāju” Latvijas ceļa galam arvien neaizmirstamas varētu būt atmiņas par to, kā viņš iznīcināja šo savulaik vareno partiju. Bijušajam premjerministram Ivaram Godmanim it īpaši, taču arī bijušajam satiksmes ministram Aināram Šleseram pavisam svaigā atmiņā droši vien ir arī TP izšķirošā loma iepriekšējās valdības gāšanā pirms gada, tā ka šie kungi diezin vai gribēs atvēlēt viņam ko vairāk par “mazā brāļa” un vajadzības gadījumā tieši tāpat “uzmetama” jeb izmetama balasta lomu. Bet Saskaņas centram, kam savs drošs un stabils elektorāts, pašam ir savi līderi un savas autoritātes.

Teorētiski būtu taisnība, ka, aiziedama opozīcijā, TP atbrīvo sev rokas kritizēt pēc patikas valdību, vainot to pašas trekno gadu bezatbildības eiforijā radītajās problēmās, radīt tai arvien jaunas problēmas, par ko atkal to kritizēt, un piedāvāt vēlētājiem skaistas un aizraujošas ilgtermiņa “vīzijas”.

Taču Šķēles un līdz ar to TP lielā problēma paliek — viņam un viņa partijai vairs reti kurš tic. Un grūti iedomāties, ka šo neuzticēšanos varētu mazināt muļķīgie aizbildinājumi aiziešanai opozīcijā, kuriem arī neviens laikam gan netic.

Kaut arī mazākumā palikušajai valdībai un tās vadītājam dzīve no tā nekļūs vieglāka un TP valdīšanas gados pieļauto ekonomisko kļūdu labošanas smagajam darbam klāt nāks arī TP nupat radītās politiskās nestabilitātes pārvarēšanas darbs, Šķēle, kas tikai četrus mēnešus pēc pompozās “atgriešanās” parāda, ka pat neko kārtīgi “sashēmot” vairs nespēj, var galu galā izrādīties vislielākais zaudētājs.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(151 balsotāji )
Komentāri

Ne Titāniks grima ar godu
ar orķestri un vietām laivās dāmām
kaut kāda kārtība tur bija
šitie aizies pa burbuli
kā sarūsējuse baržā
piedzēries kačigars pat nepaspēs tvaiku padot uz kuģa svilpi
vēdeklī kurš pa ledu kurš peldus
gudrākie jau sen paņēmuši frakas un bruņuvestēs laivās sēž

Jaunā laika perēkļa – Latvijas Bankas un citu lielo algu piesegšana
Atbildība par Bankas Baltija bankrotu
Repšes nosistais cilvēks uz ceļa
Konceptuāls lēmums par vecu un neizdevīgu karakuģu
iegādi no Nīderlandes
Apšaubāma (politiska) izrēķināšanās ar VID ģenerāldirektoru
Tautu aptīrošie nodokļi un budžets
Parādsaistības, Dombrovskis un Repše rada zaudējumus
valstij ik stundu par 30000Ls.
Apturētie projekti, kas nes zaudējumus valstij
Kopējā atbildība par JL cilvēku bīdīšanu amatos,
Repše – Gaisa atrakciju lidotājs
Pensionāru apzagšana, kura neizdevās
Zaķa rādītais vidējais pirksts sabiedrībai Saeimas sēžu zālē
Mūrnieces bērnu vadāšana ar dienesta auto.
Kampara izgāšanās zviedru medijos.
Kristovska apšaubāmie darījumi ar Krievijas helihopteriem.
Kristovska ES naudas izkrāpšana pabalstos.
Štokenberga nekā nedarīšana ekonomikas ministra amatā.
Oligarhu Beloķoņa, Stepanova, Krupņikova, Berķa un miljonāru
Ēlertes un Štokenberga līdzdalība.
Jaunalksnes puspatiesību, apmelojošā PR kampaņa ar
Stepanova finansējumu
Āboltiņas tiesu sistēmas šūpošana, pavieglums.
Kariņa kā ekonomikas ministra pilnvaru izmantošana partijas
sponsora firmas lobēšanai.
Kariņa Grinberga lietas izgāšanas pret Lembergu.
Rēzeknes burtnīciņas.
Jaunups kā ziņu piegādātājs Jaunalksnei.
Lemberga stipendiāti.
VID informācijas noplūšana JL ministrēšanas laikā,
pie tam šī nekvalitatīvā EDS produkta izstrādātājs
(pagājušā gadsimta līmenī) ir neviens cits kā JL pietuvinātā
Valda Lokenbaha firma. Repše nāk ar paziņojumu, ka vainīgie ir visi, lai piesegtu Exigen atbildību un saglabātu šīs firmas EDS apsaimniekošanas tiesības. Savukārt citas firmas gadījumā tiktu gānīti visi, piemeklējot vēl saistību ar kādu partiju. Tā ir JL tipiska divkosība.
Bijusī Elektroniskās pārvaldes lietu ministre Ina Gudele norāda,
ka viņa [finanšu ministra Einara] Repšes vietā demisionētu
Dombrovska atpūtas brauciens uz olimpiādi par valsts naudu,
lai tur tiktos ar Latvijas bobslejistiem, parunātos, nofotografētos.
JL (Dombrovskis) rada komisiju par Vilnīti, jo sāk trūkt asiņu (skandalozas informācijas) Jaunalksnei un pašam Jaunajam laikam. “Sliktais” Vilnītis
piegriezis noplūdes (Kurpnieci – sorosistu, Delnas biedri) no KNABa.
Dombrovskis attaisnoja prognozes – nekā konkrēta. Ka tikai līdz vēlēšanām mierīgi, bez satricinājumiem, tautai melojot, nodzīvot, palīdzēt savējiem tikt pie bļodas, un tad jau varēs droši atkal fiskāli konsolidēt, celt nodokļus un citādi izģērbt tautiešus par labu ārzemju draugiem.
Dombrovska – dubultmorāle piesaistot Saskaņas centru, jo Stepanovs finansē arī šo partiju.

>Bugors

Ja tik vien tā bēda un orķestris pietrūkst, tad- ’slavas dziesmu’ izpildītāji noorganizēs…gan notis, gan mūzika, gan daiļlasījums

>Janka
jauns cilvēks, bet tik izklaidīgs!

Izlaistais teikums tajā uzskaitījumā ir:
- šis saraksts sakaltušas pupu mizas, salīdzinājumā ar Kalvīša/Godmaņa veiksmīgi nomenedžēto valsts bankrotu!

>Janka

Ko tu te sarakstīji?

Andra ‘Mazās piezīmes”?

markoni >

Nu tie slavinātāji pozitīvisti
labāk lai smalkā rokrakstā
sāk rakstīt atcerēties
čto/gde/kogda kamu devu no kā ņēmu %
kam devu tāļāk
noderēs Jutai kad tiksies
vakar runāju ar lauku uzņēmējiem nē nē
tie kas vēl dveš lamā no panckām ārā to krupja vārītāju nespīd šim viņu balsts !

287.

Iesaku vēl mājās patrennēties , jo Kurmītis Tev liek iekšā vienos vārtos.

288.
Lelle-markoni, Bugors
2010. gada 19. marts, 14:59

Sveiki, vecie cīņu biedri! Prieks jūs te abus redzēt! Es ar Betu jau sen te karojam ar zvirbulēnu, labi ka piebiedrojāties! Būs jautrāk…

289.

Laukos jau švaki kurš dveš…visi zem burbuļa…
Arī JL tagad tās pakaļas veiklāk jākustina attiecībā uz uzņēmējdarbības noturēšanu un atbalstīšanu…šobrīd pilnīgi viss ir garām.

>Lelle

Cīņai, sveiks!

zvirbulēns būs opazicionārs. Tas pēc fizikas. Spiedienam vajag pretspiedienu, citādi nav progresa!
:)

>282 Janka

Antireklāmas programmai pilnīgi trūkst izdomas un svaiguma.
Bez tam par pašdarbību, t.i.pāragru programmas publicēšanu, var izslēgt no partijas /kamēr vēl ir no kurienes izslēgt/.

> zvirbulēns
Eu, džeims bond! :)
Kā paliek ar Repšes atcelšanas plāniem, ja posta partija nupat jūk kā papīrs lietū, Urbanovičs gatavs atbalstīt valdību, un Pliners stāv rindā… :)

Ka tik Slesis, par spīti jūsu norunai, tomēr nepārdomā un neiet valdībā, labi jūtot konjunktūru…

Posta partijas akcijas iet uz izpārdošanu par viszemākajām cenām :) :) :) , un kafejnīcās sabīdītās shēmas īsti negrib darboties… :)

293.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 19. marts, 15:31

Klau , it kā nejauši ievēroju šodien , atcerējos par Vitoldu, Junkeru…. – “Mīklainos apstākļos gājis bojā AS “Latvijas Kuģniecība” (LK) pilnvarotais pārstāvis Vents Kodols, kurš kompāniju pārstāv lietā par liela mēroga krāpšanu, apstiprināja LK Sabiedrisko attiecību un reklāmas dienesta vadītāja Marita Ozoliņa-Tumanovska”.
Varbūt ir kādi komentāri?

> klusais
Zvirbulēns patreiz sēž kārtējā krogā ar Andri un Ainaru, un štuko pa trim, ko lai iesāk, ja nekas neiet tā kā cerēts… :)

295.

Šodien Ploriņu ieraudzīju ap 10 tiem, izskatās,ka tam arī neiet , pat normāli sanitāro transportu nevar nopirkt. Ko tur pa zvirbulēnu bēdāties.
P.S. Interesanti kā Kuldīgas džekam ies , tas ar pret “svētajiem”sacēlies.

Varbūt “Janka” var komentēt, ja jau “zvirbulēns” klusē!? Lai padalās ar savas “programmas” trešā punkta izpildes shēmu.

Interesanti kā Kuldīgas džekam ies , tas ar pret “svētajiem”sacēlies.
——
Varbūt Baibas vietā tiek!?
Šķēlem ’sasies’ rokas abi ar Dālderi!

Lelle !
Fizkultprivet !
:)
Tu jau mumsīm zvaigznīte

mans kā drošības vārsts kad pills katls
tad gan švilpju kā māku ..

Janka, tu tak ir galīg’ dulls palicies !
Tur’ labak mut’ cie !

Sveikiņi!
Visiem, šķiet, piemirsies, kā pirms ne pārāk ilga laika Šķēle deklarēja, ka Tautas partijas virsuzdevums ir iznīcināt Jauno laiku kā sugu.
Tad nu tiek darīts viss iespējamais un neiespējamais, lai šo virsuzdevumu izpildītu. Latvija un viss pārējais ir tikai cīņas arēna.
Tas atgādina senu anekdoti.
“Armēņu radio tiek uzdots jautājums: – Vai gaidāms karš? – Armēņu radio atbild: – Kara nebūs, bet būs tāda cīņa par mieru, ka akmens uz akmeņa nepaliks.”

Klausieties vairāk austrumu gudros, tai skaitā tādu Demidovu, Ozoliņa kungs! Tad drīz ne tikai Šķēle nespēs, bet arī neviens Ozoliņš neko vairs nespēs!
Meistars Bobo

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books