Šķēle nespēj (301)
Autors: Aivars Ozoliņš
Publicēts: 2010. gada 18. marts 01:05
Atslēgvārdi: , , , .
x

Nosūti raksta adresi draugam.

“Ja Tautas partija spēs, tad arī Latvija varēs!” Andris Šķēle pasludināja savas atgriešanās kongresā novembrī, likdams partijas biedriem vienoties izmisīgā cerībā, ka varbūt viss vēl nav zaudēts, bet pārējiem brīnīties, cik daudz šādā valsts likteņa pakārtošanā savai partijai ir viņa parastā cinisma un cik — patiesas nespējas novērtēt realitāti.

Četrus mēnešus uzvedies kā no meža iznācis diversants, kas nespēj apjēgt, ka viņa gadiem ilgušās prombūtnes laikā spridzināmais vilciens sen ir aizgājis, Šķēle ar savu lēmumu izraut TP no valdības faktiski atzinis, ka pat valdības koalīcijas lielākās partijas priekšgalā un ar pieciem ministriem valdībā nespēj neko no gribētā — ne savas partijas “reitingus” uzlabot, ne pakārtot valdības darbu TP priekšvēlēšanu vajadzībām. Atbalsts partijai kā bija, tā arī paliek sīkpartijai raksturīgo dažu procentu līmenī, bet viņš pats nupat TV3 pasūtītajā socioloģisko pētījumu firmas GKS aptaujā atzīts par sabiedrības vismazāk gribēto iespējamo premjerministru.

Šķēle spēj vairs tikai savu paša partiju pierunāt atstāt valdību, turklāt pat tas neesot nācis gludi — kā pats atzīst, lēmums tapis tikai “gandrīz vienprātīgi”. Tas tad arī ir viss, ko viņš spējis paveikt kopš “atgriešanās, lai strādātu”.

Tā būtu labā ziņa. Skaidrs, ka TP aiziešana no valdības, kurā tā sevi atklāti sludināja esam de facto opozīcijā, šīs valdības darbam nekaitēs, drīzāk darīs to raitāku.

Sliktā ziņa ir ar šo lēmumu nepārprotami uzsvērtais, ka arī turpmāk TP darbošanās būs vērsta tikai uz to, lai pierādītu, ka Latvija bez TP un Šķēles nevar. Tas nozīmēs valdības darba pastāvīgu sabotēšanu Saeimā. Sak, ja nav mums, tad lai nav nevienam. Dombrovskis nu var rēķināties tikai ar 46 deputātu atbalstu parlamentā daudzajiem svarīgajiem lēmumiem un likumprojektiem, kuri būtu jāpieņem vēl līdz vēlēšanām.

TP lēmums teorētiski ir politiski loģisks, ja raugās no stūra, kurā Šķēle ar savu ultimātu Dombrovskim bija iedzinis partiju, piedraudēdams, ka viņa prasību noraidīšana nozīmēs TP aiziešanu no valdības. Neloģiskas un pat absurdas bija pašas šīs prasības, kuras Šķēle mēģina uzdot par tikai četrām un vienkāršām. Un ne tikai to saturs, zem kura nedz Šķēle pats, ja būtu valdības vadītājs, nedz arī atbildīgs un sevi cienošs premjerministrs nepiekristu parakstīties. Pirmām kārtām absurda bija prasība premjerministram slēgt atsevišķu līgumu ar vienu no piecām koalīcijas partijām, kura pati turklāt bija regulāri pārkāpusi koalīcijas līgumu un sludinājusi, ka faktiski ir opozīcijā.

Šķēles piedāvājuma lētums lika domāt, ka draudi aiziet no valdības, aizbildinoties ar tik nenopietnu ieganstu, varētu būt viņa kārtējā blefošana un kārtējais izmisuma mēģinājums piesaistīt sabiedrības un citu politiķu uzmanību un saņemt to godu un cieņu, ko viņš acīmredzot jūtas pelnījis. Taču aizvainojums par vienaldzību un pat izsmieklu, ko viņam tā vietā nācās dabūt ne tikai no sabiedrības vairākuma, bet arī no tiem politiķiem, starp kuriem viņam tā kā pienāktos smagsvara loma (Lembergs vispār atteicās viņa plānu apspriest, Šlesers nupat notikušajā it kā topošās “uzņēmēju apvienības” saietā bijušajam TP “ierindas biedram” nepārprotami ierādīja “ierindas uzņēmēja” vietu), nav labākais rīcības motīvs, un šo aizvainojumu noteikti nevarēs kompensēt ar aiziešanu opozīcijā.

Katrā ziņā arī kļūt par opozīcijas līderi Šķēlem neizdosies, kā neizdevās ar bērnišķīgu pieprasīšanu kļūt par vairākuma koalīcijas līderi. Pārāk smaga un nopietna ir viņa politiskā biznesa kopšanas gados sakrātā “uzmetēja” nasta.

Dombrovska valdība nav pirmā, ko Šķēle “uzmet”. Iecerēto vēlēšanu partneru “mācītāju” Latvijas ceļa galam arvien neaizmirstamas varētu būt atmiņas par to, kā viņš iznīcināja šo savulaik vareno partiju. Bijušajam premjerministram Ivaram Godmanim it īpaši, taču arī bijušajam satiksmes ministram Aināram Šleseram pavisam svaigā atmiņā droši vien ir arī TP izšķirošā loma iepriekšējās valdības gāšanā pirms gada, tā ka šie kungi diezin vai gribēs atvēlēt viņam ko vairāk par “mazā brāļa” un vajadzības gadījumā tieši tāpat “uzmetama” jeb izmetama balasta lomu. Bet Saskaņas centram, kam savs drošs un stabils elektorāts, pašam ir savi līderi un savas autoritātes.

Teorētiski būtu taisnība, ka, aiziedama opozīcijā, TP atbrīvo sev rokas kritizēt pēc patikas valdību, vainot to pašas trekno gadu bezatbildības eiforijā radītajās problēmās, radīt tai arvien jaunas problēmas, par ko atkal to kritizēt, un piedāvāt vēlētājiem skaistas un aizraujošas ilgtermiņa “vīzijas”.

Taču Šķēles un līdz ar to TP lielā problēma paliek — viņam un viņa partijai vairs reti kurš tic. Un grūti iedomāties, ka šo neuzticēšanos varētu mazināt muļķīgie aizbildinājumi aiziešanai opozīcijā, kuriem arī neviens laikam gan netic.

Kaut arī mazākumā palikušajai valdībai un tās vadītājam dzīve no tā nekļūs vieglāka un TP valdīšanas gados pieļauto ekonomisko kļūdu labošanas smagajam darbam klāt nāks arī TP nupat radītās politiskās nestabilitātes pārvarēšanas darbs, Šķēle, kas tikai četrus mēnešus pēc pompozās “atgriešanās” parāda, ka pat neko kārtīgi “sashēmot” vairs nespēj, var galu galā izrādīties vislielākais zaudētājs.

x

Nosūti raksta adresi draugam.

(151 balsotāji )
Komentāri

taa vish i,izskataas ka ar Andr i chushh….

kas zin, kā varētu uztaisīt vēlēšanas tūlīt, pēc iespējas ātrāk, nevis vilkt līdz oktobrim? Kaut gan var vēl briesmīgākas lietas sanākt. Kamēr tur ir Dombrovskis, vismaz kāda garantija – ka nebūs jāmaina karogs pie mājas

Valdības darbs kļūs konstruktīvāks, jo TP pati izmetusies politikas mēslainē (tur gan vēl smirdēs līdz vēlēšanām).Valstiski domājot, Andri, labs uzmetiens Tev sanācis :)

Par šito rakstu Ozoliņam pienākas ordenis!

Andruks var jau sākt krāmēt čemodānu un jau savlaicīgi lasīties no valsts projām…citiem arī kārta tuvojas…
Finks nebija muļķis, zināja ko runā…

Andri andri, paņem lūdzu demākovu līdz! intelektuāļi jūs takš abi visi :) ))) un ēlerti lūdzu arī var ņemt! vēl stulbāku.

6.

Andri, panem demakovu lidzi, ljoti bail, ka ari vinja nax atpakalj “lai stradatu”. tatad abi braucait ka prom

Tas nu,Ozoliņ,bija teiciens-pēc TP aiziešanas valdības darbs kļūs raitāks.Tā pašreizējo situāciju var vērtēt tikai esot dziļās paģiru mokās.Dombrovskis un Āboltiņa laikam tikai tagad
saprot,ka dāvinot koalīcijas partneriem gleznas un
apsaukājoties ,viņi ir nonākuši situācijā,kad ir
jālūdzas ienīstais buldozers Šlesers un Maskavas
rokas pārstāvji no Saskaņas centra.Nospēlējušies
ir jaunlaicēni!

Lūdz tikai nesmejieties-Augusts Brigmanis paziņoja,ka viņš būšot Dombrovska valdības stabilitātes garants.

Visa tā ņemšanās ap in par TP ir vienkārši smieklīga. Džeki vienkārši sarēķinājuši dažus gājienus uz priekšu un izvēlējušies paņemt atvaļinājumu. Līdz vēlēšanām vienkārši NERĒGOTIES uz skatuves.

Varbūt tauta viņu dumjos izgājienus piemirsīs un tad kautkas vēl var sanākt :)
http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/blog/klementine/tp-aizvac-lacaru-no-skatuves

10.

Šķēle nespēj, tagad paskatīsimies, vai Dombrovskis spēj!

11.
riņķī apkārt
2010. gada 18. marts, 06:25

Kaut kā šoreiz man bilde tik “rožaina” neizskatās ar to “oranžo nespēju”. Veids kā TP+LPP+SC+PCTVL dabūja Saeimai cauri “uzturēšanās atļauju tirgošanas kārtību” tam piemērs.Un šādā griezumā skatoties, situācija ir pat unikāla. TP valdību negāzīs, jo, kādēļ taisīt lieku troksni un uzņemties atbildību, ja tīri labi var savas lietas kārtot esot opozīcijā, bet Dombrovska valdības koalīcija nespēs pretoties opozīcijai, jo ir mazākumā.
Laika posms, kurš jānodzīvo no šī brīža līdz vēlēšanām,man izskatās pēc tā visbīstamākā mūsu atjaunotās Latvijas vēsturē.

Šķēle sāk līdzināties sabrauktam ezītim.

Zvirbulēn!Kādēļ ņirgājies par Dombrovski?Ja viņam
izdosies valdībā iesaistīt Saskaņas centru un
Šleseru,tad Vienotība atbildīs nosaukumam un,
skūpstoties Kabanovam ar Kristovski,tiks panākta
konsolidācija!

Šķēle nevar pārdzīvot, ka iztiek bez viņa “padomiem” un ka viņš nav situācijas noteicējs. Tagad par katru svarīgāku jautājumu JL tomēr būs jāiet pie oranžiem saskaņot, un viņu boss varēs justies ļoti svarīga persona. Nu, un ļoti jau viņu satrauc arī iespēja, ka varētu tikt pieņemts progresīvais nodoklis. Šādi vismaz var novilcināt tā pieņemšanu. Bet citādi, oranžo dziesma ir nodziedāta.

15.
zvirbulēns-olivers
2010. gada 18. marts, 06:50

O, jā! “Vienotība” mēģinās savu melno darbu nostrādās līdz galam!
Es tik nesaprotu, kādēļ JL, veidojot valdību, neņēma tajā LPP/LC, bet paņēma TP, ja pavisam droši varam teikt JL = LPP/LC?

šķēles un TP lielākā problēma ir ar adekvātu pašnovērtējumu.
Šķēle palicis vecais, vēl arvien mēģina spēlēt rūpju mākta valstsvīra un gudra ekonomista lomu, bet laiki mainījušies, arī cilvēki, neskatoties uz visu, pamazām kļūst saprātīgāki.
Šķēle, acīmredzot, slikti pārzina austrumu folkloru, kas vēsta, ka vienā upē nevar iekāpt pat divreiz, kur nu vēl trīsreiz.
Tā trešā Šķēles uznākšana vispār izskatijās pēc farsa, tāpat, kā viss tas viņa plāns.
Ka TP ir pretvalstiska pusmafioza organizācija pilnīga kļuva skaidrs pēc 2 momentiem – mēģinājuma privatizēt un neitralizēt drošības iestādes ar slavenajiem drošības likumiem, kas, par laimi, neizdevās, un epopejas ar Loskutovu KNAB neitralizācijas panākšanai, kas, par nelaimi, izdevās.
Ja kādam pēc tā visa vēl palika par TP kādas ilūzijas, tas ir naivs cilvēks.
Un TP darbošanās valstij tik sarežģītā periodā, kā patreiz, tikai apliecināja tās valstij kaitīgo būtību.
Brīnos tikai par daudziem TP biedriem, kas vēl arvien tur sastāv un pat neiepīkstās, laikam jau, vēl cer uz kādu brīnumu, vai arī savus rezultātus devusi ilgstoša “lielāko kretīnu” selekcija.

Perfekts salīdzinājums ar diversantu :)
Ja TP rindās vēl palikuši kaut daži deputāti, kam pašu tauta ir dārgāka par personīgo kabatu, tad tie pamestu “darītāju” frakciju, tādejādi nodrošinot vairākumu.Varbūt sabiedrība viņiem pat piedotu to, ko šie “sadarījuši”iepriekš.
Taču tas laikam ir no pasaku lauciņa.Ļoti izskatās,ka visi tur sasaistīti ar naudu, kopejām štellēm un kompromatiem, kas uzreiz “nejauši” parādīsies presē, nepaklausības gadījumā.
Pēc kā šāda organizācija izskatās, labāk nerakstīšu….

Nu ko , lūkosim skatīt kas notiks tālāk. Situācija tiešām interesanta. Pāris piezīmes pie tekošā momenta.
1. Pat ņemot vērā Šķēles lielo diskusiju pieredzi, labi nostādīto balsi u.t.t. – viņa publiskās uzstāšanās diskusijās ir zaudējušas spozmi un labi redzams , ka viņš nespēj tik lielā mērā blefot , lai tas izskatītos ticami.
2. Sabiedrībai vajadzētu būt tik saprotošai ,lai saprastu cik lielam riskam Šķēle pakļauj mūs visus , lai liekot uz spēles valsts attīstību , censtos sakārtot savus lokālos plānus. Atbildīgs politiķis tā nedrīkst rīkoties, tas ir cinisms un rudenī par to būtu jāsaņem vērtējums.
3. Nu beidzot izleca ZZS un TP zemūdens akmens – reģionālā reforma. Izskatās ,ka ZZS varēs bez asinsizliešanas vinnēt kauju. Interesanti cik ģeniāls būtu Zalāna ministriju samazināšanas plāns – tik pat cik reģionālā reforma? Nez kapēc zemnieki vakar applaudēja Zalāna un TP aiziešanai .
4. Tagad atliek sekot peripētijām Saeimā un cerēt ,ka kādam parādīsies sirdsapziņa. Katrā gadījumā pamats tam varētu būt , jo TP rindas nu nākamajā Saeimā nebūs tik kuplas ,ja vispār būs un zemākie sarakstā varētu likt uz svara kausiem sirsapziņu un atrašanos TP no otras puses.
Cerēsim ,ka viss kas notiek , notiek uz labu.

19.

Interesanti, vai TP apzinās, ka pašreiz TP lielākais kaitnieks ir LPP/LC?
Visas TP nedienas sākās ar Godmaņa valdības izveidošanu!
Protams, TP ministri ar bija, lai Dieviņš nogrābstās!

20.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 18. marts, 07:24

TP lielākie kaitnieki ir viņi paši. LPP/LC ir viņu konkurenti. TP lielā nelaime ir faktā ,ka viņi jūtas kā vecajās pozicijās , bet neapzinās realitāti , ka jācīnās par 5% barjeru nevis jāmāca citiem dzīvot.

21.
Tautai jāizmeklē
2010. gada 18. marts, 07:30

Tiesas institūcijas nespēj izmeklēt valsts izzagšanas iemeslus.Valsts izzagšana ir apstiprināta ar parādzīmēm un daudziem faktiem. Neatliekoši jāveido TAUTAS KOMISIJA, kas izmeklētu varas partiju (TP, LPP, ZZS un TB) valsts izzagšanas politikas faktus. Šajā komisijā vajadzētu pieaicināt KNAB, Tautas kontroles, Prokuratūras, Delnas, Nevalstisko organizāciju, Žurnālistu pārstāvjus, Revīzijas speciālistus un citus speciālistus un ekspertus.

TP nav ņēmuši vērā Zatlera faktoru. Pat ja viņi Saeimā dzīs cauri populistiskus projektus, tālāk par Rīgas pili viņi netiks.

Otra lieta, progrnozēju, ka drīz no TP sāks atdalīties reģionālie līderi. Priekš kam viņiem šitāda partija vajadzīga, kas mūk no atbildības.Līdzīgi notika, kad JL aizgāja no Kalvīša valdības – daļa pašvaldību vadītāju fiksi pārmetās kaut kur citur.

23.

TP var izdzīvot! Bet tad šai partijai jau tagad un tūlīt jānostājās pilnīgi uz savām kājām, proti, TP nedrīkst pazaudēt savu ideoloģiju un latviešu uzņēmējus – nacionālistus, tā nedrīkst bučoties ar LPP/LC.

Manuprāt,fanfārām par tp fiasko vēl par agru.Šķēlisti pusgadu varēs nākt ar kaudzēm ” populāriem” priekšlikumiem- par nodokļu samazināšanu,banku apkarošanu, bezdarbu, utt.. Tas nekas, ka blefs, bet šito sparīgi komunicējot un zinot vēlētāju tūkstošu izmisumu,trūcīgo informētību, Vienotībai nāksies pūlēties vaiga sviedros, lai kvalitatīvi, uzsveru- kvalitatīvi, atspēkotu murgus.Nav nav tā dziesmiņa vēl nodziedāta.. Diemžēl.

25.
riņķī apkārt
2010. gada 18. marts, 07:47

TP nedrīkst pazaudēt savu ideoloģiju un latviešu uzņēmējus – nacionālistus ++++ kā tad :) ) Sevišķi tos latviešu uzņēmējus “nacionālistus”, kuriem TP, kopā ar LPP un PCTVL izskārtoja iespēju saviem “biznesa” partneriem palīdzēt nopirkt Latvijā uzturēšanās atļaujas.:)

Sevišķi tos latviešu uzņēmējus “nacionālistus”, kuriem TP, kopā ar LPP un PCTVL izskārtoja iespēju saviem “biznesa” partneriem palīdzēt nopirkt Latvijā uzturēšanās atļaujas.
————–
Tas jau ir tas TP vājums, īstais vājums!
TP mēģināja tuvoties LPP/LC, atbalstīja LPP/LC slāviskošanas ceļu (ideoloģiju), un tā izrādās ir kļūda, jo atkal tika uzliets LPP/LC dzirnavām. neko neiegūstot.
TP ir, ja tai ir velme saglabāties, jānostājās citādas ideoloģijas sardzē, tai jāsaka: nē, mēs pret Latvijas latslāvošanu. Vēl TP ir spēka, tā darīt, vēl ir 10%, kas viņus atbalsta, bet nedrīks spēlēties ar partijas ideoloģijas maiņu, tad jau labāk likvidēties, ieplūstot LPP/LC.

olivers, beidz te masturbet. Skaidrs SC koposies ar PP un TP drizak, neka ies ar Vienotibu. Nez vai vini dotaja situacija ies valdiba (lai ari ljooooti gribaas), jo velesanas tak nak virsu. Ta ka Dombrovska valdibu nogazt isteniba neviens NEGRIB, jo tad ziepes bus gan TP, gan PP, gan SC, gan ari JL.
Cita lieta, ka prieksvelesanu demagogijas del Dombrovska valdibas darbs tagad bus vairak saistits ar cakaresanos pa Saeimu, neka reali stradats pie situacijas uzlabosanas…

Zvirbulens

Ta jau butu lisana VL un TB laucinja, kuru elektorats diez vai nems preti TP.

29.
klusais>zvirbulēns
2010. gada 18. marts, 08:15

Par TP vājumu un latslāvošanu.
Nevajag skatīties šodien , bet patīt filmu atpakaļ. Atceries kaut peripētijas ap Latvijas Balzāmu. Daudziem vienkārši ir izskrējis no galvas tas,ka savulaik tika runāts par tā paša Šķēles saistību ar Solnceviešiem. Palasies arīdzan par Ivanova tekstiem saistībā ar Šķēli, tie bija atrodami ja nekļūdos kompromatu saitos krievu valodā. Protams var jau teikt ,ka tās tik baumas, taču nedrīkst aizmirst ,ka katrā baumā ir daļa taisnības.

Vēl, iespējams, ir kāda gan ļoti vāja, cerība, ka kām no TP ,tomēr, ierunāsies sirdsapziņa, un tie pametīs TP frakciju, un nodrošinās valdībai vairākumu.
Varbūt, pat ne sirdsapziņa, bet kāds pašsaglabāšanās instinkts.
Kaut arī, visdrīzāk, taisnība west – bailes ir lielākas.
Vai arī, kā teica Karamba, vēl cer uz uz vēlētāju daļas muļķību, ko varēs kārtējo reizi nozombēt ar kādiem popuistiskiem saukļiem
LNT un TV 5 jau faktiski pieder TP.

Ja tādi ministri kā Rozentāle, Zalāns, Segliņš pamet savus portfeļus, tas ir ieguvums valstij. Jāspēj atgūt kaut daļa no izlaupītā un sakārtot tiesu sistēmu, medicīnu. (10 miljoni, par ātrās palīdzības mašīnām, nav atgūstami?} Ir taču arī SC sakarīgi, valstij lojāli un domājoši deputāti, kas nenodos valsti līdzīgi TP varenajiem bosiem.

32.

Pat tīri praktiski TP netop deputātiem diezgan skaidrs , ka nākamā Saeima garām. Vispār TP ir izdarījusi lielu cūcību un nevis pret JL , bet pret valsti un sabiedrību – nu nav valsts smilšu kaste , kur spēlēties un pakļaut riskam tās funkcionēšanu. Paskatīsimies , ko šodien teiks Rigibor.

33.
riņķī apkārt - zvirbulēns
2010. gada 18. marts, 08:38

TP mēģināja tuvoties LPP/LC, atbalstīja LPP/LC slāviskošanas ceļu (ideoloģiju), un tā izrādās ir kļūda, jo atkal tika uzliets LPP/LC dzirnavām. neko neiegūstot. +++ TP vājums ir pilnīgs morāles izstrūkums viņu “ideoloģijā,” nezinu otru partiju (TB/LNNK viņiem netiek līdz), kuri būtu tā devalvējuši ideju par Latviju kā nacionālu valsti. Tieši oranžie ir vainīgi pie tā, ka satracināts latviešu vēlētājs Rīgu atdeva krieviem un TP būs pamatā atbildīgs, ja kas līdzīgs notiks arī ar visu Latviju.

Vislabākais ko oranžie varētu vēl paspēt izdarīt Latvijas labā, tas ir pašiznīcināties :)

34.
zvirbulēns-klusajam
2010. gada 18. marts, 08:39

Ja mēs skatamies vēsturiski, tad tā aina ir tāda:
Atgūstot neatkarību, krievalodīgie maksāja latviešiem, pirka savas tiesības te darboties. Latviešu politiķi to izmantoja un grāba naudu liekšķerēm, pārdeva krievvalodīgiem ko varēja pardot, un par bargu naudu.
Tagad, krievvalodīgie ir pabeiguši maksāšanas procesu, iekarojuši savas pozīcijas un nu jau paši sāk realizēt ekonomisko varu. Kam pieder ekonomiskā vara, tam arī pieder politiskā vara, un latviešu partijām nekas neatliek, kā nu jau maksāt krievalodīgajiem, tagad latviešiem ir jāmaksā nauda, ja grib pastāvēt.

Rociet dziļāk. Vairākums LPP+SC+TP. Cik ērti var notestēt vai šis sadarbības modelis ir dzīvotspējīgs… Šobrīd (līdz vēlēšanām) ir ideāls poligons šādam testam…

>34.zvirbulēns-klusajam
2010. gada 18. marts, 08:39
”(..), tagad latviešiem ir jāmaksā nauda, ja grib pastāvēt.” – NO KURA SKAPĪŠA tā nauda ? Latvieši paašlaik AIZŅEMAS tikpat nesapratīgi, kā aizņēmās hipokredītus – tikai pašlaik tas notiek pašā augstākajā līmenī ar Saeimas akceptu ! Tāļi tiksim….ja par ATDOŠANU nedomāsim…

37.
Dihlofoss>klusais
2010. gada 18. marts, 08:56

Piekrītu, situācija var izveidoties ļoti nepatīkama. TP pagājušajā pavasarī bija 2 izvēles ko darīt tālāk, lai kā partija noturētos virs ūdens: vai nu piesmērēties potenciālajiem veiksmniekiem, vai arī nodarboties ar destrukciju. TP izvēlējās otro, jo nespēja tiktāl “pazemoties”, lai konstruktīvi sadarbotos ar Dombrovski. Protams, ka no otras puses arī nebija uzticēšanās, kas arī galu galā noteica kuru ceļu TP izvēlas līdz vēlēšanām. Tagad Šķēle ir spēris nākamo soli, jo saprot, ka vienīgā TP iespēja ir Dombrovska neveiksme līdz vēlēšanām. Uz to arī tiks intensīvi strādāts. Tur arī slēpjas situācijas bīstamība

Neko jaunu un sakarīgu sorosīdu Vienotības ideoloģiskais bļauris nepateica. Ko nu par Šķēli, būtu labāk uzrakstījis par to, kā Dombrovskim strādāt uz priekšdienām un kad savu “Latvijas stāstu” vilks ārā diž-sorosīde Sarmīte Ēlerte. Šai jau nu gan esot īsts Latvijas glābšanas plāns. Pavei, pat klaidu latvieši ir sajūsmā.

Godīgi sakot, tā TP ir tikai dažu maniakāli varaskāru cilvēciņu kopa/grupējums, kas jau gadiem pamanās iezombēt kvaukšķus, kas nu tagad gan būs.. nu ies lietas… darītāji atrota piedurknes… sakārtosim.. utt.
Piedodiet, LV vēlētājs ir tipisks muļķis, kam ir vistas smadzenes un cāļa atmiņa. TP jau gadiem nepilda ne savus solījumus (kur palika tie 3 bērni katram???), ne izceļas ar labiem kadriem (atcerieties, kautvai lagzdiņa žestu jeb kalvīša zemiskos smīnus), un varas virsotne jau sen ir mafiozējusies kārtodama lietas kā tai patīk un vajag (jūrmalgeita, loskutova lieta).
Valsts labā viņi nekad nav strādājuši, tikai savā. Ja TP biedri to nesaprot, tad vai ir sazombēti pa šiem gadiem, vai jau atkarīgi no TP finansu piešpricēm. Anyway, šoruden TP kapā tiks iedzīts resns apses miets.

40.
dzeris - Klusais, Dihlofoss
2010. gada 18. marts, 09:07

Jā, iespējams, tas arī ir TP plāns, pēc principa – “jo sliktāk valstij, jo labāk TP”.
Tagad sabotēt valdības darbu, tai pat laikā izspēlējot populisma kārti, kas orientēta uz visnedomājošāko vēlētāju daļu, visu vainu uzveļot Dombrovskim, un, ar lētticīgo un neapmierināto balsīm iebraukt Saeimā.

Vēl šajā sadaļā
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Uzmetēju pavasaris (157)
Aivars Ozoliņš

Tautas partija, aiziedama no valdības, lai gatavotos vēlēšanām kopā ar LPP/LC, ir uzdāvinājusi Aināram Šleseram iespēju izvēlēties — vai nu gatavoties vēlēšanām kā valdības ļodzītājam [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
TP politiķa raksturs (254)
Aivars Ozoliņš

Kultūras ministra Inta Dāldera lēmums palikt amatā pēc tam, kad viņa Tautas partija nolēmusi aiziet no valdības, bet it īpaši TP līderu komentāri par viņa [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Šķēles piedāvājums (128)
Aivars Ozoliņš

Andra Šķēles tā dēvētā atgriešanās politikā nav atstājusi cerēto iespaidu uz vēlētājiem, un viņa mēģinājumi kompensēt politiskās uzmanības deficītu kļūst arvien izmisīgāki. Ceturtdien premjerministram Valdim [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Vienotība par un pret (248)
Aivars Ozoliņš

Apvienības Vienotība nodibināšana krietni vienkāršo “lielo” politisko ainavu un atņem aktualitāti kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas pilsoņiem laikam gan populārākajam viltus apgalvojumam, ka “nav par ko [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Štokenbriks kā Šlesakovs (283)
Aivars Ozoliņš

Partija Sabiedrība citai politikai sestdien kopsapulcē nobalsoja par dalību vēlēšanu apvienībā Vienotība, kuras programmā būšot uzsvērts, ka viens no nākamās Saeimas galvenajiem mērķiem būs atjaunot [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Viens caurums sietā (130)
Aivars Ozoliņš

Stāsts par “caurumu” Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var šķist gluži vai neticams — valsts par miljoniem pasūta elektronisku datu sistēmu, piegādātājs to izstrādā un ievieš, [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Citi līderi, cits stils (324)
Aivars Ozoliņš

Jaunā laika kopsapulce sestdien varēja kļūt par “uzvarētāju kongresu” un pieteikumu valdības vadīšanai arī pēc Saeimas vēlēšanām rudenī jau kā topošās triju partiju apvienības līderim. [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Gvantanamo un Latvijas drošība (162)
Aivars Ozoliņš

Valdības lēmums izmitināt Latvijā vienu no ASV ieslodzījuma vietā Gvantanamo (Kubā) turētajām personām neizbēgami rada jautājumus. Taču pats pirmais un saprotami svarīgākais no tiem — [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Jakāna partija (239)
Aivars Ozoliņš

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors Dzintars Jakāns laikam būs bijis otrs svarīgākais politiskais jautājums valdības pēdējo trīs mēnešu nebūt ne pieticīgajā darba kārtībā — uzreiz aiz [..]

Lasi visu »»
Raksti » Komentāri » Aivars Ozoliņš
Plānais Šķēle (669)
Aivars Ozoliņš

Tautas partijas tēvs Andris Šķēle var atgriezties Mākoņos. Viņa politiskās ietekmes atjaunošanas pasākums jeb tā dēvētā atgriešanās politikā, lai it kā vestu valsti ārā no [..]

Lasi visu »»

Mūsu draugi:

BNS LETA Lielie.lv Lursoft Robert's Books